Μετάβαση σε περιεχόμενο

δεν παει καλα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 113
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω παλι λεω να μην αγχωνεσαι κ να μην στεναχωριεσαι κοριτσαρα μου

μπορει να εγινε αργα η συλληψη κ εμενα ηταν 91,6 αν κ δ εκανα ξανα αλλη

απλα μετα πηγα στον γιατρο

αφου ανεβαινει γιατι στεναχωριεσαι κουκλα μου????????

απλα κανε αυτο που λες ...ξανακανε την χοριακη κ θα δεις πως τσαμπα στεναχωριεσαι

ολα καλα θα πανε θα δεις

φιλακιααααααααααααααα ;);):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα μου τωρα ειδα το ποστ σου..

λοιπον ακου να σου πω κατι..εμαθα οτι ιεμαι εγκυος απο ενα αχνο θετικο τεστ(πιο αχνο δεν γινοταν).Την ιδια στιγμη πηρα το γυναικολογο μου τηλεφωνο και του το ειπα και ρωτησα για το αν πρεπει να κανω και χοριακη.Ξερεις τι μου ειπε;;;;ΟΧΙ κατηγορηματικα.Μου ειπε για την ακριβεια δεν θελω να μπεις σε αυτη τηδιαδικασια γιατι θα πρεπει να ξανακανεις και να δεις ποσο αυξανεται και θα μπεις σε αυτο το τριπακι...μου ειπελοιπον αφου εχεις θετικο τεστ εισαι εγκυος.ασε τις χοριακες για διαφορους λογους παιζουν οι τιμες και θα τρελαθεις.περιμενε λιγο ν απερασουν οι μερες κι ελα για εξεταση...οπως κια πηγα 1 εβδομαδα περιπου μετα οπου ειδαμε σακο.

Νομιζω λοιπον γιωτα μου πως αδικα στεναχωριεσαι.Το οτι αυξηθηκε ειναι το σημαντικο.το ποσο μην το κοιτας.Πηγαινε με ηρεμια να κανεις υπερηχο για να δειτε σακο και ασε τις χοριακες.τωρα πια λογικα θα εχει σχηματιστει.

μη μου στεναχωριεσαι και απαισιοδοξεις.

Σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ξερω....ειμαι πολυ χαλια....δεν θελω να δινω ελπιδες γιατι μετα θα απογοητευτω χειροτερα........

δεν εχω τιποτα...ουτε πονους...ουτε αιμα....ουτε καν καφετια....

μονο τα γνωστα τραβηγματα εχω.....δε ξερω....ειλικρινα...ειναι πολυ επιπονο ολο αυτο....γι αυτο δεν ηθελα να κανω και εγω χοριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρα λοιπον κουκλιτσα μου μην ανυσυχεις!

εγω θα σου ελεγα να πας γυναικολο για υπερηχο μηπως δειτε σακο...θυμαμαι χαρακτηριστικα ητανε 1/5 οταν εκανα το τεστ και 8/5 πηγα και ειδαμε σακο...επισης ειχα πει στο γιατρο οτι το τεστ το εκανα μια μερα πριν την αναμενομενη περιοδο(δηλ φαντασου δεν ειχα καν καθυστερηση) και φανηκε σακος μια εβδομαδα μετα.

Αυτο με τις χοριακες ειναι πολυ ψυχοφθορο.

Αλλα ρε συ εγω νομιζω οτι θα επρεπε πραγματικα να ανησυχεις μονο αν μειωνοταν.Αφου αυξηθηκε ολα οκ...μπορει να ναι νωρις για αυτο να μην εχει διπλασιαστει ακομα που λες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι..οχι...δεν θελω να γεμιζω το μυαλο μου με ελπιδες....στον ιασονα ξεκινησα με χοριακη 64 και μετα απο 2 μερες ειχα 169...και τωρα ξεκιναω με 66 μοναδες και μετα απο 6 μερες ειναι μολις 167,5....δεν ειναι λογικο...και με φιλη μαια που μιλησα μου ειπε οτι δεν ειναι καλη η αυξηση της χοριακης...και λογικα οτι η επομενη που θα κανω θα ειναι περιπου 200 μοναδες και μετα θα αρχισει να πεφτει...γι αυτο σου λεω δεν εχω ελπιδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο γιατρος μου,μου ειχε πει οτι μονο αν εχεις πονο η κοκκινο αιμα ειναι το επικυνδινο και εκει να φοβαμαι.ειχα δυο εγκυμοσινες δυσκολες δεν θα σου πω τι ακριβως γιατι δεν πρεπει να αγχωνεσε.ο γιατρος μου ομως ποτε δεν μου ειπε να κανω χοριακη.την πρωτη επισκεψη την εκανα με το τεστ στο χερι.παρολα αυτα εκανα δυο αγορακια και ειναι η ζωη μου.το μονο που εχω να σου πω υπομονη και προσπαθησε να ηρεμισεις.ευχομαι να πανε ολα τελεια και να εχεις την παρασκευη μια τεραστια χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως μολις τωρα επεστρεψα απο την τουαλετα...ειχα κατι ελαχιστα καφετια...παει κοριτσια....ονειρο ηταν και παει :cry::cry::cry::cry::(:(:(:(:(:(:(:(

σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπαμε γιωτα ψυχραιμια...το μυαλο μας παιζει τρελα παιχνιδια οταν δεν ειμαστε καλα.τα καφετια δεν λενε τιποτα απλα εσυ σε συνδοιασμο με την χοριακη τα βλεπεις ολα μαυρα.ξαπλωσε,ξεκουρασου κ ηρεμησε.ποσες απο εδω δεν βλεπαν καφετια τις πρωτες μερες ε?για πες μου.κοιμησου κ ηρεμησε.αυριο πρωι μιλα με το γιατρο σου.ειμαι σιγουρη θα σου πει ξεκουραση κ την παρασκευη θα ξερεις.μην βασανιζεις το μυαλο σου με δυσαρεστα για κανεις κακο κ στο μπεμπε σου...γιατι υπαρχει μπεμπε δεν τελειωσε ακομα.μην το ξαναπεις αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα μου μην στεναχωριεσαι...καταρχην περιμενε μεχρι την παρασκευη ποτε δεν ξερεις ενημερωσε κ τον γιατρο σου μηπως σου πει να παρεις ουτροτζεσταν..το αιμα μπορει να ειναι απο την εμφυτευση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουρεκάκι ακόμα δεν τελείωσε τίποτα...εγώ όταν ήμουν έγκυος στην Μαρία μου, μία μέρα μετά το θετικό τέστ ήρθαν καφετιά και κράτησαν μία ολόκληρη εβδομάδα (ο γιατρός μου δεν με τρομοκράτησε μόνο μου είπε να μείνω ξάπλα για λίγες μέρες), και κάθε φορά στην αλλαγή του μήνα είχα καφετιά, κι όμως εγώ τώρα έχω την Μαμία...μην χάνεις τις ελπίδες σου, μόνο ξάπλωσε και ξεκουράσου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι και γω ειχα καφε στον Μακη και μου εδωσε απευθειας ουτροτζεσταν ...μετα απο λιγες μεες το καφε εγινε κοκκινο και εκτος απο χαπακια εκανα κι ενεσεις και ημουν ξαπλα.Αλλα να που ολα πηγαν καλα...Εχει δικιο η Νασια, δεν τελειωσε τιποτα ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique mou min anisyxeis!!!

diabasa twra olo to thema k stis prwtes selides ithela na sou grapsw afto:sti defteri prospatheia ekswsomatikis imoun apaisiodoksi gt imoun sigouri pws tha apotyxei opws k sti prwti.i oikogeneia mou meta mou eipe pws prepei na to pistepsw egw!!!diaforetika de tha ginei tipota!k arxisa na to blepw thetika k na pairnw dynami apo emena!!!k to pistepsa k egine :) asxeta an meta pallindromise!!!mia fora egkyoula,panta egkyoula...mou eipan edw oi kopeles!!!

meta loipon apo ta kafe ygra pou diabasa pws exeis apofasisa na sou pw pws i nyfi mou eixe kanonika periodo ws to trito mina!! :shock::shock: sto tetarto emathe pws einai egkyos....

iremise k prospathise na xalarwseis!afto mporei pragmatika na boithisei to sporaki sou!na eisai xalari k meta na ksereis pws tha mporeis na peis:egw ekana oti mporousa!!!!!sou stelnw ooooooli ti thetiki mou energeia me tin elpida pws ola tha pane kala k tha mas peis efxarista ti paraskebi!!! :)

sorry an kourasa....itan poly megalo telika :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα μου τώρα είδα το θέμα σου...

Μην απογοητεύεσαι ρε κοριτσάκι. Κράτα κάποια ελπίδα για την Παρασκευή.

Εγώ εύχομαι να είναι όλα καλά και να το ξεχάσεις σύντομα! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωχ Γιωτακι τωρα το ειδα....και ρωτουσα γιατι αλλαξες φωτο... :cry::cry:

Βρε κοριτσακι μη προδικαζεις τιποτα ακομη...Κι αν οντως δε παει καλα,θα ξαναπροσπαθησεις...Ξερω οτι δε σε παρηγορουν αυτα τωρα αλλα ξερεις,εμεις εδω ειμαστε να κανουμε οτι ειναι δυνατον για να νιωσεις καλυτερα!!! :YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρε τον γιατρο σου βρε γιωτα να το πεις μπορει να μην ειναι τελειωτικο οπως πιστευεις..οπως κα να εχει υπομονη μεχρι την παρασκευη και να μην σε παιρνει απο κατω οσο μπορεις :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...μου ηρθε αιμα σημερα....δεν πειραζει...φαινεται δεν ηρθε ακομα η ωρα για να κανω αλλο παιδακι.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...