Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Οκτωβρίου 2009, Νο24, και με νέες αφίξεις!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 931
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και συνεχίζω.

Σήμερα δεν κοιμήθηκα καθόλου. Έκλαιγε ο καημένος ο δον. Πονούσε το αυτάκι του.

Μπήκε λέει μια μύγα και έβαλε μέσα ένα παιχνίδι :shock: .

Του δώσαμε ντεπόν, τίποτα. Πήγε ο αντ. φαρμακείο 3 το βράδυ πήρε πονσταν και σταγονίτσες.

Μετά από λίγο ηρέμησε κάπως και έλεγε. Βάλατε νερό στο αυτάκι μου; Και το ήπιε η μύγα και έσκασε η κοιλιά της; Ναι ναι του λέμε.

Το κορυφαίο, εχθές έβλεπε το dancing και λέει, μαμά να μάθουμε και εμείς να χορεύουμε έτσι και όταν μεγαλώσω θα σε σηκώνω στον αέρα =))=))=))=))=)) .

Το πρωί τους είχαμε πάει στο Τρίτση και ο Φίλ. έπιασε μια πάπια :shock: . Πήγε να τον τσιμπήσει και της έδωσε μια στο κεφάλι. Μαζεύτηκε το καημένο τα παπάκι. Του το πήραμε από τα χέρια με το ζόρι και το αφήσαμε να φύγει. Αυτός ο μικρός είναι ατρόμητος... :?

Τζουλ οι μπαμπάδες στην παιδική χαρά με τα κοριτσάκια είναι μοντέρνοι (ως προς τα ονόματα) αλλά δεν ξέρω αν ήταν αγοράκια ή 1 και 1 πόσο μοντέρνοι θα ήταν ;) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

de σχολιαζω τιτλο..χαχαχαχ.κανω πιτσα...κοιμηθηκα 3 ωρες..κομματια..ειναι η θεθα εδω..

καλε να σας ρωτησω και παλι;;ποσες φορες τη βδομαδα δινετε κρεας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πια σωσωκα δεν μετραω..ο,τι τρωμε εμεις τρωει κι αυτη..

αλλα γενικα μαγειρευω εναλλαξ κοτοπουλο-μοσχαρι-λαδερο-ψαρι

Το ψαρι της αρεσει πιο πολυ απο ολα..

και τρωει και παααρα πολύ τραχανα..

Οι χαβαγιανας ειναι πολυ ωραιες σαγιοναρες να παρεις στη Μαρθούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλοριζικο !!!!! ναι φροσω κ εγω δεν ξερω αν ηταν αγορια , γιατι όσο μοντερνοι κ αν το παιζουν οι αντρες τις πιο πολλες φορες υποκυπτουν απο το να αντιμετωπισουν την γκρινια των γονιων τους , σε αντι8εση με τις γυναικες που ειναι χαλάρες.

Ισμηνη Χαβαγιάνας ? πολυ γελιο έριξα ρε ... φερε καμια φώτο !!!

μαρακι66 ειδα το takers με ματ Ντιλον (συμπα8ητικο)

σωσω κρεας αρκετο , στην βδομαδα μοσχαρακι.μπιφτεκι,κοτοπουλο,ψαρι,οσπρια κ τα φασολακια παλι με λιγο κρεας τα κάνω . αλλλα τρωει κ απο εμας (αναλογα , τωρα με τις διαρροιες του κανω όλο κοτα με ρυζι) :roll:

αντε να τελειωνω με τα δοντια επιτελους ! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ισμηνη για πες με τις χαβαγιανας περπαταει ωραια? Ημουν ετοιμη να τις παρω προχθες και σκεφτηκα μηπως δεν τον βολευουν... Αλλα για παραλιουλα ειναι μου φαινεται οτι πρεπει! Και να σου πω και δω στη βεραντα μια χαρα θα ειναι!!!!!!!!!!!!!

Τις βρηκα σε μπλε σκουρο και σε κιτρινο πρασινο το κλασικο χαβαγιανας! χαχα Στο μουγερ τις εχει εδω.

Σημερα πηγαμε γιατρο πρωι πρωι...

Εγω τελικα κοιμηθηκα χθες στις 5! ΤΑ νευρα μου κροσια! Τι τον ηθελα τον καφε! αφου ξερω με βαραει στο κεφαλι! Να ειναι ο δευτερος που πινω μεσα στον χρονο? Εχω παει και στο νοσοκομειο απο καφε! χαχαχα Ταχυκαρδια κλπ! Σας λεω ηθελα να σκαρφαλωσω σε βουνο απο την υπερενταση!

Ξυπανω που λετε κατα τις 8μιση που ξυπνησε και ο μικρουλης. Παω στο δωματιο τον αλλαζω του δινω γαλα. Αφου το ηπιε και σηκωθηκε τον πιανω και εκει που τον χαιδευα πιανω ενα γρομπαλακι στο λαιμακι του....... Αμαν λεω! Κανω μια παλι ετσι και το ξαναπιανω... Και ετσι οπως τον παιρνω αγκαλια βλεπω μια κηλιδα στο σεντονακι του σαλια και αιμα... Αμαν ξαναλεω τι ειναι αυτο?

Να μη σας τα πολυλογω ετσι οπως ημουνα αυπνη και σκατα τον ντυνω και την κανουμε για γιατρο με ελαφρα! Ετσι μκαι αλλιως ειχαμε εμβολιο οποτε..

Τον ειδε και για το γρομπαλακι μου ειπε οτι ειναι συνηθισμενο. Δεν ειναι τιποτα.

ΓΙα το αιμα τον κοιταξε στα δοντακια. Του το ειπα και γω δηλαδη. Γιατρε νομιζω δοντακια. Σκαει το τελευταιο συγκεκριμενα ο πανω τραπεζιτης. Κανει μια με το ξυλακι να τον δει και με το που το ακουμπαει εκει λιγο που ητανε και τπυμπανο πλυμμηριζει αιμα! Οποτε παει και αυτο! Πηρα μια ανακουφιση!

Φυσικα πολυ κλαμα! Ταλαιπωρηθηκαμε πολυ! Ζεστη με συννεφια! Μιλαμε σκασαμε! Κλαματα ιστοριες!

Γυρισαμε σπιτι. Φασολακια σημερα!

΅Ειμαι κομματια!

Παω να ξαπλωσω λιγο!

ΦΙλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax μωρε το καρδουλινι μου ταλαιπωρια ε ? μαρακι88

ρε δεν ειχα φανταστει χαβαγιάνας σε αγοράκι... γενικα εννοω διχαλωτη σαγιονάρα ... ίσως ξαναπάρω nike η τιμμπερλαντ με σκράτσ ... δεν εχω σκεφτει ακόμα... προς το παρον εχω φαει τον τοπο να βρω σορτσακι lee> (που σας ελεγα ενα που μας εφεραν περυσι κ το λιωσα , πολυ λεπτο τζην υφασμα δροσερο κλπ κλπ) ειμαι κ εγω όμως ... μην μου καρφω8ει κάτι στο μυαλό , 8α φερω την γη τούμπα! :lol:

πλάκα πλάκα το νεο μελος εξαφανιστηκε ! την σκιαξαμε ε ? :lol::lol:

και η ζζζ μου λειψε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eδώ είμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! Παιδιά ο γιος μου με έχει ξεκάνει!!! Τώρα που έχει ανοιξει ο καιρός κάνει σαν τρελός και δεν κάθεται σε μια ησυχία...καθε απογευμα πάμε παιδική χαρά και γυρνάω πτώμα απο το κυνήγι που ρίχνω!!! Κυνηγάει όλα τα ποδήλατα και τις μπάλες και στέλνει και κανένα φιλί σε οποια του γυαλίσει :?:?:? ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ???????????

Είμαι συνεχών online αλλά δεν έχω προλάβει να διαβάσω τπτ......κάπου είδα για βίντεο Θανούλη και τέτοια .... που το βλέπω κι εγώ???????? :oops::oops::oops:

Καλορίζικο κι όλας!!!! Δεν το είπα!!!

Εμείς πολύ γκρίνια στο σπίτι βρε κορίτσια ...αναδρομος Ερμής ή απο την φτώχεια είναι ? :lol::lol::lol::lol::lol:

Σήμερα έφτιαξα αυγά γιατί είχα καθαριότητα στο σπίτι!!! Αυριο θα φτιάξω ιμάμ!

Σωκω ούτε κι εγώ μετράω ! Δίνω οτι τρώμε τέρμα πια τα ξεχωριστά ....και κάπου είδα οτι είχες ρωτήσει και για τα ρούχα.....εγώ εδώ και καιρό τα πλένω όλα μαζί!!! Οχι με εσώρουχά μας αλλά όλα μαζί!!!

Δεν έχω διαβάσει τίποτα βρε κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά !!! Κάπου εδώ γύρω θα είμαι! Χρωστάω και μια συνταγή πέστο στη νάνα ή στην έδωσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα σηκωθηκα. Ο Διονυσης ακομη κοιμαται! φανταστειτε τι κουραση εχει πανω του!

Χαχα χαβαγιανας ειχαμε και περυσι που δε περπαταγαμε καλε! ΓΙα εφε! Πολυ μπραζιλ!

Εγω το νεο μελος δε το ειχα γνωρισε. Θα ητανε τις μερες που θα ελειπα.

ζζζζζζζ γιατι γκρινια κοριτσαρα?

Αυτο με το κυνηγητο ειναι εξουθενωτικο οντως! Ζωη να εχουνε αλλα ειναι παναγια μου!

Και εμας δε στρωνει κωλο για κανενα λογο κατω! Απο την ωρα που θα τον ξαμολυσω τρεχατε ποδαρακια μου! Ευτυχως δε πειραζει τιποτα. Μα τιποτα ομως! Ποτε! Οπου και να παμε παναγιτσα! Αλλα! Στο γυρω γυρω και τρεχοντας ετσι? Να μη ξεχνιομαστε! Και δωστου εγω απο πισω τρεχαλα!

σημερα ας πουμε αυτο που με διελυσε ητανε οτι δε καθοτανε. Ειχα παει χωρις ρεντεβου (μαλακια μου) και οταν πηγα ημαστε εγω και ενα κοριτσακι! Ωραια λεμε! Και κει που ετριβα τα χερια μου χεχεχεχ θα μπομε νωρις και ετσι βλεπω ενα ζευγαρο με διδυμα νεογεννητα!

ΑΜΑΝ! Τη κατσαμε λεω στην αλλη! Ητανε και γνωστη μου.

Ε φυσικα ειχανε οι ανθρωποι ραντεβου και περασανε! ΜΙα ωρα ητανε μεσα! Εγω απ'εξω εν τω μεταξυ λαστιχο! αχαχαχα Κυνηγουσα τον ανταρτη!

Αλλα μολις ειδε τον γιατρο του κοπηκανε ολα! Μαμαααα! Αγκαλια με γραπωσε και τετοια!χαχαχα Η ψυχη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχουν προστεθεί κάποια ολοκαίνουρια πράγματα στο Handmade & Crafts!!! Πραγματικά θα εκτιμούσα αν μου λέγατε την γνώμη σας καθώς και το γούστο σας!

Οχι καλέ δεν κάνω διαφήμιση ...... έρευνα αγοράς κάνω :roll::roll::roll::roll::lol::lol::lol:

Κι ενημερωτικά να ξέρετε οτι μπορούν να φτιαχτούν πράγματα κατόπιν ζήτησης ή κάτι που έχετε δει και σας αρέσει!!!

Αυτά για τα πράγματα περιμένω γνώμες και σχόλια!

Σήμερα δεν έχουμε βγει απο το σπίτι ..... μα τι χαζός καιρός είναι αυτός?????????

Τζουλλλλλλλλλλλλλλλλλ πες μου για το βίντεο με το Θανούλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαράκι, ο δικός μου τη χτυπάει την παιδίατρο!!!

αυτή η καημένη μου υπόσχεται ότι σε λίγο καιρό θα την αγαπάει πολύ!!!

τι τραβάνε κι αυτοί για να εξετάσουν ένα μωρό...

με τον δικό μου λαχανιάζει κάθε φορά!

μαράκι, εσείς βγάλατε το τελευταίο δόντι κι εμείς βγάλαμε το έκτο μας...

ζζζ δε μου έδωσες τη συνταγή για μακαρόνια πέστο...

πήγα και του πήρα παιδιλάκια.

ρωτάω στην πωλήτρια τι έχει σε παντοφλάκια.

μου δείχνει αυτά τα μπραζίλιαν που λες μαράκι...

είναι μια τρέλα!!!

τα είχε σε άσπρα και σε μπλε.

εγώ ήθελα τα άσπρα και ο μπαμπάς τα μπλε.

πήραμε τα μπλε.

τα βάλαμε στο ταμείο για να πληρώσουμε και τι έκανε το νούμερο;

έκατσε κάτω και έωγαζε τα παπούτσια του για να φορέσει τα καινούρια...

είναι η καλύτερή του τα παπούτσια!!!

φρόσω ήταν ο καταλληλότερος τίτλος που θα μπορούσες να δώσεις!!!

ό,τι και να γράφαμε, θα φαινότανε πολύ φτωχό μετά της ντομ.

και τώρα που είπα ντομ...

τζούλια!!!

ελπίζω να μην έστειλες τις φωτό και στην ντομ...

θα την κάνεις να γεννήσει πριν την ώρα της!!!

ρε είσαι πολύ αδύνατη!!!

χαχαχα!

και ο Θανούλης δε φαίνεται κοντό μωρό.

το αντίθετο μάλιστα...

΄

πάω για μπάνιο κι επανέρχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλορυζικο το 24

ευτυχως ειχε νουμερο γιατι μπερδευτικα πρεπει να πω αρχικα

zzz δεν τα ειδα ακομα θα τα δω ομως και θα σου πω με ηλικρινια

νανα μου τα 2α μου αρεσουν πολυ

τα παντοφλινια δεν ειναι του δικου μου γουστου

δεν ξερω μωρε μου φαινεται αβολη η δαχτυλιθρα

δεν τα φοραω ουτε εγω φαντασου

βλεπω νησι τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτα ειναι ΧΑΒΑΓΙΑΝΑΝς ΝΑΝΑ;;ΤΑ ΜΛΠΛΕ;;

εγω τρωω παγωτο...

ζζζ θα δω με την υσηχια το σαιτ σου..δε μπορω κατοπιν πιεσης..

παρηγγειλα την παγωτο μηχανη..

πηγαμε παρκο το απογ..

ζζ δε ξερω αν χρωστς συνταγη πεστο αλλα 1 φωτο σου νομιζω χρωστας..και των παιδιων..σε στελνουμε ολες αλλα εσυ την...παπια..χαχαχ..

μαρακι τι παθατε ρε;;

πωπωπω!!

εγω παλι γιατι δε κυνηγαω;;εχει κατι το παιδι μου;;

η ειμαι αρνταν μανα;;

δε ξρω..απαπαπ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρώτησα την πωλήτρια για τα παντοφλάκια.

μου είπε ότι δεν ιδρώνει το πόδι και δεν ενοχλεί στο δαχτυλάκι.

είναι βραζιλιάνικα.

λίγο που το περπάτησε ο μικρός, μια χαρά ήταν.

είναι πολύ τρέντι!!!

χαχαχα!!!

ααα τζουλ... τελικά δε με συμφέρει η γκλόμπαλ...

θα κοιτάξω και το γερμανικό σάιτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω φτιαχνω τις πενες με τον σολομο.... Νομιζω μετα απο μια τετοια μερα φαγακι με κρασακι ειναι η ανταμοιβη μου!

Βλεπω και νησι αν και ξερω το τελος απο το βιβλιο.

Θα μπω και γω μετα Ζζζζζζ να δω το σαιτ με ηρεμια!!!!!!

ΚΑι γω χαβαγιανας φοραω.

Μωρε σωσω η κλασικα αυθεντικη σαγιοναρα ειναι! Απλα τωρα εγινε μαστ! χαχα

ΝΑνα ποσο τις πηρες? Εδω 18 Ε εχουνε. Στο μοπυγερ δηλαδη.

Ωραια και τα παπουτσακια σας! Με γεια! Καλοφορετα! Ποζαλιλααααααααααααα!χαχαχα

Τα λεμε μετα κορες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα στο γκουγκλ χαβαγιανας και στη 5 επιλογη ειδα αυτο.αχαχ...

mammyland.com - Μανούλες Οκτωβρίου 2009, Νο24 - [ Translate this page ]

10 posts - 6 authors - Last post: 4 hours ago

Οι χαβαγιανας ειναι πολυ ωραιες σαγιοναρες να παρεις στη Μαρθούλα! ... Ισμηνη για πες με τις χαβαγιανας περπαταει ωραια? ...

http://www.mammyland.com/forum/17/18148?start=0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζζ μου τα ειδα

με ολη την ειλικρινια - τα μισα μου αρεσουν αν θες σου γραφω λεπτομερειες

θα σου στειλω πμ να μου πεις τα καθεκαστα - πληρωμη κλπ

αλλα γουστα ειναι αυτα ρε συ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικα Νανουκα , καλοφορετα!

ρε ζζζ εγω δεν εχω δικό σου μεηλ ... :roll: ασε που πάντα κ απο αυτες που έχω όλο κ κάτι ξεχναω η γριά :lol::lol:

να σας πω ο δικος μου όλο κυλιεται στο χαλί , να το σηκωσω η να το αφήσω κ άλλο???

μαρακι65 έλα να κανουμε μια μαζωξη όλικη ρε ...

το σαιτ με τις πε8ερες ειναι λιγο επιφοβο , φανταζεσαι να πετυχεις κανεναν γνωστο ? (κουνιαδα κλπ?) ασε που αμα γραψω εγώ τις έχω εκτοπίσει όλες ! :lol::lol::lol::lol:

το Νησι ειδα τα πρωτα 4, 5 κ μετα το παρατησα γιατι μου φανηκε πολυ ''μαυρο'' . να το δω λετε ιντερνετικα , αξιζει τον κοπο???

λαικη αυριο... σωσω για τα σιδερα εισαι :lol::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...