Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

ναι μωρε... μια κολαση πραγματική ειναι η Αθήνα το καλοκαίρι... αστα .... :(:cry::cry:

νερακι λοιπον κανονικό ; δηλαδή βρυσης ή βρασμενο ;;;;

τελικα γιατι δινουμε λιγο λιγο απο καθε μερα ;;;; για το στομαχι τους ;; ή για να συνηθίζουν το κουταλακι ;;;; ...χχχχμμμ ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημεραααα

σημερα παμε παιδιατρο για τσιπ και μετρησεις.

πιστευω οτι κοβουμε αποστειρωση πια- θα μας πει.

Μαρακι για ολα αυτα που ανεφερες δινουμε λιγο λιγο- εγω βεβαια μισο μηλο της εδωσα 4 μερες κ το εφαγε ολο. μετα αυξηθηκε η ποσοτητα που εμπαιναν τα αλλα φρουτα.

ασε κ ειμαι να σκασω- δεν το θελει πια το φρουτο...απο τις 5 φορες που θα φαει- την μια θα το φαει απο ορεξη. τις αλλες το σφιγγει το στομα .. μα τι γουστα ειναι αυτα που εχει στο φαι...ειναι δυνατον να μην θελει τοσο νοστιμη φρουτοκρεμα? τωρα της βαζω και 2 κουταλιες ρυζαλευρο μεσα αλλα θα φαει 2 κουταλιες και μετα παλι κλεινει το στομα.

και δεν θελω να της δινω γαλα μετα γιατι το ασβεστιο δεν ειναι οτι καλυτερο για την απορροφηση βιταμινων απο τα φρουτα- ουτε το ρυζαλευρο θελω να βαζω μεσα- αλλα τι να κανω- απ'το ολότελα καλη κ η παναγιωταινα.

αυτα- παω να την αλλαξω και φευγουμε!

Μαρια εγω το νερακι το βραζω κ το αφηνω να κατσει για να γλιτωνω αλατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!! ιωαννα καλως μας ηρθες!! μαρακι νομιζω οτι θα επρεπε να κανεις ενα τηλ.στη γιατρο σου για τις λεπτομερειες... ισως εκεινη πει κατι διαφορετικο.. ποσες φορες εχουμε ακουσει 5 διαφορετικες γνωμες γιατρων για το ιδιο θεμα?? ας πουμε ο δικος μας γιατρος μου ειπε να δωσω οποια κρεμα θελω εκτος νουνου γιατι περιεχει ζαχαρη. (σημειωτεον... το γαλα που πινει ειναι νουνου και μας το εδωσε ο ιδιος γιατρος!!).ετσι τωρα τρωμε μιλουπα κ θα δοκιμασω και γιωτης. επισης μου ειπε απαραιτητα μετα την κρεμα νερακι, οσο θελει. βεβαια εγω του δινω 5-6 φορες ολη μερα και οχι μονο μετα την κρεμα κι ας πινει 2-3 γουλιτσες... ;);) επισης φρουτα μου ειπε οτι θα φαμε οταν κλεισουμε και τον 6ο μηνα για να μειωσουμε οσο μπορουμε τις πιθανοτητες αλλεργιας... επαναλαμβανω... καθε γιατρος εχει δικη του γραμμη... αποδειξη αν θυμαμαι καλα το γιουλακι που ξεκινησε με φρουτα κ οχι με βανιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια !!!

σοφουκι ναι... απ οτι φαινεται θα πρεπει να τηλ στη γιατρο μας για καλο και για κακο... αν και δεν μπορω να συνεννοηθώ μαζι της στο τηλεφωνο... ειναι λες και χαϊδεύεται... :lol::lol::lol:

καλα ...οσο για τον γιατρο σας ...απο αυτα που περιεγραψες μαλλον τα "παιρνει" απο ολες τις εταιρειες και δεν θελει να στεναχωρήσει καμία χιχιχιχιχι ... κατι που οι περισσοτεροι γιατροι κανουν δηλαδή, οχι μονο ο δικος σας ! --χωρις παρεξηγηση φιλεναδα !! :oops::mrgreen:

κουκιδιτσα το ρυζαλευρο ειναι πραγματικα απο τα πιο αθωα συστατικά ! ειδικα αυτο της νουνου (για μετα τον 4ο μηνα που λεει) δεν εχει καμια προσθήκη (αρωμα ή ζαχαρης) !! βαλε αφοβαααααα!!!

ειναι σαν την κοκα κολα : παει με ολα :lol::lol::lol:

οσο για την στρουμφολατρεια σου... και μενα μια απο τα ιδια... πρωτη + δευτερη μερα μεχρι να "αναγνωρισει" το φαγητο μου σπασε τα νευρα... --δεν φημιζομαι και για την υπομονή μου... -- και οσο σκεφτομουν οτι ΑΥΤΟ θα το ζω 3 φορες την ημερα ... ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΟΥΝ ! αλλα χθες που εφαγε πολύ καλα, ψιλοηρεμησα... ε θα μαθουν ... που θα παει ...;;;;!!!! :roll:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Ιωαννα καλως ηρθες δωσε μας λεπτομεριες για το νινι να τα βαλω απο κατω στη λιστα μας ;)

Σπιρτουλι, μη σκας καλα λεει η Μαρια "Θεοσταλτες" αυτες οι πληροφοριες.

Μαρακι εμεις δωσαμε καθε μερα και αλλο φρουτο (αχλαδι,μηλο,μπανανα) για να δουμε αν της αρεσει κ αν θα κανει αλλεργιες. Την 4 μερα κανονικα ολα μαζι. Στο μουλι εχει στο πλαι δοσομετρητη και δινω 120-150 μλ.

Ειναι 1/4 μπανανας, 1/2 μηλο, 1 αχλαδι μικρο . περιπου αυτα βγαινουν.

Νερο δινω, αλλα δεν της αρεσει ιδιαιτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχααααααααα Μαρακι πεθανα στα γελια...ακου 'ειναι λες κ χαιδευεται' :lol::lol::lol::lol:

ουυυυ πολυ γελασα.

Σοφουκι αστα- οι παιδιατροι ειναι ο καθενας οτι του ερθει -οπως κρινει εκεινος καλα- αλλα κανεις δεν κανει το ιδιο- οντως!

πηραμε οδηγιες για τσιτσι- απο αυριο αρχιζουμε. και μας εδωσε ελευθερο για κρεμες το απογευμα κ για γιαουρτακια- εκτος απο μπισκοτοκρεμα κ μια αλλη που εχει πολυ ζαχαρη- δεν θυμαμαι πια...

παω να την κανω μπανιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!!!!!!!καλωςηρθες ιωαννα να σου ζησει το μπουμπουκακι....μαρα;κι οντως ο καθε γιατρος εχει την δικη του αποψη μιλα και με τον γιατρο σου διασταυρωσε και ολα τα υπολοιπα απο μας και βγαλε συμπερασξμα!!!!!!!!!!!!!!!εμενα φρουτοκρεμα με τα χιλια ζορια οποτε δοκιμασα κουτι και την τρωει 200 γραμμαριακια αερα η μιση μιση!χτες παρεπιπτοντως περασαμε χαρμα τελικα βγηκαμε μεγαλη παρεα με πολλα κουτσουβελα αλλα ηταν πολυ καλα..αυτο το δοντακι μας δεν λεει να ξεμιτισει για τα καλα εσκασε λιγο το ουλακι και σιγα σιγα ανοιγει για να δουμε ποσο θα μας τααιπωρησει,σημερα εκανε και λιγο διαροια η απο τα δοντια μοοου ειπε η γιατρος η την πουντισα με το a/c, :? θα πεσει η βανιλια ρυζαλευρο συννεφο!για να σφιξει το μαναρι μου ευτηχως δεν κανει πολλες φορες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελατε !! το πηρα αποφαση και της τηλεφώνησα επιτελους.... ιδια η Βουγιουκλακη αυτοπροσωπως ! μονο "νιαου" δεν κανει ααχαχαχαχα :lol: το οποιο ειναι καλο για τον πιτσιρικο που ειναι τοοοοοοσο γλυκια και το παει με το μαλακό αλλα να οπως τωρα που ηθελα να συνεννοηθώ ειδατε ΠΟΣΟ το σκεφτομουν !!! ε ειχα καλομαθει και απο την γυναικολογο μου τοοοοσους μηνες που ειναι λακωνική σαν στρατιωτικός και τοση "θηλυκότητα" μου επεσε βαρια !!!! :lol::lol::lol::lol:

λοιπον ! μου τα ειπε οπως τα εγραψε και το Γιουλάκι ! και μου ειπε οτι μετα απο καμια 10ρια μερες που θα συνηθίσει την κρεμα την απογευματινή, να δωσω φρουτο το πρωί και λιγο λιγο ! μηλο τη μια μερα, αχλαδι την επομενη κλπ κλπ ! :D

νερακι επιτρέπεται απο την βρύση :geek: ευτυχώς ! και στις 18 του Σεπτέμβρη που θα παμε για εμβολιο θα μας πει και για τις σουπες ! γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

την επεσε το μαναρακι μου, παω και γω απο διπλα μπας και παρω δυναμεις για το απογευμα!

α! χρησιμοποιείτε παρκο ;; πως το βλεπουν τα μωρα σας ;; καθονται ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?

μαρια ο δικος μου ψιλοκαθεται στο παρκο αλλες φορες ξαπλωνει...

απο φρουτο δεν του αρεσει καθολου το μηλο , οποτε βαζω μηλο με πολυ ζορι τρωμε την μιση φρουτοκρεμα :? οποτε σταματισα κ γω να βαζω κ τρωει καθε μερα μια μπανανα, ενα αχλαδι κ μισο πορτοκαλι γυρω στα 200μλ βγαινει!

ρε κοριτσια να σας ρωτησω , μετα τον 7ο εχουμε εμβολιο να κανουμε?γιατι στο βιβλιαριο η ξεχασε να μου το γραψει ή δεν εχουμε βεβαια παρασκευη θα παμε οποτε θα την ρωτησω κιολας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!σας εχασα 2 μερες κ μου λειψατε!

καταρχην,ιωαννα καλως μας ηρθες!

προχτες πηγαμε στο γαμο,μια χαρα εκατσε ο κυριος.ηταν κ κουκλι το ατιμο :x:x:x

εμας ο ντοκτορας μας ειπε πως θα ξεκινησουμε με φρουτα κ μετα κρεμα.ενα ενα τα φρουτα,να μη μπερδευει τις γευσεις για αρχη.την παρασκευη που κλεινουμε 5 μηνων θα σταματησουμε αποστειρωση κ νερο της βρυσης πια( απλως λιγο χλιαρο).τωρα αποστειρωσα τα μπουκαλια του ολα κ τελος.θα τα μαζεψω κ θα κρατησω 2-3 τα οποια θα τα πλενω και θα τα ξαναδινω.δεν περιμενω ως την παρασκευη.

αααα κ τα ευχαριστα!!!βγηκε το μεσημερι ο πεθερος μου απο το νοσοκομειο!!ειναι πολυ καλυτερα,δεν περπαταει βεβαια,αλλα εχω βασιμες υποψιες :!: πως θα κανουμε τη βαφτιση αυτη την κυριακη (εφοσον εχουν κενο στην εκκλησια)!!!χτες βραδυ ηρθε κ η κουμπαρα μου κ ο αδερφος μου κ φτιαξαμε καμια 40αρια μπομπονιερες.θελω αλλεςτοσες αλλα δεν με αγχωνει αφου στην εκκλησια θελω μονο 20-25.

τωρα πηραν το μικρο οι δικοι μου βολτα στην παραλια (εχει ξ..στει στις βολτες το σκατο).παω να ξυπνησω τον αντρα μου για τρελιτσες!!!εμ,βγηκε ο πατερας του απτο νοσοκομειο,να μη το γιορτασουμε???αν κ το πιο πιθανο να μου γυρισει τη πλατη αφου εχει να κοιμηθει 2-3 μερες.αλλα εχω να τον δω απο χτες το μεσημερι..μου ελειψε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!

τι κανετε κορες??? μια χαρα διαβαζω!!!! εμεις εδω τα ιδια και τα ιδια... ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ... εχω απελπιστει, εχουν σπασει τα νευρα μου, δεν την παλευω.... ουτε με την συριγγα δεν κανουμε δουλεια τωρα, κραταει το γαλα στο στομα του και δεν καταπινει...τι να πω τετοιο πισμα απο 5 μηνο μωρο ουτε που θα το πιστευα αν μου το ελεγαν...

τον θηλαζω μονο το βραδι τωρα πια αλλα αποψε λεω να φτιαξω γαλα και το βραδι μηπως και το συνηθησει.....

Εμας η γιατρινα μας ειπε απο 4 μηνων στοπ η αποστειρωση.

Νερακι μου ειχε πει απο τον 3 να του δινω, εμφιαλωμενο και οχι βρασμενο.

Δεν μου λετε σε οσες τα μωρα σας εκαναν αναγωγες εχουν σταματησει τωρα???

κων/νος μετα τον 7 κανουμε εμβολιο ξανα 15 μηνων.

αααα ρε Ρανια σεξουαλα και πρωην βασιλισσα του swing και να ειχα την ορεξη σου ;););););)

φιλακια καλο βραδι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα!τωρα νιωθω μια χαρα!!εκανα κ 2 τσιγαρακια (αυτα ειναι ευτυχια)!κ τωρα ορεξατη φτιαχνω μπομπονιερες μεχρι να μου φερουν το λυκο.λυκο τον λεμε τελευταια γιατι ουρλιαζει σαν αγριο ζωο!αουου!

σπιρτουλι,εμενα κανει ακομα ποοοοοολλλλλλλεεεεεεςςςς αναγωγες.δεν εχετε ιδεα ποσο.τον εξορκιστη τον εχετε δει?ενα τετοιο πραγμα...σφουγγαρισμα καθε μερα κ τα ρουχα μας χαλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα που πηγατε παλι σημερα ολες????

εμεις αποψε πρωτο βραδι που δεν θηλασαμε... σχετικα καλα πηγε...εφαγε 80 μλ το βραδι που ξυπνησε και ξανακοιμηθηκε... το πρωι κατα τις 7.30( το εχεουμε κανει τωρα :( ) δεν ηθελε να φαει και κατα τις 8,30 του το εβαλα σε ενα μπουκαλι που μιαζει με το στηθος και εφαγε παλι 75 μλ αλλα δεν τον πιεσα...τον αφησα και 10,30 εκανα 4,5 κουταλιες ριζαλευρο με 80 μλ γαλα και το φαγαμε ολο...με αρκετη προσπαθια βεβαια... την μια γκρινιαζε, την αλλη εκλεγε, την αλλη το εβγαζε με τη γλωσσα αλλα τον καταφερα!!!!!

αχ βρε κοριτσια, ο αποθηλασμος ειναι πολυ δυσκολοτερος απο το θηλασμο...Μαρακι θα πρεπει να παρεις βαθιες ανασες πριν αποφασισεις να τον κοψεις...εσενα θα ειναι και πιο μεγαλος...

η κων/νος θηλασει ακομα??

αντε να πουμε καμμια κουβεντα :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli ναι θηλαζω ακομη αλλα μονο πρωι - βραδυ! 7.30 θηλασμος, 11 φρουτο (γυρω στα 200μλ)

15.00 χορτοσουπα (γυρω στα 200μλ), 19.00 κρεμα βανιλια 120μλ κ 10.30 θηλαζω.

γενικα ο θηλασμος δεν με κουραζει καθολου κ θα το συνεχισω μεχρι να μου σταματησει το γαλα ή να κουραστω.

σπιρτουλι πηρες χαπι ή κοπηκε τελειως μονο του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν πηρα χαπι, ουτε εχει κοπει ακομα.... βγαζω λιγο λιγο για να κοπει αλλα μαλλον θα παρω το γιατρο σημερα να τον ρωτησω τι ειναι καλυτερο!!

Ηθελα να παω συνδιαστηκα μεχρι το τελος του 6 η και αργοτερα αν γινοταν το γαλα μου με ξενο αλλα το μπεμπακι μου δεν ειναι καθολου συνεργασιμο και ετσι αποφασισα να μην το θηλασω αλλο αν και δεν ημασταν ετοιμοι για αυτο και οι δυο :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω για το ενθερμο καλωσορισμα!!!Παω να ταισω την μπεμπουλα και το βραδακι που θα την βαλω για υπνο θα σας γραψω και τα δικα μας!!!Παντως ειστε πολυ ωραια παρεα!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε σπιρτουλι δεν εχω καταλαβει εκοψες τον θηλασμο γιατι δεν ηθελε ο μικρος να θηλασει αλλο ή γιατι κουραστικες να προσεχεις τι τρως λογω δυσανεξιας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσόπουλα τι κανετε?εμεις όλα καλα...όλα ετοιμα για βαφτιση κ απλα αναμενουμε....πω πω πολυ αγχος εχω....διαβασα κι αυτο ντο πνιγηκε βρεφος στην βαπτιση κ βαζω χιλιαδυο με τον νου μου.

κατα ταλλα το μπεμπεκι μια χαρα...σημερα φαγαμε κ ολη την κρεμα γτ μου το παιζει λιγο δυσκολη...μολις κρυωνει δεν την θελει.

γεια σου ιωαννα...καλωσορισες στην παρεα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θηλασα την μπουμπου την εβαλα για υπνο και ειπα να σας γραψω!Καλως σας βρηκα :D:D:D:D

Tesh με το καλο να κανετε τα βαφτισια!Μην βαζεις το κακο στο μυαλο σου βρε...απλα καλου κακου πες του παπα να προσεχει με την μπεμπα στις βουτιες,με το μαλακο!

spirtouli κι εγω εχω μπερδευτει...αν δεν ειστε και οι δυο ακομα ετοιμοι να κοψετε τον θηλασμο γιατι σταματας; Παντως αν αποφασισεις να το κοψεις τελειως ομιζω ειναι δυσκολο χωρις χαπι!Κι εγω θηλαζω ακομα αλλα πρωι βραδυ πια αφου τα αλλα γευματα εχουν αντικατασταθει με φρουτο φαι και κρεμα.

ρανια 28 =))=))=))=))=)) ακου εκει τον εξορκιστη :lol::lol::lol: !Παντως τωρα που θα ξεκινησετε τις στερεες τροφες πιστευω θα σταματησουν και οι αναγωγες!

Μαρια εμενα η μπεμπουλα καθεται στο παρκο πολυ ωρα!Της εχω και τα παιχνιδια της και της αρεσει...οταν λεω καθεται εννοω βεβαια ξαπλα γιατι στον πωπο της ακομα δεν μπορει να κατσει καθεται για λιγο και μετα πεφτει!!Ειναι ασφαλες παντως το παρκο!

konstantinos εμενα η γιατρος μου τα εμβολια μου τα κανει μονα οποτε κανουμε ενα καθε μηνα μεχρι να κλεισει χροννο!!!Ειχαμε ενα για αυριο αλλα επειδη περασε ιωση μεχρι πριν 3 μερες ειπαμε να το παμε την αλλη εβδομαδα μιας και ειναι καταβεβλημενη η κακομοιρουλα ακομα!

Παω να κανω ενα ντουζακι πολυ ζεστη και σημερα ουφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσια το μωρο μου εδω και 5 μηνες που θηλασει αποκλειστηκα βαζει περιπου 10 γραμ και πολλες φορες λιγοτερα την μερα... εχει και αυτη την κωλοαλλεργια και εχω κοψει τα παντα απο γαλακτοκομικα, μοσχαρι,αλλαντικα,αυγα,ψαρι, μελι κ.τ.λ ειναι ακομα αρκετα και το μωρο δεν σταματαει να κανει βλεννες με αποτελεσμα εγω καθε βδομαδα παιρνω βιταμινες γιατι βγαζω φουσκαλες στο στομα απο την ελλειψει βιταμινων... και το μωρο δεν παιρνει βαρος...

αποφασαμε με την παιδιατρο να δωσω λιγο ξενο μηπως και δουμε διαφορα....δεν ηθελε με τιποτα...κλαμα, κλαμα,κλαμα...στην αρχη το εβγαζα με το θηλαστρο και του εδινα καποιες φορες και καποιες ξενο, πολλες φορες δεν επινε κανενα απο τα δυο, οσο μπερδευα τις γευσεις δεν ηθελε με τιποτα... οσπου μετα απο αρκετες προσπαθειες αποφασισα να του δινω μονο ξενο μηπως το συνηθησει.

ετσι κι αλλιως το γαλα μου με τοσα λιγα πραγματα που τρωω πιστευω δεν εχει και ιδιαιτερη διατροφικη αξια...

εκανα οτι μπορουσα αλλα τωρα επιβαλεται να παρει λιγο βαρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα σας.πριν λιγο γυριασαμε απο το χωριο του αντρα μου,ο πεθερος χαλια.αρνειται να σηκωθει,να φαει,να κοιμηθει...λεει τελος,θελει να πεθανει.δεν ξερω τι θα γινει..μαλλον δεν γινεται ουτε την κυριακη η βαφτιση..τι να πω!

σπιρτουλι,εγω το εκοψα σταδιακα το γαλα.εβγαζα ανα εβδομαδα κ ενα γευμα λιγοτερο.ωσπου ειχα φτασει να βγαζω 1 την ημερα κ μου ειπε ο γυναικολογος απλως να σταματησω.ουτε πρηστηκα,ουτε τπτ

αντε καληνυχτα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!

Ρανια28 εχει πεσει μαλλον πολυ η ψυχολογια του πεθερου σου :(:(:(:( σιγα σιγα τωρα που επεστρεψε σπιτι θα του ανεβει παλι οποτε υπομονη και θα γινει και η βαφτιση!Πολυ ωραια το εκοψες το γαλα ετσι!!!Θα ρωτησω κι εγω τον γιατρο μου μηπως να το κανω κι εγω!!!!Γιατι να παιρνουμε χαπια αν μπορουμε να τα αποφυγουμε ;););)

spirtouli μου ποσα κιλα ειναι δλδ το μωρο και ποσο γεννηθηκε;;;Σε ρωταω γιατι και εμενα η μπουμπου μου δεν εβαζε πολυ βαρος αλλα δεν ηταν ανησυχητικο,μολις ξεκινησαμε τις στερεες ομως εκανε ενα τεραστιο αλμα αναπτυξης και βρεθηκε αποτομα στα φυσιολογικα!!Μην σε πιανουν τυψεις παντως τον θηλασες αρκετα τα αντισωματα τα πηρε,ε τωρα πρεπει να κοιταξεις και τον εαυτο σου μην παθεις και αβιταμινωση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια και εμενα καθεται στο παρκο την βαζω στη γωνια να καθεται κ μετα απο λιγη ωρα πεφτει και παιζει με ολα τα παιχνιδι που εχω ριξει μεσα!!

Σπιρτουλι κ εγω σταδιακα το εκοψα , χωρις χαπια. Εκοβα ενα ενα γευμα και καποια στιγμη σταματησε.

Ρανια καποια στιγμη θα τελειωσουν ολα αυτα, εσυ μονο το μωρο σου να σκεφτεσαι.

Τεση και εγω πανικοβληθηκα με το αρθρο αλλα προσπαθω να μη το σκεφτομαι.

Φτιαχνω τις μπομπονιερες τωρα και ειναι απιστευτα αγχολυτικο , ουτε προζακ ουτε τιποτα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σπιρτουλι μηπως να ξεκινουσατε τα φρουτα μηπως και του αρεσουνκ τρωει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

Βρε Ρανια τι να σου πω βρε κοριτσι μου, πανω που πατε να γελασετε λιγακι... ξανα τα ιδια. Υπομονη τιποτε αλλο δεν μπορω να σου πω και να περασει γρηγορα ολο αυτο!!!

Ιωαννα τωρα θυμηθηκα που μου ειχες γραψει στο θεμα που ειχα ανοιξει (δεν παιρνει βαρος-αλλεργια)

γεννηθηκε 3370 και πριν 1 βδομαδα ηταν 5900.

πιστευω και γω πως εκανα οτι μπορουσα με το θηλασμο... μακαρι να μην ηταν το προβλημα στη μεση να θηλασα μεχρι το χρονο αλλα βρε παιδια βγαζω το γαλα, που εχει μειωθει αρκετα, και ειναι σαν νερο... δεν εχει καθολου λιπος καμμια σχεση με πιο παλια που μπορουσα να φαω 5 πραγματα.

χθες πηρα το γιατρο και μου ειπε καλυτερα να παρω χαπι γιατι λεει αν εχω προδιαθεση για κυστες στο μελλον το σιγα σιγα ειναι χειροτερο. μου ειπε να παρω το dostinex και να δεσω το στηθος με επιδεσμους σφυχτα για 3 μερες...

ο μπεμπακος μου εχει αρχισει και πινει το γαλατακι μια χαρα!!! σε μικρες ποσοτητες βεβαια ακομα αλλα το πινει ολο σχεδον καθε φορα και ειμαι πολυ χαρουμενη καιιιιιιιιιιιιι το τελευταιο νεο... :P:P:P:P:P ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΑΓΑ ΤΟΣΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ!!!! ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ :lol::lol::lol::lol:

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Melikara86 στην ποσοτητα και στην κινηση. Παντα θελαμε 3ο παιδακι. Η μεγαλη μ ειναι ενα πολυ ζορικο παιδακι και ιδιαιτερα μικροτερη μας ζοριζε παρα πολυ. Σε συνδυασμό με τη 2η ειναι 2 ζωηρα πολυ παιδια. Σκεψου οτι μολις περυσι το καλοκαιρι π ηταν 6 και 4 σταματήσαν να ξυπνάνε συστηματικα το βραδυ. Οποτε δ ειχαμε αμαν αντοχες για 3ο. Πέρυσι αρχες του ετους ειπαμε οτι εφοσον το θέλουμε αλλα δ ειμασταν κ σιγουροι 100% ειπαμε να το αφησουμε στην τυχη σχετικα. Καναμε συχνα επαφες οπως συνηθως απλα ελευθερα. Ηρθε στους 5 6 μηνες ελευθερων επαφων. Εγινε οτι εγινε, τα κορίτσια μεγαλωσαν, πηραμε μια ανασα, οποτε το συζητησαμε και ειπαμε φετος οτι γινει. Μετα ξεφεύγουν ηλικιακα κ τα κορίτσια. Εχουμε μια αλφα ανεση, μια σειρα. Πως να το πω, να ζησουμε λιγο σαν ανθρωποι.
    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...