Μετάβαση σε περιεχόμενο

Oktoberfest 2009 - Μωρά να τα πιεις στο ποτήρι!!!!!!!!! No27


Recommended Posts

θα παρω τον Στελιο και το Νικο μαζι για συμπαρασταση μου φαινεται

μολλι αμολυση την μ...κια θα τους πω ΦΑΤΕ ΤΟΝ :lol::lol::lol:

αντε να σωθει μετα το γιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 939
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα παρω τον Στελιο και το Νικο μαζι για συμπαρασταση μου φαινεται

μολλι αμολυση την μ...κια θα τους πω ΦΑΤΕ ΤΟΝ :lol::lol::lol:

αντε να σωθει μετα το γιδι

θεα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπο ισα ισα προλαβα το οκτομπερφεστ πριν ανοιξετε αλλο!

Ειμαι χαμενη στην τρελα μου, η ομαδαρα μας εχει γενεθλια και δεν εχω ευχηθει ακομα σε καμποσους!

Πρεπει να σας διαβασω λιγο ομως για να μπω στο κλιμα.

Πρωτα Χρονια Πολλα στους Νικο Στελιο Φιλιππο Χριστοφορο Ανθιμο κι επανερχομαι για τους υπολοιπους γιατι τα εχω ξεχασει....................

Κανατε και παρτυ!Τα ειδα ολα εκ των υστερων................ :cry:

Δεν προλαβαινω να μπω ουτε στα μειλ!

Πολλα ειπα παω να σας διαβασω...να δω απο πού να ξεκινησω!

Α!ΜαριαΖακι ευχαριστω και παλι για το δωρο σου!Φτιαχνεις υπεροχα πραγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά στο Διονυσάκη και στο κοριτσάκι της Ελένης (όνομα δεν θυμάμαι :oops: ).

Να τα χαίρεστε!!!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

Ο δον είναι κολυμβητήριο με τον μπαμπά του, ο Χριστόφορος κοιμάται και ο Φίλιππος, ως συνήθως, καταδυναστεύει τη ζωή μου.

Ντομ τα μωρά δεν είχαν γενέθλια. Αφού είναι μωράκια Οκτωβρίου ;) . Το πάρτυ τους κάναμε.

Τζουλ σόρυ που θα διαφωνίσω.... :( ... ο γιος της έπρεπε να το είχε θυμηθεί.

Και μένα θα με πλήγωνε αν τα παιδιά μου με ξεχνούσαν.

Είναι και μόνη της (πρόσφατα δεν πέθανε ο πεθερός σου;).

Εξάλλου βόλτα ήσασταν, δεν πήζατε.

Σόρυ ξανά απλά λέω τη γνώμη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει τις τελευταιες 10 σελ διαβασα, δεν υπηρχε περιπτωση να προλαβω περισσοτερες.

Να τωρα ξυπνησε ο μικρος.

Μαρακι οταν γυρισα 10 σελ. πισω και ειδα μονο το τικερ του Διονυση παγωσα!

Ενταξει τι να πω!Δε λεω τιποτα γιατι σημερα εχει γενεθλια ο Διονυσακης!

Θα σε παρω τηλ.

Χρονια Πολλα στο Διονυση και στην κορουλα της εκτορ!!!

Να ειναι παντοτε γερα και χαρουμενα παιδια!

Μαρια κοιτα μην δωσεις την τουρτα παλι σε εκεινη τη φιλη σου και καταληξει στο καλοριφερ!

Εγω τελικα ευχηθηκα στους διδυμους της Φροσως και στον Ανθιμο ενω ακομα δεν εχουν ελθει τα γενεθλια;

Δεν παιζομαι!

Φροσω καταρχην χρονια πολλα για τη γιορτη σου!

Αλλα δεν καταλαβα κανατε νωριτερα το παρτυ;

Νανουκα καλες ετοιμασιες!Ολα καλα θα πανε καλε!

Χρυσουλα ειστε ιδια μερα με τη Νανουκα ε;

Μαρκερ χρονια πολλα και παλι στα παιδακια σου.Ειδα εκ των υστερων την προσκληση καθως και της Φροσως.Καλα περασατε αποτι διαβασα τη Χαρα.

Χαρα πολυ συγκινητικη ιστορια.Δεν μου ειχες πει ποτέ τιποτα στο τηλ.Την Αγ.Βαρβαρα την θεωρω μεγαλη προστατιδα, δεν ξερω γιατι, ετσι νιωθω.

Ρε παιδια μη με κομπλαρετε με το υψος σας και τα μεγεθη των παπουτσιων σας.

εμεις ειμαστε 88 ακομα και 24Νο, στα ολ σταρ που του πηρα τωρα 23!Κατι ωραια γαλαζια, πιο πολυ αποσα εχει φορεσει μεχρι τωρα.40 ευρω απο μουγερ.

Μαρκερ κι εμενα η πεθερα μου στον νεροχυτη τον ταιζε το καλοκαιρι.

Ποιος ξερει το νερο κατι τους κανει φαινεται.Επαιρνε ενα ποτηρι και το γεμισε και το αδειαζε και χαζευεε ετσι και τον μπουκωνε η πεθερα.

Σωσωκα γερη δυνατη παουερ μπραβο!

Ισμηνη επανηλθες και μπαινεις πιο συχνα!

Ρε γαμωτο πώς τα καταφερνετε;;;;ναι εσας λεω με τα πολλα παιδια!

Εγω τα χω παιξει.Μονη μου τελειως!Ο αντρας γυριζει βραδυ, ο πατερας μου αντε να τον παρει κανα μισαωρο, ισα να προλαβω να κανω κατι, να σφουγγαρισω να πλυνω κανα πιατο.

Γιατι μου χει σπασει τα νευρα.Πιανει μια καρεκλα σκαρφαλωνει και ερχεται διπλα μου ο,τι κι αν κανω.

Πλενω τα πιατα, τραβα την καρεκλα, αφου μου γρατζουναει τα ποδια/μου τα χει καταφαει ο αγαρμπος/ανεβαινει βαζει τα χερια του στα βρωμονερα, τα παραταω αφου δε θα με αφησει.Παω να μαγειρεψω, ερχεται τα ιδια δωστου ολη την ωρα στις κατσαρολες τζιζ και τζιζ βαζει τα χερια του καιγεται, κλαματα, φευγω κι απο κει.

Καλα να σφουγγαρισω δεν παιζει.Θελει αυτος, ακυρη κι αυτη η δουλεια.

Γαλα δινω στον μπεμπη, ζηλευει, θελει μπιμπερο κι αυτος!Πισογυρισματα...........

Πολλες φορες μας ξενυχταει ακομα.

Δε μας ξενυχταει το μωρο μας ξενυχταει ο Βασιλης!καταλαβες!

Το μωρο ησυχουλι, με λυπηθηκε ο Θεος!

Μονο που δεν του φτανει το γαλα μου τωρα πια και δινω και συμπληρωμα, συμπληρωματαρα δηλαδη, κι 150 καμια φορα.Και περασε πολλη δυσκοιλιοτητα απο τελη Αυγουστου, μονο υποθετα και κλυσματα.

Πιθανον αλλεργια στο γαλα λεει η παιδιατρος και του δινω μετα 3 μαρκες/αυτες οι σπαταλες πολυ μου τη δινουν!ξερω στο μωρο δεν ειναι σωστο αλλα μου τη δινει/τον Ναν σενσιτιβ, ειναι το πιο ειδικο γαλα λεει.

Μονο που μου βγαινουν πρασινα τα κακα του λεω στην παιδιατρο, δεν την ενοχλει λεει.Καλαααααα!

Σας ζαλισα παλι ε;

Ποσο μου λειψατε να ξερατε!

Εχει καταντησει η ζωη μου σκατα!

Ολη μερα κλεισμενη, με μια μανα να με θαβει στον εναν και τον αλλον οτι της εδιωξα απο το σπιτι της κι αλλα ωραια,24 ωρες το 24ωρο με 2 παιδια, εχω παθει οβερντοουζ παιδιων.

Δουλειες σπιτιου ατελειωτες, τα ωραια του μεγαλου σπιτιου.

Και το ωραιοτερο, η μεταταξη μου δε θα γινει!Δε φτανει που εμεινα τελευταια κι ολοι οι συναδελφοι εδω και 10 μηνες δουλευουν, τελικα η Τροικα που θελει απολυσεις στο δημοσιο, βρηκε τα ευκολα θυματα, τους Ολυμπιακη ΟΣΕ ΟΑΣΑ που ειναι για μεταταξη.Σου λεει τι μεταταξη και μαλακιες, διωχτους μια και καλη.Κατι ψελισανε για εφεδρια, τωρα κατευθειαν απολυση αποφασισαν.

Εγω που δεν εχει βγει ακομα το φεκ μου δεν ειμαι τιποτα γιαυτους.Παγωνει η διαδικασια προσληψης και τελειωσε.

Τελοσπαντων.....υγεια να χουμε....πραγματικα εχω κουραστει απο ενα συνεχες σκωτσεζικο ντους στην επαγγελματικη ζωη μου.Και μη χειροτερα

Το χουμε ξαναπει, ειναι χαλια εξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ υπομονή...ο πρώτος χρόνος είναι δύσκολος.

Μετά θα στρώσουν πολύ τα πράγματα.

Όχι δηλ. για να με πιστέψετε πού έλεγα ότι ο δον με κουράζει περισσότερο.

Όταν υπάρχει ζήλεια άστα.

Το μπιμπερό μην το θεωρείς πισογύρισμα και γενικά μην πας να του κόψεις τώρα μωρουδιακές συνήθειες.

Το παρτάκι μας το κάναμε πιο νωρίς γιατί είχε και ο δον γενέθλια και για να μην αρχίσουν οι ιώσεις.

Για τις εφεδρείες τί να πω; Όλοι φοβόμαστε. Κι εγώ τρέμω την κάθε μέρα που περνάει. Ειλικρινά.

Έχει ο Θεός...μάλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ρααααααααααν!!!!!!!!!!

Να μαστε και μεις!!!!!

Ο Διονυσακης ευχαριστει πολυ πολυ για τις ευχες σας και ευχεται ολοψυχα να ειστε ολοι και ολες καλα!!!!!! ΜΟυ ειπε να σας δωσω ενα φιλι!

Ελένη μου να χαιρεσαι την κοπελουδα σου! Να ειναι παντα ευτυχισμενη τυχερη γεματη υγεια!!!!!!!

Δε θελω να γραψω και γω σημερα αλλα πραγματα... Αυριο θα σας πω τα νεα μου. Ομως μην ανησυχειτε ολα καλα. Ο χρονος ολα τα γιατρευει. Ο Διονυσακης ομως ειναι το μεγαλυτερο γιατρικο μου!

Χα! Μολις ειδα εδω μεσα οτι πωλειται ενα πεγκ περεγκο! Δεν ειμαι εγω! Να ξερετε! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ρε φροσω τι να σε παρεξηγησω ...Γνωμες σεβαστες όλες ! ;) απο την αλλη ομως δεν χα8ηκε κ ο κοσμος αν σου τηλεφωνησει απογευμα ...

47 χρονων μαντραχαλος , άνεργος δεν χα8ηκε και ο κοσμος που δεν ξυπνησε κυριακατικα να πει ''ααα της αγιας ευφροσυνης ειναι να παρω αμεσως την μαμα μου ...'' ελεος δηλαδη...

ας ειναι και μενα το παιδι μου τυπικο κ ευγενικο (οχι σαν τον αντρα μου Παναγια μου που τσακιζει νευρα με την ευγενεια του κ δεν λέει ποτε Οχι ...:mrgreen: ) κ μάλαμα και ας μην 8υμαται και καθολου την γιορτη μου ... δεν κολλαω σε λεπτομερειες αλλα στα πιο ουσιώδη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήμουν λίγο κάπως γι αυτό δεν μπήκα!!! Πεθανε μια θεία μου νεότατη!!! 50 χρονών και έχει παιδιά και είμαστε χάλια!!!

Φρόσω μου χρονια σου πολλά φιλενάδα...να σε χαιρόμαστε

Καλέ 2 χρονίσατε!!!! Εκτοράκι Τζουλιέτα να τα χαίρεστε τα βλαστάρια σας!!! (Εχει κι άλλος γενέθλια?) ο Διονυσάκος της Μαρίας γενέθλια κι αυτός? Να τον χαιρόμαστε!!!!

δεν έχω διαβάσει πολλά!!! Είδα όμως την Ντομ!!! Ντοοοοοοοοοοομ υπομονή κοπελάρα....θα περάσει!!!! είναι πολύ κοντινές οι ηλικίες και είναι δύσκολα!!! Τρέχεις και για τα δυο σχεδόν το ίδιο κι έχεις και την ζήλεια του μεγάλου!!!!

Σας φιλώ....αύριο με ανεβασμένη διάθεση!!!

Μάλλον στο καινούριο αν το έχει ανοίξει καμιά :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια δεν αντεχω αλλα δυσαρεστα..ήμαρτον!

Ειδικά όταν προκειται για νεους ανθρώπους..κρίμα.. :(

Ντομακι δεν ειναι σκατα η ζωη σου..

αυτος ο χειμωνας ειναι λιγο ζορι..θα δεις..

μετα θα εχουν ξεπεταχτει και τα 2..θα παιζουν μαζί και θα δεις τι καλα που θα ειναι..

εδω εμενα με 4.5 χρονια διαφορα και προηγουμενως κρυβοντουσαν

κατω απο τα μαξιλαρια του καναπε κι ειχαν ξεκαρδιστει στα γελια

σιδερωνα και τα χαζευα.. :)

Παιδια κανει κρυο εξω..

με παπλωματακι κοιμομαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα λεει η Ισμηνη ρε Τζουλ!!!!

βαλε τικερ για γιορτη και γενεθλια της πεθερουλας!!!!

ΜΑρακι και Εκτορ να σας ζησουν τα παιδακια σας!

να ειστε και σεις καλα, να τα φροντιζετε και να τους χαρησετε αδερφακια!

Σωσω συναυλια ε;;;;;

ποσο μου εχουν λειψει.....

και το χαμαμ στο Αγγιστρο..... ασχετο....

Γλυκια μας Ντομ!!!!!

εγινες και συ η τρελη του χωριου;;;;

κουραγιο να βγαλεις το χειμωνα και θα τα θυμασαι σαν αναμνηση......

εμεις πηγαμε μια βολτα στο γνωστο μας Ωρλ να μας γραψει εξετασεις για τσεκ απ πριν τα κοψουν και αυτα... καλα μιλαμε με το καινουριο της ον λάιν συνταγογραφησης..... 1 ωρα εκανε! ολο τον πετουσε το συστημα, κολουσε... της μουρλης!

μετα τα ξαμωλισαμε μεσα στο "Πλατεια" εμπορικο κεντρο στην Αριστοτελους... χαμος! ηταν εκει και οι συναδελφοι που ειχαν βαρδια στα προξενεια που ειναι εκει... με δουλευαν... γιατι ημουν εκει το μεσημερι που με αλλαξαν και το απογευμα παλι εκει ημουν...

βλεπω κριμιναλ μάιντς αλλα πολυ ψιχεδελικο το κοβω... ειναι και ο αντρας νυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...