Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ !!!!!


Recommended Posts

Λοιπον κοριτσια, πριν λιγο ειχα παει στην πεθερα. Ηταν κ τα αδερφια της εκει... Στρογγυλοκαθομαι, μου λενε να φαμε μαζι, λεω ναι και μετα απο λιγο μου λεει ο αδερφος της 'η ανηψια σου εχει πυρετο''.Η μικρη ξαπλωμενη διπλα μου και ολα τα παραθυρα στο σπιτι κλειστα. Μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι, σηκωθηκα και εφυγα αφου τους εβαλα τις φωνες που δε με ειδοποιησαν και ΣΤΡΑΒΩΣΑΝ και απο πανω!!!

Ειλικρινα, εχε χαρη που βιαζομουν να φυγω μη κολλησω, αλλιως θα ακουγαν οσα δεν εχουν ακουσει εδω κ χρονια. Εχω ανεχτει να αρρωσταινω ολο το χειμωνα απο αυτους, επειδη δεν ειδοποιουν. Οχι κ τωρα στην εγκυμοσυνη. Ειλικρινα μου ηρθε να τους βρισω απιστευτα απο τα νευρα.Αλλα κατα τ αλλα οι δικοι σου ανθρωποι σε νοιαζονται....

Μεχρι να γεννησω δε θα ξαναπατησω εκει και ας με λενε περιεργη. Ως εδω πια. Αρκετα εχω ανεχτει.

Και ας τολμησουν μετα να κανουν τα ιδια με το μωρο, με τις κλωτσιες θα τους πεταξω εξω....

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω απολυτα!Το ιδιο επαθα και εγω οταν ημουν στον 3ο μηνα της εγκυμοσυνης!Με καλεσε μια φιλη μου για καφε,που εχει ενα μικρο αγορακι.Παιζαμε,το αγκαλιαζα κλπ και ξαφνικα μου λεει οτι ηταν 2 μερες πριν στον γιατρο γιατι εχει ιωση! :o:shock::evil: Της λεω,μα καλα ειμαι εγκυος γιατι δεν μου το ειπες;Δεν κανει να αρρωστησω!Εκανε σαν να μην ηξερε οτι δεν κανει!Φυσικα σηκωθηκα και εφυγα αρον αρον! :evil:

Η αναισθησια καποιων ανθρωπων δεν εχει ορια!Καλα θα κανεις και δεν θα ξαναπας μεχρι να γεννησεις! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τρελαινομαι που σε κοιτανε και σαν UFO, λες και αυτο που τους λες ειναι παραλογο. Ελεος πια!!! Το φοβερο ειναι οτι τους εχω και τραπεζι την Κυριακη. Εννοειται οτι θα το ακυρωσω, γιατι τα εχω παρει πολυ ασχημα!!!

Α, μου ειπαν κ το θεικο... ''δε προλαβαμε να σε ειδοποιησουμε'' (απο χθες βραδυ που το ηξεραν!!!). Ετοιμη ημουν να τους πω: ''οταν θελετε κατι ομως σπατε τα τηλεφωνα....''

Να μη σχολιασω και τον κουνιαδο μου, αλλος αναισθητος που το εφερε αρρωστο.... Στη γυναικα του ομως δε θα δεχοταν να το κανει κανεις....

Ειλικρινα ας μου πουν τιποτα, θα τους βρισω και ας μη μου ξαναμιλησουν.... Η σταγονα ξεχειλισε το ποτηρι.... :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς το ίδιο έγινε κ με μένα περσι το καλοκαιρι που ή μουν έγκυος. Πήγαμε στο εξοχικό τους, ήταν βέβαια ανοιχτός χώρος, αλλά ήταν όλοι άρωστοι!!! Πεθερά, κουνιάδα, μπατζανάκης όλοι... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: με μύξες και βήχα!!!

Και εγώ στον 8ο μήνα, ό,τι πρέπει για πρόωρο τοκετό!!

Δεν έδειξα να θυμώνω ιδιαιτέρως αλλά ξεσήκωσα τον άντρα μου και φύγαμε.

Μα δεν σκέφτονται τίποτα κάποιοι απορώ!!!! Και είναι κ δικοί σου άνθρωποι!! Μάλλον δεν σκάνε κ το μυαλό τους να σκεφτούν παραπάνω, είναι ζαμαν φου τι να πω.....

Μετά είμαι εγώ περίεργη δηλαδή;;; Γιατί σίγουρα το πιστεύουν καθώς και με το μωρό είμαι προσεκτική σε θέματα που αυτοί δεν είναι όπως π.χ. η διατροφή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ......ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!ΑΛΛΑ ΕΞΗΓΗΣΕ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ ΝΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΣΤΙΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙΣ....ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ ΔΕΝ ΠΑΩ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΕΙΝΕ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΚΡΥΩΣΩ Κ ΑΛΛΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΑΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ο κοσμος ειναι ανωμαλος δεν εξηγειται διαφορετικα.Εγω αυτα τα ξεκαθαρισα απο την αρχη της εγκυμοσυνης, οποιος ειναι αρρωστος μακρυα γιατι δεν μπορω να παρω τιποτα και υπαρχει κινδυνος για το μωρο.Μεχρι στιγμης το τηρούν, για να δουμε.Εννοειται πως οταν με το καλο γεννηθει μην τυχον και πλησιασει κανεις αρρωστος τον εφαγα ζωντανο!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα και εγω τα εχω πει!!!!! Αλλα με εχουν γραμμενη.... Μονο να βολεψουν τον αλλο γιο τους νοιαζει... Με λενε μυγιαγγιχτη και οτι θα κανω και το παιδι ετσι. Οταν καποια στιγμη ελεγα οτι αν γεννησω χειμωνα , μεχρι να σαραντησω δε θα ερθει κανεις απο τους συγγενεις γιατι εχει ιωσεις, μου λεει η πεθερα ''βαλε το σε βιτρινα μη παθει τιποτα'' και της απανταω ''ε,φυσικα, και θα το στολισω στη μεση στο σαλονι να το βλεπουμε ολοι'', ολα με το χαμογελο!!! Γελουσε και ο αντρας μου σαν χαζο!!! Πολυ γελιο ειχε η κακια!!! Χα χα χα :twisted::twisted::twisted:

Δε μπορω να το χωνεψω ακομα βρε παιδια. Λογω των αποβολων και ολο το λουκι που τραβηξα ειμαι ακομη πιο ευαισθητη και οσο το σκεφτομαι, τοσο μου ερχεται να παρω να τους βρισω ασχημα.... Μου φαινεται απιστευτη η γαιδουρια τους. :evil::evil::evil:

Ειμαι περιεργη να δω τι θα μου πει ο αντρας μου.... Πολυ περιεργη!!!!! :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ο κοσμος ειναι ανωμαλος δεν εξηγειται διαφορετικα.Εγω αυτα τα ξεκαθαρισα απο την αρχη της εγκυμοσυνης, οποιος ειναι αρρωστος μακρυα γιατι δεν μπορω να παρω τιποτα και υπαρχει κινδυνος για το μωρο.Μεχρι στιγμης το τηρούν, για να δουμε.Εννοειται πως οταν με το καλο γεννηθει μην τυχον και πλησιασει κανεις αρρωστος τον εφαγα ζωντανο!!! :evil:

Τωρα ειδα οτι γενναμε κοντα!!! Θα βαραμε παρεα τους αρρωστους που θα ερθουν στα μωρα!!!Χαχαχα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το να εισαι μαμα σε κάνει και λιγο σκύλα για εμένα!! Προστάτευσε το μωράκι σου οσο καλυτερα μπορεις!! τι κι αν σε πουν περίεργη, υπερβολική και κακια; Εσυ λογοδοτείς μονο στον εαυτό σου και στο μωρό σου!!! Δεν εισαι η μονη, ξέρεις ποσες φορες με εχουν χαρακτηρίσει και εμένα ετσι γιατι απλα προστατευω το παιδι μου και θέλω να εχει μια φυσιολογική παιδική ηλικία; Φαντάσου θεωρούμε περίεργη γιατι δεν αφήνω την κορη μου 15 μηνών να φάει πίτσα, ετοιμες τηγανιτές πατατες, μελιτζάνες αλάτι κτλ κτλ κτλ οπως κανει η κουνιάδα μου με την δικιά της που της εδωσαν απο 6,5 μηνων!!!!!!!

Παρε κουράγιο, απο εδω και περα θα δώσεις πολλους τέτοιους αγώνες!! Κάνε αυτο που θεωρείς σωστο για το παιδί σου και μην υπολογίζεις κανεναν!!! Απλά μιλα με τον ανδρα σου ωστε να εχετε μια κοινή γραμμη πλεύσης σε τέτοια θεματάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το να εισαι μαμα σε κάνει και λιγο σκύλα για εμένα!! Προστάτευσε το μωράκι σου οσο καλυτερα μπορεις!! τι κι αν σε πουν περίεργη, υπερβολική και κακια; Εσυ λογοδοτείς μονο στον εαυτό σου και στο μωρό σου!!! Δεν εισαι η μονη, ξέρεις ποσες φορες με εχουν χαρακτηρίσει και εμένα ετσι γιατι απλα προστατευω το παιδι μου και θέλω να εχει μια φυσιολογική παιδική ηλικία; Φαντάσου θεωρούμε περίεργη γιατι δεν αφήνω την κορη μου 15 μηνών να φάει πίτσα, ετοιμες τηγανιτές πατατες, μελιτζάνες αλάτι κτλ κτλ κτλ οπως κανει η κουνιάδα μου με την δικιά της που της εδωσαν απο 6,5 μηνων!!!!!!!

Παρε κουράγιο, απο εδω και περα θα δώσεις πολλους τέτοιους αγώνες!! Κάνε αυτο που θεωρείς σωστο για το παιδί σου και μην υπολογίζεις κανεναν!!! Απλά μιλα με τον ανδρα σου ωστε να εχετε μια κοινή γραμμη πλεύσης σε τέτοια θεματάκια!!

Ωχχχχχ,απ οτι καταλαβαινω θα τραβηξω τρελο γλεντι απο δω κ περα....

Την πηρε ο αντρας μου να της ακυρωσει το τραπεζι και του βρηκε 100 δικαιολογιες (απο μονη της, χωρις να της πει κατι εκεινος) και του ανελυσε το ποσο στεναχωρηθηκε (η κακομοιρα!!!). Και αυτος αντεδρασε σαν να μην εγινε τιποτα. Ειλικρινα, με ποιον πρεπει να θυμωσω πιο πολυ;;;; Παντως τα εχω παρει κ μαζι του. Αν το εκανε η δικη μου μανα θα τα ειχε ακουσει πολυ ασχημα... Η αλλη παλι λαδι την εβγαλε η κακομοιρουλα.... :evil::evil: Αμα αρρωστησω και παθει κατι το μωρο , θα του πω ''δε πειραζει καρδουλα μου, η γιαγια σου ξεχαστηκε να μας ειδοποιησει''. Αντε πια.

Παντως εγω δε ξαναπαταω και τελειωσε. Και να δειτε γλεντι οταν γεννησω..... :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου, ηρέμησε, πάρε βαθιές ανάσες κ απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου. έχεις απόλυτο δίκιο βεβαια, δεν το συζητώ! κ εγώ πέρυσι τον Αύγουστο που ήμουν 2 μηνών, πήγα στο εξοχικό του άντρα μου κ παρέλειψε να μου πει η πεθερά μου ότι φιλοξενούσαν την ανηψιά της με το αγοράκι της, άρρωστο με γαστρεντερίτιδα :shock: καλά, μιλάμε, τρελάθηκα! κ να φανταστείς, το είχα φιλήσει, πήγαινα 2 μέρες τουαλέτες κ τα συναφή.... ευτυχώς τη σκαπούλαρα, αλλά φαντάζεσαι?? έκανα λοιπόν το σταυρό μου κ προχωρούσα...... γιατί δεν συνέβη μόνο 1 φορά, με τους ίδιους παλι! οπότε, τι να συγχύζομαι? αν ο άλλος δεν καταλαβαίνει, προσπαθείς, αποφευγεις, αλλά γνώμη μου είναι να χειριζόμαστε όσο χαλαρά γίνεται τις καταστάσεις, για να μη λένε κιόλας! καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοπελια ....με το καλο το νεο μελοσ ;)

νομιζω εισαι λιγο υπερβολικη ....εγω κ στισ 3 εγκυμοσινεσ δεν αρρωστισα ουτε μια φορα κ ιδικα στην τριτη που ηταν με τον γουρονοϊο τπτ δεν επαθα κ δουλευα κ σε video club κ τα παιδια μου τα μεγαλα καθε τρεισ κ λιγο με πυρετο απ το σχολειο.....ακουμε που σου λεω η εγκυεσ ειναι σκληρα καριδια .

να τρωσ καλα κ να περνεισ τα χαπια σου κ τπτ δεν θα κολλησεισ ιδικα απ τα παιδια δεν κολλασ αυτα ειναι πολυ ευαισθητα εσενα ο οργανισμοσ σου δυναμωνει τωρα για να αντιμετοπιζει τισ αρρωστιεσ ;) τι θα εκανεσ αν ηταν το παιδι σου αρρωστο κ εσυ εισουν παλι εγκυοσ θα εφευγεσ απο το σπιτι :mrgreen:

να πλαινεισ καλα τα χερια σου κ να μην φιλασ κανεναν κ τπτ αλλο εεε μη κλειστεισ κ στο σπιτι μεσα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαντάσου θεωρούμε περίεργη γιατι δεν αφήνω την κορη μου 15 μηνών να φάει πίτσα, ετοιμες τηγανιτές πατατες, μελιτζάνες αλάτι κτλ κτλ κτλ οπως κανει η κουνιάδα μου με την δικιά της που της εδωσαν απο 6,5 μηνων!!!!!!!

Αυτό ακριβώς εννοούσα κ εγώ πριν. Αυτά αποφεύγω κ θα συνεχίσω να τα αποφεύγω μέχρι κάποια ηλικία και με θεωρούν υπερβολική γιατί η κουνιάδα μου του έδινε του δικού της κ ακόμα του δίνει ζάχαρη και αλάτι με το κουτάλι. Δεν τρέφεται με τίποτα άλλο εκτός από ζάχαρη κ ετοιματζίδικα το παιδί της κ έχουν τη δικαιολογία ότι δεν τρώει τίποτα άλλο. Μα πώς να φάει όταν 'έμαθε από νωρίς αυτά;;;

Και να φανταστείς ο δικός μου είναι μόλις 8 μηνών κ θεωρούν ότι έπρεπε να του δίνω από όλα!!! :evil::evil::evil::evil::evil: Γιαυτό ακόμα δεν έχει μείνει μαζί τους χωρίς την επίβλεψή μου ούτε μισή ώρα!!!

Thena ίσως αντικειμενικά να έχεις κάποιο δίκιο όμως ο συναισθηματικός παράγοντας παίζει μεγάλο ρόλο σε μια έγκυο και όταν της δείχνεις ότι δεν τη σκέφτεσαι και δεν τη σέβεσαι είναι το ίδιο αρνητικό με το να πάθει κάτι κακό σωματικά. Το θέμα είναι και τι κάνουν οι άλλοι για μας, ειδικά οι δικοί μας, και όχι μόνο το αν τελικά θα πάθουμε κάτι ή όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίκιο έχεις να συγχύζεσαι που δε στο είπαν. Εστω έπρεπε να μην αφήσουν το κοριτσάκι να καθίσει κοντά σου..Πάντως μην αγχώνεσαι τόσο γιατί από οπουδήποτε μπορεί να κολλήσεις γρίπη και δε γίνεται να κλειστείς στο σπίτι μέσα. Επίσης δεν παθαίνει και τίποτα μια έγκυος ακόμα και να κολλήσει. Εγώ στο μήνα μου κοντά κόλλησα γρίπη με πυρετό και τρομερό βήχα. Τίποτα δεν έπαθα. Μάλιστα γέννησα στην 40η εβδομάδα. Το μόνο σπαστικό είναι που δεν μπορείς να πάρεις φάρμακα. Μόνο ντεπονάκι. Άλλωστε όταν κάνεις δεύτερο τι θα κάνεις;; Το μεγάλο σου παιδάκι κάποια στιγμή θα κολλήσει και δε γίνεται να το διώξεις από το σπίτι...Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοπελια ....με το καλο το νεο μελοσ ;)

νομιζω εισαι λιγο υπερβολικη ....εγω κ στισ 3 εγκυμοσινεσ δεν αρρωστισα ουτε μια φορα κ ιδικα στην τριτη που ηταν με τον γουρονοϊο τπτ δεν επαθα κ δουλευα κ σε video club κ τα παιδια μου τα μεγαλα καθε τρεισ κ λιγο με πυρετο απ το σχολειο.....ακουμε που σου λεω η εγκυεσ ειναι σκληρα καριδια .

να τρωσ καλα κ να περνεισ τα χαπια σου κ τπτ δεν θα κολλησεισ ιδικα απ τα παιδια δεν κολλασ αυτα ειναι πολυ ευαισθητα εσενα ο οργανισμοσ σου δυναμωνει τωρα για να αντιμετοπιζει τισ αρρωστιεσ ;) τι θα εκανεσ αν ηταν το παιδι σου αρρωστο κ εσυ εισουν παλι εγκυοσ θα εφευγεσ απο το σπιτι :mrgreen:

να πλαινεισ καλα τα χερια σου κ να μην φιλασ κανεναν κ τπτ αλλο εεε μη κλειστεισ κ στο σπιτι μεσα ;)

Ωραια ειναι ολα στα λογια!!!! Ελα ομως που οποτε ειναι αρρωστα τα συγκεκριμμενα παιδια, παντα κολλαω και εγω, δε καταλαβαινω γιατι.... Την αλλη φορα κατι ειχε παλι το μικρο και εκανε εμετο, ε... 3 η ωρα τα ξημερωματα αρχισα κ εγω εμετο.....

Και αν ειχα δικο μου παιδι κ ηταν αρρωστο και ημουν εγκυος, θα ανοιγα ενα παραθυρο και θα φοραγα και μασκουλα φαρμακειου οπως κανουν αλλες μαμαδες και γενικα θα επαιρνα προφυλαξεις...

Αλλα το κυριοτερο δεν ειναι το γεγονος, αλλα η αναισθησια που κρυβεται απο πισω... Εδω φιλοι μας ειχαν με απλο βηχαλακι το παιδι τους και μας ειδοποιησαν να μην παμε, ποσο μαλλον η γιαγια του παιδιου μου.... Και δε νομιζω οτι ειμαι υποχρεωμενη, ειτε εγκυος ειτε οχι να αρρωσταινω συνεχεια και να ταλαιπωρουμε επειδη δε μπορουν να παρουν ενα τηλ να ειδοποιησουν!!! Εφοσον μενουμε στην ιδια πολυκατοικια και ξερουν οτι θα παω σιγουρα μεσα στη μερα...

Οι ιδιοι ομως, οταν τους κανει τα ιδια καποιος αλλος, τον κραζουν που δε τους σκεφτηκε κτλ κτλ!!!!! :o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ακριβώς εννοούσα κ εγώ πριν. Αυτά αποφεύγω κ θα συνεχίσω να τα αποφεύγω μέχρι κάποια ηλικία και με θεωρούν υπερβολική γιατί η κουνιάδα μου του έδινε του δικού της κ ακόμα του δίνει ζάχαρη και αλάτι με το κουτάλι. Δεν τρέφεται με τίποτα άλλο εκτός από ζάχαρη κ ετοιματζίδικα το παιδί της κ έχουν τη δικαιολογία ότι δεν τρώει τίποτα άλλο. Μα πώς να φάει όταν 'έμαθε από νωρίς αυτά;;;

Και να φανταστείς ο δικός μου είναι μόλις 8 μηνών κ θεωρούν ότι έπρεπε να του δίνω από όλα!!! :evil::evil::evil::evil::evil: Γιαυτό ακόμα δεν έχει μείνει μαζί τους χωρίς την επίβλεψή μου ούτε μισή ώρα!!!

Thena ίσως αντικειμενικά να έχεις κάποιο δίκιο όμως ο συναισθηματικός παράγοντας παίζει μεγάλο ρόλο σε μια έγκυο και όταν της δείχνεις ότι δεν τη σκέφτεσαι και δεν τη σέβεσαι είναι το ίδιο αρνητικό με το να πάθει κάτι κακό σωματικά. Το θέμα είναι και τι κάνουν οι άλλοι για μας, ειδικά οι δικοί μας, και όχι μόνο το αν τελικά θα πάθουμε κάτι ή όχι...

Ακριβως αυτο... Περιμενεις οτι οι... ''δικοι σου'' ανθρωποι θα σε σκεφτονται.... Αλλα τελικα οι ξενοι σε σκεφτονται περισσοτερο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίκιο έχεις να συγχύζεσαι που δε στο είπαν. Εστω έπρεπε να μην αφήσουν το κοριτσάκι να καθίσει κοντά σου..Πάντως μην αγχώνεσαι τόσο γιατί από οπουδήποτε μπορεί να κολλήσεις γρίπη και δε γίνεται να κλειστείς στο σπίτι μέσα. Επίσης δεν παθαίνει και τίποτα μια έγκυος ακόμα και να κολλήσει. Εγώ στο μήνα μου κοντά κόλλησα γρίπη με πυρετό και τρομερό βήχα. Τίποτα δεν έπαθα. Μάλιστα γέννησα στην 40η εβδομάδα. Το μόνο σπαστικό είναι που δεν μπορείς να πάρεις φάρμακα. Μόνο ντεπονάκι. Άλλωστε όταν κάνεις δεύτερο τι θα κάνεις;; Το μεγάλο σου παιδάκι κάποια στιγμή θα κολλήσει και δε γίνεται να το διώξεις από το σπίτι...Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Θα πω αλλη μια φορα, η πραξη τους με ενοχλησε. Γριπη οντως μπορει να κολλησω απο αλλου. Αλλα οταν καταλαβαινεις οτι οι δικοι σου σε εχουν γραμμενη, ε απογοητευεσαι.... Γιατι αν εγω κανω πυρετο και την επισκεφτω ενω εχει τα μικρα, δε θα τη πειραξει;;; Εξω θα με πεταξει!!!!

Και δε νομιζω οτι ειναι τοσο απλος ο πυρετος για το μωρο , ειδικα τοσο νωρις στην εγκυμοσυνη. Απ οτι εχω ακουσει ειναι επικινδυνο γιατι ακομα το παιδι σχηματιζεται. Εκτος αν και αυτο ειναι φημη...

http://goneissedrasi.gr/goneisdev/mama- ... E%BD%CE%B7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου, δεν φαντάζεσαι σε πόσα πράγματα θα την βγάζουν λάδι από εδώ και πέρα!!! Οσο κι αν συμφωνεί μαζι σου ο ανδρας σου, όταν μιλάει μαζί τους θα… ερχεται και στην δικιά τους «πλευρά»!! Είναι η οικογένεια του!! Με τον δικό μου στα περισσότερα συμφωνούμε, αν και του τα συζητάω πολύ πριν συμβούν!! Πχ εδώ και ένα δίμηνο εχουμε συζητήσει για το ποτε θα δώσουμε παγωτό στην μικρη!! Εε ενώ ο ίδιος μου ειπε πως δεν θέλει να της δώσουμε φετος γιατι είναι πολύ μικρή!! Κατι που με βρίσκει απολυτα σύμφωνη!! Επειδη η αδελφή του δινει στην κορη της από ενός έτους το θεωρησε σωστό να δώσει κι αυτος για να δει τις αντιδράσεις της κορης μας!!! Φυσικα οι γονείς του συμφώνησαν με την ατάκα «δωσε της, τι θα πάθει η Χ… τρώει από 10 μηνων, παιδάκι είναι»!!! Εεεεεε.. ποιος με είδε και δεν με φοβήθηκε!!!Ελπιζω εσυ να μην τα αντιμετωπίσεις αυτά και να εχεις μια κοινή γραμμη πλευσης με τον ανδρα σου που να ισχυει και ενωπιων της οικογενειας του!! Περιττο να πω πως αυτος που με απογοήτευσε περισσότερο είναι ο ανδρας μου!!!

Lenitsa λυπάμαι που τραβάς τα ίδια, αλλα χαίρομαι που δεν ειμαι η μόνη!! Τι να πω; Κουράγιο, δύναμη και ψυχραιμία και στις δυο μας!!!! Και σε ολες τις μανουλες που τραβάνε τέτοιο ζόρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το δίκιο σου συγχίστηκες Etoile μου!!!!!!!!!!!!!!

Αναισθησία.......... τί να πω....... ο καθένας στην κοσμάρα του!!!!!!!!!!!!!

Εσύ κοίτα να είσαι καλά και το νινάκι σου...............

Και κομμένα τα πολλά-πολλά....... αφού δεν σε σέβονται........

Αυτοί έχουνε πρόβλημα....... όχι εσύ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου, δεν φαντάζεσαι σε πόσα πράγματα θα την βγάζουν λάδι από εδώ και πέρα!!! Οσο κι αν συμφωνεί μαζι σου ο ανδρας σου, όταν μιλάει μαζί τους θα… ερχεται και στην δικιά τους «πλευρά»!! Είναι η οικογένεια του!! Με τον δικό μου στα περισσότερα συμφωνούμε, αν και του τα συζητάω πολύ πριν συμβούν!! Πχ εδώ και ένα δίμηνο εχουμε συζητήσει για το ποτε θα δώσουμε παγωτό στην μικρη!! Εε ενώ ο ίδιος μου ειπε πως δεν θέλει να της δώσουμε φετος γιατι είναι πολύ μικρή!! Κατι που με βρίσκει απολυτα σύμφωνη!! Επειδη η αδελφή του δινει στην κορη της από ενός έτους το θεωρησε σωστό να δώσει κι αυτος για να δει τις αντιδράσεις της κορης μας!!! Φυσικα οι γονείς του συμφώνησαν με την ατάκα «δωσε της, τι θα πάθει η Χ… τρώει από 10 μηνων, παιδάκι είναι»!!! Εεεεεε.. ποιος με είδε και δεν με φοβήθηκε!!!Ελπιζω εσυ να μην τα αντιμετωπίσεις αυτά και να εχεις μια κοινή γραμμη πλευσης με τον ανδρα σου που να ισχυει και ενωπιων της οικογενειας του!! Περιττο να πω πως αυτος που με απογοήτευσε περισσότερο είναι ο ανδρας μου!!!

Lenitsa λυπάμαι που τραβάς τα ίδια, αλλα χαίρομαι που δεν ειμαι η μόνη!! Τι να πω; Κουράγιο, δύναμη και ψυχραιμία και στις δυο μας!!!! Και σε ολες τις μανουλες που τραβάνε τέτοιο ζόρι!!

αχ!!! Κατι μου λεει οτι θα ζησω τις ιδιες μαγικες στιγμες!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι... την εχει και σημερα!!!!!!! Και παλι ''ξεχασε'' να μας ειδοποιησει!!!! Την κακομοιρα, ολο ξεχναει....

Μωρε, δε ξαναπαταω ποτεεεεεεε :evil::evil::evil::evil:

Ασχετο... σημερα μπηκα σε ενα μαγαζι να παρω κατι και μεχρι να μου το βρουν, μια κοπελα εκει φαγωθηκε να κατσω μη κουραστω και με ρωτησε αν θελω να μου φερει νερο. Μια ξενη παιδια, επαθα πλακα... :o:o:o

Ενω η γιαγια μας....... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ασε απο πεθερα καμενη αλλα και απο μανα.με βριζει μπροστα στα παιδια ξεσπαει τα νευρα της και το ποσο με εχει στεναχωρησει δε λεγεται.ασε δωσε τοπο στην οργη.οταν ο αλλος ειναι ανεγκεφαλος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι... την εχει και σημερα!!!!!!! Και παλι ''ξεχασε'' να μας ειδοποιησει!!!! Την κακομοιρα, ολο ξεχναει....

Μωρε, δε ξαναπαταω ποτεεεεεεε :evil::evil::evil::evil:

Ασχετο... σημερα μπηκα σε ενα μαγαζι να παρω κατι και μεχρι να μου το βρουν, μια κοπελα εκει φαγωθηκε να κατσω μη κουραστω και με ρωτησε αν θελω να μου φερει νερο. Μια ξενη παιδια, επαθα πλακα... :o:o:o

Ενω η γιαγια μας....... :oops::oops:

Ναι......

Αυτό που λες ισχύει πολλές φορές......

Περισσότερο σε σέβονται & σε προσέχουνε οι ξένοι.......

Δυστυχώς........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...