Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 6&ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!


Recommended Posts

Καλημέρα πολυλογούδικα φουσκοκοιλάκια μου!! :D:D Φτάσαμε στο Νο 6!! Καλορίζικο να ναι κ εδώ να έχουμε τα πρώτα γεννητούρια!!! [smilie=wav.gif] Κουκλίτσες μου εύχομαι κ αυτό το πόστ μας να είναι πολύ πολύ τυχερό κ να έχουμε ΜΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ να λέμε!!! Τα μπεμπάκια μας να είναι όλα υγιέστατα κ να έρθουν στην ώρα τους να μας τρελάνουν!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera trelokomeiaaaaa :D

Egw evlepa oneira me taxinopittes k se kapoia fasi otan ir8e o george sto dwmatio k ton eniwsa tou to eipa k tou eipa na mou ferei :lol: k meta apo polles wres pou sikwstika (pali mesimeriase) :oops: lew ante na vrw k tin taxinopitta mou alla den mou efere :( giati nomize pws paramilousa =)) pige twra na mou ferei :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο το Νο 6!!!

Δεν φταιει η ριμαδα η ζυγαρια Ελενα μου το μωρο που μεγαλωνει γρηγορα!!! Χαχαχα

Η Γωγω ειναι στην μαμα της επειδη βαζει το πατωμα και γενικα το δωματιο της μικρης! Το θυμαμαι που το ειχε γραψει.

Κανει αραγε κακο να περπαταω ενα τεταρτο την ημερα; Εχει ανοιξει ο φουρνος Χωριατικο λιγο πιο κατω και τωρα που εχει ωραια μερα θα μου αρεσε να μην παιρνω το αμαξι μου. Σημερα πηγα με τα ποδια,κουραστηκα λιγο οχι πολυ. Για πειτε μου την γνωμη σας. Την αλλη εβδομαδα παω στο γιατρο και αν το θυμηθω θα τον ρωτησω.

Χοανιτα πως τα πας; Αντεχεις ή εχει πιαστει ο ποπος σου απο το κρεβατι;

Εγω ειδα στον υπνο μου οτι γεννησα και δεν προλαβα να παω στο νοσοκομειο. το μωρο ηταν πανεμορφο και τον εβαζα στο στηθος μου να θηλασει. Σας σκεφτομουνα γτ δεν ηξερα τι να σας γραψω γτ δεν θυμομουνα τπτ απο το τοκετο ειχε γινει πολυ γρηγορα!! Φανταστητε ακομη και στον υπνο μου σας σκεφτομαι.

Μαριτινα που εισαι; Οι αλλες κοπελες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φτασαμε στο εξι....απιστευτο???!!!!!

αντε να αρχισει να ερχετε ο πελαργος!!!αλλα οι πολλες αφιξεις θα ειναι στο 7 :lol::lol: ελατε γλυκουλικα μπεμπακια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα μην κουραζεσε κ αρχισουν παλι οι συσπασουλες μετα θα ειναι χειροτερο με τοσο τελειο καιρο να μην μπορεις να πας ουτε ως το μπαλκονι...οδηγεις ακομη ε???εγω το αποφευγω τρομαζω ευκολα κ μαλλον της μπεμπας δεν της αρεσει την αλλη φορα που πηγα μονη στο νοσοκομειο με το αυτοκινητο ολην την ωρα κουνιοταν :lol:

να ξεχαστηκα εδω στον υπολογηστη :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο το Νο 6!!!

Δεν φταιει η ριμαδα η ζυγαρια Ελενα μου το μωρο που μεγαλωνει γρηγορα!!! Χαχαχα

Η Γωγω ειναι στην μαμα της επειδη βαζει το πατωμα και γενικα το δωματιο της μικρης! Το θυμαμαι που το ειχε γραψει.

Κανει αραγε κακο να περπαταω ενα τεταρτο την ημερα; Εχει ανοιξει ο φουρνος Χωριατικο λιγο πιο κατω και τωρα που εχει ωραια μερα θα μου αρεσε να μην παιρνω το αμαξι μου. Σημερα πηγα με τα ποδια,κουραστηκα λιγο οχι πολυ. Για πειτε μου την γνωμη σας. Την αλλη εβδομαδα παω στο γιατρο και αν το θυμηθω θα τον ρωτησω.

Χοανιτα πως τα πας; Αντεχεις ή εχει πιαστει ο ποπος σου απο το κρεβατι;

Εγω ειδα στον υπνο μου οτι γεννησα και δεν προλαβα να παω στο νοσοκομειο. το μωρο ηταν πανεμορφο και τον εβαζα στο στηθος μου να θηλασει. Σας σκεφτομουνα γτ δεν ηξερα τι να σας γραψω γτ δεν θυμομουνα τπτ απο το τοκετο ειχε γινει πολυ γρηγορα!! Φανταστητε ακομη και στον υπνο μου σας σκεφτομαι.

Μαριτινα που εισαι; Οι αλλες κοπελες;;

Hehe!! Gewrgianna mou edw k 2-3 nixtes vlepw oneiro ena omorfo 3an8ouliko koritsaki..Akomi eida pws me epiasan oi ponoi piga nosokomeio k gennisa amesws k i Victoria itan 3,325 gr k mas afisan na vgoume amesws apo to noskomeio k i Victoria 4eutoperpatouse =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα δεν του αρεσει η οδηγηση αλλα δεν εχω αλλη επιλογη. Βλεπεις ο ανδρας μου δεν με βοηθαει. το εχω πει και θα με θυμηθητε θα με εχουν πιασει οι πονοι και εγω θα οδηγαω ακομη.

Ωραια ονειρα Ανδρια!!! το αγχος μας πως μας βγαινει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο και το Νο 6!! Με καλά νέα πάντα και με τα πρώτα υγιέστατα γεννητούρια!!!

Φιλάκια κοιλουμπίτσες!

Αν καμία ξέρει ας μου πει τι είναι οι χολοχρωστικές στα ούρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!! Καλοριζικο και το νο 6!!! Εμεις πηγαμε βολτα σημερα αναμεσα στο Μοναστηρακι και το Θησειο, στην Αρχαια Αγορα!! Η μερα φανταστικη ακρως ανοιξιατικη, τελεια! Φαγαμε παγωτο και για μεσημερι σουβλακια και τωρα ειμαι ξαπλα και ξεκουραζομαι!! Η μπεμπουλα μας μια χαρα ειναι, αυριο παμε και στον γιατρο μας. Πολλα φιλακια σε ολες! Διαβαζω τα νεα σας και θα τα πουμε παλι! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalos wrises Hliodwra mou!!!

Aaxxx perases wrea apo oti akouw!! :)..

Emeis edw sto spitaki mas, 3ipnisa arga o george ekane kati douleies e3w sto spiti, mou ekane k tin avli me to lastixo..Douleies den ekana sto spiti TIPOTA exei apo to perasmeno savvato na kanw geniki (mono plintiria,stegnwtiria k mageiremata ekana) k skeftomai na min kanw tipota k na ta kanw ola mazemena to erxomeno savvato giati tin kiriaki (20 tou minos) einai ta gene8lia mou k mporei na exw 3enous k etsi na ta kanw k na meinoun ka8ara toulaxisto..

K emeis avrio pame ston idiwti giatro mas k tin paraskevi exw rantevou sto kratiko!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα...χα8ηκα ολιγον...διαβαζα κ τα νεα σας κ μετα με επαιρνε ο υπνος....

Πανικος κοριτσακια μου,ξεκινησα ινσουλινη δυστυχως,αλλα απο την αλλη ηρεμησα κιολας απο τους πρωινους δεικτες...φυσικα η διαιτα συνεχιζεται κανονικα κ ειμαι απο τις 7.30 σε καραντινα με τα φαρμακα την διατροφη,την μετρηση γλυκοζης κ ενεση τωρα κα8ε βραδυ....Με την φαγουρα σας ειπα οτι ευ8υνεται το ηπαρ κ πινω αναβραζον φακελακια,8α παρακολου8ουμε συχνοτερα κ βλεπουμε.

Εχω κ πιεση στην μητρα προς τα κατω αλλα ειπε ο γιατρος οτι ευ8υνεται το μωρο που πιεζει,ζαλαδες κτλ κτλ...Ομως ξερετε κατι,κουραστηκα να σας λεω μονο αρνητικα...8ελω να το παιξω κινεζα κ να ειμαστε μια χαρουμενη παρεα....

Εχω ερ8ει στην μανα μου απο την Παρασκευη για να ξεκουραστω κ να αφησω τον αντρα μου με τον μαστορα στο σπιτι...σημερα τελειωσαν το πατωμα...πηγα μια βολτα απο εκει γτ κλειδω8ηκε εξω :D

κ επα8α σοκ....πολυ σκονη παντου,αυριο 8α αναγκαστουμε να κανουμε γενικη....ουφφφφ

φωναξα μια ξαδερφη 8α ερ8ει κ η μανα μου κ ο 8εος βοη8ος.....

Οσο για την διαφημηση,επιλεχτηκαμε με την κουμπαρα μου αναμεσα στους 150 μαζι με αλλα 10 ατομα να στησουμε ενα σποτακι που μιλαει για τα αρχικα του ΙΚΕΑ...η ατακα ειναι: Ιδανικα Κουζινικα Επιπλα Αμπαζουρ.

οταν μας ρωταει ο Φερεντινο...αυτο ειναι ολο,ριξαμε πολυ γελιο γενικα,ο Φερεντινο πολυ κουλ ατομο...8α μας ενημερωσουν για το ποτε θα το δουμε στην τηλεοραση ,προς το παρον δεν γνωριζω...αλλα περιμενω την δωροεπιταγη για να ψωνισω εως το τελος της εβδομαδας....

Αυτα προς το παρον.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω γτ σε ξεκινησε ινσουλινη; ειχε παει πολυ το σακχαρο επανω; Μιλαγα με την μαμα μου και η κουμπαρα της που ειναι ιδιοι μηνες με εμας εχει σακχαρο 180 και της ειπαν να προσεχει μη κανει διαβητη, στην Αμερικη αυτο. Εδω με μικροτερο δεικτη και μας κοβουν τα παντα!!!

Δεν μας ειπες το βασικοτερο ωραιο βγηκε το πατωμα; σου αρεσε;

Ανδρια γτ πας και στο κρατικο ιατρο, ο ιδιωτης γιατρο δεν θα ερθει νε σε γεννησει;

Παω να μαγειρεψω σουτζουκακια γιαουρτλου και μπορει και λιγες κρεπες και ερχομαι μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα Η Αφρο μας εχει αυριο γενεθλια!!! μη το ξεχασουμε. (εγω παντα τα θυμαμαι πιο πριν ή μετα αλλα σπανια την ιδια μερα, ελαττωμα).

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi edw stin Kipro den erxete o idiwtis giatros na se gennisei..Paw se e3w giatro, idiwti gia na mou dinei perissoteri simasia k an tixei k exw kapoia aporia 3erw poio na parw til k mou dinei k xarti gia epidoma as8eneias apo to ika giati sto kratiko den se e3etazei o idios ka8e fora alla opoios einai mesa ekeini tin stigmi..San tin paraskevi exw rantevou 8a zitisw 2-3 giatrous pou 3erw pws einai kaloi an leipoun i einai xeirourgeio mporei na me dei k kapoios pou den me exei 3ana dei :shock: ..Gia na fantasteis paw apo ton dekemvri (apo 3 minwn) k den etixe na me dei o idios giatros akoma :o , asta xalia mavra aplws den exoume tin oikonomiki euxereia gia kliniki..Exei k kalous giatrous alla o tropos pou doulevoun den einai swstos..Otan me piasoun oi ponoi opoios einai dianikterevwn 8a me gennisei :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω γτ σε ξεκινησε ινσουλινη; ειχε παει πολυ το σακχαρο επανω; Μιλαγα με την μαμα μου και η κουμπαρα της που ειναι ιδιοι μηνες με εμας εχει σακχαρο 180 και της ειπαν να προσεχει μη κανει διαβητη, στην Αμερικη αυτο. Εδω με μικροτερο δεικτη και μας κοβουν τα παντα!!!

Δεν μας ειπες το βασικοτερο ωραιο βγηκε το πατωμα; σου αρεσε?

Γεια σου Γεωργιαννα μου,τι να πω,η αλη8εια ειναι οτι κανουμε οτι μας πουνε....εμενα οι μεσημεριανοι δεικτες ειναι παντα κατω απο το οριο δλδ κατω απο 120....απο 98-105 περιπου...στους πρωινους το οριο ειναι 90 κ εγω εχω συνη8ως εως 95-103,αναλογα....δεν ξερω.Για τα κιλα του μωρου ανυσηχω περισσοτερο....αλλα μεχρι τωρα ειναι καλα 8α δω κ την Τριτη.

Τωρα σκεφτομαι να φαω μπισκοτα ...εφοσον κανω την ενεση γμτ γτ να μην ενδωσω λιγο??? :(

Το πατωμα ειναι πολυ ωραιο....εχει χρωμα οξεια ανοιχτο....ανυπομονω να τελειωσω το σπιτι τωρα πλεον κ το παιδικο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πας την Τριτη στο Ελενα; Θα παρω αυριο τηλ. τον γιατρο μου να δω ποτε θα με δει.

Ποπο χαλια ειναι το συστημα στην Κυπρο!!

Που εισαστε; Ηλιοδωρα ακομη ξεκουραζεσε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax koritsia kalispera.

pigame to prwi bolta sto alsos tritsi ,perasame teleia alla tora egw eimai ptoma.

irthame to apogeumakai mexri tora koimomouna .

giewrgianna mou ayta ta sistatika einai karkinogona lene kai ta blepeis piso apo to mpoukali an diabaseis sta sistatika .yparxoyn kai listes me ta proionta pou periexoun alla den exw kapoia tora .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες... τι μου κανετε?

ευχαριστω γιωργιαννα μου για τα χρονια πολλα για αυριο! να σαι καλα... η μαριτινα που χαθηκε? λετε να εχουμε εξελιξεις?

σαμαρκανδη λοιπον οι χολοχρωστικες δειχνουν ηπατικη δυσλειτουργια, ομως το υπερηχογραφημα βγηκε καθαρο.. οποτε μηπως περασες γαστρεντεριτιδα η καποια αλλη ιωση προσφατα? και το σημαντικοτερο την ενεση στο ιασω την ειχες κανεις πριν τη γενικη η μετα? αν την ειχες κανει πριν επηρεαζει καμια φορα τις χολοχρωστικες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΛΙΣ ΜΕΤΡΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΓΥΡΩ ΑΠ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 120..ΝΑ ΠΕΣΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ? παιδια νομιζω ειναι μεγαλυτερη απο αυτες που εχετε γραψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο μου τα σκηπτρα της μεγαλυτερης μπεμπεδοκοιλιας τα κραταει η ειρηνη μετα εμεις κ τελευταιες κ καταιδρωμενες η ελενα κ η αντρια με τα μικροσκοπικα κοιλακια τους :lol::lol::lol:

γωγακι με γεια το πατωμα :lol: ασε την μαμα κ την ξαδερφη να καθαρισουν :lol::lol:

τα υπολοιπα κοιλακια βλεπω πηγατε βολτιτσες πραγματικα ηταν υπεροχη μερα σημερα το πρωι ημουν με ανοιχτες μπαλκονοπορτες κ τα καλοριφερ σημερα δεν τα αναψα καθολου εχω 20,5 βαθμους μεσα στον σπιτι...μακαρινα συνεχισει ετσι ανεβαινει πολυ η ψυχολογια μου @};-@};-@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ παιδια εχω φρικαρει πρωτη φορα με τα κιλα αν τωρα εχω παρει δεκαπεντε δε θα καβατζαρω τα 20 μεχρι να γεννησω ας με ηρεμησει καποια τη φορητη μπαλιτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...