Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

καλημέρα κοριτσάρες μου

καλή εβδομάδα να έχουμε κ εμεις κ τα μωράκια μας, εγω αν προλάβω θα πάω να βγάλω μερικές φωτο το μπέμπη γιατι πριν 13 μέρες που έκανα β επιπέδου δεν ήταν η κοιλια μου σε καλή κατάσταση απο το χειρουργείο.....για να δούμε τι θα δούμε........

απο δουλειές και εγω λυσάω αλλά με σταματαει η μέση μου που πονάει πολύ.............

καλημέεεεεεεεερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mαρακι για τις πανες παμπερς μιλουσα.Δεν στελνουν ουτε και σ'εσας,ε; :roll:

Χρυσα,εχεις θυροειδη;Γιατι κανει ταχυπαλμιες ο θυροειδης.Εγω εχω και συνεχεια με πιανουν ταχυπαλμιες,πριν ακομα μεινω εγκυος,αλλα ειναι φυσιολογικο. ;)

Αννα και εμεις μια απο τα ιδια.Ο κοσμος πια βαριεται τις πολλες παρεες,αυτο καταλαβα.Εχει απομακρυνθει.Εχω καποιες φιλες που βλεπω συχνα,αλλα απο εκει και περα δεν εχουμε πολλες παρεες,να ερθουν σπιτι κλπ.Δεν ξερω,βαριουνται...Τι να πω; :roll: Και εγω το ιδιο φιλοξεμη ειμαι αλλα ανταποκριση δεν βλεπω,οποτε σταματησα να προσπαθω. :roll: Εχω και το αλλο:μου την δινει να καλω καποιον επανηλλειμενως σπιτι μου και να μην ερχεται.Μετα δεν το ξανακαλω...Οπως μου την δινει να καλω καποιον και εκεινος να μην με καλει. :evil: Γενικα με ενοχλει η αχαριστια...Εγινε ενα σκηνικο χθες και φουντωσα...Μου εδωσες αφορμη να ξεθυμανω. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα εχεις καθολου θεμα με τον θυροειδη σου?εχω κ εγω ταχυπαλμιες ωρες ωρες αλλα ξερω ορι ειναι απο αυτο.προχθες στο νοσοκομειο που με μετρησαν πιεση ειχα παντως χαμηλη, 10,6 με 6.αν κ παντα τοσο εχω αλλα ωρες ωρες με πιανει ταχυπαλμια κ φυσικα ανεβαινει κ η πιεση.ειναι ομως απο τον θυροειδη μου.

καλημερα νικολ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κοπέλες. Τι κάνετε; Εγώ είμαι μέσα στα νεύρα. Δεν είναι η μέρα μου. :lol::lol: Τον ένα όροφο του σπιτιού μου (τον από πάνω) τον έχουμε νοικιασμένο σε κάτι φοιτήτριες, ώστε να πηγαίνει δόση για το σπίτι. Έτσι και αλλιώς ο ένας όροφος που μένουμε είναι υπέραρκετος προς το παρόν ακόμα και με μωρό. Επέστρεψαν η ώρα μιαμιση το πρωί οι νοικάρηδες και αποφάσισαν να καλέσουν κόσμο σπίτι τους, εκείνη την ώρα και να παίζουν τα κουδούνια, να μετακινούν έπιπλα και στο τέλος να βάζουν και διαπασών τη μουσική. Έχω και ένα θέμα με τον ύπνο που άμα ξυπνήσω δεν ξανακοιμάμαι τα πήρα άσχημα. Τους έστειλα μήνυμα (πολύ ευγενικό ομολογουμένως) και μου απάντησαν ένα sorry. :evil::evil::evil: Σκεφτείτε τους άκουγε η μαμά μου δύο ορόφους πιο κάτω.

Ήρθα και σχολείο ξενυχτισμένη και με εκνεύρισαν και οι μικροί. Πολύ χαίρομαι που αύριο είναι η τελευταία μέρα στη δουλειά. Είναι καιρός να κατσω νομίζω.

Μαράκι πολύ καλή προσφορά θα το ψάξω και εγώ, δεν έχω ξαναπαραγγείλει από Αμαζον.

χχχ

Θα επανέλθω με καλύτερη διάθεση :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι ο κοσμος πλεον.το χω παρει αποφαση.οποτε που κ που για κανενα καφε.η για κανενα φαγητο.(στο τσακιρ κεφι).και γεια σας.τι να κανουμε?δε θα σκασουμε κιολας.αλλοι εχουν τα παιδια τους,αλλοι τα σκυλια τους,αλλοι τις μαυρες τους,αλλοι τις ασπρες τους.τωρα δε γινονται ουτε καν οι συγγενεις μεταξυ τους.εγω βλεπω κ τα ξαδερφια μου-αδερφια μεταξυ τους που ουτε που πλησιαζονται.τι να πω.αλλαξαν οι καιροι,οι ανθρωποι.να μαστε καλα κ απο κει κ περα.οποτε μαρακι μου,το πιο σημαντικο για τον αντρουλη σου ηταν το μωρακι σου που ειπες οτι το ακουσε το πρωι με το που ξυπνησε.απο κει κ περα ολα...............δευτερευουσης σημασιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι παιδια με θυροειδη δενε χω θεμα..με την καρδια εχω θεμα- οχι σοβαρο- εχω προποση μητροειδους αρτιριας...αλλα ΟΚ δεν ειναι κατι σοβαρο...

απλα μαλλων φταει που αγχωθηκα..δεν ημουν και ποτε τοσα κιλα εγω..αν και λογω εγκυμοσυνης εχω παρει μονο 6..ειμαι ομως 76...αυτο ειναι πανω απο 50% του μεσου βαρους που ειχα παντα..

εγω το μεγαλυτερο ηταν 55 κιλα...εκτος εγκυμοσυνης

\Αχ Αφιστε τα ..χτες εκανα και εναν καταλογο με οσες δουιες εχω να κανω..μαλλων γι'αυτο με επιασε ταχυπαλμια... :lol::lol::lol::lol:

Αννακι εχεις δικιο για τους ανθρωπους, δυσκολα τα πραγματα...οταν δυσκολευουν περισσοτερο οι ανθρωποι κλεινονται στον εαυτο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νά'μαι κι εγω!Πηγα λιγο μαναβη,εβαλα κ το φαγητο να γινεται κ περιμενω τους γονεις μου που μαλλον τεμπελιασαν κ ακομη να φανουν.Θα μας παρει απογευμα με τα πλυσιματα..

Εγω κοριτσακια μου θελω να εχω λιγους φιλους κ καλους.Ισως ειμαι περιεργη αλλα οι πολλες παρεες με κουραζουν,οχι τωρα,ανεκαθεν.Με τους φιλους μας τωρα παραπονο δεν εχω,(1 ζευγαρι κ 1-2 ακομη) ή θα ειμαστε σπιτι τους ή αυτοι στο δικο μας,τουλαχιστον2-3 φορες την εβδομαδα.Επειτα εχω κ τον αδερφο μου με τη νυφη μου που τους θεωρω περισσοτερο φιλους παρα συγγενεις κ μου φτανουν αυτοι!!

Χρυσα μου οι ταχυπαλμιες ειναι φυσιολογικες,η καρδια μας υπερλειτουργει,ρωτησα τον γιατρο μου γιατι ειχα κι εγω.Αρκει να μην ειναι πολυ επιμονες.

Α!κατα φωνη,ηρθαν οι δικοι μου.Σας αφηνω,αρχιζω την επιβλεψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι θα μαγειρεψετε σημερα;Δεν εχω καθολου εμπνευση και μιας και αποκλεισαμε τα μακαρονια,δεν εχω πια ευκολη λυση φαγητου βαρεμαρας. :lol:

Σοφια,ουτε και εγω μπορω τις πολλες παρεες,αλλα δεν μπορω να μην εχω και καθολου παρεα.Το κακο ειναι πως ολες μου οι φιλες ειναι ελευθερες ή χωρισμενες ή εχουν μωρο,οποτε δεν παιζει να κανουμε παρεα σαν ζευγαρια.Μονο μονες μας βγαινουμε για καφε...Νοιωθω ασχημα να τις καλω σπιτι και να ειναι ο αντρας μου ο μονος αντρας της παρεας.Εκεινος δεν εχει πολλους φιλους και δεν τους βλεπει συχνα,ειναι μοναχικος τυπος. :lol: Φιλικα ζευγαρια εχουμε 2-3 και εκει ειναι που υπαρχει το προβλημα. :? Αλλα δεν σκαω πια...Ο καθενας σπιτι του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε χρυσα γιατι κ εγω χθες που πιναμε καφε σε μια φιλη κ τις ελεγα για τις δουλειες που με περιμενουν...ενα κετιτις το επαθα...οταν τα βλεπεις κ τα λες μαζεμενα τοτε συνηδιτοποιεις τι σε περιμενει...αλλα δεν θα τρελαθουμε κιολας...ολα ηρεμα κ στην ωρα τους.κ εγω αγχωθηκα λιγο με το βαψιμο γιατι η μαμα μου δουλευει κατι 12ωρα κ ερχεται καλες βραδυ.κ αντε θα μου βαψει ο αντρας μου αλλα την μεγαλη την φασινα ποιος θα μου τι κανει?λεγαμε για μετα το πασχα γιατι τον αλλον μηνα θα εχει πολυ δουλεια ο αντρας μου,αλλα η μαμα μου δεν βλεπω να τελειωνουν μετα το πασχα.οπως καταλαβαινεις οι δουλειες ποτε δεν τελειωνουν...γιαυτο κοριτσια οτι μπορουμε.τα μωρακια μας ειναι καλα κ εμεις στο ποδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Τι κάνετε? Ελειψα τις τελευταίες μέρες... ήμουν λίγο αρωστούλα την Παρασκευή και δεν ήρθα γραφείο και γύρισα και βρήκα το χάος σήμερα, γι΄αυτό μπαίνω τώρα. Δεν πρόλαβα να διαβάσω τα νέα σας (είναι και πολλές σελ. από την Παρασκευή :lol: ).

Θα ρίξω μια ματιά με την πρώτη ευκαιρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως ετσι ειναι ο κοσμος. Κι εγω πολλες φορες καλω κοσμο στο σπιτι. Αλλοι μετα ανταποδισουν και την προσκληση και ξεκινα να γινεται παρεα. Αλλά αλλοι αν δεν μπορουν μια, δυο τρεις, δεν τους ξαναλεω. Επίσης αν ερθουν μερικες φορες στο σπιτι και μετα δεν ανταποδωσουν την προσκληση κι εγω δεν τους ξανακαλω...

Ο αντρας μου φωναζει γιατι δεν θελει να κουραζομαι εφοσον δουλευω και πολλες ωρες, γιατι εχω και κολλημα να μαγειρευω κιολας....αλλά εμενα με ευχαριστει φτανει να περναμε ομορφα...

Παρεπιπτωντος βρηκα αυτα τα ρουχα εγκυμοσυνης

http://www.asos.com/Women/Maternity/Dre ... _Maternity

Εδω απο ρουχα εγκυμοσυνης δεν εχει και πολυ μεγαλη ποικιλια.....

Θελω και ενα φορεμα για το Πασχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νικόλ...αντε να ποζάρει ο μικρός να τον δούμε κι εμείς!!

Χρυσταλλένη μου ήρεμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα...

Εγώ θα πάω την Παρασκευή κι αγχώνομαι λίγο γιατί δεν σας είχα πει ότι δεν θα αρέσει στην διευθύντρια μου που θα επιστρέψω για μια μέρα?? Εβαλε την κοπέλα που με αντικαθιστά να με τηλ και να με πει να μην παω γιατι δεν θα αλλάζουν τα παιδιά συνέχεια δασκάλα..αν και τα ειχα κανονίσει με την κοπέλα να συνεχισει εκείνη να πηγαίνει στη θέση μου :twisted::evil: Εννοείται όμως πως θα πάω ;):lol:

Αννα μου ετσι είναι όπως τα λες...απλά είχαν πάρει τον άντρα μου και τον είπαν ότι δεν θα μπορέσουν να έρθουν για φαγητο αλλά θα έρθουν μετά να τον δουν γι'αυτο λεω ότι ισως τον πείραξε...Δεν πειράζει...καλα'ναι είναι!

Χρυσταλλένη μου ψάξε το κι αμα θες βοηθεια μου λες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrystalleni μου ήρεμησε και μη δίνεις σημασία...Τουλάχιστον απο μεθαύριο δεν θα έχεις τους μαθητές να σε εκνευρίζουν!

Σοφία καλή επίβλεψη!

Νίκη εμείς σήμερα θα φάμε σουτζουκάκια σμυρνεϊκα με ρύζι.

Μάχη ωραία τα ρούχα που έβαλες..

Μαράκι καλά θα κάνεις που θα πάς... Και αστην να λέει η διευθύντρια!

Ελισάβετ περαστικά!

Χρύσα και Μιχαέλα όλες οι δουλειές θα γίνουν μην αγχώνεστε! Απλά σκεφτείτε ότι όταν τελειώσουν το μόνο που θα έχετε να κάνετε είναι να περιμένετε τα μπεμπάκια σας να έρθουν.

Και εμείς έχουμε 2 ζευγάρια και τον κουνιάδο μου με τη γυναίκα του που κάνουμε παρέα... επίσης έχω εγώ φίλες ανύπαντρες που βλεπόμαστε συχνά... Λίγοι και καλοί! Παράπονο δεν έχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από φαγητό κορίτσια θα τρωω για δυο μέρες ακόμα με αυτά από χθες!! Αφου χθες ειχαμε σκάσει όλοι!! Εχω κρεας, ένα φαγητο κυπριακο (τταβας λέγεται...ρύζι μαζί με κρέας και λαχανικά), παστίτσιο...Για γλυκά τιν να σας πρωτοπω...τούρτα (θεική!), μπακλαβαδάκια μικρά και μηλόπιτα (τέλεια!)...Χθες βράδυ δεν πείνασα καθόλου...ειχαμε σκάσει όλοι!! :lol::lol:

Ελατε να σας κεράσω!

Ελις μου περαστικά και καλή δουλίτσα!

Κι εγώ πρέπει νακάνω σιγά σιγά ένα κατάλογο με τις δουλειές που έχω να κάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Γιελιζ...

το κακο με μενα ειναι οτι ειμαι ιστερικια με την ταξη και την καθαριοτητα..ολα αυτα προ μωρου..απο τοτε που γεννησα...ολη μιυ η οργανωση καιη καθαριοτητα πηγαν περιπατο....

δεν μπορεις με ενα- κι στη συνεχεια με δυο- μωρα στο σπιτι να το εχεις οπως πριν...

απλα η κουζινα και το μπανια παραεγιναν χαλια...

αλλα ολο βλεπω..πχ περπαταω βλεπω εναν λερομενο τοιχο λεω πρεπει να πλυνω τοιχους...βλεπω ανακατεμενο το συρταρι με τις καλτσες- πρεπει να τακτοποισω τις καλτσες κλπ κλπ κλπ...

Εγω παλ γιατι δεν πειναω..ας μου πει καποιος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ αυτο ακριβως σκεφτομαι κ εγω.η αληθεια παρολο που ειναι πολλες οι δουλειες,πελαγωνω για το ποιος θα μου τις κανει,οχι το οτι ειναι πολλες...ανυπομονω να αρχισουν γιατι θα εχω να ασχολουμαι με κατι.τωρα τα απογευματα βαριεμαι αφανταστα.τελικα το δωματιο δεν μου το φεραν το σαβ/κο κ ελπιζω σημερα αυριο να το φερουν για να αρχισω να κανω κατι.ευτυχως που ειχε καλο καιρο τοσες μερες κ εβγαζα την μικρη στην πλατεια για ποδηλατο κ ετσι περνουσε η μερα μας.

οσο για το φαγητο κ εγω σκεφτομαι,σκεφτομαι αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει. :-?:-? θα περιμενω να παρω απο εσας καμια καλη ιδεα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα έτσι είμαι και εγώ... αλλά τώρα αν δείς το σπίτι θα τρομάξεις! Απόταν έμεινα έγκυος κάνω τις δουλειές επιφανειακά... ε τώρα που είπαμε να κάνουμε και μαστορέματα τα έχω παρατήσει τελείως... αλλά που θα πάει σιγά σιγά θα γίνουν.. εμείς και πάνω απόλα τα μωράκια μας να είναι καλά!

Μαράκι ωραία τα φαγητά και τα γλυκά... αλλά μετά την γαστρεντερίτιδα ακόμα δεν έχω την όρεξη που είχα πρίν... Ελπίζω κάποια στιγμή να επιστρέψει γιατί με χαλάει να διαβάζω για τόσα ωραία φαγητά-γλυκά και να μη μου τρέχουν τα σάλια! :lol::lol::lol:

Άντε Γιώργο δεν έμεινε τίποτα!!! Τι είναι 19 μέρες? Με το καλό να έρθει το ζουζούνι σας! Και με το καλό και ο υπέρηχος!!!

Μιχαέλα χαλαρά και όλα θα γίνουν... εγώ έχω τη μαμά μου που θα έρθει να βοηθήσει αλλά δεν θέλω να της φορτώνομαι και πολύ! Το πιο πιθανό είναι να πάρουμε καμιά γυναίκα για μερικές μέρες στο τέλος για τα τελικά συμμαζέμετα - σίδερο κτλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη στο καλο!!

Γιελιζ μου ετσι ειναι ...

μη φανταστεις...καποτε κουζινα μπανιο εκανα γεννικη σε μια μερα...

τωρα θελλω μια μερα για καθε δοματιο..ασε που κουραζομαι συνεχεια και ολο κανω διαλειμματα...

ευτυχως με βοηθαει ο καλος μου.

Παιδια χωρις πλακα δεν πειναω...αλλα ολο διψαω

πρεπει να κλεισω και για καμπυλη ζαχαρου αυτες τις μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ρε παιδιά δεν μου είπε τίποτα για καμπύλη! :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Και τον είχα ρωτήσει και μου είχε πεί θα σου πώ εγώ όταν έρθει η ώρα... και τώρα ντρέπομαι να τον ξαναρωτήσω!

Εντωμεταξύ απο χθές άρχισα να έχω μία ελαφριά φαγούρα, το είχα πάθει και την περασμένη εβδομάδα μαζί με την γαστρεντερίτιδα αλλά πέρασσε, χθές με ξανάπιασε και λέω θα περάσει πάλι αλλά συνεχίζει... είχε καμιά κάτι παρόμοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαγουρα που;;; απο κατω;;;

εγω εχω τρομερη φαγουρα στο στηθος...

αφου εξω κανει και πληγες..

εχω κομμενα πολυ κοντα τα νυχια μου... :cry::cry::cry::cry: ..που τα ειχα μονημα μακρια και βαμμενα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...