Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

Και εγώ κορίτσια τρώω πολύ γιαούρτι! Και το φτιάχνω μόνη μου τώρα στην εγκυμοσύνη!! Σίγουρα πράγματα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλημέρα Ευγενία μου!!! Καλά έκανες και μας είπες την ιστορία με τον θηλασμό...για να μαθαίνουμε και εμείς οι πρωτάρες! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα Γιελιζ!! Σας χιονισε? Απο τα αντιβιωτικά μάλλον είναι!!

Ξέρω για το γιαούρτι μου το έχει πει και ο γιατρός...Τρωω πολύ συχνά, μου αρέσει πολύ.

Μάχη μου παλιοτερα μου έχει δώσει και κολπικά υπόθετα και κολπική κρέμα. Αλλά τώρα φοβάμαι να βάλω λόγω του τραχήλου γι'αυτο θα περιμένω να πάω να με δει. Φοβάμαι οτιδήποτε μπαίνει εκει μέσα τώρα!!! χαχα!!!

Ευγενία μου καλημέρα. Τι κάνεις? Καλά κάνεις και μας λες την ιστορία σου. Οπως λεει και η Γιελιζ να μαθαίνουμε και εμείς οι πρωτάρες!!!

Ρίξτε μια ματια σε αυτο το σαιτ που βρήκα!

http://www.baby2see.com/development/week19.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι για τους μύκητες ρώτα καλύτερα το γιατρό σου!!Και κάνε πλύσεις με χαμομήλι δεν ξέρω για ενδοκολπικές... καλύτερα να σου πει ο γιατρός.. υπομονή είναι συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία σελίδα Μαράκι...τη 2η δεν μου την εμφανίζει....

Τώρα συνειδητοποίησα ότι αν όλα πάνε καλά και αν η καισαρική γίνει στις 37-38 εβδομάδες μου έμειναν 15 εβδομάδες ακόμα.... :shock::shock::shock::shock: Παιδιά αμα μετράω σε εβδομάδες μου φαίνεται λιγότερος ο καιρός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες πως πέρασε ο καιρός????Να δεις που θα κρατάς τον άγγελο σου και θα αναρωτιέσαι.. τώρα εγώ γέννησα?? πότε?? :lol::lol::lol::lol:

Πραγματικά πέρασε πολύ γρήγορα!! και νόμιζα ότι δεν θα περάσει ποτέ!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ εχεις δίκιο...στην αρχή οι εβδομάδες μας φαίνονται βουνό...αλλά όταν πάμε προς το τέλος μας συμφέρει να μετράμε σε εβδομάδες... Κι εγώ όπου να'ναι φτάνω στο μισό της εγκυμοσύνης!

Το δεύτερο σάιτ που έβαλα είναι από το http://www.mamadesonline.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακιαααααααα....με πολυ κρυο κ ηλιο με δονταρες :mrgreen::mrgreen:

κισκα μου να σου ζησει ο κοριτσαρος...κ λενε οτι τα κοριτσια δυσκολα φαινονται απο τοσο νωρις...εσεις ειστε η εξαιρεση.

μαρια περαστικα με τους μυκητες...κ συνεχισε τις πλυσεις με το χαμομηλι,το κλαυτερο γιατρικο.αληθεια σαπουνι με χαμομυλι που το βρισκεις?ειναι φυτικο ή αυτα που πωλουνται στα σουπερ μαρκετ?

γιλεηζ οντως τι ειναι οι 15 βδομαδες μπροστα στις 23 που περασαν :D:D σαν νερο θα περασουν...να δω εγω που θα γεννησετε το καλοκαιρι με ποιες θα μιλαω :(:( μονη μου θα μεινω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραία τα site Μαράκι!!Το δεύτερο το έχω μελετήσει αρκετά!! :D

Σε πολλά βοηθάει ο θηλασμός!!Από το στήθος μέχρι και το δικό μας σώμα να επανέλθει..και εννοείται το μωράκι μας!!

Καλημέρα Μιχαέλα!!Εδώ θα είμαστε βρε.. που νομίζεις ότι θα πάμε?? εδώ στο παρεάκι όλες μαζί!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Κρύο σήμερα!!

Sissaki ίσα ίσα που είσαι και τυχερή, θα σου πούμε εμείς τις εμπειρίες μας και έτσι θα ξέρεις τι σε περιμένει!!

:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα μου!!!! Μην αγχώνεσαι καλέ για το καλοκαίρι...όλο και κάποια θα είναι εδώ!!! :lol:

Γιελιζ έχω βρει τόσα πολλά για θηλασμό , εγκυμοσύνη, έμβρυα αφου η κουμπάρα μου κάθε φορά που της λέω κάτι μου λεει είσαικαλά διαβασμένη εσύ..για όλα ενημερωμένη!!!

Αφού το σκέφτομαι μετά από τόσο διάβασμα και ξάπλα οταν γεννήσω να ασχοληθώ με την γυναικολογια :lol::lol::lol:

Καλημέρα πατατούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου την καλύτερη δουλειά κάνεις!! Και εγώ έτσι... μαρέσει να διαβάζω και να μαθαίνω! Και άσχετα πράγματα, όχι μόνο αυτά που με αφορούν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ηθελα πολυ να δω που θα βρισκεται το χρονο...μεταξυ θυλασμου κ πανας :lol::lol: απο την μια το μπιμπερο κ απο την αλλη το πληκτρολογιο :lol::lol: δεν πειραζει ομως...σας δινω χιλια δικια για τους θυσαυρους σας :):) τοτε δεν θα λεμε για φαγητα κ συνταγες αλλα για το ποσο γαλα πινουν τα νινι,ποσο κοιμουνται,γιατι κλαινε κ αλλα τετοια χαριτωμενα...

πατατουλα μου ξερω ακριβως τι με περιμενει αλλα ελπιζω πως αυτη την φορα θα ειναι λιγοτερο επωδυνο...αλλα σιγουρα θα χαρω να μαθω τις δικες σας εμπειριες.καποια στιγμη θα σας πω κ την δικια μου εμπειρια απο την μικρη μου...αν δεν το εχω κανει ηδη...με το τοσα που λεμε καθημερινα που να θυμαμαι αν σας ειπα :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πατατούλα!!!! Όλες μαζί θα είμαστε και θα ανταλάσσουμε εμπειρίες!!

Μην ξεχνάτε ότι η κάθε φορά είναι ξεχωριστή, μοναδική, όσες φορές και να τη ζήσει μια γυναίκα!!! :P

Κι εγώ νομίζω ότι όλο και κάτι θα γράφουμε μωρέεε!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυγενία μου καλά εκανες και μας ειπες την ιστορία σου. Εμένα μου είπε και μια φίλη μου ότι καλό είναι να τους πεις απο πριν οτι θελεις να θηλάσεις. Συνηθως οι νοσοκομες τα ταιζουν για να μην γκρινιαζουν και να ειναι αυτες πιο ηρεμες. Καλυτερα να ειμαστε ενημερωμενες και να αποφασισουμε εμεις. Δεν ειναι σωστο να μας επιρεαζει ο καθενας αναλογα με τις ορεξεις του και τις διαθεσεις του.

Αυτο επισης τον κανουν και οι γιατροι στον τοκετο. Προωθουν τις καισαρικες τοσο πολύ πλεον που οι 9 στις 10 γυναικες κανουν καισαρικη. Ειναι οι γυναικα φοβισμενη, της λενε μια βλακεια και κανουν καισαρικη για τα δικά τους οφελη. Παλια δηλαδη πως γεννουσαν φυσιολογικα οι γυναικες?? Δεν ξερω για τις περιοχες που ζειτε εσεις αλλά σε μας το εχουν παρακάνει με τις καισαρικες. Η ενημερωση ειναι πολύ βασικη παντως...

Γιελιζ ετσι δεν σου φαινεται πολυς ο καιρος. Εγώ περιμενω να σπασω το φραγμα τον 100 μερων, μετα θα ειναι διψηφιος ο αριθμος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως τα λες Μιχαέλα μου...κάπου εκεί ανάμεσα στο ταισμα, άλλαγμα πάνας...θα κοιμηθούν πού θα πάει και θα καταφερουμε να λέμε ένα γεια!!! :lol::lol:

Αλήθεια εσείς που είστε ήδη μανούλες ποιες πάνες χρησιμοποιείτε?? Από γνωστές και φίλες ακούω να χρησιμοποιούν περισσότερα τις libero και τις nanny's. Τις δεύτερες δεν ξέρω αν τις έχετε στην Ελλάδα ή είναι μόνο Κύπρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη και εγώ αυτό σκέφτηκα πρίν που έβλεπα το τικεράκι μου... ότι μου έμειναν 18 μέρες για να κατέβω κάτω απο τις 100... μετά θα περνάνε πιστεύω ακόμα πιο γρήγορα!!

Σαν τους φαντάρους έχουμε γίνει!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα Μάχη μου ο γιατρός μου δεν είναι υπέρ της καισαρικής εκτός κι αν είναι απαραίτητο.. να φανταστείς παίρνει τ αίδια χρήματα για φυσιολογικό και για καισαρική!Γενικά όμως δυστυχώς είναι της μόδας οι καισαρικές.. εγώ ξέρω και πολλές γυναίκες που την προτιμούν επειδή φοβούνται ή γιατί θέλουν να πάνε με ραντεβού κτλ!

Μαράκι μου εγώ χρησιμοποιώ τα pampers και είμαι πολύ ευχαριστημένη.. βέβαια δουλεύει κι άντρας μου στην εταιρεία στην οποία ανήκουν και τα παιρνω σε πολύ καλές τιμές εάν όχι τσάμπα!Αλλιώς ίσως έπαιρνα κάτι πιο οικονομικό!Αλλά ασχέτως από ολα αυτά ταιριάξαν και στο δερματάκι του.. και είμαι πολύ ευχαριστημένη!Κάποιες άλλες μάρκες που είχα δοκιμάσει τον είχαν ερεθίσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...