Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΙΧΑΤΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?????


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕΤΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΑΣ??

ΔΙΑΝΥΩ ΤΗΝ 22-23 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ. ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΕΚΑΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΗΤ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ....ΨΙΛΟΦΡΙΚΗ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΛΙΓΟ ΤΡΑΓΙΚΑ!!!!

ΠΗΓΑ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΘΥΣΤΗΧΑΣΤΙΚΟΣ...

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ.... (ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΙΣΩ) ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΙΣΩ!!)ΤΩΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΣΗΜΕΙΟ:

ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΝΑΠΤΥΣΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ Ή ΑΛΛΙΩΣ ΥΠΟΛΕΙΠΟΜΕΝΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ.

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΑΤΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ????

ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μη στεναχωριεσαι,

εγω ειχα δωσει στον γιατρο τελευταια ημερομηνια περιοδου 16/06 και οταν ηταν να κανω το papp a μου την αλλαξε σε 11/06 γιατι εβρισκε μεγαλυτερο το μωρο βασει υπερηχου

Κατι αναλογο θα εχει γινει και με σενα.Αν ηταν κατι κακο θα στο ελεγαν

Αφου ο γιατρος σου σε καθησυχασε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μη στεναχωριεσαι,

εγω ειχα δωσει στον γιατρο τελευταια ημερομηνια περιοδου 16/06 και οταν ηταν να κανω το papp a μου την αλλαξε σε 11/06 γιατι εβρισκε μεγαλυτερο το μωρο βασει υπερηχου

Κατι αναλογο θα εχει γινει και με σενα.Αν ηταν κατι κακο θα στο ελεγαν

Αφου ο γιατρος σου σε καθησυχασε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα καλημερα!Εμενα ο μεγαλος μου γιος φαινοταν στον υπερηχο μια εβδομαδα πισω ενω ο μικρος μια εβδομαδα μπροστα!Ασε που ο μεγαλος μια εδειχνε πιο μικρος,πιο μεγαλος,οτι να ναι!Μην σε ταραζει αυτο το γεγονος,απλα καθυστερησε η ωορρηξια σου και συνελαβες πιο αργα,αυτο ειχα παθει και εγω!Οταν εκανα υπερηχους,ειχα παντα και το γιατρο στο πλαι μου για να βλεπει και κατ'ιδιαν τι γινεται!Ολα καλα θα ειναι,θα δεις!Καλα αποτελεσματα και καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα καλημερα!Εμενα ο μεγαλος μου γιος φαινοταν στον υπερηχο μια εβδομαδα πισω ενω ο μικρος μια εβδομαδα μπροστα!Ασε που ο μεγαλος μια εδειχνε πιο μικρος,πιο μεγαλος,οτι να ναι!Μην σε ταραζει αυτο το γεγονος,απλα καθυστερησε η ωορρηξια σου και συνελαβες πιο αργα,αυτο ειχα παθει και εγω!Οταν εκανα υπερηχους,ειχα παντα και το γιατρο στο πλαι μου για να βλεπει και κατ'ιδιαν τι γινεται!Ολα καλα θα ειναι,θα δεις!Καλα αποτελεσματα και καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΦΑΓΑ ΧΟΝΤΡΗ ΦΡΙΚΗ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΤΕ...ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ...ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΤΡΩΕΙ...

ΤΩΡΑ ΖΩ ΜΕ ΤΟ ΜΗΠΩΣ...?? ΑΝ..??

ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΦΑΓΑ ΧΟΝΤΡΗ ΦΡΙΚΗ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΤΕ...ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ...ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΚΑΙ ΣΕ ΤΡΩΕΙ...

ΤΩΡΑ ΖΩ ΜΕ ΤΟ ΜΗΠΩΣ...?? ΑΝ..??

ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι καλημερα,

και εγω ειχα μπερδευτει μιας και μου ελεγαν οτι η ημερομηνια της τελευταιας περιοδου δεν ταιριαζει με την ηλικια του εμβρυου!στο ιασω ειναι ο γιατρος μου και εκει εκανα ολους τους υπερηχους και 2 αλλοι γιατροι ειχαν διαφορετικη γνωμη για την ημερομηνια συλληψης που μου εκαναν εξεταση και αυτοι εκει.το ωραιο της υποθεσης ειναι οτι ποτε δεν εμαθα τις πραγματικες ημερομηνιες και γεννησα ενα μηνα νωριτερα απο αυτα που μου λεγανε!!

μην ανυσηχεις ολα θα πανε καλα....θα ξεξεδιαλυνει το τοπιο...

φιλια και καλη εγκυμοσυνη!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι καλημερα,

και εγω ειχα μπερδευτει μιας και μου ελεγαν οτι η ημερομηνια της τελευταιας περιοδου δεν ταιριαζει με την ηλικια του εμβρυου!στο ιασω ειναι ο γιατρος μου και εκει εκανα ολους τους υπερηχους και 2 αλλοι γιατροι ειχαν διαφορετικη γνωμη για την ημερομηνια συλληψης που μου εκαναν εξεταση και αυτοι εκει.το ωραιο της υποθεσης ειναι οτι ποτε δεν εμαθα τις πραγματικες ημερομηνιες και γεννησα ενα μηνα νωριτερα απο αυτα που μου λεγανε!!

μην ανυσηχεις ολα θα πανε καλα....θα ξεξεδιαλυνει το τοπιο...

φιλια και καλη εγκυμοσυνη!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα μου μην ανησυχεις!

εμενα μου εβρισκαν το μωρο μια

εβδομαδα μεγαλυτερο...

ρωτησα τι σημαινε αυτο και

μου ειπαν τιποτα ανησυχητικο!

ολα καλα πηγαν!

ολα καλα θα πανε!φιλια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα μου μην ανησυχεις!

εμενα μου εβρισκαν το μωρο μια

εβδομαδα μεγαλυτερο...

ρωτησα τι σημαινε αυτο και

μου ειπαν τιποτα ανησυχητικο!

ολα καλα πηγαν!

ολα καλα θα πανε!φιλια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΤΙΚΕΣ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...

ΤΟ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΚΟ...

ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ...

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗ...

ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ...

ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΤΙΚΕΣ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...

ΤΟ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΚΟ...

ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ...

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗ...

ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ...

ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΓΩ ΗΞΕΡΑ (ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΤΕΣΤ)ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΤΗΝ 21Η ΜΕΡΑ.Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΔΕ ΔΙΑΡΚΕΙ 28 ΜΕΡΕΣ(ΔΙΑΡΚΕΙ 32-34) ΚΑΙ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ 14Η ΜΕΡΑ.ΑΥΤΟΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ.ΓΙ' ΑΥΤΟ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΠΟΤΕ ΗΤΑΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΑ ΜΗ ΛΕΩ 01/06 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ 07/06.ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΓΩ ΗΞΕΡΑ (ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΤΕΣΤ)ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΤΗΝ 21Η ΜΕΡΑ.Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΔΕ ΔΙΑΡΚΕΙ 28 ΜΕΡΕΣ(ΔΙΑΡΚΕΙ 32-34) ΚΑΙ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ 14Η ΜΕΡΑ.ΑΥΤΟΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ.ΓΙ' ΑΥΤΟ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΠΟΤΕ ΗΤΑΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΑ ΜΗ ΛΕΩ 01/06 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ 07/06.ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω ειναι να κανω μεγαλο υπερηχο στις 17 Νοεμβριου και τωρα οντως ανησυχησα γιατι εμενα η γιατρος μου ειπε οτι ειναι μεγαλυτερη η αναπτυξη του παιδιου δηλ. το κεφαλακι της ειναι λεει πιο μεγαλο για την εβδομαδα της. Την ρωτησα αν αυτο ειναι κακο και μου ειπε οχι οτι συμβαινεισυχνα γιατι ειναι και ψηλη. Αν ειναι ετσι μηπως πρεπει να κανω τον Β' υπερηχο νωριτερα.

Τωρα ειμαι 21η εβδομαδα και ο υπερηχος θα γινει στην 23η.

Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω ειναι να κανω μεγαλο υπερηχο στις 17 Νοεμβριου και τωρα οντως ανησυχησα γιατι εμενα η γιατρος μου ειπε οτι ειναι μεγαλυτερη η αναπτυξη του παιδιου δηλ. το κεφαλακι της ειναι λεει πιο μεγαλο για την εβδομαδα της. Την ρωτησα αν αυτο ειναι κακο και μου ειπε οχι οτι συμβαινεισυχνα γιατι ειναι και ψηλη. Αν ειναι ετσι μηπως πρεπει να κανω τον Β' υπερηχο νωριτερα.

Τωρα ειμαι 21η εβδομαδα και ο υπερηχος θα γινει στην 23η.

Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERA. EGW EIMAI STHN 21 EBDOMADA KAI THA KANW TO MEGALO YPERHXO 17 NOEMBRIOY. DHLADH THN 23 EBDOMADA. OTAN EKANA THN AYXENIKH DIAFANEIA MOY EIPE O GIATROS OTI TO MWRO EINAI MIA EBDOMADA MEGALYTERO APO THN HLIKIA KYHSHS.OTAN RWTHSA AYTO TI HMAINEI MOY EIPE OTI EINAI APOLUTWS FYSIOLOGIKO. MPOREI NA SYMBEI SE OPIONDHPOTE. SYNHTHWS AYTO EXARTATAI APO TA GONIDIA THS MHTERS 'H TOY PATERA. EINAI FTIAGMENA WSTE NA KANOYN MEGALA PAIDIA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERA. EGW EIMAI STHN 21 EBDOMADA KAI THA KANW TO MEGALO YPERHXO 17 NOEMBRIOY. DHLADH THN 23 EBDOMADA. OTAN EKANA THN AYXENIKH DIAFANEIA MOY EIPE O GIATROS OTI TO MWRO EINAI MIA EBDOMADA MEGALYTERO APO THN HLIKIA KYHSHS.OTAN RWTHSA AYTO TI HMAINEI MOY EIPE OTI EINAI APOLUTWS FYSIOLOGIKO. MPOREI NA SYMBEI SE OPIONDHPOTE. SYNHTHWS AYTO EXARTATAI APO TA GONIDIA THS MHTERS 'H TOY PATERA. EINAI FTIAGMENA WSTE NA KANOYN MEGALA PAIDIA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mην πολυασχολείστε με τις μετρήσεις, το κάθε εμβρυάκι έχει το δικό του τρόπο ανάπτυξης, δεν είναι όλα ίδια, άλλα είναι πιο μικρά άλλα πιο μεγάλα:)

Εμένα απο την αρχή μια φαίνεται μικρότερο, την άλλη μεγαλύτερο... Τα νούμμερα που έχουν είναι μέσοι όροι που σίγουρα έχουν και αποκκλίσεις!!!

Στον τελευταίο υπέρηχο που έκανα κοιτάξτε τις μετρήσεις να καταλάβετε οτι όλα είναι σχετικά;)

Υλ Κυήσεως 26+00

U/S υλ.κυησεως 26+01

Το κεφαλάκι της αντιστοιχεί σε έμβρυο 26+03 !!!!!

Η περίμετρος κοιλιάς αντιστοιχεί σε έμβρυο 25+04 !!!!

Με βάση το μηριαίο έπρεπε να είναι 26+06 !!!!!

Βγάζετε καμιά άκρη? Αν ο γιατρός λέει οτι όλα είναι οκ, τότε όλα είναι οκ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mην πολυασχολείστε με τις μετρήσεις, το κάθε εμβρυάκι έχει το δικό του τρόπο ανάπτυξης, δεν είναι όλα ίδια, άλλα είναι πιο μικρά άλλα πιο μεγάλα:)

Εμένα απο την αρχή μια φαίνεται μικρότερο, την άλλη μεγαλύτερο... Τα νούμμερα που έχουν είναι μέσοι όροι που σίγουρα έχουν και αποκκλίσεις!!!

Στον τελευταίο υπέρηχο που έκανα κοιτάξτε τις μετρήσεις να καταλάβετε οτι όλα είναι σχετικά;)

Υλ Κυήσεως 26+00

U/S υλ.κυησεως 26+01

Το κεφαλάκι της αντιστοιχεί σε έμβρυο 26+03 !!!!!

Η περίμετρος κοιλιάς αντιστοιχεί σε έμβρυο 25+04 !!!!

Με βάση το μηριαίο έπρεπε να είναι 26+06 !!!!!

Βγάζετε καμιά άκρη? Αν ο γιατρός λέει οτι όλα είναι οκ, τότε όλα είναι οκ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...