Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρακι μην ανισυχεις..καισαρικη προλαβαινει παντα να σου κανει..

με το καλο και να εχεις ευκολη γεννα...οταν ερχετε η ωρα ξετυληγονται..

Γιελιζ αντε καιε συ με το καλο..σε μια εδομαδα θα εισαι σπιτακι σου με τον παιδαρο..ποιος τη χαρη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο καλό Πιπίτσα μου!!

Δεν στεναχωριέμαι κορίτσια μου..Φτανει να είναι καλά το μωρό μου κι εχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μου. Εδώ που φτάσαμε και με τόσα που πέρασα σημασία έχει να γεννηθεί με το καλό και να είναι γερό το μωρό μου!

Ευχαριστώ Χρύσα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μου!!Πως ειστε?Σας διαβασα λιγακι αλλα δε θυμαμαι κ πολλα!

Μαρακι εφοσον ο γιατρος σου δεν ανησυχει για την περιτυλιξη το ιδιο να κανεις κι εσυ!

Χρυσα μου βγαινει κιολας η Ελισαβετ?Τελεια!!Αντε να ερθει με το καλο κ να μας πει τα νεα της :D:D

Βρε συμπεθερα εχω μια απορια...19 που γεννας δεν ειναι Κυριακη?

Τελικα σημερα μας ηρθε ο παιδιατρος κ πριν λιγο εφυγε.Μας βρηκε πολλα καλα,βαλαμε 300 κ 400 γρμ η καθε μια!!Για τους κολικους ειπε δε γινεται τιποτα μονο υπομονη κ να προσπαθουμε να ηρεμουμε το μωρο οταν το πιανουν.Για τη δυσκοιλιοτητα παλι να δοκιμασω ενα αλλο γαλα κ αυτο με προβληματιζει..αν το αλλο γαλα προκαλεσει εμετους??Αλλα δε μπορω να κανω κ αλλιως.Η ια η μπουμπου εχει κ ενα μικρο φυσημα αλλα τα περισσοτερα μωρακια ειπε εχουν.Θα το ξαναδουμε σε επομενη εξεταση σε 1 μηνα.Αυτα εν ολιγοις.

Για βερες κ κοσμηματα που λετε κ εγω τα ειχα βγαλει ολα πριν γεννησω,με ενοχλουσαν τα παντα.Τωρα φορεσα ξανα τη βερα.

Κ για το αλατι οντως ο ψωμι του εμποριου εχει πολύ...Για τη φετα,την ειχα καταργησει εντελς,ετρωγα ανθοτυρο.

Δε θυμαμαι τιποτε αλλο :oops::oops::oops::oops: Αλλα σας φιλω γλυκα ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς το Σοφάκι μας!! Μια χαρά τα κοριτσάκια σου..Μεγαλώνουν..Μην σε αγχώνει η αλλαγή στο γάλα, γιατί να τους προκαλεί εμετούς? Δοκίμασε το και θα δεις. Και για το φύσημα μην ανησυχείς, έχω ακούσει κι εγώ πολλά μωράκια που το έχουν όταν γεννηθούν.

Να δώσεις πολλά φιλάκια στις μικρούλες σου από εμάς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως τη συμπεθέρα μου!!! Μια χαρά τα νέα σας!!! Μεγαλώνουν τα κορίτσια σου!! Μπράβο!! Να μου τις φιλήσεις!!!

Ανθότυρο σκέφτηκα και εγώ να πάρω αλλά επειδή είναι φρέσκο τυρί το απέφυγα... (που λένε ότι μπορεί να έχει λιστέρια)

Όσο για την απορία σου, ναι Κυριακή είναι... αλλά εκεί προγραμματίζουν καισαρικές και για Κυριακή μάλλον!

Γιατί όταν μου είπε ο γιατρός 19/06 του λέω δηλαδή Κυριακή και μου λέει ναι Κυριακή 19/06... άρα δεν έκανε λάθος... και εγώ δεν ρώτησα παραπάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας αφησα αποτομα γιατι πηγαμε σ/μ να ψωνισουμε.

Ηρθε και η προικουλα μας! :D:D:D Αχχχ,ειναι τελεια!!!!!Πολυ καλη ποιοτητα ολα,πολυ περιποιημενα και αν σκεφτω ποσα λεφτα γλιτωσα,χαιρομαι ακομα πιο πολυ!Γεμισε το σπιτι μας ΡΟΖ μπεμπεδοπραγματα!Τι χαρα!Δεν το πιστευω πως ολα αυτα ειναι για το ΔΙΚΟ ΜΟΥ μωρακι!!! :D

Παω να σας διαβασω,απο την χαρα μου δεν διαβασα τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: άσε μη ρωτάς για τις μέρες... σταμάτησα να μετράω!!! :lol::lol::lol::lol:

Καλή σου όρεξη!! Πάω και εγώ να βράσω τα μακαρόνια, όπου να ναι θα έρθει ο άντρας μου να φάμε...

Καλή ξεκούραση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου με γεια τα πραγματάκια σας..Να τα χαρει η μπέμπα σας, με το καλό!

Γιελιζ καλη μαγειρική!!

Φυγατε όλες?? Πάω να φαω τα κερασάκια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα σαςς καλα μιλαμε εσκασα απο το φαι...επεσα για υπνο ξερη και ξυπησα και ξανα εφαγα ενα γεμιστοοο και μετα εκανα ενα κεικ γιατι μου το ζητησε ο Χριστοφορινο...και με βοηθησε κιολας...εγω πριξιμο δεν βλεπω σε χερια και ποδια αλλα στο προσωπο...αλατι δεν τρωω γιατι δεν μου αρεσει αλλα επειδη εχω πιεση 7μισι και πολλες φορες πλεον παει και στο 6μισι μου ειπε η γιατρος να πινω αλατονερο..μπλιαχ...σιγα μην το κανω..αλλα λεμε..αλλα το προσωπο το ειχα και στο γιο μου αφου το βραδυ που με επιασαν οι πονοι ετυχε να βγαλω φωτο και ημουνα χαλια και μετα που γεννησα κοιταχτικα στο καθρεπτη και παλι χαλιαα να τρομαξεις..και τελικα μετα απο καμια βδομαδα το προσωπο επανηλθε..αλλα βλεπω τοσες εγκυες ομορφες εγω γιατι ειμαι σαν ταλαιπωρη καλεεε??Ειναι και το μαλλι που δεν μου αρεσει καθολου σε σκουρο χρωμα αλλα τι να κανω...σας βαζω και φωτο να μας καμαρωσετε να μαγειρευουμε..χιχιχ...

post-1349-13873937256436_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhsperaa...

kale ti omorfh sunergasia einai auth???thellw k egw ligo apo to keik sas

k kati akoma mhn apelpizese me thn emfamish mia koukla eisai

maraki diabasaoti o mikros sou exei tulixtei me ton omfalio..ti kanete gi auto?den se exei agxwsei to thema???egw nomizw pws tha xa frikarei...k emeis aurio exoume giatro elpizw ola na nai kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη εισαι μια κουκλα κι εσυ κ το αγγελουδι σου!!!

Κοριτσακια μου εφυγα αποτομα το μεσημερι αλλα αρχισαν να ''τραγουδανε'' οι μικρουλες μου!!

Ωστε Κυριακη συμπεθερα ε?Μια χαρα!!Αντε με το καλο,αν κ θα ειμαστε σε συνεχη επικοινωνια για να μαθω τα νεα του γαμπρου μου κ τα δικα σου βεβαια ;);)

Μπηκα στα γρηγορα να σας πω μια καληνυχτα κ να προλαβω να κανω ενα μπανακι κ να φαω το κατιτις μου πριν αρχισουν παλι τα ταισματα.

Σας φιλω!Τα λεμε αυριο παλι!Καλο βραδυ να εχουμε ολες μας !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας φουσκίτσες μου!!!!!!!!!!!!

Η σημερινή μέρα ήταν αρκετά δύσκολη....... οι κράμπες με ταλαιπώρησαν αρκετά θα έλεγα.............

Κάποια στιγμή το απόγευμα πήρα 1 Buscopan, μα διαφορά δεν είδα...........

Όλη μέρα ήμουν με κατεβασμένα ρολά, γιατί έχω σηκώσει την τέντα & δεν ήθελα να είμαι φάτσα-φόρα με το νυχτικό....... το αποπάνω της πυζάμας μου δλδ.

Ντύθηκα κι άνοιξα γύρω στις 6.30 το απογευματάκι..... μέχρι ν΄απλώσω τη μπουγάδα μου κατά τις 9.......... κόντεψα ασφυξία να πάθω!!!!!!!!! Με στενεύανε τα ρούχα μου πάρα πολύ....... μου ερχότανε πνίξιμο!!!!!!!!!!!

Τελικά...... καλύτερα να έχω παντού κλειστά..... γιατί δε μου αρέσει να με βλέπει η γειτονιά έτσι χύμα...... είναι κι όλοι τους αδιάκριτοι....... πιο καλά όμως νιώθω εγώ........

Τώρα ψάχνω μήπως βρω μαγαζιά...... κινέζικα έστω..... να πάω να πάρω 2-3 φαρδιά-μακριά φορεματάκια εγκυμοσύνης!!!!!!!! Εάν κάθε μέρα από εδώ και στο εξής είναι με τόσο έντονες κράμπες...... δε με βλέπω καλά..... θα με πάρει πολύ από κάτω!!!!!!!

Ο καλούλης μου μου έλεγε νωρίτερα πως το πρωί που ξύπνησα με φωνές..... τρόμαξε ο χρυσούλης μου...... μέχρι να καταλάβει πως είχα κράμπα..... φοβήθηκε για το μωράκι μας..... ο καλός μου!!!!!!!!!!

Κι εσείς έχετε αυτό το..... αίσθημα της ασφυξίας, του πνιξίματος με τις κράμπες???? Είναι λιγάκι κουραστικό, η αλήθεια..... αλλά το καμάρι μου να είναι καλά..... κλωτσάει συνέχεια ο μικρούλης μου, οπότε με κάνει και ξεχνιέμαι!!!!!!!!

Με πονάει και το πιπί λιγάκι.... από κάτω...... προφανώς ανοίγει.... ετοιμάζεται για τη μεγάλη έξοδο...... αχ....... τί καλά.......

Καλό μας ξημέρωμα μικρές μου!!!!!!!!! Περιμένω να πάρω το χαπάκι μου σε 1/2 ωρίτσα & να την πέσω......

1 μπωλάκι γιαουρτάκι έφαγα κατά τις 8.30 με 1 μήλο & λίγο μέλι κι έσκασα..... πίνω σόδα.......

Αλλά μου περάσανε οι καούρες... από το μεσημέρι καιγόμουνα!!!!!!!!!!

Εύη δεν έχω λόγια!!!!!!! Είσαστε κι οι 2 κουκλιά!!!!!!!!!

Καλό βραδάκι Σοφάκι μου!!!!!! Καλή υπομονή με τις μικρουλίτσες σου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pipitsa οταν λες κραμπες τι εννοεις;στα ποδια η στην κοιλια;εγω παθαινω συχνα στις γαμπες.ενα πρωι ξυπνησα κι εγω φωναζοντας απ'τον πονο.που να μην επερνα μαγνησιο και ασβεστιο.συσπασεις braxton-hiks εχεις καθολου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι κράμπες μου Τόνια μου είναι στην κοιλιά....... μπόλικες & σε διάφορα σημεία........

Στο πόδι με έπιασε σήμερα το πρωί...... 1η φορά όμως........

Αλλά για τις κράμπες στην κοιλιά λέω πως νιώθω δυσφορία...... γιατί τις εντοπίζω κάπου ψηλά, κοντά στο στέρνο & πνίγομαι.......

Για τις συσπάσεις αυτές........ δεν ξέρω......... δεν ξέρω εάν έχω........

Είναι στιγμές που βλέπω τα γνωστά εξογκώματα...... αλλά δεν έχω κάποιους πόνους.........

Μπορεί να έχω & να μην το αντιλαμβάνομαι...... τί να πω........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεερα ειμαι πρωινη σημερα γιατι με ξυπνησε το χρυσο μου...εεε αμα ξυπναει θελει και παρεα αλλα δεν ξυπναει τον πατερα του ολο εμενα ξυπναει...ελεος...και ελεγα οκ τελειωσε το σχολειο θα κοιμηθωωω..αλλα μπααα και καθομαι και περιμενω να περασει η ωρα να παω μαγαζι...Πηνελοπη για συσπασεις μου φαινεται αυτο που εχεις...δεν πονανε παντα αλλα κανει κατι εξογκοματα μπροστα η κοιλια πανη καπου περιπου κατω απο το στιθος και νομιζεις οτι ειναι το παιδι αλλα δεν ειναι..εγω εχω κραμπες στα χερια...ε ρε προβλημααα καθε βραδυ δεν εχω που να τα βαλω...πολυ με παιδευουν...κοριτσια ευχαριστω για τα καλα σας λογια...αν και τα ηξερα αυτα και ελεγα δεν θα με πειραζει ετσι ειναι και μετα θα γινω παλι οπως ημουνα..αλλα καποιες φορες με πειραζει δεν μπορω να πω...μα γιατι να γινοματσε ετσι ρε γαμωτοοο??Ουφφ..Προς το παρον ο καιρος ειναι τελειοςςς αμα κρατησει και το μεσημερι και αμα δεν εχει και κυμα(θα δω σε λιγο που θα παω μαγαζι)θα παμε για μπανακι επιτελουςςςς...αχ θαλασσιτσα...Μαιρυ μου κουραση τα γεμιστα ρε παιδι μου...αλλα μμμμ...εχω και για σημερα αμα παω και θαλασσα ακομα καλυτερα να πεινασω καλα καλα...χιχιχιιχ.καλη μερα να εχετε και θα δω αργοτερα τα νεα σας...γεννησε καμιαααααα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μουυυυυυυυυυυυυυυυυ!τι κανετε;πως ξυπνησατε;

πιπιτσα κραμπες ε;κ εγω.αρκετες.οπως επισης κ συσπασεις.αλλα τις εχω μονο οταν ζοριζομαι να σηκωθω πχ απο το καναπε η το κρεββατι.κ μολις ξανακαθομαι μου περνανε παλι.ο γιατρος μου ειχε πει να φοραω τη ζωνη μου οταν καταλαβαινω κατι τετοιο.

οσο για την εμφανιση που λετε η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο δυσκολο να καθισεις να φτιαξεις τα μαλλια η να βαφτεις ειδικα οταν εχεις σταματησει τη δουλεια.αλλα υπαρχουν 2-3 πραγματακια που μπορουμε να κανουμε.ας πουμε εγω φτιαχνω προχειρους αλλα ωραιους κωτσους τα μαλλια μου μιας κ δεν εχω ευκαιρια κ διαθεση να τα φτιαξω,βαζω τις κρεμουλες μου ανελλιπως καθημερινα,μετα βαζω μονο ενα περασμα ρουζακι κ λιγο λιποζαν στα χειλια.πιστεψτε με αλλαζει η ψυχολογια ακομα κ με τοσο απλα πραγματακια.φροντισα κ πηρα 4-5 ρουχαλακια εγκυμοσυνης κ μου δωσαν μερικα κ κατι φιλες μου.οποτε βολευτηκα.οι πρωτοι μηνες παντως ηταν οι χειροτεροι.τοτε μιλαμε για πληρη παραιτηση.αλλα ευτχως με το που μπηκα στο 5ο επανηλθα.αυτα.

οτι βαρυνε πολυ η κοιλιτσα σας το πα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουζούνες!!!τι κάνετε?? εγώ περιμένω να ξυπνήσει ο μικρός... το έχει κόψει στον ύπνο!! :lol::lol: πίνω το καφεδάκι μου και χαλαρώνω... πως είσαστε?? ευχαριστώ ρε κοριτσακια το ήξερα 'οτι θα με καταλάβετε!!Χρύσα μου το ξέρω ότι δεν είναι τίποτα... 10-15 λεπτά και τέλος!!απλά ήθελα να θυμάμαι αλλιώς την γέννηση της μικρής μου.... όπως στον Νικόλα μου!!Δεν πειράζει 'εχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον γιατρό μου!!.. η μικρή είχε άλλα σχέδια και το μόνο που πραγματικά έχει σημασία είναι να γεννηθεί και να είναι καλά!!το αποτέλεσμα είναι το ίδιο είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο στο τέλος θα κρατάω την πριγκίπισσα αγκαλιά!!!! ;)

Χρύσα μου ελπίζω να πάνε όλα καλά και με σένα και να κάνει την μεγάλη τούμπα ο πιτσιρίκος!!!

Μαρία μου μέχρι το τέλος μπορεί και να ξεμπερδευτεί.. πολλά γεννιούνται φυσιολογικά με περιτύλιξη!!μην ανησυχείς... εμπιστοσύνη στο γιατρό σου!!

Εύη μου είναι νωρίς ακόμα... έχεις περιθώρια μην αγχώνεσαι!!!θα γυρίσει!!

Κατερινάκι μου σε ευχαριστώ πολύ!!σου έστειλα πμ!!οπότε ότι γίνει σε ενημερώνω!!Κι εσένα με το κεφάλι πάνω ε??

εμένα η κοιλιά έχει κατέβει πολύ!!!δεν την νιώθω πια στο στομάχι μου.. να φανταστείτε το κεφαλάκι είναι λίγο πιο πάνω από τον αφαλό!! :o:o αν ήταν με το κεφάλι κάτω θα γεννάγαμε από μέρα σε μέρα!!

Γιελήζ μου ναι!!μαγική ημερομηνία!!!για όλες μας αυτή που φέρνουμε τα ζουζούνια μας στον κόσμο!!πως νιώθεις που πλησιάζουν οι μέρες?????????? :D

Οι υπόλοιπες όλες καλά???

Άννα μου καλημέρα!!!λογικό να βάρυνε η κοιλίτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;

εμεις καλα!!!

κανενα νεο;; γεννησ εκαμια αλλη;;;; κ

Ευγενια μου ετσι σ εθελλω...σε καταλαβαινω αλλα...

εγω χρειαστηκε να παω σε ψυχολογο..για να συμφιλιοθω με την προωπτικη μια ακομα καισαρικης..

δεν εχω τιποτα εναντια στην συγκεκριμενη μεθοδο..τα παιδια μας και εμεις να ειμαστε καλα..αλλα οσο να ναι με χαλαει η προωπτικη της και μονο..

Και να φαντασεις οτι παμε τοσο καλα....αφου ειναι ηδη μαλακος ο τραχηλος...διλαδη αμα γυρησει..ειχαμε πολλε ςπιθανωτητες να εχουμε εναν καλο φυσιολογικο τοκετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααααα....πριν λιγο γυρισα κ εγω κ ειπα πριν καταπιαστω με τα καθημερινα να μπω για καλημερα.....

αννα κ εγω καπως ετσι ημουν...στην αρχη επειδη ταλαιπωρηθηκα αρκετα δεν ειχα ουτε ορεξη ουτε κουραγιο για περιποιησεις...τωρα ομως αλλη διαθεση κ θελω να ειμαι ομορφη.οσο για τα ρουχα ευτυχως ακομη μου κανουν πολλα απο τα φορεματα που ειχα.κ κοντες παντελονες με λαστιχο που ειχα κ αυτες με κανουν οποτε μια χαρα θα βολευτω....ελπιζω κ για το υπολοιπο που μας απομενει.απο μπλουζες μονο καποιες που ηταν καπως μακρυες μου κανουν ακριβως τωρα...ελπιζω να μην ξεχειλωσουν :lol::lol::lol:

νικη με γιες τα πραγματακια σας.περιμενω κ εγω ενα πλυντηριο να απλωσω να προλαβει να στεγνωσει πριν πιασει παλι το απογευμα βροχη....τι πραγμα ηταν αυτο παλι χθες...αστραπες,μπουμπουνητα κ πολυ νερο...φτανει πια...ριζες θα βγαλουμε. :evil::evil::evil:

καλημερα ευγενια....υπναρουλης ο νικολας :D:D:D εμεις σημερα πηγαμε σχολειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα κουκλες!!!!!!Τι κανετε???

Εμεις μια χαρα κ σε λιγο φευγουμε για τον γιατρο!!!θα δουμε το αντρακι μας σε λιγο!!!!!!!

Θα κανουμε κ την κορτιζονιτσα μας..

Σημερα ζυγιστηκα..ειμαι οπως πριν 2 βδομαδες +11!!!!!!!!!!!!!!!Πολυ χαρηκα!!!

Οσο για κραμπες εγω δεν εχω τιποτα μεχρι τωρα...κ συσπασεις νομιζω οχι..η τουλχιστον δεν ποναω οποτε δεν ξερω..τα βουναλακια τα χω αλλα πιστευω πως ειναι ο μικρουλης μας..

Σημερα γενναει μια πολυ καλη μου φιλη που γνωριστηκαμε στο μαμμυ η Irene1 ..Η Νικολ η Αννα πρεπει ν ατην θυμουνται κναμε ολες μαζι προσπαθεια το 09..

Φιλεναδα με το καλο να κρατησεις τις κορακλες σου αγκαλιααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευγενια μου πηρα το πμ σου!!Σε ευχαριστω!!!

Οσο για το κεφαλι πανω..πιο πανω δεν γινετε...τερμα επανω ειναι!!!!!εμενα προς το παρον δε μεαγχωνει η ιδεα της ικης..ισως επειδη δεν εχω κ αλλη επιλογη εξ αρχης..η σημασια ειναι μια..να ναι καλα τα μωρακια μας κ να γεννηθουν γερα!!!!!!!

Μαρακι μου ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις..εχε εμπιστοσυνη στον γιατρο σου κ εχε μια πιο στενη παρακολουθηση απο δω κ περα!!!

Σεσιλια μου μακαρι να γυρισει σε σενα κ να χεις ενα φυσιολογικο τοκετο..

Αννουλα θα μεγαλωσει κ αλλο η κοιλιτσα!!!!!

Νεοτερα αργοτερα!!!!!!

Φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...