Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ερμηνειες Ονειρων...


Recommended Posts

Καλησπερα!!!!

Κοριτσια, πιστευετε στα ονειρα?? Κ αν ναι, τι ακριβως πιστευετε οτι μας λενε....?

Μιλαει το υποσυνειδητο μας....? Η προμηνυουν καταστασεις που θα μας συμβουν....?

Τον τελευταιο καιρο, βλεπω συνεχεια τον πρωην μου.....Ειναι λεει ξαπλωμενος κ εγω απλα καθομαι εκει κ τον κοιτω. Χθες τον ξαναειδα....Πηγα κ ξαπλωσα διπλα του κ εκεινος απλωσε το χερι κ με αγκαλιασε..ενιωσα ομορφα, αλλα σηκωθηκα κ εφυγα αμεσως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν πιστεύω καθόλου στα όνειρα! Το τι όνειρο έχω δει, δεν περιγράφεται! Αλλά ποτέ δεν προσπάθησα να τα ερμηνεύσω, ούτε και βγήκε ποτέ κανένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται

εγω πιστευω πολυ στα ονειρα, μερικα ξερω να τα ερμηνευω,μερικα οχι...

πιστευω οτι καποια ειναι απο το υποσυνειδητο σιγουρα, αλλα πολλες φορες ειναι και μηνυματα για να προσεχουμε, η απλα να ξερουμε...

πολλες φορες μου εχουν πραγματοποιηθη τα ονειρα μου, καλα, και ασχημα... :roll::roll:

τωρα για το ονειρο που ειδες δεν ξερω να το ερμηνευσω...ισως να σου λειπει, και να υπαρχει μεσα στο υποσυνειδητο σου...... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΝΕΙΡΑ ....ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΣΚΕΦΤΕΤΕ Κ ΣΕ ΘΕΛΕΙ Κ ΕΣΥ ΤΟΝ ΘΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΘΕΣ ;) ΕΤΣΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΓΩ.

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΠΟΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΝΙΟΘΩ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ...ΟΠΩΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΑΡΤΙ ΓΕΝΝΕΘΛΙΩΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΙΑΣ ΘΕΙΑΣ ΜΟΥ Κ ΕΞΩ ΧΙΟΝΙΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ Κ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΠΕΘΑΝΕΗ ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ....Κ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΕΙΔΑ ΠΕΛΑΡΓΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΟΥ Κ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΑΩ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ Κ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΝΤΟ ΜΕΤΑΞΗ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ ΕΙΔΑ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗ ΚΟΛΟΝΑ ΤΗΣ ΔΕΗ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΡΓΟ ΠΟΥ ΕΔΩ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΕΛΑΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 100 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ :shock:

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΚΡΗΓΟΡΩ ΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΘΑΝΑΤΟΥΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙ Η ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙΔΥΠΟΤΕ ΛΕΥΚΟ :roll::shock::? ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥΒΛΕΠΩ ΚΟΙΜΑΜΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!

Κοριτσια, πιστευετε στα ονειρα?? Κ αν ναι, τι ακριβως πιστευετε οτι μας λενε....?

Μιλαει το υποσυνειδητο μας....? Η προμηνυουν καταστασεις που θα μας συμβουν....?

Τον τελευταιο καιρο, βλεπω συνεχεια τον πρωην μου.....Ειναι λεει ξαπλωμενος κ εγω απλα καθομαι εκει κ τον κοιτω. Χθες τον ξαναειδα....Πηγα κ ξαπλωσα διπλα του κ εκεινος απλωσε το χερι κ με αγκαλιασε..ενιωσα ομορφα, αλλα σηκωθηκα κ εφυγα αμεσως!!!

Κωσταντινα μου φιλεναδα μου καλη.....εγω πιστευα στα ονειρα...τωρα ομως δεν πιστευω....τερμα πια...το σιγουρο μονο ειναι βλεπουμε αυτο που μας στρεσαρει, που μας αγχονει ή το θελουμε πολυ....δηλαδη αυτο που σκεφτομαστε ολη μερα

Λενε οταν θυμομαστε τα ονειρα την ωρα που κοιμομαστε βρισκομαστε σε κατασταση ρεμ...συνηθως θυμομαστε ονειρα στην περιοδο εγκυμοσυνες λογω ορμονων....εγω τα θυμαμαι παντα αλλα μαλλον εχω ορμονες περισευμα :lol: ...τωρα τελευταια πεφτω κομματια κ ξυπναω κ δεν θυμαμαι τιποτε :lol:

Πλακα πλακα τωρα που μου ηρθε στο μυαλο σημερα ειδα οτι κρατουσα μια μπεμπα αγκαλια μου....τωρα το ειπα στον αντρα μου κ μου ειπε με αυτον τον καημο θα μεινεις :lol::lol::lol: ειδες με εχουν παρει χαμπαρι ολοι.... :roll: Αχ κ χτες μπεμπα κρατουσα κ ειχε μαυρα μαλλια..... :lol: αχ δεν παω καλα...λες να σημαινει κατι αυτο? εγω παντως θα πρεπει να κοιμαμαι κομματια κ λιγο....για να μην θυμαμαι

μην μου στεναχωριεσαι ολα θα φτιαξουν....σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πιστεύω στα όνειρα αλλά όχι σε όλα...Κάποια είναι πράγματα από το υποσυνείδητο αλλά κάποια άλλα είναι προειδοποιήσεις για πράγματα που θα συμβούν.Μου έχει τύχει να δω ένα όνειρο το οποίο ερμηνεύεται σαν οικογενειακά προβλήματα και την ίδια μέρα αρρώστησε βαριά ο άντρας μου ενώ ήμουν στον 7ο και δεν μας έδιναν πολλές ελπίδες για το αν θα γίνει καλά και ήμουν πολύ χάλια...Ευτυχώς όλα έστρωσαν...Όπως επίσης είδα ότι θα έχω εύκολη γέννα και όντως είχα πολύ εύκολη...Τώρα που βλέπω κάθε μέρα ότι είμαι έγκυος,αυτό συμβαίνει γιατί το σκέφτομαι έντονα.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ και να μην ήθελα να πιστέψω στα όνειρα είναι ορισμένα που μου βγαίνουν πάντα...αν δώ χρυσαφικά π.χ. μου βγαίνει πάντα στεναχώρια! Όχι οποιοδήποτε μέταλλο, μόνο ο χρυσός μου βγαίνει άσχημα! Εμένα αντιθέτως το χιόνι μου βγαίνει σε καλό και το κόκκινο (κυρίως αίμα) σημαίνει κάτι γρήγορο συνήθως την επόμενη μέρα. Τα μακριά μαλλιά και νύχια μου βγαίνουν σε στεναχώρια επίσης και το κλάμα μου βγαίνει πάντα σε καλό!

Τον πρώην μου τον βλέπω κι εγώ πάρα πολύ συχνά στον ύπνο μου (όσο είμασταν μαζί δεν τον έβλεπα ποτέ) αλλά πιστεύω ότι είναι επειδή μαθαίνω συχνά νέα του και δεν είναι και τόσο καλά και τον έχω έννοια παρόλο που τα 'θελε και τα 'παθε...εγώ πάντως θέλω να είναι καλά.

Εκείνο που με τρομάζει απίστευτα είναι όταν βλέπω στον ύπνο μου μια πολύ παλιά σχέση μου και ο οποίος σκοτώθηκε λίγο καιρό μετά που χωρίσαμε...και τον βλέπω πάντα θυμωμένο και δεν μου μιλάει...ξυπνάω πάντα μέσα στο άγχος!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια εγω πιστευω πολυ στα ονειρα!!

δε θα ξεχασω ποτε που ειδα τον παππου μου (απο την πατρα) να μας χτυπαει το κουδουνι!

ανοιγω κ του λεω τι κανεις εδω?

ηρθα να σας χαιρετησω μου λεει

κ γιατι δεν εφερες τη γιαγια?

εκει που παω δε μπορω να την παρω ακομα μαζι μου, θα την αφησω μονη της. αυτο που θελω απο εσενα ειναι να πας κ να τη βλεπεις.

κ εφυγε..

εκεινη την ωρα χτυπησε το τηλ, ηταν ο μπαμπας μου που μου ειπε οτι ο παππους ειχε μολις πεθανει..

τον παππου μου τον λατρευα, ακομα δεν εχω ξεπερασει καλα καλα το χαμο του, εφυγε τοσο γρηγορα..

νασια αναψε του ενα κερακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιμουδακι ανατριχιασα! Απιστευτο ετσι....??

Οταν πεθανε η γιαγια μου, ο θειος μου (γιος της) την ειχε δει πανω σε μια βαρκα με ασπρο πανι να διασχιζει τη θαλασσα κ να χανεται στο βαθος......

Νασια μου κ εγω θεωρω οτι θα πρεπει να του αναψεις ενα κερακι.....

Thena απιστευτη η περιγραφη σου με τον πελαργο...να σου ζησουν τα παιδακια σου!

Αννουλα μου, ευτυχως ολα που πηγαν καλα με τον αντρουλη σου.. να σου ζησει κ ο γιοκας σου!

Χρυσανθακι μου...φιλεναδα, μελαχροινη η μπεμπα...???χμμμ.....υποψιαζομαι κατι.......ερχεται η μονικα!!!!

Τι να πω βρε κοριτσια...ειναι ανατριχιαστικο πως μερικες φορες...τα ονειρα μας προμηνυουν καταστασεις που θα συμβουν....η οταν καποιος δεν ειναι καλα....κ εμεις....τι ? το διαισθανομαστε κ το βλεπουμε στον υπνο μας...?η αλλοτε η δικη μας ψυχολογια..πλαθει αυτες τις ..ονειρικες καταστασεις....

Ολο αυτο ειναι απλα....ασυλληπτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι επειδη με ειδες με το μαλλι αφανα....αμα περιποιηθω.....

πλακα πλακα (ασχετο στο μπιπ το θεμα) την ημερα που με πηρες τηλ καταλαθος κ δεν σε ακουγα πηγα σε εναν γαμο....εβαλα ενα λευκο φουστανι κοντο...ειχε κ στρας κ περλες ασημι κ εσκισα...αφου στο γαμο ολοι κοιταζαν εμενα....ασε που κανεις δεν με γνωριζε...ημουν μοντελο..... :lol::lol::lol: επαθαν την πλακα τους.....αχ να με χαιρεται ο αντρας μου.....φτου να μην με ματιασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Γεια σου βρε φιλεναδα με τα ωραια σου!!!!!!

Ετσι, γιαυτο σε χαιρομαι κ εγω.....γιατι μεσα απ οσα περασαμε ..κραταμε τη θετικη μας σκεψη για τα καλυτερα που ερχονται!!!

Παντως , εγω πιστευω οτι οντως θα ειναι μελανουρι η μικρη :lol::lol::lol::lol:

οτι κ να λες εσυ...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και στην κηδεία είχα πάει και στο μνήμα του πήγα πόσες φορές, και κεράκια του άναψα αλλά αυτός εκεί...πάντα θυμωμένος και γκαμουτσωμένος έρχεται.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax bre koritsia emena POTE ma POTE den mou exei bgei oneiro!!!den ta erminebw k olas!!!!ektos apo simera k epatha ti plaka mou!!!eida xthes brady pws mpike kapoios mesa sto spiti,stio krebatokamara mas k erikse mia sfaira sti plati tou antra mou k sto lepto ginan ola kokkina apo to aima!!!!milame gia poly aima!!limni olo to spiti!!!k mou eixw pei i anastasia oti to kokkino einai kati grigoro...kai lew toooooso aima poso grigora arage tha ginei kati!!!to paratirisa!!!meta apo 2 wres me pire til o aderfos mou na mou pei pws pethane enas theios mou!!!!alla gia ena xrono eblepa para poly syxna ena syggekrimeno spiti k imoun mesa k ginotan o xamos!!!thriller!!!panta sto idio spiti.....(afto to spiti den yparxei)!!!

ti na pw`????k pistebw k oxi!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,σήμερα είδα στο όνειρό μου αμμόλοφους και ανάμεσά τους ένα ποτάμι,απέναντί μου από την άλλη όχθη του ποταμού ήταν ο γιός μου που μόλις είχε ξυπνήσει και έκλαιγε και εγώ πέρασα το ποτάμι και τον πήρα αγκαλιά...Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να σημαίνει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

jannolino το αιμα οντως σημαινει κατι γρηγορο. Συλλυπητηρια για το θειο σου! Η σφαιρα που εφαγε ο αντρας σου στην πλατη...δεν ξερω...τι να πω...μηπως εχετε κανεναν εχθρο?

Αννουλα μου, γενικα το νερο..λενε..οτι ειναι σημαδιακο! Αν ειναι καθαρο σημαινει οικογενειακη ευτυχια, γαληνη κ υγεια, αν ειναι θολο κ βρωμικο σημαινει αναποδιες κ δυσκολιες....

Το νερο στο ποταμι που ειδες, το ιδιο αντιπροσωπευει...Απο τη στιγμη που το περασες κ δε βουλιαξες, σημαινει επιτυχια που θα σημειωσεις αυτο τον καιρο...

Τωρα..τα βουνα γενικοτερα οταν τα παρακαμπτουμε , ξεπερναμε εμποδια κ δυσκολιες. Οι αμμολοφοι θεωρω οτι ανηκουν σε αυτη την κατηγορια..σε σμικρυνση :lol:

Μηπως εχεις αγχος με το γιοκα σου? Παντως οπως κ ναχει ..εμενα καλο ονειρο μου ακουγετε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσια..μα τι πραγμα ειναι αυτο!! Παλι τον ειδα χθες βραδυ στον υπνο μου...

Ειμασταν σενα σπιτι (τεραστιο) κ τον ρωταγα αν θελει να του φτιαξω ψωμι :shock:

κ εκεινος δε μου μιλαγε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον έχεις έννοια καλό μου γι'αυτό τον βλέπεις συνέχεια στον ύπνο σου....πάντως το ψωμί λένε ότι συμβολίζει κάτι καλό, αν είδες ψωμί.

Εγώ πρίν τρείς μέρες είδα ότι κουνιόταν ένα δόντι μου αλλά δεν με πονούσε ούτε και έπεσε...την επόμενη μέρα πέθανε ο παππούς του άντρα μου εντελώς ξαφνικά από εγκεφαλικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω οτι το ψωμι στο ονειρο ειναι καλο.Οσο για τα δοντια ειναι κατι κακο αν δεις οτι σου κουνιεται η πεφτει δοντι.Οσο πιο πολυ πονας εκεινη την στιγμη τοσο μεγαλυτερη θα ειναι και η στενοχωρια που θα παρεις,Αν δεις οτι δεν πονας δεν θα πονεσεις και μεσα σου τοσο πολυ με οτι συμβει.Θα ειναι δυσαρεστο αλλα δεν θα σου φερει πονο ψυχικο.Το ψαχνω πολυ με τα ονειρα γιατι απο μικρη βλεπω συμβολικα ονειρα και βγαινουν παντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου εχεις δικιο...τον εχω εννοια, γιαυτο κ τον βλεπω συχνα....

Συλληπητηρια για τον Παππου...

Συμφωνω με την ευαγγελινα....οσον αφορα το δοντι....Γενικα δεν ειναι καλο ονειρο ο πονος του δοντιου η το πεσιμο του...Να ειδες, χασατε τον παππου....

Ευαγγελινα πιστευεις κ εσυ στα ονειρα ετσι?Κ εγω!!!!!!! Κ μενα μου βγαινουν σχεδον παντα......τουλαχιστον οσες φορες καταφερνω κ τα θυμαμαι οταν ξυπνω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ενα βραδυ εκει που κοιμομουν νομισα οτι μου χτυπησαν το κουδουνι,το ακουσα πολυ καθαρα..ξυπνησα και παραλιγο να σηκωθω να παω να ανοιξω..και μετα εμαθα οτι η αδερφουλα μου ηταν εγκυος!!!

και παλιοτερα ειχα δει αυτο που πεφτουν τα δοντια..το μισω αυτο το ονειρο ..το φοβαμαι και μετα μου ανακοινωσαν οτι ο μπαμπας μου ηταν σοβαρα αρρωστος...τωρα τελευταια ειδα κι εγω το κοκκινο..το ψαχνω οπως καταλαβαινετε και συνηθως ειναι το μονο που θυμαμαι..χαχαχα...ειδα τη μαμα μου να βαζει ενα πολυυυυυυυυυυυ εντονο κραγιον....

α!!!οσο για τον πρωην..εκτος οτι ειναι ενα απο τα κοινα ονειρα που επαναλαμβανονται..μαλλον παλιοτερα επαναλαμβανοταν ενα που τον εβλεπα κατι γινοταν μεταξυ μας και θυμωνα ελεγα τι κανω με αυτον;οχι παλι :lol::lol: μεχρι που ειδα ενα και του ειπα ως εδω και εφυγε αλλα ξεχασε τα κλειδια του :?::lol:

και το καλυτερο απο ολα ειναι οτι οταν εμαθα οτι ειχα μεινει εγκυος μου ειχε στειλει ενα μαιλ με τιτλο ονειρο..και μου ειπε οτι με ειδε αγκαλια με ενα μωρο κοριτσακι και οτι θεωρει οτι σημαινει κατι γιατι ηταν πολυ εντονο ονειρο.. :shock: αυτος παντα εβλεπε εντονα ονειρα..

και τελος βλεπω συχνα μια φιλη που ηταν η καλυτερη μου φιλη πολλα χρονια και που πια δε μιλαμε πια..τη βλεπω και ειμαστε πολυ αγαπημενες..παντα ξυπναω με πολλη αγαπη για κεινη.. ;)

αυτα και μετα δικα μου..εγω τα πιστευω ναι....παντα ψαχνω λιγο ονειροκριτη..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...