Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ?


SOFOU

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σε όλες! Πρόκειται να γεννήσω από το νέο έτος Ιανουάριο ή Φεβρουάριο. Μήπως έχετε άποψη για τιμές τοκετού (καισαρική θα κάνω με επισκληρίδιο). Είναι απαραίτητη η καισαρική επειδή έχουμε δύο κοριτσάκια. Θα γεννήσω στο ΜΗΤΕΡΑ και έχω ακούσει για "οικονομικό πακέτο", αλλά ξέρετε ενδεικτικά κάτι παραπάνω για τιμές? Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ.ΛΟΙΠΟΝ,ΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ 1450Ε ΤΟ ΤΡΙΚΛΗΝΟ ΚΑΙ ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑΤΡΟΥ 1200.ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 200Ε ΣΤΟΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ,150Ε ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΤΙΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΗΘΟ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ.ΜΑΙΕΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΓΓΕΛΟΥΝ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΑΠΟ ΕΝΑ 50ΡΙΚΟ.ΟΥΦ ΕΧΕΙ+ΑΛΛΑ!ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ;;;ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ;1800Ε ΜΠΡΑΦ Η' ΣΕ 4 ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ ΜΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Η΄ ΣΕ 12 ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ.ΛΟΙΠΟΝ,ΓΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ 1450Ε ΤΟ ΤΡΙΚΛΗΝΟ ΚΑΙ ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑΤΡΟΥ 1200.ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 200Ε ΣΤΟΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ,150Ε ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΤΙΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΗΘΟ ΤΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ.ΜΑΙΕΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΓΓΕΛΟΥΝ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΑΠΟ ΕΝΑ 50ΡΙΚΟ.ΟΥΦ ΕΧΕΙ+ΑΛΛΑ!ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ;;;ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ;1800Ε ΜΠΡΑΦ Η' ΣΕ 4 ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ ΜΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Η΄ ΣΕ 12 ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ mama konstantina. Βλαστοκύτταρα δεν πρόκειται να κρατήσω, το θεωρώ απάτη. Ωστόσο, ελπίζω εδώ στην Αθήνα να μήν απέχουν και πολύ οι τιμές από Θεσσαλονίκη. Έτσι όπως τα υπολογίζω θα είναι συνολικά γύρω στα 3.000€ ?Γιατί τότε θα 'ναι καλά. Υπολογίζαμε περίπου 5.000€ και φυσικά θα πάρουμε δάνειο. Πάντως σε ευχαριστώ πολύ για τη απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ mama konstantina. Βλαστοκύτταρα δεν πρόκειται να κρατήσω, το θεωρώ απάτη. Ωστόσο, ελπίζω εδώ στην Αθήνα να μήν απέχουν και πολύ οι τιμές από Θεσσαλονίκη. Έτσι όπως τα υπολογίζω θα είναι συνολικά γύρω στα 3.000€ ?Γιατί τότε θα 'ναι καλά. Υπολογίζαμε περίπου 5.000€ και φυσικά θα πάρουμε δάνειο. Πάντως σε ευχαριστώ πολύ για τη απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΙΣ 3000Ε ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ.ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΑΩ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ.ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ.ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ 2 ΔΩΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΦΟΡΕΑ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ,ΕΑΝ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΩ,ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΕ 4 ΔΟΣΕΙΣ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΤΑ ΔΩΡΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ :) :) ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ,ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ.Α ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΝΑ ΤΟ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ,ΓΙΑΤΙ ΑΠ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ 8 ΣΤΙΣ 10 ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΑ ΔΑΝΕΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΕΣ.ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΕΞΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΙΣ 3000Ε ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ.ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΑΩ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ.ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ.ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ 2 ΔΩΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΜΟΥ ΦΟΡΕΑ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ,ΕΑΝ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΩ,ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΕ 4 ΔΟΣΕΙΣ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΤΑ ΔΩΡΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΘΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ :) :) ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ,ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ.Α ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΝΑ ΤΟ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ,ΓΙΑΤΙ ΑΠ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ 8 ΣΤΙΣ 10 ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΑ ΔΑΝΕΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΕΣ.ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΕΞΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΕΓΩ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟ 2008).

ΤΟ ΟΙΚΟΝΙΜΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ. Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 1900 ΕΥΡΩ (5 ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗ)+ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ 360 ΕΥΡΩ + ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑΤΡΟΥ (ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ) + ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 150-200 ΕΥΡΩ).

ΟΣΟ ΓΙΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ, ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΘΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΗΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΕΓΩ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟ 2008).

ΤΟ ΟΙΚΟΝΙΜΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ. Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 1900 ΕΥΡΩ (5 ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗ)+ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ 360 ΕΥΡΩ + ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑΤΡΟΥ (ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ) + ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 150-200 ΕΥΡΩ).

ΟΣΟ ΓΙΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ, ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΘΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΗΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια!

Εγώ γέννησα με καισαρική κι επισκλιρίδιο σε ιδιωτική κλινική στην επαρχία

5 βράδια σε δίκλινο μόνη μου (εγώ το ζήτησα): 1350 (αλλιώς 900.. χρεώθηκα το extra κρεβάτι στη μισή τιμή)

Γιατρός: 1100

Παιδίατρος: 250

Αναισθησιολόγος: 220

Μικροβιολόγος: 80 για γενική αίματος δική μου, του παιδιού και επιπλέον εξετάσεις του παιδιού

Σύνολο: 3000 € το κουστουμάκι

Σε σχέση με Αθήνα και Θεσ/νίκη είναι σαφέστατα πιο οικονομικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια!

Εγώ γέννησα με καισαρική κι επισκλιρίδιο σε ιδιωτική κλινική στην επαρχία

5 βράδια σε δίκλινο μόνη μου (εγώ το ζήτησα): 1350 (αλλιώς 900.. χρεώθηκα το extra κρεβάτι στη μισή τιμή)

Γιατρός: 1100

Παιδίατρος: 250

Αναισθησιολόγος: 220

Μικροβιολόγος: 80 για γενική αίματος δική μου, του παιδιού και επιπλέον εξετάσεις του παιδιού

Σύνολο: 3000 € το κουστουμάκι

Σε σχέση με Αθήνα και Θεσ/νίκη είναι σαφέστατα πιο οικονομικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ακριβά!! δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δώσεις χρήματα - 50ευρώ- και στην μαία που λέει τα χαρμόσυνα?!! δεν είναι η δουλειά της? δηλαδή αν έρθουν δυο τρεις μαίες να πουν τα χαρμόσυνα θα πάρουν όλες χρήματα?!! μήπως πρέπει να δώσουμε και στην καθαρίστρια για να καθαρίσει καλύτερα?? μεγάλη εκμετάλλευση, τελικά ούτε να γεννήσεις δεν μπορείς!!:( Παίρνουμε δάνειο για αυτοκίνητο, για να χτίσουμε σπίτι παίρνουμε και για να γεννήσουμε?!!!:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ακριβά!! δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δώσεις χρήματα - 50ευρώ- και στην μαία που λέει τα χαρμόσυνα?!! δεν είναι η δουλειά της? δηλαδή αν έρθουν δυο τρεις μαίες να πουν τα χαρμόσυνα θα πάρουν όλες χρήματα?!! μήπως πρέπει να δώσουμε και στην καθαρίστρια για να καθαρίσει καλύτερα?? μεγάλη εκμετάλλευση, τελικά ούτε να γεννήσεις δεν μπορείς!!:( Παίρνουμε δάνειο για αυτοκίνητο, για να χτίσουμε σπίτι παίρνουμε και για να γεννήσουμε?!!!:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια σε εμενα πήγε ως εξης

Γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληρίδιο αλλα με παυσιπονες ενεσεις

1500 αμοιβη γιατρου

1250 μονοκλινο

1700 βλαστοκύτταρα

200 αναισθησιολογος(μου εκανε γενικη αναισθησια μετα τη γεννα κατευθειαν)

150 παιδιατρος

300 εξετασεις αιματος παιδιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια σε εμενα πήγε ως εξης

Γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληρίδιο αλλα με παυσιπονες ενεσεις

1500 αμοιβη γιατρου

1250 μονοκλινο

1700 βλαστοκύτταρα

200 αναισθησιολογος(μου εκανε γενικη αναισθησια μετα τη γεννα κατευθειαν)

150 παιδιατρος

300 εξετασεις αιματος παιδιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Εμένα το κοστολόγιο σε ιδιωτική κλινική στην Πάτρα πήγε ως εξής:

Γιατρός 1500(με καισσαρική & απόδειξη)

Μονόκλινο (με πολυθρόνα κρεβάτι μέσα,κ.α)1400 5ημέρες

Επισκληρήδιος 300

& βλαστοκύταρα 1500 χωρίς απόδειξη

bye bye

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Εμένα το κοστολόγιο σε ιδιωτική κλινική στην Πάτρα πήγε ως εξής:

Γιατρός 1500(με καισσαρική & απόδειξη)

Μονόκλινο (με πολυθρόνα κρεβάτι μέσα,κ.α)1400 5ημέρες

Επισκληρήδιος 300

& βλαστοκύταρα 1500 χωρίς απόδειξη

bye bye

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...