Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑΣ - ΕΧΑΣΑ ΔΙΔΥΜΑ


Stef928

Recommended Posts

Απο την ωρα που διαβασα τί σου συνεβη δεν εχω σταματησει να κλαιω. Ειναι φοβερο να συμβαινει κατι τετοιο σε μια γυναικα που θελει πραγματικα να γινει μανα και σε αλλες να ερχονται ολα τοσο ευκολα και να τα ριχνουν. Τετοιες σκεψεις εκανα πριν απο 2 χρονια, οταν μετα απο καποιες προσπαθειες εξωσωματικης εμεινα τελικα εγκυος! Η χαρα μας δε λεγοταν, το ονειρο μου γινοταν πραγματικοτητα!!!!!!Χαλαλι τοσος κοπος και φαρμακα και απογοητευσεις. Καθε αποτυχια ηταν για μενα ενας θανατος.Καθε φορα χρειαζοταν να ξαναμαζεψω τα κομματια μου.Ωσπου τελικα τα καταφεραμε. Και ηρθε η μερα για την αυχενικη διαφανεια.Δεν θα το ξεχασω ποτε!!!!!!!!Η καρδουλα χτυπουσε κανονικα, αλλα......ο γιατρος διεγνωσε ακρανια. Χρειαστηκε να κανω διακοπη εγκυμοσυνης με κανονικη γεννα, ενω απο τα διπλανα δωματια ερχοταν το κλαμα νεογεννητων μωρων. Εκανα καιρο να το ξεπερασω, ουτε ηθελα να ακουσω για αλλη προσπαθεια. Καποιος μου ειπε οτι ο Θεος σου στελνει ο,τι μπορεις να αντεξεις. Ποιος μπορει να αντεξει κατι τετοιο? Και ομως ειχε δικιο. Ολα γινονται για καποιο λογο. Και η επομενη φορα θα ειναι πολυ διαφορετικη, πολυ φωτεινη και χαρουμενη!!!!!!!!!!Προσεξε μονο μην πεσεις σε μελαγχολια, γιατι καποιο σπορακι χρειαζεται εσενα για μανουλα. Θα περασεις απο ολα τα σταδια, ομως ο χρονος ειναι γιατρος. Ο χρονος και το μυαλο σου. Στο λεω εγω, που τελικα, αν και με δυσκολιες, καταφερα να κρατησω στην αγκαλια μου 2 μωρακια. Στο ευχομαι ολοψυχα κοριτσι μου. Δυναμη και κουραγιο..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου καταλαβαίνω απόλυτα τί περνάς...είναι αβάσταχτο αλλά πίστεψέ με ο χρόνος θα απαλύνει τον πόνο σου, θα κλάψεις, θα φωνάξεις, θα θυμώσεις αλλά θα μαλακώσει η καρδιά σου...δεν θα ξεχάσεις ποτέ τα αγγελούδια σου, θα μάθεις να ζείς μ'αυτό...έχω βρεθεί κι εγώ σ'αυτή την θέση, έχασα τον γιο μου στην 25η εβδομάδα όταν διέγνωσαν διαφραγματοκήλη με αποτέλεσμα η καρδούλα του να έχει μετατοπιστεί δεξιότερα του φυσιολογικού...μου το πήραν με φυσιολογικό τοκετό (ο γιατρός μου δεν ήθελε να "φάω" μαχαίρι και να φύγω από την κλινική χωρίς μωρό), 48 ώρες ταλαιπωρήθηκα κι εγώ και το μωρό μέχρι να μας χωρίσουν...μετά με έβαλαν μέσα στις λεχώνες, για δύο ολόκληρες μέρες έβλεπα να φέρνουν τα μωρά στις άλλες γυναίκες κι έκλαιγα...ο πρώην άντρας μου γλεντούσε και κέρναγε τον κόσμο όταν έμαθε ότι έχασα το μωρό (χωρίσαμε όταν έμεινα έγκυος γιατί δεν ήθελαν - αυτός και η μάνα του το παιδί- με καταριόταν, με διέσυραν.) Τώρα έχω μια μπουμπού 13 μηνών..δεν ξεχνάω...αλλά έχω μάθει να ζώ μ'αυτό. Σύντομα θα αποκτήσεις άλλο παιδάκι και θα ξαναχαμογελάσει η καρδούλα σου!!!!!!! Είμαι σίγουρη γι'αυτό που σου λέω και σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stefi μου να ξερεις οτι ο χρονος μπορει να μην γιατρευει αλλα γλυκαινει τον πονο ΘΑ το καταλαβεις αυτο Ξερω πως νιωθεις Μπορει να πιασεις πατο αλλα θα σηκωθεις ξανα Μην σε τρομαζει αυτο Κουραγιο και να ξερεις ειμαστε ολες διπλα σου Θα ερθουν μονο καλυτερες μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι παρα πολυ κοριτσι μου.

Σου ευχομαι να μεινεις συντομα εγκυος και να πανε ολα καλα.

ΝΑ σε προσεχουν πάντα τα αγγελουδια σου. @};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβαινω πως η απωλεια ειναι μεγαλη....ο πονος αβασταχτος και τα "Γιατι" απειρα κ αναπαντητα! Τα 2 σας αγγελουδια ειναι κοντα στον Θεο.........σε κοιτανε απο τον ουρανο κ δεν νομιζω να θελουν να σε βλεπουν θλιμμενη.....

Μια τεραστια αγκαλια και απο μενα βρε STEF μου.....κουραγιο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stef μου διαβασα την ιστορια σου κι εχω πραγματικα συγκλονιστει κοριτσι μου...Δεν υπαρχουν λογια να απαλυνουν τον πονο σου..Κλαψε ξεσπασε και μετα μαζεψε τις δυναμεις σου για να υποδεχτεις ενα νεο σπορακι στην κοιλιτσα σου.Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια γλυκια μου κι για ο,τι χρειαστεις ειμαστε ολες εδω..Σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα στεφ,αχ ποσο μα ποσο σε καταλαβενω και εγω εχασα 2 μωρακια στην 24 εβδομαδα αλλα το χειροτερο οταν γεννησα με καισαρικη στο 3 μωρακι μου που και μενα αντεξε 6 μερες η απωλεια μεγαλη αχ αυτη η αγγαλια να ξερεις ποσο σε νιωθω..κουραγιο μας ευχομαι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινα δεν μπορω να σταματησω να δακρυζω. Δεν ξερω τι να σου πω κ σε σενα κ σ ολα τα αλλα κοριτσακια που το περασαν αυτο. Απο οτι διαβασα απο τις απαντησεις εχει συμβει πολλες φορες κ εχω μεινει αφωνη.

Εγω ειχα μια παλινδρομη αλλα 10 εβδομαδων.

Ευχομαι πολυ γρηγορα να κρατησεις ενα κ δυο μωρακια αγκαλια καλη μου κ τα αγγελουδια σου να σας προστατευουν απο ψηλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stef m dn exw logia. . . !

eilikrina s milw exw taraxthei ap tin periptwsi s kathws k olwn twn koritsiwn p viwsan kati toso odiniro!

exasa k gw ena mwraki stis 9 vdomades!o ponos pernaei siga siga me tin parodo t xronou!

dwse xrono ston eauto s kai molis perasei to diastima p tha mporeis na meineis, prospathise xana giati auto tha se xaropoiisei!

O THEOS KAI H PANAGIA NA S DWSOUN TIN APARAITITI DINAMI NA TO XEPERASEIS KAI NA MPORESEIS NA SINEXISEIS!

mia megali, terastia agkalia apo mena kopela m!

kouragio!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουραγιο κοπελα μου.... :cry: αλλα συνεχισε μην το βαζεις κατω συντομα θα εχεις παλι την χαρα...σου στελνω ενα μεγαλο φιλακι και μια ζεστη αγκαλια... :YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω..εκλαψα πολυ.. :(:([smilie=sad5.gif][smilie=sad5.gif] να κρατας το χερι του αντρα σου σφιχτα ,,να κανεις κουραγιο κ ο θεος θα σε αποζημιωσει με αλλο μωρο για τον πονο που περνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Πονάω τόοο πολύ! Υπάρχουν μέρες που δεν υποφέρονται. Νιώθω ένα τεράστιο κενό. Προσπαθώ να γεμίζω τις μέρες με διάφορα πράγματα για να μην σκέφτομαι... Φύγαμε μερικές μέρες με τον άνδρα μου για να "ξεσκάσω", αλλά εκλαιγα συνέχεια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περυσι τετοια εποχη εχασα κι εγω τη μπεμπα μου δεν ημουν βεβαια σε τοσο προχωριμενη εγκυμοσυνη όπως εσυ.εκανα μια ευχη την ιδια μερα του χρονου να κραταω ενα μωρακι κι εγω στην αγκαλια μου κι ετσι κι εγινε.ετσι θα γινει και με σενα.ξερω οτι ο πονος ειναι αβασταχτος γι'αυτο και δε ξερω να σου πω..το μονο οτι σε λιγο θα ξαναμεινεις εγκυος και συντομαθα ξαναγινεις μανουλα για παντα αυτη τη φορα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΡΙΜΑ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ,ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,ΑΚΟΜΑ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕ ΖΕΙ,ΚΑΘΑΡΑ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΡΟΥ ΑΦΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΕΒΑΖΕ ΚΙΛΑ ΜΕ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΟΛΟ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ.....ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΕ ΑΛΛΑ ΖΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΘΥΜΑΜΑΙ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΠΕΜΠΑ ΣΧΕΔΟΝ 10 ΜΗΝΩΝ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Αν και τον τελευταιο καιρο αποφευγω συστηματικα να μπω σε αυτη την ενοτητα ειδα τον τιτλο και μπηκα..δεν διαβασα καθολου την ιστορια σου ειδα απλα το αβαταρ κανω απο το προηγουμενο μηνυμα και καταλαβα... :cry::cry::cry::cry: αν σου πω ποσο σε ενιωσα... =((=((=(( Δεν θα το ξεχασεις αλλα προσπαθησε οσο μπορεις να το αφησεις στο πισω μερος του μυαλου σου και μην βιαστεις...Παρε κουραγιο απο οσες τα καταφεραν μετα απο παρομοιες απωλειες...και εγω απο εκει παιρνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΝ Κ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΙΣ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΝΑΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΠΟΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΧΑΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ.

ΛΥΠΑΜΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑΣ, ΔΕΝ ΒΟΗΘΟΥΝ Κ ΤΟ ΞΕΡΩ.

ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΤΩΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...