Μετάβαση σε περιεχόμενο

Eίναι φυσιολογικό να τσιρίζει??!???????!!!!!!


Recommended Posts

Μανούλες η μπεμπούλα μου είναι σχεδόν 10 μηνών!Γενικώς είναι ένα ήσυχο μωράκι,αφού στην πολυκατοικία δεν κατάλαβαν που λέει ο λόγος ότι μεγαλώνουμε μωρό! :P:P:P:P

Την τελευταία εβδομάδα όμως άρχισε να φωνάζει κ να τσιρίζει κ γενικώς επειδή είναι ετοιμη να περπατήσει είναι μέσα στη ζωηράδα!

Είναι φυσιολογικό αυτό?!Μία φίλη μου είπε ότι ακούει τη φωνή της κ της αρέσει,μεγαλώνει κιόλας,ξεφεύγει από το μωρό κ ζωηρεύει!

Η ερώτηση μου είναι η εξής...Πως το αντιμετωπίζουμε?Π.χ έχθές το μεσημέρι δεν κοιμόταν κ αρχιζε να τσιρίζει κ να φωνάζει(με παιχνιδιάρική διάθεση όλα αυτά)....Φαντάζεστε τι έχει να γίνει το καλοκαίρι με ανοιχτά τα παράθυρα??!!!!!!!!!!!!!!!!????????/?! :oops::oops::oops::oops:

Της το κόβω υποτίθεται λέγοντας σουςςςςςςςςςςς....κ ότι είναι μεσημέρι κ πρέπει να κάνουμε ήσυχία......... :!::!::!:

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?!Εσείς τί κάνετε με τις φωνές των παιδιών σας?!

Να περιμένω ότι όσο περνάει ο καιρός θα φωνάζουμε περίσσότερο??!!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη σου μερα...

εμενα η μικρη μου το εκανε καποια στιγμη αυτο.μιλαμε για τσιριδα!!!

ρωτησα την γιατρο μας κ ειπε οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο...

δοκιμαζουν απλα τη φωνη τους-κ τα νευρα μας θα προσθετα εγω!!!

τωρα παλι εχει αρχισει να μου το ξανακανει.

βεβαια το καταλαβαινει οτι με ενοχλει κ το κανει επιτηδες...

παρατηρησα οτι οποτε πηγαινουμε στις κουνιες κ ακουει τα αλλα παιδακια να φωναζουν

το κανει κ εκεινη..ειναι στη φαση που αρχιζει να μιλαει η δικια μου!!!

μια φυσιολογικη φαση ειναι κ θα περασει...

υπομονη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η τσίρίδα πάει σύννεφο όταν αρχίζουν και δοκιμάζουν τις φωνητικές τους δυνατότητες. Και μη φανταστείς ότι όσο μεγαλώνουν αυτό αλλάζει. Η οκτάχρονη μικρή μου ΄συνεχίζει με την πρώτη ευκαιρία. Καλό κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Και η ζουζουνα μου τσιριζει και μας αρεσει πολυ με τον αντρα μου να την ακουμε ειναι αποθεωση. :D:D

καλο κουραγιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και που εισαι ακομα με τσιρεδες δεν ειδες τιποτα εμενα ο γιος μου ειναι 2,5χρονων

και οταν τον πιανει η τρελα του τσιριζει :lol::lol::lol::lol:

Τι να κανουμε μωρε παιδια ειναι δεν παει να σας ακουει ολη η γειτονια τι σκας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο εμένα!!!!Κ η δικιά μου μπουμπού την πέρασε αυτη τη φάση..

Κ η γιατρος μας μου είπε οτι "ανακάλυψε" οτι μπορει να τσιρίξει ετσι κ ενθουσιάζεται!

Με συμβούλεψε να μην της φέρομαι σαν να κάνει κάτι κακό όταν τσιρίζει κ βασικά οτι

θα πρεπε να χαίρομαι που το κάνει απο χαρά κ όχι απο νεύρα (απ οτι καταλαβα ετσι το

κάνει κ η μικρή σου) γιατι καποια στιγμή θα το σταματησει έτσι κ αλλιώς..Κ όντως,κανα

δίμηνο αργότερα βρήκε αλλους τρόπους να εκδηλώνει την χαρα της κ το κοψε απο μόνη της!!

Εχω ενα γειτονάκι όμως που τσιριζει οταν κλαίει(κ πίστεψε με κλαίει πολύύυ συχνά)

κ αυτο δε κόβεται με τίποτα απ ότι έχω καταλάβει.... @-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!!Και η δικια μου που ειναι 6,5 μηνων τσιριζει πααααααααρα πολυ...Αφου την ακουνε οι απο πανω μας....Το κανει ευτυχως μονο οταν χαιρεται πολυ.Μ΄αρεσει παντως να την ακουω και ειλικρινα δεν με ενοχλει καθολου :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα..και ο δικός μου είναι 4,5 μηνών και τσιρίζει τρελά και μας αρέσει πάρα πολύ. :D:D:D Ειναι πολύ ήρεμο μωράκι και το κάνει μόνο όταν έχει πολύ όρεξη για παιχνίδι... :ymparty::ymparty:8-}:ymparty:8-} βέβαια μένουμε σε μονοκατοικία και δεν έχουμε πρόβλημα με τους γείτονες μας...

Από ότι ξέρω και εγώ το κάνουν σε αυτή την ηλικία επειδή ανακαλύπτουν την φωνή τους...τώρα σε πιο μεγάλα παιδάκια δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο. Φαντάζομαι ότι στην δική σου περίπτωση έχει μεγάλη χαρά που περπατάει σιγά σιγά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...