Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

να μαι και γω εδω.τι κανετε?λιγες μεινανε για να ξεφουσκωσουν ακομα ελατε κοριτσια μου σφιχτειτε να κλεισει η λιστα 2 3 μεινατε.........οσο για γαλα εγω επαθα μια ωραιοτατη μαστιτιδα και ειμαι με αντιβιωση μεχρι την δευτερα και απο την στεναχωρια μου μειωθηκε κατα πολλη το γαλα αλλα τη να κανουμε καλη καρδια το παλευω βγαζω πλεον με θηλαστρο 3 μπουκαλια την ημερα γιατι παραπανω δεν βγαινει και τα υπολοιπα γευματα ξενο....απο βαρος εχουμε γινει ζουμπουρλουδες ηδη γιατι το τρωμε το φαι μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να μας ζησουν τα μωρακια.κι εγω εδω.με τα διδυμα ειναι λιγο δυσκολα αλλα εχω βοηθεια τη μανα μου.

ο μεγαλος ειναι ησυχος τρωει και κοιμαται ο μικρος θελει ανα δυο ωρες φαι και αργει να κοιμηθει οποτε καταλαβαινετε.αλλα ειναι τοση η αγαπη που δεν με νιαζει.γερα να ναι και θα μεγαλωσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο εδω!τεσακι και σπιρτουλι,μην αγχωνεστε για το ποια θα μεινει τελευταια...ειμαι κι εγω εδω!!μαιο με βλεπω να αλλαζω κατηγορια! :lol::lol:

οσο για τις φρεσκομανουλες,μια χαρα σας βλεπω,ανετες!εγω νομιζω θα χεστω πανω μου,δεν θα ξερω τι να κανω.τελικα σου βγαινει αυτο το μητρικο και ολα βρισκουν το δρομο τους απο μονα τους ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα, καλημερα, καλημερα!!! ερχομαι και απο σας για το γουρι.... εμεις ακομα στο παλιο ποστ δυναμικα!!!!!

Γιουλακι βαλε και το φραουλινι στη λιστα που γεννησε 3/3 αν καταφερουμε να την γεμισουμε γιατι και καποιες χαθηκαν τελειως....

φιλακια καλη κυριακη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

i-)i-)i-)i-)i-)i-)i-)i-)i-)i-)

Kαλημεραααααααααααααα.....................

Φιλια στο ΜΑΡΑΚΙ κ στα πατουσακια του παραπονιαρη μπεμπη!!!!!! [smilie=binkybaby.gif]

Τι κανετε ξεφουσκο-μανουλες κ φουσκοκοιλιτσες;

ΝΤΟΛΦΙΝ κ οι δικιες μου ετσι ειναι....η μια χαλαει τον κοσμο κ η αλλη αν δεν την ξυπνησω για φαι κ για αλλαγμα μπορει να κοιμαται ολη μερα ή μπορει να ξυπνησει κ να καθεται ησυχη.....ακομα κ στο μπανιο δεν κανει κιχ το μαναρι μου.......

Μαλλον ο θεος τα δινει ετσι για να μην σαλταρουν οι δολιες οι διδυμομανουλες! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Συγνώμη για την περέμβαση, καταρχήν να ευχηθώ σε όλα τα μπεμπάκια να ζήσουν και σε όλους τους γονείς να είναι καλά, να τα καμαρώνουν να μεγαλώνουν γερά κι ευτυχισμένα! :!::!:

lollipoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooop! :o

Πότε γέννσηες παιδί μου? Διδυμα? Αχ δεν το πιστεύω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πότε έμεινες έγκυος? Πότε πέρασαν 9 μήνες? Απαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπαπα! Χαμπάρι δεν πήρα! Ίσως φταίει η αποχή μου από το μαμμτ τόσο καιρό! Πόσο μα πόσο χαίρομαι! :D

Να μου τα φιλήσεις τα κορίτσια σου! Στα πατουσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε IFIGENEIA!!!! Καιρο ειχα να σε <δω>....τοσο πολυ καιρο που εμεινα εγκυος κ γεννησα κιολας! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εννοειτε οτι θα σου φιλουσω τα πατουσακια τους!!!!! Εσυ εισαι καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:-\ :-\ :-\

=))=))=))=))=))=))

Χαχαχαχαχαχα!!! Μου αρέσει που δεν κάνεις επεξεργασία για να το διορθώσεις, αλλά το σαρκάζεις!!! χαχαχαχαχα 8-}8-}8-}8-}8-}8-}

Είσαι θεά!

Καλά είμαστε εμείς, το Μαράκι μεγαλώνει και γίνεται (επιτέλους) το καλύτερο παιδί!

Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου!

Να σου ζήσουν και παλι! Νυφούλες να τις καμαρώσεις! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω IFI μου για τις ευχες! Να χαιρεσαι κι εσυ την οικογενεια σου! :-*

ΓΙΟΥΛΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ νομιζω πως ηρθε η ωρα να αλλαξεις την φωτο με το αυγο....το αυγουλακι εσπασε κ ξεπεταχτηκε η μπεμπαρα σας!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ξεφουσκοκοιλίτσες!!και φουσκοκοιλιτσες καλη υπομονη!!

μη βιαζεστε καλε...στην κοιλια ειναι ολα ευκολα οταν ειναι...

κ για μενα αρχισαν τα βασανα... δεν ξερω γιατι-το γαλα μου ειναι λιγο...θα σκασω-καθομαι με το θηλαστρο ποοοοοση ωρα κ βγαινουν λιγα ml...που να χορτασει η καημενουλα...

ποση ωρα αντλειτε οσες εχετε θηλαστρο κ τι βγαζετε ρε κοριτσια...δεν ειμαι καλα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα εχει λοξυγγα παντα μετα το μαμ- την ξαναβαζω λιγο στο στηθος κ σταματαει- αν τα χτυπησεις πατ-πατ στη πλατουλα οπως για το ρεψιμο δεν σταματανε? τα καημενουλια τι τραβανε κ αυτα..

το ρεψιμο να ρωτησω- το ακους παντα???αν δεν το ακουσειις τι γινεται? σημερα την εβαλα να ρευτει κ δεν το ακουσα το 'μπερπ'.. φοβομουν να την ξαπλωσω μετα..

θα τη ρωτησω τη παιδιατρο - αυριο εχουμε ραντβου- να την ζυγισουμε κιολας να δουμε τι παιζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δοκιμασα και το χτυπημα στην πλατουλα αλλα τιποτα......τρανταζονται τα καημενουλια....

Στο ρεψιμο εχω <θεμα> με τη μικρη....δεν ρευεται με τιποτα...με κανενα <κολπο>...η μεγαλη παλι μολις την σηκωσω μπεεεεεερμπ κατευθειαν.

Εγω τα ξαπλωνω στο πλαι,οποτε κ αν τους ερθει να ρευτουν κ βγαλουν καμια γουλια να μην πνιγουν...βασικα η μικρη (η δυσκολη στο ρεψιμο) πρεπει να ρευεται στο κρεβατι γιατι οταν ξυπναει εχει γαλατακια ξεραμενα στα χειλακια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε κοριτσια,θα τρελαθω με τις περιγραφες σας!!ρεψιματακια,γαλατακια ξεραμενα στα χειλακια..μυριζουν και μπεμπεκιστικα εε?ταλκ και γαλατιλα και χεζουλιαριλα?τρελαινομαι!!!αντε ρε μπεμπη βγες να σε ζουληξω!!!!για αυτο δεν βγαινει το παιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα κοριτσακια μουυυυ!!!! να μας ζησουν καλεε!!! :D:D παντως για να εχετε χρονο να μπαινετε και εδω για κουβεντουλα... μια χαρα σας βρισκω... εμας ο μπεμπης μας ειναι σε γενικες γραμμες ησυχουλης, ξυπναμε περιπου ανα 3 ωρες για μαμ και ξανατουμπα! ;) παλευω με τον αποκλειστικο θηλασμο αλλα δε με βλεπω να τα καταφερνω... ο καημενος ειναι συνεχεια με τα χερια στο στομο, τρωει τα φορμακια του και κουναει το κεφαλι δεξια αριστερα σαν τρελο!! ποση ωρα τα αφηνετε ρε κοριτσια στο στηθος? εμενα απο το μαιευτηριο μου ειχε ματωσει τις θηλες... μας ειπε ο γιατρος και καναμε μονο δεκαλεπτα γευματα και τωρα κανω το πολυ 20 λεπτα στο καθε στηθος.πραγματικα ΥΠΟΦΕΡΩ ακομα σε καθε θηλασμο και το χειροτερο.. δε φαινεται να χορταινει... επισης απο χτες κι εμενα δυσκολορευεται... :(:( βραστικουδακι πινετε? κακακια ποσες φορες τη μερα κανετε? εμεις μονο μια.. :(:( λολλι εσυ που δεν θηλαζεις... ποσα ml πινουν οι κουκλες σου γαλατακι? εγω τα βραδια κυριως του δινω συμπληρωμα και πινει περιπου 30. αυριο θα μιλησω με τον παιδιατρο... ουφφφ... αγχος... κουραση... νυστα... ευτυχως επεσε το αφαλουδακι μας κι εφυγε ενα βασανακι... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!!!!!!!!!!

Λοιπον δεν θελει πανικο, θα οργανωθουμε ολες μαζι θα τα καταφερουμε!

βαθιες ανασες....

Σοφουκι εμενα ο γιατρος μου ειπε αν ματωσουν οι θηλες δεν ειαι καλο για το παιδι να συνεχισει να θηλαζει!

Λοιπον εγω απο την 5η ημερα τραβαω με θηλαστρο αποκλειστικα. Βγαζω 100 - 150 μλ απο καθε στηθος καθε 5-6 ωρες αναλογα. Το θηλαστρο ειναι ηλεκτρικο οποτε τελειωνω γρηγορα σχετικα μεσα σε 30' εχω γεμισει 3 μπιμπερο περιπου. Τα γεμιζω με 100μλ. Αλλες φορες πινει 60-70 αλλες πειναει πολυ και τρωει 100-110. Τα βραδια που ειναι ανησυχη τη βαζω στο στηθος για κανενα 15' και ηρεμει για καμια ωριτσα και μετα που ξυπναει για τα καλα της δινω μπιμπερο κρατημενο. Το γαλα το φυλαω στο ψυγειο για λιγες ωρες. Δεν καταψυχω κ τετοια.

Φροντιζω να αδειαζω ολο το στηθος γιατι καμια φορα φαινεται να εχει αδειασει αλλα απο κατω ειναι ακομα πετρα. Εκει λοιπον μετακινω λιγο προς τα κατω το θηλαστρο και προσπαθω να αδειασω ολους τους αδενες.

Ο λογος που διαλεξα το θηλαστρο ειναι για δικη μου ευκολια. Τα νευρα μου δεν ειναι στα καλυτερα τους και ηθελα να βαλω ενα προγραμμα για να μη τρελαθω. Τρωει πολυ η μικρη και στην αρχη δεν εβγαινε καθολου απο το στηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι ποιο θηλαστρο εχεις?θελω παρα πολυ να θηλασω,αλλα επειδη θα πρεπει να επιστρεψω στη δουλεια καμια 15αρια μερες μετα τη γεννα,σιγουρα θα χρειαστω θηλαστρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ακομα δεν εχω δοκιμασει με θηλαστρο αλλα νομιζω οτι τελικα χρειαζεται... :?:? τουλαχιστον να δω τι εχω και ποσο... :(:( γιουλακι με τα κακακια σας τι γινεται?? ποσες φορες τη μερα σας τα κανει?? οι ορμονες ποτε θα στρωσουν αραγε?? για ψυλλου πηδημα με πιανουν τρελα κλαματα... με αναφιλητα μιλαμε... και νομιζω οτι ειμαι τοοοοσο αχρηστη... :(:( ευτυχως εχω βοηθεια απο τον αντρα μου και τη μαμα μου.. αλλιως θα ειχα καταρρευσει κι εγω σαν τη Μανωλιδου... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω της medela το swing. Ειναι ακριβουτσικο αλλα τελικα αξιζε τα λεφτα του!!

Κακακια κανει μετα απο καθε γευμα. Ξυπναει και την αλλαζω και μετα τη ταιζω. Δεν την αλλαζω μετα το φαγητο γιατι ηρεμει και κοιμαται και για να μην εχει γουλιτσες!

Περιμενω να περασει λιγο ο καιρος να γινει πιο μωρο. Τωρα Σοφουκι μου, ολες αχρηστες νιωθουμε. Μην στεναχωριεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι μου κανετε?εμεις μια χαρα η μπουμπου ειναι υσηχη και φαγανουλα,την μαστιτιδα γιουλακι την διεγνωσε η γιατρος αλλα ειχα 37 με 38 πυρετο ριγη πονο στο στηθος και αδιαθεσια γενικοτεερα....θελει προσοχη...να ρωτησω ρε κοριτσια τα τικερακια για τα μωρα πως τα βαλατε γιατι το φτιαχνω εχω βαλει ολους του κωδικους αλλα δεν εμφανιζετε και τα παιρνω κρανιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω περαστικα με τη μαστιτιδα mummy's love.. πρεπει να ποναει τρελα...

ρε Γιουλη τοσα ml ουτε στα πιο τρελα ονειρα μου..πιο πιθανο ειναι να μου πεσει το λοττο...

εγω βγαζω (μη γελασεετε) ΒΙΑ 50 ml κ απο τα 2 στηθη σε 2μισυ ωρες αντληση... :(:(:(:(

εχω το ηλεκτρικο της avent.

σημερα αφησα ομως να τουμπανιασει λιγο το στηθος μου για να δω ποσο βγαζω. ευχομαι περισσοτερο. τωρα που γραφω αρμεγω κιολας...

της εδωσα 2 φορες συμπληρωμα σημερα- πεινουσε το μωρο- κοιμαται ησυχη η κουκιδιτσα επιτελους κ ομολογω οτι ηρεμησα λιγο- μπας κ μου φυγει το αγχος κ κατεβασω πιο πολυ γαλα.

οσο για το κλαμα...διαφημισεις βλέπω κ κλαιω...ολη μερα κλαιω κ οταν ειναι να γελασω παλι κλαιω..

περαστικα λεχωνες... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...