Μετάβαση σε περιεχόμενο

αρνητικο τεστ και καθυστερηση


mammy7

Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια μου!!!ειμαι καινουργια ,εδω και 2 μιση μηνες προσπαθουμε για μωρακι με τον αντρα μου...το θεμα μου ειναι πως εχω καθυστερηση και τα τεστ βγαινουν αρνητικα ...ειμαι σε

42 μερες περιδου το προηγουμενο μηνα αδιαθετησα στις 32 μερες...γενικα δεν ειμαι σταθερη λογω πολυκυστικων ομως συνηθως παιζω απο 30-35 μονο μια φορα το περισσοτερο μου ηταν 40 πριν 3 μηνες..

αλλα πηρα τον γυναικολογο μου και μου ειπε να παω να κανω μια χωριακη και θα δειξει αν ειναι αρνητικη να παω για υπερηχο μηπως εχω καμμια κυστη...του ειπα πως εκανα τεστ και σημερα και πριν 10 μερες και βγηκε αρνητικο και μου ειπε πως τα τεστ μπορει να κανουν και λαθος...εχω 2 αποριες ρε κοριτσια!!!

εχει συμβει σε καμμια γνωστη σας να βγει αρνητικο και να μην ειναι γιατι εγω δεν εχω ακουσει ποτε καμμια περισπτωση..

και 2ον αν εχω κυστη τι ενδεχομενα υπαρχουν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!ειμαι καινουργια ,εδω και 2 μιση μηνες προσπαθουμε για μωρακι με τον αντρα μου...το θεμα μου ειναι πως εχω καθυστερηση και τα τεστ βγαινουν αρνητικα ...ειμαι σε

42 μερες περιδου το προηγουμενο μηνα αδιαθετησα στις 32 μερες...γενικα δεν ειμαι σταθερη λογω πολυκυστικων ομως συνηθως παιζω απο 30-35 μονο μια φορα το περισσοτερο μου ηταν 40 πριν 3 μηνες..

αλλα πηρα τον γυναικολογο μου και μου ειπε να παω να κανω μια χωριακη και θα δειξει αν ειναι αρνητικη να παω για υπερηχο μηπως εχω καμμια κυστη...του ειπα πως εκανα τεστ και σημερα και πριν 10 μερες και βγηκε αρνητικο και μου ειπε πως τα τεστ μπορει να κανουν και λαθος...εχω 2 αποριες ρε κοριτσια!!!

εχει συμβει σε καμμια γνωστη σας να βγει αρνητικο και να μην ειναι γιατι εγω δεν εχω ακουσει ποτε καμμια περισπτωση..

και 2ον αν εχω κυστη τι ενδεχομενα υπαρχουν????

prwton euxomai na mhn exeis kysth kai na einai mwro...

alla kai egw nomiza eixa mwro kai telika eixa kysth...eixa akrivws thn idia simptwmatologia...ponous periodou isxyrous kamia fora.tsimpimata ,krampes...twra tha arxisw therapeia egw...

alla esy exeis tipota apo ola auta??

emena mou exei tyxei to anapodo...na einai thetiko to test kai malista neas gennias test kai htan lathos..fantasou poso anaksiopista einai!!!

opote kateutheian gia xoriaki kai meta yperhxo!!!kalh tyxh

egw den exw polykistikes apla poly spania vgazw kamia kystoula...auta :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΥ7 ΚΑΛΩΣΩΡΗΣΕΣ ΣΤΙΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!!!Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΚΑΝΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ 50 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.....ΑΛΛΑ Κ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΛΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ Κ ΓΙ"ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΑΚΗ Κ ΗΤΑΝ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ.ΕΓΩ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΜΟΝΟ ΤΙΝ ΧΩΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΒΓΗΚΑΝ ΛΑΘΟΣ??!!!!ΜΑΚΑΡΙ!!!!!ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ....ΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mammy7 sou euxomai na eisai egkuoula kai tipota allo na min sumbainei!! H prosopiki mou empeiria bebaia einai ligo diaforetiki.... exw tous 2 teleutaious kuklous mou arketa diataragmenous (47-48 meres) me arnitika test, me dustuxws arnitikes xoriakes ki eutuxws xvris kustes (kati einai ki ayto). Apli diataraxi mou eipan logw kourasis kai agxous mou eipan.

Se sena euxomai mia thetikotati xoria kai grigora na mas exeis euxarista!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!ειμαι καινουργια ,εδω και 2 μιση μηνες προσπαθουμε για μωρακι με τον αντρα μου...το θεμα μου ειναι πως εχω καθυστερηση και τα τεστ βγαινουν αρνητικα ...ειμαι σε

42 μερες περιδου το προηγουμενο μηνα αδιαθετησα στις 32 μερες...γενικα δεν ειμαι σταθερη λογω πολυκυστικων ομως συνηθως παιζω απο 30-35 μονο μια φορα το περισσοτερο μου ηταν 40 πριν 3 μηνες..

αλλα πηρα τον γυναικολογο μου και μου ειπε να παω να κανω μια χωριακη και θα δειξει αν ειναι αρνητικη να παω για υπερηχο μηπως εχω καμμια κυστη...του ειπα πως εκανα τεστ και σημερα και πριν 10 μερες και βγηκε αρνητικο και μου ειπε πως τα τεστ μπορει να κανουν και λαθος...εχω 2 αποριες ρε κοριτσια!!!

εχει συμβει σε καμμια γνωστη σας να βγει αρνητικο και να μην ειναι γιατι εγω δεν εχω ακουσει ποτε καμμια περισπτωση..

και 2ον αν εχω κυστη τι ενδεχομενα υπαρχουν????

γεια σου κ απο εμενα!!!

ΝΑΙ μπορει να τυχη....εγω εκανα 2 τεστ και ηταν αρνητικα και 1 βδομαδα μετα εκανα ενα τελευταιο που ειχα και βγηκε θετικο και ημουνα 2 μηνων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μπορει ομως να ειναι κ απο το αγχος σου ;)

καλυ επιτυχια σου ευχομαι να ειναι νινακι :D αλλα κ να μην ειναι μην αγχωνεσαι θα ερθει....και θα ειναι μαγικο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αχ!!!μακαρι!!!

αποτι βλεπω εχει συμβει σε καποιες κοπελες,γιατι μεχρι πριν λιγο ημουν σιγουρη πως δεν μπορει συμβαινει..

επισης σκεφτομαι πως εχω παει 44 μερες 1η φορα στη ζωη μου ,βεβαια σημερα πρηστηκε το στηθος μου οποτε μπορει να αδιαετησω...θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΥ7 ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΙΝ ΧΩΡΙΑΚΗ ΣΟΥ!!!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ!!!!!!ΤΟ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΑ Κ ΣΤΙΝ ΜΕΣΗ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!!!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΥ7 ΛΥΠΑΜΑΙ......ΑΛΛΑ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ Κ ΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΧΩΡΙΑΚΕΣ Κ ΤΕΣΤ....ΑΛΛΑ ΕΛΕΓΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

kalimera mammy mou... mi skas katholou...suntoma tha erthei.. ki egw prospathousa gia 3-4 mines kai epairna test kai kontra test kai xoriakes ksana kai ksana kai i apogoiteusi xtipage kokkino... otan iremiseis de tha pisteueis sta matia sou... sto euxomai olopsixa!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα σας....Δεν ξερω αν εχω θεσει στο σωστο τοπικ την ερωτηση μου γτ εχω ψιλομπερδευτει....Εχω κυκλο 30 ημερων.Τελευταια περιοδος 17/5.Περιμενα περιοδο στις 16/6.ΔΕΝ ΗΡΘΕ!!!Εκανα 17/6 ξημερωματα με 1 ημερα καθ/σης δηλαδη,clearblue αλλα εδειξε αρνητικο..Σημερα με 5 μερες καθυστερησης ΕΥΤΥΧΩΣ δεν ηρθε ακομα.Πονους περιοδου κτλ δεν εχω ποτε σε περιοδο.Υπαρχει περιπτωση το τεστ να μην ειχε ανιχνευσει ακομα την ουσια κι εδειξε αρνητικο,η εδειξε σωστο αποτελεσμα...Εχω καταντησει ψυχωτικη με τα τεστ πια...Ποτε να κανω το 2ο το οποιο περιειχε στη συσκευασια?ειπα να το κανω σημερα αλλα ο συζ λεει πως και παλι δεν θα δειξει τιποτα!Τι να κανω βρε κοριτσια....Η ανυπομονησια μου βαραει κοκκινο...Και θελω να προσεχω αν τελικα ειμαι,γτ δν θελω να κανω κακο στο μωρο μου...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera!! na to kaneis amesws.. ta test deixnoun apo tin arxi tis kathisterisis..mporei omws i sillipsi na egine argotera kai na deiksei dio treis meres meta.. kanto kai pes mas!!! euxomai na eisai dipli!!!!!!!!!!!!!! filia.. perimenw nea sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!Κ ΜΕΝΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΒΓΑΙΝΑΝΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ Κ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΜΟΛΙΣ ΤΙΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΗ!!!!!!Κ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 20 ΕΥΡΩ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΤΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΩΙ Κ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως η... κοκκινοσκουφιτσα εκανε την εμφανιση της και αυτον τον μηνα!Και πανω που πηγα να χαρω...Μα γιατι να γινετε σε ολες μας το ιδιο?Να εχουμε καθυστερηση και μολις το συζηταμε..τσουπ!Να ερχεται η ατιμη!Δεν πειραζει...Σκεφτηκα να το αφησω για λιγο καιρο,να προσεξω λιγο τον εαυτο μου γτ εχω επαναπαυτει και εχω παρει μερικα κιλακια κι οποτε ειναι να ερθει ας ερθει!!!Αλλωστε για ολους "εχει" ο ΘΕΟΣ...Ετσι δεν ειναι βρε κοριτσια?Να ειστε καλα για την προσοχη που μου δωσατε...Ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες του φορουμ μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε οσες προσπαθουν συντομα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα μας!!!Κι οπως ειχα διαβασει καπου,θα σας αναφερω κατι που μου αρεσε....Το μωρακι ειναι ψηλα και διαλεγει σε ποια κοιλιτσα θα μπει....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γειά σας κορίτσια μου!! Ήμουν διακοπές και είχα μέρες να μπω!! Τώρα διαβάζω τα νέα σας! Έχω να πω ότι ήδη είμαι +7  κιλά αλλά επειδή ξεκίνησα από τα 41 δεν ανησυχώ!!! Έχει 2 βδομαδες που όταν είμαι  ξάπλα φαίνεται κανονικά ένα εξόγκωμα στην κοιλια μου που το βλέπουμε κανονικά να κουνιέται.  Μάλλον επειδή είμαι πολύ αδύνατη ή έχω κάνα τυραννόσαυρο 😝!! Ραντεβού εχω την Παρασκευή!
    • 🤗 Πολύ ωραία, κι έτσι θα συνεχίσετε!! 🧿🧿 Κι εμένα πλέον η κοιλίτσα είναι ξεπεταγμένη για τα καλά! Εγώ ρε κορίτσια μου λένε ότι αδυνάτισα κιόλας και ότι μόνο κοιλιά έχω 😀 ακόμη εκεί στα +4,5 κιλά είμαι περίπου.. εσείς έχετε πάρει παραπάνω; 
    • Κορίτσι μου, εννοείται ότι οι γιατροί οφείλουν να σου πουν οτιδήποτε βλέπουν για να είναι καλυμμένοι! Το σημαντικό είναι ότι αυτό που είδαν δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι. Προσπάθησε να μην το Googlαρεις γιατί μπορεί τζάμπα να αγχωθεις. Εγώ πχ έχω διπλό ουρητήρα από αριστερά και το ανακάλυψα τυχαία σε αξονική (στο ίντερνετ έλεγε ότι κάνει ενοχλήσεις και συνήθως χρειάζεται εγχείρηση) κι ο γιατρός είπε ότι αφου δεν έχω ενόχληση όλα καλά. Εννοείται το άγχος θα υπάρχει! Είναι λογικό να αγχωνόμαστε για το αν είναι καλά τα μωράκια μας.  Εύχομαι όλα πολύ καλά!!!  
    • Καλημέρα κορίτσια μου...εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρούλη μας!!!Όλα καλά,ο μικρούλης μεγαλώνει φυσιολογικά και προχωράμε!!!28+2 σήμερα 🩵👣🧿🧿 7.6 έχουμε doopler και θα μας ξανά δει μέσα του Ιούνη 🥰🥰🥰 Η κοιλίτσα έχει πεταχτεί για τα καλά πια,ευτυχώς τα κιλάκια μου είναι καλά ακόμα 🤗.. Εσείς πώς τα πάτε??
    • Το κατάλαβα και εγω ότι κάπως δυσανασχετούν είναι η αλήθεια και βγάζουν παραξενιές  εμενα ο δικός μου δεν με είπε τίποτα βέβαια αλλά μόλις έφυγα λέω πως μάλλον έπρεπε να παω λίγο νωρίτερα σκέψου ο αντρας μου σκεφτόταν να πάμε μετά το Πάσχα   σίγουρα κάποιον θα βρεις εννοεται που να σου κάνει και να βολεύουν και οι ημερομηνίες  αλλη μαία βρήκες ε; Όχι αυτήν του ιδιώτη γιατρού που έχεις ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...