Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 14!! Καυτά Γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Γεια σας φιλεναδες...διαβασα και τα νεακια σας..βλεπω κοντευεται..εμεις εχουμε λιγο καιρο ακομα..χιχιχι...Χριστινα δεν μπορω πια αυτες τις ιστοριες με τις γεννες..κλεισε τα αυτια σου..και εγω τον τελευταιο καιρο ολο κατι ακουω και λεω ελεος επιτιδες το κανουν...εγω οταν γεννησα πηγα με πονους αλλα μου εβαλαν και τεχνητους για πιο γρηγορα...ακουγα απο διπλα να ουρλιαζουν και ελεγα ρε παιδι μου αμα τωρα ποναω τοσο αυτες που ουρλιαζουν ποσο πονανε...τελικα μεχρι την επισκληριδιο ποναγα αρκετα αλλα το κραταγα μεσα μου ετσι ειμαι εγω αντεχω οποτε ειναι θεμα οργανισμου και ανθρωπου μερικες υπερβαλουν τοοσο πολυ...ελεος...μετα κανεις και επισκληριδιο και περνας τελεια....τα νεας μας και εμας...ειμαστε....1200γρ.χαχαχα..μινιον την φωναζει η γιατρος..ολα καλα σε πλακουντα λωρο αμνιακο υγρο κλπ..εγω πηρα ενα κιλο απο τον προηγουμενο μηνα και ειμαι +5 κιλα στο συνολο..αιματοκριτης σταθερα στο 36 και ζαχαρο επεσε στο 63 αλλα μου ειπε να εχω μαζι μου παντα κατι για να μην λυποθυμησω αυτο...στις 22 παω για ντοπλερ και μετα ξανα στη γιατρο μου να το δει και να μου πει καθε ποτε θα με βλεπει..και εγω δωρεα θα τα κανω τα βλαστοκυτταρα μου ειπαν οταν μπω στον 8ο να παρω τηλ και να παραγγειλω το κιτ και να μου πουν λεει και διαφορα δεν ξερω τι...αυτα..κλασικα ζεσταινομαι για αυτο θα προσπαθησω να μπω και αργοτερα να πεσει λιγο ο ηλιος...φιλιαα στις φρεσκογεννημενες και στις υπολοιπες κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα γλυκες μου!Πως μου ειστε?

Κατερινακι κοντευεις γλυκια μου!Πως περασε ο καιρος..σαν χθες μου φαινεται που ανακοινωναμε εγκυμοσυνες,θυμασαι...??Συγκινηθηκα παλι!!

Μαρακι μπαινεις αισιως στηβν 38η εβδομαδα!!Τελεια!!Επειδη εχω χασει επεισοδια,εβγαλες τις ραφες ή ακομη?

Ευακι μια χαρα ειστε σε κιλα κι εσυ κ η ζουζουνα σου!!!Πολυ σε ζηλευω κι εσενα κ τη Νικη που κανετε κ τα μπανακια σας,εμεις πια ουτε για ντουζ δε προλαβαινουμε :(:(:(:(

Γιελιζακι μου γλυκο ειναι καλοβουλος ο γαμπρος μου ε??Μπραβο το πουλακι μου!Κ εμενα η μια αν δεν εχει κολικους καθολου δεν ακουγεται,η αλλη ομως εχει ολη μερα μια νευρικοτητα αλλο πραγμα!!!Απορω σε ποιον να εμοιασε................ ;);););););););)

Πηνελοπη μου γλυκια ετοιμαζεστε κι εσεις,τι καλα!!Πολυ μου αρεσε οταν ψωνιζα για τις μπουμπουκες μου!!Να το ευχαριστηθεις με την ψυχη σου!!

Νικολ μου πως εισαι γλυκια μου?

Χρυσταλλενη σαραντησατε κιολας??Περναει ο καιρος!Εμεις θελουμε 1 εβδομαδα ακομη!!

Βικυ φιλακια πολλα στο ζουζουνακι σου!

Ασχετο αλλα θελω τη γνωμη σας κ σας παρακαλω να ειναι ειλικρινης....Το Κλειω σαν ονομα πως σας φαινεται???Υπενθυμιζω,την αληθεια κ μονο την αληθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστωωωωω πολυυυυυυυ φιλεναδιτσες μου!!!!!!

Μαρακι λες τελικα να σαι εσυ η πρωτη??θα δουμε!!!!

Σοφακι αν θυμαμαι λεει!!!!Ξεχνιεται αυτη η ανακοινωση???Κ πως περασε ο καιρος τοσο γρηγορα ...και θα περασε ακομη πιο γρηγορα!!!!!

Οσο για το ονοματακι εγω δεν θα το προτιμουσα αλλα γουστα ειναι αυτα..πως το σκεφτηκες?ετσι η καμια γιαγια???

Πηγαμε στα Λητω κ αλλαξα την αλλαξιερα κ πηρα http://www.kidsgallery.gr/categories.asp?catid=1390

δηλ εχω την προικα,τα σεντονακια,την πικε της κουνιας,την αλλαξιερα κ την τσαντα!!

Κ θελω ακομη την καπα ετσι κ αλλιως θελω αλλη μια,ισως αυτο για τις πανες κ το καλαθακι..αν κ αυτα τα βρισκω λιγο ακριβα...τι λετε?

Και κουρτινες λεω να παρω αυτες..http://www.cilek-kids.gr/kourtines-xali ... e.tpl.html

τι λετε??

το δωματιο μας ειναι λαχανι κιτρινο ανοιχτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι ειναι ολα πολυ ωραια!!Με το καλο να τα παρετε κ να τα χαρειτε!!

Για το ονομα που λες τη μια μας γιαγια τη λενε Κλειτω κ ο ντρας μου πριν ακομη γεννηθουμε ειχε ανακοινωσει οτι θα δωσουμε το ονομα............. Επειδη ομως το Κλειτω δεν γιορταζει ειπαμε να το κανουμε Κλειω.Αλλα δε μπορω να συνηθισω κανενα απο τα δυο για τη μπουμπουκα μου για να ειμαι ειλικρινης :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω Σοφακι μου!!!

Αχ αυτο το κολλημα με τα ονοματα...

ευτυχως εμεις δεν το χουμε...αν κ οπως εχω πει δυστυχως αλλος αποφασισε για το δικο μας ονοματακι...που ειναι παρα πολυ ωραιο..αλλα ανηκε στο κουνιαδακι μου που δυστυχως εφυγε νωρις..

Την αλλη μικρουλα πως θα την βγαλετε??

Δεν μπορεις να το συζητησεις με γλυκα κ τσαχπινια ξερεις εσυ..να του αλλαξεις γνωμη??

Η πεθερα την αξιζει αυτη την τιμη??

πχ εμενα η δικη μου αν κανω κοριτσι το δευτερο η αληθεια ειναι πως οχι απλα της αξιζει αλλα της παρα αξιζει...ειναι τοσο καλη κ μας εχει βοηθησει κ μας βοηθαει γενικα σε οοοολα παρααα πολυ..ομως ουτε εμενα ουτε του αντρα μου του αρεσει το Γιωργια..αλλα κ εκεινη δεν την νοιαζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααααααααααααα!τι κανετε;πως ειστε;

εγω καλα.αν εξαιρεσουμε κατι πονακια επιδερμικα που εχω στη κοιλιτσα μου.σημερα σηκωθηκα μονο μια μερα για τσισα μου κ ετσι ψιλοχορτασα υπνο.ρε κοριτσια εδω στα γιαννενα εχει γυρω στις 3 βδομαδες που εχει ψυχρουλα κ αερακι.μιλαμε ειναι θειο δωρο για μενα.ευτυχως δεν εχω καταλαβει καθολου ζεστη.μη σας πω οτι ο αντρας μου κοντευει να κοιμηθει με κουβερτα.βεβαια εγω απλως λεω''καλα ειναι''αφου το σωμα μου οταν με αγγιζουν μου λενε οτι ειναι σα να βραζει

σημερα θα παω να κανω ανταυγειες.να σουλουπωθω παλι λιγο γιατι μετα θα ερθουν οι πασχαλιτσες μου κ δε θα προλαβαινω.το απογευμα εχει πεντικιουρ κ αυριο αποτριχωση.να ετοιμαζομαι σιγα σιγα :D

σοφακι εμενα το κλειω μ αρεσει κ εχω ακουσει κ μερικους που το φωναζουν κλελια.νομιζω μ αρεσει ακομα περισσοτερο

εμεις σας το χω πει ειχαμε αποφασισει για τη μια να τη βγαλουμε σπυριδουλα κ να τη φωναζουμε λαουρα κ την αλλη αποφασισαμε να τη βγαλουμε ραφαελλα.

αυταααααααααααααα!

παω να ετοιμαστω για το κομμωτηριο κ μιλαμε μολις γυρισωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε??Σας πηρε ολες ο υπνος σημερα?

Αννα μου καλο beaute σημερα!!!!!!!!!!!!!!!Κ γω θελω να βαψω μαλλι..κ ενω η αδερφη μου ειναι κομμωτρια η κοιλια με στελνει αναγκαστικα σε κομμωτηριο...πως θα λουστω σπιτι με τις βαφες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;

εγω καλα!!!

Χτες πηγα γιατρο...ο μικρος δεν γυρησε ακομα..οποτε περιμενουμε..ο γιατρος ειπε να περιμενουμε αν θελλω μεχρι να με πιασουν οι πονοι και αν ειναι να την κανουμε τοτε την καισαρικη...

τωρα θα παω αυριο στο ιατρειο του να κανουμε και μιακολποσκοπιση γιατι στα πυρα ηταν λιγο αυξημενα τα ερηθρα και επειδη δενε χω ουτε συσπασεις ουτε διαστολη θελει να δει απο που προερχετε το αιματακι..

Κατα τα αλλα καλα...

θα παω σημερα να κανω τα τελευταια ψωνια και να ετοιμαζω σιγα σιγα τη βαλιτσα μου...

Αννουλα καλο μποτε..εγω πηγα χτες..φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!

Τι κάνετε??? Όλες καλά???

Εγώ προσπαθώ…..

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Έχω αγχωθεί πολύ γμτ κι ανέβασα πάλι πίεση το βράδυ…….

Αχ…….. για να δούμε τι θα δούμε…….

Θα μετρηθώ και σήμερα 2-3 φορές και βλέπουμε…..

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Τίποτε δεν είναι έτοιμο, ο καλός μου δεν καταλαβαίνει το άγχος μου…….

Το βράδυ κοκκινίσανε τα μάτια μου από το κλάμα…….

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Αλλά έτσι είναι!!!!!!!! Όταν κρέμεσαι από τον άλλον……. κι αυτός ο άλλος έχει άλλες προτεραιότητες……. την πάτησες!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Πάω να ξαπλώσω λιγάκι, να μου περάσει κι ο πονοκέφαλος κι ελπίζω αργότερα να είμαι καλύτερα!!!!!!!!!

Καλό μποτέ Αννούλα μου!!!!!!!!!!!

Καλημέρα Κατερινάκι!!!!!!!!!!! 12 μερούλες!!!!! Όλο και κατεβαίνουμε!!!!!

Γεια σου Σεσιλιάκι μου!!!!!!!!!! Να περιμένεις χρυσό μου…… ποτέ δεν ξέρεις!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε?? Εγω χόρτασα ύπνο σήμερα...πριν από λίγο σηκώθηκα. Χθες τελικά πήγαμε στην κλινική και είδαμε τη φιλη που γεννησε...κουκλάκι ο μικρός! Και το άλλο δεν είχε γεννητούρια και ήταν μονη στην κλινική. Αφού μου λεει αντε γεννα άμεσα να μου κάνεις παρέα!! :lol:

Πήγα και στο γιατρο μου και με έιδε αφού ήμουν στην κλινική. 2800 είμαστε...(ΚΑτερινα μαζί πάμε!!) όλα μια χαρά, η αδυναμία που νιωθω λεει δεν εξηγείται αφού οι εξετάσεις που έκανα πριν 2 βδομάδες ήταν οκ. Είναι που πλησιαζει ο τοκετός, και τα υγρά το ίδιο γιατί τα αμνιακά ήταν μια χαρά. Το κεφάλι είναι πολύ χωμένο κάτω οποτε ούτε κατά διανοια να το δουμε. Μονο το πουλάκι μας είδαμε και πάλι!! Ο γιατρος καταλαβε ότι αγχώνομαι και προσπαθησε να με καθησυχασει ο άνθρωπος. Μου έιπε ότι πιστεύει ότι θα ενεργοποιηθει ο τοκετός την Τριτη όταν θα βγαλουμε τις ραφες...θα δείξει!!!

Η φίλη που γεννησε πάντως μου είπε ότι κι αυτηνης τα υγρα είχαν αυξηθεί πολύ την τελευταία εβδομάδα και μετά την έπιασαν πόνοι!

Σοφάκι μου τι κάνεις? Οι μικρές σου?? Το όνομα μου αρέσει κι εμένα το Κλέλια!! Η μία σου βγηκε νευρική ε???Τις ραφές την Τριτη της βγάζω κοπέλα μου!

Κατερίνα μου πολύ ωραία η κουρτίνα που έβαλες!!

Χρύσα μου καλές προετοιμασίες!! Ελπίζω να γυρίσει το μωράκι σου και να πάνε όλα καλά με τις εξετάσεις σου!

Άννα καλή ανανέωση!!!

Ευάκη τέλεια τα νέα σας από το γιατρό. Να προσέχεις μην ζαλιστείς!

Πιπίτσα μου χαλάρωσε γλυκιά μου...Μην αγχωνεσαι, δεν κάνει να πιέζεσαι τόσο!

Οι άλλες τι κάνετε?? Εγώ θα προσθέσω λίγα πραγματα στην βαλίτσα μου που είδα χθες ότι χρειάζομαι. Πάνες αγκαλιάς έβαλα όσες μου ζητάνε αλλά η κοπέλα χθες είχε ήδη αλλάξει 5!! Πρέπει να πάω να πάρω κι άλλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeaaa k emeis molis ksupnhsame.. o mikros mou kanei kwlotoumpes k exei k loksugga..teleiaa

maraki mou plhsiazeis k esu..ante

pipitsa mou kalh mhn klais ...etsi eniwtha k egw pou parakalousa na mou kanoun to spiti ..twra pou einai etoimo ushxasa..meinan oi leptomereies rouxa na ta taktopoiw siga siga otan mou fernei h mama k na kanw balitsa..k esu omws dwstou na katalabei oti den exete arketo xrono mprosta sas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia...

pipitsazouzouna min stenaxwriesai..ki egw exw piesi pou kai pou alla prospathw na min agxwnomai....

oso gia to beaute....emena i pethera mou exei kommwtirio opote mou ta kanei afti me fytikes vafes...

ekana kai pentikiour me galliko nyxaki etsi apla na to vlepw gia na min apelpizomai...an kai se liges meres tha ta ksevapsw na eimai etoimi gia ti genna...

kala prin liges meres gennise mia fili mou tin pira til kai itan toso apogoitevmeni apo tous ponous pou me agxwse..den fantazeste ti m elege...panagia mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαρακι, Μαιρη , Χρυσα ,Πιπιτσα!!!!!!!!!!!!

Μαρακι εμεις παμε πακετο!!!!!!!Αντε να δουμε λες να στγχρονιστουμε κ στον τοκετο??

Τις κουρτινες δεν της πηρα ακομη..τις σκεφτομαι..διοτι ενω μου αρεσουν πολυ κ ταιριαζουν τα παραθυρα ειναι ψηλα κ μισα..στο ενα απο μπροστα θα ναι η κουνια κ στο αλλο η συρταριερα..κ ετσι το σχεδιο κατω η ζωφραφια δεν θα φαινεται...

Χτες το σκεφτηκα αυτο κ προβληματιστηκα...

Τι λετε εσεις?

Χρυσα μου καλες εξεασεις κ καλη βαλιτσα...κ φιλακια στο ζουζουνο σου!!!

Πιπιτσα δυστυχως ετσι ειναι οι αντρες..με το πασο τους!!!Ηρεμησε κ ολα θα τα προλαβεις...

Μαιρουλα μια χαρα κ συ απολαυσε τις κολοτουμπες!!!!!!!

Χριστινακι μην αγχωνεσαι..καθε γεννα κ γυναικα ειναι διαφορετικη!!Εμενα η κουμπαρα μου δεν καταλαβε τιποτα σχετικα κ χωρις επισκληρηδιο!!!!

Εγω πριν λιγο εβαλα πλυντηριο αυτα που πηρα χτες και το φαγητο φασολακια...να γινεται μπας κ ξυπνησει ο αντρας μου λιγο νωρις δηλ σε κανα μισαωρο κ παμε για κανενα μπανακι..εχει πολυ ωραια μερα κ θα χει κ ωραια θαλασσα!!!

Αυτααααααα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μου καλημέρα! Εχει λόξυγγα ο μικρός ε?? Εχει γέλιο όταν τους πιάνει κάτι περιεργες ωρες... :lol::lol:

Χριστινα μου μην ακούς κανένα..Εχω ακούσει πολλα κι εγώ αλλά τα ξεχνώ αμέσως γιατι μετά θα τρελλαθούμε!! Εχουμε που έχουμε τις αγωνίες μας, μην μας φορτώνουν κι άλλα!!!

Κατερίνα μου αν δεν θα φαίνεται το σχέδιο, ψάξε και για κάτι άλλο!! Ναι πακέτο πάμε εμείς...νομίζω θα σε προλάβω στον τοκετό :lol::lol: βασικά ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ!!! Το έχεις καταλάβει φαντάζομαι??? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki μιλαμε η κοπελα απογοητευση σκετη..δε θελει να κανει αλλο παιδι λεει..αυτοι ειναι πονοι θανατου λεει και οχι γεννας..και οταν ειχε διαστολη 7 λιποθυμησε...ξερω κι εγω?και μ ειπε ο αντρας μου να μην της μιλησω πριν γεννησω...τελοσπαντων...

ετοιμασα και τη βαλιτσα μου 2-3ακομα πραγματακια.....στις 16 θα κανω και τον επομενο υπερηχο..αλλα δοξα το θεο μεχρι τωρα ολα καλα...

pipitsazouzouna μην αγχωνεσαι γιατι θα σ ανεβαινει ακομα περισσοτερο η πιεση..κι εγα καμια φορα εχω αλλα προσπαθω να τρωω λιγοτερο αλατι και να μη στεναχωριεμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pws einai h fush omws e??????ftaneis se ena shmeio pou to mono pou thes einai na gennhseis..k egw thellw polu na perasoun liges meroules akomh k na gennhsw..ftanei pia

xristina kathe gunaika exei diaforetikh empeiria sthn genna opote mhn dineis shmasia sauta pou akous..

anna emeis edw exoume sunnefia giati xtes ebrekse k psuxraine..k emeis fasolakia exoume shmera mallon..ti alllo na mageirepsoume kathe mera problhma einai auto

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw simera lew na ftiaksw giouvetsaki i xylopites me kreas...tha doume...exei laiki alla den tin palevw na paw..kanei tosi zesti stin athina...kai oute mpanio oute tipota..giati oi thalasses einai kata vrwmikes kai ase min pathw kamia stravi twra..apo tou xronou vlepoume....

etoimasa kai ti valitsoula mou..2-3 pragmatakia kai telos.....

ax pote perse o kairos....se 3 vdomedoules tha exw to koritsaki mou agkalia....pws na einai arage?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Ξυπνησα νωρις αλλα ειχα κοιμηθει απο τις 11 χθες,οποτε εκλεισα το 8ωρακι μου και ειμαι οκ!Πηγα στον φουρνο,πηρα τυροπιτες και μιλκο και φαγαμε πρωινο με τον αντρουλη μου!Οι μαστοροι μαλλον αυριο τελειωνουν.Εγινε κουκλα απ'εξω το σπιτακι μας!Τωρα μενει το δωματιο της μικρης.Ολα χαλια ειναι στο σπιτι αλλα δεν θελω να αγχωθω παλι!Θα φερω την γυναικα να κανουμε γενικη την αλλη εβδομαδα,να ειμαστε ετοιμοι.Μετα μενει να αγορασω τα ρουχα της μικρης και κατι αλλα ψιλοπραγματα και μετα πλυσιματα.Αυτα ομως δεν με αγχωνουν,θα τα κανει ο αντρας μου με την μαμα μου.Νομιζω καλα ειμαστε,δεν αργησαμε. :roll:

Ευη τελεια τα νεα σας απο τον γιατρο!

Κατερινα με το καλο!Ειναι πολυ ωραια τα πραγματακια που διαλεξες!

Συμπεθερα μεγαλωσε ο γαμπρος μου! :lol:

Χρυσα ευχομαι να γυρισει ο μπεμπακος!

Πιπιτσα σε καταλαβαινω που αγχωνεσαι γιατι εχετε αργησει λιγο,αλλα ολα θα γινουν!Βαλτε προγραμμα και να δεις που ολα θα τελειωσουν!Μην κλαις και σου ανεβαινει η πιεση!Σκεψου το μωρακι σου.

Σοφια,να σου πω την αληθεια εμενα μου αρεσει πιο πολυ το Κλειτω απο το Κλειω!Μαλιστα το κανονικο ονομα αν δεν κανω λαθος ειναι Κλειτία,ακομα πιο ομορφο!Το Κλελια ειναι εντελως αλλο ονομα,ειναι κριμα να της το αλλαξεις...Γενικα δεν μου αρεσει να αλλαζουν τα ονοματα. :roll:

Αννα,Μαιρη,Χριστινα καλημερα!Και σε ολα τα κοριτσακια που ισως ξεχασα. :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΑΡΑΚΙ!!!!

Να σου πω χτες που μου πε για τις επιπλεον 4 μερες...ψιλοαπογοητευτηκα αλλα οτι ειναι καλυτερο για το μωρο!!!!!!!!!!!!!!!!Τι να κανουμε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισα!αχχχχχχχχχχχχ!εγινα ανθρωπος παλι.βεβαια δε μου τα χτενισε γιατι δε θα αντεχα το πιστολακι.αλλα κ μονο που βαφτηκε η ριζα ειναι τελεια.

πιπιτσα προσπαθησε να μη στενοχωριεσαι.συζητησε το με τον αντρα σου κ τονισε του πως στο μηνα που εισαι πρεπει να ετοιμαστεις οπωσδηποτε.δε μας υπογραφει κανεις το ποτε θα ερθει η ωρα να γεννησουμε.θα πρεπει να καταλαβει οτι πλεον ηρθε η ωρα.κοιτα προσεχε τη πιεση σου.

μαρακι λες μολις βγαλεις τα ραμματακια να πας κατευθειαν για γεννα;

κατερινα

σε καταλαβαινω ποσο θελεις να γεννησεις.ολες καπως ετσι νιωθουμε.εγω που εχω μωρακια 5 κιλων στη κοιλιτσα μου τι να πω;διπλασια η δυσφορια.αλλα τι να κανουμε.ολα για τα μωρακια μας.

χριστινα ασε το καθενα να λεει.να σου δωσω ενα πχ.κανω τις ενεσεις για τη Β12 που εχω χαμηλη.ε!στο νοσοκομειο μου ειπαν να μου βαλω ξυλοκαινη γιατι ποναει,τσουζει κτλ.με πανικοβαλαν.κ οταν ηρθε η ωρα να παω στο φαρμακειο να τη κανω δε καταλαβα τιποτα.ο πονος ειναι υποκειμενικη αισθηση.μην αγχωνεσαι λοιπον.

νικη εχεις καιρο ακομα.μην αγχωνεσαι.ολα θα γινουν

καλημερα κ σ ολες τις υπολοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna mou exeis dikio alla etsi einai thes de thes agxwnesai ligo....

eytyxws emena i pethera mou exei kommwtirio kai m ta kanei me fytikes vafes...

ekana kai ena pentikiour-galliko etsi giati ta podia m exoun pristei toso poli pou den antexa na ta vlepa..vevaia se liges meres tha ta ksevapsw gia ti genna....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!! Πώς είστε σήμερα?

Χριστινάκι μου, μην ακούς ΑΡΝΗΤΙΚΑ πράγματα. Το πώς αντιλαμβάνεται ο καθένας τον πόνο, τη χαρά,τη χαρα κλπ είναι τελειως υποκειμενικό. Εγώ όταν γέννησα την μεγάλη μου, από αυτά που είχα ακούσει νόμιζα ότι θα πεθάνω από τον πόνο. Χωρίς επισκληρίδιο τότε, και τελικά μου φάνηκε πολύ υποφερτός ο πόνος σε σχέση μ΄αυτό που περίμενα, διότι είχα ακούσει ....... Οπότε, όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα μικρό καλάθι. Εστίασε στα θετικά και όχι στα αρνητικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...