Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΟΧΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ..ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΥΠΝΙΟΣ....Η ΔΙΑΙΤΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΔΑΝΑΗ ΕΙΝΑΙ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΠΛ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΕΡΜΙΔΙΚΗ ΔΙΑΙΤΑ...ΔΕΝ ΣΤΗ ΣΥΝΙΣΤΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειρηνη η Νεκταρια αλλαζει ωραρια μερα με την μερα. Εγω εχω περισσοτερο γαλα την νυχτα επειδη αυτος κοιματε 5ωρες. Ξυπναω και ειμαι μουσκεμα.

μη κανεις τατουαζ, δεν ξερω εαν επηρεαζει στο γαλα αλλα ειναι βελονα που μπαινει στο δερμα με καποιο χημικο.

Ελενα δεν μου το ξανακανε, ευτυχως. Το μασαζακι στο ματι πρεπει να στο δειξει ο παιδιατρος επειδη ειναι λιγο περιπλοκο να στο πονο και να μην κανεις καμια ζημια στο μικρο. Με τους αντιχειρες πιεζεις στο ματι κοντα στην μυτη.

Αφρο πολυ ζωηρη η μικρη απο τωρα γυρναει;;;; ποπο σε βλεπω να την κυνηγας στον 10ο.

Την γραμμη την εχω και εγω και καπου μου την σπαει που θα φαινετε στην θαλασσα. Η λεκανη ομως επανερχετε δεν ξερω ακριβως ποτε. Θελω να παω για ψωνια αλλα δεν μου περισσευουν.

Αναστασια καλα σαραντα!!

Γιουλη τι σημαινει χημικη διαιτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπριτσες μου!!!

σας ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες σας :x:-*:x:-* σημερα παταω τα πρωτα...αντα :lol: γινομε 30... :cry::lol::lol::lol:

σκεφτομε το βραδυ να βγουμε καμμια βολτιτσα οικογενιακος να πιουμε ενα κρασακι!!!!

βλεπω αρκετες κανουμε διαιτα εδω :D εγω τωρα κλεινω μηνα που ξεκινησα κ ειμαι -5,5 κιλα σχεδον!!!ειμαι πολυ χαρουμενη!!!ακομη 10 κιλακια κ θα ειμαι εκει που ξεκινησα την εγκυμοσυνη [smilie=wav.gif] ειρηνη ωραιο φρουτο κ δροσιστικο :lol::lol::lol: εισαι τρελοκομειο!!!ευτυχως δεν εχω ραμματα να σπασουν απο το γελιο!!!!

το μικρο μου μια χαρα κοιματε την νυχτα μονο μια φορα ξυπναει κ στης 7 ξυπναει εντελως :D μεσα στην μερα δεν κοιματε πολυ εκτος με ελαχιστες εξαιρεσεις οπως τωρα που κοιματε δυωρο...το γαλα ομως το ελαττωσε :? τρωει το πολυ 120γρ μια φορα κ τις υπολοιπες 30 60γρ...οσες δινετε μπιμπερο καθε ποσες ωρες κ ποσα γραμμαρια τρωνε τα μικρα σας???

ωραιος ο τιτλος...μεγαλωνουμε...ποτε ρε κοριτσια ημασταν γκαστρουλες ποτε γεννησαμε κ ποτε φτασαμε εδω χαμπαρι δεν πηρα...ποσο γρηγορα περναει τελικα ο καιρος ε???τα σκεφτομε ολα αυτα βλεπω τα υπερηχογραφηματα κοιταζω το αγγελουδι μου κ βουρκωνω δεν γινετε να μην συγκηνηθω..απιστευτα ομορφο ολο αυτο που ζουμε πολυ κουραση αλλα η αγαπη δεν εχει οριο!!!!!!

συμπεθερουλα μου μαλλον θα μας αλλαξεις ονομα...ελενα!!!λεει τωρα ο μπαμπας μας ο αναποφασιστος :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου θα σε απογοητεύσω,τώρα μίλησα με τη κολλητή μου που γέννησε πριν 11μήνες κ μου είπε οτι την έχει ακόμα..λιγότερο έντονη αλλα υπάρχει! :( Στο γυναικολόγο πότε θα πάς; Μπάς κ ρώτησε καμία μετά απο καισαρική πόσο καιρό μπορούμε να κάνουμε μπανάκι στη θάλασσα;; Αχ!Θέλω να λιώσω στη παραλία.....του χρόνου.....

Έλενα, δεν έχω πάει ακόμη στο γυναικολόγο :( Το σκέφτομαι γτ είναι λίγο δύσκολο με το θηλασμό να πάω Αθήνα κέντρο..Θα πρέπει να πάρω τη μπέμπα μαζί. πως θα πάω? πού θα παρκάρω?

Ίσως πάω στο ιασώ αν συμφωνήσει και ο γιατρός μου, που είναι πιο εύκολα.

Για μπάνιο στη θάλασσα δεν έχω ρωτήσει αλλά ξέρω ότι μετά τις 40 μέρες και αφού σε εξετάσει ο γιατρός και είναι όλα οκ, μπορείς να να κάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aναστασία γιατί δε βγάζεις γάλα με το θήλαστρο κ να το φυλάξεις να της το δώσει ο μπαμπάς της ή η μαμά σου;τον ίδιο προβληματισμό είχα αλλα τελικά έτσι θα κάνω 'οταν είναι να πάω.

Σουλίτσα μου μπράβο στον συμπέθερο για την απόφαση!! Πεθερά κ νύφη σε όλα θα ταιριάζουμε!!χαχα :D:D

Καλά να περάσετε αγάπη μου!Κ του χρόνου με το καλό με 2 μωρά!! ;)

Υ.Γ Κιόλας -5,5;;τέλεια!εσύ πας για μοντέλο!καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!!

Evgala ta matia mou na diavasw ta minimata sas :D

Soulaki mou na ta ekatostiseis, panta xares k eutixia stin zwi sou..Na se xerontai!! [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion13.gif]

I mikri koimate sto krevvati twn goneiwn mou me tin mama mou (8ilazame ekei 3aplwmenes), ekleise ta matakia tis alla fovi8ika na tin sikwsw na tin parw sto kervvataki tis mipws 3ipnisei giati o ipnos den tin eixe parei gia ta kala k me exei talaipwrisei na koimi8ei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw exw rantevou tin Triti ston ginaikologo eprepe edw k liges meres na paw alla den ipologisa kala tis meres k evala to rantevou mou pio arga ..Exw stin kata4i3i para polla sakoulakia me mitriko gala k 8a ferw 1 sakoulaki tis mamas mou an tixwn k gkrinia3ei na tis to dwsei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδακια μπορει καποιος να μου πει πως αποθηκευω μητρικο γαλα;

τι εννοω: αμα αντλησω τωρα 50 μλ, μετα 30μλ, το βραδυ 20 μλ, πως θα τα φυαλξω οοολα μαζι για να διατηρηθουν σωστα; και ποσα μλ θεωρουνται γευμα; και πως να αντλησω αλλα να εχω και αρκετο γαλα για το παιδι μου που κανει μαραθωνιους θηλασμους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Akou egw pira ta sakoulakia tis mendela k ta apo8ikevw ekei mesa k meta ta vazw apeu8eias stin kata4i3i..

An mazevw kata tin diarkeia tis imeras tote ta vazw se mpimpero k sto 4igeio (an 8es omws na ta valeis amesws sto sakoulaki anoigokleinei eukola) k otan maze4w tin posotita pou 8elw tote tin vazw sto sakoulaki k ta filaw..Egw filaw 100ml se ka8e sakoulaki (xwraei 150ml) alla panw katw 3erw pws toso pinei fisika meta apo 8ilasmo etixe k tis to edwsa..

Ta sigkekrimena sakoulakia ta vazeis k panw sto 8ilastro mendela an 8es k to gala mpenei apeu8eias sto sakoulaki.. Sou vazw photo!!

post-5713-13873937271058_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω αντρια μου , δηλαδη κ 100 μλ να μη βγαλω με τη μια στο μπιμπερο και ψυγειο και το βραδυ ολα μαζι στο σακουλι καταψυξη, και στην κατψυξη ποσο καιρο διατηρουνται; και αμα γινει διακοπη ρευματος καταστρεφομαστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο!!!

Σουλίτσα χρόνια σου πολλά πολλά πολλά και χαρούμενα κι αγαπησιάρικα και να χαίρεσαι τη μπουμπού σου!! :ymparty: [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion16.gif]

Δανάη δεν έκανα τίποτα για να χάσω τα 10 κιλά, τρώω απ' όλα και τα παγωτάκια και τα γλυκάκια μου. Νομίζω ότι είναι οι μαραθώνιοι θηλασμοί κι ο ιδρώτας που ρίχνω από τη ζέστη! :lol::lol: Να μου φιλήσεις τα ηλιόλουστα Χανιά, τα'χω πεθυμήσει!

Γιούλη μπράβο με τη δίαιτα τα πας τέλεια!! Κι ο Αλέξης μια χαρά βλέπω!!

Αφροδιτούλα να προσέχεις με το στήθος, εγώ που την πέρασα τη μαστίτιδα δε το εύχομαι σε κανέναν! Αν το νιώθεις βαρύ κάποιες στιγμές, βγάζε λίγο έστω με το χέρι!

Γλυκερία μου ταλαιπωρείσαι ε? Περαστικά στο Λευτεράκη, σε σένα υπομονή και ψυχραιμία, όλα καλά θα είναι!!

Έλενα και μένα η μαύρη γραμμή δεν έχει φύγει ακόμα καθόλου αλλά ευελπιστώ ότι κάποια στιγμή θα τη κάνει!! Και προς το παρόν τίποτα δε μου κλείνει στη μέση!! :roll:

Ειρήνη τρελοκομείο! Πολύ γέλασα με το καρπούζι!!!

Γωγώ πως ήταν τα δύο ξαδερφάκια μαζί? Τι ωραία που είναι στην ίδια ηλικία!!

Άφρο μου απ' ότι μου είπαν εμένα, ένα μέσο γεύμα θεωρείται γύρω στα 90 ml - 120 ml. Αλλά προσοχή, αν αντλήσεις σε διαφορετικές ώρες, διαφορετικές ποσότητες, πρέπει όταν τα αναμίξεις να έχουν την ίδια θερμοκρασία, δηλαδή μπορείς να τα βάλεις αρχικά στο ψυγείο και μετά να τα ανακατέψεις σε ένα. Και ζέσταμα μόνο σε μπεν μαρί. Τα σακουλάκια στη κατάψυξη κατευθείαν θεωρώ ότι είναι βολικά όταν έχεις πολύ γάλα και αντλείς όλη τη δόση μεμιάς. Εγώ βγάζω που και που και το βάζω στο ψυγείο όπου διατηρείται για 24 ώρες. Α και όταν αντλώ το κάνω πάντα πρωί που έχω πολύ και μια χαρά μένει μετά και για το μωρό.

Σήμερα ας πούμε έβγαλα γύρω στα 60 ml καθώς άφησα τον Αρούλη για 2 ώρες με το μπαμπά του και τη γυναίκα που έρχεται μια φορά τη βδομάδα για το σπίτι κι εγώ πήγα στο γραφείο να κάνω μια συνεδρία. Μου έλειψε λίγο, αλλά να πω την αλήθεια το ευχαριστήθηκα! Χάρηκα που ήμουν λίγο μόνη μου, χάρηκα που δούλεψα!!

Το βράδυ είχαμε πάει σε φίλους και μάλλον τον έβγαλα από το εντελώς δικό του αλλοπρόσαλλο πρόγραμμα γιατί γυρίσαμε στις 2 και είχε τρομερά νεύρα και ούρλιαζε ως τις 5 που τον κατάφερε ο μπαμπάς του και κοιμήθηκε! Σήμερα είναι πολύ ήσυχος! Ήταν να πάμε βόλτα στη θάλασσα αλλά τελικά πήγε μόνο ο άντρας μου μ' έναν φίλο του για μπανάκι κι εμείς μείναμε σπίτι :cry: και ψάχνουμε παρέα να πάμε τουλάχιστον για καφέ στη γειτονιά!

Γωργιάννα, Αναστασία και Άντρια φιλάκια! Κι αν ξέχασα και κάποια συγγνώμη! Ξύπνησε το πιράνχας και ουρλιάζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na sou pw etsi kanw egw den ta vazw amesws kata4i3i alla sto mpimpero giati pane xamena ta sakoulaka meta k einai 18 evro ta 21 sakoulakia :o fisika an 8es ta anoigeis k simplirwneis..Na sou pw sto nosokomeio mou eipane 3 mines k sta leaflet tou 8ilastrou tis medela grafei 6 mines (den 3erw ti na piste4w)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που χαθήκατε όλες απόψε??? Εμείς είχαμε ένα εξαιρετικά ήρεμο απόγευμα και βράδυ, ο μικρός ήσυχος, πήρα και μια φίλη μου και πήγαμε καροτσάδα στο Στρέφη και ήπιαμε και μια μπυρίτσα εκεί. Τώρα περιέργως κοιμάται στη κούνια του... θαύμα θαύμα! Μακάρι να μας πάει όλη η νύχτα έτσι! Πάω για νάνι κι εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλιτσες!! Δαφνη μου οι βολτουλες σας μια χαρα! Την ιδεα για το mei-tai την πηρα απο εσενα και χθες καναμε την πρωτη μας βολτα για ψωνια στου Γκυζη και σουπερ μαρκετ. Η μπεμπα το απολαμβανει κι εγω ειμαι ησυχη. Ελενα μου δευτερολεπτα κρατησε ο καυτηριασμος, εγω και ο μπαμπας της την κρατουσαμε για να ειναι σταθερη και ο γιατρος δεν αργησε. Δεν κουνηθηκε παρα ελαχιστα, η περιοχη δεν εχει νευρα και ετσι δεν ποναει. Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον κοριτσακι μου. Ο Αρης καλα περασε το βραδυ? Πολυ ομορφη εισαι στην φωτογραφια, φτου σου κοπελαρα! Φιλακια. Η γραμμη η σκουρα στην κοιλια και σε εμενα υπαρχει κανονικα. Κοριτσια για οσες εχετε κανει καισαρικη ηθελα να ρωτησω, τα λοχεια επαψαν εντελως? Εγω χθες και σημερα εχω ροη κανονικη με εντονο χρωμα, δεν ξερω μου φαινεται περιεργο. Και πριν 2 εβδομαδες ειχα ξανα και ο γιατρος μου ειπε πως ισως ειναι ψευδοπεριοδος και να μην δωσω σημασια. :roll:

Σημερα εχουμε κανονισει να παμε Jumbo και η μπεμπουλα μας μαζι!!

Κοριτσια, δεν ξερω, εγω το θηλαστρο εχω προσπαθησει καποιες φορες να το χρησιμοποιησω αλλα δεν...Ο λογος ηταν για να βγαλω γαλα σε δυσκολες στιγμες να αποσυμφορηθει το στηθος. Η ιδεα του να συλλεγω το γαλα γαι να το πιει η μπεμπα δεν με ενθουσιαζει. Με το θηλαστρο προσωπικα δεν μπορω να βγαλω παρα λιγο, αφηστε που δυσανασχετω με την διαδικασια. Οσες το κανετε με αποτελεσμα σας θαυμαζω πραγματικα για την υπομονη σας.

Χθες η μπεμπουλα μας κοιμηθηκε απο τις 11 και ξυπνησε σημερα το πρωι στις 6. Τοσο πολυ δεν ειχε ξανασυμβει. Ξυπνησα το βραδυ γιατι το στηθος μου ειχε φουσκωσει πολυ αλλα δεν ξυπνουσε με τιποτε το αστερακι μου να φαει και να βοηθησει κι εμενα. Τελικα την αφησα και εφαγε και απο τα 2 το πρωι. Τωρα ειμαι καλυτερα και την μπουμπου την πηρε παλι ο υπνος.

Να εχετε μια ομορφη μερα ο,τι κι αν κανετε και πολλα φιλακια στα κουκλια σας!!! [smilie=icon_sunny.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλημερα... η μικρη κατι εχει μαζευει τα χερια στο προσωπο.. και το βραδυ που σηκωθηκε για φαι εφαγε ελαχιστα στο πλαι την ειχα που της αρεσει και παρα πολυ σα σταση και ολο σφιγγεται και αερια .. παντως η κινηση που κανει συνεχει ειναι σα να παιζει σε αρχαιο δραμα σφιγγει τις γροθιες και σα να παιζει σε αρχαιο δραμα τις φερνει στο προσωπο... δαφνη μια χαρα ελπιζω να συνεχισατε ετσι...

εν τω μεταξυ εχει κ δυσφορια... λετε να εχει δυσκοιλιοτητα που σφιγγεται;

επειδη εφαγε λιγο το στηθος μου εχει σχεδον πετρωσει, τωρα εχει αποκοιμηθει στο στερνο μου κ φοβαμαι να κουνηθω μην την ξυπνησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...