Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΤΑ ΛΕΜΕ


Recommended Posts

Βερονικάκι μου προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη όσο μπορείς και κάνε λίγη υπομονή μέχρι να πάς στον γιατρό σου...πότε θα πας? Αύριο???

Μία φίλη μου είχε δύο φορές αίμα στην εγκυμοσύνη της και έμεινε ξάπλα το μεγαλύτερο διάστημα αλλά όλα πήγαν καλά και τώρα έχει έναν κορίτσαρο που σε λίγες μέρες γίνεται δύο χρονών...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στα κορίτσια!!!

Nia μου πως είσαι σήμερα; Ξεκουράσου κοριτσάκι μου και όλα θα πάνε μια χαρά!

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!!

Οι υπόλοιπες εγκυούλες τι κάνετε;

Τα φιλιά μου σε όλες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα στο γιατρό! Το φασολάκι μας είναι 9,5χιλ. και έχει 140 παλμούς. Όλα καλά προς το παρόν. Βεβαια οι παλμοί μου φάνηκαν λίγοι αλλά ο γιατρός μου είπε οτι είναι αποδεκτοί. Εσας πόσο ήταν την 1η φορά?

niakoylinaki μου ψυχραιμία, πολύ ξεκούραση κ όλα θα πάνε καλά!

Δεν πρόλαβα να διαβασω τα υπολοιπα, θα παω τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκουλες μου!!!!!!!!!!!!!καλε ποσα γραψατε παλι?????? :shock::shock::shock: , δεν ειναι να λειψω..., ειδα κ επαθα να σας διαβασω!!!!!!

χθες πηγα κ πηρα τα αποτελεαματα απο το παπΑ κ ειναι ολα τελεια!!!!!!!!!σημερα το απογευμα θα παω στον γιατρο να δω κ παλι το μικρο μου αντρακι!!!!!!!!!ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!!!για να δουμε.......!!!!

βερονικα μου προσπαθησε να μην αγχωνεσαι κ στεναχωριεσαι κοριτσι μου!!κανε οτι σου ειπε ο γιατρος κ ξεκουραση κ μονο!!!!!σκεψου θετικα (οσο μπορεις), για τα μωρακια σου!!!!!!

τα φιλια μου σε ολες τις κοιλιτσες σας εγκυουλες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εγώ δεν κοιμήθηκα καλά το βράδι και τώρα ζαλίζομαι φρικτά...

Βερόνικα, τι έγινε; Όλα καλά ελπίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia!!!!!!!!!!!!hrtha kai egw :D:D:D:D:D NIA MOU PERIMENOUME NEA SOU!!!!!!!!!

maroulaki mpravo poly xaromai pou eidate to mwraki sas kai einai kala oso gia tous palmous mhn se anxwnei....afou eipe ok o giatros ola kala pane.....emena htan nomizw 161 palmous thn prwth fora!!!!

hliananaki ti teleia!!!!!!!tha deis to antraki sou shmera...axxxx thelw k egw zhlevw.... :cry::cry::cry::cry::cry: xaxaxaxaxaxa :lol::lol::lol::lol::lol:

me to kalo na to deis kai na ertheis na mas peis ta nea!!!kathe pote phgaineis ton giatro???kathe 2 evdomades??????

filakia se ola ta koritsakia!!!!!!

kai diavaste kai ayto....einai poly omorfo kai to tragoudi pou akougete apla magiko!!!!!!!!!!

http://nipiablog.blogspot.com/2011/05/blog-post_01.html?spref=fb

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Βερόνικα, όλα μια χαρά!

Κοίτα, το πάθαινα κι εγώ παλιότερα. Σε περιπτώσεις τρομερού άγχους με έπιανε υπνηλία ως αντίδραση του οργανισμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prepei na koimomaste kala twra gia ta mwra mas na megalonoyn .......

a re titinaki me ekanes kai ta empiksa me to videaki soy..axxxxxxxxxxx koritsia perisi sthn giorth tis mhteras arxisan ola mphka sto iasw kai meta apo ena mhna gennisa ........kai twra oso plisiazei h mera ayth eimai poly xalia .....opote exthes me to poy eidame to aima trelathikame giati hrthan ta persina sto myalo mas kai katalavenete...........alla mallon telos kalo ola kala tha einai etsi thelw na pisteyw........

me to kalo oles koritsia moy na ta paroyme sta xeria mas gera mono ayto prepei na proseyxomaste........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!!!

Μπράβο βρε Τιτινάκι μου, πολύ συγκινητική η ιστοριούλα του αγέννητου παιδιού...έκλαψα...

Βερόνικα χαίρομαι πολύ που είσαι καλύτερα σήμερα...θα δείς όλα θα πάνε καλά!!!

Ηλιαννάκι μου όλα καλά με τις εξετάσεις είδες??? Μπράβο κοριτσάκι!!!

Μαρούλι μια χαρούλα είναι το φασολάκι σου κι αφού ο γιατρός σου λέει ότι είναι ΟΚ οι παλμοί του δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι...εμένα ο γιατρός μου δεν μου λέει ποτέ τους παλμούς του μωρού (πιθανόν για να μην αγχώνομαι) οπότε όταν μου λέει ότι όλα είναι μια χαρά είμαι ήσυχη...μόνο στην αυχενική θυμάμαι που μου είπαν ότι είχε 174 παλμούς...

Άννα Μαρία πως είσαι σήμερα?

Βανεσάκι εσύ νομίζω είχες ρωτήσει για τις ανταύγειες??? Εγώ έκανα πριν το Πάσχα γιατί η ρίζα είχε γίνει τραγική...δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα με τις ανταύγειες, η βαφή πειράζει επειδή ακουμπάει στο δέρμα.

Σήμερα είμαστε από το πρωί στους δρόμους για δουλειές, το απόγευμα θα πάμε στην παιδίατρο να δούμε τελικά αν η μικρή μου θα κάνει το εμβόλιο της ιλαράς-παρωτίτιδας-ερυθράς το οποίο έπρεπε να το είχε κάνει πριν δύο μήνες αλλά το αναβάλλαμε μέχρι να συμπληρώσω εγώ το πρώτο τρίμηνο...για να δούμε σήμερα θα το κάνουμε τελικά???

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Nia μπράβο, μας έδωσες μεγάλη χαρά!!!!

Ηλιαννάκι με το καλό να δεις το αγοράκι σου το απόγευμα!!!

Ωραία και τα δικά σου τα νεάκια,μπράβο κοριτσάκι μου!

Marouli μια χαρά είναι το φασολάκι σας, μπράβο και σε σένα!!!!

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα αγαπούλες μου.....τι κανετε?....

Βέρονικαι μου μην στενοχωριέσαι καλή μου.....και εγώ είχα για μια εβδομάδα καφε υγρά και μου έδωσε ο γιατρος τα outrogestan και σταματησαν...αλλά εκείνη την περίοδο ήμουν πολύ κουρασμένη λόγω της μετακόμισης και μου είπε να περιορίσω τις κινήσεις μου.....οποτε ολα καλά...μην κουραζεσαι και μην κανεις δουλειες.....ξαπλωνε και ολα θα πανε καλα..:)

Νάσια μου μια χαρα είναι το σπορακι μου....και ο καιρός σήμερα είναι πολύ καλύτερος από εχθές...:)...πάλι καλά για να ανέβει λιγάκι η ψυχολογία μας..:)

Κατα τα άλλα τι κανετε?....

Ηλιάννα μου πόσο χαίρομαι που το αγοράκι σου είναι μια χαρούλα.......είδες που στενοχωριόσουν με εκείνον τον χαζό γιατρό?....:)....

Πολλά φιλάκια σε όλες....μα όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA NA SA DWSW KAI ENA XRHSIMO LINK GIA NA METRATE SE POION MHNA EISASTE ANALOGA ME THN EVDOMADA POU EISASTE!!!EMENA ME EXEI VOITHISEI PARA POLY

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/57/Prenatal_development_table.svg....(KAPOIO KORITSAKI APO TO MAMMY MOU TO EIXE DWSEI ALLA DEN THYMAMAI POIA :(:( )

ORISTE KAI MIA FRESKI FWTOGRAFIA TIS KOILITSAS 23 WEEKS :D:D:D:D

post-11182-13873936942072_thumb.jpg

post-11182-13873936942812_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!!!!!

νιακουλιανκι μην αγχωνεσαι, οτι κ να γινεται θα θυμασαι παντα οτι η δικη σου ψυχολογια ειναι καθοριστικη για το πως θα πανε τα πραγματα.. εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα βαρβατες αποκολλησεις εμεινα ξαπλα κ ολα πηγαν τελεια!! πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα σημερα!!! θετικες σκεψεις μονο θα κανεις!!!!! οχι αγχος!! κ οχι μονο εσυ αλλα ολες μας!

μαλλον κοιμηθηκες πολυ γιατι κουραζοσουν τις αλλες μερες!! κ ειπε ο μορφεας τωωωωωωωρα θα σε κανονισω εγω κυρια μου! κοιμησου!! :lol::lol::lol:

μην τα σκεφτεσαι αυτα, σκεψου οτι τωρα εχεις δυο μωρακια που ερχονται!!!

μαρουλακι εμενα δε μου ειπε ποσους παλμους εχει οταν πηγα.. αλλα λενε οτι οταν ειναι χαμηλοι ειναι κοριτσακι!

ηλιαννα τι καλα που θα το δεις παλι! εγω αρχες ιουνιου θα παω για την αυχενικη!

νασια αν εχεις τα αντισωματα μπορει να το κανει η μικρη, αλλιως οχι, ετσι ξερω εγω τουλαχιστον

εγω δεν εχω σκοπο να τα βαψω τα μαλλια μου, τουλαχιστον οχι ακομα..

καλε εχουν αρχισει κ με στενευουν τα ρουχα!!! νωρις δεν ειναι??????? στον ανασταση μεχρι 4 μηνων φορουσα τις στενες μου τις φουστιτσες κ τις εβγαλα επειδη με μαλωσε ο γιατρος μου!!

τεντι μικι πως εισαστε κοιλιτσες?????? ολα καλα???

αννα μαρια παλι ζαλαδες??? ουφ εγω ευτυχως δεν εχω καθολου, παλι καλα! δεν ξερω αν θατις αντεχα μαζι με τις αναγουλες!

ρεσυ τιτινα τι τελεια κοιλιτσα ειναι αυτη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ κ τι κορμι που εχεις καλε, εγω σα φαλαινα θα γινω ουααααααααααα

σημερα στο σχολειο επεσε ενα παιδακι πανω μου

ετρεχε στο διαδρομο κ εγω εστριβα να μπω στην ταξη

αχ τρομαξα πολυ κ μου ηρθε να το βρισω αλλα δεν το εκανα, τι εφταιγε κ αυτο, δεν το εκανε επιτηδες

αλλα μια τρομαρα την πηρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι κοριτσάρες!

Μαρούλι, μπράβο, όλα μια χαρά πάνε!

Τιτίνα, μια χαρά η κοιλίτσα σου. Πριν μείνεις έγκυος ήσουν σαν παιδί της Μπιάφρα; Γιατί δεν εξηγείται να λες ότι βάζεις κιλά και να έχεις τέτοιο κορμάκι! :P

Εγώ ζυγίστηκα σήμερα το πρωί και ήμουν περίπου μισό κιλό κάτω, μάλλον επειδή μπόρεσα να πάω τουαλέτα σήμερα το πρωί!

Νάσια σήμερα πάλι τρομερή ζαλάδα και ξινίλα. Έλεγα να την πέσω λίγο το μεσημέρι, αλλά πριν λίγο άρχισαν τα όργανα. Κάνουν ανακαίνιση οι από πάνω μας και όλη μέρα, είτε βαράνε, είτε τρυπάνε. Οκ, το καταλαβαίνω, κάθε δικαίωμα έχουν να φτιάξουν το σπίτι τους και μας ενημέρωσαν κιόλας οι άνθρωποι, αλλά όχι να αρχίζουν τη φασαρία μες στο μεσημέρι. Αν συνεχίσουν θα πάμε να τους πούμε. Άλλωστε, σύμφωνα με τη νομοθεσία, από την 1η Μαΐου αρχίζει η μεσημβρινή αργία.

Βερόνικα, κράτα γερά!

Λένα, είδες που σου έλεγε ο άντρας σου να πάρεις άδεια; Ειδικά εσύ που είσαι σε δημοτικό, είναι επικίνδυνο με τα παιδάκια να τρέχουν πάνω-κάτω. Εγώ ευτυχώς πήρα άδεια και ησύχασα! Χτες πήγε και η αντικαταστάτρια, τα είχε παίξει η κακομοίρα! Πρώτη φορά πήγαινε σε εσπερινό σχολείο! Φυσικά, είμαι κι εγώ σε διαρκή επικοινωνία, για όλα τα θέματα.

Άντε, φιλούρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες...απο οτι διαβασα ολες καλα και τα αποτελεσματα της Ηλιαννας και με το αιματακι που ευτυχως σταματησε..τελεια...οσο για τα μαλλια στο γιο μου εκανα ανταυγιες αλλα δεν μου αρεσαν και τοσο αφηστε που βαριμουνα να περιμενω τοοσες ωρες...τωρα τα ειχα αφησει απο τον Δεκεμβρη και τα ειχα και μεχρι τη μεση..τα εκοψα ενα κοντο καρε και το Πασχα πηρα μια βαφη και η αδερφη μου τα περασε απο εκει που ξεκιναγανε τα δικα μου και κατω μονο τα βαμενα δηλαδη και ειναι μια χαρα τπτ δεν φαινεται,μια φιλη μου βαζει ΙΝΟΑ αλλα εγω προτιμω να μην βαζω τπτ δεν ξερεις ποτε...τι αλλα ειπατε...αα χριστινα διαβασα οτι το βιντεο ειναι συνκινητηκο και δεν το ειδα...τελευταια κλαιω χωρις λογω...εμενα με εχεουν πιασει ταχυκαρδιες..φυσιολογικο μεν αλλα ανυποφορο πραγματικα...με πονανε και τα πλευρα μου γιατι ανοιγουν..οντως τελεια κοιλια εχει η Χριστινα..εγω τουμπανο ειναι..που θα φτασει οεο?Σας βαζω και μια φωτο που εβγαλα εχτες...

post-1349-13873936944579_thumb.jpg

post-1349-13873936944709_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna maria mou prin thn eggymosynh hmoun 57 kila eixa parei arketa prin meinw eggyos na fantasteis oti mexri ta 21 hmoun 48 kila para poly adynath!!!kai phra se ena xrono 8 kila :(:(:(:(

na sas pw thn alitheia oute kai emena mou fenonte ayta ta 6 kila toso poly panw mou den mporw na katalavw pou sto kalo exoun paei :(:(:(

emena ayto pou me noiazei einai oti to mwro mou anaptisete fysiologika k oti oles mou oi eksetaseis einai para poly kales...twra gia ta kila ti na pw aplws den thelw o giatros na me malwnei kathe fora pou paw...exw arxiei kai kathe fora pou trww kati nomizw oti pernw ena kila...apappapapapa poly anxothika vre koritsia!!!!!!!!!!

teleia h koilitsa sou evi mou to ksanaevales to skoularikaki vre?????????

na sas rwtisw pote vgainei o afalos pros ta exw kai pote dhmiourgite aythn h katheth skoura grammh sthn koilia???giati egw akoma tipota!!!!! :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτινα εμενα ουτε ειχε πεταχτε ο αφαλος προς τα εξω ουτε ειχα αυτη τη γραμμη...

μαλλον δε συμβαινει σε ολες τις κοιλιτσες!!

αχ αννα μαρια ασε πηρα μια τρομαρα...

το ειπα κ στον αντρα μου κ με φωναζε :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστιναααα δεν ξερω αν το εχεις καταλαβει αλλα για δες τι φωτο σου...ηδη εχει αρχιζει να εμφανιζεται η σκουρα γραμμη...οσο παει θα περασει και πανω απο τον αφαλο...εμενα στο Χριστοφορο γυρω στον 6ο-7ο βγηκε το σκουρο και μετα τον 7ο ο αφαλος...εβαλα αλλο σκουλαρικι πιο μικρο...δεν μπορω ειναι ο αφαλος μου σαν γυμνος χωρις αυτο...χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια που λέμε για βαφές και τα σχετικά.....κρέμες προσώπου χρησιμοποιείτε??? Ευτυχώς είμαι πάρα πολύ τυχερή και δεν έχω ούτε σπυράκια ούτε σημάδια ούτε ρυτίδες (για την ακρίβεια ούτε μία ρυτίδα παρόλο που είμαι 36) έχω πολύ καθαρό δέρμα αλλά επειδή είχαν λυσσάξει όλοι να μου λένε να βάζω τουλάχιστον μια ελαφριά αντιρυτιδική, ξεκίνησα να χρησιμοποιώ λίγο καιρό πριν μείνω έγκυος αλλά μετά σταμάτησα να βάζω...ξέρετε αν κάνει να χρησιμοποιούμε τέτοια προϊόντα????????

Τιτινάκι ξεκόλλα με τα κιλά...μην αγχώνεσαι τόσο πολύ βρε κοριτσάκι μου...απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και φάε ότι θέλεις, θα τα χάσεις μετά...όσο για τον αφαλό και την σκούρα γραμμή που ρωτάς, δεν είναι σίγουρο ότι θα βγάλεις...εγώ δεν είχα γραμμή σε καμία εγκυμοσύνη (εννοώ τις δύο προηγούμενες) και φυσικά ούτε ο αφαλός πετάχτηκε προς τα έξω!

Μαϊμουδάκι μου φαντάζομαι τρομάρα που θα πήρες...καλά λέει ο άντρας σου...εμένα με κοπανάει συνέχεια στην κοιλιά η μικρή μου, φυσικά δεν το κάνει επίτηδες το γλυκάκι μου αλλά τρομάζω κάθε φορά και προσπαθώ να προφυλάσσω την κοιλιά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...