Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ Ό9


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου γεια σας. Τί κάνετε; Εμείς είμαστε καλύτερα. Απόψε ναι κοιμηθήκαμε μια ολόκληρη βραδιά :ymapplause: .... ούτε και εγώ θυμάμαι από πότε!!!!!!!!!!!!! Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον έχω να κοιμηθώ έτσι από την περίοδο της εγκυμοσύνης....... μετά όλο και κάτι τύχαινε, μια ο θηλασμός, μια τα δόντια, μια η πιπίλα, μια οι ιώσεις, πάντως ολόκληρη βραδιά δεν ήταν!!!!!! Αφού σηκώθηκα το πρωί και την κοιτούσα να δώ αν είναι καλά...... Δεν παλεύεται όμως ρε κορίτσια με τίποτα. Όλη μέρα δεν με νοιάζει να είμαι στο πόδι, αυτό το νυχτερινό όμως με τσακίζει.

Μετά κατέβηκα και στην αγορά για διάφορες δουλειές και βεβαίως πούντιασα με αυτό το κρύο!!!!!!!! Μεσα σε όλα αγόρασα ύφασμα γα να κάνω στη μικρούλα μου μια ποδίτσα κουζίνας. Τί να σας πώ, μόλις με βλέπει με την ποδιά κλαίει και οδύρεται να την βγάλω για να την βάλει εκείνη :shock: . Άν είναι δυνατόν. Και καταλαβαίνετε, ε; Την τυλίγω δυο-τρείς φορές για να μην την πατάει και πέσει. Είναι για γέλια, στο ένα χέρι κρατάει την κουτάλα, στο άλλο ένα τάπερ και παίρνει και ένα ύφος, μιλάμε ότι είναι η αποθέωση :) . Έτσι λοιπόν δεν την γλιτώνει την ποδιά :mrgreen: . Μόλις την ετοιμάσω θα σας την βάλω να την δείτε.

Πασχαλάκι δεν πειράζει, μην αγχώνεσαι και κυρίως μη το σκέφτεσαι. Θα σου έρθει εκεί που δεν το περιμένεις.

Εύα δεν ξέρω από καθυστέρηση περιόδου γιατί εγώ είμαι πάντα τακτικότατη κάθε 28 μέρες. Αφού όταν έμεινα έγκυος το κατάλαβα αμέσως όταν είδα πώς δεν ερχόταν αλλά το τεστ το έκανα 5 μέρες μετά και ήταν ένα τεράστιο +. Στη θέση σου πάντως θα έκανα μια χοριακή.

Αυτά. Φιλιά προς το παρόν ματς μουτς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια

εγώ είμαι ακόμα χάλια, χθες το βράδυ είχα πάλι 39, μετα μου έπεσε, το πρωί εία δέκατα μετα πάλι 39 και τώρα δεν έχω πυρετό. Αντε να κάνει τον κύκλο του να συνέλθω γιατι δε μπορώ άλλο. Χθές κοιμήθηκε πάλι η μικρή στη μαμά μου και το ζουζούνι κοιμήθηκε πρώτη φορά συνεχόμενα απο τις 9 μέχρι τις 7 το πρωί....ήξερε ότι δεν ήμουν εκεί και σου λέει τι να ξυπνάω τώρα αφού δεν έχει βυζοπιπίλα δίπλα.

Πασχαλια μη στεναχωριέσαι και μην αγχωθείς, αφού το θέλετε πολύ θα έρθει γρήγορα.

Πάτσυ ελπίζω να μην είναι τίποτα ψάξτο όμως για να σου φύγει η αγωνία.

Ματίνα περαστικά και σε σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou geia sas!

exw polu kairo na sas grajw edw!eutuxws exoume k to facebook k apo kei enhmerwnomai gia ta nea sas!mphka na sas pw oti eimai egguoyla kai pali!xixixi!mexri stigmhs b xoriakh exw kanei mono kai bghke barbath!aurio 8a paw gia uperhxo!eimai kapou 5 bdomadwn!mh mou grajete tipota sto facebook giati den to xw anakoinwsei akoma...mexri na akousw kardoula de lew tipota!se sas mono mphka na to pw opws kai thn prwth fora!

perastika stis arrwstoules,pasxalitsa ante ri3to pali sto sex giati 8elw parea apo thn omadoula mas!xaxa!8a sas enhmerwsw gia ta neotera!filakiaaa se ola ta xristougenniatika mwrakia mas!euxh8hte mou kalh tuxh!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!

τι μου κανετε;;;

καταρχην να ευχηθω στην Ine!!!!!!!!1μπραβο!!!!!!!!!!!!!!συγχαρητηρια!!!!!!!!!!ευχομαι να εχεις μια ευκολη και τελειομηνη εγκυμοσνη!!!!!!!!!!!!!!!!1πολυ χαρηκα!!!!!!!!!!

αληθεια συγνωμη που ρωταω αλλα εχεις καθολου λευκα υγρα;;;

εχω κολλησει μ'αυτο το θεμα...εγω περιμενω να ερθει :-w

εφτιαξα κεικ μαστιχας και εχει μοσχομυρισει ολη η πολυκατοικια...!!!!!!!!!!

συμφωνω με τα κοριτσια κι εμενα δεν με ενοχλει να ξυππνησω το βραδυ και 10 φορες αρκει να ξανακοιμηθει αμεσως...αυτο που δε παλαευεται ειναι το μεταμεσονυχτιο παρτυ-ξενυχτι!

καλα πρινγκιπεσσα φανατζομαι εικονα την κορη σου!πολυ πλακα θα εχει!αντε βγαλε καμια φωτο να τη δουμε!!!!!!!!!!!1

σας φιλω!!!ματς μουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλες γεια σας

τελικα εκλεισα ραντεβου για την τσουτσου μας στις 17 του μηνα στο Παπαγεωργιου,αν καμια εχει χρονο να κανονισουμε για καφε,θα ειναι βεβαια και ο αντρας μου και φυσικα ο μεγαλος μου,τους αλλους δυο δεν τους παιρνω

Πασχαλια μου περιμενε λιγο ακομα,αφου δεν σου ηρθε ακομα,μηπως ηταν πολυ νωρις για το τεστ που εκανες,νομιζω ειχες πει οτι ακομα δεν εχεις καθυστερηση,εγω παντως εχω μια ελπιδα ακομα οτι μπορει και να εισαι εγκυος,αλλα και να μην εισαι βαλτον απο κατω......και θα γινει συντομα

Ιne μπραβο με το καλο,να σου πανε ολα καλα και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη χωρις προβληματα,αντε να παιρνετε σειρα σιγα σιγα ολες.......

Κατερινακι μου περαστικα σου ευχομαι να αναρρωσεις συντομα,ειδες η σκατουλα εγω σας το λεω δεν ξυπνανε απο πεινα ή επειδη δεν ειναι χορτατα αλλα θελουν βυζοπιπιλισμα

ευχαριστω για τις πληροφοριες κοριτσια,Σοφακι μου που να τα βρω αυτα μωρε;προτιμω να παω σε ενα εμπορικο κεντρο και να μην τρεχω απο δω και απο εκει

Νατασα τα δικα μου να δεις οι μικροι μου σεφ φορανε ποδιες και μαγειρευουνε ταχα και οι δυο,στον μικρο ακομα δεν εβαλα,φανταζομαι γελιο που θα εχει η μικρη σου

Πατσυ μου περαστικα σου,ελπιζω να μην ειναι τιποτα και να περασει συντομα

Βικακι θα συμφωνησω με τη Σοφια οπως συμβαινει και σε εμας αυτο ετσι και στα μωρα μας δεν ειναι τιποτα

συμπεθερα κανενα νεο;;τι εγινε συνεχιζει η καθυστερηση σου;;;

πολλα φιλια κουκλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!τι κανετε;;

εγω μπηκα στα γρηγορα παλι,να δω νεα σας κ να κοιμηθω γιατι αυριο εχω πρωινο ξυπνημα λογω δουλειας..

πασχαλια μου εννοειται οτι δε πειραζει που βγηκε αρνητικο αλλα κ παλι δεν ειμαστε σιγουροι εφοσον εχεις ακομα καθυστερηση.αλλα κ να σου ερθει δε σημαινει τιποτα..δε θα αργησει να γινει κ αυτο εχει σημασια..ειμαστε τσεκαρισμενες!! :D

λενακι μου συγχαρητηρια!!να σου πανε ολα τελεια,να εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη κ ολα γενικα να ειναι καλα!!χαρηκα κ εγω πολυ κ εννοειται οτι το στομα μας κλειστο οσον αφορα το φεισμπουκ!!

κατερινα μου εχει δικιο το σοφακι,ειναι τελεια τα H κ M κ εγω εχω ψωνισει τον μωρου κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη.μονο κατι πολο που ειχα παρει το καλοκαιρι μου ανοιξαν πολυ αλλα κατι μακο,κατι φορμες ειναι πολυ ωραια.

κοριτσια κ εγω δεν αντεχω να ξυπναω το βραδυ.οπως λετε να ξυπναει κ να θελει παιχνδια.κ ειδικα να δουλευεις την αλλη μερα,ειναι πολυ πακετο μιλαμε,αφηστε τα.δε νομιζω οτι θα το συνηθιζα ποτε μου.

νασια μου αστα,το εβγαλε σημερα το δοντι του κ ηταν χαλια τωρα το βραδυ κ εκανε σαν τον αντωνακη κ αυτο,αχ αυτοι οι αντρες οντως ειναι πολυ παιδια τελικα!

κατερινα καγκουρακι περαστικα ευχομαι κοπελα μου κ αντε να παρεις το κοριτσακι σου κ εσυ σπιτι να γυρισετε στη σειρα σας που λενε..

κοριτσια ασχετο αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα με τις απεργειες των μεσων μαζικης μεταφορας..μιλαμε για πολυ ταλαιπωρια ετσι;κ οχι μονο αυτο,σημερα πληρωσα κ ταξι για να παω στη δουλεια κ αν ημουν σε μαγαζι με δικο μου ταμειο,οπως οταν ημουν mall θα τα επαιρνα τα λεφτα κ θα τα δικαιολογουσα σαν εξοδα,τωρα ομως δεν εχω δικο μου ταμειο οποτε εγω ζημιωνομαι.κ αυριο παλι τα ιδια.ειναι δυο μηνες αυτη η κατασταση,δε παει αλλο.ευτυχως δουλευει ο μπιλακος κοντα κ οποτε συμπιπτουν τα ωραρια παμε μαζι αλλα ζυτο δε γινεται κ πολυ συχνα.σας ζαλισα αλλα εχω τοσα νευρα με αυτο το θεμα..

αυτα κοριτσακια μου κ απο μενα,παω νανι.καλο βραδυ σε ολες κ με συνεχομενο υπνο! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες μου γλυκες

Λιγες μερες ελειψα και εχουμε πολλες εξελιξεις..ΠΑΣΧΑΛΑΚΙ ΜΟΥ μην στεναχωριεσαι για τα αποτελεσματα,ισως να εισαι ομως..Μην απαγοητευεσαι..Θα ερθει το μπεμπακι οταν αυτο θελησει και αφου το θελετε και οι 2,σιγουρα θα ερθει συντομα..

INE συγχαρητηρια,ευχομαι να εχεις μια ηρεμη και πετυχημενη εγκυμοσυνη!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ μακαρι να μπορεσω να κατεβω Θεσ/κη και να πιουμε καφεδακι.Θα σε ενημερωσω..Μακαρι να μπορεσουν και τα υπολοιπα κοριτσια για να κανουμε καμια συναντηση με την ευκαιρια!!

Κοριτσια να σας ενημερωσω επισημως πια οτι ο Θανος περπατησε τελικα!!Εχει καπου 10 μερες που εκανε 2-3 βηματακια αλλα δεν το θεωρησα οτι περπατουσε και τωρα που τον πηραμε και τα καινουρια του παππουτσακια απο Μουγιερ,ενιωσα μαλλον σιγουρια και φευγει..Βεβαια κανει 6-7 και πεφτει παλι η πιανεται..Εχει πολυ γελιο..Ωραια περασαμε στη Θεσ/κη,ξεσκασα πολυ..Πως περασαν οι μερες τοσο γρηγορα,δεν καταλαβα..Ειδα και τις κολλητες μου,μια μια μετα απο παρα πολυ καιρο..Τεσπα τωρα και τα γεννεθλια μεθαυριο και αποφασισα να τα κανω στον παιδοτοπο τελικα..Ανυπομονω να δω την αντιδραση του Θανου στην τουρτα..

Τον πηρα και δωρο τον whinnie the pooh τον παραμυθα που λεει και τραγουδακια..Δεν του το εδωσα ακομα αλλα στα JUMBO,του τον εδειξα και εσκασε ενα χαμογελο..Λεω αυτο θα του παρουμε..

Τεσπα αυτα κοριτσια,παω να κοιμηθω γιατι ειμαι πτωμα..Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα !!!!Εχω μερες να μπω και γραψατε παρα πολλα.Δεν προλαβα να τα διαβασω ολα.Σημερα εχω ρεπο και θελω να κανω το Νικολακη επαναληπτικες εξετασεις ουρων .Εχει ενα μηνα που σταματησαμε την αντιβιωση και πρεπει να δουμε πως παμε.

Πασχαλακι σου ηρθε η περιοδος???Αν εχεις αμφιβολιες κανε μια χωριακη .Τα τεστ δεν δειχνουν παντα.

Ινε με το καλο .Ευχομαι ολα να πανε καλα.

Κανγκουρακι περαστικα .Ευχομαι να σαι καλυτερα.

Δημητρουλα δυστυχως δεν μπορεσα να βρεθουμε .Ποτε θα ξανακατεβειτε?

Κατερινακι αν βολεψει με τη δουλεια στις 17 που θα κατεβειτε μακαρι να βρεθουμε.

Κοριτσια εχθες ειδα το στομα το Νικολακη και ειδα οτι γεμισε δοντια.Τοσες μερες δεν το ειχα προσεξει.Πρεπει να εχει τουλαχιστον 12 ...μπορει και περισσοτερα δεν μαφησε να δω καλα..

Αυτα απο μας φιλια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia

pasxalia mou exw paaara polla aspra ugra!gi auto an exeis akoma ka8usterhsh phgaine gia kamia xoriakh!ki emena arnhtiko htan to test otan emeina egkuos ston mano mou kai telika hmoun egkuos!alla kai pali an den eisai twra mhn skas 8a sai ton epomeno!etsi leei h giagia mou ki exei dikio!eixa k ton prohgoumeno mhna ka8usterhsh kai twra eimai egkuos!k ston mano eixa ka8usterhsh kai ena mhna prin meinw egkuos kai mou to xe pei h giagia mou"ton epomeno mhna 8a sai egkuos" k hmoun!xixi!aaante se perimenw!

perastika kai pali stis arrwstoules!euxomai shmera na ste oles kalutera!

sas euxaristw oles gia tis euxes sas!!!!shmera exw ton prwto uperhxo na doume an ola einai kala!8a sas enhmerwsw!filaaakia paw gia faiii giati fusika peinaaaw polu kai me blepw na pairnw pali ta 20 kila mou xaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Ine δεν έχουμε μιλήσει, είμαι η Νατάσα και καινούργια στην παρέα σας. Εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη :) . Με το καλό κοπέλα μου.....

Πασχαλάκι και εγώ θα σου έλεγα να κάνεις χοριακή, τα τεστ μην τα εμπιστεύεσαι.

Άσχετο αλλά άσπρα υγρά έχω και εγώ πάρα πολλά σε σημείο που να αλλάζω δυο εσώρουχα μέσα στη μέρα αλλά εγώ περιμένω περίοδο σε 6 μέρες. Και επί το πλείστον παίρνουμε προφυλάξεις.... πρώτη φορά μου συμβαίνει. Ούτε όταν ήμουν έγκυος δεν είχα τόσα πολλά υγρά. Τί άλλο μπορεί να είναι;

Λοιπόν, η επιχείρηση ποδίτσα μαγειρικής της Μαριλένας έχει αρχίσει και παίρνει σάρκα και οστά!!!!!!! Ήδη χθες το απόγευμα έφτιαξα δυο κομμάτια, τα έκοψα και τα τρύπωσα. Γίνεται πολύ γουστόζικη, άρεσε και στον σύζυγο. Σήμερα όμως δεν το βλέπω να ασχολούμαι γιατί περιμένω μια φίλη μου για κους - κους.

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Η κορούλα μου είναι 13.5 μηνών. Έχει πει μαμά και μπαμπά εδώ και κανά δυο μήνες περίπου (δεν θυμάμαι ακριβώς). Έχω παρατηρήσει όμως πώς το τελευταίο διάστημα 2 εβδομάδων περίπου δεν λέει τίποτα, ούτε μαμά, ούτε μπαμπά, ούτε γιαγιά, ούτε τίποτα. Μόνο μαμ (φαγητό) και τζιζ (όταν ακουμπάμε κάτι που καίει). Είναι φυσιολογικό αυτό; Μήπως έχω αγχωθεί χωρίς λόγο; Και αν ναι, τότε γιατί σταμάτησε να λέει όλες αυτές τις λέξεις;

Αυτά..... φιλάκια σε όλες. Α, και περαστικά σε όλες τις μανούλες και τα μωράκια που είναι άρρωστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααα.τωρα ειδα οτι τα χτεσινα που ΣΑς ΕΓΡΑΨΑ ΔΕΝ τα πηρε.γρρρρρρρρρρρρρρρ.σκατα να φαω.δεν θυμαμαι τι ηταν.λοιπον.λενακι συγχαρητηρια κοριτσακι μου.μπραβο.καλη εγκυμοσυνη!!!!πασχαλακι μου θα ρθει η ωρα ντοντ γουορι....αχ τα νευρα μου.δεν θυμαμαι τι εγραψα....κατερινακι στην τσιομισκη εχει αυτα τα ρουχα και ειναι τελεια.η θεια του κωστα μας ψωνιζει για τα μωρα απο κει.επανερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααα.τπ βασικο της μερας.η χρυσα χτες κανανε εισαγωγη τον μιχαλακη για γαστρεντερητιδα.κανει πανω απο 10 διαρροιες την μερα,εχει πυρετο και ειναι με ορο.αυριο θα βγει η καλλιεργεια κοπρανων μηπως ειναι σαλμονελα γιτι κυκλοφορει πολυ στο νησι.περαστικ γρηγορα φιλη μου αγαπημενη.δεν μ αρεσει να μεταφερω εγω τελευταια τα κακα τα νεα...τι να κανεις ομως..ελπιζω να μην ξαναγινει εισαγωγη σε νοσοκομειο...τι αλλο?πριγγιπεσα δεν ξερω το ονομα ου,μην αγχωνεσαι.εμενα μηνες τωρα εχει πει μαμα,μπαμπα,γαλα,μπανανα και πολλα αλλα και μια σταματαει και δεν λεει τιποτα εκτος απο μαμ κι ντα και μια λεει μπουμπου την νεφελη.τα αλλα σταματησε να τα λεει.οπω και με το περπατημα.καλα αρχισε.αλλα σταματησε...αυριο εχω υπερηχο.α νασια για τις κυστες εγρψα επισης οτι ο αντρας μου εχει σε ολαααααα τα δοντια κυστες.σε ολα.τωρα μαλιστα ειναι πρισμενος απο χτες στα μουτρα λες κ εφαγε ξυλο.αραγε αν δεν κανεις επεμβαση στα δοντια τι μπ[ορεςι να παθεις?ξερει καμια?εγω ηγα χτες ντοκ κ ειπε να ξαναπαρω αντιβιωση,να ξαναπαρ αντιφλεγμονωδη να κανω κ πανοραμικη και να κλεισω σε γναθοχειρουρο για να κρινει αν πρεπει να γινει εξαγωγη του φρονιμητη.αυτος παντως πιστευει οτι ειναι απο το δοντι ο λεμφαδενας....αγνωστο,τεσπα.δεν θυμαμαι αλλα.ελπιζω υτην τηνφορα να μου μην σβηστουν..φιλια,βικακι υπομονη θα ερθει μια μερα που θα κερδισω το τοκερ και θα σου στειλω λεφτα να μην δουλευεις.μουτσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλες μου!καλα κ κακα νεα μαζι διαβαζω...

Λενακι συγχαρητηρια βρε!!! να εχεις μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κοπελα μου ευχομαι!!!

εχω στεναχωρηθει παρα πολυ για την Χρυσα μας... :(:( δεν εχω λογια...παλιονοσοκομεια...ξερω καλα τι τραβαει τωρα...

Κατερινα εγω θα επιμεινω να πας...ειδες κ τα κοριτσια που εχουν ψωνιζει απο εκει το ιδιο σου λενε,εχει πανεμορφα ρουχα αλλα οτι θελεις...περι ορεξεως...

Δημητρα τον παραμυθα του πηραμε κ εμεις για τα γενεθλια αλλα τον μικυ οχι τον γουινυ...εχει τρελαθει..τι να σου λεω! ολη την ωρα χορευει τραγουδαει μαζι του κ τον πιανει συνεχεια απο την μυτη κ τον μαλωνει!! δεν προλαβαινουμε τις μπαταριες...καθε 2 μερες θελει το ατιμο...καιει πολυ!!

αντε κ καλα τρεχαματα κιολας τωρα!!!

εμενα ολη μερα ειναι ορθιος κ περπατει αλλα οχι μονος του δεν θελει..εχει κανα δυο μηνες που το κανει αυτο..στηριζεται κ χωρις να ακουμπαει πουθενα κραταει ισιροπια αλλα αν ειναι να περπατησει θελει να στηριζεται καπου..αν κανω να τον πιασω απο το χερι να περπατησουμε μαζι δεν θελει..παει μονος του πιανοντας καπου παντα η μπουσουλωντας..

Νατασσα μου δεν πρεπει να ανυσηχεις οχι...τα κανουν αυτα τα παιδια γενικως...κ εμενα λεει πολλες κουβεντες αλλα κατα καιρους λεει μονο τα βασικα του,μαμα μπαμπα κ αντε!!

Χρυσουλινι τι κανεις κοπελα μου???το σπορακι σου???

Πατσυ εγω στο ειπα τα δοντια κανουν πολλα..ειμαι παθουσα..κανε πανοραμικη κ βλεπεις...

κατι ξεχναω αλλα δεν θυμαμαι τι.... :oops:

Γιωτακο,Μαγδα,Ολια,Ευα,Ματινακι,Καγκουρουλα κ σε ολες :-*:-*:-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια,

ευτυχώς σήμερα είμαι καλά και έχω και την Αγγελική μου μαζί. Την έβαλα για ύπνο για να δω θα μου ξυπνήσει σήμερα. Και εγώ έχω συνηθίσει τα πολλά ξυπνήματα τη νύχτα αλλά ευτυχώς κοιμόμαστε αμέσως, το ξενύχτι πάρτυ πως το είπατε δεν το ξέρουμε αλλά σίγουρα είναι μεγάλο μανίκι.

Λένα καλή εγκυμοσύνη και όλα να πάνε καλά, άντε είσαι η δεύτερη εγκυούλα της παρέας.

Δημητρούλα να χαίρεσαι το Θανούλη σου αύριο, να τον καμαρώνεις και να είναι πάντα ευτυχισμένος α και καλά τρεχάματα τώρα που περπάτησε :lol: .

Νατασα περιμένουμε φώτο της μικρής σου μαγείρισσας.

Καλέ Όλια πόσα δοντάκια βγήκαν μαζί μπράβο ο Νικολάκης.

Χρύσα περαστικά στο Μιχαλάκη και να μην ταλαιπωρηθεί άλλο ο μικρός.

Ξέχασα να σας πω, τη δευτέρα είχαμε πάει αλλεργιολόγο και της έκανε δερματικά τεστ στο αγελαδινό γάλα και βγήκαν αρνητικά που σημαίνει ότι δεν έχει πλέον αλλεργία. Μου είπε όμως ότι και καλά δεν μπορώ να περάσω από το μητρικό στο αγελαδινό κατεθείαν αλλά πρέπει πρώτα να της δώσω κάποιο υποαλλεργικό... :roll: ξέρετε κάτι τέτοιο εσείς που είχατε αλλεργία σαν και μας. Και ότι πρέπει να της κάνει πρόκληση στο αγελαδινο... :?

Κάτι δεν καταλαβαίνω αφού εξετάσεις αίματος και δερματικά τεστ δείξαν ότι δεν έχει πια αλλεργία γιατι να πρέπει να της δοκιμάσει το γάλα λίγο λίγο μέχρι να πιει ένα πλήρες γεύμα. Να σημειώσω ότι όταν της είπα οτι δεν καίγομαι για ποιο γάλα θα πιει γιατι θηλάζω και θα θηλάζω όσο η μικρή θέλει με στραβοκοίταξε :evil::evil: απλά της λέω θέλω να ξέρω αν μπορώ να της δώσω γιαουρτάκι ,τυράκι τέτοια μου λέει τί θέλετε να κάνουμε πρόκληση στο γιαούρτι...

αυτά σας τα πα γιατι με σύγχησε πάλι αυτή η γυναίκα

Καλό βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σνιφ .....εμενα ξεχασες σοφακι μου...!!11

:oops::oops::oops: κ το ειπα καποια ξεχναω...ημουν σιγουρη ομως πως σε ειχα σχολιασει....

εσενα ξεχωριστα λοιπον πολλα πολλα :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες...

Ine με το καλό να έρθει και το δεύτερο νινί...να έχεις μια ομαλή εγκυμοσύνη!

Πασχαλάκι μου έχουμε καμιά εξέλιξη? Ήρθε η "κυρία" ή όχι ακόμα? Πάντως αν συνεχιστεί η καθυστέρηση ξανακάνε ένα τεστάκι, καμιά φορά γίνονται και λάθη, ποτέ δεν ξέρεις!

Εύα μου εσύ? Τί έγινε?

Γιωτάκι μου που είσαι?

Κατερίνα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εξέταση...

Πάτσυ τα δόντια γενικά κάνουν πολύ άσχημες φλεγμονές, μην σου φαίνεται παράξενο που ο λεμφαδένας δεν υποχωρεί...αν έχει πρόβλημα το δόντι δεν πρόκειται να υποχωρήσει ο λεμφαδένας αν δεν τακτοποιήσεις πρώτα το δόντι. Για να επιμένει ο γιατρός κάτι ξέρει...Όταν ξαναμιλήσεις με την Χρύσα να της πείς τα περαστικά μας για τον Μιχαλάκη!

Βικάκι μου τι ταλαιπωρία με τις απεργίες στα μέσα μεταφοράς.....φαντάζομαι τί περνάς! Φαντάζομαι και τί θα πληρώνεις σε ταξί αυτές τις μέρες! Με το δίκιο σου νευριάζεις καλό μου!

Δημητρούλα είδες ο Θανούλης? Τον πρόλαβε τον χρόνο! Να τα εκατοστήσετε για αύριο!!!!! Θα στα ξαναπώ και αύριο εννοείται! Να μου τον φιλήσεις!

Όλια μου τί έγινε με τις εξετάσεις ούρων του Νικόλα? Όλα καλά? 12 δόντια ε?????? Μπράβο!

Νατάσα μην αγχώνεσαι...απ'όσο ξέρω τα παιδάκια τα κάνουν αυτά τα πισωγυρίσματα κάποιες φορές...Θα στα ξεφουρνίσει πάλι όλα μαζί πιστεύω!

Μάγδα μου πώς είναι η Μαρκελλίτσα? Συνήλθε τελείως από την ίωση?

Κανγκουράκι μου περαστικά καλό μου! Τί ταλαιπωρία! Ελπίζω να μην κολλήσει η Αγγελικούλα!

Σοφία έτοιμο τον βλέπω και τον Βασίλη για τα πρώτα του βήματα! Άντε με το καλό!

Δεν πήγαμε τελικά στην Θεσ/νίκη σήμερα γιατί μαλώσαμε με τον άντρα μου και μετά μουλάρωσα εγώ...ώρες ώρες μου'ρχεται να του πετάξω κανένα βάζο στο κεφάλι ρε κορίτσια, έχει πολύ άσχημο στόμα κι εγώ δεν ανέχομαι να μου μιλάει έτσι!

Έχω κι ένα θέμα με την Μαμία...ότι βρεί το βάζει στο στόμα της και δεν την προλαβαίνω...σήμερα πήρε κάρβουνα από το τζάκι ρε γ@#$%, κλειστό με τζάμι είναι κι όταν το άνοιξε ο Θανάσης για να βάλει ξύλα, φαίνεται έπεσε ένα κομμάτι έξω και δεν το πρόσεξε και το βρήκε η μικρή Ταλιμπάνα και το έβαλε στο στόμα!!!!!! Αφρολέξ έχει φάει, σφουγγάρι, στρας από κερί, κομμάτι από ριχτάρι...λες και την αφήνουμε νηστική!!!!! Τί να την κάνω???????

Αυτά κοριτσάκια μου

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Πολύ βροχερή μέρα σήμερα και μου έρχεται μια νύστα άλλο πράγμα!!!!!!!!!! Φτιάχνω λαχανοντολμάδες και είμαι από το πρωί στην κουζίνα..... η μικρούλα μου φρουρός εκεί να δεί τί κάνει η μαμά :mrgreen: .

Μακάρι να μην είναι τίποτα αυτό με το πισωγύρισμα αλλά μου κάνει εντύπωση που ενώ έλεγε πέντε λέξεις πεντακάθαρα ξαφνικά σταμάτησε.... τί να πώ!!!!!!!!!!! Τώρα κοιμάται και είπα να μπώ λιγάκι να δώ τί κάνετε ;) .

Νάσια και εμένα η κορούλα μου ότι βρεί το βάζει στο στόμα. Τις προάλλες έφαγε στάχτη που καθάριζα το τζάκι, δεν την πρόλαβα και αμέσως έβαλε το χέρι στο στόμα. Σήμερα μου έπεσε ένα κομματάκι άνιθος που μαγείρευα και πριν προλάβω να αντιδράσω το είχε μασήσει κιόλας. Και οτιδήποτε βρει τα βάζει όλα στο στόμα.

Firfirikos είναι θέμα ημερών να περπατήσει το αγοράκι σου. Και εμένα έτσι έκανε η μικρούλα μου και ξαφνικά μια μέρα και εκεί που δεν το περιμέναμε το πήρε απόφαση και έκανε 6 βήματα!!!!!!

Tselinkas με λένε Νατάσα και είμαι μια αγχωμένη μαμά όπως καταλαβαίνεις :mrgreen: .

Επίσης η μικρούλα μου χθές που είχε έρθει η κολλητή μου για το κλασσικό κους - κους, λύσσαξε από την γκρίνια..... Πιθανόν επειδή δεν της δίναμε και πολύ σημασία. Μόλις την έπαιρνα αγκαλιά και ασχολιόμουν λίγο μαζί της, της περνούσαν όλα. Πόσα καταλαβαίνουν και ας είναι μια σταλιά ακόμα!!!!!!!!!!!!!!!!! Έφτιαξα και μια πίτσα μούρλια και από το πολύ φαί σκάσαμε όλη νύχτα να πίνουμε νερό......

Αυτά κοριτσάρες. Πολλά φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Η Μαρκέλλα μια χαρά, η μαμά της Μαρκέλλας με συνάχι και πονοκέφαλο :evil: Έχω αρρωστήσει τουλάχιστον 5 φορές από το Σεπτέμβρη! Ενώ δεν αρρώσταινα ποτέ... Νομίζω πως φταίει που δεν κοιμάμαι καλά κι είναι η άμυνα του οργανισμού μου εντελώς πεσμένη... Κι ότι ίωση περνάει το γλυκό μου το μωρό μου τη δίνει να την περάσω κι εγώ μετά.

Ινε μου πολλά συγχαρητήρια για το μωράκι στην κοιλίτσα! Με το καλό! Να μπαίνεις να μας λες νέα!

Νατάσσα δεν τα έχει ξεχάσει απλά δεν τα λέει... Η δική μου ενω είχε αρχίσεινα λέει "κουκουβα" από το τραγούδι, σε κάποια φάση το σταμάτησε. Τι της τραγούδαγα, τι της έβαζα τα ζουζούνια, δεν το έλεγε. Προχτές της πήρα ένα κουκλάκι κουκουβάγια και μόλις της το έδωσα είπε "κουκουβα" :shock:

Κουκουβα το παιδί, κουκουβα κι η μάνα :lol::lol::lol:

Τελευταία πάντως η αγαπημένη της λέξη είναι το "κοίτα". Είμαι μονίμως με το χέρι τεντομένο και φωνάζει "κοίτα-κοίτα"! :x:x:x Το λέει και στα νορβηγικά :shock: "σέ"!

Συμπεθέρα τι θα γίνει τελικά? Θα φύγετε για Αυστρία? Πότε? Ή αλλάξανε τα σχέδια?

Πασχαλάκι κανα νέο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω, τη δευτέρα είχαμε πάει αλλεργιολόγο και της έκανε δερματικά τεστ στο αγελαδινό γάλα και βγήκαν αρνητικά που σημαίνει ότι δεν έχει πλέον αλλεργία. Μου είπε όμως ότι και καλά δεν μπορώ να περάσω από το μητρικό στο αγελαδινό κατεθείαν αλλά πρέπει πρώτα να της δώσω κάποιο υποαλλεργικό... :roll: ξέρετε κάτι τέτοιο εσείς που είχατε αλλεργία σαν και μας. Και ότι πρέπει να της κάνει πρόκληση στο αγελαδινο... :?

Κάτι δεν καταλαβαίνω αφού εξετάσεις αίματος και δερματικά τεστ δείξαν ότι δεν έχει πια αλλεργία γιατι να πρέπει να της δοκιμάσει το γάλα λίγο λίγο μέχρι να πιει ένα πλήρες γεύμα. Να σημειώσω ότι όταν της είπα οτι δεν καίγομαι για ποιο γάλα θα πιει γιατι θηλάζω και θα θηλάζω όσο η μικρή θέλει με στραβοκοίταξε :evil::evil: απλά της λέω θέλω να ξέρω αν μπορώ να της δώσω γιαουρτάκι ,τυράκι τέτοια μου λέει τί θέλετε να κάνουμε πρόκληση στο γιαούρτι...

αυτά σας τα πα γιατι με σύγχησε πάλι αυτή η γυναίκα

Καλό βράδυ

Κατερίνα σε είχα ρωτήσει και την άλλη φορά αλλά δε θυμάμαι τι και αν μου απάντησες...

Είχατε σοβαρό θέμα με την αλλεργία? Πώς είχε παρουσιαστεί? Με τι συμπτώματα?

Εσύ όλο αυτό το διάστημα απέχεις από γαλακτοκομικά?

Απορώ που ξαναπήγες σε αυτη την αλλεργιολόγο... Ότι να 'ναι σου λέει. Κι είναι άσχετη με το θηλασμό. ΠΡΕΠΕΙ να θηλάζεις όταν βάλετε αλλεργιογόνα στη διατροφή της. Θα τα δεχτεί καλύτερα.

Εμείς δεν κάναμε πρόκληση και εδώ δεν κάνουν γενικώς. Στην αρχή ξεκίνησα εγώ με γαλακτοκομικά, και αφού είδα ότι δεν την πείραζαν πια της έδωσα στην αρχή λίγο γιαούρτι, λίγο τυράκι και μια χαρά.

ΟΙ εξετάσεις πάντως ξέρω ότι και αρνητικές να βγουν, δε σημαίνει σίγουρα ότι δεν έχεις αλλεργία. Με εξετάσεις δε βγάζεις άκρη δηλαδή :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω μιας και Κ@Λ@βαράω σήμερα :lol::lol::lol:

Νάσια κι η Μαρκέλλα τρώει όοοοτι βρει! Εκτός από το φαγητό της :?

Μια φορά βρήκα στα κακά της δύο μαύρες λαστιχένιες τελίτσες σε μέγεθος πινέζας και προσπαθούσα να καταλάβω τι είναι... Μετά από κανα δυο μέρες είδα ότι έλειπαν 2 από τα "πατάκια" από την κάμερα της ενδοεπικοινωνίας :shock::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakiaa!

xrusoulini eisai ki esu egguos?!den to xa diabasei!!!!pote me to kalo????

xrusa mou kouragio me thn gastrenteritida,,emeis thn perasame to kalokairi sto nosokomeio tou hrakleiou krhths(pou xame paei gia diakopes...)einai polu asxhmo na blepeis ta zouzounakia sou na talepwrountai etsi!alla 8a perasei,auto na skeftesai!panta tetoia perastika na xoume na pername gia na mhn bariomaste pote!!!

natasa mou xarhka gia thn gnwrimia!kalws hr8es ki esu!!!

pasxalia kanena neo?????

filakia se ooooles!xxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας και απο μενα..

Οι εξετασεις του Νικολακη ενω δεν ειχαν πυοσφαιρια εβγαλαν παλι επιμολυνση οποτε ξανα θα δωσουμε ουρα..Τα νευρα μου και δεν εχω καποιο αλλο μικροβιολογικο κοντα.Ειναι και γνωστη..

Εχτες το βραδυ βγηκα μετα απο πολυ καιρο εξω μονη μου με φιλες για ποτο και περασα πολυ ωραια..Βεβαια το πρωι στη δουλεια κουτουλουσα λιγο αλλα ξεσκασα επιτελους..

Πηρα και στο Νικολακη στολη για τις αποκριες τον παπουτσομενο γατο απο jumpo ...

Xρυσα περαστικα σας ...Ευχομαι να ναι καλυτερα ο Μιχαλακης...

Πατσυ τι εκανες ξαναρχισες τελικα αντιβιωση?

Πασχαλιτσα σου ηρθε η οχι ακομη ?

Μαγδα περαστικα και σε σενα.Παρε καμια βιταμινη να ενισχυσεις τον οργανισμο σου...

Παντως και μενα ο Νικολακης οταν θυμαται περπαταει και απο λεξεις αλλοτε λεει και αλλοτε οχι..

Αυτα κοριτσια απο μας ..Παω να φαω και να ξαπλωσω ..Φιλια πολλα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...