Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

ΣΟΥΛΑΚΙ... χαρηκα παρα πολυ που ολα ειναι καλα ειχα ανησυχησει πραγματικα. Ευχομαι να ειναι η τελευταια ατυχια που σας βρισκει... τι ακριβως ειχε το χαπακι;

Αντρια καλα κανεις και τα μοιραζεσαι μαζι μας και σε ευχαριστουμε που μας εμπιστευεσαι... Συνιστω ψυχραιμια, θα μπορουσε ανετα να ειναι λοιμωξη που εκανε αδενες πανω κ να φυγει με την αντιβιωση, οπως κ να εχει συμφωνω με την προλαλησασα ειρηνη θελει υπομονη γιατι ολα πρεπει να τα αντιμετωπισουμε

Γιωργιαννα ευχομαι να μη σε ξαναπιασει το εντερο

Δαφνη ελπιζω να ηταν ενας μικρος κολικουλης και ο αρουλης να συνεχισει να ειναι μια χαρα

Ειρηνακι κι εμενα με ειχαν πιασει τα ψυχολογικα μου κ για ποταπα πραγματακια ελπιζω να εισαι καλυτερα

Πηγαμε σε παιδογαστρεντερολογο μια τελεια κυρια, που ενω ειναι πανεπιστημιακος, καθηγητρια κ υπευθυνη στο παιδων ειναι τρομερα προσιτη κ εξυπηρετικη. Εχουμε λοιπον παλινδρομησουλα μας ειπε οχι πολυ ρηλαξ αποδειχθηκε οτι χειροτερευει την καουρα που φερνει η παλινδρομηση, ανακλιση καθολου η ελαχιστη, ξεφορτωθηκα το μαξιλαρι παλινδρομησης κ εκανα λιγη με πετσετουλα, παιρνουμε το σιροπι στη σωστη δοσολογια κ με το σωστο τροπο που εκεινη μας ειπε θα το παιρνουμε για 1 μηνα κ θα τηλεφωνηθουμε θα το μειωσουμε κ ισως το παιρνουμε για αλλον ενα, εμας μας το δινει για την οισοφαγιτιδα το σιροπι, ειναι τρελλη υπερμαχος του μητρικου θηλασμου, μας ειπε οτι εισαγωγουμε στερεα στο τελος του 6ου κ οχι νωριτερα κ πολλα πραγματα. Αυτα κ της δινω το σιροπακι. πρεπει να περναει κ την ιωσουλα που ειχα ελπιζω πιο ελαφρια, ειδομεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντρια καλα κανεις και τα μοιραζεσαι μαζι μας και σε ευχαριστουμε που μας εμπιστευεσαι... Συνιστω ψυχραιμια, θα μπορουσε ανετα να ειναι λοιμωξη που εκανε αδενες πανω κ να φυγει με την αντιβιωση, οπως κ να εχει συμφωνω με την προλαλησασα ειρηνη θελει υπομονη γιατι ολα πρεπει να τα αντιμετωπισουμε

Egw sas euxaristw gia ton xrono sas k tin simparastasi sas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου ξεχασα να στο πω ... παραλειψη. Λοιπον μου ειπε οτι η ανακλιση προσφερει ανακουφιση οταν το μωρο ειναι μπρουμυτα. Η σταση αυτη ομως απαγορευεται λογω του συνδρομου αιφνιδιου θανατου, μου ειπε αμα θελω να κανω λιγη ανακλιση ομως δηλαδη μια πετσετα αλλα μπορω κ καθολου! Η αλλη σταση που ανακουφιζει τα βρεφη που παλινδρομουν ειναι η πλαγια αριστερη. Εγω τη μερα τη βαζω κ κανω μισαωρο μπρουμυτα και κοιμαται αλλα επιτηρω.. χαρηκα γιατι εμενα αφοτου της εβαλα το μαξιλαρι παλινδρομησης υπεφερε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα γίναμε 2 μηνών!!!!!!!!

Ακόμη δε μπορώ να πιστέψω πως είμαι μανούλα και έχω αυτό το πλασματάκι στην αγκαλιά μου!

"Κοριτσάκι μου σε λατρεύω! Με κοιτάς μ'αυτά τα γλυκά ματάκια και λιώνω!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα!

Ο μικρός καλά είναι σήμερα και ήσυχος, τόσο που τον άφησα ένα τρίωρο κι έκανα δυο συνεδριούλες, γιούπι!

Άντρια εύχομαι να μην είναι τίποτα, τα οζίδια μπορεί να είναι πολλά πράγματα και στους πνεύμονες μπορεί να είναι κάποια σκιά από παλιότερη πνευμονία ας πούμε. Οπλίσου με ψυχραιμία και δύναμη μέχρι να μάθετε τι ακριβώς συμβαίνει κι ότι κι αν είναι θα το αντιμετωπίσετε! Ενωμένοι και με πολλή αγάπη!! Μην πηγαίνει ο νους σου απευθείας στο κακό και μη στεναχωριέσαι αν δε ξέρεις τι είναι. Επίσης να σου πω πως ακόμα κι ένας καρκίνος παλεύεται! Με δυσκολίες, με ταλαιπωρία, αλλά παλεύεται!! Η μητέρα μου παλεύει τρία χρόνια τώρα. Καλά κάνεις και μοιράζεσαι τις ανησυχίες σου, ότι χρειαστείς, εδώ είμαστε!!

Αφροδίτες και μένα ο παιδίατρος όταν του ανέφερα υποψίες παλινδρόμησης, μου είπε να τον κοιμίζω στο αριστερό πλευρό και όχι με ανάκλιση.

Καλησπέρα Ειρήνη (ναι βρε, χαμογέλα!!) καιΓεωργιάννα. Αναστασία να σου ζήσει η μπουμπού!!!! (στον Άγιο Σάββα δουλεύεις ή αλλού?)

Σούλα μου φιλί μεγάλο στη μικρή, τι συνέβη και περάσατε τόση περιπέτεια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα παρεούλα.. τι κάνετε;; Εγώ τώρα που ξεκίνησα δουλειά δεν προλαβαίνω να διαβάζω τα νέα σας, τουλάχιστον να μπαίνω για λίγο να δίνω το παρόν γιατί το βραδάκι ο μπέμπης γκρινιάζει και τη μέρα είμαι στη δουλειά.. τώρα τον έχω αφήσει στη μαμά μου να κάνω καμιά δουλειά και θα πάω να τον πάρω σε λίγο.. κάτι διάβασα για σένα Άντρια μου, ελπίζω να είναι κάτι περαστικό.. θα προσπαθήσω να διαβάσω και τα υπόλοιπα νέα σας μετά..φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουμε και την πρωτη εργαζομενη μαμα στην παρεα;;;; Ιωαννα μου καλο κουραγιο! Θα δουλεψεις και τον Αυγουστο;

Δαφνη δεν σε αδικω απλα εσυ εισαι πιο χαλαρη αυτο το καιρο με την δουλεια.

Σουλα για το δαχτυλο που εγραψες εγω του εβαλα γαντακια. Τσαντιζοταν που δεν μπορουσε να βαλει στο στομα το δαχτυλο αλλα το εκοψε σιγα σιγα, οχι τελειως ακομη το θυμαται που και που.

Πηγα σημερα στο σουπερ Καρφουρ και ειχε παντου προσφορες! Βρηκα τις πανες Babylino πιο φθηνε απ'οτι στο Σκλαβενιτη σχεδον 1,5ε!! Μου φανηκε πολυ περιεργο, θα ξαναπαω να το δω μηπως καπου εκανα λαθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια εύχομαι να μην είναι τίποτα, τα οζίδια μπορεί να είναι πολλά πράγματα και στους πνεύμονες μπορεί να είναι κάποια σκιά από παλιότερη πνευμονία ας πούμε. Οπλίσου με ψυχραιμία και δύναμη μέχρι να μάθετε τι ακριβώς συμβαίνει κι ότι κι αν είναι θα το αντιμετωπίσετε! Ενωμένοι και με πολλή αγάπη!! Μην πηγαίνει ο νους σου απευθείας στο κακό και μη στεναχωριέσαι αν δε ξέρεις τι είναι. Επίσης να σου πω πως ακόμα κι ένας καρκίνος παλεύεται! Με δυσκολίες, με ταλαιπωρία, αλλά παλεύεται!! Η μητέρα μου παλεύει τρία χρόνια τώρα. Καλά κάνεις και μοιράζεσαι τις ανησυχίες σου, ότι χρειαστείς, εδώ είμαστε!!

Daphne mou se euxaristw..Exoume istoriko me karkino stin oikogeneia mou i aderfi tis mamas mou tis parousiastike 2 fores k den itan metastasi alla allo eidos karkinou tin ka8e fora (sta entera k sto sti8os) me polla xronia diafora o enas apo ton allo k o pappou mou sta kokkala k pe8ane 3 mines meta tin gennisi mou (gi'auto k me vgalane andria) eixe liwsei olokliros o kaimenos

I mama mou ka8e ma ka8e xrono afaira apo to sti8os tis kaloi8eis ogkous..

Makari olo o kosmos na exei tin igeia tou k ta alla einai peritta!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!Τι γινετε βρε μανουλες κ νταντυ?

Ειμαι τοσο κουρασμενη συνεχεια με τις δουλειες του σπιτιου οταν βρισκω χρονο απο την μπεμπα,που δεν εχω κουραγιο να μπώ στο ιντερνέτ.

Αντρια μου κουράγιο κορίτσι μου,ειναι δύσκολες καταστάσεις...τα πέρασα για τα καλά,οσες 8υμούνται ξέρουν.Καλύτερα να μην αναφερ8ώ,σου εύχομαι ΔΥΝΑΜΗ κ να πάνε όλα καλά.

Το μωρό εξάλλου είναι η μεγάλυτερη σου πηγή δύναμης,εκμεταλευσου την.

Αφρο σαμαρ κ τα λοιπά κοριτσια κ νταντυ εχω πα8ει πλακα με τις φώτο σας...ειναι μια γλύκα τα μωρά !!!

Τι πιο όμορφο να ξυπνάς με το χαμογελό τους....ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥΣ το τονίζω :lol:

Εμεις εδώ απολαμβανουμε το μωρό μας με τα ναζακια του κτλ...

Με τον κλιματισμο δεν την παλευω,μου την δινει να ειμαι σπιτι κλεισμενη μονο κ μονο επειδη εξω κανει ζεστη....το βραδακι ανεβαινουμε ταρατσα,ενω εχω κανει μπανιο κ ταισει το μωρο κ βλεπουμε ταινιες με τον αντρουλη μου.....αυτα προς το παρον.

Απο εμβολια πως πατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gwgw mou 8imame posa perases, eisoun i prwti pou ir8es sto mualo mou :D..Ontws ta mwrakia mas einai auta pou mas dinoun dinami gia na 3eperasoume ta diskola..

Oso gia ta emvoila valame 5 tin Triti den mou ekane k poli pireto (37,8) k tis edwsa calpon giati mou eipe i giatros na tis dwsw an tin dw anisixi k to vradi prin koimi8ei pali mipws kanei sto ipno tis, kata ta alla ola mia xara den me talaipwrise ka8olou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gwgw mou 8imame posa perases, eisoun i prwti pou ir8es sto mualo mou :D..Ontws ta mwrakia mas einai auta pou mas dinoun dinami gia na 3eperasoume ta diskola..

Oso gia ta emvoila valame 5 tin Triti den mou ekane k poli pireto (37,8) k tis edwsa calpon giati mou eipe i giatros na tis dwsw an tin dw anisixi k to vradi prin koimi8ei pali mipws kanei sto ipno tis, kata ta alla ola mia xara den me talaipwrise ka8olou!!!

Na sai kala Antria moy.....xairomai poy phgan ola kala me to emvolio,se efhno gt koimamai or8ia,

FILIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Δαφνη περιμενουμε τα νεα σου απο το παιδιατρο. Κανετε και εμβολιο σημερα;

Να ρωτησω κατι κοριτσια ανα 2 μηνες κανετε εμβολιο ή καθε μηνα; εμεις θα κανουμε καθε μηνα λογο του μεγαλου που πηγαινει σχολειο, αλλα στον Αλεξανδρο εκανα ανα 2 μηνες.

Ανδρια γτ εκανε ο αδελφος σου εξετασεις; Εχει προβλημα;

Γωγω μια χαρα σας βρισκω με τον ανδρουλη σου. Εγω περιμενω να χαλαρωσει απο σημερα για να παμε για ψωνια για την βαπτιση. Δεν εχω φορεμα!!

Τι θα μαγειρεψετε σημερα; Δεν ξερω καθολου και δεν εχω διαθεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Molis ema8a ta apotelesmata k apo tous dio giatrous..O giatros tis nimfis mou tis eipe: "Den 8a alla3eis ton andra sou einai kalos" :D eutixws ola mia xara an 8elei na pinei Vitamini E i na trwei kremmidi i skordo akomi kalitera..

O mpampas mou mas pire til k mas eipe pws den iparxei kati anisixitiko aplws 8a ton parakoulou8a o giatros..Den mas eipe k polla polla giati itan douleia k den mporouse na poli milisei!!

Gewrgianna mou aplws prospa8ane 1,5 xrono k eipa na kanoun tis vasikes e3etaseis mipws k vre8ei kati alla eutixws ola einai kala mallon to agxos tous einai..Makari twra pou ma8ane pws den iparxei kati na xalarwsoune k na me kanoun 8eia :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emeis emvolia 8a kanoume ka8e mina san tin Triti kaname 5 alla eprepe na kanoume kanonika 6 alla tin eide mikroula k eipame na pigename se 2 evdomades pali alla meta mou eipe: "asto afou 8a er8eis sto mina gia allo vazoume k auto pou emeine pisw gia na min se pigenaifernw"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριά δλδ 2 ενεσεις, 1 πενταπλο κ 1 μονο?

εγω λέω από τον αλλο μήνα να το αγοράζω γτ ο γιατρος του Ικα της εκανε στα ποδια μπροστα και της κοκκινησε κ εκανε σβολακι εσωτερικα....αποχωρησε τωρα αλλα δεν εμπιστευομαι.

Προτιμω επισης 1 εμβολιο 6πλο οχι 2 κα8ε μηνα γτ λενε δεν το καλυπτει το Ικα.\

Εγω μαγειρεψα φασολακια με μοσχαρακι...

Ωραια περιοδος για φορεμα Αντριαννα 8α βρεις το καλυτερο στην μιση τιμη....τελεια.

Αντε καλα ψωνια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Άντρια, χάρηκα με τα νέα σας!!!

Ο γιατρός μας ήρθε και μας βρήκε πολύ πολύ καλά! 4750 και 59 πόντους! Μας έγραψε να κάνουμε τον υπέρηχο καλού κακού αν και προβληματίστηκε αν έχουμε παλινδρόμηση ή υπερσίτιση γιατί πήρε πολύ βάρος! Και να μην πολυασχολούμαι με τα κακάκια του παρά μόνο αν δω αίμα. Εμβολιάκια ίσως κάνουμε κάποια τέλος του μήνα (που θα έχουμε γίνει 2 μηνών) και κάποια άλλα το Σεπτέμβρη. Μου έγραψε συνολικά 12, δε ξέρω πόσα και με ποια σειρά θα κάνουμε. Πάντως θα τα πάρουμε, χωρίς να πληρώσουμε, από το φαρμακείο (τα έγραψε στο βιβλιάριό μας) και θα μας τα κάνει εκείνος. Μας έδωσε το ελεύθερο για διακοπές όπου θέλουμε, ο μικρός με καπέλο στη σκιά, αντηλιακό μετά τον 5ο μήνα μου είπε.

Γωγώ ωραίο το κόλπο με τη ταράτσα!

Γεωργιάννα καλά ψώνια, τέλεια συγκυρία τώρα με τις εκπτώσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Σήμερα είχαμε παιδίατρο. Κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο (το πενταπλό) και κλάψαμε :((

Από ανάπτυξη πάμε πάρα πολύ καλά! Βάρος 5550 γρ και ύψος 64 εκ!

Εσάς τόσο ήτανε τα μωράκια σας 2 μηνών?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daphne mou se euxaristoume poli, k emeis dakrisame apo tin xara mas..Olos o kosmos panta na exei xares stin zwi tou!!! Posa gr evale k se poses meres?

Anastasia mou emena tin Triti pou itan 2 minwn k 2 imerwn itan 4125gr k 56 ek. alla genika einai mikrokamwmeni :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...