Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

καλημερα γιελιζ

μιχαελλα μηπως εχει δικιο ο αντρουλης σου;σκεψου το λιγο.σιγουρα δε το λεει για κακο.θα μπορεις να τρεχεις με τη κοιλια τουρλα να παρεις τη μικρη σας;εχεις καποιο να σε βοηθαει;θα πιασουν κ οι ζεστες κ δε θα ειναι ευκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γιεληζ το κακο ειναι οτι η μικρη προτιμαει να μενει στο σπιτι :D:D:D κ οταν την ρωτησε τις προαλλες ο μπαμπας της που ειναι πιο καλα εκεινη ειπε στο σπιτι...οποτε πρεπει να βαλω τα μεγαλα μεσα :lol::lol::lol: οχι οτι περναει κ ασχημα στο σχολειο...το πρωι παμε με μουτρα κ οταν παω να την παρω μου λεει γιατι ηρθες τοσο νωρις?τωρα ειδικα που βγαινουν κ στην αυλη...δεν μαζευεται.απλα το διαστημα του πασχα που την κρατουσε η πεθερα μου,πηγαιναν στο σπιτι κ η κουνιαδα μου με την ανηψια μου κ ολη την μερα ασχολουνταν με το μωρο...οπου η μπεμπα κ η δικια μου απο πισω..με τον παπου της βγαιναν στο μπαξε κ κανανε δουλειες κ η κυρια αρεστηκε...κ αντε τωρα να την μαζεψεις.αλλα κ παλι σκεφτομαι οτι αν την σταματησω τωρα θα καθεται τρεις μηνες κ οταν ερθει η ωρα για το νηπιαγωγειο θα εχουμε προβλημα.καινουργιο σχολειο,καινουργια δασκαλα,το μωρο στο σπιτι,αποχη τρεις μηνες απο το σχολειο...ολα μαζι εδεσε το γλυκο!!!

αννα μου το θεμα με τον παιδικο το εχω αναλαβει εγω...ειναι διπλα στην δουλεια μου οποτε μαζι παμε κ μαζι γυρναμε το μεσημερι.ο αντρας μου τωρα θα δουλευει συνεχεια κ δεν βολευει να την παιρνει...κ ουτε θελω να υποχρεωνομαι καθε μερα στον πεθερο μου να πηγαινει να την παιρνει.γιαυτο ελεγα τον ιουλιο που θα εχει πολλες ζεστες κ εγω δεν θα μπορω να κουνηθω.ειδωμεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου πάντως όλα τα μικρά μετά το Πασχα ξεσαλώνουν!!Και η νύφη μου το ίδιο πρόβλημα έχει με την μεγάλη που πάει α' δημοτικού...Καθε πρωι ρωτάει σε πόσες μέρες κλείνουν τα σχολεία :lol::lol:

Συμφωνώ πάντως με αυτό που λες...3 μήνες είναι πολλοί..και θα έρθει και το μωρό...Τουλάχιστον αν την αφήσεις μέχρι τέλη Ιούνη θα είναι καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Μαράκι μου αυτός ο παππούς μου έλεγε πολλά τέτοια... Και ήταν όλα πετυχημένα!!

Μιχαέλα αμα δεν θέλει και η μικρή αλλάζει... αλλά έχεις δίκιο και σε αυτό που λές για το νηπιαγωγείο μετά... :roll::roll: Αλλά και ο άντρας σου απο την πλευρά του έχει δίκιο γιατί σκέφτεται εσένα... εμένα ο δικός μου είχε λυσσάξει να σταματήσω απο τη δουλειά για να μην οδηγώ... γιατί όσο και να προσέχουμε εμείς κάποιοι δεν προσέχουν.... άσε που θα πιάσουν και οι ζέστες!!! Πολύ καλή η ιδέα της Μαρίας, να την αφήσεις μέχρι τα τέλη Ιούνη!

Καλημέρα Χρύσα!!! Ονειρα υπερπαραγωγή πάλι ε? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ακριβως το σκεφτομουν κ εγω...ενα μηνας ακομη κ μετα μια στο τοσο μεχρι που να κλεισουν.αλλωστε εχουν κ την γιορτουλα στο κλεισιμο κ δεν θελω να την χασει.περυσι επειδη ηταν μικρα δεν τα βαλαν να παρουν μερος.φετος ομως θα παρουν κ ειναι πολυ ωραια κ το ζητουσε κ η ιδια.

θα το ξανασυζητησουμε παλι σημερα(πολιτισμενα :D:D:D ) κ βλεπουμε!!!

αχ αυτοι οι αντρες...ωρες ωρες γινονται ξεροκεφαλοι.κ ειδικα οταν μου λεει δεν θα παθει κ τιποτα αν δεν παει κ το σεπτεμβρη μια χαρα θα ειναι...μου την δινει :evil::evil::evil: λες κ δεν ξερει την κορη του.μα τελικα μονο εμεις οι μανες κοιταμε κ λιγο παραπερα ή εγω ειμαι η υπερβολικη που τα συνδιαζω όλα κ τα σκεφτομαι όλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τελικα βρηκες ραντεβου για αυριο!

Μιχαελλα μην τσακωνεστε, και αυτος για σενα πιο πολυ ανησυχει αλλά βαλε εσυ τη ζουζουνια σου να δουλεψει!!!

Εγω με το θεμα αυτο στεναχωρεθηκα οχι πιο πολυ για το δωματιο αλλά για τη συμπεριφορα. Εμεις σε ολους ολα τα χατηρια κανουμε και χαλι να μας πατησουν παντα και ποτε δεν βγαινει σε καλο. Παντα μας απογοητευουν. ο αντρας μου ειναι πολυ νευριασμενος με το θεμα αυτο πιο πολυ γιατι εγω στεναχωριεμαι...Απλά απορω γιατι προθυμοποιειτε καποιος και με τοση διαθεση στην αρχη και θα το κανουμε ετσι κι αλλως ενω δεν το κανει στο τελος. Κι ας μου πει ξερεις δεν μπορω τελικα παρα να με εχει στην αναβολη και στο περιμενε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που λες για την οδηγηση γιεληζ ειναι σαν να ακουω τον δικο μου...ακριβως ετσι μου λεει...εσυ προσεχεις ο αλλος όμως?χθες του ειπα για ενα τρακαρισμα που εγινε μεσα στο χωριο μας κ μου αρχισε παλι ιδια...τι το ηθελα κ εγω!

μαχη μου εχει δικιο που νευριαζει κ εσυ που στεναχωριεσαι.αλλα δεν θα κατσεις να σκασεις κ ουτε να παρακαλας...θα γυρισει ο τροχος θα γ... κ ο φτωχος.ετσι δεν λενε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχη μου εγω εχω καταλαβει οτι υπαρχουν 2 εκδοχες

προθυμοποιουνται ειτε γιατι θελουν να το παιξουν καλοι κ μετα βαριουνται,ειτε γιατι ξεχνιουνται κ τους βγαινει η καλη τους πλευρα κ μετα στο καπακι επανερχονται

δεν εχω χειροτερο πραγμα απο το να αθετει καποιος το λογο του

δε λεω μπορει να του τυχει καποιου κατι η τελικα να αποφασισει οτι δε μπορει να υλοποιησει κατι.αλλα ακομα κ σ αυτη τη περιπτωση πρεπει να το ξεκαθαρισεις στον αλλο κ να μη τον εχεις στο περιμενε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μη μου μιλατε για οδυγηση..ο αντρα ςμου εχει ηδη φρικαρει και καθε μερα με πριζει..λες και αμα παω με λεοφορειο που οδηγουν λε ςκαι μεταφερουν προβατα ειναι καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα ξανασυζητήστε το και θα βρείτε άκρη... ;);)

Μάχη μου δεν αξίζει να στεναχωριέσαι... πίστεψε με... δυστυχώς πολλές φορές περιμένουμε οι άλλοι να σκέφτονται-συμπεριφέρονται όπως εμείς και όταν δεν το κάνουν απογοητευόμαστε... αλλά τελικά δεν φταίνε αυτοί... εμείς φταίμε που νομίζουμε ότι επειδή εμείς τους φερόμαστε όπως θα θέλαμε να φέρονται σε έμας, θα φερθούν και αυτοί το ίδιο σε εμάς. Με λίγα λόγια τους δίνουμε παραπάνω αξία απο αυτήν που έχουν....Οπότε μη δίνεις σημασία και μάθε απο εδώ και πέρα να φέρεσαι ανάλογα στα συγκεκριμένα άτομα... Αυτοί που πραγματικά αξίζουν να είναι φίλοι σου δεν σε βάζουν στην διαδικασία να στεναχωριέσαι για τα αυτονόητα!! ;);)

Μόλις μίλησα με την μαία και κλείσαμε ραντεβού για καρδιοτοκογράφο την Πέμπτη το απόγευμα!!! και μετά πάλι υπέρηχο!!! :lol::lol:

Μιχαέλα σε αυτό έχει δίκιο ο άντρας σου.... εγω 2 φορές παραλίγο να τρακάρω γιατί δεν πρόσεχε ο απέναντι... (τα τελευταία 5 χρόνια πηγαίνοντας στη δουλειά...) και τώρα που είμαι έγκυος πρίν σταματήσω τη δουλειά ένα πρωί πηγαίνοντας στη δουλειά πετάχτηκε ένα σκυλί μπροστά μου και τρόμαξα τόσο πολύ που νόμισα ότι θα αποβάλλω... επι 2 ώρες με πονούσε η κοιλιά απο το τίναγμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως κοριτσακια εχετε δικαιο. Τελικα θα παραγγειλω αυτοκολλητα και μια χαρα θα γινει!! Μετα που δεν θα εχω δουλεια θα ξεκινησω το ψαξιμο και θα σας βαζω και λινκ για να μου πειτε κι εσεις την αποψη σας. Ο αντρας μου μου ειπε να διαλεξω οτι θελω εγω!!

Μιχαελλα εμεις οι γυναικες τα βλεπουμε παντα αλλιως τα πραγματα. Εγω απο τωρα φωναζω για καποια πραγματα που αφορουν το αγεννητο παιδι και φαινομαι κακια :oops: οσον αφορα καποια πραγματα και στο πως θελω να μεγαλωσει....Αλλα αναγκαιο κακο θα φυγω νωρις για δουλεια και πρεπει να το αφηνω στην πεθερα τα πρωινα....αλλά οι κανονες πρεπει να διατηρουνται απο ολους αλλιως το παιδι θα παθει μια συγχιση....

Αννα μου απο φιλους ολοι την εχουμε πατησει.... και απο συγγενεις αλλα τεσπα....ζουμε για να μαθαινουμε...

Κοριτσια προσοχη με το αυτοκινητο γιατι οι περισσοτεροι δεν ξερω κι εγω πως το πηραν το διπλωμα....

Εντωμεταξυ ερχονται και ρωτανε εμενα ολοι ποτε θα πληρωθουμε λες κι εγω ξερω :roll::roll: Εχει 16 ο μηνας ρε παιδια και ακομα, ουτε δωρο Πασχα πηραμε ακομα και εγω ειμαι αφραγκη τελειως :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα τελικα μονο εμεις οι μανες κοιταμε κ λιγο παραπερα ή εγω ειμαι η υπερβολικη που τα συνδιαζω όλα κ τα σκεφτομαι όλα?

χαχαχ κακιά συνήθεια των Υδροχόων!!! Τα ξέρω και απο μένα... Κάθομαι και σκέφτομαι και αναλύω καταστάσεις μέχρι την πιο μικρή λεπτομέρεια... και αν γίνει αυτό, και αν γίνει το άλλο... :lol::lol: μέχρι που νομίζω θα ανατιναχτεί ο εγκέφαλός μου!! :lol::lol::lol: Τώρα τελευταία έχω καταφέρει να μην τα σκέφτομαι όλα τόσο αναλυτικά... δοκίμασε το και εσύ... κάνει καλό!! ;););)

Μάχη μου είπες κάτι πολύ σωστό!! Ζούμε για να μαθαίνουμε!!! Κράτα αυτό και όλα τα υπόλοιπα θα γίνουν!!! Μη μου στεναχωριέσαι μόνο!! Α όσο για συγγενείς απο εκεί και αν την πατήσαμε!!! :lol::lol: Δεν πειράζει όμως εμείς να είμαστε καλά!!!!

Οι περισσότεροι οδηγοί νομίζουν ότι τρέχουν σε ράλλυ! Εγώ αυτό έχω καταλάβει....

Πολύ σας αργήσανε το δώρο βρε Μάχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, ήρθε το καλοκαίρι!!!!!! (και ελπίζω να μείνει)

Τι κάνετε?

Μάχη μου έχεις απόλυτο δίκιο για το πως αισθάνεσαι, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι δεν αξίζει τον κόπο να της το ξαναπείς. Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα και πάρε αυτοκόλλητα και φτιάξε τον τοίχο και απόλαυσέ το. Μην χαλιέσαι για κάτι που κανονικά σου προσφέρει μόνο χαρά, επειδή κάποιος λειτουργεί "γαϊδουρινα".

Μιχαέλα σχετικά με την μικρή σου, θα συμφωνήσω μαζί σου ότι πρέπει να συνεχίσει τον παιδικό. Διαφορετικά θα συνδυάσει τον ερχομό του μωρού με την διακοπή του σχολείου και μετά δεν θα θέλει να ξαναπάει και θα νοιώθει ανασφάλεια ότι θα σε χάσει. Το διάβασα αυτό και το είδα στην πράξη απο έναν συνάδελφο. Εκαναν το ίδιο πράγμα και ο "μεγάλος τους μετά δεν ξαναπήγε σχολείο για σχεδόν 6 μήνες γιατί φοβόταν ότι θα "χάσει" την μαμά του (λόγω του μωρού). Δεν πρέπει -λένε οι ειδικοί- να κάνεις ριζικές αλλαγές όταν έρχεται το "νεο" μωρό αλλά να συνεχίζεις κανονικά την καθημερινότητα, είναι πολύ σημαντικό για τα παιδιά.

Κρυσταλλένη είσαι κυριολεκτικά στην τελική ευθεία!!!!! Σε ακολουθώ σε 1 εβδομάδα [smilie=blob9.gif] .

Εγώ είμαι στα + 8,5 μέχρι στιγμής, αλλά πιστεύω ότι θα φτάσω σίγουρα 11-12, γιατί ΠΕΙΝΑΩ πάρα πολύ τον τελευταίο καιρό, και τρώωωωωωωωω!!!! (Α! η μεγάλη μου είναι 15,5 δλδ 1η λυκείου. Και το βάρος του μωρού την προηγουμενη Τετάρτη που πήγαμε ήταν 1170γρ).

Μάχη, το απόγευμα θα σου βάλω φωτό από το δικό μας δωμάτιο με τα αυτοκόλλητα που πήραμε και μας κόστισαν πολύ λίγο να δεις. Εύκολη και φτηνή λύση και κυρίως όμορφή (τουλάχιστον για τα γούστα μου) :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελισάβετ!!! μήπως εννοείς 2170γρ? :D:D είπαμε στυλάκι η μικρή σου αλλά τα 1170 είναι πολύ λίγα!! :D:D:-p:-p:-p

Χρύσα λογικό είναι να μην λειτουργείς καλοκαίριασε, είσαι και έγκυος!!! Που μυαλό??? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου καλημέρα...από όνειρα αλλο τίποτα...Γραφω βιβλίο εγώ από αυτά που είδα :lol::lol::lol:

Μιχαέλα μου ξανασυζητηστε το ηρεμα και είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε άκρη..Λογικό να τα σκέφτεσαι όλα...έτσι κάνουν οι μανούλες...Εγώ να δεις σκέψεις που κάνω...

Μάχη μου για το θέμα θα συμφωνήσω με τα κορίτσια....εσυ στεναχωριέσαι περισσότερο επειδή σε απογοητευσε, λογικό είναι...Αλλά δεν θα σκάσουμε κιόλας...να σκεφτεσαι θετικά κι ότι τώρα θα φτιαξεις το δωματιακι σας και θα το ευχαριστηθείς και περισσότερο...Πολύ σας καθυστερούν με το μισθο πάντως...

Για την οδηγηση κορίτσια, εγώ από τον Φλεβάρη που έκανα την περίδεση δεν οδήγησα...φοβάμαι!! Ειναι και η κατάσταση μου τέτοια έτσι κι αλλιως που δεν είμαι για πολλά!! Αλλα πρέπει να προσέχουμε...γιατι ειναι αυτο που λετε...κι εμείς να προσέχουμε με τους άλλους τι γίνεται?

Γιελιζ με το καλο κι εσύ στον γιατρό....θα έχουμε πολλά νεα αυτη την εβδομάδα!!

Α βρήκα την ζυγαριά μας που την είχα χασει...εδω και ένα μήνα είμαι σταθερή στα +9...πάλι καλά!!

ΚΑλημέρα Ελις μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχη καλα σου λενε τα κοριτσια...κανε αυτο που εσυ θελεις.

Αχ παιδια αμα βρω το καλλωδιο θα σας βαλλω και εγω φωτο αο τα δοματια μας.

Αχ ναι..και αντι να καθομαι στο απαισιο γραφειο..θα προτιμουσ ανα παω για καφε σημερα.

ουααα θελλω αδειααααα

Μαρακι εσυ καλα κανεις και φοβασαι, δεν ειναι για σενα..

και εγω φοβαμαι να οδιγησω αλλα δενε χω και πολλες επιλογες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ναι είμαστε φούλ στον γιατρό αυτή την εβδομάδα!!! Άντε να δούμε!!!

Μια χαρά είναι τα κιλά σου, αν σκεφτείς ότι τόσο καιρό είσαι ξάπλα!!!

Χρύσα εσύ πότε θα πάρεις άδεια??

Παιδιά εμένα μου έλειψε η δουλειά.... τώρα που τελειώσαμε με τις δουλειές στο σπίτι και όλη μέρα κάθομαι, άρχισα να το σκέφτομαι... αλλά ξέρω ότι αν πάω έστω για 2 μέρες θα φρικάρω με αυτά που θα δώ και θα θέλω να φύγω!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιελζ και Μαράκι :lol::lol::lol::lol: Γιελζ ναι 2170 εννούσα......

Χρύσα και ΄γω γραφείο ειμαι :-q ελπίζω να τελειώσω σχετικά νωρίς και να φύγω. Θέλω βόλτες και καφέδες(ντεκαφ), μη σας πω άρχισα να ονειρέυομαι και θάλασσα. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου ειναι να σταματισω κανονικα στις 09/06..συμφωνα με την ΠΗΤ..αλλα θελλω να δουλεψω και ολο τον Ιουνιο για να κατσω μετα.

Απλα δεν μπορω αλλο..

εχω απιστευτη δισπνοια, ποναιε πολυ η λεκανι μου σε βαθμο που δεν μπορω να περπατισω οποτε θα δω τι θα κανω..

αλλα να κατσω τοσες μερες σπιτι μονη μου δεν θα το αντεξω με τιποτα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κούκλες....

Βρε Μάχη μου αλήθεια μπορέις κ στεναχωριέσαι για τέτοια θέματα?...φτιάξτο μόνη σου κοπέλα μου να έχεις κ τη χαρά της δημιουργίας.......να σκέφτεσαι μόνο το μωράκι σου όλα τα άλλα δεν αξίζουν...

και εμείς φτιάχνουμε ντουλάπες κ ανυπομονώ να τελειώσουν (θα πάρει κανα μήνα) για να αρχίσω να βάζω έπιπλα κ πράγματα του μωρού μου...

Οσον αφορά το χρονικό διάστημα που πρέπει να έχουμε ενα μωρό στο δωμάτιό μας ποια η γνώμη σας γιατι οι γνώμες διαφέρουν........κανα 6μηνο καλά είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν νομιζω πως υπαρχει καμια που να μην φοβαται την οδηγηση αλλα τι να κανουμε που ειναι αναγκαιο κακο!!!κ στην δουλεια να μην πηγαινω σιγουρα δυο με τρεις φορες την εβδομαδα θα πρεπει να κατεβω οχι για ψωνια,οχι για λογαριασμους...καποιος πρεπει να τα κανει...οποτε παλι αναγκαιο κακο το αυτοκινητο.κανουμε τον σταυρο μας κ προχωραμε γιατι αν ειναι να σκεφτομαστε ετσι κ στο σπιτι που σγουγγαριζω μπορει να γλιστρισω κ να γινει το κακο.

καλημερα ελλη κ χρυσα!!!!κ εγω απο τωρα κανω σχεδια οταν θα σταματησω την δουλεια που θα γυρνοβολαω για καφεδες?τοσα χρονια με την δουλεια δεν μου δοθηκε η ευκαιρια να το κανω.τωρα ομως....

γιεληζ εισαι τρελη.....δουλειααααααα?αραξεεεεε!η αληθεια παντως ειναι οταν ειχα κατσει κ εγω ενα μηνα πριν γεννησω,ηταν κ χειμωνας, ειχα φρικαρει.ολη μερα τα ιδια,μονη μου,ολες οι φιλες δουλευαν κ δεν περνουσε ο καιρος.μετα με το μωρο λες πως περναει ο καιρος!!τωρα ομως ειναι πολυ διαφορετικα...εχω την μικρη,ειναι και καλοκαιρι,θαλασσα,βολτες....σιγουρα δεν θα βαρεθω με τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ δεν ξερω..εγω τον Χριστοφορο τον ειχα απο την αρχη στο δοματι του αλλα το δοματιο του ηταν ακριβως διπλα στο δικο μας..μηλαμε σηκονομαια πο το κρεβατι κανω 3 βηματα και ειμαι διπλα του...αλλα μετα με τη δουλει ακλπ..δεν αντεχ ατο πηγενελα και τον πηρα μαζι μας...

τωρα το νινι για αρχη θα τον εχω σε μια καλαθουν διπλα μας, για να δω και αυτη την αποψη αλλα και για να μη ξυπναει τον Χριστοφορο..ειδομεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...