Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 6&ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!

Γυρισα και εγω απο το γιατρο. Λοιπον ουρολοιμωξη ειναι το προβλημα για τουε πονους,αλλα μπορει και να παιζει ρολο το εντερο. Εκανα και ΝΣΤ και δεν εχω καθολου συσπασεις.Τα πετεωματα που εχω ειναι απο τους πονους που εχω. Ο μικρος δεν κουνιεται και πολυ αλλα δεν εχει κανενα προβλημα με τον ομφολιο λωρο. Μου εδωσε 3 Αμοξιλ την ημερα και για τους πονους 3 Μπουσκοπαν( που δεν θα τα παρω). Ειμαι φοβιτσιαρα με τα χαπια. Το μωρο ειναι 3200γρ., ο γιατρος που μου εκανε υπερηχος ηταν λιγο βλακας, δεν με κοιταξε και πολυ, ουτε το πλακουντα δεν το εβρισκε. Θα τον παρω τηλ. ξανα την Παρασκευη το πρωι, θελει να ακουω πιο συχνα το μικρο.

Ημουνα πολυ απογοητευμενη και μες στα νευρα.

Χθες το βραδυ εκλαιγα επι μια ωρα απο τους πονους στα δοντια. Ευτυχως σιγα σιγα με πηρε ο υπνος και ηρεμησα καπως. Αλλα δεν ξερω για ποσο θα αντεξω αυτους τους πονους.

Ειρηνη μου μολις εκλεινα το υ/η θυμομουνα οτι δεν ειχα απαντησει. Δεν ειχα χρησιμοποιησει σαπουνι και γενικα δεν χρησιμοποιω, επειδη με ενοχλουν πολυ. Η αδελφη μου χρησιμοποιει το παιδικο Φισσαν πολλα χρονια τωρα, ειναι ουδετερο.

Γωγω μου ευχαριστω για τις πληροφοριες, εκει θα ειμαι και εγω στο 6ο.

Κοριτσια θα τα πουμε μετα.Συγνωμη αλλα ειμαι πολυ κουρασμενη.

Κατερινα τα παιδια, οι εγκυες και οι αρρωστοι δεν πρεπει να κανουν νηστια. Μη κανεις καλυτερα, μια χρονια δεν πειραζει.

Σουλα μου μαλλον θα εισαι η επομενη! Βεβαια ουτε στο Αλεξανδρο δεν ειχα τπτ πριν την ημερα που γεννησα, ο Θεος ειναι μεγαλος και θα με βοηθησει για αλλη μια φορα ελπιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενα πως εισαι σημερα; Πονας ακομη;

Εγω απο πονους ειμαι καλυτερα οταν ξεκουραζομαι. Δεν θελει να με βαλει με προκληση για να μη με ταλαιπωρησει ετσι μου ειπε σημερα. Να περπαταω οσο μπορω γτ θα μου κανει καλο και στην ουρολοιμωξη. Να γελασετε: Δεν εχω παθει ποτε ξανα ουρολοιμωξη!!!! τωρα γ...ο βρηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε αγαπούλα μου..σε καταλαβαίνω!Πάθαινα συνέχεια ουρολοίμωξη παλιά κ όντως δεν παλεύεται.Με ανακούφιζε πολύ το πλύσιμο στο πιπί μετά τα τσίσα..δοκιμασε το κ ίσως νιώσεις κ εσύ καλύτερα.Δεν είχες τσούξιμο ή δυσκολία στην ούρηση όμως; Το αμοξίλ μη το παίρνεις μόνο του,φάε κ κανα γιουρτάκι μη σου δημιουργήσει μύκητες.Το καλό είναι οτι με το αμοξίλ θα ηρεμήσουν λίγο κ τα δόντια σου.Περαστικά βρε Γεωργιάννα μου!Να μου λές πώς πας. Πάντως ο μπεμπάκος απο κιλά είναι τέλειος!! Μακάρι να έχεις τη γέννα του Αλέξανδρου για να μη ταλαιπωρηθείς άλλο!Την Παρασκευή δηλαδή θα πάρεις απλά τήλ ή θα πάς απο εκεί για υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos ετοιμάζεται και το δικό σου μπεμπάκι σιγα-σιγα.. ξεκούραση κορίτσια, όσο μπορείτε!! Γεωργιάννα μια χαρά είναι απο κιλά ο μικρούλης σου, έχει πάρει καθόλου θέση προς τα κάτω..; όσο για την ουρολοίμωξη, σε έβαλε να κάνεις εξετάσεις και το είδατε;; Για τα δόντια δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά ε;; Υπομονή κορίτσια κοντεύουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι αν θελεις για την διαιατα πρεπει να πληρωσεις για ενα ολοκληρομενο προγραμμα διατροφής....πλουσιο σε ζαχαρη , σοκολάτα , κρεμα κ διαφορα ψωμοειδή.. Παντα το ελεγα..θα παω στο μαιευτηριο κ απο κατω θα με περιμενουν τα κιλα μου με μια βαλιτσα.... " ε εμας δε μας μετρησες" πως ειναι εκεινος ο μπογος σκόνης στη διαφιμηση του swiffer? ε εμενα θα ερχετε δε θα φευγει...

Αντε πλησιασε κ εσενα το ραντεβου σου με τον μπέμπη...ετοιμος να βγει....σα χθες μου μοιαζει που ειχες μπει κ εγραφες μετα την αυχενικη " Καποιος εκει μεσα κατουραει ορθιος" !! Ειχα κατασυγκινηθει νομιζω ησουν η 1η πουη ειδε φυλο!! κ τωρα να τος ερχεται...κ απο πισω κ τα δικάμας!!!

Τζωρτζι μου γκαντεμια με την ουρολοιμοξη.... στην αρχη ειχε κ ο γιατροςμου υποψιες απο κατι πονους οτι εχω κ εγω κ ελεγα τα ιδια με εσενα..μαμω την γκατεμια μου..τελικα δεν ειχα αλλα αυτο που ειπε η ελενιτσα για το πλυσιμο το ειχε πει κ ο δικοςμ ου.. γι τα δοντια κουραγιο κ οτι σου ειπα!!! Λιγο εμεινε να αντεξεις..μετα θα ηρεμησουμε...εμενα ποναει το δοντι μουθ εδω κ 2 μηνες... εχω μαθει να το αψηφω ..μαλλον το συνηθισα..ελπιζω να μην επειδηνοθει...θυμαμε μου ειχε πει ο οδοντριατρος " 3 μηνες εινια θα αντεξεις?" λιγο εμεινε κουραγιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mothers and daddys to be.... :D Εχετε δικιο δεν σας εχω περιγραψει με λεπτομερειες την εμπειρια μου...αυτη την στιγμη κρατω με το ενα χερι το μωρο,8α την ξυπνησω να την ταισω σε λιγο...Λοιπον την παρασκευη το πρωι πηγα στο ικα να κανω τις εξετασεις για την χολοσταση,μετα πηγα πρακτικερ για κατι αγορες μικρες κ λεω στον αντρα μου να με αφησει κ 8α γυρισω με τα ποδια σπιτι,μηπως περπατησω κ λιγο.Δεν ειμαι μακρυα απο την πειραιως.Τι το 8ελα?Κα8ε στενο κ νομιζα πως 8α πεσω κατω,τρελες ατονιες αλλα εγω εκειιιι ,ελεγα μπορω.Τελος παντων παω στην πε8ερα μου να σωριαστω στον καναπε κ χτυπαει το κινητο,ηταν απο το μικροβιολογικο,μου ειπαν να παμε να παρουμε τις εξετασεις σημερα κιολας γτ οι τιμες ειναι ανεβασμενες κ πρεπει να τηλ τον γιατρο μου.Ετσι κ εγινε,τις περνουμε,παρατησε ο αντρας μου δωματιο που εβαφε,εννοειται δεν ειχαμε προλαβει να κανουμε το δωματιο της μικρης με τον χαμο του πε8ερου μου κτλ.Τηλεφωνω στον γιατρο κ απο την 1η αναφορα τιμης μου λεει ελα τωρα εισαγωγη!!!!what????λεω εγω....βουρ λοιποονν!!!Ολα γιναν πολυ γρηγορα.με γδυσανε,ρομπιτσα,καρδιολογους,εξετασεις,αι8ουσα αναμονης με ορο για κανα μισαωρο κ τσουπ μεσα στο χειρουργειο.Να σας πω την αλη8εια ημουν τοσο ταλαιπωρημενη οπως ξερετε κ η8ελα πολυ να γεννησω.

Λιγο με πιασαν τα κλαματα οχι απο φοβο τοσο,αλλα δεν ξερω,ισως για το αγνωστο για το τι 8α μου συμβει.Αυτο κρατησε για λιγο.Οση ωρα περιμενα η κα8ε μια μαια κτλ μου ελεγαν τα δικα τους,αλλες ολικη κ αλλες επισκληριδιο.Εγω ειχα πει οτι αποφασισει ο γιατρος αλλα η8ελα επισκληριδιο,να ζησω το κλαμα του μωρου οπως κ εγινε.Μου επαν 8α μου κανουν ραχιαιο σαν επισκληριδιο,απλα δρα πιο αμεσα ,σε 8 λεπτα δεν ενοιω8α απο την μεση κ κατω τιποτα.Μονο σαν καποιος να με ενοχλει ελαφρως.Αριστερα δεξια τα χερια κ οξυγονο.μεσα σε 5 λεπτα ακουσα το κλαμα του μωρου μου,ακολου8ησαν κ τα δικα μου,οση ωρα με ραβανε εγω κοιταγα το μωρο μου που το φροντιζαν οι μαιες...μου αποσπουσε την προσοχη.Την κα8αρισαν κ μου την φεραν να την φιλησω.3 φορες την φιλησα στο προσωπο,δεν προκειται να ξεχασω ποτε αυτη την εικονα.... :x

Μετα την πηραν κ αρχιζα να κοιταω το σαραβαλο ρολοι που μαλλον ειχε κολλησει η ωρα η εγω χαχα.

Ρωταγα συνεχως ποτε τελειωνουμε,8ελαμε κανα μισαωρο για το ραψιμο,τοτε μου εβαλε η αναισ8ισιολογος λιγο ηρεμιστικο κ χαλαρωσα,ημουν πολυ ηρεμη πραγματικα,μεχρι χαβαλε καναμε με τον γιατρο που γεννη8ηκε πρωταπριλια.Γυναικα κ ψεμα μου ελεγε κ εμεις κοροιδευαμε τους αντρες,με τις νοσοκομες.

Τελειωνοντας μου λεει οτι 8α μου κρατησουν την μικρη για 24 ωρες κ με βγαλαν εξω ναμε δουν οι δικοι μου,εγω χαλαρη τους ειπα γειαααα!!!ολα μια χαρα.ακολου8ησε η αι8ουσα ανναρωσης ενα 3ωρο που δεν το καταλαβα πως περασε,ηταν αλλη μια κοπελα εκει αλλα δεν ειχα ορεξη για κουβεντα,η8ελα να κοιμη8ω.

Υστερα με πηγαν στο δωματιο μου,επινα μονο τσαι την 1η μερα.Την 2η εφαγα κ φιδε.Την ρομπα του νοσοκομειου την φοραγα ακομα....το μεσημερι αλλαξα που μου εβγαλαν ορους κ κα8ερτηρα.Εκανα 2 αποπειρες να σηκω8ω αλλα σκοτεινιαζα,την 3η σηκω8ηκα κ περπατησα στον διαδρομο.Ετσι την 3η ημουν ακομα καλυτερα κ 4η ημερα εμεινα το βραδυ μονη με την κορη μου.κα8ε μερα κ ολο καλυτερα.Την 3η ημερα μετα την εξοδο εβγαλα τις γαζες κ εκανα μπανιο οπως μου ειπε ο γιατρος. Η τομη δεν φαινεται σχεδον κα8ολου ειναι πολυ χαμηλα.Εχω χασει 5 κιλα Κ θελω αλλα 4 για να φτασω απο κει που ξεκινησα.μονο κοιλιτσα λιγο εχω αλλα φοραω κορσε,ειναι απαραιτητος κοριτσια.Να δειτε που 8α χασω κ παραπανω κιλα.Οσο για μενα,11η ημερα σημερα κ κανω να παντα ,δεν ποναω σχεδον κα8ολου,μονο οταν παω για εκκενωσεις.Οι μαιες δε μου λεγανε "μονο για χειρουργημενη δεν φαινεσαι εσυ!!!!"Δοξα τον 8εο,ολα super!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και κατι ρομαντικουλι κ κα8ολου τυχαιο...στα γενε8λεια του αντρα μου μα8αμε για την εγκυμοσυνη κ στην επετειο μας 8 χρονια σχεσης,φεραμε στο σπιτι το πιο ομορφο δωρο....το μωρακι μας κ ολη μας την ζωη χαραγμενη επανω της.......

Συγκηνη8ηκα πολυ τωρα,αιστο καλο!!!!!!τα καλυτερα ευχομαι σε ολους σας με πολυ πολυ αγαπη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου ευχαριστουμε για την περιγραφη σου! Να την χαιρεσαι και να ειναι καλοτυχη. Ελπιζω με την μπεμπα να ερχονται απο δω και περα μονο καλα νεα.

Ο γιατρος μου εκανε γενικη ουρων, δεν ειχαν βγει τα τελικα αποτελεσματα αλλα κατι ειχαν δει, ανεφερε ο γιατρος μου την αιμοσφαιρινη. Δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα εκτος απο τον πονο, τπτ. Γι'αυτο μου φανηκε περιεργο.

Ξεχασα να σας πω με εξετασε απο κατω, δεν πονεσα καθολου πολυ ανοιχτο κολπο εχω, ο μπεμπης ειναι ακομη ψηλα αλλα ικανοποιητικα εχει κατεβει μου ειπε οταν με εξετασε απο πανω. Ελπιζω την αλλη εβδομ. να ερθει.

Κανει να παιρνω μετα απο 6 ωρες το Αμοξιλ; επειδη τρωω το μεσιμερι στις 2 και το βραδυνο μου στις 8, μορω να το παιρνω μετα; Ή πρεπει να περιμενω μεχρι τις 10; Ξεχασα να τον ρωτησω;

Αφηστε που τωρα δεν ξερω με το σιδηρο και το ασβεστιο ποτε θα τα παιρνω επειδη τα επαιρνα παντα μετα το φαγητο.

Σαμαρκαδε μια χαρα ο Αρουλης! Μουσικος θα σου γινει μου φαινετε.

Χοανιτα πως τα πας εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!

Μπαίνω πάλι στα γρήγορα να πω μια καλησπέρα γιατί το μικρό βαμπιράκι (έτσι την λέμε) πεινάει συνέχεια!!! :lol::lol::lol:

Τώρα βγάζω γαλατάκι με το θήλαστρο γιατί με τέτοια πείνα που είχε πλήγωνε πάρα πολύ τις θηλές μου και πονούσα απίστευτα & μάτωναν και μετά δεν έκανε να φάει έτσι και αλλιώς!

μακάρι κορίτσια να καταφέρετε να θηλάσετε!!! εγώ δίνω 2-3 γεύματα την ημέρα με γαλατάκι από το θήλαστρο & τα υπόλοιπα ξένο....τι να κάνω? δεν έχω άλλο γάλα :?:?:?

GeoV να σου ζήσει και πάλι το μωράκι!! Πολύ συγκινητική η ιστορία σου!!

Πες μου το μυστικό σου όμως....πώς προλαβαίνεις και γράφεις?? Ααααααα είδα και την διαφήμισή σου στο ΙΚΕΑ!! Είσαι μια κουκλίτσα σκέτη!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Ελενάκι να προσέχεις πολύ πολύ...λίγο έμεινε, καλό θα ήταν να μείνεις ξάπλα!!!!!!!

Γεια σου Γεωργιάννα!!! :D:D

Και πολλά φιλάκια σε όλα τα κορίτσια!

Η Τζούλη λογική βγαίνει αύριο!!!

άντε αντε να ακολουθούν και άλλες!!!

Σας αφήνω για να ταίσω την ζουζούνα!!!!!

φιλάκιααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαμαν8α σημερα κοιμη8ηκε παραπανω η μικρη,3 ολοκληρες ωρες!!!!! το 8ηλαστρο δεν σε ποναει???

εσυ πως γραφεις????χαχααχα

να σου ζησει το μωρακι σου!!!!!τυχερο μ ε υγεια....

σε ευχαριστω κ για το κοπλιμεντο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου και εγω εβγαζα το γαλα στην αρχη μονη μου και μετα πηγα και αγορασα θηλαστρο και σωθηκα! Βγαινει πιο γρηγορα το γαλα και με το θηλαστρο που δεν ειναι ηλεκτρικο αλλα τραβας μονη σου ειναι καλυτερο και δεν πονας πολυ.

Εγω θα παω να το παρω μετα που θα γεννησω το θηλαστρο της Medela που κοστιζει 28ε.

Πηρα τηλ. τον γιατρο μου και μου ειπε οτι η εξεταση εδειξς μια ελαφρια ουρολοιμωξη. και θελει καθε 8 ωρες το Αμοξιλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγούλα φοβερή η περιγραφή σου, μπράβο! Και πάλι να σου ζηει η κορούλα, να μου τη φιλήσεις!!!

Σαμάνθα κι εσυ δώσε ένα μεγαλο φιλί στο 'βαμπιράκι' σου!

Γεωργιάννα μου περαστικά σου, με την αντιβίωση όλα καλά θα είναι! Ο μικρός μια χαρά ε, μπράβο!! Άντε να δούμε πότε θα βγει τελικά, μάλλον δε βιάζεται τόσο όσο νομίζαμε!

Σιδέρωσα τα μισά ρουχαλάκια του Άρη και τα ταχτοποίησα και δε μπορώ να σταματήσω να χαζεύω το δωματιάκι του! Αποβλάκωση!! Απ' τη μια ανυπομονώ, απ' την άλλη δε θέλω να τελειώσει η εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια ,απο Αθηνα,μολις γυρισαμε απο το γιατρο καναμε ντοπλερ ,ολα καλα, ειμαστε 2350,γιατρος μου ειπε γυρω στις 20 μαιου βλεπει να πηγαινουμε,Πρωτομαγια πρεπει να ειμαι εδω...για παν ενδεχομενο,τωρα ηρεμησα λιγο γιατι με ειχε πιασει μια αγωνια δεν ξερω γιατι...ορμονικη?σε ολα τα κοριτσια που γεννησαν ευχομαι καλη λοχεια με αισιοδοξια και υγεια με συμμαχο τον υπεροχο καιρο.για τις υπολοιπες γλυκεια αναμονη......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina mou simfwnw me tin gewrgiana oi arrwstoi k oi egkues den nistevoun alla egw simera k avrio den 8a faw ka8olou kreas, galaktomika omws 8a faw k gala 8a piw k 8a paw tin Tetarti na koinwnisw..Otan eisai egkios den einai amartia na kaneis ligi paranomia :)

Gwgaki mou k samantha mou na xereste ta mwrakia sas, kalotixa, gera k PANTA me ugeia :D

Emeis pigame sto giatro giname 2170 kg k ola mia xara o plakountas ,ta amniaka igra alla i zouzouna stin idia 8esi edw k 3 mines k den nomizw na parei 8esi :( :( to kefalaki tis de3ia, o pwpos katw apo ton omfalo mou k ta podia aristera panw apo to kefali tis, agkaliazei ton omfalo mou..Mas eipe pws ws tin 36i evdomada mporei na girisoune alla xlwmo to vlepei na parei tin swsti 8esi giati o omfalios lwros akomi einai tiligmenos sto laimaki tis 2 fores k den leei na figei, kammia veltiwsi..8a pame 3ana stis 29 tou minos pou 8a eimai 36 evdomadwn na doume gia tin 8esi tis alla mou eipe den poli pistevei na kanei kammia diafora..Mou eipe pws paw gia kaisariki k logika ws tis 13-17 maiou 8a prepei na me programmatisoun alla epeidi gennaw kratiko k oxi konta tou na doume ti 8a mou poune k sto kratiko..Axxxxx :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcante που θυμασαι τι γραψαμε σε τοσες πολλες σελιδες κ μας απαντας την καθε μια χωριστα????? εγω δυο σελιδες διαβασα τωρα κ δεν τα θυμαμαι ολα :lol::lol::lol: !!!

swetty πως περασες???

γωγακι τι ομορφα που τα περιεγραψες ολα :x να την χαιρεσε την μπεμπουλα σου!!!με το δωματιακι της τελικα τι εγινε?τελειωσε???κ ακομη μια ερωτηση στην ραχιαια αναισθησια ειναι που δεν κανει να κουνηθης καθολου μετα????

γεωργιαννα μου μια χαρα ο μπεμπουλης!!!!πινε πολυ νερο κ κανα ποτηρακι μπυρα κ θα φυγει η ουρολοιμοξη μην στεναχωριεσε :-*

σαμανθακι αλλαξε τικερακι γιατι κοντευει να σκασει το μωρακι :lol::lol::lol: πως τα περνας με την μπεμπουλα σου?για πες!!!σε ξεζουμισε το μικρο βαμπιρακι ετσι?χαχαχαχαχα!!!!!

ελενακι βαρεθηκε ο γαμπρουλης μου κ θελει να βγει πιο γρηγορα ετσι???υπομονη λιγο εμεινε ακομη!!!

ειρηνακι μου θα γεννησω πριν την ωρα μου απο τα γελια!!!

χοανιτα μου καλησπερα!!!!

φιλια σε ολες!!!

αντρια μου μην στεναχωριεσε αν καταληξης με καισαρικη σημασια εχει να βγει γερο το μωρακι σου κ εσυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Swetty όλα καλά, μπράβο!!! :D

Αντριούλα χαίρομαι που η Βικτωρία είναι καλά κι αν χρειαστεί τελικά να κάνεις καισαρική, δε χάθηκε ο κόσμος, η μικρή να'ναι καλά και να την πάρεις γρήγορα αγκαλίτσα!

Happy κάνω κόλπα για να μπορώ να σας απαντάω! ;);):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aaa den sas eipa o giatros mou eipe an 8elw na dokimasw kati (mou eipe pws mporei na min exei kan apotelesma) na kanw mia askisi na perpataw sta 4 mou (na mpousoulaw) k na kounaw tin mesi mou mipws tin voi8isw na alla3ei 8esi =))=))=)) to dokimasa k apo to poli gelio pou ri3ame me tous goneis mou k ton giwrgo allo ligo na dwsw katw na xtipisw :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ την όμορφη παρεούλα.. εγώ σήμερα εντάξει δεν είχα πονάκια περιόδου, ίσως ήταν απο το έντερο.. απλά κάθησα λίγο παραπάνω όρθια και πονούσα απο κάτω αλλά ξάπλωσα κατευθείαν και όλα οκ.. τη Μ.Τετάρτη έχω και εγώ γιατρό άντε να δούμε.. αύριο το απόγευμα έχω να πάω στο καρδιολόγο για δικό μου τσεκάπ! Γεωργιάννα τώρα βρήκε να σου τύχει και σένα η ουρολείμωξη;; Φύγε κακιά.. δε σε θέλουμε :x .. περαστικά σου!! Γωγώ και samanta τι ωραία που τα περιγράφεται.. Samantha γιατί δεν κάνει μετά να θηλάζει, επειδή ματώνουν οι θηλές σου; Αν είναι γι' αυτό δεν έχεις πρόβλημα.. καιωγια το γάλα ξέρω ότι αν θες να κατεβάσεις κι' άλλο μπορείς να πάρεις μαγιά μπύρας για 7 μέρες και θα σου αυξηθεί κατά πολύ.. είναι κρίμα μωρε να τους δίνουμε ξένο γαλατάκι αφού έχουμε το δικό μας:cry:... Άντρια μια χαρά και σένα η Βικτώρια απο κιλά, τώρα αν πρέπει να πας για καισαρική εντάξει δε χάλασε και ο κόσμος η υγειά σας πάνω απο όλα..Sweety μια χαρά σας βρήκε και εσάς ο γιατρός ε, χαίρομαι! Φιλάκια πολλά σε όλα τα κοιλουμπάκια και στα μωράκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι μου καλως ηρθατε στο σπιτακι σας οικογενεια πλεον οπως ειπες!!!!οταν νοιωσεις καλυτερα σε περιμενουμε να μας πεις λεπτομερειες απο την εμπειρια σου κ πως παει η ζωη με τον μπεμπακο σου πλεον!!!!

χοανιτακι ετσι ειναι!!!οσο περισσοτερο εχουμε το μωρο στο στηθος τοσο περισσοτερο γαλα κατεβαινει ειναι λιγο μανικι ως που να εδραιωθει ο θηλασμος αλλα αξιζει σιγουρα ολες μας να το προσπαθησουμε!!!ολες οι γυναικες εχουν γαλα!!!υπομονη μονο χρειαζεται!!!εχουμε ακομη λιγες μερες διαβαστε κ ενημερωθητε οσο περισσοτερο μπορειτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!!!!

γιωργιαννα περαστικα... τι να πω μωρε ατυχια με τη βρωμοουρολοιμωξη γι αυτο ποναγες τοσο

αντρια μου να μη στεναχωριεσαι καθολου, αμα ειναι να παρει θεση θα παρει αλλιως καισαρικη και τι εγινε? η ομορφη βικτωρια να ειναι καλα για να βρεθει με την ομορφη μαμα

sweety ολα μια χαρα βλεπω

samantha, geov χαιρομαι πολυ που εχουμε και μανουλες στην παρεα και μιλαμε

γιουλη που εισαι να μας πεις τα νεα σου?

ειρηνακι με ρωτησες κατι λοιπον η απαντηση ειναι: αναλογα το γιατρο... δηλαδη ειτε αντιμπακτερ ειτε σκετο κρυο νερακι αν θες εχε ενα αντιμπακτερ για παν ενδεχομενο

γιωργοαντε κοντευετε.... :D:D:D:D:D:D:D:D

σουλιτσα καλα κι εσεις δεν το συζητω

χοανιτακι οπως τα λες το γαλα ειναι προσφορα και ζητηση σαν τις μετοχες ενα πραμα πολυ στο βυζι και ερχεται απλα θελει ενα χρονο προσαρμογης και αυτο ειναι το μανικι.. υπαρχει και ενα ροφημα της βελεντα για την αυξηση του γαλακτος η συμβουλος θηλασμου μου ειπε οτι το συστηνει ανεπιφυλακτα καθως και τη μαγια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρκανδη μου μπραβο που ξεκουραστηκες το σαββατοκυριακο αιντε ολα καλα, εγω παλι εχω ξεπατωθει εχω παθει κατι οτι αμα δεν τα τελειωσω ολα δε θα γεννησω... Εχεις δικιο που δε χορταινεις να κοιτας τα πραγματακια του αρη ειναι απιστευτο συναισθημα!

Α, εχω ξεχασει να σας πω οτι στο ντοπλερ που ειχαμε κανει η μπουμπου ητο μπρουμυτα και με τα χερια μπροστα στη μουρη και δεν εχω καμια φωτογραφια

και γιωργιαννα αμα πονας παρε μπουσκοπαν δε θα παθει κατι το μωρο ειδικα το μπουσκοπαν ειναι ασφαλες

Ελενα μουυυυ ειδα τρομαξατε αλλα ολα καλα το ακουσατε το μωρο απο αυτα που μου λες δεν αργεις πολυ αιντε θα τον δεις τον ομορφο! ;)

εχθες το βραδυ καθισα και τυλιξα ντολμαδακια για τον αντρα μου αρα εχω ξεμπερδεψει απο φαι πιο μετα θα παω στο φαρμακειο... ουφ ολο και καποια θα ξεχασα αλλα μη μου παρεξηγηθειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ανδρια μου χαιρομαι που ειναι καλα η Βικτωρια! ολα τα υπολοιπα ειναι δευτερευοντα.

Χοανιτα μου μια εβδομ. εμεινε και μετα θα συκωθεις και εσυ απο το κρεβατι! Τελειωσατε με τις δουλειες;

Σουλα ακουσα οτι κανει πολυ κρυο σημερα στην Ορεστιαδα, ισχυει; Πως εισαι εσυ με την μαμα εκει;

Αφρο μου αντεχω τον πονο μονο και μονο να μην παρω χαπια.

Οι πονοι της κοιλιας σταματησαν ευτυχως, αλλα οχι των δοντιων.Εχθες παλι τα ιδια και απο νωρις μαλιστα, με τα χιλια ζορια κοιμηθηκα κατα τις 12.

Ευχαριστω κοριτσια για τα περαστικα σας. Ελπιζω να τελειωσω γρηγορα.

Αφηστε για αλλη μια φορα δεν ξερω τι να μαγειρεψω! Πολυ σοβαρο θεμα ειναι αυτο καθε μερα κατι αλλο, τα νευρα μου!!!!!!

Ελενα ευχαριστω που μου θυμησες το γιαουρτι το ειχα ξεχασει τελειως. Ο ανδρουλης μου ακομη απορει εσυ ουρολοιμοξη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...