Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προιον προς αποφυγην!!!!


Recommended Posts

μα κια το σουπερ μαρκτε να φταιει καλ οειναι εδω να γραφουμε σε ποιο ειδαμε τι για να πηγαινουμε πλεον υποψιασμενες...εγω προβληματα ειχα με μασουτη..μαλιστα στης καλαμαριας ειχα παρει ντακος που ειχανε ληξει 3 μηνες πριν :shock::shock::shock::shock::shock::shock::o:o:o:o:o:o

κια στης λ.στρατου ειχα παρει αλλοιωμενο κασερι που δεν ειχε φτασει η ημερομηνια ληξης..

τα κατηγγειλα αυτα στον ποιοτικο ελεγχο του μασουτη και πιστευω πως κανουνε πλεον πιο σοβαρους ελεγχους στα καταστηματα τους..ετσι μου ειπανε τουλαχιστον :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 118
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aναστασια μου κ εγω την ιδια κουνια εχω!Τα πεθερικα μου για την ακριβεια!Εχουν περασει απο εκει 2 εγγονια,και η κορουλα μου 3!Μια χαρα ειναι εμας!Μηπως ετυχε κοριτσακι μου κ ηταν ελλατωματικη η συγκεκριμενη?Παντως η αληθεια ειναι οτι με τα jumbo δε βγαζεις ακρη,ουτε βρισκεις δικιο!!

Ισως κοπελα μου..Αλλα αν εβλεπες τις ραφες πανω στον υμαντα... :?

Ισως ηταν παρτιδα αλλα καλου κακου ελεγξτε τις κουνιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια σουπερ θεμα..

κ ρωτο εγω τη χρυσα..οκ κ περνω για το καταψυκτη που δε εχω ακομα..κ χωνω μεσα οσα μπορω..

ελα μου ντε που ο γιοκας μου δε προτιμαει τα φρεσκα κ προτιμαει μπαρμπα σταθη/?? :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: απιστευτο?>>>>>>>>>>????????

αναναστασια εσυ τωρα πια θα περνεις?μαρκα εννοω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως η κυκνος εχει πολυ καλο χυμο ντοματας.. εγω οταν δε βαζω φρεσκια ντοματα βαζω αυτη

επισης κ εγω ειχα θεμα με το μασουτη, ειχα δει αρκετες φορες να εχουν ληγμενα γαλατα στα ραφια..

ειχα κανει κ εγω καταγγελια στον ποιοτικο τους ελεγχο.. κ αφηνουν τα γαλατα κ γενικα τα τυροκομικα πολυ ωρα εκτος ψυγειου, ειχε τσακωθει κ ο αντρας μου με τον υπευθυνο για αυτο το θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια σουπερ θεμα..

κ ρωτο εγω τη χρυσα..οκ κ περνω για το καταψυκτη που δε εχω ακομα..κ χωνω μεσα οσα μπορω..

ελα μου ντε που ο γιοκας μου δε προτιμαει τα φρεσκα κ προτιμαει μπαρμπα σταθη/?? :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: απιστευτο?>>>>>>>>>>????????

αναναστασια εσυ τωρα πια θα περνεις?μαρκα εννοω..

thouli κρατησε ενα σακουλακι μπαρμπασταθη και βαλε εκει τα φρεσκα κατεψυγμενα και κοροιδεψε τον ετσι!!!εκτος αν καταλαβαινει την γευση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera!

Θουλη παιρνω Αινος κ μια αλλη ελληνικη παλι...ειναι επιθετο αλλα δεν το θυμαμαι... :?:?

Ρεββεκα φυσικα κ ξεχωριζει τη γευση ο μικρος της θου!οχι ντε κ καλα μπαρμπασταθη αλλα το στρογγυλο το κατεψυγμενο..Ε Θου?

Δεν ξερω κοριτσια...εχω μπερδευτει...αν αρχισω να σκεφτομαι δεν θα τρωμε τιποτα...ευτυχως δε λετε που η Αννυ δεν τρωει?θα το ειχα αγχος :lol::P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αναστασια,αμα αγορασει φρεσκο και το καταψυξει???

εδω πουλανε φρεσκο ετοιμο καθαρισμενο τα μπαλακια μονο,αμα τα καταψυξει το ιδιο θα ναι λεω εγω τωρα δεν ξερω ιδεα εδωσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παλη προτιμαει το φρεσκο..τα κατεψυγμενα δεν πολυτρωει..

εμαθε απο τον πατερα του :evil::evil::evil:

Γεννικα παιδια δεν ξερω..εμεις προσπαθουμε να τρωμε οτι βγαζει η καθε εποχη..και επειδη ετασι εκανα απο μικρη δε με πολυνιαζει..πχ δε θα αναζητισω μπριαμ η γεμμυστα χειμωνιατηκα..

με τα παιδια ειναι δυσκολο αλλα το κατα δυναμην!!

Θου ελα φετος να κανουμε μαζι σαλτσες... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thouli κρατησε ενα σακουλακι μπαρμπασταθη και βαλε εκει τα φρεσκα κατεψυγμενα και κοροιδεψε τον ετσι!!!εκτος αν καταλαβαινει την γευση!!!

ρεββεκα δε ξερει τι μαγιερευω..δηλ φυσικα κ ξερει γευση..προτιμαει στρογγυλα φασολακι..πλατια με τιποτα

αρακα επειδη ο φρεσκος ειναι πιο χοντροπετσος τρωει κ μετα φτυνει φλουδα..κ μετα λεει οχι αλλο..

τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεββεκα δε ξερει τι μαγιερευω..δηλ φυσικα κ ξερει γευση..προτιμαει στρογγυλα φασολακι..πλατια με τιποτα

αρακα επειδη ο φρεσκος ειναι πιο χοντροπετσος τρωει κ μετα φτυνει φλουδα..κ μετα λεει οχι αλλο..

τι να πω..

σιγα μην τα κοροιδεψουμε λοιπον!!!:D:D αυτα ειναι πιο εξυπνα απο μας :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να προσέχετε και τις προσφορές σε αλεύρια, γιατί την έχω πατήσει και εγώ και μια κουμπάρα μας. :evil: Είχα αγοράσει προσφορά 3 πακέτα μαζί, αυτά που τα τυλίγουν συνήθως με πλαστική σκληρή μεμβράνη, μάρκα δεν θυμάμαι, και την επόμενη μέρα χωρίς να τα έχω ανοίξει το ντουλάπι είχε γεμίσει σκουλικάκια. Τα άτιμα είχαν προλάβει και είχαν πάει και σε διπλανές συσκευασίες, οπότε έγινε μαζική εκκαθάριση στο ντουλάπι.

Παλιά έβρισκα και ψειρίτσες σε πακέτο ζυμαρικών γνωστής ιταλικής μάρκας αλλά εκεί νομίζω έφταιγε το μπακάλικο. Και μη μου πείτε να τα βάλω με τον μπακάλη, αδύνατον!!αφού είναι το μοναδικό στο χωριό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως να ξερετε για να μην πιανουν μιγακια κλπ ζωυφια τα ντουλαπια με αλευρα και μακαρονια να βακετε μερικες καθαρισμενες σκελιδες σκορδου σε ενα μπολακι και να τα αφισετε ανοιχτα εκει..

Ακομα και εαν υπρχουν σε καποια συσκευασια δεν θα επεκταθουν στις υπολοιπες

Θουθου παρε αρακα τωρα που ειναι ακομα τριφερος και φρεσκος και κατεψυξε τον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Exω νεα απο μπαρμπασταθη.με πηραν τηλ και με ρωτουσan λεπτομερειες..

Περιεγραψα τα κομματακια κ η κοπελα με ακουγε-και καλα- εκπληκτη!

Της λεω "Δεν μπορω με τπτ να πιστεψω οτι δεν ξερετε τι πουλατε!δεν εχετε δει ποτε τη ντοματα αυτη??"

Εκεινη μου ελεγε πως "οχι,δεν πρεπει να ειναι ετσι το προιον" κλπ..Της ειπα οτι εχω ξαναδει τετοιο προιον τους...Μου ζητησε τον κωδικο της παρτιδας(επεμεινα πως δεν προκειται περι παρτιδας) και αν θα ηθελα να τους στειλω αυτο που εμεινε.Θα ερθει καποιος δικος τους να το παρει για να παει στον ποιοτ. ελεγχο..

Το μονο που μου αρεσε ηταν οτι επικοινωνησαν αμεσα κ ασχοληθηκαν σοβαρα...τωρα το οτι δεν θα ξανααγορασω ειναι δεδομενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re paidia soyper uema..de lev.αλλα τι εχει ο μπαρμπα σταθης;;φαντασου τα προιοντα του καρφουρ..

σες εχεις δικιο σε αυτο που λες αλλα δεν εχουμε ολοι την πολυτελεια και τον χωρο του καταψυκτη..εκτος και αν μας στελνεις κρητη!!!

απεναντι απο ευκλειδη..αρβανιτιδης..η ξαδερφη μου σχολουσε ξημερωματα,δουλευε σε καφερτερια..

και 7 η ωρα αφηναν τα ζαρζαβατια εξω απο το μαγαζι..και η ξαδερφη μου ερβλεπε επανελειμρνα να πηγαινουν να τα κατουραν σκυλια να περνανε γατια και τετοια..και πηγε και τουες το ειπε..και λεει εσεις κυρια μου να μην σχολειστε@@@ :shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης φίλη μου που δούλευε σε μεγάλο σούπερ μάρκετ (αλυσίδα)

μου έλεγε ότι ψεκάζουν χύμα όλα τα μακαρόνια κλπ κλπ με εντομοκτόνα να μη μαζεύονται

μαμούνια :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και επισης πηγα στα καρφουρ και ηθελαν να παρω φρεσκο ψαρι για τημ ικρη...και την ρωταω τι μου πρεοτεινεται για μωρο;;;και λεει...συγγνωμη που θα στο πω αλλα καλυτερα παρε κατεψυγμενο! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια πολυ ωραιο το θεματακι σου..Τωρα το ειδα !!!!

Εγω παλιοτερα ειχα αγορασει κονσερβα σαρδελα σε λαδι και μεσα δεν μπορειτε να φανταστειτε τι βρηκα ..Μια κατσαριδα ψημενη μες το λαδι ..Ηταν γνωστης εταιρειας .Αποτοτε φυσικα δεν εχω ξαναγορασει ..

Περσι που εδινα στο μωρο γαλα σε σκονη δεν θα πω την εταιρεια μετο που ανοιξα τη συσκευασια μοιριζε και μολις το εδωσα στο μωρο εκανε εμετο ..Κατευθειαν πηρα τηλ και την επομενη μερα ηρθε στο σπιτι ο αντιπροσωπος τους και μου εφερε αλλο που ειχε φυσικα αλλη ημερομηνια παραγωγης ...

Δυστυχως θελει πολυ προσοχη ..Εγω παντοτε κοιταω τις ημερομηνιες .

Επισης μου ετυχε να παρω μαρμελαδα και την πηρα βιαστικα δεν ειδα ημερομηνια πηγα σπιτι και πριν την ανοιξω ειδα οτι ειχε ληξει πριν απο κανα διμηνο ..Την πηγα πισω και στο ραφι που ειδα και τις υπολοιπες ηταν ολες ληγμενες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη σας πω τι μας έχει πει φίλος μας που δούλευε σε εταιρία που φτιάχνει προτηγανισμένες πατάτες.....

Τις καθαρίζει το μηχάνημα...όσα βλέπει η πεθερά και μετα τις ρίχνουν σε ένα μέρος σαν άδεια πισίνα,χωρίς νερό και δηθεν τις πλένουν ψεκάζοντας από πάνω και πετούν τα γλαροπούλια,ξέρετε αυτά που υπάρχουν και στους σκουπιδότοπους και τσιμπούν και μετά τις πετάνε και στο λάδι,που έιναι κατάμαυρο και κολλάει από την πολλή χρήση....

Εγώ ρε κορίτσια,ένα πράγμα δε ξέρω...Πώς γίνεται όλ αυτά τα ετοιματζίδικα να είναι τόσο νόστιμα,

αφού φτιάχνονται με σκατά υλικά,κι εμείς μία μακαρονάδα να φτιάξουμε και να πάρουμε το φθηνό ζυμαρικό,είναι μάπα?

Μια συμφοιτήτριά μου στη σχολή,δούλευε σε γνωστή αλυσίδα φαστ φουντ και μας έλεγε ότι στα μπέργκερ δε χρησιμοποιούσαν κανονικό κιμά,αλλά περισσευματα κρεάτων αλεσμένα με κόκαλα,αυτιά,μύτες ζώων και γενικά όλα τα άχρηστα μέρη ενός ζώου που δε μπορούν να μαγειρευτούν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Τις δε πατάτες τις τηγάνιζαν σε λίπος,το οποίο κάθε βράδυ έβαζαν στο ψυγείο,αυτό πάγωνε,γινόταν σα βούτυρο και την επόμενη μέρα ξανά στο τηγάνι...........

Τώρα βέβαια διαφημίζουν οτι το λάδι που χρησιμοποιούν είναι αγνό ελαιόλαδο....πόσο αγνό δε μας διευκρίνισαν όμως!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.πολυ ωραιο θεμα μπραβο!

τα εχω χασει με οσα γραφετε εγω δεν εχω βρει τιποτα κακο σε οτιδηποτε και να εχω παρει μεχρι στιγμης τουλαχιστον.φτου φτου κιολας να μην μου τυχει :-p για τον μπαρμπα σταθη δεν το περιμενα αλλα ευτυχως δεν εχω αγορασει ποτε.αρακα παιρνω ετοιμο αλλα δεν θυμαμαι εταιρια θα το κοιταξω ομως...τελεικα οι πιο ακουστες εταιριες ειναι και οι χειροτερες μου φαινεται.

εγω ξερω για τα προιοντα νικας οπως λεει και η διαφημιση βλεπεις νικας ειναι καλο?ε εγω λεω βλεπεις νικας ειναι κακο :lol::lol::lol::lol: σιγουρο για τα νικας!σας το λεω γιατι ειμαι μεσα....στα κολπα ;):-p επισης στις προσφορες που βαζουν σε οτιδηποτε να κοιτατε παντα ημερομηνιες γιατι συνηθως ληγουν νωρις γι αυτο της βαζουν.βασικα σε οτιδηποτε που αγοραζετε,ασχετο με προσφορα,να κοιτατε ημερομηνιες γιατι μεν ευθυνονται αυτοι που εχουν το σουπερ μαρκετ αλλα ευθυνομαστε και εμεις που δεν τα κοιταμε.να μην τα βαζουμε με τους υπαλληλους αυτοι ειναι οι μονοι που δεν φταινε πιστεψτε με,εκτος απο εξαιρεσεις βεβεαια...επισης κοτοπουλα ψημενα καλυτερα να μην παιρνεται απο σουπερ μαρκετ και γενικα κρεατα.τωρα αν η συσκευασια δεν βγει καλη και υπαρχει ημερομηνια ληξης μακρινη σε αυτο ευθυνεται η εταιρια που εχει το προιον και οχι το σουπερ μαρκετ οποτε μπορειτε να το αναφερετε απευθειας σε αυτους.

δεν ξερω αν σας ενδιαφερουν η αν βοηθησα αλλα εγω θελησα να τα πω :) οτι θελετε με ρωτατε και ευχαριστως αν ξερω να σας απαντησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

οσον αφορα τισ προτηγφαν....μονο η λεξη σου ρχεται....αναγουλα...

καιμιλας για τα γκουντις παραπανω..εχουν στρωσει παντως..αυο ξερω..

σταματησαν αυτες τι χαζομαρες με τασ λιπη...

ε καλα τα χαρμπουγκερ...γνωστο..

οπως και τα κακαο τυπου ειναι ολα χαλασμενα γαλατα..

καλα...ο νικας...οσον να ναι τι θρεπτικο στοιυχειο μπορει να εχει 1 σαλαμακι;;

:lol::lol::lol:

εσυ δουλευεις σε παρεμφερι εταιρεια;;εννοωαλλαντικων;;

καλημερα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια η αδερφη μου δουλευει στο καρφουρ!!

για οτι πληροφορια σε προιοντα θελετε μπορω να την ρωταω,ειναι χρονια εκει κατι παραπανω θα ξερει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αυτα που λετε-λεμε εχω αρχισει να πανικοβαλομαι!!

Απορω τι γερο στομαχι πρεπει να εχουν οσοι τρεφονται συχνα με σαβουριτσες.... :o

καλα δεν το συζητω πως θελω να πλυνω με χλωρινη οτι εχω στο ντουλαπι μου! :lol::P

Κριμα ρε κοριτσια...Τα παντα για το ευκολο κερδος...λες και ταιζουν σκουληκια οι καραγκιοζηδες... :(:twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...