Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Καλημέρα Μαρουλίτα μου. Απόλαυσε τις κλωτσιές του μικρού σου...

Μην αγχώνεστε με τα ψώνια..Εμείς μέσα σε μια βδομάδα είχαμε τελειώσει με τα βασικά..

Από φαγητο σήμερα δεν ξέρω τι θα φάμε..Ηρθε η μαμά μου και μπορεί να με παει μια βόλτα..Θα δείξει!

Πολύ ησυχία έχουμε σήμερα!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα μαρουλιτα.ενταξει μην αγχωνεσαι.εχετε καιρο μπροστα σας.κ μαλιστα αρκετο.εκτος αν εχεις να κανεις τιποτα βαψιματα κ τετοια.εγω τα εκανα γιατι λογω διδυμων θα γεννησω περιπου 36-37η βδομαδα.καλως εχοντων των πραγματων.

εγω σημερα θα φτιαξω μπριζολιτσα με σαλατα.εχω βαρεθει το κρεας.αλλα λογω χαμηλου αιματοκριτη το τρωω αναγκαστικα.που ειστε ολες σημερα;μμμμμμμμμμμμμ;σας πλακωσε το παπλωμα ε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλιτα τι αγχωνεσαι..

εγω δεν εχω κανει τιποτα ακομα..μονο κατεβασα τη βαλιτσα!!

δεν εχω ξκαν ψωνισιε τιποτα για το μαιευτηριο..αμα συμβει κατι πριν την ωρα του δεν θα εχω τι να βαλλω...χιχιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re koritsia agxwnomai giati prwton prepei na paw thessaloniki gia na pswnisw..deutero prepei na kanonisoume me ton antra mou na vroume kapoion na katsei sto magazi ekeinh thn imera...kai triton gt o theios mou (apo auton tha paroume krevataki surtariera kai kalathouna) mou eipe oti theloume ena mina kai kati gia na mas erthoun kai epeidi peftei to kalokairi tha kleisoun oi etaireies...opws katalavate alloi me agxwnoun..:P

mipes gnwrizei kamia sas kapoio site pou na leei ta pragmata pou tha xreiastoume????

aaaaaaaa..........eidate....epitelous espasa kai egw to fragma twn 100...xixixixixixi...polu xairomai!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δες στο ποιες ειμαστε στους ιδιους μηνες εγκυμοσυνης το θεμα που ειχα ανοιξει΄΄αγορες για να υποδεχτουμε τα μωρακια μας΄΄

με το καλο να σπασεις το φραγμα των 50

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eδω ειμαι και εγω!Απλα ημουν με τον αντρα μου στο λαπτοπ για να παραγγειλουμε τα πραγματα που θελαμε απο το Αμαζον και την προικουλα της.Μεγαλη ευκολια οι ονλαιν αγορες!Λεω απο εβδομαδα να παω για το κρεβατακι της τουλαχιστον αλλα σκεφτομαι κιολας,μηπως στις εκπτωσεις του Ιουλιου εχει καλυτερες τιμες. :roll: Τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλιτα παρειγγειλε παο τον θειο σου αυτα που θελεις σιγα σιγα και μετα με την ισυχια σου παραγγελμνεις και τα υπολοιπα.

Και μετα φυσικα ελατε Θεσσαλόνικη- να ποιουμε και καφε- και θα ψωνισετε τα υπολοιπα.

Χαλαρα και μην αγχωνεσαι, ολα θα γινουν.

Τωρα για το τι θα χρειαστεις ειναι και λιγο σχετικο.

Θα βρεις τις λιστες και καποιες συμβουλε ςπου ειχαμε πεισ το θεματακι της Αννουλας...αλλα να εισαι φειδωλη με τα ψωνια σου

Παρε καποια βασικα πραγματα στην αρχη γιατι πολλα απο αυτα που λενε οι λιστες θα σου φανουν αχριστα στην πορει ακαι ειναι κριμα να δωσεις τοσα λευτα.

Το τι θα σου φανει χρισημο βεβαια ειναι καθαρα υποκειμενικο πραγμα..οποτε παρε καποια βασικα...και κανε την ερευνα σου για τα υπολοιπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάρες μου... ...

αχ μη λέτε για πράγματα γιατι αγχώνομαι...έχω εξεταστική 25/06 κ μέχρι τότε δεν με βλέπω να κάνω τίποτα άρα όλα θα τα πάρω 4 βδομάδες πριν γεννήσω..................

χθες βάλαμε κ ταπετσαρία στην ντουλάπα του μπέμπη κ βγήκε φοβερή ...τώρα μένουν τα ράφια και τα υπόλοιπα εξαρτήματα..που ευχομαι να μπουν πριν βγει ο μπέμπης..............

ΚΑΛΌΟΟΟΟΟΟΟΟΟ μεσημέριιιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου κι εγώ στην αρχή έλεγα να περιμένω τις εκπτώσεις, αλλά τελικά τα περισσότερα καταστήματα με βραφικά πάντα σου κάνουν κάποια έκπτωση (τουλάχιστον στην Κύπρο)...

Μπορείς να ρίξεις μια ματια και βλεπεις τι σε συμφέρει.

ΜΕ το καλό Μαρουλίτα μου να σπάσεις το φράγμα των 50!!

Εμένα το τικεράκι μου λέει ότι εχω 53 μερες ακόμα...βασικά πιο λίγες αν σκεφτείτε ότι ο γιατρος με προετοιμασε ότι με το που θα μου βγαλει τις ραφες δεν θα αργησω να γεννησω!!

Νικόλ μου καλή εξεταστική!! Με γεια η ταπετσαρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Etsi tha kanw koritsia tha paw na pswnisw ta vasika kai meta siga siga olo kai apo kati tha pernw!!!Giati koitaw tis listes kai exei para polla...nomizw tha mperdeutw opote an ta pernw siga siga tha vgalw akrh pio eukola...twra pros to paron tha parw ta prwta..tha parageilw kai ston theio ta vareia kai vlepoume!!!!!!

Ante maraki mou konteueis kai esi...!!!!!!!!teleia!!!!!!!!

Niki mou egw kserw pws genika kanoune ekptwseis se auta ta hdh..opote kane mia ereuna agoras kati kalo tha vgei..!!!!!

Simera zestenomai para polu..nomizw tha ekragw..!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχαμε νεα από τηνΣοφία;

Μπεμπουλινο ευχαριστώ, και εγω αυτή την στιγμή το ιδιο κανω!! Βαζω την παραγγελία μας στο αμαζον!!

Μήπως ξέρει καποια από εσας αυτό το σαιτ; Βρηκα προιοντα της φρεζιντερμ σε αρκετα πιο οικονομικες τιμές, αλλα δεν ξερω κατά ποσο είναι αξιοπιστο!!

Μαρουλίτα μην αγχώνεσαι!! Τα βασικα πραγματα που θα χρειαστεις στην αρχή να αγοράσεις και τα υπολοιπα σιγα σιγα, βλέποντας και κάνοντας!! Πάντως τα επιπλα να τα παραγγειλεις, γιατι οντως το καλοκαιρι υπάρχει πρόβλημα παραδοσης και αργουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλίτα μου πολλά πράγματα στις λίστες είναι περιττά! Πάρε τα βασικά και μετά όταν έρθει με το καλό το μωρό τότε θα δεις τι σου χρειάζεται. Προσωπικά κοιταξα τις λίστες, πήρα πια ιδέα και μετά έφτιαξα δικιά μου λίστα.

Νικόλ μου θα μου βγάλει τις ραφες γύρω στην 37η εβδ. εκτός κι αν έχω συσπάσεις ή σπασουν τα νερά πιο νωρίς.

Μαρία μου εγώ παρήγγειλα αρκετά πράγματα από το αμαζον και είναι αξιοπιστο και συμφέρει! Απλά να προσέξεις ο πωλητής να είναι το άμαζον για να μην σου βγουν πολλά τα μεταφορικά! Καλά ψώνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki mou kai egw kapws etsi tha kanw...ektupwsa kapoia pragmata tha ta dw kai me thn mama mou kai oti einai na paroume tha to paroume!!!!!!!!!!

AX....molis efaga kai ta verikokakia mou!!!!!!oti prepei mou itane!!!!!!!!!!telika exthes pira tou giatrou mou til kai tou eipa gia tis krampes kai mou eipe na pernw 2 trofokard to prwi kai 2 to vradu!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι οντως κοριτσια .δε χρειαζεται να παρουμε οτι ακριβως γραφει η λιστα.εγω σιγα σιγα τα πηρα κ μαλιστα μερικα περιττα τα αφησα εκτος.μαρουλιτα λογω διδυμων δεν εχω την πητ που λεει το τικερακι.ο γιατρος μου δωσε 26 ιουλιου εως 4 αυγουστου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα ειδα πως δεν μπηκε το λινκ!! Εχω παραγγειλει ξανα απο το αμαζον κ ξέρω πως ειναι αξιοπιστο και αρκετα γρήγορο στις παραδόσεις του. Οι διαφορες στις τιμές ειναι απίστευτες!!!

Γι' αυτο το σαιτ ρωτούσα πριν. http://www.pharmacy4u.gr/shopping_cart.php Μεχρι τωρα εβαζα παραγγελεια σε ενα φαρμακειο στον Βολο για τα φρεζιντερμ, αλλα βρηκα αυτο χθες που ειναι ακομα πιο οικονομικο. Το ξερει καποια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι τρωτε σημερα;Εγω εκανα ρεβυθια.Αφου δεν τα εκαψα παλι καλα. :lol: Ειχαμε καταπιαστει με τις αγορες και τα ξεχασα. :lol: Τωρα εφυγε ο αντρας μου για δουλεια.Παλι μονη μου θα ειναι σημερα. :evil:

Θα παραγγειλω αυριο και τα καλλυντικα της (WELEDA)και τελος με τις ονλαιν αγορες προς; το παρον.

Μαρια,δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για το συγκεκριμενο σαιτ...Κανουν λαθη στις παραγγελιες. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Δεν μπήκα απο το πρωί γιατί είπα να κάνω λίγες δουλίτσες και δεν έχω διαβάσει τα νέα σας!!

Έχω όμως ΤΕΛΕΙΑ νέα!!!!!

ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΣΟΦΙΑ ΜΑΣ!!!! Στις 10:00 την μία ζουζούνα και στις 10:02 την άλλη!!!! Λέει ότι όλα πήγαν τέλεια!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ!!!!! ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!! ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...