Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΟΙΚΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ


Recommended Posts

Καλησπερα...εγω παρακολουθω στο ανοικτο πανεπιστημιο το τμημα φυσικων σπουδων....εδω και πολλα χρονια :lol:

υπαρχουν μανουλες που ειναι στο ανοικτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω τελειωσει 6 θεματικες κ δυο εργαστηρια...μετα σταματησα για 2 χρονια (εχουμε το δικαιωμα) κατι σαν παραταση γιατι δεν ημουν κ πολυ καλα κ τωρα ξανααρχισα..φετος πηρα οργανικη χημεια κ ειναι πολυ δυσκολη...οι εργασιες ειναι αρκετα δυσκολες.Μεχρι στιγμης εχω κανει καλες εργασιες αλλα την εξεταστικη φοβαμαι...διοτι δεν διορθωνουν το γραπτο μας οι συμβουλοι μας :cry: τις διορθωνουν αλλοι κ μας τσεκουρευουν.....

μεταπτυχιακο αν καταλαβα εχεις σχεση με πολ.μηχανικους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι το μεταπτυχιακό απευθύνεται κυρίους σε πολ. μηχανικούς

εγώ έχω τελειώσει Διοίκηση και Διαχείριση Έργων

η σχολή μου δεν έχει ιδιαίτερη σχέση με πολ. μηχανικούς αλλά

το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό έχει συνάφεια απόλυτη

Δουλέυω κιόλας, έχω και 2 κοριτσάκια και ο Θεός βοηθός :roll:

σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια ιωαννα καλη επιτυχια....παντως αξιζει η προσπαθεια...

να σου ζησουν τα κοριτσακια να ειναι παντα γερα..

κ εγω εχω εναν γιο....τον ζουζουνο μου

θελει υπομονη και πολυ διαβασμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω....ναι τον εφαγα αλλα η ουρα νομιζω ειναι δυσκολη...οσο σκεφτομαι την κβαντικη φυσικη :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, μπράβο που προσπαθείτε και δεν το βάζετε κάτω, παρά τις χιλιάδες ευθύνες που έχετε!!!!!!

Σας έχω πρότυπα, γιατί όταν και αν κάνω παιδιά, δε θέλω να αφήσω τα διαβάσματα και τα γραψίματά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανα Μαρια μου οταν εχεις μερακι τιποτε δεν σε σταματα...εγω ηθελα απο μικρη να γινω χημικος ασχετα που δεν τα καταφερα...μπηκα εκει κ το προσπαθω....

τωρα που εχω τον γιο μου διαβαζω περισσοτερο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΕ!!!

ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΣΤΟ ΑΝ.ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ Κ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ...ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ;;;ΕΧΩ ΤΕΛΙΩΣΗ ΣΧΕΔΙΑΣΤΡΙΑ-ΒΟΗΘΟΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΩΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο ΕΑΠ κάθε Νοέμβρη γίνεται κλήρωση για προπτυχιακά

και μεταπτυχιακά προγράμματα

Κάνεις αίτηση (ηλεκτρονικά) και αν είσαι τυχερή μπαίνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια και απο μενα. κι εγω στο ανοιχτο πανεπιστημιο ειμαι, στον ελληνικο πολιτισμο και στην πολυ αρχη... τα βλεπω πολυ δυσκολα τα πραγματα. φετος ειπα να παρω 3 μαθηματα επειδη θα καθομουν σπιτι με την εγκυμοσυνη και τελικα το μονο που καταφερα ειναι να πεταξω μαλλον 2000 ευρω. δε μπορω να συγκεντρωθω με τιποτα. το μονο που με σωνει ειναι οι εργασιες, μηπως καταφερω τουλαχιστον και διατηρησω το δικαιωμα να δωσω του χρονου μονο εξεταστικη γιατι φετος δεν θα μπω καν στον κοπο. σιγα με το μωρο μη σκεφτομαι και το ανοιχτο! το εχω σκυλομετανιωσει για φετος... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki μου 3 είναι όντως πολλες όταν έχεις υποχρεώσεις αλλα κ όταν σου συμβαίνουν πράγματα που πρέπει να αντιμετωπίσεις. Εγω στον Ευρ. Πολ. έχω τελειώσει 6 έιμαι στην 7η αλλα απο εδω κ μπρος 1-1 θα τις παίρνω. Και εγω φέτος καταφερα μετα απο 3 χρόνια να μείνω εγκυος, αλλα μια η αποκόλληση , μια σωματικά προβλήματα, μια το άγχος μου για το παιδί κ οι αναγούλες μου έχουν κάνει τη ζωή πολύ δύσκολη για διάβασμα. Το παλευω όσο μπορώ, αλλα μια - μια τις θεματικές.

Υπομονή καλό είναι να γραψεις τις εργασίες για να πας του χρόνου μόνο για εξετάσεις. Κ φέτος όμως μη το αφήσεις πήγαινε έστο κ με λίγο διάβασμα, ξέρεις μερικές φορές είναι κ θέματα που τα έχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikol συμφωνω κ εγω την 7η εχω παρει φετος κ μια μια απο εδω κ στο εξης....ειναι πολυ δυσκολα σαν υλη....

νικολ επειδη βλεπω οτι εισαι ευρωπαικο πολιτισμο λυσε μου μια απορια....

ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος...επειδη ξερει πολλες γλωσσες θελει να παρακαλουθησει ευρωπαικο ή ελληνικο πολιτισμο για να ασχοληθει με πρεσβειες...γνωριζεις αν μπορει να γινει κατι τετοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσανθάκη μου για το τι μπορουμε να ακολουθήσουμε ακριβως μετα το πτυχίο του Ευρωπαικου ή του Ελληνικου ή τι δικαιώματα έχουμε δεν γνωρίζω γιατι κ δεν με έχει απασχολήσει αλλα κ μερικά πράγματα αλλαζουν συνέχεια. Υπάρχει μεγάλη πληγη όσον αφορά αυτο το θέμα κ εντάσεις. Το σίγουρο είναι όμως πως θα τον βοηθούσε αρκετά ενας τέτοιος προσανατολισμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τα προβληματα τα ξερουμε....κ εμας μας εχουν βαλει στον ασεπ οταν με το καλο παρουμε πτυχιο αλλα ποτε δεν ξερεις τι γινετε.... :lol:

απλα θελαμε να δουμε γιατι υπαρχει κ το ανοικτο στην κυπρο που ειναι πολυ οικονομικοτερο....εμεις δινουμε 700 θεματικη κ στην κυπρο αν δεν κανω λαθος 350....αλλα εχει μονο ελληνικο πολιτισμο...κ απο οτι εχω διαβαζει στα φορουμ του εαπ δεν το αναγνωριζουν οπως του ευρωπαικου πολιτισμου (που μπορει να μπει στον ασεπ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως έχει ακουστει για μια μικρή υποβίβαση του Ελληνιμου πολ. σε σχέση με τον Ευρωπαϊκο αλλά δεν ξέρω κατα πόσο αυτα στέκουν. Υπάρχει ενα θέμα. Οντως στην Κυπρο είναι φθηνότερα γιαυτο κ εδω αγωνίζονται κάποιοι ώστε να μην πληρώνουμε (προσωπικά διαφωνώ στην μηδενική καταβολή), αλλα θα μου αρκούσε ενα μειωμένο ποσό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικολ μου ειναι παρα πολα τα χρηματα...700ευρω ειναι ενας μισθος...εγω τουλαχιστον οταν μπηκα επερνα πολλα λευτα κ δεν με ενοιαζε...τωρα που εχω οικογενεια κ δεν εργαζομαι ειναι πολυ δυσκολα...μακαρι να καναν κατι για να μην πληρωνουμε τοσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολλά όπως κ να το δεις , συμφωνώ Χρυσανθάκι μου γιαυτο θα μου άρεσε πολύ αν το μειώνανε κατά το ήμισυ...........αν κ δεν το βλέπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...