Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου 2010 Νο4!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!


Recommended Posts

καλημερα φιλεναδες !

καταρχην να ευχηθω στη Μαγδουλα να ζησετε κοριτσαρα μου ευτυχισμενη και αγαπημενοι και να χαιρεστε το παιδακι σας.το θεματακι που σου ανοιξαν δεν το εχω βρει οποτε σου ευχομε εδω!

κατερινακι μου πωπω τη ταλαιπωρια με τη καθολικουλα...πολυ στεναχωρηθηκα ειλικρινα.ευχομε να μη δειξει τιποτα η βιωψια και ολα να ειναι καλα και υγιες το καθολικακη μεσα απο τη καρδια μου.

χαρουλιτα το φουστανι ακουγετε τελειο αντε με το καλο ολα και ευχομε και αυτο με τον ανηψιο σου να μην ειναι τιποτα.

φουφουκα λιμνο ε;και οι 2 τουλαζιστον;και τα παιδακια ποιος θα τα προσεχει εκει;τουλαχιστον να ειστε ολη η οικογενεια μαζι!

μιτσακο ολα καλα εσεις;

φωτεινουλα εσεις ανταρτευετε;

μικρουλαχρηστος καλως ηρθες κ να ζου ζησει η μικρη!πως ειναι το ονομα σου;

ρουλα ποτε το κλεινεις το γραφειο;αντε να κανετε διακοπουλες κ εσεις!!

σταυρουλα τελειο το ονομα της μικρης αντε με το καλο η βαπτιση!

πριγκιπισακο καλα;τι λεει το νησι εχει κοσμο φετος;

σορυ αν ξεχναω καποια σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω ειμαι στα κακα μου χαλια ξερω οτι θα μου πειτε να παω σε ενα γιατρο αλλα οπως εχω γραψει επανηλημενα δεν υπαρχει εδω...

νιωθω μονη μου εχω νευρα κτλ δεν θελω να σας ζαλιζω ομως για αυτο και δεν θα γραψω περισσοτερα...

φουφουκα δεν εβγενε η μεταθεση για παρο να καναμε και παρεα;;; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Κατερίνα περαστικά σας!Τι ταλαιπωρία ήταν αυτή?Το καημένο το Καθολικάκι πλάνταξε τόσες μέρες από το κλάμα.. :(:(Φαντάζομαι τι στιγμές περάσατε εσύ και ο άντρας σου.Και αυτοί οι γιατροί είναι να σε τρελάνουν ώρες ώρες.Ελπίζω όλα να πήγαν καλά.Να μας γράψεις τι έγινε τελικά και τι σας είπαν οι γιατροί.

Φουφούκα Λήμνο τέλεια!!Και οι 2 μαζί?Θέλατε εκεί?

Εγώ εχω κολλήσει ανάμεσα σε 2 φορέματα για τη μικρή και δε ξέρω ποιο να διαλέξω για τα βαφτίσια.Θα βάλω φωτογραφίες να μου πείτε την γνώμη σας!!

φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΛΑΖΑΡΟΣ ΑΝΑΣΤΗΘΗΚΕ ΕΦΥΓΕ Ο ΒΡΩΜΟΠΥΡΕΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙ ΗΤΑΝ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΞΕΡΩ...ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΟΛΙΚΑΚΙ Κ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΡΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ................... :cry::cry::cry: ΤΙ ΤΡΑΒΑΕΙ Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΑΣ,,

ΒΙΚΟΥΛΙΝΑΚΙ 1000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΒΡΕ ΜΠΑΙΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΣ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣ ΓΙΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΕΜΕΙΣ..ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ Κ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΑΒΑΣΑ Κ ΜΕΡΙΚΑ ΑΚΟΜΑ Κ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΨΑΞΩ Κ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ;););)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΦΙΛΕΝΑΔΟΥΛΕΣ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΟΣ

ΕΜΕΝΑ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΚΩΛΟ ΚΑΤΩ ΛΕΠΤΟ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΒΟΛΟ ΜΩΡΟ ΤΡΩΕΙ Κ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΛΥ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΠΟ ΜΑΜΑΚΙΑΣΕΙ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΜΑΤΑΚΙΑ ΓΛΥΦΕΙ Κ ΔΙΝΕΙ ΦΙΛΑΚΙΑ ΑΛΛΑ Κ ΜΠΑΜΠΑΚΙΑΣΕΙ ΤΡΕΛΗ ΕΧΕΙ..ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΑΘΕΙ.ΑΥΡΙΟ ΦΕΥΓ ΓΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΘΑ ΧΩ ΤΕΛΙΚΑ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ ΠΟ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ Κ ΦΥΓΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! το Καθολικακι να δειτε χαρα που ηρθε παλι στο σπιτι της!! :D:D ηταν η μασκοτ του αεροπλανου ΟΛΟΙ ασχολιοντουσαν μαζι της και εκεινη τους εκανε "ελα ελα" :lol: νεοτερα απο βιοψια θα εχουμε αυριο!!

Σας βαζω μια φοτο απο την 3η μερα μας στο παιδων μετα που την κατατρυπουσανε μιση ωρα....

post-11823-13873937344329_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κορίτσια μου!ΤΙ κάνετε;Εμένα κοιμήθηκε ο αντρούλης κι εγώ κυκλοφορώ μες στο σπίτι σαν την άδικη κατάρα. :twisted::twisted::twisted::twisted:

Βικουλίνι μου,αν είχα κάποιο πρόβλημα θα μου έδινες το οκ να στο πω για να το βγάλω από μέσα μου και να βοηθηθώ;;;;Πιστεύω πως ναι.Σου έχω πει πολλές φορές ότι εμείς είμαστε γι'αυτό εδώ.Δεν μπαίνουμε εδώ να λέμε χαζοχαρούμενα συνέχεια.Μακάρι η ζωή μας να ήταν όλο χαρές και όχι δυσκολίες.Δυστυχώς όμως δεν είναι έτσι.Αν δε μιλήσεις έστω και σε εμάς τα πράγματα θα γίνουν ακόμα χειρότερα.Ίσως σε τρομάζω αλλά ελπίζω με αυτό να σε ταρακουνήσω λιγάκι. ;):roll::roll:

Σταυρουλίτσα μου ναι και οι δύο θα πάμε.Αφου είμαστε δημόσιοι υπάλληλοι είναι υποχρεωμένοι να μας πηγαίνουν μαζί λόγω συνυπηρέτησης.Απο τη στιγμή που μας είπαν ότι θα πάμε σε νησί εγώ πιο πολύ προτίμησα τη Λήμνο γιατί έχω και καταγωγή από εκεί κι έκανα 10 χρόνια διακοπές κάθε καλοκαίρι,έχω και συγγενείς. :) Περιμένουμε φωτογραφίες για να σου πούμε γνώμες. ;)

Μαγδούλα,σιδερένια κοριτσάκι μου!Δε λες αφού ήταν να αρρωστήσεις καλά που αρρώστησες τώρα κι όχι στο γάμο σου :shock::?:?:? Χαζοϊώσεις είναι αυτές μωρέ!!!!!Μήπως βγάζεις δοντάκια;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Έχει καταντήσει σλόγκαν,όταν κάποιο έχει πυρετό ελπίζουμε να είναι από τα δόντια. :lol::lol::lol:

Υποβάλλω και διαβάζω την επόμενη σελίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε μπράβο Μαγδούλα,οπότε όλοι μαζί στην Κέρκυρα. :D:D:D Τέλεια.Βασικά μου έχουν μείνει 9 μήνες άδειας από το Αγγελικάκι μου.Δεν το χρησιμοποίησα για να την κρατήσω για ώρα ανάγκης και να που χρειάστηκε. ;) Οπότε τον πρώτο χρόνο δε θα πάω για δουλειά,μόνο για κάποιες μέρες τον ΙΟυνίου πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά,όπου θα έρθει η μανούλα μου να τα κρατήσει.Να'ναι καλά η γυναίκα.Από του χρόνου τώρα ή γυναίκα για την Αγγελική ή σχολείο.Η Στέλλα σίγουρα θα πάει σχολείο.Θα πάει η μητέρα μου νωρίτερα γιατί θα μας βρούνε σπίτι γνωστοί και θα της πω να κάνει κατευθείαν αίτηση για τηλέφωνο και ιντερνετ.Α όλα κι όλα,μη χαθούμε κιόλας. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,Καθολικάκι μου!Ομορφιά μου,ψυχουλάκι μου,καρδούλα μου!ΤΙ παιδάκι είναι αυτό που έχεις ρε Κατερινάκι.Τράβηξε ό,τι τράβηξε η καημενούλα αλλά χαμογελάει μωρέ.Σιδερένια ψυχούλα μου,κουκλάκι μου!Γύρισες πάλι σπιτάκι,καλό μου κοριτσάκι.Τα αποτελέσματα της βιοψίας εύχομαι να είναι καλά και θα είναι καλά.Έχει διαίσθηση το Καθολικάκι γι'αυτό γελάει. :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: Έκανε στον κοσμο έλα έλα;Καλά μη χαίρεσαι γι'αυτό.Μάλλον της άρεσε το ταξίδι με το αεροπλάνο και την άλλη εβδομάδα θα σας ζητήσει να την πάτε στην Disneyland. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μπράβο,πολυ χάρηκα που είδα το Καθολικάκι χαμογελαστό παρόλο που ήταν τρυπημένο. :? Α,και κάτι άσχετο.Έχουμε το ίδιο φορμάκι.Απο πού ψωνίζεις ;:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!

Κατερίνα με το καλό τώρα στο σπίτι σας και καλά αποτελέσματα που είμαι σίγουρη ότι θα είναι... ;) Κουκλάκι η Καθολική.Παρ' ολη την ταλαιπωρία αυτή αισιόδοξη και γελάει.Φτου φτου!

Μάγδα αντε επιτέλους αναστήθηκες! Σήμερα φεύγετε για Κέρκυρα?Καλά να περάσετε!!!!!!

Κορίτσια στο άλμπουμ μου έβαλα φωτογραφιες από τα 2 φορέματα που σκέφτομαι να πάρω.Δείτε και πείτε μου την γνώμη σας.....

Τα λέμε μετά φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα!!!

Θα ξεκινήσω πρωτα απο ολα απο την Καθολικούλα μας!!!Κοριτσακι μου αν και εχω μια αδυναμια στα αγορακια εσυ εισαι μια κουκλιτσα, ομορφη και χαμογελαστή, παρόλο που σου κανανε βαβα ζουζουνακι!!!Να εισαι γερη και χαρουμενη και ολα θα πανε καλα!!!Κατερινακι διαβασα τι περασατε, ευχομαι ολα να τελειωσουν αυριο πολυ καλα, να ηρεμησετε και να καμαρωνετε την Καθολικουλα που θα μεγαλωνει γρηγορα!!!

Χαρουλιτα μου μπραβο και το ανηψουδι που δεν εχει τιποτα!!!Με γεια το φορεμα!!!

επειδη ανακαλυψα οτι εχω να σας γραψω απο την σελιδα 4, παω στο υποθηκοφυλακειο μην μου κλεισει και θα γυρισω να σας διαβασω και να σχολιασω!!!Φιλια πολλα προς το παρον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Πως μου είστε;

Μπαίνω, σας διαβάζω, αλλά μετά κάτι γίνεται και δεν προλαβαίνω να γράψω.

Για να δούμε σήμερα θα τα καταφέρω;;

Φούφου πότε θα φάμε κόκορα κρασάτο;; :lol::lol::lol::lol: Τον έσφαξες ή ακόμα; Πάντως ξέρω ότι τα κοτέτσια απαγορεύονται πια σε κατοικημένες περιοχές για λόγους υγείας. Τελικά Λήμνο; Άντε βρε νησάκι δεν ήθελες; Θα χορτάσει το μάτι σου θάλασσα.

Χαρά μεγεια το φόρεμα. Η μπομπονιέρα σου με μπέρδεψε αλλά μαλλον θα προτιμουσα το κερί. Και εγω τα γενέθλια στην αυλη μας θα τα κάνω με μπουφε αλλά εδω δεν εχει ουτε νεραιδες ούτε τίποτα :cry: Ευτυχώς καλά ο ανιψιός, άντε να ηρεμήσετε.

Καλέ Μήτση σοβαρα τώρα, πιστεύεις ότι το παιδί σου δεν σε αγαπάει;;Ε δεν πας καλά. :lol: Σοβαρέψου. Απλά εσένα σε έχει δεδομένη :lol::lol::lol::lol: Και εγώ θα ηθελα να πηγαινει σε άλλους λίγο πιο ευκολα αλλά δυστυχως δεν είναι μαθημενος με πολύ κόσμο αφού εκ των πραγμάτων μπορεί να κάνει μέρες να δει ξενο κόσμο. Ούτε γειτονες εχω ούτε βγαινω καθε μερα σε μερη με κόσμο :cry:

mikroulaxristos καλοσόρισες :D Είμαι η Φωτεινή και εχω τον Αλέξανδρο 9,5 μηνών. Στην υπογραφή μου για διευκόλυνση θα βρεις τα ονοματακια των κοριτσιων της παρεας και των μωρών μας. Ααα κοριτσάκι έχεις;; Ωραία γιατί ο γιος μου έχει μείνει χωρίς νύφη και θέλω να εχει ποικιλία για να διαλέξει :lol::lol::lol::lol:

Κατερινακι ααχ τι μου θύμησες. :cry::evil: Αιμοληψίες με 20λεπτο κλάμα ειχαμε και εμείς όταν νοσηλεύθηκε ο μικρός εδώ και αφου δεν τα κατάφερναν να βρουν φλέβα ή ό,τι έβρισκαν το έσπαγαν, στο τέλος φωναζαν τον παιδοχειρουργό που έβρισκε φλέβα :evil: Πάντως αν η μικρούλα καμιά φορά ξυπνήσει με κλάματα μην πανικοβληθείς, ε δεν είναι και εύκολο να ξεπεράσει τέτοια βάναυση εμπειρία, όσο να 'ναι όλο και κάποιο όνειρο θα δει και θα ταραχτεί.

Τι θα πει "διατροφικό λάθος"; :? Δηλαδή αυτή είναι η διάγνωση; Οπότε από εδώ και πέρα τι κάνεις;

Για τη βιοψία εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα. Και πάντα έτσι χαμογελαστή να είναι η Καθολικούλα

Βικουλίνι όπως είπαν και τα κορίτσια είμαστε εδώ και για τα καλά και για τα κακά. Αν δεν θες να τα γράψεις εδώ, στείλε π.μ. σε όλες τι σου συμβαίνει για να βοηθήσουμε λίγο. Να γίνω λίγο αδιάκριτη; Τι ακριβώς νιώθεις; Γιατί έχεις νεύρα; Ήταν πολλές οι αλλαγές στη ζωή σου (οικογένεια, παιδιά) που δεν ήσουν προετοιμασμένη για κάτι τέτοιο ή δεν μπορείς εύκολα να διαχειριστείς αυτή την κατάσταση; Νιώθεις καταπιεσμένη; Πολλές ερωτήσεις έκανα :roll::roll: .

Διάβασα πρόσφατα κάτι και θα ήθελα να σου πω ότι πολλές φορές όλοι γύρω μας προσπαθούν να μας πείσουν για μια συγκεκριμένη εικόνα της σούπερ μαμάς και για το πως πρέπει να είμαστε. Αυτό μας φθείρει ψυχολογικά, αφού εννοείται δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα αυτή η εικόνα. Δεν ξέρω αν σχετίζεται το παραπάνω με εσένα, αλλά νιώθω πως τρέχεις να προλάβεις τα πάντα για ικανοποιείς τους άλλους και ξεχνάς να ζήσεις και να χαρείς τη ζωή σου. Κάτσε λίγο, πάρε μια ανάσα, σκέψου ποιες είναι οι πραγματικές ανάγκες οι δικές σου και της οικογένειας σου και αποδεσμεύσου από έννοιες όπως "σωστό/λάθος, πρέπει...".

Σταυρούλα τι κορίτσαρος γλυκός είναι αυτός; :D:x Α ρε Ορέστη τυχερούλη :D Τα φορεματάκια και τα 2 ωραία είναι. Νομίζω ότι θα προτιμούσα αυτό με τα κόκκινα κουμπάκια

Μάγδα να περάσεις τέλεια στην Κέρκυρα.

Ρούλα και εγώ είχα διάβασμα από τη σελ 5 :lol::lol::lol::lol: Άντε βρε καλή δουλειά και καλή ανάγνωση μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκίνησα να διαβάζω στις 9 και τελικά υποβολή πάτησα μετά από πολλές πολλές διακοπές στις 11:58 :shock::shock::shock:

Πάλι καλά! :lol::lol:

Να πω και τα δικά μας.

Όλα καλά. Χτες κάναμε μπάνιο. Θα προσπαθήσω να βάλω φώτο από παραλία.

Τρώει πρωινό και απογευματινό με ευχαρίστηση, ενώ στο μεσημεριανό μου βγάζει το λάδι για να φάει 6-7 κουταλιές. Δεν με πειράζει τόσο, αλλά στεναχωριέμαι για το φαγάκι που πετάω :( Θα του μαγειρεύω λιγότερο.

Βγάλαμε και 5ο δόντι!! :o Τι στο καλό, όλα σε ένα μήνα μέσα θα τα βγάλει;

Ο ύπνος τη μια μέρα πάει καλά την άλλη όχι. Χτες κοιμήθηκε 9:30, ξύπνησε μόνο στις 1:30 και μετά 8 το πρωί. Όμως την Κυριακή ξύπνησε από τις 5:00 και δεν ήθελε να ξανακοιμηθεί. Τον έβαλα στο κρεβάτι μας και δεν άφηνε τ ον μπαμπά του σε ησυχία :lol::lol: Του τραβούσε αυτιά, μαλλιά, μύτη. Τελικά κοιμήθηκε ξανά στις 6:30. Γενικά έχω παρατηρήσει ότι τα σ/κ που είναι εδώ ο άντρας μου ο μικρός κοιμάται πολύ λιγότερο και θέλει να είναι συνέχεια μαζί του. Ούτε εμένα δεν θέλει όταν τον σηκώνω.

Αυτά. Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!!!!!! ειμαι πολυ χαρουμενη και ανανεωμενη που κοιμηθηκα επιτελους σε κρεβατι :!::!: μετα απο μια βδομαδα σε καρεκλα!!!! \:D/ \:D/

σας ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια :D:D:D:D

Φωτηνουλα δεν θυμαμαι αν το εγραψα αλλα τα ωραρια και τα γευματα διαφερουν πολυ απο αυτα που της εδινα εγω!!! δηλαδι...μου ειπε καταρχην να μην της δινω χαμομηλι το βραδυ και αντι αυτου να της δινω γαλατακι οσο πιει και 50μλ ειναι θερμιδες που της χρειαζετε....επισεις μας εδωσε μια σκονη caloreen λεγεται της nestle μου θα βαζω μια μεζουρα σε καθε γαλα και κρεμα για εχτρα θερμιδες..το κανει ποιο "πομπα" το φαι....

εκει δινουνε

πρωινο στης 10.00 φρουτοκρεμα

μεσημεριανο στης 12.00 κρεατοχορτοσουπα (μονο κοτοπουλο ΕΛΕΟΣ)

απογευματινο στης 3.00 φαριν λακτε η ρυζαλευρο

βραδυνο στης 6.00 παλι σουπιτσα

οποτε και εβαλε 50 γραμαρια με αυτο το προγραμμα σε 3 μερες!! αλλα τα εχασε γιατι εμενε νυστικη για αιμοληψιες και χειρουργειο...

εγω απλα σε αυτο το προγραμμα δεν εδινα παλι σουπα το βραδυ...πρωι κρεμα μεσημερι σουπα απογευμα κρεμα και μετα γαλατακι...

τωρα επισεις μου ειπανε μετα απο γευμα κρεμας να δινω μετα απο λιγο γαλατακι το οποιο και πινει κανενα 70αρι αν δεν εχει φαει ολη την κρεμα...εγω της εδινα συμπληρωμα μεχρι πριν 2 μηνες...μετα αφου εβλεπα οτι την ετρωγε και δεν ηθελε αλλο δεν εδινα γαλα.... :? που καλα εκανα μου ειπανε απλα επηδει η μικρη εχει θεμα με το βαρος καλο ειναι να δινω και γαλατακι...

επισης μας εκανε ρεζιλι με τον υπνο :evil: ειχαμε πει και ολο αυτο που κανει το βραδυ με τον υπνο...και τα βραδια περνουσανε και ρωτουσανε...ξυπνησε με κλαμα?? ολα καλα?? το Καθολικακι μαυρα μεσανυχτα!!! ασε που ετρωγε κατα της 12 και μετα ξυπνουσε μονο στης 5 για 10 λεπτα επινε λιγο γαλα και ξανακοιμοτανε :shock: μου ειχανε πει και 10 η ωρα να φαει ταιζετην εστω και κοιμησμενη κατα της 12.00 με 12.30 αν μπορω για κοιμαται ποιο χορτατη....και επιασε!!!! και ειχαμε και air c.στο δωματιο στους 30 βαθμους οχι παγωμενο ισα ισα δροσια και μαλλον της καλοαρεσε....και λεω δεν μπορει!!!! μιπως ζεστενοτανε εδω....χθες λεω αποκλιεται να κρατησει το ιδιο προγραμμα με το νοσοκομειο και ομως!!!! την ταισα 12.....ξυπνησε 5 με κλαμα γιατι πρεπει να εβλεπε ονειρο....και ξανακοιμηθηκε μεχρι της 9.30!!!!!!!!!!!!!!!!! φτου φτου φτου το παιδακι μου!!

λοιπον με το που ηρθαμε σπιτι χθες (πριν ερθουμε γκρινιαζε γιατι κουραστικε) εσκασε ενα χαμογελο αλλο πραγμα!!!!!! γελουσε ΣΥΝΕΧΕΙΑ μετα για καμια ωρα και κοιτουσε γυρω γυρω ..σου λεει εδω ειμαστε επιτελους σπιτι μας!!

το βραδυ ηρθε η μαμα μου να την δει και ξετρελλαθηκε γιατι της εκανε ναζακια και την χαιδευε :D εχει γινει και παπαγαλακι τωρα....της λες πες μαμ...μαμ...μπαμπα...μπαμπα....γκρρρρρ γκρρρρρ αγκου αγκου και παει λεγοντας..ααααα και οταν την κραταμε τωρα απο τα χερακια κανει δειλα δειλα βηματακια :lol:

ειμαι τοσο ευτιχισμενη που την εχω!!!! το τι κλαμα εχω ριξει αυτες της μερες...και στο νοσοκομειο και οταν κοιμοτανε που την εβλεπα και ελιωνα απο συγκινηση αλλο πραγμα...μεγαλωνει το κοριτσακι μου και καταλαβαινει ολο και ποιο πολλα....

τωρα εχουμε βρει και παιχνιδι..με αυτο σωθηκα στο νοσοκομειο περνουσε λιγο η ωρα....θελει να εχει την τσαντα μου η το νεσεσερ η οτιδηποτε εχει πραγματακια μεσα...βαζει το χερακι πιανει ενα σηκωνει το φρυδι το επεξεργαζετε για ενα λεπτο το πεταει....μετα ξανα χερακι μεσα πιανει κατι αλλο κ.τ.λ....χθες αρπαξε την τσαντα της μαμας μου και εβγαζε απο μεσα πραγματακια.. :D

σημερα μαγειρεψα μπριαμ...πηξαμε στις μ....ς στην Αθηνα....φαγαμε 200 ευρω στα φαγητα.....το κορυφαιο.....απεναντι εχει ενα μαγαζι και πηγε ο αντρας μου να μας παρει φαει...ποσο εκανε μια απλα χωριατικη???? 7.50 ευρω ~x(~x( και τα μπιφτεκια μεριδα με πατατες μου παραγγειλα 5 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.............ουδεν σχολιο

με πηρανε και τηλ απο το jumbo και μου δωσανε αλλες 2 μερες αδεια....δευτερα τριτη τεταρτη ειναι το ρεπο μου και πεμπτη παω δουλεια....ΤΕΛΕΙΑ!!!! να κατσω λιγο με το ταλαιπωρο Καθολικακι.....αυριο παμε στο νοσοκομειο για αλλαγη γαζας....ειμαι περιεργη να δω πως της το κανανε...μου ειπανε οτι εχει απο 3 ραματα περιπου...

χθες μου ειπε η μαμα μου οτι θα της κανει δωρο την τουρτα και οτι μπουφε θελω και μπαλονια και στολιδια για τα γενεθλια του μωρου μας που κλεινει 1 χρονο τον αλλο μηνα!!!!!!! εκει και αν θα πλανταξω στο κλαμα.......

αυτα τα "λιγα" για τωρα :lol::lol: καιρο ειχα να γραψω τοσα πολλα ε??? :D:D

σας αγαπω πολυ και σας ευχαριστω για την συμπαρασταση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκινω!!!

Μαγδα κ εσυ κερκυρα? κ εμεις θα παμε αρχες αυγουστου,λογω κερκυραιου αντρα! Εχει ενα παλιο σπιτακι μεσα στη θαλασσα,μιλαμε μεχρι κ νερο ακουμπας οταν εχει κυμα!!!

Κατερινακι ειναι ¨σκυλϊ η καθολικη που λεμε κ στη καλαματα.δηλαδη τετοια αντοχη απο βρεφος...τι να πω! Χαμογελαει σα να λεει,αντεχω μ@&&κες γιατροι,βαρατε κι αλλο!!! Καλο :lol: αυτο με τη λεμονια!!! Τι περιμενες κ εσυ σε δημοσιο νοσοκομειο,ουτε τα βασικα,τι να κανουμε....το παιδακι σου ναναι καλα .κ τελος να σου δωσω τρελα συγχαρητηρια γιατι μαυτα πουχεις ηδη περασει με τη καθολικη εισαι 2 φορες πιο μαμα απολες.

Αχ φωτεινη κ σταυρουλα καλη ειναι κ η μαμακιαση αν κ κουραστικη.εγω ειχα απο νωρις στο μυαλο μου οτι καλο ειναι να συνηθιζε κ αλλα προσωπα για να μη γινει σαν αυτα που κοροιδευω αλλα τωρα μου κακοφαινεται που ειμαστε ολοι ισα κ ομοια.οχι οτι επιτρεπω σε κανεναν να το διανοηθει αυτο,αλλα κ μονο που το βλεπω εγω καμια φορα να το κανει το μωρο ε...ξερετε....

Αν κ τα μωρα μας ειναι εδω για να παρουν οση περισσοτερη αγαπη γινεται,κ οχι για να ικανοποιουν δικες μας ανασφαλειες.εμεις μεγαλωσαμε παλι με ολη τη δυνατη αγαπη κ τωρα ειναι σειρα μας να τη δωσουμε. :idea:

ΒΙΚΥ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΣ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ??????ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΠΕΣ Κ ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΝΑ ΞΕΦΟΡΤΩΝΕΙΣ ΛΙΓΟ.....θα σου στειλω κ πμ.....

Τελος σημερα καναμε εμβολιο.ειναι 10 κιλα κ 75 υψος,ειπε ο γιατρος να του, δινω απολα σιγα σιγα εκτος αυγο κ γιαουρτι προς το παρον.εδωσα μακαρονια μεσα στα καθιερωμενα κ ενω ειναι καταβοθρα δεν ετρωγε τιποτα!!!αστον λεω να πινασει λιγακι,πως αλλιως θα μαθςι ολες τις γευσεις???δεν εχω σκοπο να γινει παραξενος στο φαι σα το μπαμπα του.του ξαναδωσα λιγο για απογευματινο κ τι να κανει...κατι κατεβασε με σφιγμενα δοντια!!!!! Ρε κοριτσια ομως,τον βαζω να κοιμηθει το μεσημερι για να χαλαρωσουμε κ εμεις κ ξυπνει σε καμια ωρα ουρλιαζοντας,λες κ τον δειραμε!!!!αναρωτιομαστε με τον αντρα μου μηπως ζεσταινεται,μηπως υποφερει απο δοντια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! το Καθολικακι να δειτε χαρα που ηρθε παλι στο σπιτι της!! :D:D ηταν η μασκοτ του αεροπλανου ΟΛΟΙ ασχολιοντουσαν μαζι της και εκεινη τους εκανε "ελα ελα" :lol: νεοτερα απο βιοψια θα εχουμε αυριο!!

Σας βαζω μια φοτο απο την 3η μερα μας στο παιδων μετα που την κατατρυπουσανε μιση ωρα....

EINAI EΝΑΣ ΓΛΥΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Μη με ρωτήσει καμία τι κάνω τέτοια ώρα ξύπνια :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Πάντως ξύπνησα με μια πελώρια λαχτάρα για κόκκορα με χυλοπίτες!!!!!!! :lol::lol::lol: Δεν αντέχεται αυτή η κατάσταση κορίτσια.Είμαστε πάλι ξύπνιοι από τις 4.Εν τω μεταξύ ήθελα να ξυπνήσω νωρίς μαζί με τον αντρούλη μου να φάμε πρωινό και μετα να κάνω το σπίτι.Ε, τελικά δεν κατάφερα να κοιμηθώ καν.Έχει παραγίνει το κακό.Κάποια στιγμή κοκκόριζε και το Στελλί δεν αντιδρούσε.Φοβήθηκα μην έπαθε τίποτα.Ε,μετά από λίγο κατάφερε και την ξύπνησε ο σκατοκόκκορας.

Ρε Φωτεινούλα,τι αντράκι είναι αυτό;Φτου σκόρδα στο παιδάκι!Κούκλος μωρέ,κουκλος.(Ακόμα και τώρα ακούω κότες και κοκκορες).Εμένα τρώει άνετα το μεσημεριανό και κάνει νούμερα στο πρωινό και στο απογευματινό.Εχθές πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό έφαγε όλα της τα γεύματα.Είπα θα κοιμηθεί τη νύχτα,αλλά που να κοιμηθεί το παιδάκι ~x(~x(~x( Ούτε σε πρόγραμμα δεν μπορούμε να βάλουμε τα παιδιά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω.Κατερινάκι,ξεκουράστηκες κοριτσάκι μου ε;Διαπιστώνουμε σιγά σιγά αυτά που λένε ότι η μητρότητα απαιτεί θυσιες.Τι να κάνουμε;Χαλάλι!!!Αρκεί να είναι καλά τα μουσουδάκια μας. :) Όσο για το κοτόπουλο βρε,είναι το φαγητό των νοσοκομείων αυτό.Το κρέας δεν ενδείκνυται για όλες τις περιπτώσεις,για αυτό φαντάζομαι δεν το δίνουν. :roll: Όσο για τα ωράρια το απογευματινό και το βραδινό είναι πολύ νωρίς ε;3 το μεσημέρι δεν υποτίθεται ότι κοιμούνται; :? Ωραίο παιχνιδάκι βρήκατε.Της ανακάλυψης ε;Μια χαρά.Όσοι έχουν επιχειρήσεις κοντά στα νοσοκομεία είναι εκμεταλλευτές.Τι καλή η μανούλα σου.Βουρ τώρα.Ξεκίνα να σχεδιάζεις τα πρώτα της γενέθλια. :D:D:D Τέλεια.Ε,βέβαια να είσαι χαρούμενη που την έχεις.Είναι ό,τι πολυτιμότερο έχεις.Με τη βιοψία τι έγινε;

Σταυρουλίτσα,δε θέλω να σε αγχώσω αλλά 3 φορέματα μας έδειξες στις φωτογραφίες. :lol::lol::lol::lol: Βασικά εμένα πιο πολύ μου άρεσε το απλό που έχει ένα λουλουδάκι πάνω πάνω. :) Όσο για το κοριτσάκι σου είναι κουκλί!Καλέ τι μαλλί είναι αυτό;Εμείς μετά τη βάφτιση την κουρέψαμε κι είναι σαν αγοράκι τώρα :lol::lol: Φτου φτου σκόρδα και στην μπουμπού σου,τι ωραία παιδιά που έχουμε ρε κορίτσια!!!!!!!Αντικειμενικά πάντα :lol::lol::lol:

Ρουλάκι, :-h:-h:-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μητσάκο,αυτό που λες κι εμένα με πιάνει καμιά φορά.Είμαστε κτητικές με τα παιδιά μας ενώ δεν πρέπει.Δεν είναι αντικείμενα.Απλά τους έχουμε αδυναμία μωρέ :D:D:D:D Μια χαρά ο Στεφανάκος,σωστό αντράκι!Ρε παιδιά,εμένα αυτά τα τέσσερα δόντια από πάνω ακομα να σκάσουν.Είναι τόσο καιρό φουσκωμένα τα ούλα κι ακόμα τίποτα.Τι έχουμε να τραβήξουμε :-ss:-ss:-ss Ενώ η Στέλλα έβγαλε όλα της τα δοντάκια σχεδόν χωρίς να την καταλάβουμε.Όντως πρέπει να μάθουνε να τα τρώνε όλα,είναι ό,τι καλύτερο.Εγώ ξέρετε τι της έδωσα να φάει δύο απογεύματα;1/4 από τοστάκι μόνο με τυρί.Της το έδωσα στο χεράκι και το έφαγε :o:o:o Δεν το τρώει η Στέλλα καλά καλά και το τρώει η Αγγελική :lol::lol::lol: Δε θα της ξαναδώσω όμως σύντομα.

Μαγδουλίτσα,καλό ταξίδι και να περάσετε σούπερ!!!!!!!!!Περιμένουμε εντυπώσεις,φιλάκιααα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...