Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο2/οι πρώτες βουτιές!!


Recommended Posts

κολλαω απο την ζεστη!!!!!!!! ευτυχως ο μικρος τωρα που τον κοιταξα ειναι στεγνος..

ρε κοριτσια!!τωρα που μιλαμε πειραξα λιγο το στηθος μου και βγαζει κατι σταγονιτσες ασπρες αλλα σαν να κολλανε!!δεν ειναι οπως οταν ηταν το γαλα που ειχαμε..λετε να εχω τιποτα;το δεξι μονο βγαζει ακομα κατι σταγονες..το αριστερο πεθανε πια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μην ντρέπεσαι γιατί το έχω κάνει κι εγω αυτό με την πιπίλα αλλά έπρεπε να τρώει σαν άνθρωπος και πήρα το αυστηρό μου ύφος και μια και δυο με κλάματα με τσαντίλες αλλά και με πείνα που την νικούσε από το πείσμα της σταμάτησε να μου κάνει κόλπα και τα καταφέραμε να τρώμε κόσμοια πλέον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ντρέπεσαι γιατί το έχω κάνει κι εγω αυτό με την πιπίλα αλλά έπρεπε να τρώει σαν άνθρωπος και πήρα το αυστηρό μου ύφος και μια και δυο με κλάματα με τσαντίλες αλλά και με πείνα που την νικούσε από το πείσμα της σταμάτησε να μου κάνει κόλπα και τα καταφέραμε να τρώμε κόσμοια πλέον.

ακολουθω απο αυριο κιολας την συμβουλη σου!!!θα δει το αλλο μου προσωπο!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ Ευη,εμεις μιλαμε για τα μωρακια μας,αλλα εσυ εχεις και μια Φλωριτσα στο σπιτι!! πες μας λιγο τι κανει;οχι τωρα αν βαριεσαι,αλλα γενικα δε μιλας πια πολυ για την κορουλα σου!!θυμαμαι κατι σκηνικα με τα πεθερικα σου οταν ηταν αρρωστουλα το χειμωνα και γελαω(συγνωμη κιολας) :lol:

Ti signomh kale edw ta leme ola kai xoris pareksigisois.....

H Flwra einai sto xwrio tou antra mou apo thn Tetarth alla otan einai edw xalaei ton kozmo paidia, m'akouei olo to tetragono..Afiste pou nomizei pws einai megalh pleon kai sinexia pernei to mwro aggalia xoris na mas rotisei, thelei na ths ftiaxnw froutokremes opos to mwro kai genika zilevei kai ta antera ths....

Fantastite skiniko to mwro na xtipiete sto patoma h Flwra na pidaei apo kanape se kanape kai egw na ths tsirizw, sketo trelokomio milame exoume ginei.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη σε βρισκω σούπερ! Πως φαίνεται η έμπειρη η μάνα. Οργανωμένη με τα όλα της. Θα το κάνω κι εγώ αυτό. Έχω πάρει κι εγώ θερμό για το φαγητό και το έχω δοκιμάσει. Όντως το κρατάει 4 ώρες μια χαρά.

Μαριέτα τι να έχεις βρε; Τώρα πρόσφατα δεν σταμάτησες το θυλασμό; Έχω ακούσει ότι μπορεί να βγαίνουν και καιρό μετα απο το τέλος του θηλασμού σταγονίτσες. Αυτό θα είναι πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κολλαω απο την ζεστη!!!!!!!! ευτυχως ο μικρος τωρα που τον κοιταξα ειναι στεγνος..

ρε κοριτσια!!τωρα που μιλαμε πειραξα λιγο το στηθος μου και βγαζει κατι σταγονιτσες ασπρες αλλα σαν να κολλανε!!δεν ειναι οπως οταν ηταν το γαλα που ειχαμε..λετε να εχω τιποτα;το δεξι μονο βγαζει ακομα κατι σταγονες..το αριστερο πεθανε πια!!

Marietta mhn anxonese me to stithos sou, egw pou den thilasa katholou otan to pataw akomi vgazei stagones opos les kai aporw pote tha stamatisei entelos??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti signomh kale edw ta leme ola kai xoris pareksigisois.....

H Flwra einai sto xwrio tou antra mou apo thn Tetarth alla otan einai edw xalaei ton kozmo paidia, m'akouei olo to tetragono..Afiste pou nomizei pws einai megalh pleon kai sinexia pernei to mwro aggalia xoris na mas rotisei, thelei na ths ftiaxnw froutokremes opos to mwro kai genika zilevei kai ta antera ths....

Fantastite skiniko to mwro na xtipiete sto patoma h Flwra na pidaei apo kanape se kanape kai egw na ths tsirizw, sketo trelokomio milame exoume ginei.....

Άρα Ευάκι όποτε κι αν κάνεις δεύτερο παιδάκι (γιατί σκέφτομαι να μεγαλώσει αρκετά η Σοφία και μετά να κάνω το δεύτερο) την ζήλια δεν την αποφεύγουμε ε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακολουθω απο αυριο κιολας την συμβουλη σου!!!θα δει το αλλο μου προσωπο!!!! :lol:

Na thimase einai glukoulika ta atima alla prepei na vazoume oria apo twra alios to exases to paixnidi..

Kai emena arpazei to mpolaki otan ton taizw alla stamataw epitopou kai tou milaw san megalo anthrwpo. Tou lew pws an den stamatisei den tha sinexisoume to fagito kai tou dinw na katalavei kai me thn stash tou somatos mou pws den mou aresei auto pou kanei...Mexri stigmhs kala ta pame pantos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια λεω να σας αφησω,μιας και εχουμε εγερτηριο στις 07:30 για το γαλα μας!!

ωραια η παρεα σας,αλλα το κρεββατακι μου μου γνεφει απο μακρυα και λεω να μη του χαλασω το χατηρι!!!

φιλια και τα λεμε αυριο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρα Ευάκι όποτε κι αν κάνεις δεύτερο παιδάκι (γιατί σκέφτομαι να μεγαλώσει αρκετά η Σοφία και μετά να κάνω το δεύτερο) την ζήλια δεν την αποφεύγουμε ε;;;;

Auto pou exw katalavei egw Anastasia oxi mono apo emena alla kai apo filous pou sizitame einai pws malon einai polu xirotera otan einai megala ta ptwta paidia, otan einai mikra exoun ales zilies alla otan einai 6-7 xronon einai polu pio poliploko...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhnuxta Marietta kai emeis mhn nomizeis siga ,siga gia nani eimaste..Emena tha mou kanei sigoura kapsoni o mikros, molis tha pesw sto maksilari mou tha arxisei na tsirokopaei..Exei na faei apo ths 18:30 kai fantastika pws tha eixe ksipnisei mexri twra gia na piei galataki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα!

Μάλλον με το ένα θα μείνω!Θα το ξανασυζητούσουμε αυτό το θέμα όμως γιατί είμαι διχασμένη και προβληματισμένη αρκετά αλλά επειδή τώρα κι εμένα το ένα μου μάτι κλείνει και το άλλο κοιτάζει επίμονα τις απαντήσεις σας νοιώθω ότι δεν την παλεύω άλλο και με περιμένουν και ένα σωρό δουλειες του σπιτιού αύριο. Οπότε πάω κι εγώ να την πέσω. Καληνύχτα και καλή ξεκούραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορες καλημερα!!

Αναστασια εχει δικιο η Ευη,καλυτερα η Σοφουλα να ειναι μικρη οταν με το καλο ερθει στον κοσμο το αδελφακι της,γιατι μεγαλυτερη θα ειναι χειροτερη η ζηλεια..η αδελφη μου εχει δυο παιδακια,την Δημητρα που ειναι τριων και τον Γιαννη που ειναι ενος..οταν γεννηθηκε ο Γιαννης ειχε λιγη ζηλεια σαν παιδακι,αλλα θες γιατι ηταν κοριτσακι εβλεπε το μωρο σαν κουκλα και βοηθουσε με τον τροπο της την μαμα της να τον πλυνουν,να τον αλλαξουν,να τον νανουρισουν..ζηλευε βεβαια,αλλα σε λογικα πλαισια..εχει βεβαια και τον μπαμπα της που θεα την ανεβαζει,θεα την κατεβαζει οποτε υπηρχε μια ισορροπια στην ψυχουλα της!! τωρα οπου ο Γιαννης και η Δημητρα!!καμια φορα της λεει η μαμα μου να παρει το μωρο σπιτι της για να ξεκουρασει η αδελφη μου και φωναζει και λεει οχι τον αδελφο μου!! τον θελω εδω!!και μη σου πω οτι ο μικρος ειναι τσαουσος και της τραβαει τα μαλλια και η μικρη γελαει και κανει υπομονη ή της παιρνει τα παιχνιδια και τον δικαιολογει:παιδακι ειναι ας τα παρει,λεει!!

ενω σε αντιθεση με την ανιψια του Μανου που ειναι 8 χρονων,οταν γεννηθηκε ο δικος μας ζηλεψε παρα πολυ!!φαντασου ζηλευε απο τοτε που ημουν εγκυος,γιατι θα εχανε τα πρωτεια της πιο μικρης στην οικογενεια κι επειδη εχει αδυναμια στον Μανο και στην μητερα του,ουτε καν παιρνει το μωρο αγκαλια,ουτε καν τον κοιταει!!! ειχε παρει μια φορα ο Μανος τον μικρο στον αδελφο του και η Αθηνα(ανιψια) δεν εμφανιστηκε καν για να δει το μωρο,καθοταν στο δωματιο της και εμφανιστηκε οταν εφυγε ο Μανος!!ζηλευε που τον ειχε η γιαγια αγκαλια κι ολοι ασχολουνταν με τον μπεμπη!!ακου τωρα!!να σου πω και το πιο τραγικο:οταν εχασα το πρωτο μου μωρακι,η Αθηνα μαλλον ανακουφιστηκε,σε αντιθεση με τα αδελφια της που ειναι λιγο μεγαλυτερα...

οποτε Αναστασια,ασε να περασει το καλοκαιρι να χαρεις την θαλασσα και το μωρακι σου και μετα βαλτε μπρος 8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες...τι κανετε???πολυλογουδεεεες....μα τετοια λογοδοιαρια μες στην μαυρη νυχτα??αλλα θα μου πειτε μονο εκεινη την ωρα υσηχαζουμε οποτε λογικο ειναι...

αναστασακι μεγαλο προβλημα η μεση..εμενα στην εγκυμοσυνη με ειχε ξεπατωσει...υπομονη κοριτσακι μου και οσο μπορεις προσεχε το..

κοριτσια μια που λεγατε για το φαγητο εγω θα σας πω αυτο που κανω εγω...εγω ετοιμαζω το φαγητο της εβδομαδας του...δηλαδη μια μερα θα κατσω να μαγειρεψω για τον μπεμπη και θα το χωρισω σε μεριδες(160γρ.)και θα το βαλω στην καταψυξη...καθε βραδυ θα βγαλω ενα ταπερακι θα το αφησω να ξεπαγωσει μεσα στο ψυγειο και το μεσημερι που ειναι να φαει το βαζω σε ενα κατσαρολακι και το ζεσταινω...και ειναι σουπερ...δεν εχει καμια διαφορα απο το εκεινης της ωρας...βεβαια τωρα πια που μπορει να τρωει τα παντα οταν ψηνω οσπρια η χορτα του δινω απο αυτο το φαγητο και το δικο του την επομενη..αυτο παντως με βολευει γιατι καθε φορα βαζουμε και καποιο καινουριο υλικο και με την μια βδομαδα που το δοκιμαζει μπορω να δω και για τυχον αλλεργειες...και φυσικα δεν δυσανασχετει που τρωει μια βδομαδα ιδια γευση...αλλιως θα ειχαμε προβλημα...

να σας πω τωρα και για το σημερινο μας κατωρθωμα γιατι αυτο το παιδι θα με τρελανει...τον ειχα αφησει κατω να μαζεψω λιγο την κουζινα να σκουπισω(αυτο το κανουμε καθε μερα τον αφηνω παιζει κυλιεται και κανω εγω καμια δουλεια στα γρηγορα) και μια στιγμη ακουω ενα μπαμ και κλαμα...τρεχω και τον βλεπω ξαπλωμενο μπρουμητα να κλαιει..υποθετω οτι ηθελε να πιαστει και να σηκωθει και καπως γλιστρισε και την τρωει στο πλαι..(κροταφο-ματι)εκειηταν κοκκινο ...τον σηκωνω σταματαει το κλαμα αμεσως και ηθελε να τον αφησω κατω να συνεχισει... :roll::roll::roll::roll: με τα χιλια ζορια καταφερνω να του βαλω λιγο βιταμ μπας και γλιτωσουμε το καρουμπαλο και εκεινη την ωρα τον πιανουν οι γλυκες και αρχισε και μου τριβοτανε..ολο το βιταμ στην καινουρια μπλουζα μου...εγω ειχα σκασει απο την αγωνια μου μην εχει κατι και αυτος σημασια..μετα εφαγε μισο μπολακι φρουτοκρεμα γιατι με το αλλο μισο ειχε την εμπνευση να δει πως θα φαινεται στον τοιχο..αφου σε δευτερολεπτα μεσα πεταξε το μπολακι του ...και εγω τι να κανω πειτε μου...που τον λυπομουνα που χτυπησε και αυτος με εκμεταλευονταν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε γαμωτο! προσπαθω να βαλω ενα τικερακι αλλα δεν εμφανιζεται η εικονα..τι πρεπει να επιλεξω; δε θυμαμαι!!!!!!! :cry:

μαρινα καταρχας νομιζω πρεπει απο ολους τους κωδικους που σου δινει το τικερακι να διαλεξεις το bbcode και μετα στην υπογραφη να μην ειναι σημειωμενα τα δυο τετραγωνακια κατω απο το κουτι???αν θυμαμαι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι καλημερα!! τι καλημερα...καλησπερα λεμε τετοια ωρα!!

τι λες τωρα με τον μικρο!! δε καταλαβαινει μια!!!! :lol::lol: αντε σιδεροκεφαλος που λενε!!κι εγω βιταμ ξερω απο τα ανιψακια μου που τους εβαζε η μητερα μου..καλα εκανες..αλλα κριμα η μπλουζα :lol::lol:

σε ευχαριστω για την συμβουλη σου περι τικερ...καλα τα θυμοσουν!!!ΕΓΚΕΦΑΛΕ!!!

εμεις με το ζορι να φαμε φρουτο...δοκιμασα χωρις πιπιλα,βοηθησε κι ο μπαμπας του λιγο...αντε την βγαλαμε την φρουτοκρεμα..σειρα εχει το φαγακι του το μεσημερι...

τωρα ευτυχως κοιμαται.αλλα η μαμα σιδερωνει,πλενει,συγυριζει,μαγειρευει κι απογευμα λεμε να τον παμε βολτουλα..να εχει πεσει κι ο ηλιος...φεγγαροπαιδο θα γινει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι λογοδιαροια σδας επιασε?δέκα μέρες είχα να μπω κ γράψατε 20 σελ!!!!

εγώ γράφω εξετάσεις κ γι αυτό εξαφανίστηκα, μέχρι την Τετάρτη γραφω κ μετα ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!!

ελισα να σου ζησει ο νεοφωτιστος Πανος

Αναστασία να δοκιμασεις βελονισμο για την μεση σου,έχω πολλα να σου συστησω καθοτι γυμναστρια κ έχω προβλημα με τη μεση μου αλλά μετα την Τεταρτη που θα ξεμπερδεψω με τα γραπτα...

μια απο τις μερες αυτες εγω κ αλλες δυο κοπελες μαλωσαμε με μια καθηγητρια στο ιεκ γιναμε κ...ς ,ιστοριες με κομπλεξαρισμενο ατομο ....

σήμερα ισως παμε σε βαφτιση ελπιζω να περασουμε καλα .

έχω βαλει του κοσμου τα πλυντηρια, τι ρούχο είναι αυτό με την βαφτιση!!!!! πολλά ρούχα μαζεψα βρε κοριτσια κ πρεπει να τα τακτοποιησω....τουλαχιστον ξεμπερδεψα με τις αλλαγες!

σας φιλω καθοτι λίγος ο χρονος μου,σας πεθυμισα ομως κ μπηκα στα γρηγορα

οταν παω Βελικα στο εξοχικο μας(απο 1ηΙουλιου)θα εχω μαζι μου το λαπτοπ δεν θα πηγαινω στη σχολη οποτε θα μπαινω πιο συχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαιρούλα καλή επιτυχία με τις εξετάσεις σου. Άντε να τελειώνεις για να ξεκουραστείς.

Αχ θα σου ήμουν ευγνώμων εάν μπορούσες να μου πεις τι να κάνω με την μέση μου γιατί είμαι στα όρια της απελπισίας. Εσύ τι πρόβλημα έχεις;

Οι υπόλοιπες που είστε τι κάνετε; Εμείς είμαστε καλά. Έκανα τις δουλειές του σπιτιού μου σήμερα με χαλαρούς ρυθμούς και το απόγευμα βγήκαμε βόλτα με την Σοφία και ειπιαμε καφέ με άλλη μια μαμα με την κορούλα της που είναι 14 μηνών. Είχαν πολύ πλάκα τα δυο τους που προσπαθουσαν να επικοινωνήσουν μεταξύ τους.

Ευάκι πως πήγες σήμερα; Τα κατάφερες να κάνεις τις δουλειες σου παρόλο την νύστα;;;

Εγώ ξύπνησα το πρωί στις 7 της έδωσα το γάλα της την πήρα στο κρεβάτι μου και ξανακοιμηθήκαμε μέχρι τις 10.00 αλλιώς δεν την πάλευα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορες γεια!!!

Μαιρουλα καλη επιτυχια στις εξετασεις!!

Αναστασια πιανει φιλιες η Σοφουλα ε!! αντε και κανενα γκομενακι σιγα-σιγα :lol:

Εμεις γυρισαμε πριν κανενα μισαωρο,τον πηγαμε βολτα στην Κηφισια,ηπιαμε και το ποτακι μας κι ο μικρος ηθελε το ποτηρι μπυρας του μπαμπα του :shock: γελαγε ο κοσμος που τον εβλεπε να απλωνει τα χερακια του για να το πιασει και νευριαζε που δεν τον αφηναμε..μολις του ακουμπησα το χερακι του στο ποτηρι που ηταν παγωμενο,εβγαλε εναν αναστεναγμο και μια εκφραση αποριας και μετα κοιτουσε το χερακι του..μαλλον ΠΑΓΩΣΕ :lol:

παλι καλα που δεν γκρινιαζε γιατι ειχε περασει η ωρα για το γαλα..το ηπιε ολο και τωρα κοιμαται σαν πουλακι!!

κι εγω σημερα ειχα πολλες δουλειες,πλυντηριο σιδερο σκουπα και σφουγγαρισμα κι αυριο παλι σιδερο...δεν τελειωνουν οι δουλειες...γκρρρ...

λεω να πεσω νωρις...

καληνυχτα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia ,den sas prolava mou fenete....

Egw telika den ekana sxedon tpt shmera oxi giati ksekourazomouna alla giati otan epiasa thn hlektrikh sta xeria mou kopike to revma X(X(X( meta meshmeriase kai to apogevma apofasisa na vgw voltoula kalitera me ta paidakia mou kai ton sizigo....

Elpizw aurio na stathw pio tuxerh giati arxise na mou thn dinei to olo skiniko me thn DEH :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...