Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!

δεν ξερω γιατι αλλα αυτο το ''terrible'' μου προκαλει μια στεναχωρια :(

οχι κ terrible! ,προσωπικη αποψη παντα,για να μην παρεξηγηθω

,καθε ηλικια εχει τη γλυκα της!

πως μπορω να χαρακτηρισω με αυτη τη λεξη ''φοβερη''' την ηλικια των 2 ετων της ζωουλας μου? :roll:

για μενα ο χαρακτηρισμος ειναι ακυρος,θα μπορουσανε να το πουνε καπως πιο κομψα

εν πασει περιπτωσει προσωπικα απολαμβανω περισσοτερο αυτη την ηλικια,απο το να ξεσκατωνω μονο κ να ταιζω κ να κοιμιζω..πραγματα που γινοντουσαν σε μικροτερη ηλικια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θάλεια χαριτολογώντας λέγεται αυτή η έκφραση και έχει δοθεί εδώ και πολλά χρόνια από τους ειδικούς!!! :roll::roll::roll::roll: η λέξη σημαίνει "απαίσιος" και φυσικά τα παιδιά δεν είναι απαίσια, απλά δίνεται μια έμφαση στην αλλαγή της συμπεριφοράς κ.λπ. κ.λπ. κ.λπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θάλεια εννοείται βρε κι εγώ την απολαμβάνω περισσότερο

Φαντάσουν οι δικές μου έχουν και 15 μήνες διαφορά και ήταν λίγο

δύσκολα στην αρχή

Τώρα έχουν πολύ πλάκα.. να τις ακούσεις να μιλάνε, να διαφωνούν,

να προσπαθούν να συννενοηθούν και στο τέλος να αγαπιούνται :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοριτσια ξερω οτι θα πει ''απαισια'' το terrible,γι αυτο κ τα ειπα οοολα αυτα

αλλα ειπα να το αποδωσω οπως το δινει ο γουγκλης! :lol: και...(με εξεθεσε!) :lol::lol::lol:

παντως δε συμφωνω ουτε χαριτολογω με την εννοια που δινουν :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μικρή μου όταν τι ρωτάω

" μα τι είσαι εσύ??" μερικές φορές λέει το ονοματεπώνυμο της,

άλλες φορές λέει "κούκα" και πολλές φορές όταν κάνει σκανταλιά

λέει "ΤΕΛΑΣ :twisted: " (ΤΕΡΑΣ :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το συζητώ καν οτι ειναι κατα μακράν η καλύτερη ηλικία!!!!! οταν τρεχει κ κανει αγκαλιές και μου δίνει φιλάκια!!!! εντωμεταξυ τελευταια η δικια μου αρχισε να καολλαει στον πατερα της, της λεω εισαι το κοριτσι της μαμας? οχι μαμά!!! κοϊτσι μπαμπα!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλα ειπα να το αποδωσω οπως το δινει ο γουγκλης! :lol: και...(με εξεθεσε!) :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

παλιογκούγκλ!!!! :lol::lol::lol::lol:

η δικιά μου πριν τον ύπνο μου λέει με αγαπάει και με το που ξυπνάει πάλι μου λέει ότι με αγαπάει :D και με φιλάει διπλά!!!!! :D

στον μπαμπά της δεν λέει τίποτα, αλλά όλη την μέρα είναι με μένα άρα φυσιολογικό μου φαίνεται!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις τελευταίες μέρες και οι 2 κάνουν πρόβα γάμου

Αυτές είναι οι νύφες και ο μπαμπάς ο γαμπρός :lol:

Χορεύουν με τη σειρά.. Βάζουμε και μουσική και του δίνουν να καταλάβει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις τελευταίες μέρες και οι 2 κάνουν πρόβα γάμου

Αυτές είναι οι νύφες και ο μπαμπάς ο γαμπρός :lol:

Χορεύουν με τη σειρά.. Βάζουμε και μουσική και του δίνουν να καταλάβει :lol::lol:

και οι 2 νυφες?

3γαμος ο μπαμπας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θΑΛΕΙΑ WELCOME!!! τι κάνουν τα πατρια εδάφη? θα ανεβουμε το Μαϊο !!!θα παμε για καφεδακι?

Γιωτα ''αναμενομεν'' που ελεγε κ μια θεια μου!!

οσο για τα πατρια εδαφη καλα ειναι...τα περιστερια αυξανονται κ πληθαινουν στην πλατεια .. :roll:

τα δεντρα ανθισαν ... :roll:

τιποτε το ιδιαιτερο... :roll::cry:

terrible city φιλεναδα! :lol::lol::lol::lol:

''δεν γινονται πραγματα'' που λεει κ η Βανα Μπαρμπα! :lol::lol::lol:

καλο μεσημερι κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή την γαλοπούλα γτ την έκοψες? η δικια μου ειναι ντοματού!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: τρελαινεται για ντομάτα!!! τωρα βλέπει Μπαρμπι!!! γυναικες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε τα περιστέρια!εμενα μου λειπει πολύ η αγορά! :oops:

αντε τωρα που θα ερθεις ελα για σοπινγκ θεραπι!

θα σε βγαζουν κ φωτογραφια καθε φορα που θα ψωνιζεις!! :lol::lol::lol:

αφου μυγες σκοτωνουν, πανακριβου ειμαστε καλε! :oops::oops:

ξεχασα πριν να μην ειμαι ''αγενης'' :?;) ειπες γουελκαμ κ δεν ειπα ενα καλως σας βρηκα! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και απο εμένα...είμαι η Γιούλη και έχω 2 μικρά διαβολάκια-αγγελάκια....η Ραφαέλα λίγο πριν τα 2 και ο Βασίλης 5,5 μηνών. Εγώ βιώνω τα terrible 2 και τα terribleeee 0,5 σε πακέτο!!!

Λοιπόν η μεγάλη φοράει ακόμα πάνες παίρνει πιπίλα αλλά μόνο στον ύπνο της και δεν της αρέσουν τα γλυκά :mrgreen: Εχουμε όμως άλλο κόλλημα, της αρέσουν τα τυριά. Όλων των ειδών τρώει και 5 ποσότητες την ημέρα με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι και να τα κρύβω στο ψυγείο.

Κοιμάται καλά σχεδόν 12 ώρες το βράδυ και 2 το μεσημέρι αλλά όλη την υπόλοιπη μέρα παίζει, παίζει, παίζει. Αφού προχθές έκατσε σε καρέκλα καφε για 12 λεπτά και ήταν θέμα συζήτησης στο σπίτι για 2 μέρες...τόση εντύπωση μου έκανε 8-)

Εσείς κορίτσια τα μαλώνετε? Εγώ έλεγα όχι αλλά τώρα είναι στιγμές που με βγάζει εκτός εαυτού. Ναι είναι γλυκειά, ναι είναι ζουζουνίτσα αλλά είναι και πολύ σκανδαλιάρα. Ενώ αψηφά τον κίνδυνο και πέφτει συνέχεια συγχρόνως όμως κλαίει ματά με μαύρο δάκρυ. Αυτό μου τη δίνει στα νεύρα...δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Κάθε φορά που την μαλώνω λέω πως θα είναι η τελευταία φορά αλλά είναι φορές που δεν καταλαβαίνει με ΤΙΠΟΤΕ. Σκέφτομαι να ξεκινήσω καμιά γωνιά σκέψης αλλά και πάλι δεν ξέρω...εσείς τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μικρή μας το μεσημέρι ήπιε λίγο κρασί

άρπαξε το ποτήρι από το τραπέζι και ήπιε λίγο

Το απόγευμα έφτιαξα έναν καφέ

Έρχεται δίπλα μου και λέει

"Μαμά έβαλα την τσίχλα στον καφε" :twisted:

Λέω μπαααα

"Μαμά την έβαλα εδώ μέσα" :twisted: και μου δείχνει την κούπα

και ταυτόχρονα ανοίγει το στόμα της να δω οτι δεν εχει την τσίχλα :o

Πήρα κουτάλι και όντως ψάρεψα την τσίχλα από τον καφέ μου :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα (savropinguine) (καλά θυμάμαι το όνομά σου;;;;), μέσα στην ημέρα δε ζητάει την πιπίλα εκτός αν τη δει. Αν λοιπόν τη δει, του αποσπώ την προσοχή με διάφορα κόλπα και τον κάνω να ξεχαστεί. Όσο για τη γαλοπούλα-αλλαντικό την έκοψα γιατί τον τελευταίο καιρό διάβασα πολλά άρθρα που έλεγαν ότι τα αλλαντικά δεν κάνουν καθόλου καλό σε μικρά παιδιά και κόλλησα. Έπειτα ακριβώς το ίδιο μου είπε και μια φίλη που εμπιστεύομαι γιατί τα ψάχνει κάτι τέτοια..Αποφάσισα λοιπόν να του δίνω τοστάκι με μόνο τυράκι μέσα.

Ο Πανούλης κάθε βράδυ που τον κοιμίζω με αγκαλιάζει, μετά μου πιάνει τα μάγουλα και μου λέει: "αγάπη μου, καλή μου"..Λιώνω, πεθαίνω :P

Έχει φάει ένα κόλλημα από χτες με το "ρε". Δεν ξέρω τι να κάνω. Και όσο του λέω να μην το λέει, τόσο το λέει. Τον πήρε να φανταστείτε ο πεθερός μου τηλ. και του λέει: "Γεια σου παππού ρε (στο τέλος το ρε..χαχα). Δεν μπορώ τώρα μιλήσω ρε.."και άλλα τέτοια. Και εγώ η έξυπνη του λέω :"ΡΕ Πάνο μη λες ρε.."χαχαχαχαχαχα.Το σκεφτόμουν μετά και γέλαγα με τη βλακεία μου :roll::lol: ...

Επίσης θέλω να κάνω και μια ερώτηση προς τις μανούλες με αγοράκια. Καλλωπίζεστε μπροστά τους;; Εννοώ βάψιμο και τέτοια. Επίσης, επειδή το μεσημέρι φεύγω για δουλειά αναγκαστικά κάνω μπανάκι το πρωί που είμαστε μόνοι μας και πολλές φορές ανοίγει την κουρτίνα του μπάνιου και με βλέπει :oops: ...Και όταν πάω για πιπι πάλι έρχεται στην τουαλέτα. Αυτά όλα σε συνδυασμό με το ότι οι φίλοι μας έχουν κοριτσάκια οπότε παίζει κυρίως με κοριτσάκια, πρέπει να με αγχωνουν :? ;;;;;;Ένα άγχος είναι αυτά τα παιδιά..Αναλαμβάνει βέβαια ο μπαμπάς δράση του τύπου έλα να ξυριστούμε ( :lol: ) και άλλα τέτοια αλλά έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Προχτές πήρε τη στέκα της ξαδέρφης του και προσπαθούσε να τη βάλει στο κεφάλι :o . Αχχχ τι να κάνω;;;; Να αγχωθώ ή όχι;;; Ζητούνται αγοράκια για παρέα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...