Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαιευτήριο Ιασώ ή Γαία???


Edie1901

Recommended Posts

Θα ήθελα τη γνώμη των μαμάδων που έχουν γεννήσει σχετικά με τα μαιευτήρια Ιασώ κ Γαία.

Έχει ακουστεί ότι στο Γαία δεν υπάρχουν τόσο καλοί αναισθησιολόγοι για την επισκληρίδιο. ισχύει κάτι τέτοιο από την εμπειρία σας? Αν κάποιες κοπέλες έχουν γεννήσει στο Ιασώ, θα ενδιαφερόμουν να μου αναφέρουν την εντύπωσή τους από την αντιμετώπιση, την εξυπηρέτηση κ το κλίμα εν γένει που επικρατεί. Σας ευχαριστώ θερμά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Demmie,

εγώ γέννησα στο ιασώ. ήμουν σε 6κλινο. είχα καλές εντυπώσεις. οι μαίες με βοήθησαν στο θέμα του θηλασμού και στην φροντίδα του βρέφους όταν έφευγα από το μαιευτήριο. φαντάσου πλήρωσα εξωτερική μαία 400€ και δεν μου πρόσφερε τίποτα. περισσότερα μου δείξαν να κορίτσια εκεί παραά αυτή. στο 6κλινο είναι σαν να εήμουν σε 3κλινο γιατί για μένα η επείγουσα ανάγκη ήταν να έχω όσο γίνεται το μπάνιο ελέυθερο και το είχα, αισθανόμουν σαν στο σπίτι μου. βέβαια κάποια κορίτσια θέλουν να είναι μόνες τους.εγώ η αλήθεια είναι ότι ήθελα και λίγη παρέα τις ώρες που δεν είχα την μικρή. το μόνο που μου έλλειπε ήταν η δυνατότητα να λούσω τα μαλλιά μου γιατί μετα από 5 μέρες ήμουν κάπως. πάντως αν κάνω 2ο παιδί θα κλείσω σίγουρα και ραντεβού στο κομμωτήριο του ιασω, πιστεύω θα αισθανόμουν ακόμη πιο άνετα. για μένα η εμπειρία ήταν θετική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσακι με το καλο το παιδακι σου.....

εγω προσωπικα εχω πολυ καλη εμπειρια απο το ιασω....και θα σου ελεγα να πας εκει....το γαια δεν το ξερω καθολου..και δεν εχω ακουσει ουτε θετικα ουτε αρνητικα σχολια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ντέμυ!Με το καλό!

Κι εγώ το είχα αυτό το ερώτημα.Καταρχήν να υποθέσω οτι ο γιατρος σου ειναι και στα 2 κι εχεις δικαιωμα επιλογής;

Εγώ γέννησα στο Ιασώ.Σε τετράκλινο, πολύ καθαρό, αντιστοιχει μια τουαλετα ανα δυο γυναικες και ειναι πολύ καλό σε αυτο το θεμα.Τωρα βεβαια διαβασα προσφατα οτι τα καταργησανε κι εχουν τρίκλινα, λόγω οικονομικής κρισης κλπ κλπ.Οποτε λογικα μια τουαλετα ανα 3 γυναικες :(

Παντως εγω που ρωτησα το γιατρο μου για το Γαια, γιατι θα βολευεε, επειδη μενω νοτια, μου ειπε πως δεν ειναι καλα εκπαιδευμενοι οι αναισθησιολογοι-αυτο που ειπες κι εσυ-και πως δε θελει σε δικη του ΄γυναικα΄να εκπαιδευτουν.

Το Ιασω ειναι περισσοτερα χρονια, το Γαια μόλις ξεκινησε, ειναι καλο μαιευτηριο, εχει καλα μηχανηματα, ειναι καθαρο, κι εχει και πολλη ωραια κουζινα :lol:

Εγω εκει θα ξαναπαω, ετσι κι αλλιως δεν εχω επιλογη, εκει με παει ο γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ιασω το συστηνω με τα χιλια...εχω επισκεφθει κ τα 2....

στο γαια η αναισθ ηταν πολυ καλη φοβερη γυναικα κ μου μιλουσε ολη την ωρα της επισκλ...αλλα δεν μου αρεσαν αλλα πραγματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΚΑΙ ΤΗΣ 2 ΓΕΝΝΕΣ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ...ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΩ.

ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΕ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντεμι καλησπερα. Με το καλο το μωρακι σου! Εγω γεννησα περσι το Γεναρη στο ΙΑΣΩ και αντιθετα απο τις αλλες κοπελες δεν εμεινα καααααθολου ευχαριστημενη. Ιατρικα εννοειται δεν εχω κανενα παραπονο, η αναισθησιολογος ηταν καταπληκτικη, οι εγκαταστασεις σουπερ, αλλα ως εκει. Δεν εχουν καθολου καλη πολιτικη οσον αφορα το επισκεπτηριο. Ο καθενας μπαινει ο, τι ωρα θελει, δεν υπαρχει περιορισμος ατομων στο θαλαμο κι εμενα με ενοχλησε ιδιαιτερα αυτο. Ηταν περσι και οι μερες που η γριπη των χοιρων ηταν σε εξαρση και στο δικο μας δωματιο (3κλινο) εμπαιναν καμια φορα και 15-17 ατομα μαζι. Το δωματιο ηταν αρκετα ευρυχωρο και το εκμεταλλευονταν. Επισης μεσημεριατικα που θελαμε να κοιμηθουμε λιγο αφηναν κανονικοτατα να μπαινουν οι συγγενεις και αυτο ηταν τρομερα εξαντλητικο. Και το φαγητο εχει χαλασει παααρα πολυ. Καμια σχεση με παλια. Οχι οτι εχει πρωτευουσα σημασια, αλλα ακουγεται πολυ το ΙΑΣΩ για το φαγητο του. καμια σχεση. Πιστευω οτι ΄δεν αξιζει να ειναι πια το ακριβοτερο μαιευτηριο. Αυτα απο μενα. Ολα τα αλλα τα καλα που σου ειπαν ισχυουν. Και οι μαιες ειναι καταπληκτικες και πολυ εξυπηρετικες και σε βοηθουν παρα μα παρα πολυ στο θηλασμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athinouli απότι καταλαβα γεννησαμε με 1 μερα διαφορα. οντως τοτε ηταν σε εξαρση η γριπη των χοιρων. η αληθεια ειναι οτι σε μας οι μαιες φωναζαν στους συγγενεις οταν μαζευονταν πολλοι μαζι μεσα στο δωματιο. βεβαια πραγματικα καποια στιγμη η αναισθησια των συγγενων βαραγε κοκκινο, δεν ακουγαν κανεναν οποτε τους διωχναμε εμεις οι ιδιες. επειδη αυτο μπορει να συμβει σε πολλα νοσοκομεία πρεπει τα κοριτσια να ειναι προσεκτικα και να ζητουν απο συγγενεις και επισκεπτες να μπαινουν μεσα μονο στα επιτρεπομενα ωραρια και με επιτρεπομενο αριθμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,

Εγώ θα γεννήσω στο Ιασώ, δεν μπορώ να πω ότι μέχρι στιγμής έχω σχηματίσει την καλύτερη εικόνα και αυτό που λες athinouli για το επισκεπτήριο το έχω ακούσει και από άλλες κοπέλες. 'Εχω ακούσει ακόμη ότι κάποιοι επισκέπτες μπαίνουν μέχρι και στις τουαλέτες των δωματίων...Αυτά μας κάνουν να θέλουμε μονόκλινο δωμάτιο και ας είναι πάρα πολλά τα χρήματα (η διαφορά από το δίκλινο είναι 3.000 ευρώ). Επίσης έχω ακούσει ότι κάνουν ένα σωρό πρόσθετες χρεώσεις πχ σε φάρμακα (παίρνεις ένα και σου χρεώνουν όλο το κουτί), σε κρέμες που πιθανώς θα χρειαστεί το μωρό κλπ. Εσυ είχες τέτοιο πρόβλημα?

Χρυσάνθη τι δεν σου άρεσε στο Γαία? Εγώ γνωρίζω διάφορα αρνητικά πράγματα εκ των έσω για το νοσοκομείο αυτό αλλά έχουν να κάνουν πιο πολύ με τ ην διοίκηση και την οικονομική διαχείριση. Δεν ξέρω κατά πόσο επηρρεάζουν και την ποιότητα του νοσοκομείου όσον αφορά τα ιατρικά θέματα. Από 1 επίσκεψη πάντως που έχω κάνει, μου φάνηκε ότι λειτουργεί πολύ σαν

'επιχείρηση' όπως λίγο πολύ και όλα αυτά τα ιδιωτικά νοσοκομεία....

Τα δωμάτια πάντως στο Ιασώ και ειδικά τα τρίκλινα μου φάνηκαν απαίσια και πάρα πολύ μικρά...Δεν ξέρω πώς ήταν παλιότερα τα 4κλινα-6κλινα κλπ...

Ντέμη το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να επισκευθείς και τα 2 και να δεις ακριβώς πόσο χρεώνουν για τα δωμάτια κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γεννησα περσυ τον Ιανουαριο στο Ιασω και μαλιστα σε 6κλινο και εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο ολες τις υπηρεσιες!!!!Το τι παρεα και τι γελιο καναμε με τις αλλες κοπελες δε λεγετε!!!!Και το επομενο οταν με το καλο ερθει σε αυτο θα παω σιγουρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου, σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!! να χαίρεστε τα παιδάκια σας κ καλή λευτεριά σε όσες πρόκειται να γεννήσουν!

έχω διαμορφώσει μία άποψη και η δική σας γνώμη με ενισχύει αρκετά. Η τελική μου επιλογή προφανώς θα είναι το Ιασώ, όσον αφορά όμως στο δωματιο, σαφώς θα επιλέξω το 3κλινο, καθαρά για οικονομικούς λόγους κ επειδή η διαμονή είναι μόνο 4-5 μέρες. άλλωστε μπορεί να σταθώ τυχερή κ να μην είναι φουλαρισμένο εξ΄αρχής ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Demie και εγώ εάν τελικά επιλέξω 2κλινο θα προσπαθήσω να βρω ένα που να φεύγει κάποια κοπέλα σύντομα....τα δωμάτια τα είδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα και απο μενα για το γαια δεν ξερω να σου πω

αλλα θα σου πω για το ιασω γιατι το εχω και προσφατο χι χιχ γεννησα 12/12 λοιπον 3κλινο θα διαλεγα ετσι και αλλιως γιατι το 2 κλινο ηταν ιδιαιτερα ακριβο για τις τωρα εποχες καιη τιμη 2150 τελικα με βαλανε σε 3κλινο lux ετσι λεγεται το 3κλινο που ειναι πολυ πιο ωραιο απο το απλο 3κλινο που εχει 3 κρεβατια στην σειρα απα παπαπαπαπαπα ενω αυτο ηταν πολυ ωραιοοοοοοοοοοοο 1 τουαλετα αλλα ευτυχως εγω ημουν μονη μου τις τελευταιες μερες και ετσι ειχα δωμματιο για παρτυ η τιμη ειναι 300 ευρω παραπανω απο το απλο αλλα προσοχη οι τιμες ειναι χωρις φπα εγω δηλαδη για το δωμματιο πληρωσα 3100 αλλα τι να σας πω οι κοπελες ερχοντουσαν συνεχεια για να βοηθησουν με τον θηλλασμο ενω 2 χρονια πριν που ειχα ξαναγεννησει εκει ηταν λιγο πιο χαλαρα γενικα ημουν πολυ ευχαριστημενη αν θες παντως δες και στο ρεα αν σε βολευει σαν περιοχη ειναι κοντα στο ωνασειο και λογικα θα εχει πιο χαμηλες τιμες ειναι ομως ολοκαινουργιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο οτι θες ρωτα με ελπιζω να βοηθησαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα και απο μενα για το γαια δεν ξερω να σου πω

αλλα θα σου πω για το ιασω γιατι το εχω και προσφατο χι χιχ γεννησα 12/12 λοιπον 3κλινο θα διαλεγα ετσι και αλλιως γιατι το 2 κλινο ηταν ιδιαιτερα ακριβο για τις τωρα εποχες καιη τιμη 2150 τελικα με βαλανε σε 3κλινο lux ετσι λεγεται το 3κλινο που ειναι πολυ πιο ωραιο απο το απλο 3κλινο που εχει 3 κρεβατια στην σειρα απα παπαπαπαπαπα ενω αυτο ηταν πολυ ωραιοοοοοοοοοοοο 1 τουαλετα αλλα ευτυχως εγω ημουν μονη μου τις τελευταιες μερες και ετσι ειχα δωμματιο για παρτυ η τιμη ειναι 300 ευρω παραπανω απο το απλο αλλα προσοχη οι τιμες ειναι χωρις φπα εγω δηλαδη για το δωμματιο πληρωσα 3100 αλλα τι να σας πω οι κοπελες ερχοντουσαν συνεχεια για να βοηθησουν με τον θηλλασμο ενω 2 χρονια πριν που ειχα ξαναγεννησει εκει ηταν λιγο πιο χαλαρα γενικα ημουν πολυ ευχαριστημενη αν θες παντως δες και στο ρεα αν σε βολευει σαν περιοχη ειναι κοντα στο ωνασειο και λογικα θα εχει πιο χαμηλες τιμες ειναι ομως ολοκαινουργιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο οτι θες ρωτα με ελπιζω να βοηθησαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου.

Εγώ γέννησα πέρσυ στο Ιασώ και παρόλο που άκουγα διάφορα έμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Καταρχήν οι περισσότερες μαίες με βοήθησαν στο θέμα του θηλασμού, ήταν διαθέσιμες όποτε τις φώναζα να μου δείξουν πως να βάζω τη μικρή στο στήθος. Είχα ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό και πάλι μου την έφερναν όταν έκλαιγε και αν ήταν η ώρα να μαζέψουν τα βρεφάκια και εγώ την τάιζα εκείνη την ώρα μου την άφηναν όσο ήθελα και ήμουν σε δίκλινο.

Τώρα για την αίθουσα τοκετού πάλι καλά λογια έχω να σου πω αν και νομίζω ότι παίζει ρόλο και η ώρα, εγώ έτυχε να γεννήσω ξημερώματα οπότε όλο το βράδυ που ήμουν εκεί τα πράγματα ήταν ήρεμα (λιγότερος κόσμος αφού δεν υπήρχαν προγραμματισμένες καισαρικές).

Σου εύχομαι τα καλύτερα και θα σου πρότεινα να περάσεις και απο τα δύο και να ζητήσεις να επισκεφτείς τα δωμάτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai me to kalo na ipodextis to moraki sou!!!!!ego se mia evdomada gennao sto gaia...kai eimai poli sigouri gia tin epilogi mou kathos to epsaksa tromera gia to iaso den thelo oute kan na akouo prin ena mina gennise mia fili mou eki kai itan aparadektoi.kai to pio simantiko o giatros tis tis elege oti praspathi na mpi sto gaia alla einai diskolo exoun figi para polloi giatroi apo ki kai pigan sto gaia..ftani pia me ta onomata vre koritsia prepi na paradextoume oti panta erxetai kati kalitero na diadexti to kalo..min parasiresai pantos na to psaksis para poli kala moni sou giati ite sto ena ite sto allo lefta tha dosoume kai aftes oi meres sto maieftirio einai poli idiaiteres......filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ.ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΑΙΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ,ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟς.ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΗ,ΠΗΓΑ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ,ΗΜΟΥ ΜΟΝΗ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΔΥ....Ο ΑΝΤΡΑς ΜΟΥ ΜΑΖΙ....ΤΕΛΕΙΟ.ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟ.ΜΟΛΙς ΕΜΕΙΝΑ ΜΟΝΗ,ΤΑΧΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΗΘΕΛΕ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΗ,ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ.....ΕΓΩ ΧΑΜΟς,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟς ΝΑ ΦΥΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ,ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ....ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΑΙΔΕΜΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.....ΓΕΝΙΚΑ ΑΙΣΧΟς......Ο ΓΙΑΤΡΟς ΜΟΥ ΟΜΩς Ο ΟΠΟΙΟς ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΡΕΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΄'ΚΕΙ,ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΚΟΠΕΛΕΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑΞΑΝ,ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΗ,ΤΟ ΓΑΙΑ ΚΑΡΑΔΟΚΕΙ....ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΣ ΜΑΣ ΓΡΑΨΕΙ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω στα κορίτσια που ελπίζουν ότι ίσως μείνουν μόνες τους, ότι κι εγω την ιδια ελπίδα είχα, αλλά είναι θέμα χρόνου να γεννήσει μια άλλη κοπέλα και να τη φέρουν στο δωματιο που εισαι.Μα σε 2 ώρες μα σε 3, πάει η μοναξιά!

Το θέμα με τις επισκέψεις συγγενών είναι όντως εκνευριστικό, αλλά παρατηρησα συνωστισμό μόνο στις ώρες επισκεπτηρίου.Αν τις άλλες ώρες υπάρχουν άνθρωποι, αυτοί είναι είτε οι σύζυγοι, είτε οι μαναδες κλπ.Λογικό!Εγώ βέβαια γεννησα και πριν 1,5 χρόνο.Δεν ξέρω τι έχει αλλαξει, πάντως δεν ημουν καθολου ευχαριστημενη απο το θεμα θηλασμος, ερχόντουσαν και μου το παραταγαν ή αντε να μου δείξουν εκεινη την ωρα μεχρι να πιασει το μωρο ή ερχοταν αλλη και μου ελεγε αντιθετα πραγματα απο την προηγουμενη κι εγω πονουσα φρικτα στις θηλές κι ένας ανθρωπος να με βοηθησει δεν υπήρχε, ούτε καν η μαια μου που δεν ηταν παρουσα παντα τις ωρες που μας τα εφερναν, λογικο βεβαια αν ειχε αλλες γεννες.

Το χειρότερο με τις επισκεψεις ηταν οτι αναποφευκτα έρχονταν τα μωρα να θηλασουν κι επρεπε να βγαλεις το βυζι μπροστά στον καθε άσχετο επισκεπτη της διπλανης και της απεναντι.Δυστυχως σε αυτο το θεμα δεν υπηρχε καποιος υπευθυνος να πει να βγουν εξω, κι εσυ ντρεπεσαι να το πεις σε ξενους...

Παντως να μπαινουν στην τουαλετα του δωματιου επισκεπτες δεν το ειδα, για να ειμαι ειλικρινης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά αυτό το θέμα με το επισκεπτήριο είναι μάλλον αναπόφευκτο... :?

λίγη υπομονή θα κάνουμε μέχρι να πάμε σπίτι μας :)

ας πάνε όλα καλά κ θα το προσπεράσουμε κι αυτό! εξάλλου αν σκεφτώ τι γίνεται στα δημόσια με όλες τις ξένες να φέρνουν ολόκληρο το σόι, νομίζω ότι στο ιασώ θα αντέξω την κατάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΓΑΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΕΚΕΙ ΘΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΣΩ Κ ΤΟ 2 ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ...

ΣΤΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΑ ΔΕΝ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΑΝ ΘΕΣ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΖΑΜΑΡΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΜΙΚΡΟΒΙΑ.

ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΣΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΛΙΣΤΑ Κ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΦΑΓΗΤΑ.

ΕΓΩ ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ Κ ΤΟ ΦΕΡΝΑΝ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΑΙΓΕ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΧΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΧΕΔΟΝ.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΙΑΛΕΞΑ 4ΚΛΙΝΟ ΜΕ 2 ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΑΜΕ ΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΣΚΟΥΣ ΟΙ ΚΟΙΝΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΑΝ ΜΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΥΠΕΡΟΧΑ.ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ..ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΞΕΝΑΓΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα αφού μπορείς να δεις και τα δύο κάνε το πρώτα. ΄Εγώ γέννησα στο ΛΗΤΩ πριν δύο εβδομάδες γιατί εκεί είναι και ο γιατρός μου και μου άρεσαν να πω αλήθεια και οι τιμές και δωρέαν τα βλαστοκύτταρα -αν και λίγο πολύ το έχουν κάνει όλοι- πολύ καλή εντύπωση μου αφήσανε.Εξυπηρετικοί όλοι και χαμογελαστοί. Έχω άκουσει ότι στο ΙΑΣΩ λόγω του πολύ κόσμου δεν σου δίνουν και ιδιαίτερη σημασία και ιδίως σε τρίκλινα και κάτω και το ΓΑΙΑ δεν ξέρω την μία έτσι την άλλη αλλιώς... πολλά δημοσιεύματα για παρανομία.... με φοβίζει.....Δεν ξέρω τελικά μήπως στο δημόσιο είναι καλύτερα... γιατί είναι και πανεπιστημιακά και έχουν δει πιο πολλλά τα μάτια τους.... Δεν ξέρω από το ΛΗΤΩ έμεινα ευχαριστημένη, εντάξει και σε χρήματα και ο γιατρός μου σούπερ γιατί μου χε πει χρήματα πριν διαλέξω δωμάτιο και τα ίδια ζήτησε... με αυτά που ΄διαβάχζω και ακού συγνώμη μόλλον είμαι από τις σούπερ!!! Φιλιά κορίτσακι με το καλό ότι και αν επιλέξεις!!! Εσύ και το νινί πάνω από όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ki egw sto LHTW gennhsa kai twra pali ekei 8a gennhsw.alla an o giatros mou htan se auta ta 2 sigoura 8a dialega to GAIA!den to xw dei alla ap oti lene oi kopeles akougetai polu kalo.kai oi empeiries pou exw apo kollhtes kai 3aderfes apo to IASO einai xalia!poluuus kosmos sta episkeuthria, panikos sta dwmatia(ta opoia den m'aresan ka8olou) kai polu aproswpa ola!ase tis times!trela lefta gia to tipota!ekei mesa plhrwneis kai ton aera pou anapneeis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...