Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

δεν νομιζω. Εγω τον εχω στον καναπε και καθομαι διπλα και θηλαζω, δεν εχω που αλλου να το βαλω. Ηξερα οτι στην εγκυμ. δεν εκανε να το βαζουμε στα ποδια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειρήνη ότι θες για AMAZON, ρώτα, είμαι τακτική πελάτισσα!

Από εκεί αγόρασα και το θήλαστρο που λες Άντρια (ήταν φθηνότερο), ακριβώς το ίδιο και με βολεύει αφάνταστα! Εγώ βγάζω το πρωί που έχω πολύ γάλα και προσπαθώ και να αδειάζω και τους δύο μαστούς μετά από κάθε θηλασμό. Μη φανταστείς πως βγαίνει πολύ πράγμα αλλά αισιοδοξώ κι εγώ να αυξηθεί.

Όσο για τους 'μικρούς τυράννους' θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω. Θεωρώ ότι η ανταπόκριση στο κλάμα του μωρού σ' αυτή την ηλικία πρέπει να είναι άμεση. Ένα τόσο μωρό, κατά τη γνώμη μου, δεν κακομαθαίνει με την αγάπη, την αγκαλιά, τη φροντίδα και τα χάδια, όσο συχνά κι αν είναι αυτά, τα έχει ανάγκη. Σχηματίζει έτσι έναν ισχυρό και υγιή δεσμό με τη μάνα, αισθανόμενο απόλυτη ασφάλεια. Όσο πιο δυνατός και υγιής είναι ο πρωταρχικός δεσμός με τη μάνα, τόσο περισσότερη αυτοπεποίθηση κι ασφάλεια θα αισθάνεται στις σχέσεις που θα συνάψει στη ζωή του. Πιστεύω πως το "κακομάθημα¨ έρχεται αργότερα και συχνά προκύπτει από ανύπαρκτη ή κακή επικοινωνία των γονιών με τα παιδιά κι αυτή η έλλειψη είναι που εμποδίζει τη τοποθέτηση ορίων, πράγματι εξαιρετικά απαραίτητων στην παιδική ηλικία.

Τέλος πάντων... φλυαρώ...

Εμένα λοιπόν το ring sling δε με βολεύει για την ώρα, αισθάνομαι ότι πνίγεται το μωρό εκεί μέσα, ότι χάνεται... Σα στραβοχυμένο είναι! :lol::lol: Ίσως κάτι δε κάνω καλά. Το Mei Tai πάλι με βόλεψε πολύ και βολτάραμε και θηλάσαμε εκεί.

Ο μικρούλης μου το'χει ρίξει στον ύπνο σήμερα, λέτε να τον χτύπησε η ζέστη? Μα τι άρρωστος καιρός είναι αυτός? Υγρασία και κουφόβραση, χάλια!! Πάντως εγώ κατάφερα επιτέλους να συμμαζέψω λίγο το σπίτι κι έτσι δεν παραπονιέμαι. Σε λίγο λέω να δοκιμάσω την πρώτη βόλτα με καρότσι, να δω πως αντιδρά και σ'αυτό.

Αναστασία πάρε το μωρό και βγείτε κι άσε τον άντρα σου να λέει! :P:lol::P Κρίμα είναι καλοκαιριάτικα να είσαι κλεισμένη μέσα!

Σας φιλώωωω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daphne mou 8a dokimasw k egw meta apo ka8e 8ilasmo na vgalw oso gala perissevei (an perissevei diladi) den 3erw ti na kanw me to 8ema 8ilasmou ekei pou 8ilaza 20 lepta apo to ka8e sti8os simera i8ele 30 lepta apo ka8e sti8os k twra klaiei pali k vazei ta xeria tis sto stoma tis min mou peite pws peinaei pali (tin 8ilasa prin 30-40 lepta) giati 8a arxisw na klaiw egw..Opote apofasizw na agorasw 8ilastro kati tetoia mou kanei k lew mipws k den exw gala k kratousa mia pisini gia tin agora tou 8ilastrou k simera pou to paraggeila deixnei na min tin ftanei to gala mou..Aaaaaaaaa :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη μου και τι να κανω δεν μπορω να τον εχω συνεχεια αγκαλια ειναι και 6 κιλα!!!!

Του προσφερω αγκαλιτσες, φιλια πολλα και ασχολουμε μαζι του, αλλα υπαρχουν στιγμες οπως οταν θελει να κοιμηθει που μου ζηταγε αγκαλια και ετσι με το καιρο του το εκοψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια μη το βάζεις κάτω και μη χρησιμοποιείς το χρόνο θηλασμού ως κριτήριο για το πόσο γάλα έχεις. Όσο το μωρό βρέχει πάνες και παίρνει βάρος, όλα είναι οκ!! Στο λέω γιατί κι εμένα με πιάσανε τέτοιες ανασφάλειες, ειδικά μετά τη μαστίτιδα, και γενικώς ο Άρης μπορεί να θηλάζει με τις ώρες αλλά αποφάσισα να βάλω τις αμφιβολίες μου στην άκρη.

Γεωργιάννα εγώ γενικώς μιλάω, η κάθε μάνα ξέρει το παιδί της καλύτερα. Μπορεί να έχετε βρει μια χαρά τις ισορροπίες σας. Αυτό που λέω απλώς είναι πως το φυσικό ένστικτό της μάνας είναι να παρηγορεί το μωρό της όταν κλαίει και είναι κρίμα να το καταπιέζουμε αυτό από φόβο μη "κακομάθει" ή "μη μας πάρει τον αέρα"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria,γιατί λες ότι δεν θα τα κατεφέρεις?Εγώ θυμάμαι τη μαία που μας έλεγε στα μαθήματα ότι όλες οι γυναίκες έχουν γάλα και μπορούν να θηλάσουν.Μην απογοητεύεσαι, απλά στην αρχή θέλει χρόνο και υπομονή. Η παιδίατρος μου είπε να τη θηλάζω περίπου 15' από το κάθε στήθος. Εγώ την αλλάζω όταν αφήσει μόνη της το στήθος, συνήθως στα 10'-12'. Είσαι σίγουρη ότι μία ώρα τρώει το μωρό?Μήπως το πιπιλάει από ένα σημείο και μετά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samarcande,συμφωνώ ότι το μωρό χρειάζεται αγάπη, φροντίδα, ανταπόκριση, τρυφερότητα και να νιώθει ότι είμαστε εκεί. Αυτό δεν αναιρεί το να το αφήνουμε να κλαίει όταν διακρίνουμε ότι πρόκειται για κλάμα γκρίνιας. Εγώ με τη Μυρτώ είμαι πολύ τρυφερή όπως τρυφερότητα, αγάπη και πολλή σωματική επαφή εισέπραξα κι εγώ ως μωρό (κι ακόμα την εισπράττω :P ). Ταυτόχρονα προσπαθώ όμως σιγά σιγά από τώρα που είναι νωρίς να την εκπαιδεύσω. Σίγουρα δεν είναι εύκολο και δεν έχω πάντα την υπομονή και την επιμπονή να το κάνω. Το παλεύω όμως. Είδωμεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για την ανταποκριση για το αμαζον..λοιπον εγω διάλεξα κατι μωρομάντηλα ( 12 με 10 λιρες παμπερς) , κ κατι παιχνιδάκια lamaze.. αυτα για αρχή... θελω να ρωτησω.. εχω καταλαβει οτι οταν ειναι πωλητης το αμαζον δεν πληρωνεις μεταφορικα..ομως πως βλεπω πιο προιον δεν ερχετε ελλαδα? επισης πως ερχονται στο σπιτι? Επισης πως βλεπω τα μεταφορικα απο αλλους πωλητες?

Αντρια μην απελπιζεσαι..τα μωρα περνανε φασεις... εμενα εχθρε θηλαζε 2 ωρες !!!! κ μετα εκλαιγε κ πιπιλαηε τα δαχτυλα...μην αγχωνεσαι... εχειςε γαλα κοιτα να την θυλαζεις οσο θελει!!οσο ζηταει παραγεις!!

Κ εγω το μωρο δε το αφηνω να κλαψει...σκεφτειτε...ποσο ασχημα νοιωθετε οταν πονατε / χτυπατε / θελετε να μιλησετε με καποιον / θελετε μια αγκακλια κ ο συντοφος σας δε σας δινει σημασια...τωρα ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΑΝ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙ ΕΤΣΙ ΚΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ...εγω οχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria,γιατί λες ότι δεν θα τα κατεφέρεις?Εγώ θυμάμαι τη μαία που μας έλεγε στα μαθήματα ότι όλες οι γυναίκες έχουν γάλα και μπορούν να θηλάσουν.Μην απογοητεύεσαι, απλά στην αρχή θέλει χρόνο και υπομονή. Η παιδίατρος μου είπε να τη θηλάζω περίπου 15' από το κάθε στήθος. Εγώ την αλλάζω όταν αφήσει μόνη της το στήθος, συνήθως στα 10'-12'. Είσαι σίγουρη ότι μία ώρα τρώει το μωρό?Μήπως το πιπιλάει από ένα σημείο και μετά?

Nai k mena i paidiatros mou eipe 15' apo to ka8e sti8os alla epeidi den 8ilazei sinexws kourazete k stamata i tin pernei o ipnos tin afinw 20' alla den tin afinw perissotero giati mou eipe i paidiatros ap'ekei k pera mporei na to vlepei san paixnidi k etsi k egw sta 20' stamataw..Simera meta ton 8ilasmo eklaige me ligmous k opoios tin epiane panw tou gireve sti8os k etsi tin 8ilasa alla 10' apo to ka8e sti8os k iremise..Twra pali ta idia k tis edwsa k ligo tsai giati deixnei na ponei tin koilitsa tis k mou rixnei klanitses :lol: .. Koursatika apisteuta simera mou erxete na klaiw!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για την ανταποκριση για το αμαζον..λοιπον εγω διάλεξα κατι μωρομάντηλα ( 12 με 10 λιρες παμπερς) , κ κατι παιχνιδάκια lamaze.. αυτα για αρχή... θελω να ρωτησω.. εχω καταλαβει οτι οταν ειναι πωλητης το αμαζον δεν πληρωνεις μεταφορικα..ομως πως βλεπω πιο προιον δεν ερχετε ελλαδα? επισης πως ερχονται στο σπιτι? Επισης πως βλεπω τα μεταφορικα απο αλλους πωλητες?

Αντρια μην απελπιζεσαι..τα μωρα περνανε φασεις... εμενα εχθρε θηλαζε 2 ωρες !!!! κ μετα εκλαιγε κ πιπιλαηε τα δαχτυλα...μην αγχωνεσαι... εχειςε γαλα κοιτα να την θυλαζεις οσο θελει!!οσο ζηταει παραγεις!!

Κ εγω το μωρο δε το αφηνω να κλαψει...σκεφτειτε...ποσο ασχημα νοιωθετε οταν πονατε / χτυπατε / θελετε να μιλησετε με καποιον / θελετε μια αγκακλια κ ο συντοφος σας δε σας δινει σημασια...τωρα ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΑΝ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙ ΕΤΣΙ ΚΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ...εγω οχι!!!

Irinaki mou exeis dikaio alla otan klaiei k den mporw na tin voi8isw sparazei i kardia mou k den 8a pw 4emmata wres wres xanw tin ipomoni mou, mallon den kanw gia mana den 3erw!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη δίπλα στη τιμή κάθε προϊόντος έχει ένα link: see details and conditions. Εκεί βλέπεις τις χώρες στις οποίες γίνεται παράδοση και το κόστος. Επίσης κάπου δεξιά συνήθως γράφει more bying options και δείχνει τους υπόλοιπους προμηθευτές (αν υπάρχουν). Στο σπίτι έρχονται είτε ταχυδρομικώς, είτε με courier.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθω να δωσω αγαπη και φροντιδα στα παιδια μου, αλλα τους μαλωνω κιολας. Παντα φοβομουνα να μην κακομαθω τον Αλεξανδρο με αποτελεσμα να τον μαλωνω παραπανω, τωρα εχω ηρεμησει και εχω βρει μαι ισορροπια.

Ειρηνη στα δεξια εχει ενα πινακα που γραφει ποσο κανουν τα shipping. τα μωρομαντηλα που σιγουρα τα στελνουν και ειναι δωρεαν ειναι αυτα, τα αλλα δεν μου τα στελνουν θα σε ενημερωνουν προχωροντας στα βηματα

http://www.amazon.co.uk/Pampers-Sensiti ... Y179RIB3LT

εμενα μου ηρθαν με κουριερ, σου στελνουν μαιλ και σε ενημερωνουν πως ερχονται. Τα προιοντα που γραφουν οτι πωλουνται μονο στην Αγγλια, θα το δεις αυτο στις πανες Παμπερς σαν παραδειγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρια θα σε δειρω!! ολες ετσι νοιωσαμε κ θα νοιωσουμε ξανα κ ξανα... εινναι λογικο με ενα μωρο στο σπιτι που δεν μπορεις να καταλα΄βεςι τι θελει να τα παιζεις..ηρεμισε λιγο κ ξεκουρασου..θα τα δεις ολα λιγο διφορετικά :) Εισαι καλη μαμα οπως ολες μας ;)

Ευχαριστω για την βοηθεια!!! εχω λιγφο χαθει με τηξ σελιδα αλλα θα βρω την ακρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουρασμενη ειναι μαλλον Αναστασια και δεν ξερει πως να κοιμηθει. το εχω παθει με το μικρο.

Ανδρια χαλαρωσε ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα ολα θα περασουν. τι να πω και εγω που εχω φρικαρει που δεν μπορω να μαζεψω το σπιτι, ο νεροχυτης παντα γεματος και τα ασιδερωτα μεχρι επανω; Σιγα μην βαλω τα κλαματα θα στρωσουν ολα καποιαααααα στιγμη. σε 2, 4 μηνες παντως θα στρωσουν :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria, και η δικιά μου έχει τελευταία αρκετά αέρια. η παδίατρος μου είπε ότι μπορώ να της τρίβω την κοιλίτσα με λαδάκι ή χωρίς, να την κρατώ μπρούμυτα στα χέρια μου και να της τρίβω την κοιλιά ή στον ώμο πάνω ώστε να πατιέται η κοιλιά της.

κουράγιο μην το βάζεις κάτω!μάνα γίνεσαι δεν γεννιέσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον εριξα πολυ γελιο με τον εαυτο μου. Στο Σταρ εχει το διαγωνισμο Playmate και ειδα λιγο στην αρση. Οι αναλογιες που επαιζαν για την μεση ηταν 62-65, και η περιφερεια 90-93. Λεω να δω και τις δικες μου αναλογιες 97 η μεση και 107 περιφερεια. Εχω πολυ δρομο μεχρι τις αναλογιες για διγωνισμο δεν παω να φαω γλυκο για να παρυγορηθω; Και ετσι εφαγα γλυκακι και μια χαρα ενιωσα με τις αναλογιες μου: αφρατη γκομενα ειμαι!!!!! Σωστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα μου μ' έκανες και γέλασα, να'σαι καλά!!!

Είμαι με απίστευτο πονοκέφαλο (μ' έχει τσακίσει ο καιρός) και θηλάζω το μικρό για εκατοστή φορά σήμερα μήπως τον καταφέρω να κοιμηθεί...

Ουφ, εύχομαι σε όλες μας μια ξεκούραστη νύχτα!!

xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou tin 8ilasa 3 fores peripou 8ilazame gia 1,5 wra k vale k pale eklaige k etrwge ta daxtila tis, tin afisa na kla4ei tipota den egine, tin kratisa agkalia k tis evala k tin pipila alla pali tipota k etsi tis edwsa k 3eno k efage 90 ml, ti kanw la8os? mipws den exw gala? afou exei nixtes pou etrwge 90 ml xwris 8ilasmo simainei 1,5 wra twra den efage tipota?

Twra einai glarwmeni sto carry cot tis pou simainei to fagito itan i aitia :cry:..

Danai mou k emena mou eipe gia masaz stin koilitsa k na tis valw me mia mpatoneta kremitsa stin tripitsa sto kwlaki tis, to kanw alla den vlepw panta apotelesma, xtes to vradaki [smilie=pottytrain5.gif] arketa 3ipnise stis 3:30 giati vgikane e3w hehe :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας... θηλαζουμε με διακοπες απο τις 3 παρα και μολις τωρα μετα απο κουνα κουνα πεσαμε για υπνο...

αντρια τα μωρακια συχνα στην 3η με 4η εβδομαδα κανουν ενα αλμα αναπτυξης και χρειαζονται περισσοτερο γαλα , ο μονος τροπος να το εξασφαλισουν αυτο ειναι να αυξησουν την παραγωγη σου και για να γινει αυτο ο μονος τροπος ειναι να ειναι ολη μερα στο στηθος... Αυτα μου ειπε η συμβουλος θηλασμου με την οποια ειμαι συνεχεια σε επικοινωνια... που αδριαντα πρεπει να της στησω γιατι το κανει εθελοντικα κι εγω την εχω πρηξει!

Τωρα αν οντως χρειαζεσαι βοηθεια για περισσοτερο γαλα , μου ειπε οτι το μονο που λειτουργει ειναι η τριγωνελλα (τσιμενι ) το υλικο απο το οποιο φτιαχνεται ο παστουρμας :lol::lol::lol::lol::lol: ειτε το πιστευετε ειτε οχι ξεφυτρωνει συνεχως μπροστα μου... Αυτο υπαρχει σε βοτανο το βραζεις και σε σκευασμα, το σκευασμα λεει το ονομα του φυτου στα αγγλικα και λατινικα fenugreek ... Αμα παρεις το σκευασμα μου ειπε οτι η δοσολογια ειναι οχι αυτη που αναγραφεται πανω αλλα 3 καψουλες πρωι μεσημερι βραδυ (ναι, ναι συνολο 9) γιαΠΕΝΤΕ ΜΟΝΟ μερες... και οντως αυξανεται πολυ η παραγωγη απλα για να διατηρηθει θελει πολυ βυζι...

Το ξενο γαλα ειναι δυσπεπτο και γλαρωνουν τα μωρα μετα απο αυτο δε σημαινει απαραιτητα οτι φταιει το δικο σου

Α, το τσιμενι λεει αυξανει την παραγωγη γιατι προκαλει αυξηση ωκυτοκινης... λετε για αυτο να γεννησα μετα τον παστουρμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξαναξυπνησε η μπεμπα βυζαινω παλι...

λοιπον για οποια χρειαστει το σκευασμα μου τονισε η συμβουλος να μην απορησω αν ποτε το χρειαστω επειδη γραφει πανω οτι δεν ενδεικνυται κατα τη γαλουχια αυτο συμβαινει επειδη καμια φορα παιρνει μια επιγευση το γαλα αλλα μου ειπε οτι δεν εχει συναντησει περιπτωση που να ενοχλησε το μωρο κ να μη θηλασε, επισης μου τονισε οτι δεν τα παιρνουμε προληπτικα μπορει να εχουμε υπερπαραγωγη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το λοιπον εμεις πηγαμε βολτιτσα σημερα στους παππουδες απο τις 5.30 μεχρι τις 10.30 κ ημασταν τα πιο ησυχα μωρα του κοσμου, τωρα ξενυχταμε τη μανουλα, κι εγω σκεφτομαι μηπως εχει κοιλιακες ενοχλησεις, της αρεσε πολυ το καθισμα αυτοκινητου κι ας κοιταει κ προς τα πισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!! Ο θηλασμος πραγματι χρειαζεται προσπαθεια, υπομονη, θεληση και βεβαια αυτοπεποιθηση. Πολυ χρησιμα οσα εγραψες Αφροδιτη. Ενας συμβουλος θηλασμου ειναι αναγκαιος αν εχουμε αποριες και μικροπροβληματακια. Κι εμεις θηλαζουμε ασταματητι αυτες τις μερες, σα να μην χορταινουμε με τιποτε. Συμπληρωμα ομως σε καμια περιπτωση δεν παιρνουμε. Το συμπληρωμα κοβει απο την παραγωγη, ειναι νομος! Απλα την εχω συνεχεια στο στηθος, οσο ζηταει. Βεβαια κουραζομαι οταν περναει η ωρα και δεν κοιμαται. Παντως οσο και να ειναι ξυπνια την ημερα, με το που ερχεται βραδακι, κοιμαται κανονικα το αστερακι μου! Δεν εχω ξαγρυπνισει ποτε να την νανουρισω. Ειμαι τυχερη σε αυτο πραγματικα, ειναι ησυχη πολυ γενικα.

Χθες πηγαμε στο Λητω για επαναληπτικο υπερηχο ισχιων, λογω που ειχαμε ισχιακη προβολη. Ολα μια χαρα ειναι. Με την ευκαιρια που ειμασταν εκει, την ειδε και παιδιατρος, μιας και εχουμε ενα μικρο θεμα με τον αφαλο μας. Παρολο που επεσε πολυ νωρις (6η ημερα), διεκρινα εδω και καποιες μερες ενα μικρο σβωλακι. Η παιδιατρος μου ειπε πως ειναι κοκκιωμα και καλο ειναι να το δει και παιδοχειρουργος. Ετσι ψαχνω να βρω καποιον καλο γιατρο να δει την μικρουλα μου!

Κουκλιτσες μου συμφωνω κι εγω με την Δαφνη και την Ειρηνη απολυτα. Το μωρο μας εχει αναγκη καθε στιγμη και σιγουρα δεν το κανει επιτηδες οταν κλαιει. Κατι χρειαζεται. Εστω αν δεχθουμε οτι γκρινιαζει, που κι αυτο ελεγχεται αν ειναι ετσι, εμεις οφειλουμε να του δινουμε αγκαλια. Ετσι χτιζεται η εμπιστοσυνη που νοιωθει για εμας. Ειμαστε εκει παντα για εκεινο! Εγω δευτερολεπτο δεν αντεχω να την ακουω να κλαιει, ποσο μαλλον να την "εκπαιδευω" με αυτον τον τροπο. Επισης διαβασα καπου πως οσο περισσοτερο κλαινε τα μωρα στον 1ο χρονο της ζωης τους, τοσο πιο δυσκολο χαρακτηρα διαμορφωνουν μεγαλωνοντας! Δεν ξερω, απλα κι εγω την γνωμη μου λεω και ο,τι αισθανομαι ως καλο.

Παω να τσιμπησω κατι για πρωινο και να πιω κι ενα ελαφρυ καφεδακι!

Να εχετε ολες μια ομορφη μερα, πολλα φιλια και στα αστερακια σας!!

[smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_sunny.gif] [smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...