Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Επείδή έμμεσα (φιλικά όπως λέμε...)δέχτηκα μια σχετική επίθεση για το ποστ διαγράφω το αρχικό μήνυμα για να μην ταραχτεί καμιά κοπέλα...

Ανακυρήσω το άρθρο Λογοκριθέν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E PWS PETHANE KALE??????????? H EXWSWMATIKH DEN EINAI KATI POU SOU KANEI KAKO!!!!!!! KANAME OLES KAI XEROUME PWS GINETE!! TO MONO POU MPOREI NA THN PEIRAXE EINAI TO YPNWTIKO GIA THN WOLIPSIA ALLA KAI GI AFTO PREPEI NA EIXE PROVLHMA H KOPELA KAI TO PATHE!! PREPEI NA VGALOUN TA APOTELESMATA THS NEKROPSIAS NA TA AKOUSOUME KAI AFTA GIATI POLLES KOPELES KANOUN EXWSWMATIKH KAI DEN KANEI NA TIS FOVISOUN ETSI!!!! H EXWSWMATIKH PANTWS DEN SKOTWNEI AFTO NA TO LEME!!! ATYXH H KOPELA!!!!!!! KRIMA......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την Καρδούλα.

Πολλές κοπέλες εδώ βρίσκονται στη διαδικασία της εξωσωματικής και δεν είναι κι ό,τι καλύτερο να διαβάζουν κάτι τέτοιο.

Πάντως, κρίμα στην κοπέλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

krima sthn kopela alla kai egw nomizw oti den einai swsto na petamae mia koyventa etsi prepei na doyme to giati....oles kaname ekswswmatikh kai den nomizw oti patheneis kati apo aythn .........................mono apo thn narkwsei an egine kati ........alla tha eixe provlhma profanos.....h kopela gia ayto kanoyme kapoies aparetites eksetaseis prin..................na mhn tromazoyme adika koritsia...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κριμα για την κοπελα!!! :(:(:(

Απλα εδω μεσα ειναι πολλες κοπελες που ειναι σε αυτη τη διαδικασια και δεν ειναι ομορφο να τις φορτιζουμε και αλλο.

Φιλικα στο λεω χωρις καμια παρεξηγηση γιατι δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο δυνατοι.Καποιοι επηρρεαζονται και οπως ξερουμε η ψυχολογια παιζει πολυ μεγαλο ρολο σε αυτη τη διαδικασια.

Και παλι συγγνωμη για το σχολιο μου συνηθως δεν επεμβαινω σε τετοια θεματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αλλα αν ειχε η κοπελα προβλημα οφειλαν να το ξερουν. γιαυτο μας στελνουν να κανουμε ενα καρδιογραφημα πριν παρουμε οποιαδηποτε μορφη ναρκωσης.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν είχα σκοπό ούτε να φοβίσω καμιά κοπέλα ούτε να την φορτίσω...

Είναι μια είδηση που την έχουν σχεδόν όλα τα blogs κ κάποιες εφημερίδες δεν το άκουσα και το έγραψα...οπουδήποτε θα μπορούσαν να το διαβάσουν γιατί σίγουρα δεν μπαίνουν μόνο εδώ οι κοπέλες. Έκανα μια επισύναψη ένα γεγονός το οποίο εάν κρίνεται ότι πρέπει να το σβήσω, το κάνω μετά χαράς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κοπέλα είχε σίγουρα κάποιο πρόβλημα δεν εξηγείται αλλιώς. Είναι δυνατόν να μην της έκαναν πιο πριν το καθιερωμένο καρδιογράφημα για την ελαφριά (το τονίζω) νάρκωση που θα έκανε;;

Ίσως κάτι της συνέβαινε που δεν ανέφερε στους γιατρούς και δεν ανιχνεύεται με τον κλασικό έλεγχο προ εξωσωματικής. Τι να πω... κρίμα

Πάντως κορίτσια όσες είστε στην προσπάθεια μη μασάτε!!! Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κ εγω εμεινα αφωνη........ :o εχοντας κανει δυο προσπαθειες ξερω πολυ καλα οτι περνας απο κοσκινο πουλενε, καρδιογραφημα,διαφορες ορμονικες,κ.τ.λ ...κ ενοειτε πως προχωρας παρακατω ενω ολα ειναι καλα,διαφορετικα η προσπαθεια σταματαει...μου ετυχε κ τετοια περιπτωση.... ;)

παντως κριμα που η κοπελα θελωντας να ζησει τ ονειρο της μητροτητας εχασε τη ζωη της... :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δική μου γνώμη έχει ως εξής :Η Ιατρική έχει προσφέρει πολλά σε όλους τους τομείς είναι λοιπόν λογικό να προσφέρει πολλά αλλά να υπάρχουν και κάποιες επιπλοκές ακόμα και παρενέργειες . Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρουμε το ιστορικό της κοπέλας μπορεί να είχε κάποιο πρόβλημα αλλά μπορεί και όχι μπορεί να μην ακολουθήθηκε η σωστή διαδικασία .

Δεν πρέπει να μας φοβήζει το οτιδήποτε διαβάζουμε απλά ενημερωνόμαστε δεν είναι κακό . Η εξωσωματική έχει δώσει τόσες ελπίδες σε πολλά ζευγάρια να αποκτήσουν παιδάκι αλλά αλήθεια ξέρετε πόσες γυναίκες έχουν πάθει ζημιά απο τα φάρμακα ; ο αριθμός δεν έχει σημασία γιατί το θετικό είναι ότι για να γείνουμε μητέρες παίρνουμε ρίσκα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟΤΗΤΑ ΑΠΛΩΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΓΙΑΤΙ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΛΑ Τ ΑΙΤΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΖΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΥΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΑΠΛΩΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ Η ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ ΑΓΑΘΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

κριμα η κοπελα ο θεος να αναπαυσει την ψυχη της..

ομως συμφωνω με τα κοριτσια...ειναι πολλες κοπελες που ειναι σε αυτη τη διαδικασια,και ειναι κριμα να ταραζονται....εχω περασει απο αυτη τη διαδικασια 2 φορες και οπως ειπαν τα κοριτσια κανεις ενα σωρο εξετασεις,η διαδικασια ειναι πολυ απλη,δεν υπαρχει κατι να φοβασαι...

οσο για τα φαρμακα ,δεν υπαρχει καποια ερευνα αξιοπιστη νομιζω που να αποδεικνυει οτι δημιουργουν προβληματα υγειας,τωρα να μου πεις δεν ξερεις τι θα προκυψει στο μελλον...συμφωνω...γιατι ομως μπορουμε ναμαστε σιγουροι;

κατι αλλο συνεβη στην κοπελα και πρεπει να ξεκαθαριστει αφενος για την οικογενεια της και αφετερου για να μην δημιουργειται συγχιση..

θελω να διευκρινησω..δεν κρινω καμια κοπελα,ουτε επιτιθεμαι σε καμια,ειπα την αποψη μου και ο λογος που εγραψα ειναι γιατι ξερω οτι οταν εισαι σε αυτη τη διαδικασια και το παραμικρο μπορει να διαταραξει την ηρεμια σου....

φιλικα γερανι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλήθεια ξέρετε πόσες γυναίκες έχουν πάθει ζημιά απο τα φάρμακα ;

Πόσες;; Εσύ ξέρεις;;;

Γιατί αν όχι, τρομοκρατείς μια μεγάλη μερίδα γυναικών χωρίς καν να αντιπροβάλλεις επιστημονικά επιχειρήματα ή ευρήματα συγκεκριμένων μελετών. Ακόμη καμιά επιστημονική έρευνα δεν έχει καταλήξει στο ότι η χρήση (και όχι η κατάχρηση) των συγκεκριμένων σκευασμάτων προκαλεί τη ζημιά που υπονοείς. Μεμονωμένα περιστατικά δεν αποτελούν τον κανόνα αλλά ενδείξεις ότι οι αρρώστιες που πιθανόν προκαλούνται να οφείλονται σε κληρονομικούς ή άλλους παράγοντες κ όχι στην άμεση χρήση των ορμονών.

Θέλω να καταλήξω, και χωρίς παρεξήγηση δηλαδή, ότι καλό θα είναι να είμαστε φειδωλοί στα λεγόμενά μας ειδικά σε θέματα που δεν είναι του αντικειμένου μας και δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε καθώς μπορεί να προκαλέσουν πανικό.

Άλλο οι συγκεκριμένες αδιαμφισβήτητες ειδήσεις και άλλο οι προσωπικές και ανευ ουσίας εικασίες που γίνονται μόνο χάριν εντυπωσιασμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά είναι η πρώτη φορά που ακούω ένα τέτοιο γεγονός και μου έκανε μεγάλη εντύπωση γι'αυτό και το πόσταρα...

Γνώμη μου είναι ότι είναι ένα εντελώς τυχαίο γεγονός που μπορεί να συμβεί ανεξήγητα σε όλους τους κλάδους της ιατρικής μέχρι να αποδειχθεί το αίτιο.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας κι αυτό άλλωστε το βεβαιώνουν και τα κορίτσια που έχουν περάσει την διαδικασία, και θα αποδειχθεί κ μέσα από αυτή την ιστορία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσες;; Εσύ ξέρεις;;;

Γιατί αν όχι, τρομοκρατείς μια μεγάλη μερίδα γυναικών χωρίς καν να αντιπροβάλλεις επιστημονικά επιχειρήματα ή ευρήματα συγκεκριμένων μελετών. Ακόμη καμιά επιστημονική έρευνα δεν έχει καταλήξει στο ότι η χρήση (και όχι η κατάχρηση) των συγκεκριμένων σκευασμάτων προκαλεί τη ζημιά που υπονοείς. Μεμονωμένα περιστατικά δεν αποτελούν τον κανόνα αλλά ενδείξεις ότι οι αρρώστιες που πιθανόν προκαλούνται να οφείλονται σε κληρονομικούς ή άλλους παράγοντες κ όχι στην άμεση χρήση των ορμονών.

Θέλω να καταλήξω, και χωρίς παρεξήγηση δηλαδή, ότι καλό θα είναι να είμαστε φειδωλοί στα λεγόμενά μας ειδικά σε θέματα που δεν είναι του αντικειμένου μας και δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε καθώς μπορεί να προκαλέσουν πανικό.

Δεν έχω κανένα σκοπό να εντυπωσιάσω ούτε να τρομάξω καμιά κοπέλα αλλά το να είμαστε ενημερωμένες η ακόμα και καχύποπτες αν θέλεις δεν είναι κακό . Δηλαδή τι ; θέλεις να μου πεις ότι καμιά απο τις κοπέλες που έχουν υποβληθεί σε εξωσωματική η έχουν σκοπό να κάνουν δεν έχουν μπει στην διαδικασία να ρωτήσουν η να ψάξουν για αν δουν αν έχει παρενέργειες; εγω ξέρω 2 κοπέλες που μετά απο λήψη των φαρμακών 'έπαθε θρόμβωση και η άλλη κάποια ζημιά με το αίμα της . Κατηγορηματικά και οι 2 ήταν υγειής έτυχε όμως ... Πάντα υπάρχουν τα καλά αλλά και τα κακά με το να μην το πούμε δεν βγαίνει τίποτα απλά γνωρίζουμε κιόλας . Ενδεχομένως η κοπέλα να είχε κάτι και να μην έκανε τις σωστές εξετάσεις η μπορεί να έκανε λάθος ο γιατρός τόσα γίνονται αυτό δνε σημαίνει ότι θα σταματήσει η εξωσωματική προς Θεού μεγάλες γυναίκες είμαστε και καλούμαστε να φέρουμε στο κόσμο νέες ζωές δεν χρειάζετε να πανικοβαλλόμαστε με κάθε τι που διαβάζουμε τότε ας μην μπαινουμε καν μεσα στο διαδυκτιο .

όταν ήταν να κάνω την επέμβαση του θηρωιδή στο σαλόνι του νοσοκομείου ήταν μια μάνα που είχε στην εντατική το γιό της είχε μείνει σε κώμα δεν μπορεσε να συνέρθει απο την αναισθησία και η μάνα έβριζε το γιατρό !ποιός μπορούσε να την παρεξηγήση ; κανείς -τη θα έπρεπε να κάνω εγω να μην μπω για την επέμβαση επειδή άκουσα αυτό ; λίγες ημέρες αργότερα μια κυρία μίλαγε με τα καλύτερα λόγια για τον γιατρό αυτό ...

Εν κατακλείδι .... η ενημέρωση δεν έβλαψε κανέναν στο χέρι μας είναι να ενημερωνόμαστε απο αξιόπηγες πηγές και ΄όχι να κλείνουμε τα αυτιά μας και τα μάτια μας γιατί μπορεί να μας πειράξει το θέαμα ....

Άλλο οι συγκεκριμένες αδιαμφισβήτητες ειδήσεις και άλλο οι προσωπικές και ανευ ουσίας εικασίες που γίνονται μόνο χάριν εντυπωσιασμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πουθενά στο μ.ηνυμά μου δεν έγραψα ότι δεν πρέπει να ενημερωνόμαστε. Ίσα ίσα που πιστεύω ακριβώς το αντίθετο!

Αυτό που έγραψα, αν και δε νομίζω ότι χρειάζεται επεξήγηση γιαυτό και δεν θα ξαναγράψω, είναι ότι μεμονωμένα περιστατικά δε φτιάχνουν έναν κανόνα και όταν τα αναφέρουμε με τέτοιο τρόπο όπως η φράση σου που παρέθεσα στο προηγούμενο μήνυμα, προκαλούν πανικό και ΠΑΡΑπληροφόρηση. Όλες όσες καταλήγουμε σ'αυτή τη λύση της εξωσωματικής είμαστε φουλ πληροφορημένες και τουλάχιστον οι περισσότερες το ψάχνουμε στο έπακρο. Φαίνονται λοιπόν τουλάχιστον ελλιπείς φράσεις του τύπου "ξέρετε πόσες γυναίκες έχουν πάθει ζημιά απο τα φάρμακα" γιατί δείχνουν ότι είναι ένα φυσικό επακόλουθο της διαδικασίας.

Τα περιστατικά των φίλων σου ή άλλων γνωστών της κάθεμιας δεν είναι αξιόπιστο δείγμα για να βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα. Η ενημ'ερωση πρέπει να γίνεται από άλλες πηγές αλλιώς δε χρειάζεται να μπαίνουμε καν στο ιντερνετ. Μπορεί ο καθένας να ρωτάει απλά το φίλο του τι εμπειρίες έχει..

Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή αλλά αυτά είχα να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia den yparxei kati episimo poy na leei oti ta farmaka tis ekswswmatikhs kanoyn kako den to kserei kaneis opote adika ola ayta ta sxolia ...........

emena einai h trith poy ekswswmatikh kai mia xara phgan ola.........

twra otan den exeis mpei se ayta ta pragmata katholoy kalo einai na mh leme pragmata poy den einai episima................ tromazoyn kapoia koritsia kai einai krima............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, δεν υπαρχει λογος να εκνευριζομαστε. Κριμα για την κοπελα που εχασε τη ζωη της στην προσπαθεια της να φερει μια ζωη στον κοσμο, ομως δεν ξερουμε τι ακριβως εγινε, αν ηταν αλλεργικη σε καποιο φαρμακο, αν ειχε προβλημα υγειας ή ακομα και αν ο γιατρος της ηταν αξιοπιστος. Εχω κανει 3 προσπαθειες σε 2 διαφορετικους γιατρους και εννοειται οτι οταν μπεις σ'αυτη τη διαδικασια το ψαχνεις πολυ και ενημερωνεσαι για το αν υπαρχουν κινδυνοι και ποιοι ειναι αυτοι, αν μπορεις να εμπιστευτεις το γιατρο σου κλπ. Το λεω αυτο απο προσωπικη εμπειρια, η οποια βεβαια δεν ειναι και ο κανονας. Ο πρωτος γιατρος δε μου εξηγουσε τιποτα, ολο μεσα απο τα δοντια του μιλαγε και εδειχνε να ξεχναει το ιατρικο ιστορικο του συζυγου μου για μια ασθενεια που ειχε και που θελαμε να μην κληροδοτηθει στα παιδια μας. Καθε φορα λες και το ακουγε για πρωτη φορα.Αυτα και πολλα αλλα με εκαναν να φυγω απο εκει και να το ψαξω για αλλου, οπου ολα ηταν πολυ διαφορετικα. Τωρα οσο για τις παρενεργειες των φαρμακων σιγουρα υπαρχουν και δε νομιζω οτι υπαρχει εστω και μια που να μην το γνωριζει αυτο:ορμονες, αντιπηκτικα,κορτιζονουχα...εδω depon παιρνεις και εχει παρενεργειες!Ομως οχι τετοιες που να σε σκοτωσουν, ειδικα την ωρα της εξωσωματικης!!!Εννοειται οτι δεν εχεις παρει ακομα ολα αυτα τα χαπια που δινονται μετα την εμβρυομεταφορα.Σιγουρα κατι αλλο συνεβη και καλο θα ηταν μετα τη νεκροψια να δημοσιευτουν τα αποτελεσματα για να μη δινονται λαθος εντυπωσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα πάντως η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να ενημερωνόμαστε για τα πάντα όσο σκληρά όσο μεμονομένα και όσο ακραία και αν είναι.

Δεν νομίζω ότι η κοπέλα που το ανέφερε ήθελε να τρομοκρατήσει κοπέλες που τώρα βρίσκονται σε αυτήν την φάση ίσα ίσα που όταν είσαι υποψισμένος είναι καλύτερα.

Γιατί και εμείς με το δίκιο μας αφηνόμαστε στα χέρια των γιατρών γιατί πιστευουμε ότι εκείνοι ξέρουν αλλά πόσσες φορές έχουν αποδείξει το αντίθετο??? Είμαι σίγουρη ότι κάθε μια από εμάς ξέρει από μια περίπτωση που κάποιος γιατρός έκανε λάθος ή δεν ενημέρωσε σωστά.

Βέβαια πρέπει να τους έχουμε εμπιστοσύνη αλλά και λίγο να είμαστε υποψιασμένοι δεν βλάπτει.

Το γεγονός ότι η κοπέλα πέθανε είναι όντως ακραίο αλλά συναίβει, ότι και να έγινε το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν φταίει η κοπέλα και ο άντρας της εγώ έτσι πιστευω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΝΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΩΡΑΙΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΛΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΦΟΒΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΟΜΩΣ ΟΛΕΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΘΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΣΥΚΓΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΤΥΧΗ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΝΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΜΑΛΛΟΝ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΑΥΤΟ ΜΠΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΕΧΩ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...