Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

καλημερα και απο μενα.

να σας ζησει γιελιζακι μου. παντα γερο και καλοτυχο να ειναι και καλη λοχεια σε σενα. παντα να εισαι καλα και ευτυχισμενη.

φιλακια σε ολες. θα τα πουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημεραααα.....αχ τι καλα γεννησε και η Γιελιζ...τι καλαααα....εμεις μια απο τα ιδια..ζεστη αρκετη αλλα η θαλασσα κυμαα...σηκωθικα σημερα και πηγα στο παραθυρο να δω μπας και χαρω αλλα μπααα δεν μου κανει την χαρη...ξενερωσα μιλαμε..και ελεγα θα μαγειρεψω θα μαζεψω και το μεσημερακι θα παμε θαλασσα...μονη μου τα λεω μονη μου τα ακουω...οι αλλες ολες καλαααα??Πηνελοπη το μαγιο περισυ το ειχα παρει απο το calzedonia οπου μπορεις να διαλεξεις αλλο για πανω και αλλο για κατω και ετσι εφτιαξα αυτο το σετ..ολοσωμο γενικα δεν φοραω ποτε για να μην ειναι κρυα η κοιλια μου..αλλα τα μπικινακια τα ευχαριστιεμαι...ρε κοριτσια πειναω πρωι πρωι...εφαγα 2 κομματια κεικ αλλα ακομα πειναωωωωω...Νικηηηη καμια ιδεαααα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααααααααααααααααααααααααααα!

γιελιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιζ

να σου ζησει το μωρο σουυυυυυυυυυυυυυυ,καλη λοχεια τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!

Γιελιζακι μου να σας ζησει!!! [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif]

Τι θα κανετε σηνερα;;;..εγω θα τακτοποιησω την ντουλαπα μο.

Αυριο θα ερθει η μαμα μου να κανουμ εγεννικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!Τι κανουν οι φουσκοκοιλιτσες και οι μανουλες;

Γιελιζ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!! :ymparty::ymparty::ymparty: Γερος και καλοτυχος να ειναι ο μπεμπακος!Να μου τον φιλησεις!Καλη λοχεια!

Κατερινακι ωραια η θαλασσα,ε;Θελω και εγω να παω αλλα πρωτα να ρβτησω την γιατρο μου.Ασε που χρειαζομαι και μαγιω γιατι το παλιο δεν μου κανει. :lol: Μπικινι φοραω και εγω,δεν μπορω τα ολοσωμα,κρυωνει η κοιλια μου.

Μαρακι καλο γιατρο!

Ευη,δεν εχω εμπνευση για πρωινο... :o Και εγω ενα τοστακι εφαγα.Καμια τυροπιτα αν επαιρνες απο τον φουρνο;Δεν μου ερχεται κατι αλλο και δεν ξερω και τι να μαγειρεψω σημερα! :roll:

Πιπιτσα,Αννα,Μαμαπιανισσιμο,Χρυσα καλημερα!Και σε ολα τα κοριτσακια! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!

Γεννησε το Γιελιζακι,ε???Να της ζησει να ειναι γερο,δυνατο και καλοτυχο το παιδακι της!!!!!!!!!!Και στην Γιελιζ μας καλη λοχεια...3100 τελεια ο παιδαρος!!!!!!!!!!!!!!!!

Κατερινα μου και ο δικος μου εχεις αυτες τις μερες μεσα στην χαρα ειναι...ασε εχθες..βγηκα και εβραξα το μπαλκονι και ψηλοβραχικα και εγω...τρελα ο τυπος νομιζα πως θα εβγαινε για να πλατσουρισει!!!!!!!!

Εχθες επιτελους καναμε τις δουλειες μας...αδειασαμε το παιδικο...τακτοποιησαμε την ντουλαπα μας..και ειμαστε ετοιμοι για να πληνουμε τα ρουχαλακια μας!!!!!!!!!!!!!Κουραστικα λιγο αλλα το απολαμβανα...καλα που ηταν η μανουλα μου!!!!!!!!!!!

Σημερα νομιζω πως ζεστενομαι παρα πολυ....ουτε εγω ξερω τι να μαγειρεψω...!!!!!!!!!!!!!

Εντομεταξυ ξυπνησα και με κραμπα στην γαμπα και στο χερι...χαλια!!!!!!!!!!!!!!!Αντε να δουμε πως θα παει αυτη η εβδομαδα!!!!!!!!!!!!!!

Εσεις ολα καλα?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaa

molis ksupnhsame k emeis trwme to prwino mas k sas diabazoume..eimaste kala k ksekourazomaste apo to sabbatokuriako pou htan ligaki kourastiko

na zhsei to koukli ths gieliz dunato k kalotuxo na nai k kalh loxeia sthn filenada mas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαρια!Ετοιμαζεσαι σιγα σιγα;Εγω ακομα τιποτα δεν εχω κανει.Εχω αγχωθει τρομερα με τον μπογιατζη που δεν εχει ερθει...Θελω να τακτοποιησω το δωματιο,να βαφτει,να αρχισω να μαζευω...Να παω και για ψωνια,ουφ! :? Ασε που θελαμε να φτιαξουμε και την προσοψη του σπιτιου αλλα αν δεν ερθει μεχρι τελος του μηνα θα του πω να μην ερθει καθολου!Δεν μπορω μετα να εχω μαστορους και σκονες,θελω να κανω γενικη... :roll: Εχω κατααγχωθει... :roll:

Καλημερα Μαιρη!Τι κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaxxx beboulino posoooo se niwthw k egw mia ap ta idia perimenw na bapswk na kanw genikh gia na shmazeuomai allla se osous to lew den agxwnete kaneis mono egw eimai san thn trellh...eutuxws ta sentonakia k tis koubertoules tis phre h mama mou na ta plenei egw exw mono ta formakia alla k pali exwarketh douleia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρη και εσενα ολοι στον κοσμο τους,ε; :evil: Μωρε δεν αγχωνομαι για το πλυσιμο,θα τα πλυνω και θα τα σιδερωσει ο αντρας μου σιγα σιγα.Τα μερεμεντια με αγχωνουν,δεν θελω σκονες και τσιμεντα...Θα αρχισω και να ψωνιζω γιατι νομιζω πολυ το αργησα.Θα παω πρωτα Τζαμπο και απο εβδομαδα θα παω και για τα ρουχαλακια.Απλα ελεγα να το καθυστερησω για να πεσω στις εκπτωσεις του Ιουλιου... :roll: Με φορμακια ακομα δεν ξερω τι να κανω.Σκεφτομαι πως θα σκαει το μωρο με μακρυμανικα τελος Αυγουστου.Μαλλον θα παρω λιγα και μετα βλεπουμε...Παλι καλα που ηρθε και η προικουλα της και το καροτσι να λεω και εγω οτι κατι εκανα.Το απογευμα εχω γιατροοοοο!!! :D Θα δω την μπεμπουλιτσα μου! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω λεω να φτιαξω σημερα φασολακια λαδερα.

θα κανει και η πεθερα μου γεμμυστα αλλα οα ντρα ςμου ηδη τα βερεθηκε

Σημερα εχω πεσμενη πιεση παλη..μετρηθηκα και ειναι 9-6..λετε να κανω κανενα καφε;;;..

Νικη μην αγχωνεσαι..εγω δεν εχω ψωνισει τιποτα...

θα μου πεις..εσυ κριαμο τα εχεις ολα θελουν μονο πλσημο και σιδερωμα..αλλα για μενα δενε χω τιποτα.

Θελλω νυχτικε ςπαντοφλες σουτιεν θηλασμου κλπ κλπ κλπ..

ατα..να δω ποτε θα τα παρω.

Ασ επου το δοματιο ειναι μπαχαλο...

ηθελα σημερα να βγαλω το στρωμα να λιαστει αλλα φυσαει πολ..

θ ατο αφισω για αυριο.

Εβαλα πλυντηριο τις κουβερτουλες του μωρου και αυριο που θα ερθει η μαμα μου θα σιδεροσουμε τα δικα μας ρουχα για να εχω μονο τα μωροδιακα μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tuxerhhhh tha deis thn prigkipissa!!!!!!!!!!!!!!!

den kserw re beboulino emena me exoun agxwsei ta panta alla pisteuw auth thn bdomada na teleiwsw to bapsimo k thn allh ebdomada na xw ksemperdepsei me thn genikh k gia ton ioulio na meinoun rouxalakia k leptomereies

cecilia welcome to the club twn agxwmenwn....k emeis fasolakia tha fame shmera

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μια χαρα εισαι,αφου τα εχεις τα πραγματακια του μωρου.Εγω περιμενω την κουμπαρα μου που θα μου δωσει πραγματα και τωρα βρηκε να παθει τα ψυχολογικα της και να μην σηκωνει τα τηλεφωνα! :evil: Στο τελος θα παω να τα ψωνισω ολα και απλα θα μου δωσει και τα δικα της και θα εχω περισσοτερα.Εχω συγχιστει,δεν μπορω να περιμενω τον καθενα! :evil: Δεν ειμαι ανθρωπος της τελευταιας στιγμης,θελω να ειμαι ετοιμη πολυ νωριτερα και μετα να χαλαρωσω.

Φαγητο ακομα δεν αποφασισα τι θα φτιαξω...Φασολακια φαγαμε προχθες.Μαλλον μακαρονια για τον αντρα μου και εγω θα δω τι θα φαω...

Η Ζαχα που χαθηκε ρε παιδια;Η Ευγενια;Γεννησε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τι μου κανετε?εγω τα παργαματα τα ετοιμασα οταν μπηκα στον 8 να μην τρεχω τελευταια στιγμη.οσο για τα μπιμπερο εμενα 6 δεν με εφταναν.ο αποστειρωτησ παιρνει γυρω στα 8 οποτε ειχα κανα 12 μεγαλα και κανα 4 μικρα αφου καθε 2-3ωρες τρωνε δεν προλαβαινα να τα πλενω μαζευονταν κανα 8 και μετα τα επλενα οποτε ειχα αλλη μια σειρα ετοιμη αυτα για τους πρωτους μηνες μετα πιο χαλαρα αλλα θυμαμαι στην αρχη το τελευταιο που εκανα ηταν τα μπιμπερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρη ασε και αμα με πιασει το αγχος μου,δεν με σωζει κανενας! :lol:

Ιφιγενεια,μπιμπερο πιστευω καλυτερα να μην παρουμε πολλα απο την αρχη.Ευχομαι να καταφερω να θηλασω και να μην μου χρειαστουν. :roll: Θα παρω 2-3 και βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα δεν αγχωνομαι..και αυτο ειναι το προβλημα μου :lol::lol::lol::lol:

οτι πρεπει λιγακη να κουνιθω...οχι τιποτα αλλο σε λιγοτερο απο 2 ευδομαδες μπαινω στο μηνα μου :lol::lol::lol::lol:

Αυτο ακριβως που λεει η Ιφηγεννεια ισχυει παιδια..

ακομα και εγω που θηλαζα ειχα 6 μπιμπερο γιατι ποτε δεν ξερεις ποτε θα σου χρειαστει ενα καθαρο.

Τα επλενα ολα το βραδυ πριν κοιμηθω και τα αποστειρωνα..μεχρι να κανω μπανακι ηταν ετοιμα. Μετα τα εβαζα στο ψυγειο και ειχα παντα διαθεσημα αν χρειαζοταν να του δωσει καποιος γαλα με μπιμπερο.

Νικη μου παρε μπιμπερο. Θα καταφερεςι να θηλασεις εφοσων το θες το πολυ μη σε αγχωνει αυτο..

απλα ισως να υπαρξουν στιγμε ςπου θα νιωθεις τοσο κομματια που δεν θα εχεις κοραγιο..θελουν καμποσο χρονο να αποστειρωθουν να κρυωσουν κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Εχεις δικιο Χρυα,δεν σκεφτηκα οτι μπορω να της δινω και μητρικο γαλα με το μπιμπερο! :roll: Μηπως ξερετε καμια καλη μαρκα,απο αυτες που η θηλη μιμειται το στηθος;Ειχα βρει καποια μαρκα αλλα την ξεχασα...Να παρω μεγαλα ή μικρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου εγω θεωρουσ ατα καλτερα της NUK first choice αυτα με τη φαρδια θηλη..αλλα ο γιος μου οτ ενα τα φτυσει δε γυρηζε..μου ειχαν φερει σαν δωρο τα κικο τα καινουρια και αυτα βολετηκα μεχρι τωρα. Ειναι τα μπιμπερο φυσικη μεθοδος .

Τωρα βεβεια εχει βγαλει και η μεντελα κατι νεα μπιμπερο που μιμουνται τη διαδικασια του θηλασμου τα οποια δεν εχω δοκιμασει οποτε δεν εκφερω αποψη αλλα πρεπει να ειναι καλα.

Στο ψυγειο βαζουμε τα αποστειρωμενα μπιμπερο - αδεια- για να διατηρητει η αποστειρωση εως 24 ωρες κλεισμενα ερμειτικα και αεροστεγως .

Απο κει και περα εαν θα αντλει ςκαποιες μεριδες η αν θα θελισεις να κανεις τραπεζα γαλακτος ειναι αλλη διαδικασια. Αν θα το αντλησεις και θα δωσει εντωνς 24-48 ωρων στο μωρο μπορεις να το βαλεις σ εενα αποστειρωμενοκρυο μπιμπερο και να το βαλεις στο ψηγειο, αλλιως αν θα το καταψηξεις θα πρεπει αρχικα να το βαζεις στο ψηγειο μεχρι να κρυωσει και στη συνεχει αν το καταψυξεις.

Υπαρχον γι'αυτον τον λογο ειδικα μπουκαλακια και σακουλακια αναλογα με το τι σε βολευει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ειχα δει και εγω τα ΝUK και μου φανηκαν καλα...Τα Κικκο ειναι γυαλινα; :roll: Τα Μεντελα σιγουρα δεν εινα γυαλινα,οποτε απορριπτονται γιατι εχω καταληξει να παρω γυαλινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax...κοριτσια και εγω το ειχα αγχος με τις δουλειες..γιατι εχουμε και μνημοσυνα τωρα και δουλειες στο σπιτι της γιαγιας...χαμος!!!!!!!!!!!!!!Αφηστε που μαλλον θα κανουμε και μετακομιση το μαγαζι μας αρχες αυγουστου..μας βλεπω να γενναω και να χτιζουμε!!!!!!!!!!!!

Εμας το δωματιο ειναι ετοιμο βαμμενο απο τοτε που εγινε το σπιτι..πριν ενα χρονο δλδ...τωρα σκεφτομαι αν θα βαλω κανενα αυτοκολλητο..καμια μπορντουρα θα δω!!!!Τωρα για τα υπολοιπα και εγω μαλλον στην μαμα μου θα τα δωσω να τα πλυνει...!!!!Καμια στιγμη πρεπει να παμε και στην κλινικη να ρωτισουμε τιμες για να αρχισουμε να μαζευουμε και κανα φραγκο!!!!!!!!!!!

Νικη μου τελεια θα δεις το κοριτσακι σου σημερα...!!!!!!!!!!!!!!Να δουμε και τι θεση θα εχει...πως ηταν τελευταια φορα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολυ για την βοηθεια Χρυσα!Πολυ ωραια τα κικκο,μαλλον θα τα προτιμησω.

Μαρια η μπεμπα ειναι παντα ανασκελα,εκτος απο μια φορα που μας γυρισε την πλατη και βλεπαμε τον πωπο της! :lol: Παντα βλεπουμε προσωπακι,απλα εχει τα χερακια της συνεχεια ψηλα στο κεφαλι.Και εγω ετσι κοιμαμαι,απο μενα πηρε! :lol: Πιστευω πως δεν εχει γυρισει ακομα,την νοιωθω οριζοντια.Θα δουμε... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...