Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

καλημερα κοριτσιαη μαλλον καλησπερα τωρα που μαζευτηκα σπιτι!σπιρτουλι να σας ζησει και απο εδω.μου φαινεται πως στις φουσκοκοιλιτσες εμεινα μονη μου,γιαυτο γραφω εδω.καπου να πω τον πονο μου κι εγω....ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΚΟΜΑ :((:((:((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρανακι υπομονη τον εφαγες το γαιδαρο... απολαυσε τον υπνο και κανε λιγη ακομα υπομονη... ;) που ειστε οι υπολοιπες καλεεεε?? εμενα κοιμαται ο μπουμπουκος αν και ειναι ωρα του οπου να ναι... :):) κουκιδακι ποσες ωρες κοιμαται η μπουμπου σου και σου φαινεται ανησυχουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε Ρανια το περασμενο σκ λεγαμε οτι γεννας μεσα στη βδομαδα κ φαγαμε ακυρο- ε τωρα δεν εχεις αλλα περιθωρια! γεννας βρε πια! ριξε υπνακια κοπελα μου κ ξεκουρασου τωρα που σε παίρνει!! :D

Σοφουκι κοιμαται ανυσηχα γιατι κ μεσα στον υπνο της κλαιει η καημενη- ποναει η κοιλιτσα ..κ ξυπναει με το παραμικρο βρε παιδι μου! στο 2ωρο ξυπναμε.

ΑΑΑ ερωτηση διευκρινιστικη: οταν λεμε οτι ξυπναει στο 2ωρο μετραμε απο την ωρα που θα κοιμηθει μεχρι να ξυπνησει ε?-οχι απτην ωρα που ξυπναει μεχρι που θα ξυπνησει κ παλι. :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια ! :mrgreen:

Σπιρτουλάκι μου να σου ευχηθω και απο εδω : να σας ζησει το γλυκουλινι ! γερο - δυνατό + καλοτυχο να ειναι !!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

βρε ατομα ! που βρίσκετε χρονο να γραψετε εδω ;;;! μπράβο παντως!

εμενα με εχει πιασει "πεισμα" και θελω να τα καταφερουμε μόνοι μας οσο γινεται... αυτη τη περιοδο δεν δουλευει ουτε ο αντρας μου οποτε... το παλευουμε μαζί ! εγω το φαγητό του μικρου και ο φωτης αλλαγμα... οσο για τις δουλειες του σπιτιου... μισες μισες...!

τωρα που το σκεφτομαι, μαλλον ειμαι λιγο "ριγμένη" στις ωρες του υπολογιστή ;! χχχμμμ... :lol:

παντως εχουν δικιο που λενε οτι "οσο και να ταλαιπωρηθείς με το μωρο, τα ξεχνας ολα με ενα του χαμόγελο" ...

ηρθε και η παιδιατρος την Παρασκευή και διαπιστώσαμε οτι σε 15 μερούλες πηραμε 400 γραμ. !! :x

μας ειπε για τους κολικους οτι μαλλον πιο πολύ "νευρα/θυμός" ειναι παρά "πόνος" αυτο που αισθάνονται γιατί ειναι πρωτόγνωρο αυτο που νιωθουν στα εντεράκια τους, αφού μεχρι προτινως δεν τα χρησιμοποιούσαν !!! με υπομονή και αγάπη θα περάσουν μας ειπε... :roll:

:mrgreen: α! και κατι "περίεργο" του μπεμπη μας : μουρμουράει στον υπνο του !!! ειναι απιστευτο !

σα μεγαλος ανθρωπος βρε κοριτσια... !!!!

:x σας φιλω ΟΛΕΣ ! :x

ΥΓ: Ράνια !!!! κοντοζυγώνει η ωρα σου ! με (καν)εναν πονο βρε ! ;););)

ΥΓ2: Καλέ ! μας λειπουν κι αλλα φουσκω-κοριτσακια ! που ειναι να μας πουν τα νεα τους ;;;;!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια! τι κανετε?? εμεις ειχαμε ενα ησυχο σχετικα βραδυ αλλα απο τις 9 το πρωι που ξυπνησε εχει γκρινουλα... :?:? κουκιδα κι εμενα τα κανει αυτα στον υπνο του που και που και οντως μαλλον τα ποναει η κοιλιτσα τους. δινεις καθολου χαμομηλακι? εμεις απο σημερα θα το δοκιμασουμε μηπως τον βοηθησει λιγο και στα κακακια του και βλεπουμε... ;) δινει καμια αλλη χαμομηλι? τα ηρεμει καθολου απο πονακια? :?::?: αντε να περασει κι αυτη η βδομαδα... να κλεισουμε μηνα! εχω λιγο αγωνια γιατι θα ερθει ο γιατρος να μας δει. με το θηλασμο δεν ειχε παρει βαρος -λογικο αφου λημοκτονουσε το παιδι μου - (70 γρ μονο σε 10 μερες :shock::shock::(:( ) και θελω να δω πως παμε τωρα με το μπουκαλι... maria kai fotis μπραβο που το παλευετε μονοι σας. εγω επειδη εχω και τη μαμα μου απο κατω, την ανεβαζω συνεχεια... το πρωι με το που φυγει ο αντρας μου για δουλεια τσουπ!ανεβαινει η μαμα! ;) δεν ξερω αν θα τα καταφερνα μονη μου ειλικρινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα! Που ειστε βρε κοριτσια? Εχασα επεισοδια! Λοιπον τωρα που βρηκα το τοπικ θα τα λεμε κι απο δω! Ειμαι βιαστικη γιατι κλαιει ο μπεμπης!!!!!!!!! Φιλακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοπελες

Ρανια είπαμε -λιγο ακομη !!κουραγιο !!

Σοφουκι χωρις βοηθεια ειναι δυσκολα, εγω εχω βοηθεια οσον αφορα το φαγητο που μας μαγειρευει η μαμα μου αλλα το παιδι το χω εξολοκληρου εγω ολη μερα κ νυχτα. ο αντρας μου λειπει στη δουλεια πολλες ωρες κ οταν ερχεται εχει να παει κ τον σκυλο βολτα οποτε κουραζεται διπλα..βοηθαει οσο μπορει με τη μικρη στο μπανιο κ στο αλλαγμα.

πολυ δυσκολα- θελει να κοιμαμαι καλα οσο μπορω. εμεις σημερα κλεισαμε μηνακι :)

αντε να σαραντησουμε να δουμε μια ασπρη μερα

α- χαμομηλι δεν εχω δωσει- εχω δωσει το kinderte που εχει βοτανα (κ το πινω κ γω δλδ)χοχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια κ απο μενα, τι κανετε? εγω το παλευω... να σας ρωτησω οταν τρωνε τα μωρα σας κοιμουνται κατευθειαν? εμενα τον πιανουν κατι αυπνιες ιδιως το διαστημα 9 με 1 το βραδυ.....

κουκιδα θηλαζεις? γιατι στον θηλασμο συνηθως δεν δινουν τσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli να σου ζήσει το μωράκι!!! Καλή λοχεία!

τι κάνετε ξε-φουσκοκοιλίτσες? μπουά... θέλω να ξαναγίνω φουσκοκοιλίτσα, μου λείπει η κοιλιά μου. μου άρεσε πολύ ως εγκυούλα!

Σήμερα πήγαμε την πρώτη μας μεγάλη βόλτα! Περπατησαμε (με το ωραίο μας καρότσι) στην παραλία, είδαμε τις βαρκούλες, αρκετό κόσμο, μυρίσαμε θαλασσινό αεράκι κ επιστρέψαμε! ήταν τόσο ωραία :ymapplause:

βέβαια έχω κάτι πονοκεφάλους ώρες-ώρες, αλήθεια, έχετε τίποτα τέτοιο? είναι απο τις ορμόνες? τι να πω, δεν ξέρω... μέχρι κ mesulid πήρα 1-2 φορές για να μου περάσει... τεσπα!

Χαμομηλάκι δεν του δίνω, κι ας μη θηλάζουμε. μόνο γαλατάκι, μπόλικο κιόλας, μια κ καθώς μεγαλώνουμε θέλουμε κ περισσότερο! μες τη βδομάδα θα μιλήσουμε με την παιδιατρο για το πρώτο εμβολιάκι μας :-bd

Αυτά.... Φιλάκια κ καλή μας εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινε δεν ειναι τσαι το kinderte- ειναι άλλα (καταπραυντικά) βοτανα κ εχει μεσα κ γλυκανισο κ ..τα αλλα δεν τα θυμαμαι που κανουν καλο στο θηλασμο. γιαυτο το πινω!χοχο

ναι, τσαι δεν κανει οταν θηλαζεις.

Demie αχ τι ωραια κανατε βολτουλα- κ εγω θελω, αν κ δεν εχω κουραγιο να πω την αληθεια- προτιμω να παρω ενα υπνακι μολις βρω χρονο ή να κατσω λιγο κ να αραξω...ποναει ολο το κορμι μου....

ποια ειπε για αυπνοια - εμεις εχουμε ματι γαριδα το απογευμα αλλα κ καμια φορα εκει ...9 με 1-2...

:geek::geek::geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mammyland.com/forum/17/17726?start=210

κουκιδα κ το κιντερτε ειναι για την ενυδατωση του μωρου αναμεσα στα γευματα οταν παιρνει γαλα σε σκονη. ο παιδιατρος σου το συστησε ενω θηλαζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια....τι κανετε?την παλευετε?εμεις ειχαμε δυσκολο βραδυ...πολλα πονακια το νινι μου :(:( ηρθε η παιδιατρος σημερα σπιτι κ μας εξετασε....ολα καλα...βαλαμε κ 200 γρ...μας τσιμπησε κ στην φτερνα για αιμα για καποιες εξετασεις κ η μικρη μου πλανταξε στο κλαμα...μαζι μαυτην βεβαια κι εγω :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κι απο μας ! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

εννοειται οτι πλεον κοιμομαστε -εμεις οι γονεις- ενα 6ωρακι (αθροιστικά φυσικά!!!) την ημερα αλλα... και παλι καλα να λεμε ...!! και με τοσες λιακαδες μαζεμένες μπορω να παραδεχτώ οτι :

ΒΑΡΕΘΗΚΑ πια ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ! και οχι τιποτ αλλο.... δεν το βλεπω να πηγαινω πουθενα μεχρι να σαραντισω (λογω του συζυγου :evil: ) και το πιο χαζό της υποθεσης ;; σαραντίζουμε 4 μερες μετα το Πάσχα !! ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ! ουτε μεχρι την εκκλησια για την Ανασταση μας βλεπω να πηγαινουμε :(

Demaki εχουμε και μεις πονοκεφαλους ! εγω σκεφτηκα οτι ειναι απο την κουραση και αυπνια...

Teshaki ! μια χαρούλα η πιτσιρίκα ε ;! καλα οσο για το κλαμα... εγω εκλαψα μαζί με τον μπεμπινο στο πρωτο του μπανακι στο μαιευτήριο !!!!!!!! να ζήσουν οι ορμόνες !!! εβιβα!

νουτελιτσα ! κωνσταντινος ! που ειστε βρε ψυχές ;;;!!! :x:x:x:x:x

φιλια σε ολες ! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΑΝΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ?????????????????????????????????????????????????????????????????????

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπα να μη γεννησω αυτο το μηνα..δεν μου αρεσει ο κριος.παμε για τον ταυρο τωρα!!!

Αααααα οκ τοτε...παω πασο! Εχεις κι εσυ τους λογους σου.... :lol::lol::lol::lol::lol:

Τι λεει ο γιατρος; Θα περιμενετε να ερθει μονο του το μπεμπεκι ή θα το <προκαλεσετε>;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο θα παμε,αν και μας ειχε πει στανταρ θα μας βαλει τεταρτη με προκληση.το θεμα ειναι πως ειναι τελειως κλειστος ο παλιοτραχηλος και θα με παιδεψει πολυ...εδω που φτασαμε βεβαια ειναι το τελευταιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!

Νουτελλα και κωνσταντινος καλως μα ς βρηκατε εδω!!!!

Κι εγω δεν δινω τιποτα αλλο εκτος απο γαλα.Σημερα θα ερθει η παιδιατρος και θα δουμε πως παμε!

Ντεμη ωραια η βολτούλα ε? Τι καλα! Κι εμεις χθες ξαναβγηκαμε εξω. Χαρα Θεου ηταν η μερα!!!!

Το βραδυ μας ηταν δυσκολο. Καθε 2 ωρες ξυπνια με γκρινια και μετα οπως λετε, το ματι γαρίδα!!!!!!!!

Τωρα κοιμαται αλλα τη περιμενω απο λεπτο σε λεπτο!

Να σας ρωτησω, τα μωρα σας ροχαλιζουν? Εμας κατι κατι θορυβους ωρες ωρες σαν να καθαριζει το λαιμακι της και τρομαζω.Χθες της εβγαλα κ μια μυξουλα. Ειναι φυσιολογικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μην ακους κανενΑΝ να κανειςω οπως νιωθεις...κι εμενα μουλεγε ο αντραςψ μου για να μεινω μεσα 40 μερες αλλα σημερα ειπε η γιατρος οτι στις 20 μερες να την βγαλω καμμια βολτιτσα με το καροτσι κ για το μωρο κ για μενα...μια τοπρωι,μια το απογευμα...επισης ειπε ειναι πιο επικινδυνο να την παω σε κανα σπιτι παρα αν βγουμε βολτα στον καθαρο αερα...θαχει κ καλες μερες οποτε κοριτσια μου..μιση ευχη κ βουρ να μαζεψουμε ηλιο...κ σοποιον αρεσει :twisted::twisted: εχω ωρες ωρες κατι νευρα με τους αγραμματους δικηγορους κ γιατρους :evil::evil::evil:

γιουλακι ειναι απολυτα φυσιολογικο...εμας μας ειπε να παρουμε παιδικο physiomer κ οταν την ακουω να ρουθουνιζει να τις βγαζω τις μυξουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως κοριτσια βγαινω κανονικα απο την δεκατητεταρτη μερα , μονο εγω βεβαια, το μπεμπε για προληπτικους λογους θα το βγαλω μετα τον σαραντισμο!ρε κοριτσια εχει μαθει στο στηθος με αποτελεσμα οταν βγαζω με το θηλαστρο να μην πινει καλα , το μισο γαλα να του φευγει απο το στομα κ να μην πιανει σωστα το μπιμπερο. ουτε πιπιλα παιρνει, εσεις που θηλαζετε πιπιλα παιρνουν τα μωρα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

κουραγιο Τέση...

ειμαι ανω ποταμων με το παιδι μου....πολυ με δυσκολευει, δεν ξερω τι θα κανω....

Κωνσταντινε γιατι δεν κανει το KINDERTE? πατησα το λινκ αλλα δεν εβγαλα ακρη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...