Μετάβαση σε περιεχόμενο

αλλεργεια ?


Recommended Posts

γεια σας !!ο μικρος μου εχει εδω κ κατι μερες κ τσιμπλιαζαν τα ματακια του με κιτρινι τσιμπλιτσα ,κ κοκκινιζουν απο εχθες μου ειπε ο παιδιατρος να βαλουμε κολλιριο κ ειναι καλητερα σημερα αλλα μαζι με αυτο εχουμε κ μιξουλες κ ενα ξερο βυχαλακι .να ειναι αλλεργεια απο την ανοιξη ?εχουν ξεκηνισει οι αλλεργειες της ανοιξης απο τωρα ?εχω μια υπονοια οτι μπορει να ειναι αλλεργικος στο γαλα .γιατι κανει και κατι περιεργους κολικους ενω ειναι 5 μηνων τωρα .ο γιατρος λεει οτι η αλλεργεια στο γαλα εχει αλλα συμπτωματα αλλα εγω απο τι εχω διαβασει εδω μπορει να κανει κ τετοια κοκκινα ματια ,ρινιτιδα ,κολικους κλπ. τι λετε κ εσεις????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H Αλλεργια - εφοσων εχει αποκλειστει η πιθανοτητα επιπεφοικητηδας εχει και διαφορετικη συμπτωματολογια, συνηθως συνοδευετε απο πολυ νερουλες μηξες οχι τοσο βηχα οσο ξηρο λαιμο,και κοκκινα ματια που δακριζουν συχνα.

Εαν εχετε πουπουλανια μαξηλαρια η παπλωματα να ξερεις οτι επιδεινωνουν , επισης οι κουβερτες με πολυ τριχα στο χνουδι οπως και τα πολυ μαλλιαρα παιχνιδια .

Αλλεργαι στην πρωτεινη του αγελαδινου εαν ειχε, θα σου την εμφανιζε πολυ πιο νωρις εφοσων παιρνει γαλα σκονη- την μεφανιζουν σχεδων αμεσως..

αλλα και εκει τις πιο πολλες φορες κανει πολυ εντονους κολικους, εχει βλενα στα κακα και σε σοβαρες περιπτωσεις και αιματακι, εμφανιζει ορισμενες φορες διαφορων ειδων δερματητηδες πιο σπανια σε ελαφρας μορφης αλλεργαι στο γαλα εμφανιζει αναπνευστηκες αλλεργιες,

Το πιθανοτερο η θα εχει καποιο ελαφρυ κρυωμα η να εχει εμφανισει ανοιξιατικη αλλεργια...

κυριως εαν στην περιοχη σας υπαρχουν ελαιοδεντρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...