Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

κ εσυ μαχη μου αναποφασιστη?τουλαχιστον αφου σου αρεσε ο γιατρος θα ειναι πιο ευκολο να αποφασισεις.

γιεληζ εγω χθες εβγαλα φωτο την κοιλια μου κ την εστειλα στον αδερφο μου κ μου ειπε οτι φουσκωσα παρα πολυ. :(:( βεβαια την τραβηξα μονη μου κ ηταν απο κοντα γιαυτο κ φαινοταν μεγαλη.την εχω στο σπιτι κ θα την βαλω το βραδυ να μου πειτε.

νομιζω πως περασε μηνας απο την τελευταια φορα που βαλαμε φωτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αρχισατε κ τα ψωνια?αχ τι ωραια.......εγω καθε βραδυ που πεφτω για υπνο σκεφτομαι ποτε θα ερθει ο καιρος να φτιαξουμε τα δωματια των κοριτσιων κ να κατεβασω τα ρουχα.χθες πηγα κ στην κουνιαδα μου κ μου ειπε οτι εχει μια βαλιτσα με ρουχα τις μπεμπας της,χωρια αυτα που τις ειχα δωσει εγω κ σκεφτομαι που θα χωρεσουν ολα.δεν βλεπω την ωρα να πλυνω κ να σιδερωσω :shock::shock: κ μετα σκεφτομαι οτι εχω μια στοιβα δικα μας ρουχα για σιδερο κ προσγειωνομαι :(:( τα δικα μας παντα τα βαριεμαι τις μικρης ομως οχι,πως γινεται αυτο :-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Βίκυ μου!! Με το καλό να δείς και εσύ την μπουμπού και με το καλό και ο ενδοκρινολόγος σήμερα!! Όλα να είναι τέλεια εύχομαι!!

Καλά με έστειλες με αυτό!!!! Τέλεια περιγραφή!!!!

και κοριτσια ειλικρινα περπαταω σαν παπια συγκαμενη.

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Βίκυ μου αν έχεις καλή παρέα περνάει ο καιρός...

Μιχαέλα θυμάμαι ήμουν 22 εβδομάδων όταν βάλαμε φωτό... οπότε ναι πέρασε ένας μήνας...

Το βράδυ θα βάλω και εγώ! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιχαελα δυο λογοι υπαρχουν.

1: τα ρουχα της μικρης ειναι μικροτερα στο μεγεθος

2: απλα για τα παιδια οτι κ να κανουμε δεν το βαριομαστε

χιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι...Να πάνε όλα καλά!!Μέχρι να νιώσει τις πρώτες κλωτσιές είναι το θέμα.. μετά δεν θα μπορεί να κάνει και πολλά!! :lol::lol::lol:

το βραδάκι θα βγάλω φωτό γιατί τώρα είμαι στη δουλειά!!Είναι περίπου μήνας νομίζω... άντε να δούμε που θα φτάσουμε!!με τις κοιλιές εννοώ!!

μαμαπινίσιμο είδες πως περνάει ο καιρός?? Άντε να είναι όλα καλα με τους γιατρούς!!!

Μιχαέλα και μένα μου συμβαίνει αυτό.. μου αρέσει να σιδερώνω γενικά..αλλά τα ρούχα του Νικόλα μου είναι σκέτη απόλαυση!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα δεν ειμαι η μονη που το εχει αυτο με τα ρουχα....βικη κ εγω το ιδιο σκεφτομαι...ειναι μικρα κ στον μισο χρονο τα εχω τελειωσει κ μετα με πιανει η λυσσα για τα δικα μας :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω, οντως μεγαλωσε πολυ το μπουμπουκακι μου!!!

Μιχαελλα κι εσυ αναποφασιστη εεε??? Ελπίζω να αποφασισω πριν μπω στον μηνα μου :lol::lol::lol:

Γιελιζ μου ειπε οτι κανονικα γινεται 2 φορες μια στον 5ο και μια στον 7ο, και θα παω να την κανω την Παρασκευη μαλλον, κι εγω ειπα 2 φορες το μαρτυριο αυτο? :oops::oops:

Αλλά τουλαχιστον θα κανω την μικρη καμπυλη.

Βικη αντε το σπας το 100αρι σε 2 μερες!!!!

Θελω κι εγω ψωνια για το μπεμπε!!!! Αλλά θα περιμενω την αδερφη μου να παμε μαζι!!!!!

Εγω σημερα το πρωι που μαγειρευα εκαψα το δαχτυλα μου 10 φορες :(:(:( και τωρα ποναω :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχη μου οντως το σπαω σε 2 μερες και χαιρομαι.

γλυκουλες μου παω να κανω μπανακι και θα μπω μετα να σας διαβασω. τωρα ποση ωρα θα μου παρει να διαβασω θα δειξει. αναλογα με το ποσες σελιδες θα βρω παραπανω. χιχι

καλα να μαστε εχουμε πολλα για συζητηση και ξεπεταμε τις σελιδες μπαμ μπαμ.

φιλια.τα λεμε σε λιγη ωριτσα

μπραβο μαμα νικολα. καλε μαζι παμε σχεδον εμεις οι δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!!

Ευγενια πολύ καλα τα νεα σας μπραβο!!

Μαχη μου επισης..πολυ χαρηκα που ο καινουριος γιατρος σου σε κερδισε..ολα καλα θα πανε ειμαι σηγουρη!!!

Καλα Μιχαελλα για σιδερο μη μιλατε..ενα βουνο δικα μας..και οσο σκεφτομαι τι ρουχο εχω να κατεβασω…συν τα καλοκαιρινα που εχω να ετοιμασω γι ατον μεγαλο..πωπω..πονοκεφαλος με πιανει

Γιωργο μου ειναι φυσιολογικο αυτο..το μωρο ηδη εχει παρει θεση...και ετοιμαζετε για την μεγαλη εξοδο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως τα καταφερες τοσες φορες?αντι για φαγητο ειπες να φτιαξεις δαχτυλαδα :lol::lol::lol::lol:

βαλε σπαθολαδο αν εχεις.η αληθεια ειναι οτι ξερω οτι θα γεννησω στο νοσοκομειο αλλα ειμαι αναποφασιστη στο αν φωναξω τον γιατρο που θα με παρακολουθει ή θα παω στην τυχη της εφυμεριας.ισως ακομα επειδη δεν εχω καταληξει σε εναν που να με εμπνεει γιαυτο κ ειμαι ετσι.

γιωργο εφτασε ο καιρος.........η αληθεια ειναι οτι οσο περνανε οι μερες θα το νοιωθει ολο κ πιο κατω.η κοιλια της δεν εχει πεσει πολυ?κ λογικο ειναι τα ποδια να πιεζουν ολο το γαστροοισοφαγικο συστημα(αν το λεω κ καλα).μπορει τωρα που θα πατε να την μετρησει κ απο κατω για διαστολη.συνηθως το κανουν οταν μπεις στον μηνα.αχ τι καλα θα αρχισουν κ οι πρωτες γεννες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι κι εγω!!Καλημερα αγαπημενες μου εγκυουλες!!Δεν ξερω τι εχω παθει 2-3 μερες τωρα,θελω ολη τη μερα να κοιμαμαι,μαλλον φταιει το οτι εχω αρχισει να βαραινω επικυνδυνα κ κουραζομαι πιο ευκολα...

Το σιδερωμα ουτε εμενα μου αρεσει καθολου,τωρα με τα μωρουδιακα δεν ξερω...

Ευγενια κ Μαχη τελεια τα νεα σας,μεγαλωσατε πολυ!!Ολα καλα λοιπον!Μαχη μου μια χαρα κ ο γιατρος,τουλαχιστον να ηρεμησεις κ αφου ειναι κ συζητησιμος να μπορεις να του πεις ο,τι θελεις!

Ευγενια μου τελικα με το ζαχαρο οκ,δεν επηρρεασε καθολου το μωρο,μια χαρα.

Οσο για τις φωτο να βαλουμε ναι,να δουμε που εχουμε φτασει...

Κανω την αρχη κ δε θελω να σοκαριστειτε :o:o:o

post-5578-13873936657257_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα γιατι μου το θυμισες αυτο....ειχα ξεχασει τα καλοκαιρινα!!!κ επιδη δεν εχουμε χωρο τα πατικωνω ολα μαζι κ οταν τα βγαζω θελουν φτου κ απο την αρχη πλυσιμο κ σιδερο :evil::evil: ολα μαζι θα μας πεσουν τελικα.σιγουρα μετα το πασχα πρεπει να αρχισω να οργανωνομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalhmera..ti kanete?

emeis eimaste mia xara..megalonoume fusiologika k ola einai upo elegxo..kaname ton megalo ton uperhxo alla tha pame gia epibaibewsh stis 15/4 sthn thessaloniki se ena iatriko kentro me to opoio sunergazete o giatros mou

ta kaka nea einai oti exw balei mexri twra 9 kg k den katalaba pws..opote apo shmera kleinoume to stoma k koboume ta polla alatia..

omws epeidh shmera den mporw na sas episkeftomai suxna epeidh einai o antroulhs mou edw k mageireuw k gigantes tha sas dwsw ena megalooooo filaki k tha ta ksanapoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα βρε Μαχη μου,πως τα καταφερες να κοπεις τοσες φορες?

Σ'ευχαριστω Μιχαελα μου,εχω πει στις κορες μου να ειναι κομψες :lol::lol::lol:

Καλημερα Χρυσα!!

Μαιρη καλη μαγειρικη!Φιλια!Α!κ ειπαμε,δεν αγχωνομαστε για τα κιλα!

Γιωργο μου κοντευετε!!!!!!Γι αυτο κ η Μαριαννα αισθανεται ετσι,ειναι απολυτως φυσιολογικο.Τωρα πρεπει να ξεκουραζεται ακομη περισσοτερο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi apla gia epibaibewsh na eimaste sigouroi..mas afhse na epileksoume an thelloume na to ksanakanoume opote eipame giati oxi...oxi gia kati allo

sofitsa mou kala ta les esu alla mesa se ena mhna ebala 5kg dhl sto telos ti tha ginei?k na fantasteite den katalaba pws...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μου μπράβο σας!!!! δεν είναι και τραγικά πολλά τα κιλά.. με λίγη προσοχή όλα θα πάνε περίφημα!!!

Σοφάκι μου τι τέλεια η κοιλίτσα σου??? μεγάλωσε!!είναι βέβαια μια χαρά για δύο ζουζούνες εντός!!

Γιώργο μου είναι φυσιολογικό αυτό που νιώθει η Μαριάννα σου!!Φτάνει ο καιρός... όσο πλησιάζεται θα τα έχει αυτά.. ετοιμάζεται το μικρούλι σας για την μεγάλη έξοδο!!! :D:D άντε με το καλό!!!!!!!!Υπομονή λίγος καιρός έμεινε!

Καλοκαιρινά??????? ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω.... ουφ!!χαμός θα γίνει πάλι!!!Μόνο σε μένα δηλαδή αρέσει το σίδερο??? :o:shock: Μήπως πρέπει να το κοιτάξω???

Χρύσα μου καλημέρα!!!!!

Το Μαράκι που χάθηκε σήμερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια μπραβο αντε να σπασεις και το φραγμα των 50 ημερων!!!!!

Γιωργο καλημερα, μαλλον ειναι επειδη πλησιαζετε!!! Δεν νομιζω οτι ειναι κατι ανησυχητικο.

Χρυσα καλημερα! Ευτυχως το συμπαθησα γιατι ειμαι και περιεργη γενικα με τους γιατρους, για να φανταστεις και τον οδοντογιατρο μου τωρα που τον βρηκα οχι απλα δεν τον αλλαζω αλλά δεν παω σε αλλον με τπτ...

Για σιδερο μην μιλατε, εχω και εγω ενα πλυντηριο για σιδερο και ειλικρινα μονο που το σκεφτομαι βαριεμαι....

Σοφια τι ωραια κοιλιτσα ειναι αυτη.

Κατακαηκα πρωινιατικο. Αλλά δεν μου φταιει κανενας αλλος, ποια αλλη τρελλη θα σηκωνοτανε απο τις 6.30 να μαγειρεψει.....

Μιχαελλα εγω αυτος ο γιατρος που πηγα χτες ειναι στο Πανεπιστημιακο στη Λαρισα και οταν τον ρωτησα γιατον τοκετο και αν θα ειναι αυτος, μου ειπε οτι τις περισσοτερες φορες ειναι εκτος αν λειπει σε καποιο συνεδριο κλπ. Αν ειναι ανθρωπινος δυνατον θα ειναι. Και οτι βεβαια και να λειπει θα ειναι σε επικοινωνια με τους υπολοιπους γιατρους και μαιες και υπαρχει παντα αψογη συνεννοηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και απο μενα!

Μαχη πολυ ωραια,αφου αυτος ο γιατρος ειναι καλος,να τον κρατησεις!Και προσοχη με τα μαχαιρια! :lol:

Σοφιτσα μια χαρα κοιλιτσα εχεις για διδυμακια!

Μαμα Νικολα,ολα καλα,μπραβο!Για την διατροφη τι σου ειπε;Αν δεν ανησυχει για το ζαχαρο,ειναι κριμα να πεινας...Μηπως να την αλλαξεις λιγο,τουλαχιστον προς την ποσοτητα...

Δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατε! :lol: Παω να φτιαξω τοστακι.Θελω να παμε να αγορασουμε και ψαρακια γιατι εχει ψαρι σημερα το μενου.Ο αντρας μου θελει και να περασουμε απο την μαμα του να της βαλει ενα καλωδιο ατην τιβι και δεν θελωωωωωω!Γκρρρρρ!Τα νευρα μου!Μαλλον θα του πω να με αμολυσει σε κανενα μαγαζι εκει κοντα και να παει μονος του. :evil:

Σιδερο;;;;;Τι ειναι αυτο;;; :lol: ΤΟ ΜΙΣΩ!Το εχει αναλαβει εξ'ολοκληρου ο αντρας μου. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια μολις βρηκα τι δωρακι θα σου κανω για την γεννα....μια βαλιτσουλα με τα ασιδερωτα κ του μωρου κ δικα μας(ετσι για ποικιλια) :lol::lol::lol::lol:

κ εσυ μετα θα μου ανταποδωσεις το δωρο για την δικια μου γεννα με την ιδια βαλιτσουλα,σιδερωμενα αυτην την φορα!!! :lol::lol::lol:

θελεις θελεις??? :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...