Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμωνιάτικα μωράκια 2010-2011 (Δεκ.-Ιαν.-Φεβ.)


Recommended Posts

κοριτσακια μαλλον φυγατε διακοπες..χαθηκαμε..εγω εχω λαλησει και σημερα γραφω για να ζητησω τη συμβουλη σας..εχω κουραστει με τα δυο μου μωρακια..τα κανω ολα μονη μου..εχουν βαρυνει 9100γρ κι εγω εχω ενα πρησμενο χερι και μια πονεμενη μεση..ο αντρας μου δεν πολυβοηθαει.δεν αλλαζει πανες,δεν ταιζει πια..γυναικειες δουλειες..κουραστηκα σωματικα..τα μωρα μου τα λατρευω αλλα..ντρεπομαι που το λεω..ξεσπαω πανω τους..τους φωναζω..σημερα προχωρησα και παραπερα..εδωσα ενα χαστουκι στον εναν..απαλο αλλα η κινηση και μονο εμενα με αηδιασε..μετα καθομαι και κλαιω..τα παιδια μου τα υπεραγαπαω και εκανα μεγαλο αγωνα να τα αποκτησω..δεν ειμαι κακια δεν ειμαι βιαιη..τι μου συμβαινει..ολη τη μερα κλαιω..τι να κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια μαλλον φυγατε διακοπες..χαθηκαμε..εγω εχω λαλησει και σημερα γραφω για να ζητησω τη συμβουλη σας..εχω κουραστει με τα δυο μου μωρακια..τα κανω ολα μονη μου..εχουν βαρυνει 9100γρ κι εγω εχω ενα πρησμενο χερι και μια πονεμενη μεση..ο αντρας μου δεν πολυβοηθαει.δεν αλλαζει πανες,δεν ταιζει πια..γυναικειες δουλειες..κουραστηκα σωματικα..τα μωρα μου τα λατρευω αλλα..ντρεπομαι που το λεω..ξεσπαω πανω τους..τους φωναζω..σημερα προχωρησα και παραπερα..εδωσα ενα χαστουκι στον εναν..απαλο αλλα η κινηση και μονο εμενα με αηδιασε..μετα καθομαι και κλαιω..τα παιδια μου τα υπεραγαπαω και εκανα μεγαλο αγωνα να τα αποκτησω..δεν ειμαι κακια δεν ειμαι βιαιη..τι μου συμβαινει..ολη τη μερα κλαιω..τι να κανω..

minie μου,μπορώ να καταλάβω πόσο κουράζεσαι,εδώ με ένα μωρό και πολλές φορές νομίζω ότι θα τρελλαθώ!!!Γιατί δεν σε βοηθάει ο αντρούλης σου?Μίλησέ του,πες του ότι τον έχεις ανάγκη να σε στηρίξει με τα μωράκια.Αν πάλι δεν θέλει και τα θεωρεί γυναικείες δουλειές,πες του να πάρετε μια κοπέλα να σε βοηθάει!Δεν γίνεται αλλιώς!!Άνθρωποι είμαστε,όχι ρομπότ!Η κίνηση που έκανες όπως και οι φωνές είναι σημάδια απελπισίας και δείχνουν ότι καταρρέεις πια!Πρέπει κάτι να κάνεις αμέσως!!Τα μωράκια σου χρειάζονται μια υγιείς μανούλα τόσο σωματικά όσο και ψυχικά και αυτό δεν μπορεί να γίνει αν δεν πάρεις μια ανάσα!!Συζήτησε σοβαρά με τον άντρα σου και βρείτε μια λύση που να σας ταιριάζει!Περιμένω να μου πεις τι αποφασίσατε!Ό,τι θέλεις είμαι εδώ για σένα!Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!Χαθηκα το ξερω αλλα η ψυχολοογια μου λογο οικονομικων ειναι χαλια!!!Εχω παθει καταθλιψη και ευτυχως μονο με την μπεμπουλα μου ηρεμω!!!Το αφησαμε το θεματακι μας και ειναι κριμα....εγω θα ξαναρχισω να γραφω μιας και ειδα οτι η κουβεντουλα με εσας μοο καλο μου εκανε τελικα!!!Σας φιλω και μην με παρεξηγειτε περναω δυσκολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μάνες!!!

Ιωάννα μου,μη πέφτεις έτσι!!Κι εμείς είμαστε πολύ χάλια οικονομικά!Άνεργη κι εγώ και ο άντρας μου και ζούμε από ένα ενοίκιο 530 ευρώ το μήνα!Ζοριζόμαστε αλλά τα καταφέρνουμε!!

Εμείς διανύουμε την τελευταία εβδομάδα στην Χαλκιδική στους γονείς μου,ήταν να κάτσουμε λίγο παραπάνω αλλά δεν αντέχω άλλο χωρίς τον αντρούλη μου!! :mrgreen:

Το μικράκι μου άρχισε να κάθεται μόνο του πλέον αρκετά καλά και έχουμε θεματάκι 2 μέρες τώρα με τα δοντάκια,έτοιμο να σκάσει είναι!!Σας στέλνω και μια φωτογραφία να μας καμαρώσετε!

Αυριο θα πάμε για εμβολιάκι,να δούμε και πόσο μεγαλώσαμε και επίσης θα κάνω κι εγώ ένα τεστ εγκυμοσύνης γιατί έχω υποψίες ότι έρχεται κι άλλο νινάκι...Για να δούμε...Φιλάκια!!!

post-13601-13873937439368_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!Που είστε κοριτσάκια μου??Κάναμε το εμβολιάκι μας,μου έκανε λίγο πυρετούλι και υπνηλία το χρυσούλι μου!!Είμαστε 8 κιλά και 67 εκατοστά!! :) Ελπίζω τα πράγματα να πηγαίνουν καλά για όλες σας!!Φιλάκια σε σας και τα μωράκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Ζουζουνες μου γλυκιες!!!!!!!!!!!!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Τι κανετε ; Τα ζουζουνακια σας μεγαλωσαν;;;;;;; [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Χαθηκαμε γμτ........ :(:(:roll::roll:

Εμεις ειμαστε 9,5 κιλα και 73 ποντους, εχουμε ηδη 7 δοντια και παμε για αλλα.... ειμαστε τεμπεληδες κι ακομα δε σηκωνομαστε...ουτε απο ξαπλα για να καθησουμε... B-) μονο τουμπες κανουμε σε ολο το κρεβατι!!!!Αντρες παιδι μου.... :lol::lol::lol: ολα χαλαρα!!!!!! Οπου να'ναι κοβουμε και το θηλασμο γιατι η μανουλα δεν αντεχει αλλο......αν ηταν στο χερι του Γιωργακη (ααααααα!!!!! βαφτιστηκαμε κιολας!!! ;) ) θα θηλαζε μεχρι να παει φανταρος...... :lol::lol::lol: οπου βρεθουμε κι οπου σταθουμε μου κατεβαζει τη μπλουζα..... :oops::oops::oops: Καναμε και τα μπανακια μας και ο μικρος ξετρελαθηκε με τη θαλασσα!!!!! [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif] Με τη ζουζουνα μου εχουμε θεματακια διαφορα....οσο μεγαλωνει ο μικρος , τοοοσο μπεμπεκιζει αυτη..... :-s

Ευχομαι ζουζουνες μου, να ειστε οοοοολες καλα κι εσεις και τα μωρακια σας και οοοολοι οι δικοι σας!!!! :x:-*:x:-*:x:-* Περιμενω να διαβασω νεα σας!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάτα μου!!Χαίρομαι που είστε καλά!!Καλοφώτιστος ο Γιωργάκης σας!!7 δόντια?????Εμείς 2 έχουμε και μάλλον ετοιμαζόμαστε και για τρίτο...Δεν βαφτιστήκαμε ακόμα,την Άνοιξη αν όλα πάνε καλά θα κάνουμε γαμοβάφτιση!Υπομονή με την κορούλα σου,έτσι είναι αυτά,ζήλιες...θα στρώσει κάποια στιγμή!Εμείς σηκωνόμαστε αν πιαστούμε από οτιδήποτε,κάνουμε λίγα βηματάκια μπουσουλώντας,και επίσης κάθεται μόνος του πλέον όταν τον αφήνω ξαπλωμένο.Βέβαια μόνο σε σκληρές επιφάνειες,στο κρεβάτι πέφτει σαν βαρελάκι αν πάει να κάτσει! :lol: Γενικά μια χαρά είμαστε...Μόνο με τον ύπνο έχουμε θέμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο Αννουλα μου η γαμοβαφτιση σας!!!! :-*

Ο Δημητρακης σου (ελπιζω να θυμαμαι καλα......) :-? ειναι σκετη γλυκα!!!! :x Να του δωσεις ενα γλυκο φιλακι απο μενα!!! :-* Οταν αρχισει το περπατημα να δεις τρεξιμο εσυ..... :lol::lol::lol: Εμεις με τον υπνο ολα καλα!!!! \:D/ Στη μικρη μου, που με παιδευε λιγακι στον υπνο.... με βοηθησε πολυ ενα βιβλιο "Κοιμησου, παιδι μου " ειναι ο τιτλος του! Εχει βεβαια αρκετο μπλα μπλα μπλα...... αλλα αν πιασεις το νοημα κανει τρομερη δουλεια!!!! :-bd

Ολες οι αλλες που ειναι;;;; Δεν ειχα χαθει μονο εγω τελικα;;;;; :-? Ααααααχχχχ!!!!ολες τρεχουμε και δε φτανουμε!!!! :lol::lol::lol:

Κι οσες εχετε ενα μονο παιδακι, σας το λεω κι εγω να το ξερετε " ΕΝΑ = ΚΑΝΕΝΑ" απο θεμα κουρασεις και τρεξιματος!!!!!!! (-|(-|(-|

Φιλακια πολλλα!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς ερήμωσε το θεματάκι γιατί τα λέμε στο facebook οι περισσότερες!!!Ευχαριστώ για τα καλά σου σχόλια για τον γιόκα μου!Δημητράκη θα τον βαφτίσουμε αλλά τον φωνάζουμε Άκη!Το πήρα το βιβλίο "κοιμήσου παιδί μου" πήρα και το "κοιμήσου αγγελούδι μου γιατί μ'εσκασες,δεν αντέχω άλλο".

Το πρώτο δεν μπορώ να το εφαρμόσω,το δοκίμασα αλλά δεν....το δεύτερο κάτι πήγαμε να κάνουμε αλλά μου τα χάλασε 2 μέρες τώρα,ίσως λόγω δοντιών.Αχ μη με τρομάζεις έτσι με το ένα=κανένα... :mrgreen: εγώ που θέλω 3 δηλαδή θα φρικάρω?? :shock::shock::shock: Να το ξανασκεφτώ λες και να μείνω στο ένα?? :| Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Τι κανετε βρε κοριτσια!!!Μας εφαγε το φατσομπουκι!!!Η μπουμπου μου ειναι μια χαρα καθεται και μπουσουλαει και αν την βαλω ορθια στο παρκο κρατιεται και στεκεται ορθια!!!Ειναι 8 κιλα και 70 ποντους !Στον υπνο οπως και πριν μια χαρα κοιμαται στις 9 και ξυπναει 7με 8!Τρωει τα παντα με ευχαριστηση και γενικα ειναι τοσο ησυχο και καλοβολο μωρακι που αν τα οικονομικα μας δεν ηταν τοσο χαλια θα μπορουσα ανετα να προσπαθησω για αλλο ενα ζουζουνακι κιολας!!!!Μπειτε να ξαναμαζευτουμε βρε κοριτσακια.....το mammy μας εχει κανει τοσο καλη παρεα που δεν πρεπει να το ξεχναμε!!!!Φιλακια σε ολες και στα ζουζουνια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε καλώς την Ιωάννα!!!Που είσαι χαμένη βρε κορίτσι....?? :roll: Εγώ κάθε μέρα μπαίνω να δω μήπως και έγραψε καμία αλλά.....Τώρα που χειμωνιάζει μπορεί και να ξαναμαζευτούμε σιγά σιγά....Το εύχομαι!Ο δικός μου μικρούλης πριν μια εβδομάδα ήταν 8700 και 68,5 πόντους.Μπουσουλάει πολύ καλά,αφού τελευταίες μέρες άρχισα να τον αφήνω στο πάτωμα χωρίς παπλώματα και κουβέρτες,όταν συναντάει αντικείμενα τα πιάνει και σηκώνεται όρθιος όλο καμάρι!!! :lol: Και επίσης από χθες κάνουμε τσίσα και κακά στο γιογιό μας,έχουμε αρχίσει σιγά σιγά την εκπαίδευση και τα πάμε ΤΕΛΕΙΑ!! :D Γνώρισα και την Στέλλα (stk) από κοντά με την μικρή της Κωνσταντίνα!Τα οικονομικά μας κι εμάς είναι.......ασ'τα να πάνε...άνεργοι και οι δύο και τα βγάζουμε πέρα με 2 ενοίκια 150 και 380 ευρώ...Δύσκολα πολύ....αλλά τι να κάνουμε...αφού φοβάμαι τώρα που αρχίζουν τα κρύα και δεν ξέρω αν θα βρούμε λεφτά για πετρέλαιο! :shock:

Θετική ενέργεια....Μπορεί να γίνει κάποιο θαύμα!!Φιλάκια>!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννιτσα τι κανεις καλε!!!

εδω ειμαστε!!!

μαζευτητε!!!

πηγαμε σε αλλο θεμα γιατι χαθηκαμε απο δω!!!

εμεις σημερα εχουμε το πρωτο δοντακι μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ιωαννα!!!!!!! :-* τι κανεις???μπραβο το μωρακι σου!!!τυχερουλα!!!!!!!! οσο για τα οικονομικα ολος ο κοσμος χαλια ειναι! :(:(:(:( τιποτα υπομονη πρεπει να κανουμε!!!!δεν μπορει θα φτιαξουν καποια στιγμη τα πραγματα!!!!!

Ρεββεκακι μου μπραβο :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: !!!!!!ηρεμισε καθολου το κοριτσακι σου τωρα???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββέκα,τώρα που είναι η αρχή,μπορεί να σου δώσει 2-3 φορές δαγκωματιές μέχρι να καταλάβει τι γίνεται!! :lol: Δώσε της μωρέ ένα γλυκό φιλί από μας!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ναι!!!! Να μαζευτουμε παλι!!!! Αχ τι καλα!!!!

Ιωαννα μου για ολους ειναι δυσκολα τα πραγματα...Ειδικα για τους ελ. επαγγελματιες ακομα χειροτερα..Εγω αποφασισα να αφησω τη μικρη στη μαμα μου κ επιασα δουλεια σε ενα ξενοδοχειο στη reception μπας κ ανασανουμε λιγο, γιατι μονο με τη δουλεια του Σπυρου -οχι πως δε βγαιναμε...βγαιναμε- αλλα ηθελα να ειμαστε λιγο πιο ανετα...Εχουμε πολλα εξοδα...Το ενοικιο μονο ειναι 500€... Αισιοδοξια θελει!!! Οπως ολοι ετσι κ μεις...Θα μαθουμε κ με λιγοτερα!!!

Και μεις εχουμε 2 δοντακια κ ειναι ετοιμα κ τα πανω να σκασουν...Απο μπουσουλημα η Χρυσα δεν το εχει...Δε θελει καθολου!!! Αν γυρισει μπρουμυτα το παιζει ειδικες δυναμεις κ σερνεται...Θελει ολη την ωρα να ειναι ορθια κ μου εχει κοψει την πλατη!!! Απο αναπτυξη χαιρομαι γιατι πλεον το ξεπερασαμε το σταδιο της προωροτητας κ τωρα ειμαστε 7500 κ 70 ποντους!!! Πολυ καλα!!! Τρωμε τα παντα κ σημερα θα δοκιμασουμε κ αυγουλακι!!!! Για να δουμε!!!

Φιλακια σε ολα τα κοριτσακια κ στα μωρακια μας!!!!! Αντε να μαζευομαστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια ειστε ολες καλα?μου λειψατε!ολο το καλοκαιρι δεν μπηκε καμια.αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα..

εμεις καλα ειμαστε μεγαλωσαμε...ειμαστε 10300(!!)και φοραμε ρουχα για 12 και 18 μηνων!βαφτιστηκαμε και λεγομαστε Γιωργος και Μιχαλης.ο γιωργος εχει 4 δοντια και ο μιχαλης 6 και παει για το 7ο!τρωμε απολα,μονο ψαρι δεν εχω δωσει ακομη.φρουτα τα παιρνουμε στο χερι και τα δαγκωνουμε κανονικα και τα τρωμε ολα!καλα παιδακια δεν εχω κανενα παραπονο.ειναι η ζωη μου..νιωθω τοσο ολοκληρωμενη..αδιαφορω και για την κριση και για ολα..η αυπνια ειναι λιγο ζορι..αλλα τι να κανουμε..βλεπω τελεις φωτο!θα προσπαθησω να στειλω κι εγω!σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κουκλάκια είναι αυτά????!!!!!Καλοφώτιστα ο Μιχάλης και ο Γιώργος!!! :D Μπράβο σας!!!

Έχουμε και λέμε...

minie

annoula1987

rebbeka

mini82

stk

ioanna123456

Λενάκι???!!Που είσαι???Σε βλέπω συχνά μέσα,για γράψε τίποτα και στο θεματάκι μας!!!!

Φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minie ειναι αστερακια!!! Αχ μωρε!!! Αντρακια κανονικα!!! Ο Γιωργος κ Μιχαλης!!! Το αντρακι που βολταρει διπλα στο φουρνο ποιο ειναι? Καλε πως τα ξεχωριζεις???

Η Αννουλα η απουσιολογος κανει καλα τη δουλεια της!!!! :lol::lol::lol::lol:

Αντε βρε που ειναι κ υπολοιπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααα!!!!!!!

μακαρι να ξαναμαζευτουμε παλι!!!!!!!!!!

καλε τι ομορφα μωρακια ειναι αυτα!!!!!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

πως μεγαλωσαν ετσι τα παιδακια μας!!!!!!

Αννουλα μπραβο στον Ακη μας!καλα με το γιο γιο εχει πολυ πλακα!πως τα πατε τα καταφερνετε?????αν ειναι να ξεκινησουμε κσι εμεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Το Χρυσουλακι μου σημερα ξυπνησε νωρις -8 (χιχι)- και τωρα ριχνει εναν υπνακο!!! Κουραστηκε απο την ξαπλα την πολυ!!!! Σημερα δινουμε 2η φορα αυγο!! Την πρωτη με το που πλησιαζα το κουταλι εστριβε το κεφαλι..Ουτε να το μυρισει...Για να δουμε σημερα τι θα γινει...Α ουτε το γιαουρτακι θελει, την αηδιαζει κ ανατριχιαζει...χαχαχα ειναι πολυ αστεια...Τωρα ξυπνησε κ τραγουδαει!!!!

Καλα Αννουλα εχω παθει πλακα με τον Ακη!!! Ακους εκει γιογιο!!!! :shock::shock::shock: Χαρα στην υπομονη σου κ ελπιζω να τα καταφερετε!!!

Στελλα βαλε καλε μια πιο κοντινη φωτο της Κωνσταντινας!!! Αντε να καμαρωσουμε!!!!

Παω να τη σηκωσω κ ελπιζω να τα πουμε μετα!!!!!!!!!!!!!!

Φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Με το γιογιό καλούτσικα!Από τότε που ξεκινήσαμε δεν έχουμε κάνει κακά στην πάνα μας,πάντα στο γιογιό!Με τα τσίσα έχουμε και τα ατυχηματάκια μας συνήθως λόγω αφηρημάδας δικιάς μου που ξεχνιέμαι εδώ και ξεχνάω να τον πάω...Σιγά σιγά,δεν βιαζόμαστε...αν έχεις το κουράγιο,δοκίμασέ το!

Άντε κοριτσάκια!!Μαζευτείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...