Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Είναι καλό πάντως που δεν έχεις πόνους,θυμάμαι οτι μου είχε πεί ο δικός μου άμα δώ πολύ αίμα(όχι μια σταγονίτσα) κ έχω πόνους να τον ενημερώσω. όλα καλά θα είναι Ειρήνη μου,μην ανησυχείς..άμα ήταν θα σου έλεγε να πάς στο νοσοκομείο.Ξεκουράσου κ ενημερωσε μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιλησα με την κου,παρα μου μου ειπε ειχε κι αυτη στον 9ο...

αναμενουμε μεχρι αυριο...αν δε μπω να ξερετε! χιχι

Στειλτε μου κανενα κινητο γιατι εχω μονο της γεωργιαννας αλλα δε ξερω αν τελικά θα ειναι μεσα να σας ενημερωσει !!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΒΡΕ???ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΜΑΣ...ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ....ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΝΟΥΣΑ ΔΗΛΑΔΗ,ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΣΤΗ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΟΡΟΦΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ,ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΔΟΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ...ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!!!ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ....ΜΑΖΕΨΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΚΙ ΑΥΤΟΣ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ...ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΠΡΟΒΛΕΠΟΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ...ΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΗΡΘΑΜΕ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΩΣ ΤΩΡΑ!!!Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛ ΗΣΥΧΟΣ ΚΑΙ ΠΛ ΦΑΓΑΝΟΣ(ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΠΗΡΕ ΑΡΑΓΕ???)...ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ.....ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ....

ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 14 ΚΙΛΑ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΝΕΤΕΛΕΣΕ.....ΤΟ ΟΤΙ ΘΗΛΑΖΩ?Ο ΘΗΡΟΕΙΔΗΣ ΞΑΝΑΡΥΘΜΙΖΕΤΑΙ??ΦΕΥΓΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΕΙΣ??ΓΙΑΤΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΧΩ ΞΕΠΡΗΣΤΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ...ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΜΟΥ ΞΑΝΑ ΦΑΝΗΚΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΠΙΓΟΥΝΙ ΜΟΥ!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΑΝΩΔΥΝΗ ΓΕΝΝΑ ΣΑΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΣΕΣ ΕΡΧΕΣΤΕ ΑΠΟ ΠΙΣΩ!!!ΠΛ ΠΛ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑ :ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή προσαρμογή Γιουλάκι!Μακάρι να παραμείνει τόσο ήσυχος ο μπεμπάκος σου για να φτιάξετε προγραμμα πιο εύκολα! ;) Πώς σου φαίνεται τώρα που τον έχεις κ τον καμαρώνεις;;Απίστευτο συναίσθημα ε; Γερός κ καλότυχος να είναι ο κούκλος σου!

Μπράβο στον γιατρό που δε σε παίδεψε κ συγχαρητήρια σε σένα που έχασες τα κιλα!Είδες που τζάμπα αγχωνόσουν τόσο καιρό;;Κορμάρα έγινες κιόλας! Καλή λοχεία κ να μας λές τα νέα σου όποτε μπορείς! Φιλιά κ στους δυό σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνακι μολις εχεις νεοτερα ενημερωσε μην ανησυχεις παντως κι εγω θυμαμαι οτι σε πολυ αιμα πας για γεννα, μηπως η σταγονιτσα ειναι απο τον τραχηλο που ετοιμαζεται?

ενημερωσε μας παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥΛΙΤΣΑ στα εγραψα εψες μα θα στα ξαναγραψω! Ολα ΘΑ πανε τελεια και θα εισαι με τη μπουμπου σου ουτε θα πονας ουτε τιποτα, ευχομαι να εισαι τρισευτυχισμενη σε λιγες ωρες, προσπαθησε να θηλασεις ολες εχουμε γαλα πολυ στο βυζι θελει!... ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ! Ειμαι αφορητως συγκουνημενη, ανυπομονω για οταν θα μπεις και θα μας γραψεις: ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ, ΤΕΟΝΝΝΝΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια γλυκα!! Τι κανετε? Σουλα μου με το καλο κουκλιτσα!! Σε σκεφτομαστε ολες με αγαπη! :x:x Ειρηνη μου ευχομαι ολα να ειναι καλα σημερα και να μην ξαναειδες κατι! Αυριο θα σε δει ο γιατρο σου? Sweety μου εχεις δικιο κοριτσακι ειναι πολυ ομορφες αυτες οι μερες της προσμονης!! Ας τις απολαυσουμε, πλησιαζουμε!! Ηδη η Μαριτινα, η Σαμανθα, η Γωγω, η Γιουλη εχουν αγκαλια πλεον τα μπεμπακια τους!! Ελενα μου καλημερα! Αυτο με τις καουρες το εχω κι εγω κυριως το βραδυ!! Γιουλη μια χαρα, αδικα ανησυχουσες, μπραβο κοριτσακι και για τα κιλα! Φιλακια στον κουκλο σου!! :D Samarcande μου να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις, πολυ ομορφα πραγματα ολα οσα εγραψες!! Γεωργιαννα πως εισαι σημερα, δινει κανενα σημα πιθανης εξοδου ο μπεμπης σου? Αντρια η καισαρικη καποιες φορες ειναι πραγματικα απαραιτητη, ολα θα πανε τελεια!! ;) Xοανιτα μου καλα εισαι? Αυριο εχουμε γιατρο κι εμεις! Στεισυ kai Afro24 καλημερα!! Joanaki μου εχετε αποφασισει με τον γιατρο σου ημερομηνια? Πολλα φιλακια!! Σαμανθα μου πολλα φιλια σε σενα και στην κουκλιτσα σου!!

Εμεις γυρισαμε χθες απο το χωριο!!! Οι συσπασεις καλα κρατησαν και στην επιστροφη κυριως. Οι επαρχιακοι δρομοι σε πολλα σημεια απαραδεκτοι! Εγω κοριτσια οταν περπαταω αισθανομαι σφιγμενη και βαρια την κοιλιτσα μου, πονους δεν εχω ομως, μονο συχνοουρια. Εχω να δω την μπεμπα μου 5 εβδομαδες!! Αυριο θα ξερω αν γυρισε το μαναρακι μου!! Πολλα φιλια σε ολες, να ειστε καλα!!

Σουλα μου ειναι η μερα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Ειρηνη μου ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο. Εχω ακουσει οτι ειναι προμηνυμα για τοκετο. Περιμενουμε νεα σου.

Ηλιοδωρα καλως μας γυρισες στην κρυα Αθηνα!! Για να δουμε τι θα σου πει και εσενα ο γιατρος.

Εμεις σε λιγο θα φυγουμε για τον γιατρο, πρωτη φορα που θα ερθει και ο ανδρα μου μαζι μου.

ΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΝΩΔΥΝΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΑΓΚΑΛΙΑ!!

φιλακια σε ολες τις κοπελες τα λεμε το μεσιμερι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!

Με συγκινειτε με το ενδιαφερον σας... μακαρι να ειχα μιατεραστια αγκαλια να σας χορεσει ολες...

Λοιπον κοιμηθηκα το βραδυ σαν πουλάκι...ειμαι σιγουρη οτι το μωρακι κατέβηκε...ουτε ροχαλισα ουτε αλλαξα πλευρο ουτε τιποτα.. δραστηριοτητα του μωρου η συνηθισμένη οποτε δεν αγχωνομαι για την υγεια του προς το παρόν...νοιωθω ομως τις κλωτσιτσες της λιγο πιο χαμηλά... οπότε σιγουρα κατέβηκε...Αυριο πάμε στο γιτρο καλά θυμάστε.. ευχομαι να ειναι όλα καλά..αιματακι δεν ξαναειδα κ ας σηκώθηκα 3 φορες για πιπι μου το βράδυ.Ευχομαι να μην ξαναδω γιατι τρομαξα λιγο( πολυ!!!)

Σουλάκι μου!!!!!! Γινεσαι μανουλα σημερα... η μπεμπα που περιμενες σημερα θα ερθει στην αγκαλίτσα σου.. Ευχομαι η θετικη σου ενέργεια κ το πλατυ χαμογελό σου που γνωρισαμε τοσο καιρό εδψω να σε βοηθησουν να σου πάνε όλα καλά , να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου & να σου πανε ολα τελεια!! Σε σκεφτόμαστε :)

ελενακο τρεχω να το δω το πμ !!!

γιουλακι ωραια τα λές...Για τον θηλασμό προσπάθησε το..λενε οτι το γάλα ειναι προσφορά κ ζητηση...οι μαιες μας ειπαν οτι αν δεν εχουμε πολυ γάλα να βάζουμε το μωρο πιο πολυ στο στηθος κ να του κανουμε ελαφρύ μασάζ..μακάρι κι εμεις να χάσουμε τους μπαμπάδες , τα πατατακια , τις μερέντες κλπ.. το περπατημα παπιας / happy feet εφυγε? :lol::lol::lol::lol::lol:

Γεωργιαννα μου περιμενουμε τα νεακια σου απο το γιατρό .... να απολαύσετε κ οι 2 σας την επισκεψη .. Με τον αλέξανδρο ολα καλα? ( Δεν διαβασα να εγραψες κατι!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια πολυ γλυκια καλημεραααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

γεννιτουρια βλεπωωωωω???????Σουλα μου αντε με το καλο,σου ευχομαι να εχεις μια τελεια και ηρεμη γεννα!!!!!και να κρατησεις το μωρακι σου που τοσο λαχταρας!!!!!!! :D:D:D:D

εχτες που λετε πηγα στον καινουριο μου γιατρο...εφυγα κατα ενθουσιασμενη μπορω να πω,τελικα καμια σχεση ο ενας με τον αλλον.....οι πονοι δεν ηταν τιποτα απλα με κλοτσαει δυνατα το παιδι μου και τεντονεται γι αυτο ποναω!!!!! μου ειπε ακριβως που βρισκονται τα ακρα του κατι που δεν ειχα μαθει ποτε απο τον αλλον!!!!το κεφαλακι του ειναι προς τα κατω ζυγιζει 2 κιλα και 50 γρ και μας ειπε οτι θα βγει ψιλο,και του λεω απο που???????και μου λεει και εγω αυτο βλεπω....χαχαχα μας ειδε εμενα και τον αντρα μου κοντους και απορισε....και μου λεει θα παρει απο 7 γεννιες!!!!!ευτυχως και ο αντρας μου ενθουσιαστηκε με τον γιατρο εφυγε πολυ ευχαριστημενος....ειχε χαβαλε μας μιλουσε συναιχεια μας εξιγουσε!!!!οχι σαν τον αλλον που για να μαθεις κατι επρεπε να τον ρωτησεις.....

ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά βρε κατερινα στην 34η βδομαδα αλλαξες γιατρο? καλλιλ αργα παρα ποτε βέβαια..εγω αλλαξα στην 7η εβδομαδα κ ενοιωσα ακριβως οπως εσυ..

γεωργιαννα οταν εινα ικοντα η γεννα , νοιωθεις την κοιλια σου ξεφουσκωτη!??! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλους!

Happy μου εύχομαι και πάλι μια γρήγορη, εύκολη και ήρεμη γέννα!! Θα περιμένουμε με ανυπομονησία τα νέα σου! Με το καλό κοριτσάκι!!!

Τουρίστρια όλα καλά θα είναι και θα σου πει ο γιατρός αύριο τι γίνεται.

Περιμένουμε νέα από όλα τα κοριτσάκια που έχουν γιατρό σήμερα και αύριο!

Είμαι λίγο βιαστική γιατί έχω 150 δουλειές να κάνω (τι πρωτότυπο, ξέρω...) και αύριο επιτέλους η οριστική μετακόμιση του 'άσωτου συζύγου' :lol::lol::lol:

Πολλά φιλιάαα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι touristria μου,αργα το καταλαβα οτι ηταν πολυ μ....ς.ευτυχως τουλαχιστον που εγινε τωρα,γιατι αν γινοταν πανω στην γεννα δεν ξερω και εγω αν θα πηγαινα να γεννησω τοσο σκατα που με εκανε!!!!!!!ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!αυτο εχει σημασια.... :D:D:D εχασε ακομα μια ασθενη του,και που εισαι ακομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!!Σουλίτσα μου γλυκιά σήμερα θα δείς την κουκλίτσα σου που τόσο καιρό λαχταρούσες!!!Απίστευτο πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός! Όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη κ εσύ σαν "παλικάρι" που είσαι χαμπάρι δεν θα πάρεις απο πόνους κτλ! :D:D Θα δείς τη κοράκλα κ θα πείς "ΤΕΟΝ!!Δικια μου είναι αυτή η κοριτσάρα;;!!" χαχα! :D Σε αγαπάμε πολύ πολύ :x:x κ θα είμαστε με τη σκέψη μας κοντά σε εσένα κ την μπεμπουλίτσα σου!! Να της δώσεις ένα τεράστιο φιλί απο τη μέλλουσα πεθερά της μόλις την δείς!!! :lol: Ανυπομονώ να μάθω νέα σας με το καλό!

Γεωργιάννα μου κάτι μου λέει οτι θα σου πεί ο γιατρός οτι γεννάς το πολύ σε 2 μερες!!Ο πόνος στην κοιλιά κ το ροζουλί που είδες κάτι τέτοιο μαρτυρούν...Για να δούμε λοιπόν!Περιμένω νέα σου οπωσδήποτε!

Ειρηνάκι μου χαίρομαι που ηρέμησες κ που δεν ξαναείδες αιματάκι!Μάλλον τα χεράκια της μπεμπούλας σου είναι χαμηλά,θυμάμαι οτι είχε γυρίσει το κεφαλάκι προς τα κάτω γιαυτό..Επίσης διάβαζα στο βιβλίο εγκυμοσύνης στη φάση που θα"εμπεδώθεί" το κεφαλάκι του μωρού μπορεί να δούμε αιματάκι ή καφέ υγρά-η μία εκδοχή κ η άλλη εκδοχή έλεγε οτι είναι σημάδι έναρξης τοκετού που μπορεί να πάρει εώς κ 2 εβδομάδες μέχρι να γεννήσεις! Μη σε αγχώσω άδικα θα μάθουμε αύριο ακριβώς τι θα σου πεί ο γιατρός!Καλοπροαίρετα στα λέω πάντως μη με παρεξηγήσεις! θα δείς πάντως που όλα τέλεια θα είναι!! ;) Να μας κρατάς ενήμερες μέχρι τότε!

Κaterinaki μια χαρά βρίσκω τον νέο γιατρό!Όλα καλά λοιπόν!Σημασία έχει να σου εμπνέει εμπιστοσύνη κ μη μασάς τί θα πεί ο άλλος.

Samarcande μου πάλι ένα σωρό δουλειές έχεις;;Βρέ ησυχία δεν έχεις έσυ!!Κάτσε τώρα που μπορείς κ άσε τους άλλους να τρέχουν..μετά ούτως η άλλως θα τρέχεις με τον Αρούλη δεν το γλιτώνεις!χιχι!

Ηλιοδώρα μου welcome back!Ελπίζω να γύρισε κ η δικιά σου μπεμπούλα κ να την απολάυσεις μιας κ έχεις τόσο καιρό να την δείς! Πολλές έχουμε γιατρό αύριο!Μακάρι η καθεμία ν'ακούσει αυτά που θέλει! Όσο για τις συσπάσεις εσένα έχουν διάρκεια κ πόνο;;Οι δικές μου κρατάνε γύρω στο 1 μιση λεπτό κ πονάνε λιγάκι.

Άφρο μου τί κάνεις;Πώς πήγε το χθεσινό περπάτημα;Αντέχεις ακόμα να είσαι όρθια;

Sweety με το καλό κορίτσι μου να ανέβεις Αθήνα κ να έρθει το δεύτερο μωράκι σου!!Καλά να περάσεις κ να μας λές τα νέα σου όποτε μπορείς!

Γιώργο μου τί κάνεις;;Αύριο Μ.Τετάρτη λές η προαίσθηση που έχει η Μαριάννα σου να βγεί αληθινή κ να γεννήσετε;;Για να δούμε!!

Andriaki μου που είσαι σήμερα;

Οι ήδη μανούλες μας Γωγώ,Σαμάνθα,Γιούλη,Μαριτίνα τί κάνετε;;

Τα υπόλοιπα κοιλουμπάκια που είστε;;Joanaki,Xoanita,Steicy,AFRODITE;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε Γιώργο μου τί θα σας πεί ο γιατρός σήμερα!Άν είναι να γεννήσει το Μαριαννάκι σου αύριο θα φανεί λογικά στον υπέρηχο..αναμένουμε κ βλέπουμε!!Πές μας μόλις γυρίσετε!Πάντως μια χαρά μπέμπαρο θα κάνετε!!Σκίζει απο κιλά! Άντε κ εγώ αύριο πρωί στις 9 έχω πάλι ντόπλερ κ καρδιοτοκογράφο..μακάρι να μου πούν οτι γεννάω απο ώρα σε ώρα κ εγώ γιατί φοβάμαι να κάνω την πρόκληση την επόμενη Πέμπτη..

Η Σουλίτσα χθές έγραψε οτι άν δεν μπεί το μεσημεράκι να μας χαιρετήσει τότε θα έχει γεννήσει!!!

Που είστε βρε κορίτσια;;Γεωργιάννα μου ακόμα δεν γύρισες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας, κοιλίτσες!

Είμαι στο Mall για καφεδάκι (για ψυχοθεραπεία μετά την εξέταση) :roll: και μπαίνω απ'το το λαπτοπ να σας πω τα νέα από το γιατρό. Η μπέμπα είναι ακόμη ψηλά και δεν έχει εμπεδωθεί. Ο τράχηλος είναι κλειστός και η θέση του ψηλά και πίσω... Οπότε απ΄οτι φαίνεται θα τον φάμε όλο τον μήνα! Να σας πω δεν περίμενα και τίποτα το διαφορετικό γτ από πάντα είχα την αίσθηση ότι θα φτάσω μέχρι τέλους! Ετσι κι αλλιώς η μπεμπούλα είναι λίγο "μοντελάκι" και τις χρειάζεται τις βδομάδες της για να παχύνει λίγο!!! :lol:

Σε 10 μέρες μου είπε να ξαναπάω στο ιασω για nst και βλέπουμε!

Τα νέα σας θα τα διαβάσω μόλις γυρίσω σπίτι! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλά να περάσεις Steicy! Όσο για τη μπέμπα σου νομίζω οτι πήρε απο τη μαμά της κ είναι μοντελάκι!!Υπομονή λίγο ακομα..Σε 10 μέρες μπορεί να είναι έτοιμη για την έξοδο η μπουμπού! θα περάσουν γρήγορα που θα πάει..εδώ θα είμαστε κ θα τα λέμε μέχρι τότε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα και εγω!

Λοιπον το μωρο εχει κατεβει, εχει αρκετα υγρα και ετσι δεν κινδυνευει. Με εβαλε χερι απο κατω και ελεγξε και πειραξε τον τραχηλο και μου ειπε πως ειναι μαλακος και πισω. Αυριο το πρωι να τον παρω τηλ. να του πω εαν εχω πονους ή εαν σπασανε τα νερα. Μεχρι την Παρασκευη θα με βαλει μεσα να γεννησω. Εχω πετρωματα στην κοιλια ανα διαστηματα γι'αυτο.

Οταν πηγαινα στο νοσοκομειο ενιωθα φοβα δεν ξερω για πιο λογο, τι ηθελα να ακουσω απο το γιατρο, ημουνα πολυ μπερδεμενη. Μετα ηρεμησα και τωρα πια ειμαι ηρεμη και δεν φοβαμαι. Μη νομιζετε οτι επειδη εκανα τον Αλεξανδρο δεν νιωθω σαν και εσας!!!

Ο ανδρας μου ειναι πολυ τρυφερος μαζι μου και πρωτη φορα τον ενιωσα να με καταλαβαινει και να προσπαθει να με ηρμησει. Του αρεσε ο γιατρος, ευτυχως.

Αρα κοριτσια αναμενουμε στο ακουστικο για τον ερχομο του μπεμπη και ελπιζω να σπασω την αλυσιδα με τις καισαρικες!!!

Κατερινα την καλυτερη δουλεια εκανες και πολυ χαιρομαι που ο αλλος ειναι καλος. Μπραβο κοπελα μου!!

Ελενα ευχομαι να γεννησεις και εσυ πριν την προκληση, παρ'ολο που εγω νομιζω οτι βιαζεσε. Ασε το μικρο λιγο ακομη με τοσες συσπασεις. Θα μας πεις αυριο τελικα τι εγινε.

Ειρηνη αυτο που νιωθουμε ειναι τα πετρωματα και οι πονοι πριν το τοκετο. Θα δεις και εσυ αυριο τι θα σου πει ο γιατρος. Αλλα δεν ειναι κατι ανησυχητικο το λιγο αιματακι, το πολυ ειναι. Εμενα μου ειπε οτι εαν δω αιματα να τον παρω αλλα να μην ανυσηχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια και μπαμπά της παρέας.. διάβαζα τόση ώρα τα νέα σας και τώρα δεν τα θυμάμαι όλα.. Σούλα μου η σκέψη μας είναι μαζί σου.. μάλλον τώρα θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλίτσα, τι ωραία!! Γεωργιάννα τι νέα τελικά απο το γιατρό; Kate-rina καλά έκανες και άλλαξες γιατρό, δεν ήταν καθόλου σωστός ο τρόπος που σου μίλησε.. εγώ όποτε τη παίρνω τηλ. πάντα το σηκώνει ή με πέρνει η ίδια πίσω!! Ηλιοδώρα γύρισες Αθήνα ε; Άντε να δούμε τι θα σου πει και σένα ο γιατρός αύριο.. Samarcande θα βγεί τόσο κουρασμένο το μπεμπέ που όλο θα κοιμάται.. χιχιχι! Ειρήνη και Elenakos αύριο έχετε και εσείς γιατρό, θα έχουμε πολλά νεά δηλ. Daddycool λες να γεννήσετε και εσείς τώρα;; Antria τι κάνεις; Φιλάκια πολλά σε όλα τα υπόλοιπα κοιλουμπάκια και στις μανούλες που ήδη τα έχουν ήδη αγκαλίτσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ άντε βρε Γεωργιάννα μου,τώρα που σε πείραξε κιόλας ελπίζω να γεννήσεις μέχρι αύριο απο μόνη σου!!Συνήθως έτσι δεν γίνεται;μόλις βάζουν χέρι οι γιατροί δεν είναι θέμα ωρών να σε πιάσουν οι πόνοι;; Άν όμως δεν σε πιάσουν κ δεν σπάσουν τα νερά τότε τη Παρασκευή θα σε βάλει με πρόκληση; Ήρθε η ώρα σου είναι το μόνο σίγουρο!!Το επόμενο μωράκι θα είναι το δικό σου!!Γιούπι!! :D Για τα ρόζ υγρά που είδες τί σου είπε;

Εγώ πάλι θυμάμαι που μας έλεγε η μαία οτι οι τεχνητοί πόνοι πονάνε πιο πολύ απο τους φυσιολογικούς..γι'αυτό θέλω να βγεί ο μικρός μόνος του μέχρι την άλλη Τετάρτη..θα μάθουμε αύριο κ εμείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρκαδε παλι πολλες δουλειες; Θα κατσεις καθολου; Αποκλειεται εσυ να φας ολο το μηνα σου, σε βλεπω στην 38η να γεννας με τοσο τρεξιμο!! Πολυ σε χαιρομαι!

Ανδρια που εισαι σημερα; Στην μαμα σου;

Χοανιτα πως εισαι εσυ; Ολα καλα; Πονας καθολου;

Η Σουλα θυμαμαι οτι θα εμπαινε το απογευμα σε χειρουργειο, το πρωι ηταν για τις εξετασεις και μετα εαν εβρισκαν χειρουργειο θα εμπαινε αλλα το απογευμα. Την θετικη μας ενεργεια της στελνουμε!!!!!

Ελενα οι τεχνιτοι πονοι ειναι κρατανε περισσοτερο τον τοκετο και πονανε περισσοτερο, ετσι ειπε και αυτος. ΔΕν μου ειπε οτι θα με βαλει την Παρασκευη απλα πιστευει οτι μεχρι τοτε θα γεννησω μονη μου. Τα ροζ που ειδα ειναι καλο σημαδι.

Ετσι εχω ακουσει και εγω απο αλλες κοπελες οταν πειραζουν οι γιατροι μετα γεννας συντομα. Ηδη εχουν αρχισει κατι συσπασεις και πονοι οταν ειμαι ορθια, μπορει να ειναι και απο την κουραση (σιγα την κουραση αλλα λεμε).

Μακαρι να γεννησεις και εσυ. Γιατι δεν περιμενεις και αλλο και μπαινεις με προκληση δεν θυμαμαι, σορρυ Αλτσχαιμερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα κατάλαβα,νόμιζα οτι θα σε έβαζε όχι οτι θα γεννούσες μόνη σου..για φυσιολογικό πάς σίγουρα! Μ'ένα πόνο..άντε δύο το πολύ! :D Πρώτα ο Θεός την Ανάσταση θα έχεις τον Διονυσάκο σου!!

Δε πειράζει που δε θυμάσαι..λοιπόν θα με βάλει με πρόκληση την άλλη Πέμπτη (άν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε) γιατί είναι ψηλό κ μεγάλο μωράκι ο γιόκας μου κ εγώ έχω πολύ στενή λεκάνη..κ άν πάρω όλο τον μήνα ο μικρός μου είπε οτι δεν θα βγαίνει με τίποτα απο εκει κάτω κ μπορεί να χρειαστεί καισαρική..άρα καλύτερα πρόκληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...