Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου Μάχη μου...

Γιωργάκη 19 μέρες!!!!! :o Πώς πέρασε ο καιρός!! Αντε να κρατήσετε γερό το μωράκι σας αγκαλιά!

Κορίτσια οι δουλειές δεν τελειώνουν...Πιο πολύ θέλω να είναι όλα έτοιμα για το μωρό...Και με αγχώνει γιατι λόγω του τραχήλου ο γιατρός μου άφησε να καταλάβω να είμαι έτοιμη από τον 7ο...ελπίζω και εύχομαι βέβαια να φτάσουμε στον 9ο...

Τώρα ήρθε ένας τεχνικός να βάλει κατι καλώδια και τι μου έλεγε βρε κορίτσια?? Οτι έχει ένα φίλο που έδωσαν πάνω από 50.000 ευρώ σε εξωσωματικές, θεραπείες και εξετάσεις και στο τέλος τους είπαν ότι δεν μπορουν κανουν μωρό...Αφού βέβαια πήραν τόσα λεφτά οι τύποι!! Και τελικά αφού το πήραν απόφαση ότι δεν θα γίνει τίποτα...έκαναν το πρώτο μωράκι από μόνοι τους και τώρα έχουν όχι μόνο 1...αλλά 3!!! Να είναι καλά οι άνθρωποι...πόση πια εκμετάλλευση!

Γιελιζ μήπως έιναι μύκητες???Για την καμπύλη μην ντρέπεσαι...ρώτα τον...ο γιατρός μου είχε πει ότι μέχρι την 28η πρέπει να έχει γίνει...

Εγώ φαγούρα έχω αραία και πού στην κοιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι και εγώ το σκέφτηκα για τους μύκητες αλλά συνήθως αν είναι μύκητες έχεις και υγρά που μυρίζουν.. και εγώ δεν έχω... Θα τον πάρω τηλ. να τον ρωτήσω και για την καμπύλη γιατί αύριο κλείνω την 28η εβδομάδα...

Όσο για αυτό που είπες με τις εξωσωματικές, πραγματικά μεγάλη εκμετάλλευση!! Ντροπή τους, είναι και γιατροί! Μπράβο πάντως το ζευγάρι που έκανε 3 παιδάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το εχω ξανακουσει...

ζευγαρια που χρονια προσπαθουν με εξοσωματικη ..και μολις το παρουν αποφαση οτι δεν....κανουν δικα τους παιδια...

ασε στο θεμα εξωσωματικη πολυ εκμεταλλευση....

μια ξαδελφη μου που ειχε σοβαρη αρρωστια- μακρια απο μας - της ειπαν να μη προσπαθησει καν να κανει φυσιολογικη συλληψη και να πει κατευθειαν εξωσωματικη...

τι να πω.

Γιελιζ μηπως ειναι πλα καποιος ερεθησμος τοπικος απο καποιο εσωρουχο η απο το σαπουνι σου;;;;

εγω Προ Χριστοφορου δεν ηξερα τι θα πει ενοχληση απο κατω..ουτε κολπιτιδα ουτε ουρολοιμωξη..τιποτα....

Εμειαν εγγυος..5 μηνων περιπου τσουπ μια περιποιημενη κολπιτιδα- φυσιολογικο λεει στην εγκυμοσυνη...

μετα μου απαγορεψε τα πολλα πλυσηματα απο κατω..λεει σκετο νερο η απαλο παιδικο σαπουνι

Μαρακι μακαρη ολα να σου πανε καλα ..και να εξαντλησεις και τον 9ο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έχεις δίκιο Γιελιζ...ισως να χρειαστεί απλά να κάνεις καμιά πλύση...Δεν νομίζω να είναι κάτι...

Πάντως καμιά φορά στους γιατρούς πρεπει να τους θυμίζεις καποια πράγματα γιατί με τοσα κορίτσια που βλέπου όλη μερα ξεχνιούνται :lol::lol:

Χρύσα μου ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον πήρα και για την καμπύλη μου είπε θα μου πεί την επόμενη φορά που θα πάω...

Για την φαγούρα είπε δεν είναι τίποτα και να κάνω πλύσεις με χαμομήλι η σκέτο νερό όχι σαπούνι και να στεγνώνω πολύ καλά την περιοχή... είναι συνηθισμένο λέει στην εγκυμοσύνη...

Χρύσα όπως ακριβώς τα λές μου είπε και ο γιατρός.

Μαράκι όλα καλά θα πάνε και θα γεννήσεις όταν πρέπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργο μου με το καλο να κρατησετε το μωρακι σας αγκαλιτσα.πως περασε ο καιρος!

ντιοσα εγω πιστευω ειναι μυκητες.αλλα δε σου χει κανει καλλιεργεια κολπικου?κ γιατι ντρεπεσαι να του πεις για τη καμπυλη.εμενα ειναι λιγο χαλαρος.αλλα εγω επιμενω.κ με λεει μυστηρια.αλλα καλυτερα μυστηρια κ καλα,παρα να κλαιω εγω μετα.οι γιατροι εχουν δει πολλα κ μερικα τα παιρνουν αψηφιστα.τουλαχιστον τη μικρη καμπυλη επρεπε να την ειχες κανει.κ κολπικο.εμενα στο 3ο μηνα μου χαν βρει στρεπτοκοκκο που ειναι λιγακι επικινδυνος για συσπασεις.πηρα την αντιβιωση μου κ τωρα εχω μονο λιγους μυκητες.

αφηστε τις πολλες δουλειεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες.ξεκουραστειτε τωρα κ μετα εχετε ολο το χρονο να τρεχετε σα το βεγγο

φιλακια.παω να φαω κ μετα νανι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παλη για την καμπυλη δεν ηταν πολυ αγχωτικος...

μου ειπα να την κανω με 4 συνολικα ληψεις..κοινως θα φαω το τριωρακι μου...

Γιελιζ μαλλων οι γιατροι μας ειναι παρομοιας φιλοσοφιας :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα καλλιέργεια κολπικού δεν έκανα στην εγκυμοσύνη... είχα κάνει 1 εβδομάδα πρίν μείνω έγκυος... και μέχρι τώρα δεν είχα και καμία ενόχληση...και τώρα μάλλον δεν είναι τίποτα.

Για την καμπύλη είπα ότι ντρέπομαι να τον ρωτήσω γιατί τον έχω πρήξει γενικώς με τις ερωτήσεις και πάντα μου λύνει ο άνθρωπος τις απορίες με πολλή υπομονή... απλά τον είχα ρωτήσει την προηγούμενη φορά που είχα πάει και μου είπε όταν έρθει η ώρα θα σου πώ εγώ.

Χρύσα μάλλον έτσι είναι... είναι και λίγο της άποψης να μην αγχώνει την έγκυο χωρίς λόγο και δεν δίνει εύκολα φάρμακα...Αλλά αν δεί ότι κάτι δεν του κάθεται καλά το ψάχνει πολύ... εμένα με είχε βάλει να μετράω την πίεση μου για 20 μέρες γιατί όταν πήγα για εξέταση ήταν λίγο ανεβασμένη (απο το άγχος μου!!!) και δεν το άφησε έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι και ο δικος μου...

δε με αγχωνει, ειναι χαλαρος..φαρμακα δε δινει..ουτε βιταμινες...ειδε τις τελευταιες εξετασεις- του τις εστειλα με φαξ, ειπε εφοσων φεριτινη και αιματοκριτης ειναι καλα- αν και ο γιατρος στο παπαγεωργιου μου ειπε οτι ειναι οριακα- τρομαρα του- δεν χρειαζετε να το παρακανω με το σιδηρο..και γεννικα ειναι πολυ καλος πολυ συζητησιμος..

ασε και εγω τον εχω πριξει..τοσο πριξημο δεν εκανα ουτε στον πρωηγουμενο γιατρο μου που ημουν και πρωτη φορα εγγυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Χρύσα, και εγώ το ίδιο... αυτόν τον καημένο τον έχω ζαλίσει!!

Αφού καμιά φορά λέω τώρα θα με βρίσει δεν θα αντέξει!!! :lol::lol:

Εγώ προσωπικά δεν είχα τόση υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γιατρος μου με εβαλε να κανω την μικρη καμπυλη απο τις πρωτες κιολας εξετασεις.Και ευτυχως γιατι τουλαχιστον το προλαβα και δεν χρειαζεται να κανω αυστηρες διατροφες,προσεχω λιγο και ολα καλα!Αν δεν το προλαβουμε,μπορει να δημιουργηθει προβλημα και στο μωρο.Και κολπικο εκανα πολυ νωρις και καθε μηνα ουρα και αιμα.Καλυτερα ετσι,να ειναι ψειρας,γιατι προλαβαινουμε πραγματα.Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα που λενε. ;) Δεν με αγχωνει καθολου,ισα ισα που ειναι πολυ χαλαρη,ουτε καν μου ειχε πει γιατι με εβαλε να κανω καμπυλη.Μετα μου ειπε αλλα και παλι χαλαρα...Ουτε με την αποκολληση με τρομαξε,γενικα ειναι πολυ καθησυχαστικη αλλα και πολυ ψειρας. :lol: Και εγω την πρηζω με ερωτησεις,αλλα δεν με νοιαζει.Δουλεια τους ειναι. ;)

Για την β επιπεδου μου ειπε πως θα την κανει εκεινη αλλα θα παω και σε αλλο γιατρο για επιβεβαιωση.Ετσι θα ειμαι ησυχη πως δεν υπαρχει περιπτωση να εχει κατι το μωρο-χτυπα ξυλο-και να μην το εχει δει.Θα νοιωθω πιο σιγουρη... :roll:

Ωραιο το σαϊτ με τα φορεματα,θελω και εγω να παραγγειλω!Τι μεγεθος ομως;Ειναι σαν του ζαρα τα νουμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά τον δικό μου κι αν τον έχω πρήξει...του έχω γίνει εφιάλτης νομίζω :lol::lol: ξέρει όμως την αγωνία μου και πάντα με ηρεμεί και κάνει ότι είναι απαραίτητο...οπως λεει κι ο αντρας μου δεν τον συμφερει κιολας να χάσουμε άλλο παιδάκι..Ειναι πολύ εντάξει ομως δεν έχω παράπονο...πάντα ευγενικός και ήρεμος!

Κι εμένα μου άρεσαν τα ρούχα...αλλά μπερδεύομαι κι εγω με το νούμερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι στην ίδια μοίρα είναι οι γιατροί μας!! :lol::lol::lol: Και ο δικός μου έτσι πάντα ευγενικός... Και να φανταστείς ότι ο δικός μου "πληρώνει" λάθη άλλων... εγώ δεν είχα αυτόν στην προηγούμενη εγκυμοσύνη...

Για τα νούμερα που λέτε λογικά θα έπρεπε να έχει πινακάκι... να μετρήσετε στήθος κτλ και να δείτε έτσι ποιό νούμερο σας κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε λίγο πρέπει να ανοίξουμε το Νο 8....

Και τον τίτλο νομίζω τον έχουμε έτοιμο... ε Μαράκι??? Εσύ δεν το είχες πεί? Και μας είχε αρέσει πολύ!

"Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!" :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα εβαλα στηθος κοτοπουλο στην χυτρα,να το κανω κοκκινιστο με κριθαρακι.Θα φαω μονο ενα φλυτζανι κριθαρακι ομως,οπως γραφει η διατροφη.Και κοτοπουλο και σαλατα.Γιατι προχθες που καταβροχθισα ενα πιατο γεματο μακαρονια,το ζαχαρο ειχε παει 150! :shock: Πρωτη φορα,αλλα ευχομαι και τελευταια...

Ντιοσα,τα λεμε μετα!

Τι θα κανουμε με τα νουμερα;Σκεφτομαι να παω στο Ζαρα να δοκιμασω εκει ενα φορεμα να δω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημερι Γιελιζ!! Αφου το επιθυμείτε τόσο αυτό τον τίτλο θα βάλουμε :lol::lol::lol: Να γεμίσουμε όμως και την 100 σελίδα και μετά!!!! :lol::lol:

Εχει πινακάκι με τα νούμερα..το έψαξα..Ελπίζω μόνο να είναι το σωστό που επιλέγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρουλες τι κανετε???

Εμεις ειμαστε καλα και μολις ξυπνησαμε ξεπορτισαμε για καφεδακι σημερα!!!!!!Μολις γυρισαμε...

Ειχαμε ενα ησυχο σχετικα ΣΚ με λιγες δουλειες και γενικα αραξαμε σπιτι!

Το μενου σημερα εχει ψαρακι με σαλατα..μου το φερε χτες ο γαμπρος μου ψημενο κ καθαρισμενο παρακαλω και ετσι εχω ετοιμο φαγητο!!!

Γελιζ μου η φωτο ειναι απο το βραδυ που ειχα φαει τις αυγοφετες που λεγαμε.. :D:D:D

Ο μικρουλης πλεον ειναι πολυ ζωηρος και τωρα το βραδυ ο αντρας μου γυριζει πλατη κ γω κολλαω πανω του κ τον κλωτσαι στην πλατη :):):):):):):):) !!!!!!!!!Κ φυσικα χαζευει ο μπαμπας μας!!!!

Γιατρο εχουμε μετα το Πασχα...πολυ μακρυα ακομη....

Σκεφτομαι να κανω κουλουρακια κ τσουρεκια για το Πασχα αλλα απο την αλλη σκεφτομαι επισης οτι θα τα φαω μονη μου παλι και θα γινω θεοχοντρη!!!!!!

Ειδικα στα κουλουρια δεν μπορω να αντισταθω...

ουφφφφφφφφφφφφ!!!!!!!!!!

Α τωρα 3 μερες το βραδυ την εχω βρει με τα φρουτα...κανω μια πλουσια φρουτοσαλατα και φυσικα την τρωω ολη ..αλλα ετσι εχω μεινει κ σταθερη στο βαρος τουλαχιστον 4 μερες τωρα...να καλυψω το 1,3 που πηρα σε μια βδομαδα!!!!

Θα προσπαθησω να τοτηρησω μεχρι την Μ.Βδομαδα που θα νηστεψω κιολας κ ελπιζω να τα καταφερω!!!

Αυτααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα,τελεια η κοιλιτσα!

Εφαγα και γυρισα!Τελειο εγινε το κριθαρακι μας,αλλα εφαγα οσο επρεπε,ενα φλυτζανι.Ευτυχως χορτασα με το κοτοπουλο και την σαλατα.

Αυτες τις μερες εχω συνεχεια ορεξη για φραπε!Φτιαχνω και πινω αλλα τον κανω ελαφρυ.

Τωρα αραζω λιγο στον καναπε.

Οι βλακες που παρηγγειλα το μπλουζακι για τον αντρα μου,ακομα να το ετοιμασουν!Αυριο μαλλον.Του πηρα και μια ομορφη καρτουλα και του εγραψα μεσα διαφορα λογακια.Εχω γινει πολυ ευσυγκινητη,την εγραφα και εκλαιγα. :oops: Πηρα και μια ομορφη σακουλιτσα να τα βαλω μεσα και ενα μαγνητακι για το ψυγειο που γραφει "Απ'ολα τα δωρα μικρα και μεγαλα η αγαπη σου ειναι το πιο ομορφο"καπως ετσι,δεν το θυμαμαι. :lol: Εχει πανω ενα αρκουδακι με καρδουλες,πολυ γλυκουλι ειναι.Θα του το δωσω και αυτο.

Μαλλον αυριο θα βγουμε καπου να το γιορτασουμε,οποτε θα του τα δωσω τοτε. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φάγαμε και εμείς το φαγάκι μας και ήρθαμε! Τελικά ο γιός μου μάλλον μάγειρας σαν τον μπαμπά του θα γίνει!!! Μόλις αρχίζω το μαγείρεμα κάνει τούμπες... :lol::lol::lol:

Κατερίνα είδες τι κάνουν οι αυγόφετες?? :lol::lol: Αυτό με την κοιλιά στην πλάτη του μπαμπά μας το κάνουμε και εμείς... και τον ταράζει στις κλωτσιές ο μικρός! Ο μπαμπάς μας βέβαια τρελλαίνεται!!! Πολύ γέλιο!!

Νίκη καλή χώνεψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι κι εμένα...βολευτηκα στον καναπε με το κομπιούτερ τελικά!!! :lol::lol:

Πολύ βαρεμάρα βρε κορίτσια...κι όλο σκέφτομαι τι να φαω απλά επειδη δεν έχω να κάνω κάτι :lol::lol:

Κατερινάκι μου πήγες για καφεδάκι ε?? Μια χαρά...

Νίκη μου ωραίο το κριθαρακι...καλη χώνεψη!!!

Καλή χώνεψη και σε σενα Γιελιζ!!

Εγώ δεν έφαγα πολύ το μεσημέρι γιατι βαρέθηκα τα χθεσινά φαγητά... :lol::lol::lol: και αρχισε η λιγουρα πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...