Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμωνιάτικα μωράκια 2010-2011 (Δεκ.-Ιαν.-Φεβ.)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αντε καλε το βρηκα!!!καλοριζικο το νεο θεματακι μας!!!!

κοριτσια σημερα εμαθα οτι ειναι εγκυος η καλητερη μου φιλη στην πολη!!!!εχω καταχαρει!!!

εμεις απο δοντακια εχουμε μελλον αποτι βλεπω!!ευτηχως γιατι θα βοηθησει τον θηλασμο!!!

απο μπουσουλημα ομως ειμαστε πολυ σκουληκακια!!!δεν καθομαστε πουθενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο το νεο μας θεματακι!!!!!!ρεβεκα συγχαρητηρια στην φιλεναδα σου!!!!!μετα την εγκυμοσυνη μου πολυ συγκινουμαι οταν ακουω τετοια μαντατα!!!!!μου ελειψε η κοιλιτσα και η γλυκια προσμονη.τι μου κανετε?εμεις μαλλον βγαζουμε δοντια ο κακομοιρης μου ωρες ωρες δειχνει να ζοριζετα σαν κακα αλλα υποψιαζομαι δοντακια!την τελευταια φορα η παιδιατρος μου ειπε οτι ειχαν φουσκωσει τα ουλα του και ολη μερα το χερι ειναι στο στομα!επισης σαν κατι να νιωθω και στην θηλη μου τελευταια οταν θηλαζει!ελπιζω να τα βγαλουμε με αυτον τον αθορυβο τροπο και να ειμαι τυχερη,γιατι γενικα ειναι πολυ ησυχο μωρο.

ειρηνακι, αννουλα,πεννυ, ιωαννα,μπαρμπιτσα και σε ολες τις υπολοιπες :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!!

Μπράβο Ρεββέκα για την φίλη σου!!!

Γεωργία,κι εμένα μου λείπει η κοιλίτσα μου!!!!!Σας ζηλεύω που το περνάτε ανώδυνα το θέμα των δοντιών...Εμείς υποφέρουμε!!

Να σας ρωτήσω,τα παιδάκια σας έχουν αλλάξει το χρώμα των ματιών???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Καλοριζικο το θεματακι :)

Απ' οτι θυμαμαι στην Λαμπρινη μου, αρχιζαν να αλλαζουν τα ματακια απο 8 μηνων και μετα.Ειχε γαλανο ματακι, αρχιζε να γινεται πρασινο μετα γκρι και τωρα εχει γινει μελι........................... :(

Τωρα για τη μπεμπα θα δουμε.......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα εγω λογικα περιμενω τωρα αυτες τις μερες!!!εχω κατι ενοχλησεις στη μεση!!για να δουμε!!

εσενα?

κοριτσια λεω να αρχισω στερεες!!σε δυο βδομαδες κλεινω τους 6 μηνες τι να κανω???

εμεις απο δοντακια τιποτα.........

και απο ματακια ακομα μπλε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δεν μου ήρθε αυτόν το μήνα...Τα ματάκια της Λυδίας νομίζω θα μείνουν ανοιχτόχρωμα...Τα δικά μας μάλλον θα σκουρύνουν.Αν θέλεις ξεκίνα σιγά σιγά τις φρουτόκρεμες,από 5,5 μηνών ξεκινάνε τα περισσότερα μωράκια από όσο ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!Το ξερω χαθηκα αλλα εχω πεσει πολυ ψυχολογικα!!!Το μαγαζι οσο και αν το παλευουμε παει χαλια και δεν βγαινουν τα εξοδα με τιποτα!!!Ευτυχως που εχω την μπεμπουλα μου και τον υπεροχο αντρουλη μου αλλιως δεν θα την παλευα καθολου κοριτσια!!!

Ειδα ομορφες φατσουλες και διαβασα ωραια νεακια!!!Στην συναντηση δεν ηρθα γιατι ο Ρεντης μου πεφτει λιγο μακρια βρε κοριτσια!Ηθελα περιπου μιαμιση ωρα για να ερθω και αλλη τοσην να γυισω και φοβομουν πως θα κουραζα πολυ τν μικρη μου!!!Αληθεια εσεις χρειαστηκε να θηλασετε κατα την διαρκεια της βολτας;;;Εγω κακως ισως αλλα ντρεπομαι και δεν εχω θηλασει ποτε δημοσια!!Καμια ελπιδα να συναντηθουμε καμια μερα στο mall στο Μαρουσι που μου πεφτει κι εμενα πιο κοντα εχουμε;;;

Σας ευχαριστω και για το ενδιαφερον σας που με αναζητησατε!!!Δεν εχω και facebook λογω αποψης αν και για χαρη της παρεας μας σκεφτομαι να ανοιξω ;););)

Αννουλα Ρεββεκακι Συμπεθερουλα Γεωργια Ελεναα Μπιμπιμπο Πενη φιλακια σε ολες και οσες ξεχασα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους εμφανίστηκε το Ιωαννάκι μας!!!!Ανησυχήσαμε βρε ψυχή μου!!!Όλη χάλια είμαστε από οικονομικής άποψης,δεν είσαι η μόνη!Εμείς την βγάζουμε με 500 ευρώ το μήνα από 2 ενοίκια που έχουμε γιατί και οι δυο μας είμαστε άνεργοι...Ε είναι στιγμές που ζορίζουν πολύ τα πράγματα και δεν έχουμε ούτε για τις πάνε του μωρού!! :shock: Υπομονή και θετική ενέργεια πρέπει να έχουμε..Κι εγώ πέφτω συχνά που πολλές φορές δεν έχουμε να φάμε κάτι της προκοπής ή αν πάθει κάτι το παιδί και δεν έχουμε βενζίνη??!!! :o Άσε δράμα....Στην συνάντηση,θηλάσαμε όλες!!Δεν έχουμε τέτοια θέματα!!Η Ρεββέκα έχει ανακαλύψει μια πατέντα με ένα φουλάρι και την έχουμε κλέψει όλες!! :lol: Για το the Mall δεν ξέρω,εμείς μάλλον μπορούμε να έρθουμε μια φορά,για τα άλλα κορίτσια δεν ξέρω...Και την Ρεββέκα μπορούμε να την πάρουμε μαζί μας...Ας μας πει η Ρεββέκα αν μπορεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια και απο δω!

ελα βρε ιωαννακι ,μας!!!!και γω λογο αποψης δεν ειχα φατσομπουκη αλλα επειδη ολες ηταν εκει το ανοιξα ξανα για το παρεακι μας!!!

κοριτσια μου ηρθε αιμα το πρωι πολυ λιγο και τιποτε αλλο μεχρι στιγμης.δεν ποναω μονο λιγο η μεση μου!!!

για μαρουση ειμαι μεσα!!αλλα μερα χωρις κινηση και πιο νωρις απο της 6!!!

κοριτσια μου λειπει πολυ ο αντρουλης μου,η ασφαλεια που νιωθω μαζι του δεν συγκρινετε με διακοπες μονη κτλ!!!!θελω να ερθει γρηγορα!!!

σημερα που θα φαμε την πρωτη κρεμουλα θα βαλουμε καμερα και θα βλεπει και εκεινος,θα τραβηξω και βιντεο εγω η μαμαδοκουκουβαγια!!!

κοριτσια η οικονομικη κατασταση ειναι καπως το ξερω ομως μην σας περνει απο κατω!!αυτο προσπαθουν να κανουν να μας αποδιναμωσουν και να ειμαστε πιο προβατα απο πριν!!ξερω ειναι δυσκολα αλλα χαμογελατε ειναι πιο μεταδοτικο πιο θετικο απο το να κλειστητε στον εαυτο σας!!μην μιζεριασετε!!!αλωστε αν παντα θα υπαρχουν οικονομικα προβληματα σε ολη την ζωη σας θα στε ετσι??οχι!!λοιπον βρητε οικονομικους τροπους διασκεδασης!!περιπατος,συναντηση με μια φιλη σ ενα παγκακι με πασατεμπο!!βολτα με το μπεμπακι και ενα βιβλιο η σταυρολεξο στο χερι την στιγμη που θα κοιμηθει!!!φυτεψτε λουλουδακια δειτε τα να μεγαλωνουν!!!

δεν εχουμε πανεεεες???εεεε και τι με αυτο??εμας το ποπουδακι μας δεν ειχε παμπερς!!!!πανα κλασικη ωσπου να αγορασουμε καινουργιες!!κτλ κτλ!!!!

σας φιλω καταμουτρα μουτς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε?εμεις μια χαρουλα το σ/κ ειμασταν θεσ/νικη και περασαμε πολυ ωραια, τα εχω σχεδον ετοιμα ολα για την βαφτιση του πριγκηπακου μου μονο φορεμα για την μαμα μενει!βρε κοριτσια ο μπεμπης δεν περνει με την καμια ξενο γαλα!!!!!πηγα για ψωνια θεσ/νικη και γυρισα αρον αρον στο σπιτι της μαμας μου γιατι ο μπεμπης δεν ηθελε να φαει ξενο!τι θα τον κανω?και εγω σαν την ιωαννιτσα ειμαι ντρεπομαι δημοσια!εσεις που θηλαζετε ποιο γαλα δινετε που και που στα μωρα σας?εγω δινω (λεμε τωρα) το s-26 το οποιο για να ειμαι ειλικρινης μου βρωμαει!λεω να αλλαξω μαρκα.θελω να προσπαθησω γιατι αν για παραδειγμα μου ερθει περιοδος και μου κοπει τι κανουμε????παντως ο μπουμπουκος ειχε μια πλακα μολις με ειδε οτι ηρθα για να φαει απλωσε πρωτη φορα τα χερακια του για να τον παρω αγκαλια!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: αρε τι κανει η πεινα!

ιωαννιτσα μου μην σκας, οπως τα λενε τα κοριτσια, ολοι περναμε δυσκολα.παντως ρε κοριτσια στεναχωριεμαι πραγματικα που ερχεται κοσμος στο ιατρειο του αντρα μου και δεν εχουν οι ανθρωποι να πληρωσουν!ειναι πραγματικα αδικο να μην εχεις για θεμα υγειας και πολυ δυσκολο,τι να πω...ας υιοθετισουμε την σισιοδοξη σταση της ρεβεκας!

ρεβεκακι πραγματικα πως αντεχεις διχως τον αντρα σου?εγω δεν θα μπορουσα με την καμια να τον αποχωριστω τοσο καιρο ουτε και αυτος εμενα!ειμαστε τελειως αυτοκολλητοι!παμε σαν τους χιωτες.υπομονη θα περασει ο καιρος.πως και δεν αρχισατε φρουτοκρεμες?εμεις ξεκιναμε την αλλη εβδομαδα!να μας πεις εντυπωσεις!

φιλεναδες φιλακια σε ολες τα λεμε :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

γιωργια μου κανατε μπανακια??

εμας ο γιατρος μας εχει δωσει αλλη σειρα για το ξεκινημα!!

σημερα θα πιουμε το χυμο ροδακινου!!το πρωι εχουμε φρουτοκρεμα και το βραδυ ρυζαλευρο για ενα μηνα μετα μπαινει στην ζωη μας η σουπα και το γιαουρτι!!!!

οσο για το αντρακι μου κοντευω να σκασω που ειμαστε χωριστα!!απλα λογο το οτι ζουσαμε σε διαφορετικες χωρες χωριζομαστε συχνα!!δεν μπορει να αφηνει και το εργαστηριο του εχει πολυ δουλεια το καλοκαιρι!!!ασε τι να κανω!!!

σημερα εχω περισσοτερη ροη αιματος!!και περισσοτερα πονακια!!γιωργια δεν κοβετε το γαλα αν αδιαθετησεις,εμενα ειναι ο δευτερος μηνας τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μας!!Τι ωραία δροσιά που έχουμε τελευταία!!Πολύ μ'αρέσει!!!Γεωργία μου,όπως τα λες η Ρεββέκα,το γάλα δεν κόβεται ούτε με την περίοδο,ούτε με εγκυμοσύνη!Δεν χρειάζεται να δίνεις στο μικράκι σου ξένο!Το πολύ πολύ αν θέλεις,βγάζε δικό σου γαλατάκι και έχε το στην κατάψυξη για όταν και αν χρειαστεί! ;) Εμένα αυτόν τον μήνα δεν μου ήρθε περίοδος πάντως...όχι ότι με χαλάει αλλά μια φορά κάναμε αταξία με τον αντρούλη και αγχώθηκα!! :shock:

Γεωργία,τόσο νωρίς ξεκινάτε φρουτόκρεμα?Εγώ σε έναν μήνα περίπου που θα κοντεύουμε τους 6 μήνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πονο αυτα τα δοντακια!!

καλα ειστε κουκλες?ολα τα μωρακια σας ειναι καλα?

εχω καιρο να μπω γιατι εχω απομονωθει για να μην κολησουν τιποτα και το λουκι το περναω μονη μου..

βγαλαμε τα πρωτα μας δοντακια!!ποναγαμε απο το πασχα και τωρα νιωθω οτι ετοιμαζεται και το διπλανο.τα κατω δοντακια.εχω την εντυπωση οτι συννενοουμαστε πια με τα μωρα!τους μιλαω παρα πολυ και τους τραγουδαω.με κοιτανε μεσα στο στομα και μιλανε κι αυτα!λενε τα δικα τους..περναμε μοναδικες στιγμες!αλλα πολυ κουραση κοριτσια, ειναι 8800 και πονανει τα χερια μου η παλατη μου η μεση μου..αλλα με ενα χαμογελο τα ξεχνας ολα..απο εβδομαδα ξεκιναμε φαγητο!αντα να δουμε.με τη ριζοκρεμα εκαναν 20 μξερες να συνηθισουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.μινυ τι φατσουλες ειναι αυτες??????????????καλε για φαγωμα ειναι τα μπεμπακια σου!φτου φτου, να σου ζησουν.συγχαρητηρια για τα νεα σας δοντακια,και εμεις βγαζουμε αλλα μεχρι στιγμης δεν βλεπω ιδιαιτερη γκρινια ελπιζω να συνεχισουμε ετσι.κοριτσια φοβαμαι με την περιοδο γιατι μια γνωστη μου θηλαζε και στους τρεις μηνες τις ηρθε περιοδος και της κοπηκε μαχαιρι το γαλα.ελπιζω να μην ανηκω σε αυτην την κατηγορια.βρε κοριτσια απο εσας που θηλαζετε μονο σε εμενα δεν εχει ερθει περιοδος?????σαν να με ξεχασε η κυρια μηνες τωρα!να ανησυχω?δεν μου εχει δειξει ουτε δειγματα οτι ερχεται παρα μονο κατι πονακια και μαλιστα εχθες απλα καταλαβα την ωορηξια μου.τι να πω.

αννουλα αν πηρες προφυλαξεις μην ανησυχεις καθολου.απλα προφανως δεν εχει ομαλοποιηθει ο κυκλος λογω θηλασμου.νομιζω οτι ξεκιναμε ριζαλευρο και φρουτοκρεμα αλλα μπορει και να κανω λαθος, δεν θυμαμαι τι μου ειπε η γιατρος την τελευταια φορα γιατι τοτε δεν με αφορουσε.

λοιπον παω να την πεσω.φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Μίνι,πω πω τι παλικάρια είναι αυτά??!!!Πανέμορφα και στρουμπουλά!!Βγάλατε και δοντάκια,μπράβο σας,εμείς περιμένουμε ακόμα,αρκετή γκρίνια και φουσκωμένα ούλα αλλά δεν λένε να σκάσουν τα δοντάκια μας!!

Γεωργία,μην σε αγχώνει η περίοδος!Σε κάποιες μανούλες που θηλάζουν,έρχεται και μετά από 7-9 μήνες!!Να χαίρεσαι!!Όσο για το γάλα που κόβεται με την περίοδο,μάλλον είναι σπάνιες οι περιπτώσεις αυτές...Μην σε αγχώνει!Εμάς η παιδίατρος μας είπε να ξεκινήσουμε φρούτα και ρυζάλευρο 5,5 μηνών!

Κορίτσια,νομίζω ότι ο μπουλούκος δεν χορταίνει με το γάλα μου...Παίρνει μεν αρκετά κιλά αλλά ζητάει συνέχεια στήθος και σε αυτό πρέπει να οφείλονται και οι γουλιές!!Όσες φορές προσπάθησα αν τον κρατήσω 3-4 ώρες νηστικό,δεν μου έβγαλε...Τι να τον κάνω τον φαγανούλη??!!!

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο βρε κορίτσια,μάλλον αυτές που γέννησαν φυσιολογικά μπορούν να μου πουν... :oops::oops::oops: Όταν κάνετε έρωτα πονάτε?Εμείς ακόμα έχουμε θεματάκια...Βέβαια είναι πολύ καλύτερα,δεν χρειαζόμαστε πια λιπαντικό αλλά πάλι πονάω αρκετά στην αρχή,μετά είναι κάπως καλύτερα.

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia ti kanete????axou ti fatsoules einai aftes gia dagkoma!!!!! :lol::lol::lol::lol: emeis imaste mia xara doksa to theo eimaste 8 200 kai 64 pontous...trome rodakino aftin tin evdomada..diavasa gia ta oikonomika koritsia afisteta oloi xalia eimaste telika..polla eksoda..alla eipame na skeftomaste thetika kai pou tha pai tha ksanasikosoume kaefali![elpizo ] :?:?:?:? anna tetious ponous eixa kai ego kai otan piga sto giatro gia ti test pap eixa mia flegmoni mou edose kai antiviosi kai tora eimai mia xara!episis thelo na kataggilo oti piga na paro biologika rodakina gia tin mpempa eixe mesa i siskevasia 8 rodakina kai ekanan 5.5evro eleos polla den einai! :x:roll::roll::roll: elpizo toulaxiston na einai ontos biologika exo mia fovia gia afto to thema..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια φιλεναδες.τι κανετε?εμεις μια χαρουλα.αχ αυτος ο μπεμπης με εχει τρελανει,ειναι το πιο ησυχο μωρακι του κοσμου.εχθες κοιμηθηκαμε στις 10 παρα εχθες και ξυπνησε 7 παρα εικοσι για μαμ μετα απο κανα 20λεπτο ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 9,30, κοιμηθηκαμε 1 ωρα και κατι στις 12 και ξανα στις 3 παρα δεκα μεχρι τις 4 και κατι.με ξεκουραζει πολυ το μαναρακι μου, και τις δουλειες μου με αφηνει να τις κανω,τον βαζω να παιζει και καθεται το κακομοιρακι μου μοναχουλι του και δεν βγαζει τσιμουδια.ολοι στην πολυκατοικια μου λενε οτι δεν μας ακουν καθολου!αχ μου ρχεται να τον φαω!

αννουλα και εγω ποναω ακομη οταν κανουμε σεξ,πιστευω ειναι φυσιολογικο,μαλιστα ο αντρας μου λεει οτι ο κολπος ειναι και λιγο πιο στενος απο πριν.μαλλον χρειαζοματε λιγο παραπανω προπονηση και εσεις και εμεις :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

stk απο φαρμακειο τα ψωνισες τα ροδακινα????ελεος τι τιμες ειναι αυτες??????εγω παντως σκεφτομαι να δινω οταν ξεκινησουμε κανονικα φρουτακια,διοτι πλεον βιολογικο προιον 100% δεν νομιζω να υπαρχει, η ατμοσφαιρα,το εδαφος το νερο μας ολα ειναι μολυσμενα.βεβαια δεν ειμαι ακομη σιγουρη αλλα θα δω τι θα κανω.

κοριτσια που ειστε οι υπολοιπες οεο????το θεματακι εχει εκλειψει απο παρουσιες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργιααααααααααααα πες μου αναλυτικα τι κανεις και κοιμαται τοσο το παιδι σου,γιατι εγω δεν αντεχω αλλο!!!τα χω παιξει!!!ειλικρινα δεν αντεχω!!!!

εμεις τα παμε καλα με το ξεκινημα των στερεων παντως!!βιολογικα και γω καπου 7 ροδακινα στην ιδια τιμη!!!

ουφ για την ωρα εχω πονους παντου και λεω να παω για ξαπλες πριν ξυπνησει!!!!

μπανακια εκανε καμια το νινι της??

μινι τα μπεμπακια σου ειναι τρελα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάνναααααα!!!!!!!Που εξαφανίστηκες πάλι????Στείλε μου σε π.μ. το τηλέφωνό σου να κανονίσουμε μαμαδοσυντάντηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...