Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΕΣ Κ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ....


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!ΘΕΛΩ ΤΙΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΦΕ ΒΛΕΝΕΣ.ΓΙΑΤΙ?[ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΗΛ.Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΥΤΡΟΖΕΣΤΑΝ ΧΑΠΙΑ Κ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ Κ ΚΑΛΕΡΓΕΙΑ.ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?ΑΠΟΚΟΛΗΣΗ?ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΠΟΛΥ....ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΜΟΥ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

muriam mou de xero ti mporei na einai kai elpizo na min eine kati kai na pane ola kala kopela mou!!!!ola kala tha pane apla min anxonese de kanei kalo kai xekourasou oso mporeis!!filakia kamari kai perimeno nea sou ola kala tha pane tha deis!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μυριαμ ξαπλωσε και χαλαρωσε καμια φορα στην αρχη της εγκυμοσυνης υπαρχουν κι αυτα...κουραγιο καλο μου...παρε ουτρογεσταν βοηθανε πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι κι εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα καφέ υγρά και πήρα ουτροτζεσταν και μετά από μια βδομάδα πέρασαν. Ημουν όμως ξάπλα συνέχεια. Ειχα μια μικρή αποκόλληση. Κι εγώ όταν πήρα τηλ το γιατρό και του είπα μου είπε να παρω τα ουτροτζεσταν αλλά επέμενα να με δει κιολας...Πήγαινε κι εσύ καλύτερα..περισσότερο για να ηρεμήσεις κι εσύ.

Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια. Πίστη, θετική σκέψη κι όλα θα πάνε κάλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mην αγχωνεσαι καθόλου,το πιθανότερο ειναι να μην εχεις τίποτα!

Εγω ειχα το ιδιο,δε μου δωσε τιποτα απολυτως,απλα ηθελε να με δει..

Με ειδε,ήταν όλα οκ,παρόλα αυτα τα καφε υγρα συνεχίστηκαν μεχρι κ τη

μέρα που έκλεισα τον 3ο μηνα!μετά κοπηκαν μαχαίρι...

Ολα να σου πανε καλα!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΛΙΓΟ Κ ΕΓΩ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ Κ ΚΑΛΕΡΓΕΙΑ ΟΥΡΩΝ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΟΥΡΩΛΟΙΜΩΞΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΟΝ 1 ΜΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ...ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ 6 ΟΥΤΡΟΖΕΣΤΑΝ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΙΝ ΜΕΡΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΤΑ ΜΕΙΩΣΩ.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ Κ ΠΑΛΙ ΕΥΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου muriam συμφωνώ με την mummydi το πιο πιθανό είναι να μην είναι τίποτα...κι εγώ είχα καφέ υγρά στην εγκυμοσύνη και δεν χρειάστηκε να πάρω τίποτα, έμεινα ξαπλωμένη για 2 εβδομάδες περίπου και φρόντιζα να μην κουράζομαι ούτε στο ελάχιστο...τα καφέ υγρά κράτησαν μία εβδομάδα περίπου και μετά σταμάτησαν αλλά τα είχα κάθε φορά που άλλαζα μήνα μέχρι τον τέταρτο. Απ'όσο έχω ακούσει συμβαίνει αρκετά συχνά...Μην αγχώνεσαι και μην τρομάζεις, όλα θα πάνε καλά!

Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη, ένα γερό μωράκι και με το καλό να το πάρεις στην αγκαλιά σου!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' όσο γνωρίζω κι εγώ είναι αρκετά συχνό και όχι ανησυχητικό. Χαλάρωσε, μην αγχώνεσαι, μη στεναχωριέσαι κι όλα θα πάμε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πω και εγώ να μην αγχώνεσαι, όσο μπορείς βέβαια, αν και ξέρω οτι το παραμικρό ειδικά στην αρχή μας τρομοκρατεί.

Είχα και εγώ καφέ υγρά εκει στην 4η-5η εβδομάδα. Ο γιατρός μου δε μου έδωσε τίποτα πριν με δει μου είπε όμως να κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού. Τελικά είχα κολπίτιδα την οποία αντιμετώπισα και δεν είχα μετά κανένα πρόβλημα.

Ολα να πάνε καλά :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω πως νιωθεις!! Το εχω βιωσει και στις δυο εγκυμοσυνες μου για μεγάλο διάστημα!! Στην δευτερη δε ειχα αιμα για 27 μέρες και ομως ολα πανε καλα!!! Οπως θα πανε καλα και για εσένα!! Πάρε την προγεστερόνη που σου είπε και ξεκουράσου οσο μπορείς!! Προσπάθησε να εχεις καλη ψυχολογια γιατι το σποράκι σου νιωθει τα παντα!! Κάθε φορα που φοβάσαι χαιδεψε την κοιλιτσα σου και μιλησε του!! Πές του ποσο πολυ το αγαπας ποσο πολυ το θελεις και ολα οσα νιωθεις!!! Εμενα αυτο με βοηθησε πολυ μιας και πιστευα και πιστευω πως με νιωθουν και πως αν καταλάβαιναν ποσο πολυ τα θέλουμε θα εμεναν εκει που ειναι ασφαλής!! Στην μεγάλη μου πετυχε και μεχρι τωρα εχει πετυχει και στην μικρη παρα την αιμοραγια που ειχα!!! Εχε πίστη!!!

Να σε ρωτησω κατι; Μήπως είναι οι μερες που κανονικά θα αδιαθετούσες; Πολλές γυναίκες παρουσιάζουν καφε υγρα τις ημερες που ηταν να αδιαθετήσουν μεχρι να φτάσουν στον πεμπτο μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψυχραιμία Μύριαμ, βάλε τα utrogestan σου (δεν ξέρω εάν σου είπε να τα πιείς ή να τα τοποθετήσεις ώς υπόθετα), μείνε στο κρεβάτι και προσπάθησε να χαλαρώσεις μέχρι να ξαναδείς τον γιατρό και να κάνετε τον υπέρηχο. Περιμένουμε νέα σου...

Σε φιλώ γλυκά και σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Muriam μου μην ανησυχείς κουκλίτσα μου.Με τα outrogestan θα σταματήσει.Τα έπαιρνα κ εγώ γιατί είχα καφέ απο την 1 κιόλας μέρα καθυστέρησης αλλα κ αίμα μέχρι την 12η εβδομάδα.Δεν ήταν αποκόλληση αλλα υπολείμματα περιόδου.Μη βάζεις το κακό στο μυαλό σου!Μια χαρά θα είναι το σποράκι κ θα συνεχιστεί άψογα η εγκυμοσύνη σου!!Πές μας νέα απο τον γιατρό όταν πάς.Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκουλα μου και απο εμενα. Ευχομαι ολα να πανε καλα και του χρονου τετοια μερα να μας γραφεις με το μπεμπακι σου αγκαλια. Και ετσι θα γινει, ολα θα πανε καλα.

Για τα καφετια μην ανησυχεις..... Εγω ξεκινησα να εχω με το που εμαθα οτι ειμαι εγκυος, συνεχιστηκαν με κοκκινο αιματακι-βλεννα μεχρι σχεδον να κλεισω το 1ο τριμηνο. Δεν ηταν αποκολληση, ηταν απλα οργανικο, ισως υπολλειματα περιοδου. Αφου δεν εχεις πονακια, παρε τα χαπακια σου, επαιρνα και εγω για καποιο διαστημα στην αρχη, μεχρι να εγκατασταθει το εμβρυο, ξεκουρασου και περιορισου στον χωρο του σπιτιου για αρχη και κανε θετικες σκεψεις. Εγω ετσι εκανα..... ΠΡοσευχομουνα καθε βραδυ στην Παναγια και στον Αγιο Ραφαηλ και ειμαι σιγουρη οτι μ' ακουγαν και προστατευαν την ζωουλα που κουβαλουσα μεσα μου.

Οι προσευχες μας να ξερεις οτι φτανουν εκει ψηλα και βρισκουν ανταποκριση.

Τωρα που σου γραφω προσπαθω να κοιμησω τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ-ΡΑΦΑΗΛ.

Ολα θα πανε καλα, θα δεις ;););););););) .

Σου στελνω τα φιλακια μου και την αγαπη μας (δικη μου και του μπεμπη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Muriam,

η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να καθίσεις ξάπλα και να μην τρέχεις από ...εδώ και από εκεί...

σε πολλές κοπέλες έχει συμβεί αυτό και μάλιστα σε μεγαλύτερο βαθμό και το έχουν ξεπεράσει μια χαρά!!

γιατί δεν παίρνεις κάποια νοσοκόμα/παρασκευάστρια να έρθει σπίτι για να πάρει το δείγμα με τα ούρα αντί να τρέχεις? και να σου κάνει και μια χωριακή? Αθήνα μένεις? Εάν ναι να σου δώσω τα στοιχεία του εργαστηρίου που παίρνω εγώ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο....

Επίσης εγώ είμαι κατά των πολλών υπερήχων όταν γίνονται τόσο νωρίς και με τέτοια συμπτώματα...αλλά οκ αυτό είναι η προσωπική μου άποψη... :?:?

γενικά ξεκουράσου και μείνε ΞΑΠΛΑ

περιμένουμε νέα σου :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τη Σαμάνθα,ξέχασα να στο γράψω..Ο δικός μου γιατρός κ πιστεύω οι περισσότεροι συνιστούν κρεβατοθεραπεία!Μείνε στο κρεβάτι κ σήκω μόνο για μάμ κ τσίσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκεια μου οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια τα χαπια σου αγκαλια κ στο κρεββατακι!!!!θελει ξεκουραση ΠΟΛΥ ξεκουραση κ ολα θα πανε υπεροχα!!!!

πολλα φιλια σε σενα κ το σπορακι σου :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!ΤΑ ΟΥΤΡΟΖΕΣΤΑΝ ΤΑ ΠΙΝΩ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΥΠΟΘΕΤΑ.ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΟΥΡΑ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΗ Κ ΚΑΛΕΡΓΙΑ Η ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΒΓΕΙ Κ Η ΚΑΛΕΡΓΕΙΑ.ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΛΗΣΙΑΖΩ ΛΕΕΙ ΤΙΝ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ.ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΕΣ ΠΑΛΙ.ΣΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΧΩΡΙΑΚΕΣ ΔΕΝ ΖΗΤΑΕΙ?ΕΣΑΣ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ?ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, γειά σου!

Όντως είναι πολύ νωρίς για να δείτε κάτι! Εγώ είχα πάει στις 6 εβδομάδες και είδαμε μόνο ένα σάκο (φυσικά εκεί μείναμε, αλλά δεν έχει σημασία). Εμένα ο γιατρός δε ζήτησε καν χωριακή. Έκανα εγώ μία φορά αναλύσεις, είδαμε την τιμή της χωριακής, και τέλος. Δεν ξανάκανα, ούτε όταν δεν ακούγαμε καρδιά, γιατί όπως μου είπε και ο γυναικολόγος και η υπερηχογράφος, ούτως ή άλλως, η τιμή της χωριακής θα ήταν ακόμα ψηλή, εξαιτίας της ορμόνης που δεν είχε πέσει ακόμη. Δηλαδή, η χωριακή είναι παραπλανητική μερικές φορές, οπότε δε χρειάζεται κάθε τρεις και λίγο ανάλυση.

Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kouklitsa mou ti na sou pw...k egw stin 6 bdomada eida sako alla k emeis mono ekei meiname!!!!xoriaki egw ekana mia fora mono!!meta mono kolpiko yperixo ekana!!!!ola tha pane kala mi mou stenaxwriesai!!fantazomai pws kathe giatros exei to diko sou sistima!!kserw egw.....tha perimenoume nea sou!!!!ksekourasou pollyyyyyyyy!!!!!oso mporeis!!!filakiaaaaaa :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψυχραιμία Μύριαμ, ο γιατρός ξέρει τι κάνει. Εσύ κάτσε ξάπλα τώρα μέχρι την επόμενη χοριακή. Να τρως καλά πριν πάρεις τα utrogestan για να μην σε πειράξουν στο στομάχι.

Σε φιλώ γλυκά και κοίτα να ξεκουράζεσαι... :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...