Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σας ζησει αφροδιτακι μου !! Απιστευτο ειχαμε ιδια ΠΗΤ..ειχα δει στον υπνο μου οτι ειχα γεννησει 3450 μωρακι! Τελικα το εβφγαλες εσυ !! γερο κ καλοτυχο να ειναι κ καλη λοχεια!! με το καλο οι υπολοιπες!!

Διαβασα τα νεακια σας..μπραβο στα μπεμπακια σας που μεγαλωσαν1! Κι εμεις πηραμε 40 γρ απο προχθες..την μετραμε καθε βραδυ!! εχθες ξυπναγε ανα 3 ωρες κ θηλαζε.. βεβαια με εκνευρισε το βραδυ γιατι 3.30 την εβαλα στο στηθος.. ετρωγε αργα κ απολαυστικα/../λες κ επινε μοχιτο στην παραλια νταλα καλοκαιρι!!! Μετά το αφνε... την εβαζα στο κρεββατακι της κλαμα κ πιπιλισμα του χεριου..ξανα στο στηθος ξανα τα μοχιτο...3 φορες........1 ωρα κ κατι θηλαζαμε.....μετα εριξε ενα ρεψιμο μπεκρη κ ξεραθηκε μεχρι τις 6.30!!! Δεν ξερω τι με ξυπνησε..το κλαμα της η ο πυρηνικος πολεμος της πάνας¨? :lol::lol::lol::lol::lol:

Το βραδυ μας διακοσμησε κ το δωματιο με μουσταρδι πινελιες πριν την μπανιαρισουμε.. οτι καταλαβατε :mrgreen: εσας σας χεζουν καθολου η εμας μονο κανει ετσι; Η μαμα μου λεει μια παροιμια..οπου αγαπας κατουρα.....μαλλον την ακουσε κ η μικρη :lol::lol::lol::lol:

Κοριτσια κι εμεςι με τις επισκεψεις εχουμε βαλει προγραμμα..βεβαια εχουμε θεματακια με τους γονεις μας αλλα ρε κοριτσια εγω ειμαι συνεχεια με γάλατα στα ρουχα κ σταμπες... οσο για τους ξένους ( φιλους συγγενεις) οντως πρεπει να υ΄παρχει λιγη κατανοηση... χοανιτα πιστευω κακως τους δεχτηθες!!! οΜΩς ΜΠΡΑΒΟ που θηλασες μπροστγα τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Τουρίστρια οι περιγραφές σου είναι ξεκαρδιστικές!!! Είναι μερακλού η μικρή βρε, αργά και νωχελικά απολαμβάνει!! Φιλιάαα!

Γιώργο μου σ' ευχαριστώ, φιλάκια στο αγοράκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

Να σας ζησει γερο κ καλοτυχο το μωρακι σας!!!!Καλη μαγικη διαδρομη κ καλη Λοχεια να εχεις!!!!

Εμεις ειμαστε εδω σε οποιαδηποτε απορια εχεις...οι τελευταιες εχουν κ το καλο αυτο!

Τι καλα!!!Μας εμεινε η samar σωστα!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Γωγώ μου, εγώ και η afrodite μείναμε!!!

Και η άλλη AFRODITH της λίστας, που, απ' ότι είδα σε άλλη ενότητα, μάλλον γεννάει αυτές τις ώρες!

Αχ ανυπομονώ!!!!!! Προς το παρόν πάω πάλι για γλέντι απόψε, αποφάσισαν να κάνουν ένα πανηγυρικό κλείσιμο στο μαγαζί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!! Καλως μας ηρθες στο κλαμπ. Σειρα τωρρα η Σαμαρκαδε και η Αφροδιτη. Ειναι και η Βικτωρια.

Ειρηνη εχεις πολυ πλακα. Εγραψες παλι.

Και εμενα με χεζευει ακομη και στο μπανακι του, για να μην λεμε για κατουριμα.

Ζυγισα το μικρο μου 4800γρ. πηγε, ωχ μοσχαρακι μας βλεπω. Ο Αλεξανδρος επερνε 200γρ. στις 15μερες και οχι 400 την εβδομ.

Σαμαρκαδε καλα να περασεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Διονυση!!! Μεγαλο αγοράκι ! Μπράβοοοοοοοο!!!

ερχεται η ωρα που θα την κανουμε μπανακι... με κουραζει πολυ το μπανιο της γιατι πλανταζει στο κλάμα... εσας κλαινε τα μικράκια σας;

Ερωτηση γιθα πάνες...της βαζουμε το Νο.1 κ την κοβει στα μπουτακια..της βαζω το Νο.2 κ της ειναι τεράστιο... κ επισης βρισκω τα κακακια της στην πλάτη... μπερδεμα... τι να κανω? Φοβαμαι μην συγκαεί στα μπουτινια της..μπουταρου σαν την μανα της βγηκε η Νεκταρια μου :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη δοκιμασες τις babyllino???Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

Στο μπανακι της δεν κλαιει κα8ολου,απο την ωρα που την γδυνουμε μεχρι να τελειωσουμε,κιχ ...της αρεσει πολυ!!Σημερα 8α την κανουμε κ στην καινουργια μπανιερα της με το μαλακο στρωματακι :D

Πρεπει επισης να αρχιζω να την αφηνω την νυχτα στην κουνια της,στο δωματιο της...πολυ την εχουμε στο κρεββατι μας,καλα8ουνα σπανια την βαζω μου φαινεται κ στενη....απο την αλλη δεν 8ελω να την αποχωριστω αλλα ξερω πως μετα 8α ειναι δυσκολα κ δεν 8α κοιμαται μονη της.... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!ΓΕΡΗ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΝΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!

Samarcande,Afrodite k AFRODITH με το καλό να έρθει η σειρά σας κ με κανένα πόνο!! ;)

Οι υπόλοιπες τσούπρες κ πατερούλη τί κάνετε; Χθές μας έκανε ένα χουνέρι ο μπέμπης,κόντεψα να μείνω απο την λαχτάρα που πήρα..τον τάισα,μετά ρεύτηκε βαρβάτα κ μόλις τον έβάλα στο πόρτ μπεμπέ στο 2λεπτο μελάνιασε κ πνιγόταν!Τυχαία τον είδα γιατί ήμουν δίπλα κ έστρωνα το κρεβάτι αλλιώς θα πνιγόταν το μωράκι μου. Έβγαζε γάλατα απο τη μύτη κ το στόμα ταυτόχρονα σαν ρουκέτα κ μεγάλη ποσότητα.Τρελάθηκα απο τον φόβο μου,άρχισα κ φώναζα τον Χάρη σαν τρελή που ήταν μέσα,πήρα τον μπεμπάκο μου αγκαλιά κ άρχισα να τον χτυπάω στην πλάτη δυνατά μέχρι που συνήλθε δόξα το Θεό. Χίλιες δύο σκέψεις μου πέρασαν απο το μυαλό εκείνη τη στιγμή.. Εντέλει πήραμε τον παιδίατρο κ μας είπε οτι είναι φυσιολογικό,μάλλον παράφαγε,μόνο άν το κάνει συνέχεια να τον ενημερώσουμε.Εσάς σας έχει συμβεί να κάνει εμετό τόσο πολύ; Επίσης σας κάνουν γουλίτσες κάθε μέρα; Ανησυχώ πολύ ρε γμτ.

Απο εκείνη την ώρα είμαι απο πάνω του κάθε 5 λεπτά,το βράδυ δεν κοιμήθηκα απο το φόβο μου,τον κοιτούσα συνέχεια.

Να σας ρωτήσω,φυσιολογικό ορό στη μυτούλα βάζετε; Πόσες φορές κ με τί τρόπο;

Πολλές απορίες ρε παιδί μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!ΓΕΡΗ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΝΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!

Samarcande,Afrodite k AFRODITH με το καλό να έρθει η σειρά σας κ με κανένα πόνο!! ;)

Οι υπόλοιπες τσούπρες κ πατερούλη τί κάνετε; Χθές μας έκανε ένα χουνέρι ο μπέμπης,κόντεψα να μείνω απο την λαχτάρα που πήρα..τον τάισα,μετά ρεύτηκε βαρβάτα κ μόλις τον έβάλα στο πόρτ μπεμπέ στο 2λεπτο μελάνιασε κ πνιγόταν!Τυχαία τον είδα γιατί ήμουν δίπλα κ έστρωνα το κρεβάτι αλλιώς θα πνιγόταν το μωράκι μου. Έβγαζε γάλατα απο τη μύτη κ το στόμα ταυτόχρονα σαν ρουκέτα κ μεγάλη ποσότητα.Τρελάθηκα απο τον φόβο μου,άρχισα κ φώναζα τον Χάρη σαν τρελή που ήταν μέσα,πήρα τον μπεμπάκο μου αγκαλιά κ άρχισα να τον χτυπάω στην πλάτη δυνατά μέχρι που συνήλθε δόξα το Θεό. Χίλιες δύο σκέψεις μου πέρασαν απο το μυαλό εκείνη τη στιγμή.. Εντέλει πήραμε τον παιδίατρο κ μας είπε οτι είναι φυσιολογικό,μάλλον παράφαγε,μόνο άν το κάνει συνέχεια να τον ενημερώσουμε.Εσάς σας έχει συμβεί να κάνει εμετό τόσο πολύ; Επίσης σας κάνουν γουλίτσες κάθε μέρα; Ανησυχώ πολύ ρε γμτ.

Απο εκείνη την ώρα είμαι απο πάνω του κάθε 5 λεπτά,το βράδυ δεν κοιμήθηκα απο το φόβο μου,τον κοιτούσα συνέχεια.

Να σας ρωτήσω,φυσιολογικό ορό στη μυτούλα βάζετε; Πόσες φορές κ με τί τρόπο;

Πολλές απορίες ρε παιδί μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Όσες γεννήσατε να χαίρεστα τα μπεμπουλίνια σας όσες δε περιμένετε-δηλαδή εγώ-με ένα πόνο. Πολλά φιλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!ΓΕΡΗ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΝΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!

Samarcande,Afrodite k AFRODITH με το καλό να έρθει η σειρά σας κ με κανένα πόνο!! ;)

Οι υπόλοιπες τσούπρες κ πατερούλη τί κάνετε; Χθές μας έκανε ένα χουνέρι ο μπέμπης,κόντεψα να μείνω απο την λαχτάρα που πήρα..τον τάισα,μετά ρεύτηκε βαρβάτα κ μόλις τον έβάλα στο πόρτ μπεμπέ στο 2λεπτο μελάνιασε κ πνιγόταν!Τυχαία τον είδα γιατί ήμουν δίπλα κ έστρωνα το κρεβάτι αλλιώς θα πνιγόταν το μωράκι μου. Έβγαζε γάλατα απο τη μύτη κ το στόμα ταυτόχρονα σαν ρουκέτα κ μεγάλη ποσότητα.Τρελάθηκα απο τον φόβο μου,άρχισα κ φώναζα τον Χάρη σαν τρελή που ήταν μέσα,πήρα τον μπεμπάκο μου αγκαλιά κ άρχισα να τον χτυπάω στην πλάτη δυνατά μέχρι που συνήλθε δόξα το Θεό. Χίλιες δύο σκέψεις μου πέρασαν απο το μυαλό εκείνη τη στιγμή.. Εντέλει πήραμε τον παιδίατρο κ μας είπε οτι είναι φυσιολογικό,μάλλον παράφαγε,μόνο άν το κάνει συνέχεια να τον ενημερώσουμε.Εσάς σας έχει συμβεί να κάνει εμετό τόσο πολύ; Επίσης σας κάνουν γουλίτσες κάθε μέρα; Ανησυχώ πολύ ρε γμτ.

Απο εκείνη την ώρα είμαι απο πάνω του κάθε 5 λεπτά,το βράδυ δεν κοιμήθηκα απο το φόβο μου,τον κοιτούσα συνέχεια.

Να σας ρωτήσω,φυσιολογικό ορό στη μυτούλα βάζετε; Πόσες φορές κ με τί τρόπο;

Πολλές απορίες ρε παιδί μου..

Ελενάκι μου το έχουμε πάθει 2-3 φορές και πραγματικά είναι πολύ τρομαχτικό.....δεν χρειάζεται να το χτυπήσεις με δύναμη, πρέπει να το γυρίσεις ανάποδα με το κεφάλι προς τα κάτω και να του χτυπήσεις την πλατούλα του...Μας συνέβη ακριβώς όπως το λες...έβγαζε γαλατάκι από το στόμα και την μύτη....

για αυτό πρέπει να τα βάζουμε στο πλάι τα μωράκια έτσι ώστε αν συμβεί αυτό χωρίς να είμαστε μπροστά, να μην πνιγουν...εγώ πάντως αποφεύγω να την ξαπλώνω αμέσως μετά το φαγητό....την κρατάω τουλάχιστον μισή ώρα για να σιγουρευτώ...

τώρα, σχετικά με τον φυσιολογικό ορό....από την αρχή μου είπαν οι παιδίατροι ότι έπρεπε να βάζω και εγώ δεν πολυ-ήθελα...κατάλαβα όμως ότι πρέπει να μάθω να το κάνω για να αναπνέει πιο καλά...έτσι, όταν την ακούω να ρουθουνίζει ή να έχει συναχάκι βάζω 1 αμπούλα και στα 2 ρουθούνια (μιση μιση), κρατώντας την στο πλάι από την μία και την άλλη πλευρά και στην συνέχεια ρουφάω τις μυξούλες με την συσκευούλα otrizalin....

Σχετικά με το μπανάκι και εμάς στην αρχή έκλαιγε συνέχεια και βρήκαμε ένα δυο 'κολπάκια' και τώρα απολαμβάνει πραγματικά το μπανάκι της: την κάνουμε μπανάκι πριν πεινάσει για να μην κλαίει. Αρχικά, της ετοιμάζω ζεστό μπανάκι με αφρόλουτρο και πριν την βουτήξω, της βρέχω χεράκια και ποδαράκια για να μην...'σοκαριστεί' από το νερό...και μετά την κρατάω αρκετή ώρα μέσα στο νερό και της λέω όμορφα λογάκια και της τρίβω τα ποδαράκια και τα χεράκια κ την πλατουλα...

αχχχχχχχ τώρα που είμαι σε καραντίνα μου έλειψε το μωράκι μου :(:(:(:(

κορίτσια είμαι με 39 πυρετό ακόμα στο κρεβάτι και κλαίω που δεν μπορώ να την πλησιάσω....happy μου τώρα σε καταλαβαίνω που έλεγες ότι σου έλειπε το κοριτσάκι σου...και να φανταστείς είμαστε στο ίδιο σπίτι....είναι πολύ δύσκολο....

ΑΦΡΟ να σου ζήσει η μπεμπούλα!! να είναι γερή και καλότυχη!!!!!!!!!!!

κορίτσια λίγες μείνατε!!!!!!!

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου τι τρομαρα ηταν αυτη που πηρες! Παναγια μου να φυλας τα παιδακια μας απο καποιο κακο!!!!!

Εμενα σπανια βγαζει γουλιτσες, ισως επειδη δεν τρωει λαιμαργα. Σημερα του εδωσα το τσαι-γαλα με το μπιμπερο Dr Brown που ειναι ειδικο για κολικους και δεν πνηγικε.

Φυσιολογικο ορο του βαζω καθε μερα επειδη εχει μυξουλες. Τον βαζεις στο πλαι του βαζεις ορο και στα δυο ρουθουνια και μετα τον γυρνας γρηγορα μπρουμητα για να βγαζει τις μυξουλες. Δεν νομιζω να χρειαζεται πανω απο 2 φορες την ημερα. Δεν ξερω ομως ποσες φορες επιτρεπετε.

Ειρηνη δοκιμασε αυτες που σου λεει η Γωγω, εγω επαθα πλακα απο την ποιοτητα τους. Τωρα του βαζω Νο 2,αλλα εχω παρει και το 3, λογω κοιλιτσας που εχουμε μεγαλη, βεβαια δεν τις εχω βαλει ακομη.

Εχετε δει καπου πλαστικη μπανιερα οχι πολυ ακριβη( οπως η flexibath) που θα μπορουσα να την παρω μαζι μου στις διακοπες; Εχει μεγαλη μπανιερα στην Κεφαλονια και δεν θα με βολευει με το μωρο.

Σαμανθα περαστικα σου κοπελα μου!!!!!!

Μπανιο ετσι κανω και εγω στο μπεμπη, τον βαζω σιγα σιγα και παιζω μαζι του, βεβαια δεν πρεπει να πιναει γτ αλλιως μας ακουνε ολοιιιιιι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλιτσες και ετοιμογεννες κουκλιτσες!! Ειστε καλα?? Να σας ζησει η μπεμπουλα Αφροδιτη να ειναι παντα χαρουμενη και γερη!! :D Καλη λοχεια σε σενα!! Σαμανθα μου ποσο ταλαιπωρεισαι κοριτσι μου γλυκο. Γρηγορη αναρρωση ευχομαι για να παρεις την κουκλιτσα σου το συντομοτερο αγκαλιτσα!!! Πολυχρονη να εισαι και ευτυχισμενη παντα!!:D Ελενα μου ποπο τι περασες! Πρεπει να ειμαστε σε επιφυλακη παντα, τα μωρακια μας ειναι τοσο μικρα και εξαρτωνται απο εμας!! Πολλα φιλακια κουκλιτσα και στον μπεμπακο σου! ΑΑΑΑ να χαιρεσαι και την γιορτη σου, παντα να εισαι ευτυχισμενη!! :D Ειρηνη μου καλημερα!! Εχω διαβασει κοριτσακι πως τα μπεμπακια μας καλο ειναι αν κλαινε την ωρα του μπανιου να μην συνεχιζουμε. Το μπανιο ειναι στιγμη χαλαρωσης τοσο για το μωρακι οσο και για τους γονεις!! Πρεπει να ειναι απολαυση!! Οπως ειπαν και οι αλλες κοπελες θα πρεπει το μωρακι να μην πειναει σιγουρα. Σιγα σιγα θα βρειτε τον τροπο να το επιτυχειτε! Καθημερινα με τα μπεμπακια μας μαθαινουμε τι τους αρεσει και γινομαστε καλυτεροι. :D Σουλα μου τι κανετε, πως περνατε? Πολλα φιλια!! Γεωργιαννα καλημερα, τι εχει το μενου σημερα? Εγω ειχα πει πως μου εχει ανοιξει η ορεξη με τον θηλασμο!! Αχχχ θελω να τα φαω ολα χιχιχι!! Samarcande μου πως εισαι σημερα, αληθεια σε ποιο μαιευτηριο θα γεννηθει ο Αρης σας? Πολλα φιλακια!! Αφροδιτη μου εισαι κι εσυ στις μερες σου κοντα? Ολα καλα ετσι? Μια ομορφη μερα και για σενα!! Joanaki μου ειστε καλα? Πολλα φιλια!!

Σας στελνουμε ολη την αγαπη μας, να εχετε ενα τελειο σαββατοκυριακο!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ηλιοδωρα μου απο την στιγμη που γεννησα εχω παθει Αλτσχαιμερ, δεν μου εχει ξανατυχει να ξεχναω ετσι. Αχ μπουλοκο μου μου εχεις παρει τα μυαλα!!!!!!

Σημερα επειδη μου ψωνισε τα ψωνια του μηνα απο την κρεαταγορα ο πεθερος μου θα φτιαξω μοσχαρακι λεμονατο. Καλα τετοια οικονομια που μου κανει που τα ψωνιζει απο κει!!!

Ο μπεμπακος μου την νυχτα που ξυπναει να φαει τον περνει ο υπνος και τρωει λιγο μετα απο 1,5 ωρα ξυπναει γτ πειναει. Δεν ξερω τι να κανω για να φαει περισσοτερο, τι τον τσιμπαω, τι του αλλαξω πανα. Δυσκολα ξυπναει, εχει μοιασει στην μαμα.

Τι κανετε εσεις; Τα μωρακια σας;

Σαμανθα πως εισαι σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο μου να σας ζησει η αννουλα!!!!!καλη λοχεια να εχεις σε περιμενουμε ξανα πισω!!!πλεον μανουλα :x:x:x:x τα φιλια μου κ την αγαπη μου σας στελνω!!!

ελενακι κ εμενα πνιγετε καποιες φορες κ βγαζει γουλιτσες το συνηθισα πλεον,να τον εχεις λιγο περισσοτερο ορθιο μετα το φαγητουλη του,μην στεναχωριεσε!!!

γεννησε κ η ΑΦΡΟΔΙΤΗ οποτε τωρα μεινατε δυο μονο!!!!το γαλατακι μου μαλλον αυξανετε γιατι με ψιλο ποναει το στηθος προσπαθω να την βαζω τωρα πριν απο καθε γευμα πρωτα στο στηθος ακομη κ την νυχτα...

σαμανθα μου ασε καμμια μανουλα να μην χρειαστη να αποχωριστη το μωρακι της ακομη το θυμαμαι κ ερχοντε δακρυα στα ματια οσο υπερβολικο κ αν ακουγετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μπαμπούλη... Καταρχήν πολύχρονοι όσοι γιορτάζεται ή γιορτάζουν δικοί σας.. και εμένα γιορτάζει ο αντρούλης μου σήμερα!! Elenakos μου το έχω πάθει και εγώ με το μπεμπάκο.. ευτυχώς το έκανε την ώρα που τον είχα αγκαλιά και τον πήρα αμέσως είδηση.. ρώτησα την παιδίατρο πότε πρέπει να ανυσηχούμε.. σε περίπτωση που το γυρίσεις ανάποδα και δεν συνέρχεται, μου είπε να του τραβήξω το αυτάκι του για να πονέσει και να βγάλει κραυγή για να ανοίξει ο λαιμουδάκος του.. πρέπει να είμαστε ενημερωμένοι παιδιά γιατί και εγώ την πρώτη φορά έχασα τη γη κάτω απο τα πόδια μου μέχρι να δω ότι είναι καλά!! Γεωργιάννα μου εμένα μου το κάνει αυτό τη μέρα!! Κοιμάται και δεν τρώει καλά.. και εγώ τι αυτάκι, τι μαγουλάκι του κουνάω.. τι πάνες του αλλάζω..τπτ! Χθες τη νύχτα τον έβαλα στο στήθος, μετά επειδή ήταν ανύσηχος τον ξαναέβαλα και μετά είπα θα του δώσω ξένο και ήπιε 165γρ με δόσεις.. τον τάιζα, τα έκανε και μετά απο μισή με μια ώρα ξαναπεινούσε.. τι να πώ! Σήμερα ακόμα δεν έχει ξυπνήσει ακόμα καλά.. αφού εξαντλήθηκε όλο τα βράδυ. Εγώ με το ζόρι τον ξυπνάω και τον βάζω στο στήθος μου.. βέβαια αυτός είναι μισοκοιμησμένος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Ιωαννα να χαιρεσαι τον ανδρουλη σου!

και σε οσες αλλες εχετε γιορταζοντες να τους χαιρεστε. εγω εχω την αδελφη μου, το 2ο της ονομα, και την αγαπημενη μου θεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με μισό μάτι ανοιχτό, μπήκα να στείλω τη καλημέρα μου και πολλές ευχές σε όσους γιορτάζουν ή έχουν κάποιον που γιορτάζει! Χρόνια πολλάαααα σε όλους λοιπόν!!

Απίστευτο γλέντι χθες, τρομερό ξενύχτι, 5.30 το πρωί γυρίσαμε, ήταν ένα ωραιότατο κλείσιμο!!!

Άντε τώρα περιμένουμε τον Αρούλη!

Ηλιοδώρα μου στο Ιασώ θα γεννήσω.

Κοριτσάκια είμαι τελείως ζαβλακωμένη, θα τα πούμε αργότερα! Φιλιάαα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, τι κάνετε?

Εδώ είμαι κι εγώ, επισήμως μανούλα!!! Ακόμη δεν το πιστεύω..........

Γυρίσαμε πέμπτη μεσημέρι από το μαιευτήριο και από εκείνη την ώρα δεν έχω πάρει αναπνοή! Η μπέμπα είναι ατελείωτες ώρες στο στήθος... και δεν προλαβαίνω τίποτα!

Εννοείται ότι δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα! χα,χα, πάλι καλά που πήρα χαμπάρι το καινούριο θεματάκι!! Καλορίζικο να είναι για όλους μας!

Σας ευχαριστώ όλους ΠΑΡΑ-ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για τις ευχές σας!!!!!!!!!!!!!

Κάποια στιγμή που θα βρώ χρόνο (ελπίζω) θα γράψω και την εμπειρία του τοκετού μου.

Γέννησα 14/5 με καισαρική τελικά και γενική νάρκωση :(

Τέλος καλό όλα καλά όμως! Αυτό έχει σημασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι μου χρονια σου πολλα!!!η ομορφοτερη γιορτη σημερα αφου κρατας αγκαλιτσα το υπεροχο αντρακι σου!!!!

χρονια πολλα σε ολους του εορταζοντες!!!!

βγηκαμε για καφεδακι τωρα γυρισαμε,μολις κοιματε η μικρη τρεχουμε :lol:

φυσιολογικο ορο της βαζω οταν ακουω την μυτουλα βουλωμενη κ μετα τα ρουφαω με το οτρισαλιν κ εγω,κλαιει αλλα ειναι για το καλο της..

ειρηνη με ψοφησες απο το γελιο!!!!ευτυχως περασε καιρος απο την καισαρικη κ δεν μου σπαν τα ραμματα :lol: τρελοκομειο :lol::lol::lol:

ηλιοδωρα μου η δικια μου στο μπανιο κλαιει αλλα αν περιμενω να ερθει η στιγμη που θα της αρεσει θα βρωμηση το παιδι,της αρεσει ομως πολυ το λουσιμο κ το μασαζακι μετα,προσπαθω τωρα να βαλω προγραμμα ως της 9 να εχουμε τελειωσει μπανιο μασαζακι φαγητακι κ μετα υπνο βαθυ!!!!

γωγω μου την εβαλες κιολας στο δωματιο της μπραβο!!!εγω να δουμε ποτε θα μπορεσω..λεω οταν γινει τριων μηνων να ξεκηνησω προς το παρον κοιματε στο δωματιο της κ εγω μαζι της στον καναπε :D

samarcante μου σε βλεπω να γεννας μεσα σε κανενα κουτουκακι!!!! :lol: εχεις αντοχη παντως ακομη ειλικρινα σε ζηλευω!!!!

χοανιτακι να χαιρεσε τον αντρουλη σου!!!σε ευχαριστουμε για τις συμβουλες που μοιραζεσε μαζι μας!!!σημερα διαβασα ενα αρθρο στο babyspace με πρωτες βοηθειες ελεγε σχεδον τα ιδια!!!

κοριτσια την δευτερα θα παρω τηλεφωνο στηην διατροφολογο να κλεισω ραντεβου,πρεπει να μπω κ εγω σε προγραμμα να χασω τα κιλα που εμειναν κ ολα τα υπολοιπα που ειχα απο πριν αν θελω να κανω συντομα το δευτερο μωρακι πρεπει,θελουμε να κανουμε κ θρησκευτικο γαμο του χρονου.

αναστασια μου καλως ηρθες μανουλαααα!!!!!!!!!!!!!καλο τρεξιμο τωρα :lol: ποσο σε καταλαβαινω αχχχχχχχ!!!ωραιο τρεξιμο ομως ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ωραια φωτογραφια Αναστασια!!! Καλως μας ηρθες και σαν μανουλα πια!! Επιτελους!!!!!!!!!!!!

Σουλα μου δεν εχετε κανει το θρησκευτικο γαμο; Πως το εχετε σκεφτει μαζι με την βαπτιση; Και εαν μεινεις εγκυος ξανα τι θα κανετε;

Εμεις καναμε κατευθιαν τον θρησκευτικο και ηρεμησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ αγαπούλες μου για τις ευχές!όντως η ομορφότερη γιορτή αφού έχω το πρίγκιπα μου! :x Χρόνια πολλά κ στις υπόλοιπες εορτάζουσες!!Χοανιτάκι να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!Γεωργιάννα μου κ εσύ την αδερφούλα κ τη θεία σου!! Επίσης πολύ χρήσιμες όλες οι συμβουλές σας,να είστε καλά που βοηθάτε τη κατάσταση! ;) Σαμανθάκι περαστικά σου κοριτσάκι μου.Άντε να συνέλθετε γρήορα να χαρείτε τη μπεμπούλα! Γέννησε κ η άλλη Αφροδίτη μας το 2ο αντράκι της,να της ζήσει!!! Αναστασία καλως ήρθες σαν μανούλα πλέον!Πώς είναι η μπουμπού σου; Συμπεθερούλα μου τί κάνει η νυφούλα μας;; Όσο για το διατροφολόγο καλή αρχή!Αντε να ξεφουσκώσουμε τελείως για να ξαναφουσκώσουμε παρέούλα πάλι!! Τί ώραία που θα ήταν να ξανα μέναμε έγκυος όλες μαζί! Ηλιοδώρα μου πώς είστε;; Καλέ φάε όσο θές,αφού δεν σου έμειναν κιλά μην ανησυχείς! Ειρηνάκι πώς πάει ο θηλασμός; Samarcande μου κ εγώ σε βλέπω να γεννάς σε κανα κουτουκάκι!χιχι! Λίγες μέρες έμειναν ακόμα,ξενύχτα με αυτό το τρόπο όσο προλαβανεις γιατί μετά έρχονται τα άλλα τα ξενύχτια..τα βαριά!χαχαχ :lol::lol: Αfrodite μου εσύ πώς είσαι; Γιώργο,joanaki,Αndria που είστε;;

Εμάς το μενού έχει πατατούλες με κοτόπουλο στο φούρνο κ για το καλό θα φτιάξω γλυκό ανανά..

Φιλιά στις μανούλες,στις γκαστρούλες κ τα όμορφα μας μπεμπάκια!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Σούλα μου!

Πολύ τρέξιμο όντως! Οταν την κοιτάζω όμως ξεχνάω τα πάντα!!! Το λατρεύω αυτό το πλασματάκι! Δεν πιστεύω ότι πριν λίγες μέρες ήταν στην κοιλίτσα μου και τώρα την έχω αγκαλίτσα!

Έλενα, ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!! Να χαίρεσαι τον πριγκιπάκο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...