Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

Γιελζ συγχαρητήρια για τα νέα σας!!

Κορίτσια εγώ σας αφήνω....πείνασα και μ΄επιασε πάλι η μέση μου :( . Θα τα πούμε το απόγευμα ή αύριο. Καλό σας μεσημέρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ Μάχη μου!!! 3750 ε? Ε κάπου 3500γρ μάλλον λόγω καισαρικής... μια χαρά! Μάλλον δεν θα πάρει απο μένα που είχα γεννηθεί 4150!! :lol::lol::lol::lol:

Κάτω αριστερά δεν ξέρω τι έχει αλλά ξέρω ότι και αλλού να σε κλωτσούσε μάλλον θα πονούσε... και εμένα με πονάει κάποιες φορές όταν κλωτσάει... Υπομονή!

Υπομονή και στη δουλειά αφού δεν μπορείς να φύγεις νωρίτερα... :(:( Τουλάχιστον έχεις τον καλό σου να σε ανεβάζει! ;)

Ευχαριστώ Ελισάβετ!!! Καλό μεσημέρι και καλή ξεκούραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου επιτέλους έιναι έτοιμο!!!

Μάχη μου ηρεμα...εμείς εδώ είμαστε να ξεσπάς και να λες τα παραπονά σου...Αντέχουμε εμείς :lol::lol:

Γιελιζ τελεια τα νέα σας...ολοκληρο αντράκι γίνατε!! Τι ωραία...

Ελις καλή ξεκούραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol:

εγω γεννηθηκα 2500γρ και ο αντρας μου 4400γρ :shock::shock: .

υπολογιζουμε το παιδι να βγει καπου στο ενδιαμεσο....

Λοιπον την κανω κι εγω σιγα σιγα......

Σας χαιρετω. Καλο μεσημερι και θα τα πουμε αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι η Μάχη είχε πεί ότι είχε διαβάσει κάπου ότι όσο είναι το μωρό στις 28 εβδομάδες χ3 είναι το βάρος που θα γεννηθεί... απο εκεί το υπολόγισε για το δικό μας... τώρα το βάρος των γονιών δεν ξέρω αν παίζει ρόλο... αλλά αν δεν μοιάσει στον έναν λογικά θα μοιάσει στον άλλον... (γονέα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εχω αυριο στις 7 το απογευμα και μεχρι τοτε θα σκασω!!!!

Ο αντρας μου αργει να ερθει σπιτι γιατι δουλευει εκτος πολης και βαριεμαι ολη μερα μονη μου... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή βρε Μαράκι μου!! Ξέρω ότι είναι δύσκολο να είσαι όλη μέρα μόνη, τα έχω περάσει...

Αλλά σκέψου ότι δεν είσαι τελείως μόνη... έχεις το ζουζούνι σου που σε τρέχει κάθε τόσο για τσίσα!!! :lol::lol:

Με το καλό ο υπέρηχος αύριο!! Άντε να δούμε πόσο μεγαλώσατε και εσείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσι μου...Οπως τα λες είναι καθε τόσο τρεχω τουαλέτα!! Το καλο μου ειναι ζωηρούλης αυτες τις δυο μερες και κάθομαι και χαζεύω την κοιλιά μου και ξεχνιέμαι!!!

Πάλι καλά που έχουμε και το ποστ μας να περνάει η ωρα!!

Αντε να φυγει και το Πασχα και μετά σιγά σιγά μπαίνουμε στην τελική ευθεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι!! Μετά το Πάσχα εγώ θα έχω λιγότερο απο 2 μήνες... αν όλα πάνε καλά! Θα ζεστάνει και ο καιρός περισσότερο... Ελπίζω να έχουμε τελειώσει και με τις δουλειές... και θα απολαμβάνω την παρέα σας στο μπαλκόνι!!!

Όσο για το πόστ μας συμφωνώ απολύτως! Ευτυχώς που υπάρχει και περνάει η ώρα μας ευχάριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω τι ωραία...να έρθει το καλοκαιράκι και να αρχίσουν τα γεννητούρια μας...ποσο συγκινητικό ειναι...

Ολα θα πάνε καλά....

Σε αφήνω Γιελιζ μου...να ξαπλώσω λίγο..

Τα λέμε αργότερα ή αύριο...

ΠΟλλά φιλιά!!! χχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι παλι κι εγω!!Στην εφορια τελειωσα σε 5 λεπτα,κυριολεκτικα.Μολις με ειδαν εγκυο με φωναξε μπροστα ο υπαλληλος κ περασα αμεσως :D:D:D

Μετα πηγα βολτιτσα στα ανιψακια μου κι επειτα για καφε με τον καλο μου αφου τελειωσε νωρις σημερα ;)

Κ μολις τωρα τελειωσα κ το γλυκο που εφτιαξα για τα γενεθλια μου κ λεω να ξεκουραστω λιγο.Τσιζκεικ θεικο!!!Ανυπομονω να κρυωσει να φαω!!

Γιεληζ μου τελεια τα νεα σας,μεγαλωνει ο παιδαρος!!

Μαχη μου εμενα μου αρεσε το πρωτο φορεματακι το μαυρο,τελειο!!Μακαρι να ηξερες ακριβως νουμερο να σου εστελνα εγω σουτιεν,ο αντρας μου ερχεται συχνα λογω επαγγελματος ..

Αννα οντως η ζωνη ακουγεται πολυ καλη ιδεα,θα ρωτησω κι εγω τον γιατρο μεθαυριο που θα παω!

Μαρακι η ζυγαρια τελικα χαλια!!Ειδες?Μια χαρα εισαι! ;)

Δε θυμαμαι τι αλλο γραψατε αν και σας διαβαζω με προσοχη τοση ωρα..Θα επανελθω ομως!!!

Α!Κ σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις ευχες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ για οσες ξεχασα..

Χριστινα καλως μας ηρθες!!Με το καλο να ερθει το μωρακι σου!

Νικη μου επιτελους!!Αποψε που θα βγειτε να το δωσεις το μπλουζακι στον καλο σου!

Χρυσταλλενη μου αντε να αρχισει η αδεια σου,να ξεκουραστεις κ να απολαυσεις την υπολοιπη εγκυμοσυνη σου ;)

Μαχη μου κουραγιο,καμια δουλεια δεν ειναι ευκολη,ιδιως στην κατασταση μας κ ποτε δεν βρισκουμε κατανοηση! Κ εν παση περιπτωση αν σε βοηθαει,παρε το πρωτο λεωφορειο κ φυγε!!!! :lol::lol::lol:

Γιωργακη μετρας αναποδα ε?Καλα λοιπον σε λεει η Γιεληζ φανταρο....Με το καλο!

Μιχαελα μεγεια τις αγορες σας!

Τωρα που το συνειδητοποιω αν γεννησω βασει των τελευταιων υπολογισμων του γιατρου μου,δηλαδη απο 5 εως 10 Ιουνη (βαρια μου ειπε) μετραω κατω απο 60!! Να πανικοβληθω τωρα ή αργοτερα???? :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς το Σοφάκι...ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκες...

Ξάπλωσα αλλά έχω τόση ώρα που νιώθω ένα πόνο-μούδιασμα στα πόδια...βασικά ξεκινάει από τη λεκάνη και πηγαίνει προς τα κάτω...Δεν ξέρω γιατί...λέτε να είναι κάτι? Ειπα να μην πάρω τον γιατρό αφού θα πάω αύριο...Απλά κάποιες φορές ειναι πολύ έντονο... :?:?

με πονάει και κάτω χαμηλά η κοιλιά πολύ ήπια αλλά νομίζω ειναι το έντερο...δεν ξέρω κιόλας :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!Τι κανετε;

Ντιοσακι τελεια τα νεα σας!Μεγαλωσε ο μπεμπης!

Μαρακι περαστικα.Μην ανησυχεις,μπορει το μωρακι καπου να σε πιεζει και νοιωθεις ετσι. ;)

Εμεις πηγαμε στην πεθερα και φαγαμε γεμιστα.Βρηκα και μια δικαιολογια και σταματησαμε και πηρα το μπλουζακι.Τελειο εγινε!Μετα πηγαμε στο κεντρο για καφε και ψωνια.Πηρα δωρο για το βαφτιστηρι μου.Και για μενα 2 μπλουζακια απο το Ζαρα και κατι αθλητικα παπουτσια τελεια!Ειναι Λακοστ,ασπρα με φουξια ραφες και μια φουξια ριγα.Χωρις κορδονια,αυτα με το αυτοκολλητο!Πολυ ομορφα για την ανοιξη!Αυτο ηταν το δωρο μου για την επετειο!Α!Και ενα παιχνιδι για το PS,του αντρα μου. ;)

Τελικα το δωρακι του το εδωσα μολις ηρθαμε σπιτι για να μπορει να εκφραστει ελευθερα οταν το δει. ;) Του αρεσε πολυ,διαβασε και την καρτουλα και συγκινηθηκε.Καλα εκανα και του το εδωσα εδω στο σπιτι γιατι μετα μου το ανταπεδωσε σε ειδος! ;):oops:

Το βραδυ ισως παμε να φαμε μεξικανικο,γιαμμμμ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααα,χρονια πολλα Σοφια και απο εμενα...οτι επιθυμεις αντε βρε και μεε ενα πονοοοο που λενε!!!

-Μαχη θελω και εγω το στιθος μετα τη γεννα αλλα υτο δεν θελει ρε γαμωτοοοο

-beboulino δεν θελει και 100 χρονια για ενα μπλουζακι οπως ειπαν και τα κοριτσια αμεσως γινεται κανονικα...επισης αν θελετε σε Γερμανος και τετοια μαγαζια πουλανε Α4 που ειναι να το βαλεις στον εκτυπωτη και να γραψεις οτι θες η να βαλεις φωτο και μετα το σιδερωνεις στο μπλουζακι και ετοιμοο..εμενα ο αντρας μου το ειχε κανει μολις γεννησα και ακομα μια χαρα ειναι και ας εχει φαει ενα σωρο πλησυματα.

-Αντε βρε Γιελιζ μεγαλωσε τοοοσο ο μικρος...μα καλα πες μου το ξερουν οτι παμε να τα δουμε και κανουν ναζια??Βρε μπας και μας ακουνε και καταλαβαινουν και εμεις νομιζουμε το αντιθετο??Δεν εξηγητε..ετσι και εμενα εχτες λεγαμε να δουμε το φυλο ..μια το μπουτι μια τα χερια δηλαδη λες και το ξερε...ελεος το σκατουλια

-Αχ τσιζκεικ Σοφιααα θεικοοο τι μου θυμισεςςς ποπο να φτιαξω εχω καιρο να φαω γιατι δεν το πολυθελει ο αντρας μου αλλα το θελω τοοοοσοοοο

-Ρε κοριτσια εχτες ξεκινησα να πινω αντιβιωση και τα καινουργια χαπια και το βραδυ μουδιαζαν χερια ποδια δεν μπορουσα να βολευτω...απο αυτο λετε να ειναι η γενικα λογω εγκυμοσυνης??Σημερα το στομαχι μου ειναι πολυ χαλια...δεν ξερω τι θα κανω..μεχρι να τελειωσει αυτη η εγκυμοσυνη θα μου σπασει το στομαχι....ειλικρινα το λεω..εχω προβλημα χρονια τωρα με ελκος στομαχου και κανω θεραπεια οταν με πιανει και ετσι δεν πρεπει να πινω χαπια καθολου για αυτο πινω μονο συροπια παιδικα αμα χρειαζεται...αλλα τωρα με εχουν γεμισει χαπια και με εχουν πειραξει ...χαλιαααα...αντε να ρθει η Μεγαλη βδομαδα....να φυγωωωω να παω στη μανουλα μου να ξεκουρατσωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ξαπλωσα λιγο αλλα νιωθω πολυ κουρασμενη ακομη.Τελικα δεν ειμαστε για πολλα πολλα κ δε λεω να βαλω μυαλο.Τι τις ηθελα τοσες βολτες σημερα?Τωρα τα εχω παιξει.Θα ερθουν κ κατι φιλοι μας αργοτερα και οι γονεις μας κ μου φαινεται γολγοθας!!!Τελοσπαντων...Εφτιαξα εναν ελληνικο μετα απο κατι μηνες μηπως με τονωσει ;)

Κισκα μου πανω που σου ειχε στρωσει το στομαχι,χαλασε παλι?Σιγουρα ειναι απο τα χαπια.Κ καλα να ειμαστε οι αντιβιωσεις μας πειραζουν,οχι στην κατασταση σου κ με το προβλημα που εχεις.Μηπως να ελεγες στον γιατρο να σου δωσει κατι κ για το στομαχι?

Μαρακι μαλλον το ζουζουνι σου σε πιεζει χαμηλα στην κοιλια αλλα οπως εχουμε πει και παλιοτερα...ξεκουρασου!Οσο για τα ποδια κ το μουδιασμα ειναι σιγουρα απο τη μεση.Τι εκανες κ δεν μας το λες που σε κουρασε τοσο?Αντε βρε,δε θα σε μαλωσουμε... Παντως αυριο πες το στον γιατρο σου οπωσδηποτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλινο σε ειδοοοοοοοοοοοοοοοοος;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; [smilie=sex.gif]

ντροπηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!σας βλεπει το νινι

μαρακι ξεκουρασουυυυυυ

σοφιτσα κ εσυ μη το παρακανεις ε

κισκα υπομονηηηηηηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍 Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!!  Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι... Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔
    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
    • Απαπαπα!!! Έχεις δοκιμάσει να της δώσεις λίγη δραμαμίνη;;;
    • τον άλλο μήνα μου είπε να πω να ξανά κάνω έλεγχο… τώρα δεν ξέρω ο γυναικολογος τι άποψη θα έχει αυτός  15/5 έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο να πάω να με δει  Όχι δεν υπάρχει μόνο αμαξι ή ΚΤΕΛ αυτές είναι οι επιλογές που έχουμε αλλά και ΚΤΕΛ αλλαζω δυο λεωφορεία και κάνω 12 ώρες ακόμα χειρότερα δηλαδή  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...