Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποσο σας κοστησε το βρεφικο-παιδικο δωματιο??


Recommended Posts

Καλημερα και απο εμενα...

Λοιπον για τα διδυμακια μου εγω ξεπαραδιαστηκα κατιτις, οπως καταλαβαινετε χρειαστηκα πολλά διπλά!

Πρώτα, βαψιμο μου πήγε ενα 500αρι ευρω + κουρτίνες 250 ευρω.

Κούνια διπλή πλάγια (η Έλλη πάνω - ο Ανδρέας κάτω) 800 ευρώ.

Συρταριέρα 300 ευρω

Αλλαξιέρα 400 ευρω

Ριλάξ x 2 > 240 ευρω (120 το ενα).

Ειχα πάρει και κουνουπιέρες αλλά δεν προσαρμόζονταν στη διπλή κούνια...

Τώρα βέβαια που μεγαλώνουν σκεφτομαι ηδη τις επόμενες αγορές...

Τους εχω πάρει και διαφορες χαζομαρουλες απο το ΙΚΕΑ για να παιζουν ;)

Σύνολο δηλαδη βρεφικο δωματιο 2500 ευρω...

Αλλά μην ξεχνάμε ότι ειναι 2 τα μωρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα...

Λοιπον για τα διδυμακια μου εγω ξεπαραδιαστηκα κατιτις, οπως καταλαβαινετε χρειαστηκα πολλά διπλά!

Πρώτα, βαψιμο μου πήγε ενα 500αρι ευρω + κουρτίνες 250 ευρω.

Κούνια διπλή πλάγια (η Έλλη πάνω - ο Ανδρέας κάτω) 800 ευρώ.

Συρταριέρα 300 ευρω

Αλλαξιέρα 400 ευρω

Ριλάξ x 2 > 240 ευρω (120 το ενα).

Ειχα πάρει και κουνουπιέρες αλλά δεν προσαρμόζονταν στη διπλή κούνια...

Τώρα βέβαια που μεγαλώνουν σκεφτομαι ηδη τις επόμενες αγορές...

Τους εχω πάρει και διαφορες χαζομαρουλες απο το ΙΚΕΑ για να παιζουν ;)

Σύνολο δηλαδη βρεφικο δωματιο 2500 ευρω...

Αλλά μην ξεχνάμε ότι ειναι 2 τα μωρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και απο μένα

Εμεις γενικώς ξεπαραδιαστηκαμε

Κρεβατακι 950 ευρώ

Συρταριέρα 680 ευρώ

Προίκα 350 ευρώ

Κουνια αυτή που έχω στην φωτο 650 ευρώ

Προικα για την κουνια 250 ευρώ

Κουρτινα και ριντώ 450 ευρώ

Ταπετσαρία και μπορντουρα 350 ευρώ

Ριλάξ 120 ευρώ

Μουσικό περιστρεφόμενο 60 ευρώ

Γυμναστήριο 120 ευρώ

Χαλακι για το πάτωμα 200 ευρώ

Ταζιέρα για τον τοιχο 300 ευρώ

Βαψιμο δωματιου 200 ευρώ

Σύνολο περιπου 4700 μόνο αυτα.

Για να μην πω για τα σεντονάκια και τις κουβερτουλες κλπ.

Ολο το δωμάτιο ειναι με σβαροφσκι ακομη και τα σεντονακια κρεβατακι, συρταριέρα κλπ γιατυο ειναι και πανακριβα. Μην σε τρομάζουν τα ποσά , υπάρχουν τρομερα δωματια με πολύ καλη τιμή αν κάνεις μια ερευνα αγορας θα βρεις θησαυρους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και απο μένα

Εμεις γενικώς ξεπαραδιαστηκαμε

Κρεβατακι 950 ευρώ

Συρταριέρα 680 ευρώ

Προίκα 350 ευρώ

Κουνια αυτή που έχω στην φωτο 650 ευρώ

Προικα για την κουνια 250 ευρώ

Κουρτινα και ριντώ 450 ευρώ

Ταπετσαρία και μπορντουρα 350 ευρώ

Ριλάξ 120 ευρώ

Μουσικό περιστρεφόμενο 60 ευρώ

Γυμναστήριο 120 ευρώ

Χαλακι για το πάτωμα 200 ευρώ

Ταζιέρα για τον τοιχο 300 ευρώ

Βαψιμο δωματιου 200 ευρώ

Σύνολο περιπου 4700 μόνο αυτα.

Για να μην πω για τα σεντονάκια και τις κουβερτουλες κλπ.

Ολο το δωμάτιο ειναι με σβαροφσκι ακομη και τα σεντονακια κρεβατακι, συρταριέρα κλπ γιατυο ειναι και πανακριβα. Μην σε τρομάζουν τα ποσά , υπάρχουν τρομερα δωματια με πολύ καλη τιμή αν κάνεις μια ερευνα αγορας θα βρεις θησαυρους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw akoma to etimazw.to bapsimo tha to exoume tsampa logou petherou pou tha to kanei(einai h douleia tou)allaksiera epiplo den tha parw giati exw megales ntoulapes kai endexete na metakomisei mesa sto paidiko kai h sirtariera apo to upnodwmatio mas logo elipshs xorou pou tha erthoune oi upologistes mesa sto dwmatio mas(mporei kai na xwresoun ola omos)kourtines paidikes den tha parw 1)giati oi paidikes pou exw sei den mou aresoun katholou. 2)giati exw enan polu oreo shndiasmo prasines me aspres kourtines kai mporw na kolisw panw tous kati mpempe gia na diksei paidiko kai zouzouniariko.mexri edw kala .

pira xali paidiko apo prosfora sthn mish timh girw sta 30e

autokolita kai afrodoi autokolita apo ta jambo kai ta duo sxedon 10e

gia thn arxh pou tha to kimizw pira to polushstima karotsi ths chicco kai tha to exw sto port mpempe 460e

ta rouxalakia kai ta alla pou exw parei mexri tora (sentonia ,petsetes,adiabrwxa)370e

kai den kserw posa akoma tha xriastw apo auta.

rilax 60e

allaksiera ptisomenh 50e

to mono pou den exw parei akoma kai to megalitero eksodo einai thn kounia,upologizw kounia me stroma xwris thn prika na bgei mexri ta 400e

A! PRIKA EXW PARI MARKAS PALI 105e

ayta nomizw oti kala ta paw tha sas enimerosw gia thn kounia sto melon

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw akoma to etimazw.to bapsimo tha to exoume tsampa logou petherou pou tha to kanei(einai h douleia tou)allaksiera epiplo den tha parw giati exw megales ntoulapes kai endexete na metakomisei mesa sto paidiko kai h sirtariera apo to upnodwmatio mas logo elipshs xorou pou tha erthoune oi upologistes mesa sto dwmatio mas(mporei kai na xwresoun ola omos)kourtines paidikes den tha parw 1)giati oi paidikes pou exw sei den mou aresoun katholou. 2)giati exw enan polu oreo shndiasmo prasines me aspres kourtines kai mporw na kolisw panw tous kati mpempe gia na diksei paidiko kai zouzouniariko.mexri edw kala .

pira xali paidiko apo prosfora sthn mish timh girw sta 30e

autokolita kai afrodoi autokolita apo ta jambo kai ta duo sxedon 10e

gia thn arxh pou tha to kimizw pira to polushstima karotsi ths chicco kai tha to exw sto port mpempe 460e

ta rouxalakia kai ta alla pou exw parei mexri tora (sentonia ,petsetes,adiabrwxa)370e

kai den kserw posa akoma tha xriastw apo auta.

rilax 60e

allaksiera ptisomenh 50e

to mono pou den exw parei akoma kai to megalitero eksodo einai thn kounia,upologizw kounia me stroma xwris thn prika na bgei mexri ta 400e

A! PRIKA EXW PARI MARKAS PALI 105e

ayta nomizw oti kala ta paw tha sas enimerosw gia thn kounia sto melon

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΜΜΕΝΟ ΛΕΥΚΟ,ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ 2 ΡΟΛΛΑ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΟΥΙΝΝΥ (40 ΕΥΡΩ ΤΑ ΔΥΟ ) ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΕΡ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ,Η ΚΟΛΛΑ ΕΚΑΝΕ 4 ΕΥΡΩ,ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΟΥΙΝΥ 5 ΕΥΡΩ ΕΝΑ ΚΑΔΡΑΚΙ ΤΟΥ ΓΟΥΙΝΝΥ 8 ΕΥΡΩ (LEROY MERLIN),2 ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΦΙΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΓΟΥΙΝΥ 50 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΖΟΝ ΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ , ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΛΑΧΑΝΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΕΑ ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΟΥΡΤΙΝΑ (ΕΧΕΙ 2 ΦΥΛΛΑ ΜΕΣΑ) ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΑΚΡΗ 29 ΕΥΡΩ,ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΕΑ 15 ΕΥΡΩ,ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ-ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΒΕΒΕ ΤΗΣ ΒΑΒΥ ΕΧΠΕΡΤ ΜΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΜΕ ΒΑΣΗ 500 ΕΥΡΩ (ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΜΕ 360 ΕΝΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟ ΣΤΟ ΙΚΕΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΝΤΟΛΑΠΑΚΙΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ),ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΔΕΡΚΕΡ 189 ΕΥΡΩ ΤΟ ΛΕΥΚΟ +ΣΤΡΩΜΑ,ΠΡΟΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΙΚΕΑ...ΚΑΤΙ ΡΙΛΑΞ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΕΝΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΜΜΕΝΟ ΛΕΥΚΟ,ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ 2 ΡΟΛΛΑ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΟΥΙΝΝΥ (40 ΕΥΡΩ ΤΑ ΔΥΟ ) ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΕΡ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ,Η ΚΟΛΛΑ ΕΚΑΝΕ 4 ΕΥΡΩ,ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΟΥΙΝΥ 5 ΕΥΡΩ ΕΝΑ ΚΑΔΡΑΚΙ ΤΟΥ ΓΟΥΙΝΝΥ 8 ΕΥΡΩ (LEROY MERLIN),2 ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΦΙΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΓΟΥΙΝΥ 50 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΖΟΝ ΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ , ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΛΑΧΑΝΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΕΑ ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΟΥΡΤΙΝΑ (ΕΧΕΙ 2 ΦΥΛΛΑ ΜΕΣΑ) ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΑΚΡΗ 29 ΕΥΡΩ,ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΕΑ 15 ΕΥΡΩ,ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ-ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΒΕΒΕ ΤΗΣ ΒΑΒΥ ΕΧΠΕΡΤ ΜΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΜΕ ΒΑΣΗ 500 ΕΥΡΩ (ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΜΕ 360 ΕΝΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟ ΣΤΟ ΙΚΕΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΝΤΟΛΑΠΑΚΙΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ),ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΔΕΡΚΕΡ 189 ΕΥΡΩ ΤΟ ΛΕΥΚΟ +ΣΤΡΩΜΑ,ΠΡΟΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΙΚΕΑ...ΚΑΤΙ ΡΙΛΑΞ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΕΝΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Λοιπόν εγώ τα πήρα από ένα πρατήριο βιοτεχνίας στον Κορυδαλλό όλα. έψαξα πολύ και εκεί βρήκα τα πιο οικονομικά ελληνικά πράγματα πολύ καλής ποιότητας.

Λοιπόν κούνια και σιφινιέρα μαζί με το στρώμα και την πάντα κουνουπιέρα πάπλωμα 700 ευρώ. Και με την ζωγραφιά και τα χρώματα που ήθελα.

Καλαθούνα για να κοιμάτε κοντά μου το μωρό τον πρώτο καιρό, car seat αυτοκινήτου σεντονάκια και ρουχαλάκια και εσώρουχα περίπου 200 ευρώ όλα μαζί, από το ίδιο μαγαζί. έχει πραγματικά πολύ καλές τιμές.

το δωμάτιο για να το βάψω εγώ με τον άντρα μου μας κόστισε περίπου 100 ευρώ μαζί με τα αυτοκόλλητα και τις μπορτούρες.

αυτά είναι τα πρώτα και πιο βασικά. με το καλό:lol::) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω ενα καλο;

Εμενα οσο μου κοστισε ολο το παιδικο δωματιο που το πηρα απο την ικεα αλλο τοσο μου κοστισε μονο το καροτσι που το πηρα απο το lapin.:woohoo:

χα χα χα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...