Μετάβαση σε περιεχόμενο

4.350 κιλα και 56 ποντους η κορη μου!!!


Recommended Posts

Κοριτσια μου γεννησα!!!

Την Τριτη 4/11/08 στις 15.30 μέσα σε 5 ώρες!

Πηγα με προκληση τοκετου γιατί η μικρή μου δεν ήθελε να με αποχωριστεί.

Όπως βλέπετε και στον τίτλο γεννήθηκε 4.350 κιλά και 56 πόντους!!! Ναι το ξέρω είναι τεράστια!!! Απορώ πως χωρούσε το πουλάκι μου μέσα στην κοιλιά μου!

Η γέννα ήταν υπέροχη. Έκανα φυσιολογικό τοκετό και δεν κατάλαβα τίποτα! Τα συγχαρητήρια μου στον άνθρωπο που ανακάλυψε την επισκληρίδιο!!!

Το μόνο που ένιωθα ήταν η πίεση που ασκούσε η μικρή για να βγεί. Αλλά πόνο όχι!! Έχω κάνει πολλά πράγματα στη ζωή μου, πολλές δυνατές συγκινήσεις, αλλά μπροστά σ'αυτό, όλα τα υπόλοιπα μοιάζουν με βόλτα στο πάρκο!!!! Κορίτσια δεν συγκρίνεται με τίποτα!!!!

Η κόρη μου όταν γεννήθηκε ήταν υπερβολικά άσχημη. Το λέω και δεν ντρέπομαι. Να φανταστείτε ρωτούσα τον γιατρό πως είναι δυνατόν να είναι τόσο άσχημη ενώ εγώ κι ο πατέρας της είμαστε μια χαρα παιδιά!!! Όλοι μου είπαν πως ήταν πολύ ζορισμένη στην κοιλιά μου γι'αυτό βγήκε έτσι πρησμένη. Τώρα όσο περνούν οι μέρες είναι γίνεται όλο και πιο όμορφη!!! Θα σας στείλω φωτογραφία το συντομότερο.

Εγώ βγήκα το Σάββατο, αλλά δυστυχώς δεν πήρα την μικρή μου μαζί.

Κατά τη διάρκεια του τοκετού ήπιε πολύ αμνιακό υγρό και της έκανε πρόβλημα στο στομάχι. Οπότε την κράτησαν στην θερμοκοιτίδα - όπου φυσικά με το ζόρι χωρούσε τόση που είναι. Ήταν να την πάρω σήμερα, αλλά μου είπαν οτι έπαθε μια λοίμωξη και πρέπει να την κρατήσουν άλλη μια βδομάδα. Φαντάζεστε τι έχω πάθει έτσι;;;

Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη και το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι όλο αυτό είναι για το καλό της. Καλύτερα που το βρήκαν τώρα παρά να την έπαιρνα στο σπίτι και να μου αρρώστενε και να μην ηξερα τι να κάνω. Τουλάχιστον τώρα το πρόλαβαν στην αρχή.

Ευτυχώς την έβγαλαν από την θερμοκοιτίδα και πάω και την βλέπω πρωί-απόγευμα! Στα ενδιάμεσα με αφήνουν και την θυλάζω κιόλας! Άλλη φοβερή αίσθηση!

Όπως καταλαβένεται έχω τρελαθεί με την κόρη μου, αλλά ανυπομονώ να την φέρω σπίτι μας!

Αυτά προς το παρόν! Θα στείλω φωτο το συντομότερο και θα σας γράψω και την δική μου εμπειρία τοκετού μόλις μπορέσω!

Εύχομαι στις εγκυμονούσες να έχετε μια εύκολη και υπέροχη γέννα σαν την δική μου! Σε όσες προσπαθούν εύχομαι σύντομα να γίνεται 'εν δυνάμει' μανούλες!!!

Κορίτσια βιώνω τα ωραιότερα συναισθήματα της ζώης μου! Όλες οι γυναίκες αξίζουν να τα βιώσουν!!!

ΦΙλιά πολλά σε όλες

Γιώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ!ΕΤΟΙΜΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΣΟΥ ΒΓΗΚΕ ΓΙΩΤΟΥΛΑ ΜΟΥ ,ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ!ΕΤΟΙΜΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΣΟΥ ΒΓΗΚΕ ΓΙΩΤΟΥΛΑ ΜΟΥ ,ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζήσει η κορακλα σου. Πραγματικά μεγαλο παιδάκι. Μπραβο να ναι καλα κ να σαι κ εσυ παντα καλά. Να ναι γερη κ δυνατη στην υπολοιπη ζωή της κ να την ακολουθαει παντα τυχη, υγεια κ χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζήσει η κορακλα σου. Πραγματικά μεγαλο παιδάκι. Μπραβο να ναι καλα κ να σαι κ εσυ παντα καλά. Να ναι γερη κ δυνατη στην υπολοιπη ζωή της κ να την ακολουθαει παντα τυχη, υγεια κ χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια Να σας ζήσει!!! Πωπω, τι ωραία ενα μεγάλο μωρό!! Αντε με το καλό και στο σπιτι στην αγκαλιά της μανούλας γρήγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια Να σας ζήσει!!! Πωπω, τι ωραία ενα μεγάλο μωρό!! Αντε με το καλό και στο σπιτι στην αγκαλιά της μανούλας γρήγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει Γιώτα μου ο ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΣ σας!!!!

Να είναι γερή και καλότυχη!!!!

Με το καλό να την πάρετε στο σπίτι και να σου δίνει τόσο έντονα και όμορφα συναισθήματα!!!!

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει Γιώτα μου ο ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΣ σας!!!!

Να είναι γερή και καλότυχη!!!!

Με το καλό να την πάρετε στο σπίτι και να σου δίνει τόσο έντονα και όμορφα συναισθήματα!!!!

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟ!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!! ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΠΑΙΔΙ..... ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟ!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!! ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΠΑΙΔΙ..... ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα μου να σας ζήσει το κορτιτσάκι σας, να είναι γερή και καλότυχη σε όλη της τη ζωή! Κι ελπίζω σύντομα να ξεπεράσει και το προβληματάκι που της εμφανίστηκε και να την πάρετε σπιτάκι σας! Τότε, κι αν θα τρελαθείς εντελώς! Θα την έχεις όλη την ημέρα στην αγκαλίτσα σου! Φιλάκια κι εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα μου να σας ζήσει το κορτιτσάκι σας, να είναι γερή και καλότυχη σε όλη της τη ζωή! Κι ελπίζω σύντομα να ξεπεράσει και το προβληματάκι που της εμφανίστηκε και να την πάρετε σπιτάκι σας! Τότε, κι αν θα τρελαθείς εντελώς! Θα την έχεις όλη την ημέρα στην αγκαλίτσα σου! Φιλάκια κι εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα μου να σου ζήσει, το μωράκι γιγαντάκι!!!:woohoo:

Να την χαίρεσαι και να την καμαρώσεις οπός θέλεις !!!

Άντε καλά σαράντα!!!!

Φιλάκια πολλά σε εσένα και στην κοράκλα σου!!!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα μου να σου ζήσει, το μωράκι γιγαντάκι!!!:woohoo:

Να την χαίρεσαι και να την καμαρώσεις οπός θέλεις !!!

Άντε καλά σαράντα!!!!

Φιλάκια πολλά σε εσένα και στην κοράκλα σου!!!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα μου να σας ζήσει το κορτιτσάκι σας, να είναι γερή και καλότυχη σε όλη της τη ζωή! Κι ελπίζω σύντομα να ξεπεράσει και το προβληματάκι που της εμφανίστηκε και να την πάρετε σπιτάκι σας! Τότε, κι αν θα τρελαθείς εντελώς! Θα την έχεις όλη την ημέρα στην αγκαλίτσα σου! Φιλάκια κι εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα μου να σας ζήσει το κορτιτσάκι σας, να είναι γερή και καλότυχη σε όλη της τη ζωή! Κι ελπίζω σύντομα να ξεπεράσει και το προβληματάκι που της εμφανίστηκε και να την πάρετε σπιτάκι σας! Τότε, κι αν θα τρελαθείς εντελώς! Θα την έχεις όλη την ημέρα στην αγκαλίτσα σου! Φιλάκια κι εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα να χαίρεστε την κορούλα σας, εύχομαι να είναι κοντά σας στο ζεστό σπιτάκι της γρήγορα περιτριγυρισμένη από ζεστασιά και αγάπη. Καλότυχη στη ζωή της γεμάτη υγεία και να σας δίνει μόνο χαρές. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα να χαίρεστε την κορούλα σας, εύχομαι να είναι κοντά σας στο ζεστό σπιτάκι της γρήγορα περιτριγυρισμένη από ζεστασιά και αγάπη. Καλότυχη στη ζωή της γεμάτη υγεία και να σας δίνει μόνο χαρές. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...