Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προιον προς αποφυγην!!!!


Recommended Posts

Αν ενα προιον ειναι κακης ποιοτητας και δε θα το ξαναγοραζατε ποτε...Γραψτε το!

Κατανταει γελοιο (ειδικα απο μεγαλες εταιρειες) να πλασσαρουν γ διαλογης προιοντα ως "εκλεκτα"...

Αφορμη για αυτο το θεμα ειναι το κουτι "ψιλοκομμενη ντοματα στον τριφτη" του Μπαμπασταθη.

Εχω νευριασει παρα πολυ!καθε μα ΚΑΘΕ κομματακι που υπηρχε μεσα ηταν κοτσανι(για την ακριβεια το σημειο της ντοματας οπου βγαινει το κοτσανι).

Και η περιγραφη του προιοντος ειναι "απο εκλεκτες ντοματες κλπκλπκλπ" :evil::evil::evil::evil:

Ειναι απαραδεκτο.Κομματια που ηταν για πεταμα τα προσφερουν σε εμας :evil::evil::evil: Δεν θα το αγορασω ποτε ξανα.(το πηρα για ωρα αναγκης αφου γενικως χρησιμοποιω σαλτσα που φτιαχνουν οι δικοι μου...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 118
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!!

Πρίν μία εβδομάδα πήρα και εγώ το ψιλοκομμένο τοματάκι Pummaro και όπως λές ήταν γεμάτο απο το σημείο της τομάτας που βγαίνει το κοτσάνι!!! :evil::evil::evil: Έλεος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εκτος απο αυτα ειναι κι αλλα προιοντα που μας πλασαρουν και τα πινουμε η τα τρωμε!!!

πχ η κοκα κολα !!!!η οποια οπως ολες ξερετε την χρησιμοποιουμε και σαν καθαριστικο για την σκουρια!!!

το λαβας τυρι το οποιο εχει καρκινογονα Ε μεσα!!!

και επισης πιτσες απο εξω!!!φτιαχτε σπιτικες πιτσες εχω δουλεψει σε πιτσαρια και ξερω!!!

και πολλα αλλα γενικα!!!

οσο για το ντοματακι συμφωνω απολυτως κοροιδευουν το κοσμο!!!

ωραιο θεμα γραφτε οτι γνωριζετε!!!!

αααα και αυτες οι στρογγυλες φρυγανιες που δεν θυμαμαι την μαρκα!!!σφραγισμενες και με μακραν ημερομηνια ληξης γεματες μαμουνακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιο θεμα αναστασια!!

εγτω θελω να σας πω πως οτι βρειτε που να ειναι χαλασμενο-αλλοιωμενο κακης ποιοτητας να το καταγγελετε!!! εγω εχει τυχει με προιοντα μασουτη να εχω προβληματα και τα κατηγγειλα στον ποιοτικο τους ελεγχο..πολλες φορες φταινε οι τροποιο συντηρησεις κτλ και πρεπει να μπαινουν ολοι στην θεση τους!!!!! :evil::evil::evil::evil:

ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝΕ!! :evil:

π.χ. εσυ αναστασια πρεπει να καταγγειλεις το συγκεκριμενο προιον..οχι μονο εδω αλλα να παρεςι στον ποιιοτικο ελεγχο τους να ενημερωσεις, να πεις πως θα πας στην προστασια καταναλωτων για παραπλανητικη διαφησμιση να θορυβηθουν..ανξ το καναμε ολοι δεν θα μας πουλουσανε οτι να'ναι :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω γυρισει σε σοθπερ μαρκετ βιολογικο αλευρι που αγορασα 3ε και ητανε πιτα στο μαμουνι..μου ανοιξανε και αλλα της ιδιας παρτιδας μπορστα μου και ητανε ολα μαμουνιασμενα..ητανε ελαττωματικη παρτιδα και την αποσυρανε μπροστα μου ;) αν δεν το ελεγα θα το αγοραζαν και αλλοι και δεν τρεχει τιποτα.. :evil::evil::evil::evil: ΜΙΛΑΤΕ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω προσωπικα μετα απο καποια πραγματα που ακουσα για τη συγκεκριμενη εταιρεια που λες αναστασι πολυ απλα δεν εχω ξαναγορασει τιποτα!! κ ουτε προκειται να τους δωσω ουτε μισο ευρω πλεον!!

ωραιο θεματακι παντως!!!

εγω μια φορα ειχα αγορασει γιαουρτακι αντβανς κ ειχε μεσα μουχλα1!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι μου αυτο με την μουχλα επρεπε να το καταγγειλεις και θα σου πω γιατι..

εσυ το πηρες το ειδες θυμωσες το πεταξες..το ειπες και παραγυρω και τελοςςςςςς....

αυτο ομως το γιαουρτακι δεν ξερουμε γιατι μουχλιασε..π.χ. μπορει να ητανε ολη παρτιδα ελλατωματικη, να ητανε καποια παρτιδα καπακιων ή γενικοτερρα συσκευασιας ελλατωματικα...

μπορει η συντηρηση του στο σουπερ μαρκετ να ητανε λαθος..

εαν το ελεγες στους αρμοδιους θα βρισκανε τον λογο...και δεν θα την πατουσανε και αλλοι... ;):-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββεκα μου τουλαχιστον τα προιοντα με Ε κλπ τα γραφουν(φανταζομαι )στα συστατικα...Αλλα οχι να μου γραφουν "εκλεκτες ντοματες" κ να ειναι εκλεκτα κοτσανια... :twisted::twisted:

Βενετια μου πριν γραψω εδω τους εστειλα μειλ και υποτιθεται οτι περιμενω απαντηση.Δεν βρηκα αλλο τροπο επικοινωνιας..Βεβαια ειχε κ τηλ αλλα τι νοημα εχει?θα μου πει η τηλεφωνητρια πως θα επικοινωνησουν μαζι μου και...θα με γραψουν

Περσυ ειχαμε παρει μια κουνια απο το τζαμπο.Απο αυτες που δενουν με σχοινια σε κανενα δοκαρι ή κατι...(ειναι μια που "φευγει' πολυ μπλε-κοκκινο κιτρινο).Την δεσαμε λοιπον εξω στο μπαλκονι,ειχαμε την μπεμπα(9μην τοτε) μεσα κ τρωγαμε.το παιδι δεν κουνιοταν απλα καθοταν και φυσικα ηταν δεμενη με τα κλιπσακια που ειχε η κουνια.Αναμεσα στα ποδαρακια ειχε ενα μεγαλο πλαστικο οπου μεσα σ'αυτο εμπαιναν τα κλιπσακια που στερεωνοταν με υμαντες.Ξαφνικα η μικρη επεσε κατω με τα μουτρα :o:o:shock::shock::shock::(:(:( Οι υμαντες αυτοι οταν βρεθηκαν σε καποια γωνια και οχι εντελως καθετα(δλδ απο την κινηση του παιδιου 1-2 μοιρες) γλυστρισαν μεσα απο τα κλιπς! :o:o:o:o:o Βγηκε ο υμαντας ΜΕΣΑ απο τα κλιπσακια :shock::shock::shock::shock: το λεω κ τρελαινομαι......

Πηρα κατευθειαν το ινστ.καταναλωτη.Ξερετε τι με ρωτησαν?Αν το παιδι εχει εμφανη σημαδια(μελανιες πληγες) ή αν εχει τραυματιστει σοβαρα(κανενα σπασιμο) :o:o:o ...Οταν ειπα πως ΕΥΤΥΧΩΣ δεν εχει παθει τιποτα,μου απαντησαν πως δεν μπορουν να κανουν τπτ...Μονο αν επαιρνα εγω το υπουργειο(δε θυμαμαι ποιο) και απλως ενημερωνα (τυπου καταγγελια)...οχι πως θα γινοταν κατι...

Δεν με ενοιαζε τοσοπου το παιδι επεσε γτ ευτυχως δεν επαθε τιποτα.αν ομως ενα αλλο παιδακι το κουνουσαν δυνατα κ συνεβαινε το ιδιο με τους υμαντες??????????ουτε να το σκεφτομαι δε θελω.

πηγα στο τζαμπο,τηνεδειξα,ηρθε ενας κυριος εκει κ εψαχνε να δει πως συνεβη αυτο και τραβουσε κ καλα με δυναμη τον υμαντα (καθετα) και μου ελεγε "να!δειτε!Μια χαρα ειναι!"...Αφηνιασα κ προσπαθουσα να συγκρατηθω.Του λεω "Να!δες εσυ!"¨και τραβηξα χωρις δυναμη αλλα με ελαφρυα γωνια....Εμεινε αφωνος...

Ε τι τα θελετε...Μου ειπε πως θα την στειλουν για ποιοτικο ελεγχο.Ζητησα να ενημερωθω κ μου το υποσχεθηκε...ομως δεν κρατησα το ονομα του και την πατησα γτ φυσικα με εγραψε...Οχι πως δε μου δωσαν τα λεφτα πισω αλλα αυτο δε με ενοιαζε καθολου...

Αν η περιγραφη της κουνιας σας θυμιζει κατι σας παρακαλω δοκιμαστε την...περιπου 20- 25 ε εκανε ν ομιζω...(δωρο μας τη φεραν αλλα ειδα την τιμη οταν μου επεστρεψαν τα λεφτα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι κ βενακι τι κανετε?Φιλακια!!!

Αυτα με τις αλλοιωσεις κοριτσια ειναι αλλη "κατηγορια"!Δλδ ειναι κ λιγακι δυσκολο να τα ελεγξουν..ΠΡΕΠΕΙ ομως να τα επιστρεφουμε για να μην την πατανε αλλοι οπως λεει κ η Β!

Αλλα γμτη μου να σου γραφουν στα συστατικα εκλεκτες ντοματες???το ξαναλεω ξαναφουντωνω.ΤΕΛΟΣ ο μπαρμπασταθης και για μενα και θα το λεω σε ολους!Εξω απ'τα ψυγεια των σ/μ θα στηθω κ θα διωχνω κοσμο! :P:twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία ωραίο θέμα........εγώ χρησιμοποιώ προϊόντα Μπαρμπα-Στάθη και εννοείται πώς με αυτά που διαβάζω μου έχουν πέσει όλες οι τρίχες!!!!! Δεν έχω παρατηρήσει ποτέ κάτι αλλά δεν πρόκειται φυσικά να το ρισκάρω να ξαναβάλω στο πιάτο μας τέτοια υλικά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασι αν σου πω τι εχω μαθει για την εταιρεια (απο κοντα δεν τα γραφω εδω)ειμαι σιγουρη πως δεν προτκειται να ξαναπαρεις ποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι γτ ρε συ να μην τα γραψεις εδω?Θα μας κανουν μηνυση για δυσφήμιση???Δυσφημιση ειναι τα ιδια τους τα προιοντα.σα δε ντρεπονται(τα εχω παρει!φαινεται! :lol::oops: )

Νασια εγω τα επαιρνα κ καλα γτ τα πιο επωνυμα ειναι κ καλυτερα... :P Μπαρουφες!Λαχανικα σταματησα προσφατα να παιρνω γτ παντα εβρισκα πχ κοτσανακια απο φασολακια ή καφε φασολακια ή αρακα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποτε η λυση ειναι μια..

περνετε εναν ωραοτατο καταψυκτη...αγοραζετε φρεσκα λαχανικα εποχης στην ωρα τους απο αξιοπιστους παραγωγους- οχι απο μεταπωλητες κατευθειςαν απο τους παραγωγογους..πολλοι ειναι που βαλανε μυαλο και πουλανε την πραματεια τους κατευθειαν στη λαικη...τα καθαριζετε...τα ζεματατε..και τα καταψυχετε...

εγω ετσι κανω παιδια..εχω να αγορασω ετοιμο καταψηγμενο λαχανικο παααρα πολυ καιρο..ο καταψυκτη ςμου ειναι γεμματος με λαχανικα και ζωμους και το υπογειο σαλτσες..

περιση εκανα 70 βαζακια μαζι με τη μαμα μου του λιτρου..εχω ακομα αρκετα και εννωειτε πως θα κανω και φετος - θα μου κανουν δηλαδη-

Εχω βαρεθει τα φυκια για μεταξωτες κορδελες και πιστεψτε με το πως μεταφερονται και συντηρουνται αυτα τα λαχανικα ειναι μεγαααλο κεφαλαιο.

Μονο ενα διαστημα αγοραζα λαχανικα της bo frost και αυτο οταν ηθελα κατι και ξεμεινα.

Δεν εμπιστευομαι ουτε τα βιολογικα τα κατεψηγμενα..

απο γνωστη μου που ειναι βιολογος- χιμηκος και δουλευει σαν τεχνολογος τροφημων καταλαβα οτι τα περισσοτερα μονο βιολογικα δεν τα λες...και αυτο οχι γιατι φταιει ο παραγωγος η η εταιρια πιστοποιησης..αλλα γιατι ετσι ειναι φτιαγμενη η φυση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποτε η λυση ειναι μια..

περνετε εναν ωραοτατο καταψυκτη...αγοραζετε φρεσκα λαχανικα εποχης στην ωρα τους απο αξιοπιστους παραγωγους- οχι απο μεταπωλητες κατευθειςαν απο τους παραγωγογους..πολλοι ειναι που βαλανε μυαλο και πουλανε την πραματεια τους κατευθειαν στη λαικη...τα καθαριζετε...τα ζεματατε..και τα καταψυχετε...

να ρωτησω κατι ? ποτε ειναι απαραιτητο το ζεματισμα ? γιατι εγω παιρνω χαντρες στην εποχη τους , τις καθαριζω και τις βαζω στην καταψυξη χωρις να τις ζεματισω...

και αν εχει καμμια ιδεα πως συντηρουμε σαλτσα στην καταψυξη , η και αλλα τροφιμα ας μας πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia και γω αυτο κανω,μεχρι και το μαιντανο καταψυξη.

εδω γενικα φτιαχνουν σπιτικες σαλτσες οι γυναικες σπιτικα γιαουρτια κτλ,ετσι εχω και γω τα δωρακια μου.

και προσπαθω παντα να βρισκω φρεσκα απο γνωστους.

ενας κηπος με ολα τα ζαρζαβατικα μια κατσικουλα και καμποσες κοτουλες ειναι ο στοχος μας μεσα σε 2 χρονια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα εχεις δικιο ρε συ αλλα πες μου πως στο καλο θα καταλαβω αν τα φρ.φασολακια εχουν μεσα κ "γαρτηκα"(εκεινα τα σκληρα που δεν μασιούνται)...ΠΑΝΤΑ εχουν κ αηδιαζω...

Και ποιος θα μου καθαρισει αρακα για να εχω καμια 10 κιλα για το χειμωνα? :o

Επισης...που να βρ αξιοπιστο παραγωγο?!Για ολα αυτα που χρειαζομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε χωριο μενεις καλε...δε θα βρεις κανενα καλο...

αλλιως ρωτοντας φιλους και γνωστους...

τα λαχανικα που αγοραζεις τα παιρνεις οταν φρεσκα...τρυφερα..τα καθαριζεις μονη σου και κρατας μονο τα καλα..

το ιδιο και για τον αρακα...

οδιγιες για σωστη καταψυξη βρικα εδω http://www.sintagespareas.gr/simboules/ ... o-laxanika

και εδω

http://www.sintagespareas.gr/simboules/ ... katapsiksi

http://www.sintagespareas.gr/simboules/ ... katapsiksi

http://www.sintagespareas.gr/simboules/katapsiksi

Να σημειοσω μονο πως ως γνωστο ψυχαναγκαστηκο ατομο που εχω μια μικρη απαιχθεια για τα πλαστηκα και χρισημοποιω γιαλυνα σκευη ειδικα για καταψυξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν μενω σε χωριο αλλα θα αποκεντροθουμε!!!στην κωνσταντινουπολη μενω και θα παμε παραλιακα αιγαιο στο μποντρουμ αν ξερεις!!!εκει ονειρευομαστε να κανουμε πραγματικοτητα τα κοτοπουλακια και τις κατσικουλες :D

επισης και γω μονο γυααααλινα!!!!ακομα και ο ντενεκες για τα σκουπιδια ειναι σιδερενιος,μισουμε πλαστικο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις αυγα και κοτοπουλα μονο απο 2 θειες μου..εχουμε τρωμε..δενε χουμε...δεν τρωμε..

οσα κομματια κοτοπουλου ειχαμε κατεψηγμενα τον χειμωνα..ε αυτα φαγαμε...τωρα που οι κοτουλες τους κανουν επιτελους αυγα τρωμε πιο συχνα αλλιως τα αυγα ηταν λιγα και μας δινανε 5 -8 την ευδομαδα μονο για τον μικρο.

παιδια το καλυτερο θα ηταν να ειχαμε καπου οπου θα ειχαμε δικα μας οπωρολαχανικα...εστω..

γιατι κακα τα ψεμματα ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα..επιστρεφουμε ολοι στις παραδοσιακες αξιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τελειο το θεμα μιας και σε ολους μας εχει συμβει να παρουμε κατι και να ειναι χαλι μαυρο...εγω το εχω παθει ουκ ολιγες φορες αλλα η μια που μου εχρεται στο μυαλο ειναι ενα ειδος Κεικ που το βγαζουνε μονο τα χριστουγεννα στο Ατλαντικ και το πηρα γιατι περιμενα φιλη για καφε να βγαλω κατι και ειχε μαμουνια....πρεπει να το ειχαν απο περισυ τα Χριστουγεννα...ειναι ενα σε μαγαλο κουτι οχι τα μικρα τα μακροστενα..δεν θυμαμαι και πως λεγεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ!Αναστασία έχουμε κι εμείς τέτοια κούνια για την ακρίβεια δυο!!!!!!!!!!

Τη μια τη χρησιμοποιούμε εδώ και 3 χρόνια και στην ανιια μου και στο γιό μου!Ευτυχώς δεν είχαν κανένα ατύχημα...

Τώρα τη δεύτερη την αγοράσαμε πρόσφατα...λες αυτή να είναι προβληματική?

Όταν ξαναπάω στο εξοχικό,θα τσεκάρω αυτό που είπες πάντως και θα ενημερώσω......

Φαντάζομαι την τρομάρα σου!!!!!!Και της μπεμπούλας φυσικα!!!!!!!!!! :o:o:o:o:o

Εγώ έχω να καταγγείλω οτι έχει τύχει να πάρω απ το Βερόπουλο γιαουρτάκια Νουλάκ νομιζω είναι

και ήταν χρώματος.......ΓΚΡΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o:o:o:o:o

Ναι κορίτσια...Αγόρασα 3 συσκευασίες και ήταν και τα 3 γιαουρτια γκρι!!!!!!!!Το τι αηδία ένιωσα δε φαντάζεστε!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην δινετε στα παιδακια σας (γιαουρτη νουλακ κλπ)μονο γιαουρτι δεν ειναι,να προτιματε φυσικα προιοντα ,ο γιατρος μου μου ειπε κατηγορηματικα οχι σε τετοια γιαουρτια κ στις κρεμες βανιλια μπισκοτοκρεμα κ ολες τις υπολοιπες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματι πολυ ενδιαφερον θεμα κοριτσια ;) !!

Εμενα δε μου εχει τυχει κατι σοβαρο απ'οτι θυμαμαι :roll: ...Κατι ληγμενα γιαουρτια μονο,αλλα εφταιγε το Σ/Μ.

Αληθεια για πειτε για το Μπαρμπα-Σταθη...ολα τα προιοντα του δεν ειναι καλα :? ..?Μονο τον αρακα παιρνω,τα υπολοιπα παντα φρεσκα οταν βρισκω!

Παντως τα ντοματακια pumaro που παιρνω εγω μου εχουν βγει καλα,παντα εχουν μεσα μονο 1 κοτσανακι που οκ ,το βρισκω αναμενομενο!

Aναστασια μου κ εγω την ιδια κουνια εχω!Τα πεθερικα μου για την ακριβεια!Εχουν περασει απο εκει 2 εγγονια,και η κορουλα μου 3!Μια χαρα ειναι εμας!Μηπως ετυχε κοριτσακι μου κ ηταν ελλατωματικη η συγκεκριμενη?Παντως η αληθεια ειναι οτι με τα jumbo δε βγαζεις ακρη,ουτε βρισκεις δικιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραιο θεμα μπραβο!

Εγω ειχα παρει φακες 3Α και τις αδειασα σε ενα βαζακι. Το επομενο πρωι πηγα να τις μαγειρεψω και αρχισαν να βγαινουν σκουλικακια. Αηδιασα.Και δεν ειχαν ληξει, συμφωνα με το σακουλακι ηθελαν 1 χρονο ακομα :o

Να σημειωσω οτι το βαζακι ηταν πλυμενο στο πλητυριο (επειδη ειχε αδειασει απο τις προηγουμενες). Αρα τα σκουλικια ηταν απο τις φακες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...