Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΟΙΚΟΚΥΡΟΥΛΕΣ & ΜΑΓΕΙΡΗΣΕΣ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!!


Recommended Posts

ΝΟΙΚΟΚΥΡΟΥΛΕΣ & ΜΑΓΕΙΡΗΣΕΣ!!!

:((:((:((:((:((:(( ΜΟΥ ΚΑΗΚΕ ΤΟ ΜΙΞΕΡ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΔΙΑΦΟΡΑ!!! :D:D:D

ΤΟ ΜΙΞΕΡ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΦΕΡΕΙ ΔΩΡΟ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΑΡΚΑ ΜΕ ΕΚΑΨΕΣ :lol::lol::lol::lol:

ΤΙ ΜΑΡΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ;;;;;;;;;;;;;; :roll:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.skroutz.gr/s/283902/Kitchenaid-K45SSEWH.html

αγαπη μεγαλη και ποθος!!!!! σε χρωμα ομως οχι ασπρο!!!!!

εχει ενα καρο εξαρτηματα για κιμα κτλ κτλ αλλα ειναι ολα εξτρα..

οπως καταλαβεςδεντο εχω αλαλ αμα ειχα τωρα τα χρημματα και παγκο θα το επαιρνα οπωσηποτε!!! το λατρευω..ειναι τα καλυτερα αλλα..

επισης εχει ενα παρομοιο η kenwood που βγαιενι πιο οικονομικο απ οαυτο και λενε πως ειναι καλο.

εγω μην ρωτας τι εχω..ενα χειρος izzy..δεν ελεω μια χαρα τα κανει ολα για προχειρο καλο ειναι αλλασ θα προτιμουσα ενα μεγαλο με γαντζους ζημωτηρια κτλ...αχχχχχχ

να το βαλειες ρε παιδι μου το αυγο να χτυπηθει 5-6 λεπτα και να μη νεισαι απο πανω!!! :lol::lol:

καλες αγορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως κ εγω θα σου ελεγα να παρεις ενα με καδο..

να μην καθεσαι απο πανω ολη την ωρα κ πιανεται κ το χερι!!

αυτο που λες βενι το θελω κ εγω!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:((:((:((:((:(( ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ :(:(:(:(:(

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΚΡΙΒΟ....ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΝΟΜΙΖΩ Κ Η ΚRUPS (ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΕ; :lol: )ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ..ΕΝΝΟΩ ΑΝΤΟΧΗΣ...ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΜΕΙΝΕΙ... :lol::lol::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veni poly wraio alla ligo akrivoutsiko

egw exw ena klasiko ths izzy poy einai mono gia glyka me inox kado kai eimai poly eyxaristhmenh kanei poly wraia glyka kai epese arketa h timh tou, egw prin 3 xronia to eixa parei gyrw sta 90 eyrw http://www.skroutz.gr/s/2593/Izzy-WMP401-R.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως κ εγω θα σου ελεγα να παρεις ενα με καδο..

να μην καθεσαι απο πανω ολη την ωρα κ πιανεται κ το χερι!!

αυτο που λες βενι το θελω κ εγω!!!!!!!!!

φιλεναδα δεν το παιρνουμε μαζι να το εχουμε ανα εβδομαδα???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σκορπινα ωραιο και αυτο..αντι για χειρος ωραιοτατο καισε καλη τιμη..βεβαια καμια σχεση με τις λειτουργειες του αλλου αλλα..ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ ΤΟ ΑΤΙΜΟ!!!! :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΚΟΡΠΙΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ Κ ΜΕ ΤΟΥΣ ΖΥΜΩΤΗΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ;;;;;;;;

nai koritsi mou einai para poly kalo, epatha plaka sou lew, ws twra den exw xalasei pote glyko, santygh teleiaaaaaa, pantespania, keik, foveroooo, kai egw ena ths kenwwod ithela na parw 250 eyrw ekane alla pali akrivo mou eixe fanei kai mou proteinan ayto san ena apo ta kalytera ths agoras

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ και ποια δεν θα ηθελε να εχει μια κουζινομηχανη και εγω τις χαζευω αλλα ειναι πανακριβες μωρε,εγω εχω της moulinex με καδο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη,το εχω απο τοτε που παντρευτηκα , 8 χρονια περιπου και αν δεν το εχω δουλεψει στο φουλ,καλες αγορες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω to 2003 αγορασα ενα με καδο της krups. Kai εγω της kenwood ηθελα αλλα μου φανηκαν πολλα τα χρήματα.Της krups μια χαρα ειναι εχω φτιάξει απειρα γλυκα και δεν μου εχει παθει τιποτα. Δεν θυμαμαι ποσο εκανε τοτε αλλα ειχε και τα εξαρτηματα για να τριψεις τυρια και να κοψεις κιμα και μπλεντερ. Η αληθεια ειναι οτι απο ολα αυτα μονο λιγο το μπλέντερ χρησιμοποιησα. Πάντως το καδο δεν το συγκρίνω με τιποτα φτιαχνεις κεικ στο πεντάλεπτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω την κουζινομηχανη της kenwood. Και ειναι για μια ζωη. ειναι τελεια. βεβαια για να την χρησιμοποιεις πρεπει να την εχεις μονιμα καπου στον παγκο σου.(για να αξιζει τον κοπο) Κανει σχεδον τα παντα και ξεκουραστα. Ειναι βεβαια και το θεμα των χρηματων. Να αυτη ειναι:

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=71391

Στο λευκο χρωμα βγαινει πιο οικονομικη.

Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη αλλά φαντασου οτι και για το παραμικρο την χρησιμοποιω, και για το πιο απλο.

Αναλογα και για τι χρηση το θες.

Παντως καλο ειναι να καταληξεις καπου σε επιτραπεζιο και οχι χειρος. Καμια σχεση....

πχ

http://www.kotsovolos.gr/site/products.jsp?catid=10534

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω την κουζινομηχανη της kenwood. Και ειναι για μια ζωη. ειναι τελεια. βεβαια για να την χρησιμοποιεις πρεπει να την εχεις μονιμα καπου στον παγκο σου.(για να αξιζει τον κοπο) Κανει σχεδον τα παντα και ξεκουραστα. Ειναι βεβαια και το θεμα των χρηματων. Να αυτη ειναι:

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=71391

Στο λευκο χρωμα βγαινει πιο οικονομικη.

Εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη αλλά φαντασου οτι και για το παραμικρο την χρησιμοποιω, και για το πιο απλο.

Αναλογα και για τι χρηση το θες.

Παντως καλο ειναι να καταληξεις καπου σε επιτραπεζιο και οχι χειρος. Καμια σχεση....

πχ

http://www.kotsovolos.gr/site/products.jsp?catid=10534

maximammy ενδιαφερομαι να παρω αυτην την κουζινομηχανη με τα 5 εξαρτηματα http://www.skroutz.gr/s/54041/Kenwood-M ... M-023.html αλλα επειδη ειναι αρκετα τσιμπημενη η τιμουλα της θελω να ειμαι 100% σιγουρη οτι ειναι καλη!!!!!!εσυ που την εχεις,τι λες?αξιζει?κανει ωραια ζυμαρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ktk εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη, πηρα και εξτρα παρασκευαστη ζυμαρικων για σπιτικα ζυμαρικα, ειναι σουπερ. Και απο παλιες νοικοκυρες που εχουν το πιο παλιο μοντελο ακουσα οτι ειναι αθανατες.

Εγω ειμαι υπερ ευχαριστημενη!!!! Φτανει να την εχεις μονιμα στον παγκο σου για να μην χρειαζεται να την ανεβοκατεβαζεις γιατι εχει και ογκο και βαρος και θα βαριεσαι. Εγω κτυπαω απο μια απλη ομελετα, κεικ, κρεμες, ζυμες για ψωμι, πιτες, πιτσα και την χρησιμοποιω παρα πολυ. Και το καλο ενω κτυπαει αυτη τα μειγματα εσυ κανεις κατι αλλο, βαζεις το σκεπαστρο το πλαστικο και δεν πεταγονται απο δω και απο κει. και ειναι τοσο δυνατη που συνηθως το εχω στο πιο χαμηλο. Τωρα θελω να παρω και την κρεατομηχανη που προσαρμοζετε.

Νομιζω εκανα πολλη διαφημιση :lol::lol: αρα αρκετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω την ερωτευτηκα απο την πρωτη στιγμη ειδικα οταν ειδα και τα εξαρτηματα που ειναι μαζι!!!επειδη ο μπαμπας μου εχει στον κηπο του κοτουλες,κουνελακια,γαλοπουλες κτλ ονειρευομαι να φτιαχνω τους δικους μου κιμαδες,τα δικα μου ζυμαρια κτλ κτλ!!!!!λατρευω την μαγειρικη (και μου φαινεται) :lol::lol::lol::lol:

το θελωωωωωω!!!!!!ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω αυτό http://www.tsampas.gr/product.asp?catid=2985

Είναι πολύ καλό αλλά ακριβούτσικο. Κι εγω είχα πριν πολυμίξερ και ήμουν ευχαριστημένη, αλλά αυτό τα ξεπερνάει όλα!! Αν θες να φτιάχνεις απλά πράγματα βολευεσαι και με τα συμβατικά μίξερ που είναι και οικονομικά. Αν όμως θέλεις να μπορείς να φτιάξεις τα πάντα πρέπει να πάρεις κουζινομηχανή. Αυτό που έχω ζυμώνει που το θεωρούσα και το πιο βασικό. Αν είναι να βγάζεις τη ζύμη απ'το μίξερ γιατί δεν μπορεί να τη ζυμώσει και την κάνεις με τα χέρια, τι κάνουμε? Εγώ έτσι έκανα μέχρι πριν το πάρω. Δεν υπήρχε περίπτωση το παλιό μου μίξερ να φτιάξει π.χ κουλουράκια ή μελομακάρονα μέχρι το τέλος της συνταγής (δεν είχε τη δύναμη να ζυμώσει). Με το καινούριο έχω φτιάξει κουλουράκια, μελ/να, κουραμπιέδες, ζύμη για πίτσα & πίτες και ψωμί! Και δεν υπάρχει περίπτωση να σου "κάτσει" π.χ το κέικ γιατι το χτύπημά του είναι όλα τα λεφτά! Όλα γίνονται πολύ αφράτα! Το πήρα απο το κατάστημα που έχω βάλει το link γιατί εκεί το βρήκα πιο φτηνό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικουλινι με συγχωρεις που μπηκα "σφηνα" στο θεματακι σου!καλες αγορες!!!!!

ΔΕΝ ΜΠΗΚΕΣ ΣΦΗΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!!ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ!!! ;)

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΟΜΗΧΑΝΗ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΥΤΣΙΚΕΣ ΑΛΛΑ Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΙΑ ΖΩΗ Ε;;;;;;; ;)

ΘΑ ΔΟΥΜΕ....ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ Κ Ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxxx koritsia les kai eimai 5 xronon kai mpika se katastima gemato zaxarota kai karameles........

Kai egw thn limpizome authn thn kouzinomixanh edw kai xronia alla mexri ekei... :?:?

To kirio provlima mou einai pou den exw xoro ston pagko kai opos ipothike kai pio pano den aksizei ton kopo na thn anevokatevazeis sta ntoulapia alios koutsa strava, me dosois? Tha listeva mia trapeza?? Kati tha eixa kanei gia na thn apoktisw :lol::lol::lol:

Bikoulini ante kales agores sou euxome....zhlevwwwww..... :-p:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλες αγορες βικουλα!!!!!

ευακι κι εγω με πολλεεες δοσεις θελω να το παρω!!!!απ'οτι μου εχουν πει τις υποδοχες των εξαρτηματων τις κανουν παντα ιδιες ετσι ωστε να μπαινουν και σε μηχανες προ 30 ετων αλλα και στις καινουργιες!!ετσι δεν αχρηστευεται ποτε!!!!αχ!την θελωωωωωωωω!!!!!!!!!!!

τωρα που το σκεφτομαι βρε βικη εχει μια διαφημιση που λεει οτι ο αγιος βασιλης τωρα ερχεται και πασχα και καλοκαιρι,μηπως να το ψαξουμε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΠΗΓΑ ΧΤΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ...ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΕΝΑ ΤΗΣ ΚΕΝWOΟD 400 Ε ΧΩΡΙΣ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ ΟΜΩΣ....

ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ Κ ΕΝΑ ΤΗΣ ΜΠΡΑΟΥΝ 335 Ε ΜΕ ΤΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΑ...

ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx ti mou kanete, ti mou kanete.......Tha arxisw pali thn gkrinia kai ta sxetika parakalia ston antra mou mou fenete giati thn thelwwwwww san trelh :lol::lol::lol::lol::lol:

Prhn gennhsw tou eixa pei "an den ertheis me mia tetia sto maieftirio meta thn genna kaikes", alla me prolave h krish vlepete kai emhna me thn oreksh...............

Bikoulini exw dei sthn thleorash kai kapies pou exoun kato apo ton kado thermotita (san na exeis ton kado sto mati ths kouzinas) gia na liwneis kouvertoures na ftaxneis kremes ktl. Malon autes einai ta teleftea montelakia opote rotise gia na enimerotheis.....

AAAAA an skasei mith o agios (voh8ia mas) stilte ton kai apo edw meta :)):)):)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΒΙ ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗ ΘΕΡΜΟΤΗΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ....ΑΛΛΑ Κ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΧΕΙ :shock::shock:

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΕΧΩ ΚΟΛΗΣΕΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΕΤΟΙΑ.... :? ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΤΟΜΑ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΡΕ ΓΜΤ... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...