Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δυστυχος ο πρωθυπουργος μασ δεν ξεμενει απο φαρμακα ....εμεις ξεμενουμε .

στον πειραια ειμαι και εγω και γιαυτο τα εχω δει ολλα !!!

εχετε τα δικια σας αλλα θελω τα φαρμακα μου ....ποναω θελω μαγνησιο :(

καλε δεν σε μισω μην το παιρνει προσωπικα :x

καλε διπλα ειμαι στο εξπρες ...τι να κανω εκει ειναι η παλιο παρεα μου ,οτι θελετε βαλτε μια φωνη :lol::lol::lol::lol:

εχω περασει την πρωτη εγκυμοσυνη και δεν εχω ουτε να πω για δωματια ουτε για το πως περιμενω πως και πως ....ειμαι πιο χαλαρη σε αυτο ,παντως σας διαβαζω συνεχεια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες steisy στην παρεουλα μας με το καλο να δεχτεις το κουκλακι σου!!!

αφρο μου γελασα πολυ με την κολλητη σου :lol::lol::lol:

εχω μια φιλη που ειναι εγκυος εχουμε λιγη διαφορα κ κοιταζομαστε στο σκαιπ κ γελαμε με τις κοιλιες μας σαν βαρελακια γιναμε :lol::lol::lol: ουτε η δικη μου ειναι μυτερη,ειναι μια μεγαλη μπαλα :lol::lol::lol:

αντε βρε αφροδιτη μου που εισαι?????περιμενουμε νεα....

σημερα κοριτσια ποναει πολυ το κοκκαλο μου εκει στο πιπι :oops::oops::oops: δεν μπορω να περπατησω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου και εγω ποναω εκει τωρα το βραδυ. Μη σου πω οτι με τρομαζει λιγο επειδη με πιανει σαν κραμπες δυνατες. Δεν ξερω μηπως γυρναει το μωρο.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ σε λιγες μερες εχει γενεθλια το παιδακι σου; Τι εκανες εσυ με τα βλαστοκυταρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy, εκεί που πονάς είναι η ηβική σύμφυση και αυτό συμβαίνει γιατί ανοίγει η λεκάνη για να διευκολυνθεί αργότερα ο τοκετός! Ξανακλείνει μετά, μην αγχωθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλαμε λες κ θα μου ξηλωθει το κοκκαλο νοιωθω κ αυτο μετα απο περπατημα....σε ευχαριστω πολυ steisy για την πληροφορια ειχα αρχισει να ανησυχω!!!

εχεις αλλο παιδακι?που μενεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιποτα δεν εκανα ,δεν τα καρτησα σε ιδιωτικη γιατι πιστευω οτι ειναι μουφες για να κονομανε λεφτα .

δεν τα εδωσα ουτε σε δημοσια γιατι εχουν πολλους περιορισμους και πετανε χωρις να ενημερωσουν .

στο δευτερο θελω να μην κοψουν τον ομφαλιο λωρο μεχρι να σταματησει να παλλεται για να τα παρει το ιδιο οτι ειναι να παρει .

δεν το γνωριζα στο πρωτο αυτο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια εσυ πως τα πας με την δευτερη εγκυμοσυνη ?

αν και εσενα εχουν περασει χρονια .

εγω ποναω πολυ κατω απο την κοιλια και στο πιπι απο τον 4 μηνα .

ειναι πολυ πιο δυσκολη απο την πρωτη ,τα ποδια μου δεν μπορω να παρω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Steisy kalosorises stin parea. Molis gurisame apo giatro. H mikroula mas einai 2400. Tin perimenoume gurw sta 3100-3200. Georgi ton rwtisa kai to doppler tha mou to kanei o idios, opws kai simera. Tha mas dei twra se duo vdomadoules pou mpainoume sto mina mas. H mpoumpou eixe parei thesi apo ton 6 mina sxedon kai den nomizw na gurisei pia. Perpatousa trela kai akoma dhladh kai isws voithise polu auto telika. Pantws se oti afora ta vlastokyttara Georgi kati mou kanei gia dwrea stin kratiki trapeza..exw ki egw tin entypwsi oti oi idiwtikes einai aera lefta. Pantws tin ereuna agoras mou tha tin kanw kanonika kai tha sas enimerwsw. Filakia se oles...paw gia upno mpas kai mporesw na koimithw apopse giati kleinoun ta matia mou trela...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριτινα μια χαρα η μπεμπουλα σου και με κεφαλικη προβολη, ολα καλα! Αυτο που λες Αφροδιτη με τον ομφαλιο λωρο ετσι ακριβως ειναι. Για να μαζευτει το ομφαλικο αιμα για δωρεα η φυλαξη, πρεπει να κοπει σχεδον αμεσως ο ομφαλιος λωρος. Αν συνεχισει ομως να παλλεται και μεχρι να σταματησει, δινει τα ωφελη του στο μωρο. Καλως ηρθες Στεισυ! Με το καλο η μπεμπα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως παιδια οπως αναφερθηκε και για τη δημοσια τραπεζα φυλαξης εχουν ακουστει πραγματα για τρομερη κακοδιαχειριση μεχρι και για αγοραπωλησιες...

Τονιζω οτι εχουν ακουστει αρα η εγκυροτητα τους αμφισβητειται. Βεβαια σε αυτη τη χωρα δε με εκπλησσει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνααα!!!!!! Μπήκα επισήμως στον έκτο!!! Μ' αρέσει ο Φεβρουάριος! Έχω γενέθλια, έρχονται οι απόκριες και μια μυρωδιά άνοιξης!! Εύχομαι σε όλους έναν υπέροχο κουτσοφλέβαρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλον εκτο μηνα λοιπον! Τι τελεια κοιλιτσα, τωρα μαλιστα ειναι κοιλιτσα...

Ποτε μπαινουμε στις αποκριες?

Χαιρομαι που εισαι κεφατη μικρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα μια ωραία μέρα! Εσύ πως τα πας? Χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που ξενυχτάει...

Οι Απόκριες ξεκινάνε στις 13 νομίζω, 24 είναι Τσικνοπέμπτη και 7 Μαρτίου Καθαρή Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια ... και 14 μαρτη τα γενεθλια μου...

μια χαρα ...

αχ ασε τι εχω παθει , διαβαζω διαφορα φορουμ και μπλογκ κλπ κλπ

και λενε πως στην ευτοκια εκει που παει και η ηλιοδωρα και εκει που θα παω κι εγω για μαθηματα του ανωδυνου λενε οτι στα μαιευτηρια παιζει ενα συστηματακι που βαζουν στον ορο ωκυτοκινες τεχνητες με αποτελεσμα να πονας τοσο που να ζητας την επισκληριδιο, εν τω μεταξυ εγω στο κεντρο φυσικου τοκετου δε θελω να γεννησω γιατι το γιατρουλη μου που εχω τωρα δεν τον αλλαζω, αλλα νομιζω οτι την επομενη εβδομαδα που θα τον δω θα τον βουτηξω απο το γιακα και θα του πω:

δε θα μου βαλεις ωκυτοκινες ετσι δεν ειναι?????????????????

:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Τι έχει να πάθει ο γιατρούλης σου!

Εϊμαι σίγουρη πως όλα αυτά έχουν δόσεις αλήθειας αλλά νομίζω υπάρχει και μια υπερβολή. Καλό είναι να ξεκαθαρίζουμε τα πράγματα με το γιατρό μας βέβαια! Θες να αποφύγεις την επισκληρίδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ηθελα να προσπαθησω για φυσιολογικο και αν δεν αντεξω να κανω( αν δεν αντεξω απο μονη μου, οχι επειδη με φουλαρε σε ωκυτοκινες), το καλο ειναι οτι ο γιατρουλης που εχω τωρα με ξερει πολυ ειναι και φιλος της οικογενειας, οποτε εχω το θαρρος να τα πω αυτα...

:D:D:D:D

εσυ τι θες να κανεις ? επισκληριδιο?

ωραια θα ηταν τελειως φυσικα.. γιατι αυτο προυποθετει οτι ειναι και ολα καλα...

θελω να πανε ολα καλα...

Τωρα ξερεις ποιο καμμενο τραγουδι μου ηρθε?

''Τα κοριτσια ξενυχτανε με ενα μυστικο... ετσι κανω κι εγωωωω''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει αντιμετωπισει καμια αλλη θεμα ακρατειας???? :D:D:D:D:oops::oops::oops::oops:

εγω οταν γελαω πολυ η οταν βηχω πολυ μου φευγουνε και ντρεπομαι τοοοσο τις τελευταιες 2 εβδομαδες , με κοροιδευει και ο αντρας μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΩ! Που το θυμήθηκες αυτότο τραγουδάκι? :D:D

Κι εγώ φυσιολογικό θέλω, χωρίς επισκληρίδιο! Για να δούμε, πιστεύω να τα καταφέρουμε, γενικώς σκέφτομαι πολύ θετικά το τοκετό, ως μια υπέροχη εμπειρία! Δε μ' έχει πιάσει φόβος ακόμα... μη λέω μεγάλες κουβέντες βέβαια γιατί δε ξέρω πως θα μου βγει αργότερα!

Ακράτεια, όχι ακόμη αλλά ξέρω πως συμβαίνει!!! :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι οχι μονο αυτο εχω ακουσει οτι σου αφηνει μια ακρατεια και τον πρωτο καιρο μετα τη γεννα, τραγικο!!!!!!!!!!!!! :(:(:(:(

μακαρι να μας πανε ολα καλα και να μας φερθουν και ολοι καλα στο ιασω και οι μαιες και ολοι,

θα μας παρουν ουτως η αλλως μια περιουσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο κοιταξα μολις το τικερακι μου και ειδα πως 24-25 φλεβαρη μπαινω στο τριτο τριμηνο και θυμαμαι ποσο μακρια μου φαινοταν πιο παλια τοτε που δεν ελεγαν να περασουν οι πρωτες 12 εβδομαδες που δεν εφευγε το αιματωμα και ημουν και κρεββατωμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα θέλει και λίγο τσαμπουκά για να περάσει το δικό μας γιατί το έχουν παρακάνει και τα μαιευτήρια! Έχω εξηγήσει τις επιλογές μου (φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληρίδιο, αποκλειστικό θηλασμό από την πρώτη στιγμή και rooming in) και στον άντρα μου και το'χει πάρει θερμά το θέμα, οπότε θα έχω καλό σύμμαχο! Αν δε μου πέσει ξερός από τη συγκίνηση και τη τρομάρα! :lol::lol::lol:

Περνάει ο καιρός γρήγορα! Κι έμενα απίστευτο μου φαίνεται! Με αγχώνει και λίγο που δεν έχω τελειώσει διάφορες δουλειές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε που σήμερα έπεσα πάνω σε συζήτηση για διακοπές, κάποιοι κάναν ήδη σχέδια και ξαφνικά συνειδητοποίησα πως το καλοκαίρι θα με βρει με μωρό! 8-):o:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάω σιγά σιγά για ύπνο γιατί έχω και δουλειά αύριο... :roll:

Εύχομαι καληνύχτα και όνειρα γλυκά σε σένα και μια όμορφη καλημέρα στα κοριτσάκια που θα διαβάσουν το πρωί όλη τη νυχτερινή φλυαρία μας! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληνυχτα και απο εμενα... :D

πραγματικα οι κοπελουδες το πρωι θα μας διαβασουν και θα αναρωτιουνται, μα καλα δε κοιμουνται αυτες

κι εγω τα ιδια θελω ελπιζω να συνεννοηθουμε στο ιασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...