Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 6&ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!


Recommended Posts

Καλημέρα!!

Εγώ ξύπνησα πρωί πρωί να πάω να ξανακάνω μια γενική ούρων να δω τι διάολο θέλουν οι χολοχρωστικές από τη ζωή μου, μια και το απόγευμα έχω γιατρό... Τώρα απολαμβάνω καφεδάκι κι ετοιμάζομαι να κάνω μπάνιο το τετράποδο παιδί μου, πριν προχωρήσω στις άλλες 350 δουλειές που έχω να κάνω. Έχω και μια συνεδρία σφήνα μεσημεριάτικα... Μετά όμως θα βγω μάλλον να φάω με φίλες!

Άφρο εκμεταλλεύσου τη μέρα για ύπνο, είναι ο τέλειος καιρός για να κοιμάσαι ώρες!

Το μοσχαράκι το θέλω για τη Κυριακή που έχω τραπέζι αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα πως θα το φτιάξω κι έχω και τον άντρα μου που θέλει κατσίκι οπότε θα δούμε...

Γιώργο μου έχω γράψει τα σχόλιά μου πολύ πιο πάνω για το δωματιάκι σας, μου άρεσε πολύ και μου έκανε εντύπωση πόσα πολλά πράθυρα έχει! Επίσης έγραφα πως είσαστε πολύ γλυκό ζευγάρι! Μια χαρούλα κι ο Χρυσοβαλάντης, μεγαλώνει τέλεια!

Γεωργιάννα και μένα ο γιατρός στο πρόγραμμα παρακολούθησης που μου έχει δώσει από 35η βδομάδα έως 40ή γράφει εξέταση ανά βδομάδα... Σην πράξη βέβαια δε ξέρω τι θα κάνει.

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι καλλυντικά να πάρω για το μικρό. πρέπει να κάνω και μια σύγκριση τιμών για να μη ξεπαραδιαστούμε τελείως. Πάντως μου είπε και μια φίλη πως θα μου φέρει δώρο ένα σετ φυτικών τς weleda νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ,ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΧΤΕΣ ΕΙΧΕ ΠΕΣΕΙ ΝΕΚΡΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ???ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΙ ΧΑΝΕΣΤΕ ΕΤΣΙ??ΜΕΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ???ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΑΡΑΚΑ ΜΕ ΠΑΤΑΤΟΥΛΕΣ ΣΤΗ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ...Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΘΑ ΞΑΝΑ ΜΠΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ...ΠΛ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολα τα κιλακια!!!!

γιωργο μου θα μπω μετα απο εδω να δω το δωματιο σας ολοκληρωμενο αν κ απο οσα εχω δει ως τωρα ολα ειναι τελεια!!!!

παιδια μου φαινετε πως στο τελος θα γυρισουμε στο παλιο κλασσικο πρασσινο σαπουνι κ ελαιολαδο...οταν ημουν μικρουλα ετσι με επλενε η γιαγιακα μου..ουτε βλαβερες ουσιες ουτε τιποτα κ αστραφτα απο καθαριοτητα...καθε χρονο κ χειροτερα ποσα ακομη επικυνδυνα προιοντα εχουν να βγαλουν...

ειρηνακι μου την ξερω την κλινικη ειχα κανει μια μικροεπεμβαση εκει οταν ημουν μικρη κ με ειχαν στον οροφο με τις λεχωνες θυμαμαι τοτε ομως τα μωρακια ηταν σε αλλη αιθουσα στον ιδιο οροφο δεν κοιμοταν με τις μανουλες...φανταζομε τωρα θα εχει αλλαξει αυτο ε???θα εχεις μαζι σου την μπεμπουλα σου???

samarcante πολυ ενδιαφερον το κειμενο για τους αλλοδαπους ομολογω οτι ποτε δεν τα σκεφτηκα ολα αυτα...

στεισι μου ανοιξες την ορεξη σημερα!!!τα σαλια μου αρχισαν να τρεχουν!!!

γωγακι καλοφαγωτα τα ευρουλακια!!!!ανυπομωνω να δω κ την διαφημηση!!!

γιουλακι μου ωστε βρεθηκατε με την σαμανθα ε???ειναι μια κουκλα οντως!!!εχουμε το πιο σεξυ κ ομορφο θεμα ολες οι μανουλες ειστε μια κ μια!!!!

τσαντα αλλαξιερα γιατι αγορασατε το καροτσι δεν ειχε???

γεωργιαννα μου περαστικα στον αντρουλη σου κ κουραγιο σε εσενα :lol: σημερα κ εδω ο καιρος ειναι μουντος ριχνει λιγο βροχουλα ευτυχως προλαβα κ τελειωσα τα ψωνια μου..

εχθες πηγαμε στον γιατρουλη μας η μπεμπα εγινε 2.170kg :x:x:x συνεχιζει να ειναι με το κεφαλι κατω κ τα ποδια στο στομαχι μου εξου κ οι καουρες μου εδωσε μαλοξ ο γιατρος το κακο ηταν οτι ειδε κατι υγρα στην κοιλια μου μετρησε την πιεση κ ηταν ανεβασμενη ειχα 14 κ μου ειπε στοπ στο αλατι τωρα που κοντευουμε στην γεννα,θα ξανα παω σε 20 μερες παλι μου εδωσε κ τις τελευταιες μου εξετασεις :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Τι κάνετε; Εγω ξυπνησα αργο9υτσικα σημερα 10.30...ηρθε ο μπαμπας μου για τον κιαθημερινο μας καφεδάκο! Μετα ηρθε κ η μαμα μου κ παλι ΄μαλωσαμε κ νοιωθω παλι σκ@τα!! Με ρωτησε ο μπαμπας μου τι θα κανεις οταν βγεις απο το μαιευτήριο¨? Λεω θα ερθω εδω κ θα προσπαθησω να προσαρμοστω... Εμεις ? Ποτε θα ερθουμε? Οποτε θελετε του λέω αλλα για λιγο.... κ δε ξερ καπως το πηρε η μαμά μου η οποια απο την α5ρχη της εγκυμοσυνης μου ολο μου λεει εμεις το καναμε ετσι , εμεις το καναμε αλλιως .. εμεις το ενα εμεις το αλλο κ μου ειπε οτι εκεινη πηρε τη μιση ευχη κ βγηλε κλπ κλπ ... Δε ξερω νοιωθω τοσο μονη ωρε ωρες οτα νδε μπορω να συζητησω πραγματα μαζί της αφου ειναι ολο στην κόντρα κ τον αντιλογο... Πραγματικα νοιωθω πολυ χαλια αυτη τη στιγμή... Συγνωμη που σας μαυριζω αλλα δεν εχω κ με ποιον να τα πω! Δενβ θελώ πριν σαραντησω να ερχονται οι γονεις στο σπιτι με τι ωρες...θελώ να εχω τον χωρο μου κ τον χρόνο μου με το μωρο..να μπορεσω να θηλασω χωρις να ντρπομαι...να μπορσω να κοιμηθω οσο μου επιτρεπει η μπεμπουλα κ να νοιωθω ανετα στο σπιτι μας...όχι να εχω ολη μερα εδω τις γιαγιαδες να με κοιτανε κ να με κρίνουν! Στο κατω κατω ολοι εκαναν τις επιλογες τους..εγω δε μπορω? Θελώ λιγη ωρα να ερχονται κ να φευγουν! Τοσο κακο ειναι αυτό? Συγωμη για το τεραστιο ποστ :(:cry::cry:

Σουλα μεγαλωσε το μπουμπουκακι σου ε? Ωραια!! Εγω ανυσηχω μη γυρισει το κεφαλάκι της πανω !! Ολο το βραδυ παλι κλωτσαγε κ σκεφτομουν μηπως προσπαθει να βολευτει κ αλλαξει θεση? Στην κλινικη αν παρω το προγηραμμα των 2 ημερων θα μεινω σε μονοκλινο με τη μπεμπουλα κ το μπαμπα της.. Αν ομως δεν πανε ολα καλα κ μεινω παραπανω μερες τοτε θα [παρω αναγκαστικα δικλινο!

Εχθές αγορασα κ το πρωτο σουτιεν θηλασμου απο τα Η&Μ... πολυ σταθερο κ οικονομικό.Μονο 14.90!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!

Afro, κάθησε σπίτι να ξεκουραστείς! Καλός είναι και ο αποκλεισμός καμιά φορά γτ κι εμείς οι εγκυούλες δεν καταλαβαίνουμε πάντα πότε πρέπει να βάζουμε φρένο στις δραστηριότητες και κουραζόμαστε πολύ!

Γιώργο, τι γλυκό ζευγαράκι που είστε!! Κούκλα η γυναικούλα σου! Με το καλό το μπεμπάκι σας!

Γεωργιάννα, περαστικά στο "μεγάλο μωρό" σου! Χι,χι!

samarcande, ελπίζω η γεν. ούρων να βγει καθαρή αυτή τη φορά!! Αν σου φέρει η φίλη σου δώρο τα weleda είσαι οκ (είναι από τα πιο καλά).

Βρε κορίτσια, με τα καλλυντικά της μπέμπας εγώ έχω κάνει ένα αλαλουμ... Τι εννοώ? Κρέμα για σύγκαμα έχω πάρει της frezyderm. Ακριβή μεν αλλά από τις πιο καλές και ασφαλείς.Αφρόλουτρο έχω πάρει το fissan bagnetto γτ το χρησιμοποιώ κι εγώ για την ευαισθητη περιοχή και είμαι ευχαριστημένη. Διάβασα τα συστατικά και δεν έχει παραμπεν. Το γράφει κι ολας (Χωρίς parabens). Εγώ για μένα (επειδή θέλω να θηλάσω κ μας είπαν ότι πρέπει να κάνουμε μπάνιο με βρεφικό αφρ/ρο χωρίς άρωμα) πήρα 2 αφρόλουτρα της johnson, δεν είχαμε ακόμη ανοίξει τη συζήτηση γι'αυτά και δεν ήξερα, αλλά και αυτά γράφουν πάνω Χωρίς parabens! Τι να πω δεν ξέρω.... Μήπως "ξυπνήσανε" και τα καινούρια τα βγάζουν χωρίς παραμπέν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Δενβ θελώ πριν σαραντησω να ερχονται οι γονεις στο σπιτι με τι ωρες...θελώ να εχω τον χωρο μου κ τον χρόνο μου με το μωρο..να μπορεσω να θηλασω χωρις να ντρπομαι...να μπορσω να κοιμηθω οσο μου επιτρεπει η μπεμπουλα κ να νοιωθω ανετα στο σπιτι μας...όχι να εχω ολη μερα εδω τις γιαγιαδες να με κοιτανε κ να με κρίνουν! Στο κατω κατω ολοι εκαναν τις επιλογες τους..εγω δε μπορω? Θελώ λιγη ωρα να ερχονται κ να φευγουν! Τοσο κακο ειναι αυτό? Συγωμη για το τεραστιο ποστ :(:cry::cry:

Φίλη μου, έχεις δίκιο. Δεν πρέπει να αισθάνεσαι άσχημα. Τον πρώτο καιρό δεν κάνει να πηγαινοέρχεται κόσμος στο σπίτι. Οι γονείς με το μωρό θέλουν χρόνο και χώρο να προσαρμοστούν στα καινούρια δεδομένα. Οι γιαγιάδες είναι σίγουρες ότι τα ξέρουν όλα και μόνο καλό δεν κάνουν :( Δεν έχουν καταλάβει ότι τα πράγματα έχουν αλλάξει με τα χρόνια και οτι ο καθένας μεγαλώνει το παιδί του όπως θέλει! Δε λέω να μη μας συμβουλεύουν αλλά μέχρι εκεί. Εμένα θα έρθει η μαμά μου στην αρχή (γτ μένει μακριά) αλλά θέλω να με βοηθάει στο σπίτι που δε θα προλαβαίνω και στο παιδί όποτε εγώ κρίνω ότι τη χρειάζομαι. Ευτυχώς είναι πολύ συνενοήσιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mhn apoperneis tous dikou sou ,manoula kai esu tha gineis kai tha katalabeis tote pos einai na thes na statheis sto paidi sou kai na sou leei "thelw thn isixia mou " ,blepontas kai kanontas einai kapoia themata den mporeis na ksereis apo tora an thes na eisai monh h oxi .

egw eimai moni mama kai pethera makria xiliometra tha hthela polu na eixa parea kai kapoia boithia kai sta diskola thn agalia thw mamas mou na klapsw .osa kai na poune "kane etsi kane alios" tous xriazese .

kapoia apo ayta einai kai sosta den einai olla lathos ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλημερα και τουμπαλιν με πηρε 10.30 ο υπνος και ξυπνησα πριν κανενα μισαωρο, ναι ναι ειμαι γουρουνα...

επιτελους κανονισα να βαλουμε σταθερο τηλεφωνο γιατι στο καινουριο σπιτι δεν ειχαμε και το ειχα αμελησει... Σας φιλω πολυυυυυυυυυυυυ

Εγω στο γιατρο θα παω την αλλη εβδομαδα και για ντοπλερ την πρωταπριλια αργει ακομη και θα σκασωωωωωωωωωωωωωωω...

μετα πως θα κανω υπερηχο σε μια αδεια κοιλιτσα ???

ανυπομονω παιδια και θελω να πανε για ολες ολα καλαααααα....

παιδια η μαριτινα ειμαι πεπεισμενη πως γεννησε εσεις τι λετε?

σημερα εχει φτιαξει φαι η μαμα και θα περασω απο το φαρμακειο να το παρω, κεφτεδακια χιχιχ

ειρηνακι μου σε καταλαβαινω ματια μου, μα ετσι ειναι οι μανουλες απλα θα θεσεις τα ορια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι μου σε καταλαβαινω απολυτα!!!

κ εγω δεν θελω πολυ κοσμο να με περυτριγυριζει εκεινες τις μερες κ κυριως να μου δινουν συμβουλες κ να μου λενε τι να κανω...ηδη αρχισαν απο τωρα...κουνιαδα κ πεθερα μου λενε να μην κανω μπανιο το μωρο μου με αφρολουτρο κ σαμπουαν...να το πλενω μονο με νερο ελαιολαδο κ γαλα...σεβαστες ολες οι αποψεις αλλα ως ενα σημειο...η καθε μανουλα εχω ξανα πει κανει αυτη οτι νομιζει καλυτερο για το ΔΙΚΟ ΤΗς παιδι...

με την μανα μου δεν εχουμε κ την καλυτερη σχεση,επειδη ομως θα ερθει απο την θεσσαλονικη πρεπει να την εχω μεσα στα ποδια μου αν ομως δεν βοηθαει θα της πω να φυγει...sorry αλλα εξαιρεσεις δεν κανω!περυσι που ειχε ερθει για λιγες μερες για τον γαμο με εβγαλε την ψυχη με εκανε κ ντραπηκα...εγω δουλευα απο το πρωι μεχρι της εξι ειχα ετοιμο φαγητο απο την προηγουμενη ημερα γυρνουσε ο αντρας μου κουρασμενος κ αυτος απο την δουλεια κ η μανα μου δεν σηκωνε τον κωλο της απο τον καναπε να του ετοιμασει εστω το τραπεζι ολα τα εκανε μονος του...η μανα μου πρωι μεσημερι βραδυ καναπε υπολογηστη τσιγαρακι...δεν την κοβει καθολου!!!εχει μαθει να ζει μονη της τοσα χρονια αλλα ενταξει δεν μπορουσε να σκεφτει???

κ εμεις ολο στην κοντρα ειμαστε ειρηνακι οπως καταλαβαινεις θυμωνο που δεν ειναι η μαμα που θα θελα κ αυτη παρεξηγιετε οταν της λεω πως οσο μεγαλωνει τοσο μπεμπεκιζει...καλο μας κουραγιο λοιπον κ να ξερεις πως δεν εισαι μονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγουρα θελω τη μαμα μου διπλα μου....αλλα δεν θελω υποδειξεις οπως : εγω πριν 25 χρονια σας εβγαλα στις 10 μερες ....εμενα η γιαγια σας σας επιανε κ τετοια....κακα τα χεματα αλλο το χωριο αλλο η πολη...αλλο η γιαγια που μενει στο σπιτι κ αλλο η γιαγια ποθυ παει στη δουλεια κ επιστρεφει...

κ εγω θα ηθελα να εχω μια αγκαλια να μπορω να σηζητησω χωρις να εχω υποδειξεις κ κοντρα αλλα τελικα δεν ειναι ολα οπως τα φανταζ΄μαστε..ειλικρινα εχω στεναχωρηθει πολυ γιατι απντα ειμασταν φιλες με τη μαμ μου...κ σαπο την αρχη της εγκυμοσυνης μου δεν ειναι διπλα μου!

Σουλίτσα μου εμενα μεβοηθαει κ με το φαγητο κ τωρα καμια φορα με δουλειες...οχι επειδη το ζηταω..αλλα επειδη δεν θελω να νοιωθει οτι την βγαζω εηξω...ομως εγω ουσιαστικα θελω να εχω καποιον να μιλησω μαζι του .. να συζητησω ηρεμα ... οχι ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχμ.. σουλιτσα μου δεν εχεις αδικο ετσι οπως τα διαβαζω ... μα θα τα καταφερουμε ακομα και μονες :x

ειρηνη μου ολες οι ανθρωπινες σχεσεις περνανε κρισεις ισως αποκατασταθουν τα πραγματα με τη μαμα , μπορεις να της το πεις ακριβως οπως το λες σε εμας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει κ παλι δεν θελω να την αδικω.. ειναι το πρωτο εγγονι κ γενικα δεν εχει κ κυκλο με αλλες μαμαδςε η γιαγιαδες οποτε νομιζει οτι οτι εκανε εκεινη ειναι το απολυτο...δεν λεω οτι μας μεγαλωσε λαυος..αλλα πλεν υπαρχει ενημερωση κ μπορουμε να αποφασιζουμε για το πως θα κανουμε τα μωρακια μας...

εγω πχ ξερω οτι στον θηλασμο αν δεν εχειεδρεωθει δεν δινεις νερο η χαμομηλακι... κ η μαμα μου το θεωρει απαραιτητη αγορα απο την αρχη...

Δεν ξερω πραγματικα οι μαμαδςε μας αλλαζουν με την εγκυμοσυνη μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως δε δινουμε νερο η χαμομηλι ειναι σωστο αυτο που ξερεις!

Σκεψου και η μαμα μου με κοιμιζε μπρουμυτα αλλα πια ειναι απαγορευτικο και μεχρι να της το πουν παιδιατροι απορουσε τελικα καταληξαμε στο πλαι η ανασκελα με την παιδιατρο... Ειναι αναμενομενο να θεωρουν οτι εκαναν το καλυτερο και να δυσπιστουν ειναι υπερπροστατευτικες.

Βεβαια συμφωνω οτι ειναι ακρως επικριτικο και εκνευριστικο αλλα τι να γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mhn ksexnate oti einai polu diskolo na dextoune oti ola ayta pou kanane ekeines kai pisteuane oti htan ta kalitera telika den htan apolitos sosta .oti o tropos tous htan lathos ,giati kai autes tote akogane tous giatrous kai htan sigoures gia oti kananne ...einai diskolo tora to paidi sou na sou leei oti "mama auta einai lathos " eiai san na akoune "mama den mas megaloseis kala se krinoume "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αφροδιτη εχεις δικιο..ομως3 δεν τις κρινουμε..ισως πρεπει να το εξηγησουμε αυτο...απλως σαλλαζουν τα χρονια δυστηχως κ οι κινδυνοι κ οι αρρωστιες κ ολα!

ελπιζω να της δωσω να καταλαβει τι εννοω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εχετε δικαιο για τις μαμαδες αλλα τι να κανουμε καπου καπου τις εχουμε αναγκη. Εμενα μου λειπει πολυ και οτι θελω την παιρνω τηλ. βεβαια δεν ειναι το ιδιο. Ποτε δεν της ειπα οτι την αγαπαω και ουτε και αυτη, αλλα οι πραξεις μας το δειχνουν. Της εχω μεγαλη αδυναμια! Οταν ηρθε περσι δεν την αφηνα απο την αγκαλια μου καθολου, αφου δεν μπορουσαν οι αλλοι επιβατες να περασουν. Ειμαι τυχερη ομως γτ ποτε δεν με εκρινε για τον τροπο που μεγαλωσα το μικρο και ουτε μου ειπε τι επρεπε να κανω. ( Αχ με κανατε να κλαψω λιγο)

Σουλα μου το αντιθετο απο την δικαια σου εμενα τον περιποιοταν και τον δικαιολογουσε οποτε τσαντηζομουνα μαζι του. Τον σεβεται πολυ επειδη μας αγαπαει και μας παρεχει τα παντα σε μενα και στον Αλεξανδρο.

Ευτυχως η πεθερα μου δεν ανακατευεται στο σπιτι μας, ειναι πολυ καλη.

Η μπουμπου Σουλιτσα ειναι ενα μικρο ανθρωπακι πια, πολυ καλα τα κιλα της. Να προσεχεις το ατιμο το αλατι!

Η Ελενα,Χοανιτα, η Γωγω που ειναι; Σαμανθα ακομη δουλιτσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και μπαμπά της παρέας.. σήμερα ξύπνησα και πετάχτηκα με τον άντρα μου μέχρι τα ΚΕΠ να κάνω εξουσιοδότηση στη μαμά μου για να πάει να πληρωθεί τις άδειες μου απο το ΙΚΑ... μετά πάλι πίσω στο κρεβατάκι μου.. Ήρθε απο το σπίτι μου η μαμά μου με την βαφτισιμιά μου να μου κάνουν παρέα..οπότε δεν μπορούσα να μπώ.. η μικρή ήθελε να ζωγραφίσουμε,να δούμε dvd, να τραγουδίσουμε.. οπότε καταλαβαίνετε.... Κάτι για κρέμες συζητάτε αυτές τις μέρες, η bebanthol δεν κάνει βρε κορίτσια;; Εγώ αυτή είχα στο νού μου να αγοράσω! Όσο για τις μαμάδες, αν με ρωτούσατε πριν λίγα χρόνια θα σας έλεγα και εγώ ότι δεν αντέχω την επιμονή που είχε να τα ξέρει όλα καλύτερα απο μένα και ότι κάνω εγώ να είναι λάθος.. όμως τώρα η σχέση μας έχει καλυτερέψει αρκετά.. δεν περνάει μέρα που να μην τη σκέφτομαι, να μην τη περιμένω εδώ στο σπίτι να μου κάνει παρέα, να με βοηθάει με τις δουλειές, να με ακούει όταν θέλω κάπου να μιλήσω.. δεν ξέρω τι να πώ, πήρε σύνταξη πριν λίγο καιρό και φαίνεται πως ηρέμησε αρκετά! Και αν τη κουράσω εδώ στο σπίτι, στεναχωριέμαι,δεν θέλω να τη βλέπω να κουράζεται.. μόνο να γελάει και να περνάει καλά γιατί ξέρω ότι έχει περάσει δύσκολα στη ζωή της. Και όταν γεννήσω με το καλό εννοείτε πως θα χρειάζομαι πολύ τη βοήθεια της... Μου έχει σταθεί πολύ στην εγκυμοσύνη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΙΣΤΡΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΗΣΕΙ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙ...ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΦΕΡΕΤΕ ΕΤΣΙ...ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ...ΣΑΣ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑΤΙ Κ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΟΥΣΑ...ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΚΙΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ...ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΙΒΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΕ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ...ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΑΥΣΤΗΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ...ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ...ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ...ΔΕ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ ΕΤΣΙ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΠΟΥ ΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙ ΕΡΕΘΙΣΜΑΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΜΑΣ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΩΣΑΝΕ....ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ!!! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΛ ΑΥΣΤΗΡΗ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΞΕ ΓΕΛΑΣΕ ΠΡΑΓΜΑ..ΠΑΛΙΑ ΚΑΝΑΝΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΚΛΑΝΑΝΕ....ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΑΝΕ ΠΩΣ ΘΑ ΖΗΣΟΥΝ,ΟΥΤΕ ΑΣΧΟΛΙΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΤΠΤ....ΤΟ ΓΕΝΝΟΒΟΛΗΜΑ ΓΕΝΝΟΒΟΛΗΜΑ ΠΑΝΤΩΣ.....ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΟ ΘΕΟ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΟΣ ΓΟΝΟΙΣ...ΑΛΛΩΣΤΕ ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΙ ΑΓΧΗ ΕΙΧΑ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρ8α κ εγω...ημουν στο Ελενα,κλασσικα,στον ενδοκρινολογο,συνεχιζω ινσουλινη κ με ξαναβλεπει στις 7/4 εφοσον πανε ολα καλα...τουλαχιστον να μην ξαναπαω για 2 εβδομαδες να ξεκουραστω λιγο εστω απο αυτο...

Μανα ειναι μονο μια,αλλα μανα με 5 παιδια ...χμμμ την χανει την μπαλα.Εγω επειδη ημουν παντα η ωριμη της οικογενειας (διαλυμενης οικογενειας )κ εβαζα μονη μου ταξη στην ζωη μου,εφυγα κ νωριτερα απο το σπιτι,η8ελα να ειμαι αυτονομη...παντα ελεγε "Δεν την φοβαμαι την Γωγω,ειναι δυνατη"ετσι ποτε δεν ασχολιοταν μαζι μου,αισ8ανομουν στο περι8ωριο...ειχε κ τα αλλα παιδια ολο προβληματα κ αλλα 2 μικρα...εχω πολλα παραπονα...στην εγκυμοσυνη μου,ειχε ερ8ει μονο μια φορα σπιτι,δουλευει βεβαια,αλλα για τα αλλα παιδια εβρισκε χρονο...μεχρι που φοβη8ηκε με αυτα που μου τυχαν κ ηρ8ε μου εκανε γενικη το σπιτι κ με βοη8ησε,συνεχεια τηλ κ τετοια...εεε συγκινη8ηκα η αλη8εια ειναι κ την συγχωρω.....

Σημερα ερχεται κ η μπορντουρα -ασχετο - επιτελους για να διαλεξω τα χρωματα του τοιχου...και η βιβλιο8ηκη που παρηγγειλα του σαλονιου...ολα ειναι υπο ελεγχο...παω να συνεχισω το σιδερωμα...τα λεμε μετα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν πιστευω οτι ειμαστε ο καθρεφτης των γονιων μας. Μεχρι καποιο σημειο μοιαζουμε αλλα μεχρι εκει εχουμε δικο μας χαρακτηρα!! Οπως η Γωγω εφυγε και βασιστηκε στα ποδια της αυτο δειχνει την ανεξαρτησια που πρεπει να εχει ενα παιδι και οχι να μενει με τους γονεις μεχρι τα 30 και..

Απο μικρη ηλικια εχω μαθει τον Αλεξανδρο ανεξαρτητο, μεχρι εκει που μπορει.

Γιουλη και εγω εχω χαλια σχεσεις με τον πατερα μου, δεν μιλαμε τωρα και 7-8 μηνες και δεν εχω σκοπο συντομα, βλεπεις εχει αδυναμια στην αδελφη μου και εγω ημουνα αυτη που παντα πηγαινα κοντρα.

Σημερα μου ηρθε ενα κουτι απο το Babylino με δειγματα απο μωρομαντηλα, βαμβακι και σερβιετες σε κανονικο μεγεθος μαζι με κουπονια. Μου ειπαν οτι αλλαζουν και στις πανες και θα μου στειλουν και αυτα αργοτερα. Δεν ξερω για σας αλλα πολυ χαιρομαι οταν μου στελνουν ετσι δωρακια!! Ηρθαν και οι πανες Nanny's που ειχα παραγγειλει και τελειωσα προς το παρον!!

Παω και εγω για λιγο σιδερωμα, δεν ζηλεψα με κολησε!! Χα Χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου στιελαν δειγματα? εμενα γιατι δε μου εχουν στειλει τιποτα ? :(

ΙΚι εμενα μαρεσει να παιρνω δειγματακια κ δωράκια οπως με ξετρελαινουν και οι εκπλήξεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα δεν εκανα σιδερο, πεταχτηκα στο σουπερ και με επιασαν κατι περιεργοι πονοι. μαλλον μου κανει παλι συσπασεις αλλα σε φυσιολογικο επιπεδο.

Ειρηνη ειχα μπει στο ιντερνετ και εκανα αιτηση να γινω μελος, δυο φορες εστειλα την αιτηση και την δευτερη φορα τους εγραψα οτι δεν μου εστειλαν τπτ. και μεσα σε λιγες μερες μου το εστειλαν. δεν ειχε την αιτηση μεσα και τους πηρα τηλ. με εξυπηρετησαν αμεσως. Μου αρεσουν οι πανες τους και ποτε δεν ξερεις εαν θα χρειαστεις τα κουπονια.

Που εισαστε; παλι μονη μου εμεινα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Γεωργιάννα είμαι εγώ εδώ αλλά για λίγο γιατί θα φύγω για γιατρό σε λίγο... να ξεκουραστείς και να προσέχεις κοριτσάκι!

Happy τέλεια η κουκλίτσα σου! για το αλάτι, υπομονή τώρα, λίγος καιρός έμεινε, ας μείνει ανάλατος! :D

Τουρίστρια σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ με τη μαμά μου μες στη κόντρα είμαστε, δε συμφωνεί σχεδόν με τίποτα απ' όσα κάνω (κι όχι μόνο για το μωρό αλλά και για κάθε επιλογή που έχω κάνει στη ζωή μου), έχει πάντα κάποια κριτική να κάνει αλλά πλέον έχω βάλει όρια, δεν ανέχομαι πολλά πολλά, αν δω ότι το πράγμ οδηγείται σε σύγκρουση, απομακρύνομαι αμέσως. Ταυτόχρονα της συγχωρώ πολλά γιατί είναι κι ένας καρκίνος στη μέση και δε ξέρω πόσα χόνια θα την έχω στο πλάι μου. Ξέρω πως ανυπομονεί να γίνει γιαγιά και θα δεχτώ τη βοήθειά της αλλά με τους δικούς μου όρους! Ευτυχώς ο πατέρας μου τη συγκρατεί λίγο όταν ξεφεύγει τελείως με τον έλεγχο και τη κριτική... Σπίτι μου έρχεται για επίσκεψη, ποτέ δεν ασχολείται με δουλειές, από τότε που έφυγα από το πατρικό μου (πολλά χρόνια τώρα) δεν μου έχει ξαναπλύνει ποτέ ούτε ένα ρούχο, δε το επιτρέπω εγώ. Μπορεί να μου φέρει φαγητό (και έχω πει πως θα είναι ιδιαίτερα ευπρόσδεκτο ειδικά τις πρώτες μέρες μετά τη γέννα), μπορεί να πάμε για ψώνια μαζί, ο πατέρας μου μπορεί να με βοηθήσει να μεταφέρω κάτι μεγάλο με το αυτοκίνητο αλλά μέχρι εκεί. Καλό θα είναι να ξεκαθαρίσεις τα όριά σου με τη μητέρα σου για να αποφύγετε μελλοντικές συγκρούσεις για το θέμα του παιδιού. Afrodith θεωρώ πως υπάρει μια πολύ λεπτή γραμμή ανάμεσα στο "θέλω να σταθώ και να βοηθήσω" το παιδί μου και στο "θέλω να ελέγχω μια ζωή το παιδί μου και να το κρατάω εξαρτημένο από μένα".

Steisy ευχαριστώ, η σημερινή γεν. ούρων ήταν όντως καθαρή!

Χοανίτα, Άφρο, Jule, GeoV και σε όλα τα υπόλοιπα κοιλάκια πολλά φιλιά! :-*:-*:-*

Θα σας γράψω νέα από το γιατρό μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας έχει συμβεί;;; Απο το απόγευμα και μετά με έχει πιάσει τρελή συχνοουρία, πηγαίνω τουαλέτα και μετά απο λίγο θέλω να ξαναπάω γιατί νιώθω πίεση απο κάτω.. πήρα τη γυναικολόγο και μου είπε να πάω το πρωί να κάνω μια εξέταση ούρων.. λέτε να είναι τίποτα ανησυχητικό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανίτα κι εγώ έτσι αισθανόμουν συχνά τις τελευταίες δυο τρεις μέρες και τελικά σήμερα καταλαβα πως είναι η κεφάλα του Άρη!! :lol: :lol: Μπορεί όμως να παίζει ουρολοίμωξη, κάνε την εξέταση και θα δεις, μη τρελαίνεσαι όμως, όλα φτιάχνονται!

Λοιπόν ο Αρούλης μου είναι 1450 γρ., είναι μια χαρά, πολύ πολύ γλυκός, έχει το κεφάλι κάτω, την πλατούλα του αριστερά και τα άκρα του δεξιά και σήμερα που περιμέναμε πολλή ώρα στο γιατρό μου έριξε κάτι γερές κλωτσιές στα πλευρά!! Ο πλακούντας φρέσκος φρέσκος, αμνιακό υγρό φυσιολογικότατο, κάναμε και ντόπλερ, όλα καλά!

Προληπτικά μου είπε να αποφύγω το πολύ αλάτι για να μην πρηστώ (κατά τ' άλλα δεν έχω θέμα πίεσης) και να μειώσω λίγο τα γλυκά και το άμυλο γιατί η απορρόφηση της γλυκόζης στο δίωρο θα μπορούσε να είναι και καλύτερη. Όλη η καμπύλη μου είναι μέσα στα όρια αλλά θεωρεί πως θα μπορούσε να είναι και καλύτερη. Γενικώς όμως ήταν πολύ ευχαριστημένος και με μένα και με το μωρό και πάλι δε με ζύγισε καθόλου!

Είμαι χαρούμενη και πάω για νάνι. Εύχομαι να βλέπετε όμορφα όνειρα και να έχετε ένα καλό ξημέρωμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...