Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Εβαλα κι εγω τα επιπλεον πραγματα στη βαλιτσα και τελος!!

Συμπεθέρα καλημέρα!! Θέλω κι εγω τυροπιτα!!! Οταν κανετε και τη γενικη θα δεις ποσο ηρεμη θα εισαι..προς το παρον όμως χαλαρα ε??

Άννα μου με γεια το μαλλι..τωρα για εμενα...από το στομα σου και στου Θεου το αυτι!!!

Ελισαβετ μου καλημερα!! Πώς ειναι η μπεμπα??

Γεια σου Μαίρη μου!

Χριστινακι ειναι φυσιολογικοι οι πόνοι...κι εγω τους εχω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

elis mou exeis dikio kai genika o kathe anthrwpos den antexei ton pono to idio..ti sto kalo olokliri sxoili evelpidwn evgala mou vgike i pisti les na pigan tsampa 4 xronia?den tha ematha ligo na antexw ston pono kai tin kourasi? :lol:

koritsakia exw varethei na kathomai..thelw na kanw kati..na diavasw kati den kserw...exw synithisei na diavazw..de mporw etsi..kati tha skeftw..kana ptyxio sta italika lew..

oso gia ta nyxia nomizw theloun kai ta podia twra ti na pw?egw tha ta afisw kai as ta ksevapsoun aftoi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου, η μικρή μου λίγο ηρέμησε :ymparty::ymparty:8-} να φανταστείς ψιλοκοιμήθηκα το βράδυ.

Θέλω να πιστεύω ότι σιγά σιγα θα βρούμε ρυθμούς. Βέβαια τις βόλτες μας τις κάνουμε, βγαίνουμε για καφέ στον πεζόδρομο της Καλαμαριάς. Τη βλέπει ο κόσμος και τρελένεται, επειδή είναι πολή μικρή :D .

Χριστινάκι, όπως τα λες! Τόση εκπ/ση χαμένη θα πάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!ειστε καλα;

εγω κι ο μπεμπης μου καλα.το πουλακι μου ειναι ησυχος το βραδυ.εχει πλακα!με το που ανοιξει το ματι μου ομως και σηκωθω,τσουπ!να τος κι αυτος κλωτσα.

Πιπιτσα μου τι πραγματα ειναι αυτα;Αχ! κι αυτα τα αγορια μας!για προσεχε εσυ με την πιεση.στη γιατρο σου το εχεις αναφερει,γιατι εχω την εντυπωση οτι σου ανεβαινει συχνα τον τελευταιο καιρο.μηπως να κανεις μια γενικη ουρων;

Χριστινα μου μην ακους κανεναν.εχω δει εκατονταδες τοκετους και ολοι χωρις επισκληριδιο.οι αντιδρασεις στον πονο ποικιλουν,αλλα 8 στις 10 γυναικες ειναι απολυτα συνεργασιμες.τα νυχακια στα ποδια σου μην τα ξεβαψεις ,αρκει να ειναι ξεβαμμενα το χεριων σου για να μπορουν να ελεγχουν απο κει την καλη οξυγονωση του οργανισμου σου.θα στα ξεβαψουν εκεινοι μονο σε περιπτωση κ.τ. κουφια η ωρα.

αυριο εχω εξετασεις στο ικα και μεθαυριο γιατρο.

λεω να παω να πλυνω πιατα και να σιδερωσω και κανα ρουχαλακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαθηκα γιατι επεβλεπα τους μαστορους.Μολις διαπιστωσα πως μου εγδαραν τα πατζουρια,και τα 2! :evil::evil::evil: Τι να πεις...απροσεκτοι!

Ελις τι κανει η κουκλαρα σου;

Τι τρωτε σημερα;Εγω εχω 2 μπιφτεκακια απο χθες,θα τα κανω χαμπουργκερ,θα κανω και μια ομελετα και θα φαμε...Το βραδυ θα φτιαξουμε πιτσα!

Συμπεθερα σου ανοιξα την ορεξη με την τυροπιτα;Δεν μπορω να πω οτι τελικα προσεξα πολυ το αλατι :oops: αλλα δεν πρηστηκα καθολου.Ακομα δλδ...Καλα δεν τρωω και αλμυρα φαγητα γενικα αλλα καμια φορα ξεφευγω.Παντως ζυγιστηκα και ειμαι σταθερα στα +7.Ας βγει και ο μισος 8ος ετσι και θα ειμαι πολυ χαρουμενη...Οχι τπτ αλλο,εχει αρχισει να με ποναει η μεση μου τις τελευταιες μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε?

Χρυσταλλενη μου με το καλό να 40ντήσετε!!! Μεγαλώσατε!!! Τι καλά!

Χριστίνα μη δίνεις σημασία σε όσα σου λένε... συμφωνώ με τα κορίτσια, η κάθε μία τον βιώνει διαφορετικά τον πόνο... οπότε χαλάρωσε και προετοιμάσου να ζήσεις την πιο συγκλονιστική εμπειρία της ζωής σου!! :D:D:D

Βίκυ μου, να μου φιλήσεις τη μπέμπα!!!

Πιπίτσα μου κουράγιο με τις κράμπες!!! Με το καλό να κάνετε τα ψώνια σας και να ξεκινήσεις τα πλυσίματα+σιδερώματα!!

Κατερινάκι μου μεγαλώσατε και εσείς!!! Τέλεια τα νεάκια σας! Μπράβο!! 12 μερούλες δεν είναι τίποτα!!! Με το καλό κοπέλα μου!!!

Εύη μου στυλάκι η μικρή!!! Μεγαλώσατε και εσείς!! Μπράβο!!

Συμπεθερούλα μου τι κάνεις??? Είναι τσαούσα η μία μικρή ε? Εγώ λέω να πάρω για νύφη αυτήν που είναι ήσυχη.. :D:D μη μου τρέχει τον γιόκα μου που είναι και αυτός ήσυχος!! :D:D:D Για το όνομα τώρα προτιμώ το Κλειώ απο το Κλειτώ... Αλλά αν δεν σου κάθεται καλά θα έλεγα να βρείς άλλο όνομα.. να μη σε τρώει μετά..

Για τούς κολικούς διάβασε αυτό.. http://pediatrics1.blogspot.com/2007/08/blog-post.html έχω ακούσει και από άλλες μανούλες ότι οι συνεχόμενοι μονότονοι ήχοι ηρεμούν το μωρό... απορροφητήρας, σκούπα, πλυντήριο, πιστολάκι...

Χρύσα μου μακάρι να γυρίσει ο μικρός σου!!! Καλά αποτελέσματα απο την κολποσκόπηση!!

Πιπίτσα μου προσπάθησε να ηρεμήσεις λίγο... όλα θα γίνουν... αλλά και να μην γίνουν δεν χάθηκε και ο κόσμος... σημασία έχει να είσαι εσύ και το μωράκι σου καλά!! ;);)

Μαράκι μου μεγαλώσατε και εσείς πολύυυυ!!! Τέλεια!!

Άννα μου με γειά το μαλλί!!! :D:D

Εγώ στην καισαρική είχα τα νύχια των ποδιών βαμμένα , των χεριών όχι...

Ελισάβετ μου καλημέρα τι κάνει η μικρή σου??

Νίκη μου άχρηστοι οι μαστοροι τι να πείς?... υπομονή!!!

Την καλημέρα μου και σε όσες ξέχασα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, μια χαρούλα είναι η μικρή μου, έχει βέβαια κατά διαστήματα πονάκια, αλλά το παλεύει με θάρρος.

Χριστίνα μου η μεγάλη μου είναι 15,5 ετών.

Οταν επισκευθείς την μαμά σου, παρε τηλ να πιουμε έναν καφέ, να τα πουμε κι από κοντά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθα! Ηρθε πάλι ένας τεχνικός για την τηλεοραση..Μας τρελλαναν με αυτη τη ψηφιακή τηλεόραση!

Γιελιζάκι τι κάνεις?? Ημουν σιγουρη ότι θα διάλεγες την ησυχη για νύφη!! :lol::lol:

Ελισαβετ μου καλά κάνεις και πηγαίνετε βολτίτσες! Να ξεσκάς κι εσύ λίγο!

Χριστινα η Γιελιζ είχε προγραμματισμένη καισαρική.Εσυ που είσαι γυμνασμένη θα γεννησεις και πιο εύκολα...έτσι λένε τουλάχιστον!

Νίκη μου αυτοι οι μαστόροι τελικά είναι μεγάλος μπελάς!! Για το αλάτι που λες΄, εγώ δεν το ήξερα καθολου και ούτε μου είχε πει κάτι ο γιατρος και έτρωγα κανονικά και καθολου δεν πρήστηκα!

Μόλις έφαγα πεπονάκι με λίγο τυρι..Δεν πεινάω και πολύ σημέρα...Και γκρινιάζει ο άντρας μου ότι γι'αυτο το μωρό δεν βάζει τόσο βάρος όσο πριν, επειδή δεν τρωω!!! :?:lol:

Πιο μετά θα φάω και κάτι άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μου εγκυουλες κ μανουλες!!!

Σημερα πηγαμε την πρωτη μας βολτα κ πολυ μας αρεσε!!Κ μιας κι εδω που μενουμε βολευει πολυ για βολτουλες,λεμε να το καθιερωσουμε!!

Συμπεθερα εκλεισε,θα σου δωσω την ησυχα να μη ταλαιπωρειτε ο γαμπρουλης μου ;)

Διαβασα εν συντομια τα νεακια σας κ ειστε ολες καλα!

Μαρακι μια χαρα μεγαλωνετε,ασε τον αντρα σου να λεει.2800 στην εβδομαδα σου τελεια ειναι!

Χριστινακι μηνα κους κανενα..Κ εμενα ακομη κ η μαια μου,μου ελεγε να μη κανω καισαρικη με επισκληριδιο γιατι δε θα αντεξω κ καθε μερα λεω ευτυχως που δεν τους ακουσα κ την εκανα!!

Αννουλα καλλωπιστηκες???Με γεια κοριτσακι μου!

Πηνελοπιτσα μην αγχωνεσαι,ολα θα γινουν κοπελα μου,κ ακομη κ αν κατι παει πισω σε χρονο,τον εαυτο σου ταλαιπωρεις κ το μπεμπακι σου με το αγχος ;) Οπως λεει κ η φιλτατη Ζαχαρενια...φεεεεεεεεετα!!!Αληθεια κανενα νεο της ειχατε??

Χρυσα μου δε γυρισε ακομη το ζουζουνακι σου?Μαλλον βολευτηκε καλα κ δε θελει να βγει ;););)

Ελισαβετ μου η μικρη σου ειναι μια κουκλα!!!

Νικη μου κ εσυ μαστορους?Υπομονη!!!Βεβαια σαν το Μαρακι μας καμια!!Κατεχει το ρεκορ σε μαστορεματα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: Σοφακι με έκανες και γελασα...και θα σου πω ότι και σημερα ηρθε τεχνικος για την τηλεοραση και το Σαββατο θα ερθει άλλος πάλι για το κλιματιστικό :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλά έκανες και πήγατε βολτιτσα..ξεσκας κι εσύ λίγο έτσι!!

Η Ζαχαρενια πήγε σπίτι με το μωρακι τους, είναι καλά απλά τρεχει και δεν προλαβαινει να μπει!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα!!!Τι κανετε??

Εμεις πηγαμε για μπανακι τελικα,γυρισαμε δυο παρα φαγαμε τα φασολακια μας τα αναλατα και τωρα μοναχουλα παλιιι!!!!

Χτυπησα κ ενα μινι παγωτακι..και σε λιγο παω για ντουζακι κ αραχτη...

Τελειωσα κ με τα πλυσιματα.περιμενω να στεγνωσουν τωρα κ αυριο ενα σιδερο κ ολα οκ!!!!

Γιελιζακι, Ελις,Σοφακι φιλακια στα μικρουλια σας!!!!!!!!

Πιπιτσα την πιεση να την προσεχεις...θα πρεπει να ελατωσεις το αλατι αν οχι να το κοψεις...κ να χαλαρωσεις..δεν κανει να ανεβαζεις πιεση....

Μαρακι κ Νικακι με τους μαστορους σας εχω λαλησει εγω..ποσο μαλλον εσεις ε???

Κοριτσακια χρειαζομαι κλεξαν 0,2 αν εχει καμια κ δεν τις χρειαζεται...εχουν ελλειψη..τα νευρα μου!!

Φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε τζουπρες!!!!

Σας διαβασα..ειχα παει μια βολτιτσα στην αγορα..με το ζωρι γιατι δεν μπορω να περπατισω..καθολου

Τα πρεναταλ εχουν εκπτωση μεχρι 40% στα περισσοτερα ρουχα, συν σου δινουν δωροεπιταγες με τις αγορες σου...και εχουν εκπτωσεις και σε καροτσια καρεκλακια..κλπ κλπ κλπ..

οσες θελετε να πατε να ρηξετε μια ματια

Εγω πηγα και πηρα 2 σουτιεν θηλασμου και ενα φορμακι για να βγαλω το νινι απο το μαιευτηριο...γιατι το καημενο..κριμα ειναι..οτιθα εχει θα ειναι μεταχειρησμενο..

ΑΥριο θα του παρω και ενα ζευγαρι καλτσοπαπουτσακια, θα τα πλυνω και θα τα βαλω στη βαλιτσα..ακομα δεν εχω κανει τα δικα μου πραγματα βεβεια..αλλα ΟΚ δεν πειραζει προλαβαινω..

Χριστινα μην ακους κανεναν..εδω εγω προτιμω χιλια χρονια να γεννισω φυσιολογικα παρα να ξανακανω καισαρικη...

Να εχεις θετικη σκεψη και να μη σκεφτεσαι ασχημα πραγματα

Αυτε ςοι τσιμπιεςπου εχεις ειναι προετοιμασια γιατον τοκετο..απολυτα φυσιολογικες στην ευδομαδα που εισαι...ποτε θα εχεις γιατρο;;;;;

Επιση ςοπως και οι πονοι σαν περιοδου..αμα θα αρχισεις να νιωθεις και πετρωματα στην κοιλια να παρεις τηλ τον γιατρο σου γιατι μπορει να αρχισεις συντομα να κανεις συσπασεις και να ξεκινησιε ο τοκετος...

Ελλη μου καλακανετε και βγαινετε βολτα..ο καιρος ειναι τελειος..σηγα μη κλεισουμε τα μωρα μας μεσα τα καημενα...κριμα ειναι...

Αυτα.

παω να συμαζεψω λιγο το σπιτι οσο κοιμαται ο μεγαλος χουλιγκαν γιατι μετα...δεν θα προλαβω τιποτα.,..θελλω ναπαω και στα ΚΟΥΚΟΥ το απογευμα να παρω ενα δωρακι στην ξαδελφη μου που γεννησε,...θα της παρω το ριλαξ- κουνια- πολυθρονα της φισερ πραισ που ειναι για εως 18 κιλα..μια σαν και αυτην που εχουμε και εμεις

Μαλλων κουραστηκα σημερα..νιοθω καπως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι πήγες τη βολτιτσα σου κι εσύ ε?? Μια χαρα...ξεκουράσου τωρα!!

Χρυσα μου πήγες για ψωνια ε?? Τι ωραια..θελω κι εγω!!!!

Μαλλον κουραστηκες...ξαπλωσε λίγο...

Να ρωτησω κατι...στην κλινική τους φορανε μακρυμανικο, όταν θα τα βγαλουμε έξω απο την κλινική θα τους βαλουμε κοντομάνικο?? Και με εσωρουχο από μέσα ή χωρις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην κλινικη ναι τα εχουν με μακριμανικο συνηθως γιατι εχουν τα αιρκοντισιο και ειναι ακομ απολυ μωρακια, στο σπιτι εξαρταται απο τη θερμοκρασια..

εγω τον Χριστορορ τετοια εποχη τον ειχα με λεπτο μακριμανικο κορμακο χωρις ποδι μονο τα βραδια που φυσουσε λιγακι..την ημερα τον ειχα με αμανικα η και κοντομανικα φορμακια μεσα στο ριλαξ η στον μαρσηπο..το πολυ πολυ του εβαζα ενα ζευγαρι καλτσακια αμα ειχε λιγη ψυχρα και τον σκεπαζα με πολυ λεπτη βαμβακερη κουβερτουλα- σεντονακι...χωρις εσωρουχο

τωρα εξαρταται απο τη θερμοκρασια..δες πως θα νιωθεις εσυ και υπολογησε για το πρωτο μηνα μια στροση παραπανω ρουχα...πχ αν εσυ φορας αμανικο και ζεστενεσαι..ενα κοντομανικο ειναι αρκετο..αν εσυ φορας αμανικο και νιωθεις καλα...τοτε βαλε και ενα ζευγαρι καλτσακια στο νινακι και σκεπασε η τυληξε το με ενα ελαφρυ σεντονακι βαμβακερο..αν νιωθεις λιγη ψυχρα..βαλτου και μια λεπτη ζακετουλα

Γεννικα τα παιδια δεν θελουν πολλα και πολυπλοκα ρουχα..ζεστενονται μην νομιζεις..και μετ ατον πρωτο μηνα που μαθαινουν σηγα σηγα να ρυθμιζουν θερμοκρασια...οσο πιο λιγα και απλα τοσο καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο σκέφτομαι κι εγώ Χρύσα μου...Εδω στην Κυπρο έχει απίστευτη ζέστη..Οκ το βραδυ στο σπιτι μας επειδη είναι ψηλά καμιά φορά εχει ψυχρούλα... Απλά σκεφτόμουν στην κλινική θα είναι με μακρυμανικο..αν το βγάλω με κοντομανικο μηπως του έρθει απότομο? Βεβαια στο αμαξι με τετοια ζεστη θα εχουμε το κλιματιστικό..τώρα που το σκέφτομαι...Οποτε ένα λεπτο μακρυμανικο χωρις το απο μέσα ισως να είναι οκ..Και στο σπίτι του βαζω κοντομανικο...Οταν ειναι το πρωτο σου πολύ μπέρδεμα με τα ρούχα!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα....

-Σοφια μου αυτο ειναι το καλο που γενναω πιο μετα..κανω μπανακια...και μετα θα ειναι Σεπτεμβρης που ποτε δεν παω για μπανιο τοτε θα φυγει και ο Χειμωνας και μετα παλι μπανακια και ετσι δεν χανω καλοκαιρι...το Κλειω μια χαρα ονομα ειναι ειχα και μια συμμαθητρια που την ελεγαν ετσι..γενικα μου αρεσουν τα σπανια ονοματα..μια κοπελα που ηρθε στο μαγαζι θα βγαλει το παιδι Αληθηνη(αν γραφεται ετσι δεν ξερω)και θελει λεει να το αλλαξει και λεω μια χαρα ειναι αλλα δεν της αρεσει γιατι λενε την πεθερα ετσι...εμενα μου αρεσει παντως...αα ναι εχω ακουσει και εγω το Κλελια και μου αρεσει πολυ

-ναι θυμαμαι Αννα που μας ειχες πει οτι σου αρεσουν τα ονοματα ειναι ειναι Λατινο κατι...μια χαρα ειναι τελεια!!

-Χρυσα μου εμενα εχτες μου ειπε η γιατρος πως τα δευτερα παιδια μεχρι λεει και τελευταια στιμγη γυρνανε..αλλα αν καταλαβα καλα ετσι οτι και με ισχιακη προβολη μπορουν να γεννηθουν..αν το καταλαβα ξαναλεω...εμενα γυρισε και ελπιζω να μεινει εκει....

-Πιπιτσα χαλαρωσεεε νομιζω σε ολες το ιδιο σημβαινει θελουμε να κανουμε πραγματα και πρεπει να περιμενουμε.....εγω που θελω να βαφτει το δωματιο γιατι θα ερθει και η πεθρα τελος του μηνα και ανχγωνομαι...μονη μου μεν...βλεπω τον αντρα μου τελευταια στιγμη να το βαφει...τι να κανω..να παρω σκαλα και να αρχισω....

-Νικη σε σκεφτομουνα εχτες...αρχισα να αισθανομαι ηλεκτρισμο εκει στον αφαλο μου...και εκει που το αισθανομουνα μου εδινε και κατι κλωτσιες που ποναγα νομιζα θα σκιζει την κοιλια να βγει...πωπωωωωω

-Γεια σου Γιελιζ μου με τον κουκλο...ολα καλα??Εσεις απο κολικους τιποτα ακομα εε???Μακαρι βεβαια να μην ερθουν ...φιλακια στα πατουσακια..

-ααα πολυ χαρικα για τη Ζαχα αντε με το καλο να ευχαριστιθει το μωρακι της μωρε...

-Σημερα φαγαμε φασολακια απο εχτες..τι καλα δεν χρειαστικε να μαγειρεψω..τι ειναι και αυτο παλι καθε μερα τι να φτιαξεις..απαπαπα...τωρα παω να ριξω εναν υπνακο αμα τα καταφερο μιας και τα μεσημερια εχω ενα θεμα και θα μπω απογευματακι...φιλακια πολλααααα...ααα Νικη μου πηρε η μανα μου hello kitty σετ για την κουνια,...οταν μου το στειλει θα προσπαθησω να το βγαλω φωτοοογιατι ακομα δεν εχουμε φτιαξει το δωματιο για να το στρωσω....φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλε..εξαλλου τις πρωτε ςμερε ςπου δεν κοθνιετε πολυ το εχεις και σκεπασμενο με καμια λεπτη πικ εκουβερτουλα η ενα σεντονακι..δε χρειαζετε να ιδρωνει κιόλας

Ασε εμενα μου λες..που πηγε ο αντρας μου κει ειχε παρει μαλλινη κουβερτα του Χριστοφορου με 40 βαθμου εξω...αααααα

Ευη μου εσενα δεν προκειτε ν αξαναγυρησει..εκειθα μινει..μενει μονο να παρε θεση..χιχιχι..

Στην δικη μου περιπτωση με προηγουμενη καισραικη ο γιατρος δε ρισκαρει να γεννηθει σε ισχιακη προβολη..

θα περιμενουμε μεχρι να με πιασουν οι πονοι..θα εχει γυρησει..καλως..δεν θα εχει γυρησει..θα κανουμε καισαρικη εκεινη την ημερα..το συμαντηκοτερο ειναι να βγει το μωρο οταν εκεινο ειναι ετοιμο και οχι οταν το θελουμε εμεις..

Αυτα παντα βεβεια σε περιπτωσεις που δεν κινδνευει η υγεια μητερα και παιδιου και δεν υπαρχει προηγουμενο δυσαρεστο ιστορικο...οποτε και θα παει προγραμματισμενα και πολυ καλα θα κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...